Proč režim modemu nefunguje na iPhone. Instalace nebo změna hesla Wi-Fi

Co dělat, když režim modema zmizel na iPhone? [Návod]

Nedávno jsem mě oslovil jednu sladkou dámu (Katya) s žádostí o pomoc při řešení jejího problému. Faktem je, že po aktualizaci IOS 8, na svém iPhone 5S z sekce Setup, režim modema zcela zmizel.

To není první případ a já sám osobně čelil. V tom není nic strašného a oprava tato nespravedlnost je poměrně jednoduchá. Dnes se s vámi podělím o můj akční plán, který pomůže vrátit chybějící režim modem režimu na iPhone.

Místo podpory společnosti Apple napsané o následujících: „Přítomnost funkce režimu modemu iPhone závisí výhradně na tom, zda váš operátor tuto funkci podporuje nebo ne“.

Možná, že buržoazní je, ale v zemích SNS, jako vždy, jejich „zákony fyziky“. V každém případě uvádí tato stránka řadu operátorů (a jejich přítomných zemí), které podporují osobní hotspot.

Pokud jste připojeni z zařízení iOS:

Gratulujeme, jste nainstalovali DHCP Manual Settings a nyní si můžete vychutnat připojení Wi-Fi.

Připojení k internetu pomocí telefonu přes Wi-Fi, Bluetooth nebo USB

Také vlastníci iPhone by měl být znám, že se mohou připojit k telefonu, který distribuuje internet třemi různými způsoby. je Wi-Fi, Bluetooth nebo USB. Pokud máte stacionární počítač, je vhodný s největší pravděpodobností třetí způsob, a pokud potřebujete distribuovat Internet do zařízení, které nelze připojit k Wi-Fi, pak je vhodný druhý nebo třetí způsob.

Když se zařízení připojí k vašemu iPhone, který pracuje jako router, stavový řádek na telefonu se stane modrým a zobrazí, kolik zařízení připojených k němu. Kolik zařízení se může připojit k Internetu, závisí na tarifu mobilního operátora, stejně jako modely iPhone.

Je také důležité vědět, že pokud distribuujete internet prostřednictvím telefonu a další zařízení jsou k němu připojeny v režimu Wi-Fi, můžete používat mobilní internet v telefonu a nemůže se připojit k Wi-Fi z routeru, jinak Připojení k režimu modemu zmizí.

Režim Wi-Fi

Aby bylo možné připojit další zařízení na internet přes iPhone, musíte zapnout režim modemu na telefonu („Nastavení“, „Mobilní komunikace“, „Modem režim“ nebo „Nastavení“, režim modemu „, přeložit Posuvník „On“).

Poté zkontrolujte název telefonu (bude to název sítě), zkontrolujte heslo, pomocí kterého se můžete připojit k Wi-Fi. Všimněte si, že tato nastavení nemusí zavřít, dokud se k síti nepotřebují jiný telefon nebo počítač.

Na zařízení, které chcete připojit k Internetu, měli byste otevřít „Nastavení“, po tomto „Wi-Fi“ a vyberte v seznamu iPhone nebo iPad. Poté klikněte na síti, ke které chcete připojit (název sítě. název telefonu), stejně jako zadejte heslo ze sítě.

Kromě toho se můžete připojit jednoduchým provedením sítí, protože obvykle z telefonu nebo notebooku vyberte modem iPhone, zadejte heslo a připojte se.

Bluetooth

Před připojením k síti prostřednictvím Bluetooth se musíte podívat do nastavení, zda je iPhone nebo iPad viditelný. Chcete-li to provést, přejděte na obrazovku „Nastavení“ a vyberte položku „Bluetooth“ v něm, ponechte telefon, nezavírejte obrazovku. Pak musíte konfigurovat Bluetooth. To může vyžadovat speciální adaptér nebo nastavení. To vše záleží na vašem počítači, prostě potřebujete Google model počítače nebo notebooku a hledat, jak se připojit podél této bezdrátové sítě.

Upozorňujeme, že telefon přes režim modemu může distribuovat Internet na počítačích Mac, PC a dalších zařízení, které nejsou od společnosti Apple. Pokud chcete připojit zařízení iOS (jiný telefon nebo tablet), měli byste použít možnost připojení přes Wi-Fi.

Chcete-li se připojit k Internetu s iPhone přes USB, potřebujete nejnovější iTunes v počítači Mac nebo PC. Pokud je to nutné, musíte jej aktualizovat nebo ji stáhnout.

Poté, co musíte připojit telefon, který bude distribuovat Internet do počítače prostřednictvím kabelu USB, musí přijít s telefonem. Poté, co jste připojili zařízení, měli byste se zobrazit na telefonu „Důvěřovat tomuto počítači“ pro připojení, to stojí za to zvolit „Trust“.

Za účelem zakázání počítače, tabletu nebo telefonu z iPhone v režimu modemu, musíte odpojit kabel od telefonu nebo vypnout Bluetooth na iPhone, a také vypnout Wi-Fi na telefonu nebo tabletu.

Režim modemu nefunguje, když je připojen Windows 10

Je to obecně samostatný epický. Ať už se zobrazí Wi-Fi Windows, někdy chybí zpráva „Připojit k Internetu“, může se někdy objevit, i když modem nebo bod fungují správně. Chcete-li to provést, vypněte připojení a zahrňte jej na samotný notebook. Pokud to nepomohlo, restartujte vysílací zařízení. V opačném případě restartujte notebook (někdy pomáhá). Nejlepší je připojit smartphone přímo přes USB kabel k notebooku.

Distribuční metoda přes USB kabel

Kabel není vždy užitečný, ale bude užitečné, pokud jiné funkce připojení nejsou k dispozici například pro stolní prostor.

 • Konfigurace režimu modemie.
 • Zakázat gadget z Wi-Fi, Bluetooth.
 • Připojte zařízení kabelem.
 • V okně, které se zobrazí, klepněte pouze na USB.
 • Stiskněte tlačítko PC PC.
 • Projděte ovládacím panelem v síťových připojeních na počítači. Vyberte si novou ikonu iPhone.
 • Připojte se k síti a zadejte kód z něj. OK.

Jak distribuovat Internet z iPhone, pokud není režim modemu

Pokud se zdá, že možnosti mobilního směrovače nejsou v zařízení, pak jej nelze aktivovat okamžitě. Nejčastěji je funkce přítomna, ale nezobrazena. Pro připojení režimu modemu je nutné:

 • Z hlavního menu pro vstup do bloku „buněčná komunikace“.
 • Přechod do sekce „Přenos dat„.
 • Najděte požadovaný režim a aktivujte.
 • Zadejte informace o uživatelské jméno, identifikátor, APN.
 • Reboot Smartphone.
 • Zkontrolujte výskyt volby prostřednictvím hlavních instalací.
 • Zkouška Start TD.

Podrobné informace lze získat od poskytovatele služeb. Provozovatel pošle na požádání údaje o mobilním telefonu. Podpora možnosti modemu v konkrétním tarifu je stanovena samostatně.

Porucha s mobilním směrovačem Většina majitelů se skrze změny v počáteční úpravě. Chcete-li to provést, proveďte jednání z výše uvedených pokynů. V ostatních případech kontaktujte servisní středisko pro vyhledávání hardwarových poruch a další výměnu poškozených dílů.

Certifikovaný specialista na bezpečnost počítačových sítí. Směrování dovednosti, vytváření komplexních schémat pokrytí sítě, včetně bezproblémového Wi-Fi.

Proč žádný režim modemu v nastavení iPhone

Důvodem, proč režim modemu zmizí po aktualizaci iOS na iPhone. obnovte parametry přístupu k Internetu v mobilní síti (APN). Současně s ohledem na to, že většina buněčných operátorů podporuje přístup bez nastavení, internet funguje, ale položky, které umožňují a konfigurovat režim modemu se neobjeví.

V souladu s tím, aby bylo možné vrátit možnost zapnout režim iPhone v režimu modemu, musíte zaregistrovat parametry parametrů APN operátora Telecom.

Chcete-li to provést, proveďte následující jednoduché kroky.

 • Přejít na Nastavení. Mobilní komunikace. Nastavení dat. síťová přenosová síť.
 • V části „Modem Mode“ v dolní části stránky, uveďte data APN operátora Telecom (viz. Další informace o APN pro MTS, beeline, megafon, tele2 a yota).
 • Ukončete zadanou stránku parametrů a pokud jste byli povoleni mobilní internet („Mobilní data“ v nastavení iPhone), zakažte jej a znovu připojte.
 • Možnost „Modem Mode“ se zobrazí na stránce Hlavní nastavení, stejně jako v pododdílu „buněčné komunikace“ (někdy s nějakou pauzou po připojení k mobilní síti).

Připraveno, můžete použít iPhone jako Wi-Fi router nebo modem 3G / 4G (pokyny pro nastavení jsou uvedeny na začátku článku).

Doporučení pro použití

Vážení čtenáři se konečně podařilo opravit situaci s režimem modemie na iPhone. Naučili jsme se nejen, jak řešit takový problém, ale také důvody jeho vzhledu. A některá doporučení o používání smartphonu jako globální přístupový bod byly zváženy. Doufáme, že se vám všechno stalo od poprvé a nebylo žádné otázky! Řekněte nám o svých zkušenostech, názorech a dojmy v komentářích.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS