Proč počítač pracuje a monitor se nezapne. Možné důvody

Monitor se nezapne

V průměru jednou týdně, jeden z mých zákazníků, odkazující na mě pro opravu počítače, hlásí následující problém: Monitor se nezapne, zatímco počítač pracuje. Situace je zpravidla následující: Uživatel stiskne tlačítko napájení v počítači, jeho přítel Silicon se spustí, hluk a indikátor pohotovostního režimu pokračuje na monitoru, méně často zprávu, že neexistuje žádný signál. Řekněte mi, zda problém není zahrnut do monitoru.

Zkušenosti naznačují, že prohlášení, že počítač funguje, a monitor se nezapne, v 90% případů se ukáže být nesprávné: zpravidla je v počítači v počítači. Bohužel, obyčejný uživatel zřídka chápe, co přesně je tomu tak, že v takových případech nesou monitor ve záruční opravě, kde si správně všimnou, že je v dokonalém pořádku nebo získává nový monitor. což v důsledku toho také funguje „.

Pokusím se vysvětlit. Faktem je, že nejčastější příčiny situace, kdy monitor údajně nefunguje (za předpokladu, že indikátor napájení svítí, a připojení všech kabelů, které jste pečlivě zkontrolovali), jsou následující (na začátku. s největší pravděpodobností. na poklesu):

  • Vadný napájecí napájení počítače
  • Problémy s pamětí (Kontakty Úklid)
  • Problémy s grafickou kartou (neúspěšné nebo poměrně čistící kontakty)
  • Kontaktní základní deska počítače
  • Monitor se nezdařil

Ve všech pěti případech uvedených případů může být diagnostika počítače pro běžného uživatele bez zkušeností opravy počítačů obtížná, t.na. I přes hardwarovou chybu počítač pokračuje v „zapnout“. A ne každý může určit, že ve skutečnosti se nezapne. stisknutím tlačítka napájení, napětí bylo jednoduše aplikováno, v důsledku toho, který on „přišel k životu“, fanoušci se začali otáčet, pohon pro čtení CD blikal žárovku a t.D. Monitor se nezapnul.

Pokud jste si jisti, že počítač opravdu funguje, a nejen zapne ventilátory a indikátory (např. Kromě toho, uslyšíte Windows Stáhnout zvuky a připojení / Zakázání zařízení), doporučuji nejprve použít pokyny: Co dělat, pokud Monitor nezapisuje žádný signál, nezjistil žádný signál, kontrolovat signální kabel nebo zaškrtněte znamení. Kab.

Příčiny poruchy

Ve skutečnosti, často monitor není zahrnut ani na nejjednodušší důvody, například podle vašeho rozptylu nebo nepozornosti. No, nic zločinného v něm. Pokusme se opravit a začít s nejjednodušší akcí.

Monitor je vypnutý. Skutečnost je, že některé počítače mají tlačítko „Run“ není na obvyklém místě. Nachází se v dolní části počítače a „vypadá“ na podlahu.

Můžete jí omylem ublížit a úspěšně vypnout. Pokuste se kliknout na Cervised Button. Se nic nestalo? No, bude i nadále opravovat monitor.

Jak zkontrolovat, zda je monitor a procesor kompatibilní

Často RAM přichází se dvěma „XMP“ profily, instalovaný výrobcem, který je optimalizován pro konkrétní mikroprocesor. Většina mikroprocesorů jakékoli značky obvykle pracuje s těmito profily, i když někdy může být nutné podniknout malé nastavení pro vyšší jmenovité rychlosti.

Aby se ujistil, že vaše základní deska bude kompatibilní, musíte se podívat s tím, co konektor a sada čipů jsou kompatibilní s mikroprocesorem. Taková kontrola je zapotřebí například, když se po změně monitoru nebo procesoru změnil, monitor se nezapne.

proč, počítač, pracuje, monitor

Zásuvka patří k fyzickému konektoru na základní desce, která drží mikroprocesor na místě. Lze jej snadno určit jednoduchým sledováním velikosti zásuvky pro procesor a základní desku, kterou budete používat.

ODKAZ! Pokud se pokusíte připojit mikroprocesor s nesprávným typem zásuvky, můžete zkazit procesor a / nebo základní desku. Pak bez náhrady a další náklady nemohou dělat

Proč monitor nefunguje?

    Žádný monitorování napájení Nejčastěji zkontrolujte sílu monitoru ze sítě. Když je monitor připojen k síti. Na něm by měl spálit žárovku žluté nebo červené. Zkontrolujte připojovací zástrčku kabelu k výstupu a připojte napájecí kabel k samotnému monitoru. Můžete se také pokusit připojit monitor pomocí jiného napájecího kabelu. Pokud je vše připojeno a spalování napájení, pak problém není ve výživě.

Spolu s tím doporučujeme také kontrolovat a správně připojit k samotnému konektoru, pro toto odstranění a znovu vložení připojovacího kabelu, a to jak v systémové jednotce, tak v samotném monitoru. Existuje možnost, že se připojovací kabel může selhat, zkuste monitor připojit k počítači pomocí jiného kabelu.

Pokud máte 2 grafické karty, ujistěte se, že integrovaná grafická karta je v nastavení systému BIOS zakázána.

Pokud problém není vyřešen, nebo předtím, než jste v systémové jednotce neprovedli žádné roboty, zkuste připojit kartu do jiného konektoru základní desky, a pokud je integrovaný. připojit monitor k němu, předtažením diskrétního Mapa pro kontrolu samotného monitoru. Je možné, že došlo k rozpisu samotné grafické karty.

Může to být, že monitor sám rozbil, také se setkává. Není nutné se rozrušit tvrdě, protože pokud se monitor nezapne, není to tak špatné jako v případě problémů s maticí obrazovky.

Když monitor zobrazí boty systému BIOS, ale poté se zobrazí černá obrazovka, a neexistuje žádný zvukový zvuk OS a znovu nainstalujte systém.

Pokud monitor nefunguje a po všech vyvinutých akcích, zkuste jej připojit k přenosnému počítači nebo přehrávači videa zkontrolovat jeho výkon. Pokud monitor pracuje při připojení k přehrávači videa a při práci s počítačem se nezapne. Pak problém v grafické kartě nebo jiné komponentní počítače. Pokud je připojen k jinému zařízení, monitor nefunguje. přejděte do opravy. Můžete se také pokusit připojit jiný monitor k počítači nebo moderní televizi, pokud je obraz. problém v monitoru, pokud ne, pak vyhledejte počítač v komponentě počítače.

Přejeme Vám úspěch při řešení tohoto problému, a pokud jste se nepodařilo rozhodovat, pak naši specialisté.

Problém s grafickou kartou

Pokud máte podezření na grafickou kartu, musíte otevřít kryt systémové jednotky a jemně vypnout grafickou kartu. Současně vyčistěte sll sloučeniny z prachu a oxidace. Také otřete pozorně kontakty kartu samotné (může být alkohol nebo guma). Vložte ho úhledně zpět (pokud jej trochu vysunete, monitor se nemusí zapnout), a pokud monitor nepracuje znovu, musíte udělat jinak.

V moderních počítačích jsou dvě grafické karty. Normální, ve formě samostatné desky. diskrétní a zabudované do základní desky. Samostatná grafická karta je zapotřebí především pro komplexní grafické programy a hry. Tak jej odpojte a připojte grafický kabel od monitoru na integrovaný konektor. Pokud počítač za normálních okolností získal, dočasně používáme vestavěnou grafickou kartu, před nákupem nebo upevnění starého (na obrázku zobrazíte výstup z vestavěné grafické karty na monitor). Zároveň budete potřebovat kabel VGA.

Kromě toho, pokud máte dvě grafické karty, může dojít ke konfliktu Drovers. V tomto případě je možné odstranit konflikt vypnutím vestavěného nebo diskrétního prostřednictvím systému BIOS (samozřejmě, aby to udělal specialistu).

Ovladač grafické karty

Sledování se monitor nezapne a nezobrazuje obraz po instalaci uživatelských karet ovladače videa. Chcete-li přístroj v tomto případě opravit, musíte se přihlásit pomocí nouzového režimu a odstranit nainstalovaný program. Po čem je nutné nainstalovat nový nástroj.

Někdy monitor nezobrazuje obraz z důvodu problémů s operačním systémem. Určete, že důvodem poruchy leží přesně v tomto, ne obtížnější než pochopení, protože se telefon nezapne. Nejprve se zobrazí obrazovka obrazu systému BIOS, ale na první rámce spouštěcí rámec systému Windows nedosáhne. Next není spuštěn. Po stisknutí tlačítka RESET, umístěné na systémové jednotce se situace opakuje. V tomto případě musí uživatel jednoduše přeinstalovat OS. Žádné další možnosti opravy.

Kontakty

Dalším důvodem, proč se obraz nemusí zobrazit na monitoru, spočívá v rozporu se spolehlivostí kontaktů.

Dokonce i nezkušeni uživatelé pravděpodobně vědí, že řada komponent, mezi nimiž je RAM, zvuková a grafická karta ve speciálních slotech na základní desce.

A pak je někdy taková situace. Systémová jednotka byla chápána, něco bylo odstraněno, vyčištěno, změněno. Nyní se počítač zapne, zdá se, že je to v pořádku, ale monitor nic neuvádí. S největší pravděpodobností jedna ze složek nebyla na svém místě pevně pevně.

Špatný kontakt je spíše společný důvod, proč se monitor nechce zapnout.

Zkontrolujte tuto skutečnost není obtížná. Ale pro to musíte vypnout napájení z počítače, odstraňte všechny kabely, odšroubujte boční kryt, odšroubujte několik šroubů a dostanete se do stážistů systémové jednotky. Pečlivě se podívejte na to, jak jsou nainstalovány pásové pásy, grafické karty a další konektory. I když je v případě přízvuku proveden na paměti RAM a grafické karty. Prkna musí být instalována těsně, hladce nemají žádné zkreslení. Také zkontrolujte, zda jsou boční západky zavřené.

Oteklé kondenzátory na základní desce jsou jedním z možných příčin problémů s odstavením monitoru

Ještě více, že grafická karta je upevněna pomocí šroubu do podvozku systémové jednotky. I když kontakt odešel docela trochu, stále se může projevovat ve formě postiženého zobrazení. Banální problém, ale častý. A mnozí prostě chybí její zrak, posílá monitor na diagnózu. A tato služba je zaplacena.

Metoda 5. Kontrola zařízení

Poslední krok. Podívejte se na aktuální vybavení. Než budete dělat něco jiného, ​​zkuste zakázat všechna zařízení z počítače, jako je klávesnice, myš, externí pevný disk, reproduktory, tiskárny, skenery a zbytek.

Někdy může problém s jiným hardwarem vést k tomu, že monitor zhasne, ale počítač běží. Pokud nepomohlo vyřešit váš problém, musíte zkontrolovat konektory portu v počítači a na monitoru pro poškození.

Mnoho uživatelů nesprávně vybírá kabel kvůli tomu, co se stalo časem, může se zlomit. Někdy se lidé snaží vložit kabel do připojení, které nejsou určeny pro něj, což vede k poškození přístavů.

V tomto případě nemáte tolik možností. musíte připisovat počítač do servisního střediska pro opravu ohýbaných nebo poškozených portů.

Pokud jste trochu technicky uzemněni, můžete se pokusit otevřít počítač a zkontrolovat správnost hardwarového připojení, zejména základní desky nebo pevný disk.

proč, počítač, pracuje, monitor

To je vše! Doufáme, že se vám podařilo samostatně vyřešit problém, když monitor neukazuje obrázek, ale počítač pracuje. V opačném případě budete muset připisovat počítač a monitor do servisního střediska.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS