Proč počítač nevidí telefon přes USB. Co dělat, pokud počítač nevidí soubory telefonu?

Co dělat, pokud počítač nevidí telefon přes USB?

Chcete-li přenášet data z telefonu do počítače, je obvyklá pro použití kabelu USB. Někdy, když je smartphone připojen přes USB, počítač nevidí toto zařízení. Takový problém může být způsoben závadem jak samotného telefonu, tak PC. Je možné vyřešit problém sami nebo musíte kontaktovat servisní středisko, ve kterém jsou telefony opraveny

Pokud počítač nevidí telefon přes USB, musíte nejprve diagnostikovat mobilní zařízení. Smartphone se nemusí připojit k počítači najednou z několika důvodů. Nejčastěji to je způsobeno chybami v systémové nastavení telefonu. Dalším společným důvodem tohoto problému může být havárie v práci smartphonu. K tomuto problému obvykle dochází ihned po firmwaru telefonu, čištění virů, odstranění aplikací atd.D.

Chcete-li pochopit, že důvodem je v mobilním zařízení, musíte tento telefon zkusit připojit k jinému počítači. Pokud je smartphone stále určen, problém bude určitě vzniknout kvůli tomu. Alternativa ke kontrole. Připojte jiný telefon k tomuto počítači.

Pokud problém spočívá v nastavení smartphonu, lze jej rychle vyřešit. Chcete-li to provést, přejděte do části „USB připojení k počítači“. Pro připojení smartphonu bude několik možností:

Každý z těchto režimů je navržen tak, aby prováděl různé úkoly. Pokud je uživatel konfrontován s úkolem přenosu informací z telefonu do počítače (nebo naopak), musí vybrat režim „USB disk“ nebo „Media Device“. Pokud po provedení této akce počítač stále nevidí telefon, musí uživatel pokračovat v hledání příčin problému a jak jej eliminovat.

V některých smartphonech založených na systému Android OS může být takový problém způsoben režimem modemu. V takových telefonech tento parametr řídí nejen modem, ale také připojením zařízení k počítači. Chcete-li tento problém eliminovat, musíte jít do sekce „Bezdrátová síť“ a povolit režim modemu. Pokud je již povolen, uživatel jej může vypnout a pokusit se znovu připojit k počítači.

V nastavení smartphonů je také karta „pro vývojáře“. Na této záložce se můžete pokusit ladit práci USB smartphonu. Pokud takové rozhodnutí neumožnilo vyřešit problém, uživatel zůstane tolik možností. Za prvé, může odstranit aplikace po instalaci této poruchy. Zadruhé, můžete obnovit OS Smartphone na tovární nastavení. Ale nejlepším způsobem, jak řešit takový problém, je apelovat na pomoc odborníků servisních center, které budou schopni diagnostikovat přesnou příčinu problému a odstranit ji co nejdříve.

Problém může být nejen v nastavení, ale také ve fyzickém stavu smartphonu. Například mohou existovat problémy s připojovacím konektorem. Dokonce i na nejkvalitnějších smartphonech, konektory jsou často uvolněny a zlomí. Takový problém vzniká v důsledku častého provozu těchto konektorů. Dalším důvodem může být uvolněn nebo poškozen konektoru vyplývajícím z pádu gadgetu. Bez ohledu na důvody, tato porucha může být eliminována pouze v servisním středisku. Obvykle je eliminován nahrazením konektoru.

Někdy jednodušší problémy vznikají. Smartphone například není připojen v důsledku kontaminace konektoru. Tato porucha je eliminována velmi jednoduše. čištěním konektoru.

Restartujte počítač a smartphone

V případě, že výše popsaný případ se vás nezajímá, pak první věc je restartovat smartphone:

Pokud existuje selhání softwaru, restart mu určitě pomůže zvládnout to.

Co dělat, pokud počítač nevidí telefon?

Níže jsou uvedeny všechny metody, které mohou pomoci vyřešit problém připojení přes kabel.

Zkontrolujte nastavení připojení USB

Cesta vám pomůže, pokud se nabíjení nabíjení při spárování, ale informace nezmizí. Pro přenos dokumentů musíte připojit Android jako mediální zařízení (MTP). Chcete-li to provést, postupujte takto.

Pozornost! V některých případech budete možná muset připojit telefon k počítači a přepínat mezi různými parametry několikrát předtím, než plocha rozpozná zařízení jako multimédia.

Pokud máte starou verzi Androidu, zkuste to udělat.

Připojte zařízení k počítači, musí být rozpoznán.

Nainstalujte ovladač USB MTP

Stává se, že smartphone není zobrazen kvůli problémům s ovladačem, takže zkuste to osvěžovat.

 • Stiskněte pravé tlačítko myši na ploše a zvolte Správce zařízení.
 • Najděte smartphone Android v seznamu připojených, klikněte na ovladače Aktualizace PKM a CLOT „.
 • Budete prezentovány dvě možnosti: pro instalaci ručně z pevného disku nebo automaticky vyhledejte nejnovější verzi na internetu.
 • Zvolte „Spustit vyhledávání ovladače v tomto počítači“, pak Clate On „Vyberte ovladač ze seznamu již nainstalovaného“ a nyní stiskněte „USB MTP zařízení“.
 • Můžete se také pokusit využít druhou možnost a počkat, když systém sám udělá všechno.

Jakmile je ovladač nainstalován, bude počítač rozpoznat telefon Android. Může být nutné restartovat počítač k aktualizaci vstupuje v platnost.

Stáhnout a nainstalovat Media Feature Pack pro Windows 10

Již jsme zmínili, že protokol MTP musí být použit pro přenos obsahu. Je spojen s Windows Media Player a v některých verzích systému Windows 10 neexistuje žádná služba Windows Media Player a podporu pro související technologie. Pokud vaše verze systému Windows 10 nerozpoznává Android, stáhnout a instalovat balíček Media Feature Pack z oficiální stránky společnosti Microsoft.

Použijte kompletní USB kabel

Doporučujeme, abyste použili originální kabel, protože třetí strana je někdy určena pouze pro nabíjení a PC nezobrazuje zařízení se systémem Android. Chcete-li to zkontrolovat, připojte jiný USB kabel.

Smazat ovladače Android

Někdy nejsou v systému žádné nedávné ovladače nebo jsou nesprávně nainstalovány. Doporučuje se je odstranit a znovu vytvořit.

 • Připojte zařízení k počítači a otevřete Správce zařízení.
 • Najděte si přístroj. Obvykle se nachází v sekci „Ostatní zařízení“ nebo v „přenosných zařízeních“, ale někdy je dislokace jiná.
 • Klepněte pravým tlačítkem myši na klauzuli „Smazat“.
 • Poté, co jsou ovladače odstraněny, zakažte zařízení pro Android.
 • Znovu připojte a počkejte, dokud systém Windows otíjí ovladače.

Aktivujte ladění pomocí USB

Čas od času se připojený gadget rozpoznává, když je aktivní ladění USB. Pokud používáte Android 4.2 nebo novější, tato funkce může být skryta. Chcete-li to umožnit níže.

 • Jděte na „Nastavení. O telefonu“.
 • 7 krát Klikněte na „Číslo sestavení“.
 • Vrátit zpět.
 • Otevřete „Nastavení. pro vývojáře“.
 • Posouvejte dolů a aktivujte „USB ladění“.

Někdy je již zahrnuta, v takovém případě by měla být vyříznuta.

Zapněte režim letu

Pokud systém Windows přestal vidět telefon, spusťte režim letu prostřednictvím panelu Rychlé nastavení v závěsu nebo kliknutím na cestu „Nastavení. více“. Často po tom je zařízení rozpoznáno PC. To je jednoduchý způsob, takže nebuďte líní, abyste to zažili.

Restartujte telefon v režimu Recovery nebo Fastboot

Jak to zadat, přečtěte si v jiném náš výrobek, kde jsme popsali proces pro každý výrobce. Poté, co se dostanete do režimu fastboot nebo obnovení, připojte smartphone k počítači, počkejte, dokud nejsou nainstalovány požadované komponenty. Poté musí být vodič otevřen před vámi, co dělat s připojeným zařízením. Při dokončení, restart Android.

Instalovat Kies od Samsung

Pokud Samsung Gadget není rozpoznán systémem Windows, stáhněte si software KIES od oficiálních webových stránek výrobce a vložte jej do počítače. S tím budete určitě následovat smartphone.

Použijte porty USB 2.0

Pokuste se přepnout kabel z USB 3.0 v USB 2.0. Uživatelé uvedli, že někdy pracují.

Přeinstalujte ADB

Okna Občas nerozpozná smartphone kvůli problémům s Android Composite Adb Inteeis, takže následuje přeinstalovat.

 • Otevřete Správce zařízení, najděte kompozitní ADB Android. Někdy se nazývá například rozhraní Acer kompozitní ADB nebo nějakým způsobem v tomto duchu, ale určitě bude „ADB“.
 • Svíčka na obrázku pravého tlačítka myši a vyberte možnost Odstranit „.
 • Restartujte systém Windows a znovu připojte Android pomocí PC.
 • Zkontrolujte, zda je zařízení rozpoznáno. Pokud ne, přejděte k dalšímu kroku.
 • Stáhněte soubor USB ovladače z Google pro tento odkaz HTTPS: // DL-SSL.Google.com // Android / repository / nejnovější_usb_driver_windows.Zip a odstranit jej do počítače. Zapamatujte si cestu ke složce. později užitečné.
 • Otevřete Správce zařízení, přesuňte kurzor na extrémní ikonu v druhém řádku, klepněte na tlačítko „Obnovit konfiguraci zařízení“.
 • Najděte svůj Android Composite ADB a klepněte pravým tlačítkem myši.
 • Vyberte „Aktualizovat ovladače“.
 • Klikněte na tlačítko „Postupujte podle vyhledávacího ovladače na tomto počítači“.
 • Připomeňme si místo, kde je načten ovladač USB Google USB a zaškrtněte políčko „včetně složek“.
 • Klepnutím na tlačítko „Další“ nainstalujete ovladač.
 • Otevřete příkazový řádek jako správce:
 • Pro systém Windows 10 stiskněte klávesy „Windows“ „X“ a vyberte „příkazový řádek“ (admin);
 • Pro Windows 7, Otevřete „Spuštění. Všechny programy. Standard“, klepněte pravým tlačítkem myši na tlačítko „Příkazový řádek“ a vyberte „Spustit na jméno správce“.

Proč stále nevidí telefon?

Hlavní důvody pro takový fenomén jsme se podívali na předchozí sekce. Existují však jiné (vzácnější) příčiny, protože telefon není viditelný pro počítač. Dále si představte jejich stručný popis:

 • Viry. Některé viry blokují část funkcí počítače, protože obtížnost definující telefon může přímo souviset s škodlivými účinky virových programů. Doporučujeme instalovat antivirus a skenovat systém.
 • USB Port Software Lock. Některé počítače mají software, který vám neumožňuje číst informace ze zařízení připojených přes USB. Pokud je tento software nainstalován na PC, bude nutné jej zakázat. V opačném případě zobrazíte soubory počítače na telefonu.
 • Aktivovaný režim modemu na telefonu. Je třeba zkontrolovat stav tohoto režimu. Pokud je zapnutý, musí být vypnut a opakujte pokus o připojení smartphonu k počítači. Chcete-li vypnout režim, musíte jít do sekce „Bezdrátová síť“ (na některých telefonech, tyto oddíly se nazývají jinak. „Připojení“ a „Síť“ a Internet „), najít možnost zahrnutí režimu modemu a deaktivovat to. Pak bude telefon pokračovat v opětovném připojení počítače.

Pokud výše uvedené důvody nepomohlo dosáhnout výsledku, bude to pouze pozvat specialisty, který určitě zjistí, proč počítač nevidí telefon, a eliminuje zdroj problému.

Co dělat, pokud se telefon nepřipojuje k počítači přes USB

Pokud váš systém po všech výše popsaných akcích stále nevidí zařízení, ale jste 100% jistý, že problém není v kabelu nebo USB hnízdo, dříve zařízení bylo stanoveno, pouze jeden výstup zůstane. tvrdý reset. Rigid Reboot zvedne všechna data z interní paměti telefonu a resetujte jej do továrního nastavení. To eliminuje pravděpodobnost selhání softwaru mobilním telefonem.

Všechna data, která ušetříte na SD kartu nebo Cloud Services, zůstanou nezraněná. Použijte takovou možnost v extrémních případech. za předpokladu, že všechny ostatní metody nedosahují nezbytného výsledku a jste si jisti, že problém je v nastavení zařízení, ale nikoli PC. Pro každý model, ať již Samsung nebo NTS, výrobce naprogramoval hardwarová tlačítka, která umožňují provádět tuhý restart. Můžete jej povolit z nastavení, pokud se zařízení zapne a má přístup k nim.

Instalace / přeinstalace ovladačů

K počítači může pracovat s smartphone, musíte mít nainstalované ovladače. Chcete-li to provést, budete potřebovat dva typy ovladačů. povinné, bez kterého počítače nebude schopen rozpoznat všechny připojené USB zařízení a další, t.na. Software pro práci s konkrétním modelem telefonu.

Pod položkou „Povinné“ viz řidiče řadiče USB. Je poměrně snadné určit jeho výkon. stačí se připojit k počítači jakékoli jiné zařízení USB, například flash disk, myš, tiskárnu a t.D. Pokud je připojené zařízení určeno počítač, pak je vše v pořádku, můžete se přesunout.

Pokud jde o softwarový specifický telefon. Například moderní smartphony Android obvykle nevyžadují instalovat žádné další ovladače v počítači. Přinejmenším nejsou potřebné k přenosu dat z počítače na vnitřní disk a v opačném směru. Ale stále to platí pro všechny zařízení.

Při připojování některých telefonů do počítače se automaticky spustí instalační program softwaru. Další práce s smartphone je možná až po dokončení instalace. Další telefony poskytují přístup pouze k externě plug-in flash card (t.N. Micro-usb) a pro přístup k interní paměti mohou vyžadovat speciální ovladač. Bez ohledu na to, co může být, pokud počítač nevidí plug-in, nebude dále nainstalován nebo přeinstalovat svůj software.

Především se doporučuje smazat na PC již nainstalovaným ovladačům telefonu:

 • Vypněte telefon, je počítač.
 • Otevřete „Správce úloh“ podle pokynů uvedených v předchozí kapitole.
 • V horní části okna otevřete menu „Zobrazit“ a pak nainstalujte zaškrtávací políčko na položku „Zobrazit skrytá zařízení“.
 • Rozbalte část „řadiče USB“ od seznamu vlevo. Zobrazí všechna zařízení USB, jejichž ovladače byly nainstalovány v počítači.
 • Najděte název smartphonu v seznamu. Může být několik. Ikony a názvy zařízení budou průsvitné, t.na. Zařízení je odpojeno od počítače. Například:

Chcete-li odstranit ovladač telefonu, klikněte dvakrát podle názvu (v tomto případě „Samsung Mobile USB kompozitní zařízení“), pak v novém okně, přejděte na kartu ovladače a klikněte na tlačítko „Smazat zařízení“. Další dialogové okno se otevře, nainstalujte zaškrtnutí před prvkem „Smazat ovladače pro toto zařízení“, klepněte na tlačítko „Smazat“. Proveďte tuto akci pro všechny ovladače telefonu.

Ovladač telefonu lze také umístit v seznamu „přenosných zařízení“ Správce zařízení, například:

 • V tomto případě se řidič nazývá model telefonu Samsung Galaxy S5. „SM-G900F“. Model dostupného přístroje lze zobrazit na svém krytu nebo v prostoru pro baterie.
 • Vyjměte tento ovladač stejným způsobem, pokud je přítomen v seznamu přenosných zařízení.
 • Po odstranění ovladačů se doporučuje restartovat počítač.

Nyní připojte zařízení k PC. Pokud je úspěšný, zobrazí se informace o připojení nového zařízení na obrazovce. Pokud řidič potřebuje pracovat s telefonem, systém jej hlásí. Nyní zůstane jít na webové stránky výrobce telefonu, stáhnout a nainstalovat software na smartphonu. Ovladač naleznete na jednom z mnoha míst na internetu zadáním požadavku Google nebo Yandex s názvem a modelem telefonu. Pokud disk připojený k smartphonu, lze ovladač instalovat z něj.

Proč se telefon nepřipojuje k počítači přes USB?

Za prvé, ujistěte se, že zásuvka je dobrá, to je USB.portů na telefonu, tak v počítači. Váš hlavní úkol je experimentovat a pokusit se připojit zařízení na přední stěně systému jednotky a za. Vyberte žádné modré konektory a druhý.

Telefon se nepřipojuje k počítači přes USB:

 • Zkuste střídavě zadat vodič v několika USB konektorech a podívejte se na situaci. Snad jeden z konektorů selhal. To se často děje, zejména pokud používáte jeden z hnízd neustále pracovat a připojit flash disk k němu.
 • Foukání konektoru má vlastnost, která má být přijata, válcovaná, v důsledku toho, že systémový systém prostě nebude vidět váš gadget. Pokud neexistují žádné výsledky při provádění těchto manipulací, a v každém případě se mobilní telefon nepřipojí s počítačem, zkuste změnit samotný kabel. Pokud máte další nabíjení s kabeláží USB, zkuste jej připojit.
 • Možná případ v chladiči a když je nahrazen, budete úspěšní. Upozorňujeme, že v nejnovějších verzích Androidu téměř vždy mobilní zařízení se připojuje k počítači pouze pro nabíjení. V souladu s tím, na vašem gadgetu na vrcholu je nápis, že zařízení je nabíjení.

Ladění USB

Problémy mohou vzniknout vzhledem k tomu, že funkce ladění USB na vašem zařízení Android je deaktivována! Pokud máte Android 4.2 nebo vyšší, tato funkce může být skrytá. Chcete-li jej aktivovat, provádíme následující:

 • V parametrech smartphonu otevřete sekci „O telefonu“;
 • Klikněte na „Montážní číslo“ 7krát;
 • Vrátíme se na parametry a otevřeme sekci „pro vývojáře“;
 • Najděte pododdíl „Debug na USB“ a aktivujte jej.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS