Proč ne nabíjení notebooku Asus. Baterie notebooků neúčtuje – důvody

Baterie notebooku neúčtuje

Mnozí, kdo používají notebooky k provádění pracovních úkolů nebo zábavy, nejsou obeznámeni s nepříjemnou situací. baterie notebooku neúčtuje. Kromě toho se může stát, jak s použitým modelem, tak zcela novou technikou. Veden skutečností, že baterie je spotřební, mnozí jsou ve spěchu, aby ho nahradila novým. Ale nejprve je nutné najít kořenovou příčinu, protože vysvětlení je, že notebook není účtován, je zde spousta. Jedná se o technické potíže a systémové problémy nebo mechanické poškození. Řešení jednotlivých úkolů může vyžadovat přístup ke službě, nicméně, mnoho situací lze vyřešit sama. Hlavní věc je správně identifikovat problém.

Rozebíráme situace, že uživatelé se nejčastěji setkáváme, a podrobně vám řekneme, jaké akce mohou pochopit, proč baterie neúčtuje na notebooku a vyřešit nepříjemnou baterii s baterií sami.

Vyzkoušejte tyto opravy

Korekce 1. Odstraňování problémů.

Napájecí kabel se zlomil

Jak je uvedeno v chybové zprávě, byla baterie vložena, ale nenabíjejí se, takže se ujistěte, že adaptér je správně a pevně připojen tak, aby byl detekován. Kromě toho je možné, že váš AC adaptér nebo kabel je poškozen, takže nejsou detekovány a nejsou účtovány. V tomto případě budete muset použít jiný variabilní proudový adaptér pro baterii.

Nicméně, před nákupem nového nabíječky notebooku ASUS můžete vyzkoušet následující řešení a tyto metody budou mít mnoho lidí.

Korekce 2: Znovu nainstalujte ovladač baterie

Chybějící nebo zastaralý ovladač baterie může způsobit propojený problém s připojeným ASUS notebookem „, ale ne nabíjením“. Takže byste měli přeinstalovat ovladač baterií pro notebook, abyste problém vyřešil, když baterie nenabíjí.

Ovladač baterie můžete ručně přeinstalovat pomocí Správce zařízení. Připojte notebook na internet a odeberte ovladač z notebooku. Trvá to čas a počítačové dovednosti.

Korekce 3: Restartujte notebook

Pokud je baterie připojena k notebooku ASUS, ale nenabíjejí se, že byste měli resetovat napájení notebooku a tato metoda funguje pro lidi, kteří mají stejný problém. To je to, co potřebujete:

 • Vypněte notebook (před vypnutím, ujistěte se, že vaše práce uložíte);
 • Zakažte všechna periferní zařízení připojená k notebooku. To znamená, že budete muset zakázat vše od přístavů notebooku;
 • Vypněte nabíječku napájecího adaptéru z notebooku;
 • Odebrat baterii ASUS notebook (pokud je baterie pevná, tento krok přeskočte);
 • Stiskněte a podržte tlačítko napájení do 60 sekund, pak uvolněte;
 • Připojte napájecí adaptér / nabíječku na notebook;
 • Zapněte notebook jako obvykle;
 • Váš laptop asus by měl účtovat a říkat „připojen, ale ne nabíjení„. Pak problém s baterií nenabíjejí.

Korekce 4: Přepnutí na plnou kapacitu v ASUS baterie Zdraví nabíjení

Další možné řešení problému s notebookem ASUS „je připojen a ne nabíjení.“. To je zkontrolovat režim baterie a vybrat režim plné kapacity (díky našim roztomilým uživatelům pro poradenství). V aplikaci ASUS notebooky je funkce nazvaná „ASUS baterie Zdraví nabíjení“, která se zobrazí automaticky na začátek po instalaci operačního systému. A nabízí tři možnosti, které si vyberete v závislosti na stavu baterie:

Režim plného kapacity: Baterie je účtována do dokončení kapacity.

Vyvážený režim: Baterie přestane nabíjet, když úroveň nabití překročí 80% a dobíjení, když je úroveň náboje nižší než 78%.

Režim Maximální služba: Baterie přestane nabíjet, když úroveň nabití překročí 60% a dobíjení, když je úroveň náboje nižší než 58%.

Pokud je tedy váš notebook ASUS v vyváženém režimu nebo maximální životnost, budete mít nepochybně problém s nabíjecí baterií. Chcete-li jej opravit, postupujte takto:

V rozbalovacím okně vyberte první možnost: Režim plné kapacity. Poté klepněte na tlačítko OK uložte.

Nyní by měl být váš notebook ASUS účtován při připojení k síti. Doufám, že tento příspěvek bude mít šikovný a opravit problém vašeho notebooku ASUS „, ale ne nabíjení“.

Baterie se neúčtuje na nový notebook (vhodný jako první metoda a pro jiné scénáře)

Pokud jste si zakoupili nový notebook s předinstalovaným licencovaným systémem a okamžitě zjistil, že neúčtuje, může to být jako manželství (i když pravděpodobnost není velká) a nesprávná inicializace baterií. Vyzkoušejte následující kroky:

 • Vypnout notebook.
 • Zakázat „nabíjení“ z notebooku.
 • Pokud je baterie vyměnitelná. vyjměte ji.
 • Stiskněte a podržte tlačítko napájení na notebooku po dobu 15-20 sekund.
 • Pokud byla baterie natáčena, namontujte ji na místo.
 • Připojte napájení přenosného počítače.
 • Zapnout notebook.

Nápověda popsaná akce ne často, ale jsou bezpečné, vykonávat je snadno a pokud je problém vyřešen hned, bude spousta času uloženo.

Poznámka: Existují dva další variace stejné metody.

 • Pouze v případě odnímatelné baterie. vypnutí nabíjení, vyjměte baterii, uchovávejte tlačítko napájení po dobu 60 sekund. Připojte baterii jako první, pak nabíječku a nezahrnuje notebook po dobu 15 minut. Povolit po tom.
 • Přenosný počítač je zapnutý, nabíjení je vypnuta, baterie není odstraněna, stisknuta a podrží napájení, dokud se nevypne s kliknutím (někdy nemusí být nepřítomné) po dobu asi 60 sekund, nabíjení, počkejte 15 minut zapnout notebook.

Baterie se po přehřátí neúčtuje

Proces nabíjení baterie může být nestabilní v důsledku přehřátí ACB a dalších složek. Chcete-li to opravit, je nutné čistit notebook z prachu, vyměňte tepelný tlustýlku a držte jej pravidelně.

Přehřátí notebooku může způsobit různé chyby, včetně problémů s nabíjením baterie. Pokud nesledujete čistotu chladicího systému a odmítněte pravidelně udržovat notebook, pak po 1-2 letech budete pravděpodobně litovat. Naštěstí, pokud diagnostikujete problém včas, eliminujte jej relativně jednoduchý. Chcete-li to udělat, obraťte se na jméno pro další čištění notebooku z prachu nebo, pokud máte potřebné znalosti a dovednosti, proveďte tuto operaci sami. Pokud služba nebyla delší dobu prováděna, nebude nadbytečná nahradit tepelné.

S přehřátí se notebook setkává i s pravidelnou údržbou notebooku, zejména v důsledku dlouhých herních sezení v letním teplu. V tomto případě nebude nadbytečný, aby získal speciální chladicí stojan pro notebook. Samozřejmě by neměly být žádné silné snížení teploty z něj, ale chlazení na podmíněném 2-4 ° C bude rozhodně neublížet a výkonné stojany s 3-4 chladiči mohou vychladnout „železo“ notebook do 6-7 ° C.

Baterie je připojena, ne nabíjení (nebo nabíjení není prováděno v systému Windows 10)

Snad nejběžnější verze problému. ve stavu v oblasti oznámení systému Windows, zobrazí se zpráva nabití baterie a v závorkách. „Připojeno, ne nabíjení“. V systému Windows 10 má zpráva zobrazení „Nabíjení není provedeno“. To obvykle mluví o problémech programu s notebookem, ale ne vždy.

Přehřátí baterie

Výše uvedené „ne vždy“ odkazuje na přehřátí baterie (nebo vadný senzor na něm). Při přehřátí se systém zastaví nabíjení, protože může poškodit baterii notebooku.

Pokud je notebook právě povolen od vypnutého nebo hibernace (nabíječka nebyla během této nabídky připojena) je účtována normálně, a po určitou dobu zobrazíte zprávu, kterou baterie nenabíjejí, důvod může být v přehřátí baterie.

Baterie se neúčtuje na nový notebook (vhodný jako první metoda a pro jiné scénáře)

Pokud jste si zakoupili nový notebook s předinstalovaným licencovaným systémem a okamžitě zjistil, že neúčtuje, může to být jako manželství (i když pravděpodobnost není velká) a nesprávná inicializace baterií. Vyzkoušejte následující kroky:

 • Vypnout notebook.
 • Zakázat „nabíjení“ z notebooku.
 • Pokud je baterie vyměnitelná. vypněte ji.
 • Stiskněte a podržte tlačítko napájení na notebooku po dobu 15-20 sekund.
 • Pokud byla baterie natáčena, namontujte ji na místo.
 • Připojte napájení přenosného počítače.
 • Zapnout notebook.

Nápověda popsaná akce ne často, ale jsou bezpečné, vykonávat je snadno a pokud je problém vyřešen hned, bude spousta času uloženo.

Poznámka: Existují dva další variace stejné metody

 • Pouze v případě odnímatelné baterie. vypnutí nabíjení, vyjměte baterii, uchovávejte tlačítko napájení po dobu 60 sekund. Připojte baterii jako první, pak nabíječku a nezahrnuje notebook po dobu 15 minut. Povolit po tom.
 • Přenosný počítač je zapnutý, nabíjení je vypnuta, baterie není odstraněna, stisknuta a podrží napájení, dokud se nevypne s kliknutím (někdy může chybět) asi 60 sekund, nabíjení, počkejte 15 minut, zapněte 15 minut notebook.

Obnovit a aktualizovat BIOS (UEFI)

Velmi často jsou některé problémy s nutričním řízením notebooku, včetně jeho nabíjení, jsou přítomny v časných verzích BIOS od výrobce, ale jako tyto problémy se projevují od uživatelů, jsou odstraněny v aktualizacích systému BIOS.

Než provedete aktualizaci, zkuste jednoduše resetovat systém BIOS do továrního nastavení, obvykle používat položky Load Defaults položky (stáhněte výchozí nastavení „Load Optimalized Defaults“ (stahování optimalizovaných výchozích nastavení) na první stránce nastavení systému BIOS (viz. Jak jít do systému BIOS nebo UEFI v systému Windows 10, jak obnovit BIOS).

Dalším krokem je najít stahování na oficiálních stránkách výrobce vašeho notebooku, v části „Podpora“, stáhněte a nainstalujte aktualizovanou verzi systému BIOS, když je prezentována, je pro váš model notebooku. DŮLEŽITÉ: Opatrně si přečtěte oficiální pokyny pro aktualizaci systému BIOS od výrobce (obvykle mají v souboru aktualizace ke stažení jako text nebo jiný soubor dokumentu).

ACPI a čipové řidiče

Z hlediska problémů s ovladači baterií, správu napájení a sady čipů, je možné několik možností.

Prvním způsobem může pracovat, pokud nabíjení fungovalo včera, a dnes bez instalace „velkých aktualizací“ systému Windows 10 nebo přeinstalace systému Windows, všechny verze notebooku přestaly nabíjení:

 • Přejděte do Správce zařízení (v systému Windows 10 a 8 lze provést pomocí tlačítka Správně klepněte na tlačítko „Start“ v systému Windows 7, můžete stisknout klávesy WinR a zadat DEVMGMT.MSc).
 • V sekci „baterie“ naleznete „baterii s ACPI kompatibilní s Microsoft Management“ (nebo podobně jako název zařízení). Pokud v Správci zařízení chybí baterie, může mluvit o své poruše nebo nepřítomnosti kontaktu.
 • Klikněte pravým tlačítkem myši a vyberte příkaz Odstranit.
 • Potvrďte vymazání.
 • Restartujte notebook (použijte položku „Restart“ a ne „Dokončovací“ a následný inkluzi).

V případech, kdy problém nabíjení se objevil po přeinstalaci aktualizací systému Windows nebo systému, může být chybějící originální čipové ovladače a řízení napájení z výrobce notebooků. A ve Správci zařízení může vypadat, pokud byly nainstalovány všechny ovladače a nejsou pro ně žádné aktualizace.

V této situaci přejděte na oficiální stránky výrobce svého notebooku, stáhněte si a nainstalujte ovladače pro svůj model. Ty mohou být ovladači rozhraní Intel Management Engine, AtkaCPI (pro ASUS), individuální ovladače ACPI a další systémové ovladače, stejně jako software (Správce výkonu nebo správy energie pro Lenovo a HP).

Co dělat, pokud notebook neúčtuje z nabíječky

Nedotýkejte se zcela

V modelech jako Acer, ASUS, Dell, Lenovo, Samsung, ASUS odpovědi, proč baterie na notebooku není účtována, může se stát některé funkce softwaru vyplnění výrobce. Situace, proč notebook neúčtuje zcela, může dojít ve dvou scénářích:

 • Když není baterie viditelná, ale nabíjení jde. Příčina: v regulátoru; Řešení: Vyměňte baterii.
 • Když je indikátor baterie viditelný, přestane ukazovat náboj, ale neexistuje žádné nabíjení. Taková baterie byla zpravidla účtována.
 • Obnovit nastavení BIOS:
 • vypnout výživu notebooku;
 • Vypněte napájení ze zásuvky;
 • Vyjměte baterii;
 • Udržujte tlačítko inkluze 1 minutu;
 • Připojte notebook k napájení bez baterie;
 • Přihlaste se do systému BIOS (kombinace kláves DEL, F12 nebo F2 nebo následující uživatelský manuál);
 • Obnovte nastavení operačního systému (Obnovit výchozí nastavení) a uložte BIOS (Uložit a EXIT);
 • Vypněte tlačítko napájení (podržte 5-7 sekund);
 • Vypnout napájení;
 • Nainstalujte baterii;
 • Připojujeme kabel do zásuvky;
 • Zapněte zařízení;
 • Zkontrolujte dostupnost zásobníku a výkonu indikátoru.

Pokud nápis přečte „připojen a účtován“, pak je vše v pořádku, pokud neúčtujete na notebooku, přejděte ke kroku 2. Velmi často výrobce zajistí maximální životnost baterie nastaví nástroj dostupné úrovně (70-80%), která zabraňuje plnému poplatku. Postup:

 • Zkontrolujte nástroj:
 • Jděte do regulátoru (manažera) řídicího režimu AKB;
 • Zahrnout režim „Optimální životnost baterie“;
 • Uložit nastavení.
 • V případech, kdy notebook neúčtuje, ale funguje z sítě, je nutné vyměnit baterii nebo zkontrolovat výkon napájení (pouze v servisním středisku). Věnujte pozornost několika bodům:
 • Pokud kontakty akumulátoru zabraňují nabíjení v oxidaci, pak je roztok vyčistit;
 • Musí existovat správná přistání baterie v notebooku.

Baterie notebooku je připojena, ale ne nabíjení v plném rozsahu

Uživatelé se obávají, proč baterie notebooku zcela naboví, i když to bylo 100%. V tomto případě může být přístroj čerpáno. Akce:

Pokud postup čerpání nepomůže, jediným řešením zůstane nahrazení baterie. Koupit baterii je někdy velmi drahé, pak služby služby nabízejí nahradit baterie. Důvěřujte této práci specializovaným: nezávislý intervence nesmí poskytovat výsledky. Všimněte si, že po výměně chcete obnovit nastavení, kalibraci. Nabíjení může přestat pracovat z různých důvodů, něco může být provedeno samostatně, ale je lepší kontaktovat socialisty.

Hlavní důvody

Situace jsou jiné. Někteří uživatelé si všimnou, že indikátor napájení je aktivován, ale proces nabíjení sám nejde. Buď počítač neodpovídá vůbec spojení s výstupem.

Ne vždy důvodem je fatální, to znamená výhradně potřeba změnit baterii. Někdy se stává, že je nutné lehce opravit nastavení a vše začne fungovat v normálním režimu.

Základní baterie pro přenosné laptopy přestanou nabíjet, protože:

 • Napětí;
 • šňůra;
 • přehřátí;
 • Bios;
 • Řidiči;
 • Aktualizace operačního systému;
 • zdroj napájení;
 • programy;
 • Mít na sobě.

Nejúžasnější situace je ten, když je vše v pořádku s napájením, a poplatek je stále ne.

Každý potenciální důvod vyžaduje samostatný zvážení.

Napětí

Jedním z důvodů, proč jeho baterie neúčtuje na notebooku, působí jako slabé napětí.

Docela běžný jev. Současně, oznámení, které baterie spustí proces nabíjení se zobrazí na displeji notebooku. Ale v závorkách je dodatečně indikováno, že zařízení je připojeno, ale ne nabíjení.

Zde je vše docela jednoduché. Nejdůležitější je, že vína jsou sotva ze strany notebooku, baterie nebo nabíječky. Je to jen otázka sítě, přes které nabíjení, nízké napětí.

Ti, kdo doma nebo v bytě stojí Uzo, mohou jednoduše otevřít štít a zjistit, co je aktuální napětí online. Možná je problém pozorován v celém domě. Nebo selhal konkrétní zásuvku.

Pokud je celkové napětí normální, přepněte do jiné zásuvky. Za předpokladu, že se proces nabíjení začal běžně proudit, bude muset vypořádat s problémovou výstupem.

Stává se, že je připojena baterie notebooku, ale nenabíjejí se. A to se nemůže obávat uživatele.

V takové situaci je víno pravděpodobně umístěno na straně nabíječky. To se obvykle projevuje ve formě skutečnosti, že nabíjení je připojeno, ale zároveň se adaptér nenabíjejí baterii a notebook nemůže fungovat normálně.

Existuje vysoká pravděpodobnost, že nějaký drát pod lampou byl poškozen, zlomil se nebo uprchl.

Jedl notebook není nabíjen, stojí za to kontrolovat napětí nabíječky. Zde můžete paže obvyklého univerzálního multimetru. Pokud nejsou žádné napětí, zkuste připojit další nabíjení na notebook a zkontrolovat, zda se situace po tom změní.

Ale nejčastěji náhradní jednotka výživy od uživatelů. Proto zde jedinou možností bude nákup nové nabíječky.

Je důležité se ujistit, že nabíjení nefunguje opravdu, a to nejen na vašem notebooku. Jinak budete utrácet peníze na nákup příslušenství.

Přehřát

Jedním z důvodů, proč notebook nenabíjejí z nabíječky, může se stát přehřátí baterie.

Intenzivní využívání a zvýšené zatížení zařízení může mít za následek notebook se začne aktivně teplý. Pro ochranu baterie před poškozením obsahuje systém blokování a neumožňuje nabíjet baterii.

Odlévání prachu. nejčastější příčinou přehřátí notebooku

Tam je poněkud různá situace. Leží ve skutečnosti, že notebook je připojen k výstupu, je účtován několik minut, a pak proces zastaví stejně rychle. Určitě přehřátí baterie a ochrana je spuštěna. To neumožňuje přivést napětí na baterii.

A zde je důvod v baterii nebo v bloku. Blok se může zlomit a sloužit příliš mnoho napětí baterie. Nevydrží takové zatížení a vypne se. Buď samotná baterie má vnitřní poruchy, které vedou k intenzivnímu zvýšení jeho teploty.

Žádný poplatek s dobrou jednotkou

Mnoho uživatelů je poměrně přirozeně zájem o otázku, proč není baterie na svém notebooku účtována, ačkoli samotná napájení je plně splněna a nejsou na to žádné stížnosti.

Je obzvláště zvláštní pozorovat, když je zakoupen zcela nový přenosný počítač, připojený k nabíjení, ale proces obnovy kapacity baterie nechodí. Ano a stroj sám pracuje s licencovanou verzí operačního systému. Teoreticky by mělo fungovat vše, ale nic nefunguje.

Možné, ale nepravděpodobný faktor může být tovární manželství. Objektivně jsou tyto problémy extrémně vzácné.

Mnohem pravděpodobnější příčinou je nesprávná inicializace baterií. To je důsledek problémů regulátoru.

Doporučuje se takové práce provádět:

 • vypnout notebook;
 • Odpojte kabel od něj;
 • Odstraňte odnímatelnou baterii;
 • Svorka napájecího tlačítka asi 15-20 sekund;
 • vrátit baterii na místo;
 • Připojit ACB;
 • Povolit notebook.

Je důležité vzít v úvahu, že tato opatření nepomáhají ve všech případech. Ale jsou to nejbezpečnější, snadno proveditelný. Je tu šance, že po tom vše začne fungovat v normálním režimu.

Odborníci se zaměřují na skutečnost, že prezentovaná metoda má 2 další alternativy.

 • Vhodné pouze pro notebooky, které používají vyměnitelnou baterii. Musíte vypnout nabíječku, vyjměte baterii, stiskněte tlačítko napájení a udržujte ji po dobu 1 minuty. Poté připojte baterii a poté je nabíječka. Přenosný počítač zůstane v vypnutém stavu po dobu 15 minut a až po to zapne.
 • Druhou možností je relevantní pro přenosné počítače s integrovanou baterií, která nebude snadno odstranit. V této situaci není ani nutné extrahovat baterii. Když je notebook zapnutý, nabíjení je vypnuto. Poté je tlačítko napájení upnuty, dokud se přístroj na minutu vypne. Pak musíte připojit nabíječku, počkat 15 minut a spusťte počítač.

Co dělat, pokud nic nepomohlo

Jděte do servisního centra. S největší pravděpodobností je poškozen regulátor výkonu nebo jiné vnitřní komponenty. Ale pouze odborníci budou schopni správně zavolat a odstranit problém.

Mechanický inženýr, dobře pochopit techniku ​​a technologie. Více než 10 let používám Mac a iPhone, vím všechno o produktech ekosystému a Apple. Nejen píšu, ale vím, jak pracovat s rukama. 3 roky pracoval autoslemer, auto chinky je jen sám. Navržen a od nuly vybudoval dům se svými vlastními rukama, který se v kurzu hromadí mnoho zkušeností. Zbožňuji oldcual videohry a komiksy, hraní na kytaru.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS