Proč iPhone nevidí SIM kartu

Telefon nevidí kartu SIM, co s tím??

Co dělat, když telefon nevidí kartu SIM?? Jedná se o velmi důležitou funkci karty SIM, protože s ní souvisí e-mail, přístup k různým službám. Proto když SIM karta přestane fungovat, přitahuje to spoustu potíží, které se netýkají pouze volání.

Abychom pochopili pravděpodobné důvody, proč telefon nevidí kartu SIM, nejprve definujeme, co je to karta SIM. Zkratka SIM znamená Subscriber identification module (identifikační modul účastníka). Jedná se o jednu z odrůd čipových karet, které se používají v bankovních a satelitních kartách apod. Má operační systém s firmwarem, který je uložen v samostatné části karty. Většina aplikací je napsána v jazyce Java a slouží k implementaci dalších služeb poskytovaných operátory.

 • Procesor napájený ze sluchátka a pracující na frekvenci 5 až 10 MHz. Zabírá přibližně 10 % plochy celé karty;
 • Paměť RAM a trvalá paměť, která je tvořena daty uživatele a operátora, operačním systémem karty SIM a softwarem;
 • Hardwarový modul generátoru náhodných čísel;
 • Hardwarový šifrovací modul.

PIN1 a PIN2 obsahují informace o tom, který operátor mobilní sítě kartu vydal, a poskytují síti informace o tom, jak s konkrétním účastníkem pracovat, jaké služby mu mají být poskytovány a jakým telefonním číslem ho registrovat. Identifikují ji a jejího majitele.

SIM karty prošly celým vývojem zmenšování: od plnohodnotných (o rozměrech 86x54x0,84 mm) až po nano-SIM (o rozměrech 12,3×8,8×0,67 mm).

Na kartě SIM je 6 nebo 8 kontaktů, přes které se moduly připojují k mobilnímu terminálu, ale ne všechny lze použít. Pokud tedy potřebujete kartu SIM jiné velikosti, než máte, sami ji neřežte, abyste nepoškodili stabilní provoz karty. Nejlepším řešením by bylo kontaktovat operátora, abyste neměli potíže s dalším používáním a nemuseli se potýkat se situací, kdy telefon nevidí kartu SIM.

proč, iphone, nevidí, kartu

Nová generace SIM karet. digitální eSim. si nyní získává oblibu. Jejich zvláštností je, že jsou již připájeny k základní desce chytrého telefonu nebo tabletu. Pro připojení eSim je nutné zakoupit speciální startovací balíček s unikátním voucherem (pro lifecell stojí 150 UAH.). Poté naskenujte QR kód na voucheru a poté se aktivuje eSim na miniaplikaci a předplatiteli bude přiděleno číslo. U společnosti TriMoba je voucher zaslán e-mailem po zakoupení služby v internetovém obchodě. Funkce eSim je zatím k dispozici pouze u produktů lifecell a TriMob.

 • Nejnovější iPhone XS, XR a řada 11. Podporují dvě karty: nano-SIM a eSim;
 • Ipad. modely Pro, Air 10,5″, mini 5;
 • Google pixel 3 a novější smartphony.

Ale zatím je používání eSim na Ukrajině poměrně vzácné, takže se vraťme k známějším odrůdám SIM karet a podívejme se na možné příčiny selhání, když telefon nevidí SIM kartu. Tyto problémy jsou zpravidla dvojího druhu: jeden z nich spočívá v kartě SIM a druhý v telefonu.

Iphone je poškozený. důvod, proč není rozpoznána SIM karta

S problémem „zaseknutého“ iPhonu se setkávají ti, kteří si zařízení koupili v jiné zemi nebo si ho odtud přivezli. Smartphone je díky tomu levnější, ale funguje pouze s kartami SIM určitého operátora.

Nevíte, jak vyřešit problém s vaším přístrojem, a potřebujete radu odborníka?Položte svou otázku přímo zde na těchto stránkách

Co znamená „uzamčený“ a jaké jsou příznaky?

Termín „uzamčený“ znamená, že iPhone je určen pro práci v síti konkrétního operátora. Váš smartphone nemůže pracovat s jinými kartami SIM, jen je „nevidí“. Nejběžnější jsou američtí operátoři ATT, Verizon, Sprint nebo T-Mobile.

V jiných zemích však také existuje systém „blokovacích“ zařízení. Iphony spolupracující se všemi operátory se nazývají „SIM-free“. Tento typ zařízení byste měli zvolit při jeho koupi.

Nejjednodušší způsob, jak zjistit, zda je váš iPhone „uzamčený“, je vložit SIM kartu a podívat se na horní řádek systému iOS. Pokud je uveden název operátora, máte zařízení bez SIM karty.

Bohužel kyberzločinci zašli ještě dál a pomocí speciálního nástroje (popsaného níže) mohou dočasně odstranit zámek operátora. Po zapnutí iPhone funguje a dokonce vidí SIM kartu, ale jakmile se pokusíte aktualizovat a aktivovat iOS, iPhone se přestane připojovat k síti.

Chcete-li zkontrolovat, zda je váš smartphone uzamčený, nebo ne, musíte přejít na webovou stránku IMEI.A do příslušného pole zadejte IMEI svého zařízení. Na portálu se zobrazí některé informace o vašem iPhonu, včetně možnosti provést zpoplatněnou kontrolu uzamčení podle operátora.

IMEI můžete zjistit v: Nastavení. Obecné. O tomto zařízení nebo zadáním „#06#“ do číselníku.

Jak odemknout operátora. způsoby

V současné době existují dva způsoby odemknutí iPhonu.

proč, iphone, nevidí, kartu

R-SIM je malý čip, který se vkládá do iPhonu a odemyká rádiový modul

Aniž bychom zabíhali do technických podrobností, je důležité poznamenat, že tato metoda je hardwarová, poměrně komplikovaná, a co je důležité, neoficiální. To vede k řadě problémů:

 • Narušení služeb, jako je iMessage a FaceTime
 • Po restartu nebo aktualizaci systému iOS se „odemknutí“ resetuje a zařízení nelze obnovit prostřednictvím iTunes
 • Problémy s připojením
 • V Rusku vám může být odepřen záruční servis

Chcete-li iPhone „odemknout“, nemusíte se nutně uchýlit k časově náročné metodě R-SIM. Existuje možnost, která zajistí trvalé odemknutí. Musíte napsat operátorovi, ke kterému je váš iPhone „vázán“.

Nemusíte to nutně dělat sami, existuje velké množství společností zabývajících se „odemykáním“ smartphonů

Je však důležité vědět dvě věci: tento postup není rychlý (den nebo více) a poměrně drahý (až několik desítek tisíc). Nezahrávejte si s těmi, kteří nabízejí rychlé a levné „odemknutí“ iPhonu. jsou to podvodníci

Neztrácejte čas. Volejte!

Když iPhone nevidí kartu SIM, je třeba začít s diagnostikou zařízení, aby technik mohl problém co nejrychleji identifikovat a vyřešit. Nalezení problému je vždy snazší pro kvalifikovaného odborníka, protože se již nejednou potýkal s poškozeným mechanismem čtečky SIM karet nebo s chybným firmwarem. Abyste nemuseli ztrácet čas zdlouhavým hledáním vhodného servisu, umístili jsme na naše webové stránky seznam prověřených servisních středisek, z nichž si můžete vždy vybrat to, co vám vyhovuje. Nastavením potřebných parametrů pro cenu, umístění atd. Д., Správnou službu si vyberete na pár kliknutí, zavoláte a získáte předběžnou konzultaci.

Žádost můžete kdykoli zanechat online a také zavolat na naši horkou linku 8-800-100-39-13.

Způsoby nápravy problému

Přestože je iOS poměrně stabilní operační systém, někdy nefunguje. Pokud tedy máte problém s tím, že iPhone nevidí kartu SIM, jednoduše restartujte telefon. Někdy to stačí k obnovení plné funkčnosti zařízení. S tímto problémem se můžete setkat také při instalaci nejnovější aktualizace. Pokud se jedná o tento problém, měl by po instalaci nejnovější verze operačního systému zmizet.

Když iPhone nevidí SIM kartu, problém může často spočívat v samotné SIM kartě. Ačkoli se vyrábějí v podstatě beze změn již více než 20 let, nedávné okolnosti si vyžádaly nezbytné změny jejich velikosti a samotného čipu. Například nový iPhone nemusí kvůli zastaralé verzi čipu vidět staré karty SIM. Pak je třeba překontrolovat funkčnost zařízení pomocí jiné karty. Pokud kartu vidí, měli byste se obrátit na svého mobilního operátora a požádat ho o náhradní kartu.

Stejný problém může nastat, když karta v jiném smartphonu fungovala dobře, ale kvůli nákupu iPhonu musela být předána „údržbáři“, aby ji rozřezal. Tímto postupem lze velmi snadno poškodit správné piny a kartu SIM zcela vyřadit z provozu. Můžete se jí také zbavit tak, že se obrátíte na servisní středisko svého operátora a vyměníte kartu za platný formát.

Někdy může být problém způsoben nesprávným umístěním karty SIM v zásobníku. Kontakty jsou poškozené a smartphone již kartu nerozpozná. V takovém případě vytáhněte zásobník a zkontrolujte, zda je karta v zásobníku pevně usazena. To je velmi důležité, protože v případě zkratu kontaktů by mohlo dojít k vyřazení komunikačního modulu.

Někdy se problémy s připojením iPhonu objeví až po fyzickém zásahu do smartphonu. po pádu, upadnutí, upuštění něčeho na něj, upuštění dítětem na zem atd.Д., nebo přišla do přímého kontaktu s kapalinami. To může velmi často, kromě toho, že iPhone přestane vidět SIM kartu, způsobit vážnější problémy uvnitř zařízení. Určení takových závad a oprava smartphonu se nedoporučuje. Je lepší předat telefon co nejdříve k opravě do servisu A-Service, odborníci budou schopni rychle pochopit problém a opravit ho.

Co dělat, když iPhone nevidí SIM kartu

Někteří uživatelé se ptají, co dělat, když iPhone nevidí SIM kartu. Odpověď spočívá v hlavní příčině problému. Obvykle k odstranění problému pomáhají.

Opětovná instalace karty SIM

Od 4. Generace iPhonu je přihrádka na SIM kartu umístěna na pravé straně za ochranným krytem. K odstranění závady stačí znovu nainstalovat čip.

proč, iphone, nevidí, kartu
 • Servisní otvor zatlačte sponkou nebo speciálním klíčem.
 • Po otevření přihrádky zkontrolujte polohu karty SIM ve slotu.
 • Opatrně zavřete poklop.
 • Před obnovením stavu iPhonu počkejte 1-2 minuty.

Důležité! Pomáhá také aktivace a deaktivace leteckého režimu nebo prostý restart smartphonu. V případě negativního výsledku je třeba pokračovat.

Aktualizace systému iOS

Důvodem, proč iPhone nevidí SIM kartu, se často stává zastaralý operační systém. Chcete-li závadu odstranit, musíte nabít baterii na více než 50 %, připojit se ke stabilní síti Wi-Fi.

Dále je třeba přejít do nabídky nastavení, pak do hlavní nabídky, vybrat záložku aktualizace softwaru. Pokud je operační systém zastaralý, zobrazí se dostupná verze. Po aktualizaci by měly zmizet všechny závady nebo chyby a karta SIM by měla začít fungovat.

Obnovení nastavení

Paměť služby se může časem zaplnit, což může způsobit přetížení modulů a vyvolat podobné problémy. Pokud se telefon zpočátku zpomalí a poté ztratí příjem sítě. pomůže obnovení výchozího továrního nastavení.

Před provedením postupu mějte na paměti, že iPhone zcela odstraní všechna stávající síťová připojení. Proto se doporučuje zkopírovat všechna hesla a pořadí formulářů na externí flash disk, aby nedošlo ke ztrátě informací.

proč, iphone, nevidí, kartu

Režim DFU

Servisní režim aktivovaný připojením smartphonu k počítači. Proveďte určitou sekvenci akcí v příslušném programu a systém sám nainstaluje aktuální firmware, odstraní problémy s konfigurací nebo servisní chyby.

Důležité! Je však třeba věnovat zvláštní pozornost nastavení firmwaru. Nesprávné úkony mohou způsobit zablokování smartphonu.

Při opravě defektu vlastními silami byste neměli používat metody, které vyžadují složitý chirurgický zákrok nebo otevření pouzdra přístroje. Pokud se oprava svépomocí nezdaří. doporučujeme kontaktovat kvalifikovaného technika.

Mechanické poškození smartphonu

Nebuďte překvapeni, pokud po pádu iPhonu nebude karta SIM viditelná. v tomto případě si poradí pouze technik. Problémem je, že chytré telefony jsou choulostivá zařízení a vyžadují šetrné zacházení. Pády nebo nárazy mohou snadno poškodit vnitřní část a ne vždy je možné zjistit, v čem je problém. I když se chystáte problém odstranit sami, vyplatí se provést diagnostický test smartphonu, abyste zjistili, v čem spočívá. Je lepší objednat náhradní díly z oficiálních obchodů Apple. čínské analogy jsou sice levnější, ale špatně a pravidelně se rozbíjejí.

Zapněte letový režim

Pokud iPhone nevidí SIM kartu. co dělat Poradí vám ostatní majitelé, kteří radu vyzkoušeli na vlastní kůži. Zajímavou skutečností je, že kvůli chybám v operační platformě přestane iPhone rozpoznávat kartu SIM. Cestu ven najdete zapnutím a vypnutím letového režimu:

Poté smartphone kartu rozpozná a bude fungovat normálně, pokud problém spočívá v drobných problémech se systémem iOS. Nezapomeňte režim pouze vypnout, protože při „létání“ nebude fungovat mobilní síť.

Restartování smartphonu

První metodou, ke které se uživatelé uchylují, je restartování zařízení. Je to známý postup, který dokáže vyřešit tři čtvrtiny problémů s iPhonem. Skutečnost je taková, že při aktivním zatížení začne operační systém „blikat“ a smartphone začne produkovat chyby. To je normální, restartování zařízení a vymazání nepotřebného smetí situaci rychle napraví. Uživatelé si na chyby pravidelně stěžují, ale průvodci tvrdí, že se s tím musíte smířit a nezapomenout smartphone restartovat. Koupě systému Android problém nevyřeší. takové chyby jsou ještě častější.

Opětovná instalace karty SIM

Po zakoupení nového chytrého telefonu nebo zasažení země jsou uživatelé „seznámeni“ s chybou SIM karty. Pomůže opětovné vložení karty SIM:

 • Vypněte iPhone;
 • Na boku smartphonu najděte malý kulatý otvor;
 • Vezměte si specializovanou nebo vhodnou kancelářskou sponku;
 • Vložte do otvoru a stiskněte;
 • Opatrně vyjměte zásobník;
 • Vyjměte a znovu vložte kartu SIM;
 • Znovu vložte zásobník;
 • Zapněte svůj smartphone.

Počkejte, až se telefon plně spustí. Pokud je síť detekována, objeví se nahoře, můžete problém považovat za vyřešený, aniž byste museli navštívit odborníka.

Výměna karty SIM

Odpověď pro ty, kteří hledají, proč iPhone nečte SIM kartu a co v tomto případě dělat, je zkusit vyměnit kartu v zařízení. Požádejte přítele, který má také iPhone s funkční SIM kartou, a zjistěte, zda bude fungovat i ve vašem zařízení. Vložte kartu SIM do jiného telefonu. pokud karta nefunguje, bude vyměněna. Pokud funguje, je problém v zásobníku nebo v samotném zařízení. Vyplatí se také kontaktovat svého mobilního operátora, někdy je síť mimo provoz kvůli technickým pracím na lince.

Aktualizace firmwaru

Pomáhá také aktualizace zařízení prostřednictvím iTunes:

 • Nainstalujte software do počítače;
 • Připojte smartphone pomocí kabelu;
 • Vyberte zařízení, které chcete aktualizovat z iTunes;
 • Přepněte na kartu Přehled;
 • Stiskněte tlačítko „Aktualizovat“;
 • Klikněte na odkaz „Stáhnout“;
 • Svůj výběr potvrďte stisknutím tlačítka „Aktualizovat“.

Po aktualizaci firmwaru se smartphone normálně spustí. Pokud se vyskytne problém s kartou SIM, iPhone uživatele laskavě informuje. Toto řešení pomáhá, pokud došlo k chybám při předchozí aktualizaci nebo pokud verze systému iOS nebyla stabilní.

Aktualizace nastavení operátora

Většina nastavení operátora se stáhne a nainstaluje automaticky, ale aktualizaci je možné nainstalovat i ručně. Za tímto účelem otevřete nastavení smartphonu, přejděte na kartu „Obecné“, kde vyberte možnost „O tomto zařízení“. Pokud je aktualizace k dispozici pro instalaci. Potvrďte a počkejte na dokončení instalace. Proces trvá několik minut, možná bude nutné smartphone restartovat. Nastavení je nutné aktualizovat, i když SIM karta funguje správně. mobilní síť bude fungovat lépe a čistěji.

Obnovení nastavení sítě

Problém se sítí lze vyřešit i jinak. ručním resetem sítě. Otevřete kartu „Obecné“ v nastavení zařízení. Přejděte dolů na kartu „Obnovit“ a v otevřené nabídce klikněte na „Obnovit nastavení sítě“. Nezapomeňte, že tento proces vymaže všechna uložená hesla Wi-Fi, APN a VPN i nastavení mobilního operátora. Restartujte zařízení. síť by měla fungovat. Pokud výše uvedené metody nevedly k nápravě, neriskujte a navštivte servisní středisko. Technici mají více dovedností a zkušeností a mohou problém vyřešit rychleji než běžný uživatel.

Proč telefon nevidí kartu SIM?

Někdy není telefon viditelný pro kartu SIM, protože nastavení sítě je zmatené. Zkuste zařízení restartovat, a pokud to nepomůže, obraťte se na servisní středisko svého operátora. Telefon se také nepřipojí k síti, pokud je poškozen konektor karty SIM.

Zpráva „Neplatná karta SIM“ znamená, že je třeba telefon odblokovat (odpojit od operátora). Váš telefon byl zakoupen prvním majitelem u zahraničního mobilního operátora na základě zvýhodněné smlouvy, takže je zařízení ve skutečnosti vázáno na „smluvního operátora“.

Pokus o opravu závady

Selhání systému

Někdy není karta SIM viditelná z důvodu poruchy softwaru, přeflashování nebo aktualizace. V těchto případech obnovte nastavení sítě nebo proveďte úplný reset. Ta může vést ke smazání fotografií, videí a dalších dat, proto byste je měli předem uložit.

Otevřete „Nastavení“ a přejděte na „Systém“. Najděte položku „Obnovit nastavení“ a otevřete ji.

Klepněte na možnost „Obnovit nastavení Wi-Fi, mobilního internetu a Bluetooth“. Akci potvrďte stisknutím tlačítka „Obnovit nastavení“.

Spusťte „Nastavení“ a přejděte na „Obecné“. Přejděte na konec seznamu a klepněte na možnost „Resetovat“.

Vyberte možnost „Resetovat nastavení sítě“ a zadejte přístupový kód. Stisknutím tlačítka „Resetovat nastavení“ potvrdíte vymazání.

Slot pro kartu SIM je v nastavení deaktivován

V telefonech se systémem Android s několika kartami SIM může být jeden ze slotů zakázán, a proto již nelze kartu SIM rozpoznat. Chcete-li to napravit, přejděte do nastavení, najděte sekci „Správce SIM karet“ nebo „SIM karty“ a aktivujte všechny sloty.

Otevřete „Nastavení“, přejděte na „Síť a Internet“ a otevřete. Otevřete „Karty SIM“ a aktivujte přepínače vedle jednotlivých slotů.

Zámek obsluhy

Chytré telefony zakoupené v zahraničí mohou být vázány na místního operátora, takže fungují pouze s jeho SIM kartami. Chytří lidé odblokovávají tyto miniaplikace pomocí karet, které jsou umístěny pod kartou SIM. Zařízení jsou nestabilní a po aktualizaci firmwaru často přestanou fungovat.

Nízká cena telefonu, loga mobilních sítí na jeho těle a především výplň pod kartou SIM, která je nutná pro volání, ukazují na to, že telefon je uzamčen k operátorovi.

Pokud máte takové zařízení a po aktualizaci nevidí síť, budete muset vyhledat novou verzi desky, abyste ji odemkli. Další možností je kontaktovat operátora a nechat telefon oficiálně odpojit (tato služba však stojí od 100 USD výše).

Platnost karty vypršela

Pokud jste SIM kartu delší dobu nepoužívali, může ji operátor deaktivovat a předat číslo někomu jinému. Totéž platí pro nové neaktivované SIM karty. mají datum vypršení platnosti, po kterém je SIM karta zablokována. Tento problém může pomoci vyřešit pouze prodejna mobilních telefonů.

Karta SIM je poškozená

Je poměrně obtížné SIM kartu omylem zlomit, takže poškození může být způsobeno pouze hrubým mechanickým nárazem při nesprávném vložení nebo vysunutí. Karty SIM se nejčastěji stávají nepoužitelnými po samovolném oříznutí z Mini-SIM na Micro-SIM nebo z Micro-SIM na Nano-SIM. V takových případech můžete kartu vyměnit za novou pouze v kanceláři operátora.

Opotřebované kontakty

Pokud byla karta SIM často přendávána z jednoho telefonu do druhého, může dojít k poškození kontaktních ploch. Způsobují, že kontakty držáku karty volně přiléhají ke kartě SIM. To má za následek špatné připojení a následně nestabilní provoz.

V takovém případě je vhodné nechat SIM kartu vyměnit v kanceláři operátora. Jako dočasné řešení lze použít několikrát přeložený kus papíru, který se přiloží na kartu SIM. U telefonů s odnímatelným zadním panelem funguje téměř vždy bezchybně, ale u modelů s výsuvnou přihrádkou na SIM kartu nemusí fungovat.

Přemístění karty SIM

Ve všech telefonech je karta SIM umístěna ve speciálním slotu nebo v přihrádce, kde se kontakty přijímače karet dotýkají jejích kontaktů. Pokud je karta jen trochu špatně umístěna, spojení je přerušeno a nic nefunguje. K tomu může dojít při nárazu telefonu nebo při nesprávném vložení karty SIM.

Problém vyřešíte tak, že kartu SIM vyjmete a znovu ji správně vložíte podle značek nebo odříznutého rohu karty.

Oxidované kontakty

Někdy se stává, že i když je karta vložena správně, kontakt stále chybí. Příčinou je prach a nečistoty, oxidace způsobená vlhkostí nebo opotřebení kontaktních podložek v důsledku časté výměny karet. To lze napravit takto.

Odstraňte zadní stranu smartphonu nebo vyjměte přihrádku na kartu SIM. Očistěte pozlacené kontakty na SIM kartě a držáku karty gumičkou. Pokud je oxidace velmi silná, použijte jemný smirkový hadřík. Poté otřete všechny kontakty hadříkem napuštěným alkoholem, aby byly zcela čisté.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS