Proč se monitor nezapnul poprvé. Problémy s provozem operačního systému

Co dělat, pokud se monitor nezapne

Často příčinou problémů leží na samotném displeji, ale v počítači. Zkontrolujte každou možnost a vyřešte problém sami.

Před pokračováním k další diagnostice musíte se ujistit, že monitor je napájen. To znamená, že LED na předním panelu, který by měl spalovat nebo blikat jeden z barev.

Pokud indikátor nesvítí, zkontrolujte tlačítka napájení na monitoru a rozšíření: Možná, že někdo nebo vy sami na nich omylem stisknil při čištění a nevšiml si.

Pokud je vše v pořádku, pak může být důvod v kabelu. Ze strany vidlice je upevněna ve výstupu velmi jasně a spolehlivě, ale v napájecím konektoru monitoru je jednoduše vložen. Možná, že drát lehce posunul v hnízdě a kontakt byl rozbitý.

Vyzkoušejte jej mírně vložit do konektoru a zkontrolujte indikátory. Problémy mohou být s kabelem. Chcete-li je vyloučit, vyměňte drát k jinému, například z napájecího zdroje počítače. jsou vhodné (pokud pouze toto není model s externím adaptérem).

Hledat rozum

Je nutné určit, zda problém s poruchou grafické karty nebo monitoru (displej notebooku). Nejjednodušší způsob je připojení jiného monitoru. Významná část počítače funguje tak, že grafická karta z okamžiku startování (spuštění systému BIOS) poskytuje signál na všechny dostupné video vstupy. Po zapnutí přístroje se proto zobrazí obraz na druhém monitoru.

Některé poškození, jako jsou oslabené vodiče, jsou velmi snadno ovladatelné, v jiných případech bude kvalifikovaná oprava nebo výměna zařízení. Ale jakýkoliv problém, doporučujeme vyzváni 7 jednoduchých způsobů, jak to opravit.

Nesprávné připojení kabelu

Problém. Druhým nejčastějším důvodem, který je zodpovězen otázkou, proč monitor nezahrnuje tuto uživatelskou chybu při připojování monitoru pomocí kabelu PC. Pokud je kabel připojen k nesprávnému konektoru nebo kvalitu připojení, nechá být žádoucí, pak nebudete mít obrázek na monitoru.

Rozhodnutí. Zkontrolujte, zda jste připojili kabel k požadovanému pólu (zejména relevantní pro ty uživatele, kteří mají dva grafické karty v počítači: Diskrétní a vestavěný). Monitor musí být připojen k diskrétní grafické kartě, jeho konektor je obvykle poněkud nižší.

Kromě toho je nutné zkontrolovat kvalitu připojení. Chcete-li to provést, vyjměte kabel, vyčistěte konektor před prachem a odpadkem a přeinstalujte. Kromě toho existuje šance na rozpadu samotného kabelu, takže pokud máte příležitost, zkuste připojit jiný kabel.

Pozor: Pokud je důvod pro „členění“ monitoru přesně v bořnou grafickou kartu, pak při zapnutí počítače, uživatel nejprve uslyší charakteristický znak. Pípnutí BIOS oznámil, že prvek selhal.

Zdroj signálu

Všimněte si, že monitor se nezapne při spuštění počítače, stojí za to kontrolovat napájení.

Některé monitory, které mají několik portů najednou, jsou vybaveny spínací funkcí mezi různými zdroji signálu. Totéž platí v moderních televizorech.

I když bylo připojení správně prováděno, přístroj nemusí jej automaticky rozpoznat. Z tohoto důvodu, žádný obrázek na displeji bude.

Problém je vyřešen velmi jednoduchý. Na monitoru musí být zdrojový nebo vstupní tlačítko. Snímkem se zdrojem signálu spínače.

Chcete-li se ujistit, že vaše odhady nebo odstranit tento důvod ze seznamu možných, podívejte se na návod k použití. Určitě najdete potřebné informace a definujete tlačítko, které odpovídá za přepínání mezi zdroji signálu.

Pokud v tomto případě, když zapnete sám počítač sám, monitor je stále vypnutý, důvod bude muset být podepsán v jiném.

Když zapnete počítač, monitor nefunguje kvůli své vlastní chybě

Monitor může přestat pracovat na základě nezávislých na nás. Může to být skok napětí a únavové materiály, nebo jen selhání jakékoli elektronické složky. To lze vysvětlit, proč monitor nepracuje, když zapnete počítač. Doma opravit rozbitý monitor je nepravděpodobné uspět. Samozřejmě, pokud jste zaměstnancem servisního střediska se zkušenostmi, můžete se vyrovnat s opravou monitoru a udělat to sami. Ale většina lidí je jednoduchými uživateli. Z tohoto důvodu zůstává pouze diagnostikovat problém a přenos zařízení do servisního centra.

Je logická, že chyba obrazovky lze zvážit, když je „tichý“. To znamená, že indikátory nevypálí a žádný obraz, stejně jako monitor se nezapne v nepotterém čase ani následném. Instalace, zda je samotný monitor vinu vinu, stručně, dvěma způsoby: Zkontrolujte napájecí kabel a video data. Všechna kontrola přichází, aby našla podobný drát a testujte ho na našem podezřelém stavu. Pokud se obeznámíte s jinými způsoby diagnostice a odstraňování problémů s monitorováním, můžete je sdílet v komentářích.

Nesprávně nainstalované ovladače grafických karet

Docela často, nesprávná aktualizace nebo instalace ovladačů grafických karet může vést k problémům při zavádění oken a potíží při zobrazení obrázku na monitoru. Například OS začíná a visí na uvítací spořič obrazovky nebo vidíte černou obrazovku. Budete muset odstranit nebo přeinstalovat aktuální software.

Pro diagnostiku a odstraňování problémů se přihlaste v nouzovém režimu. Můžete vytvořit OS Obnovit a vrátit starou grafickou kartu. Poté zkontrolujte, zda počítač pracuje normálně.

Pokročilá operace virů. Existují různé hrozby, které ovlivňují správnou funkci zobrazení na úrovni programu. Pomoci vyřešit problém může být dobrý antivirový.

Jak opravit problémy a opravit obrazovku

Špatná zpráva je, že část problémů nelze odstranit nezávisle, takže může být nutné pomoci specialistu. Ale předtím, musíte přesně pochopit, co přesně problém. Pokud máte druhý monitor a systémová jednotka, musíte provést následující akce:

  • Připojte jiný monitor do počítače. pokud nefunguje, pak šance, že problém je na straně PC nebo kabel mnohem více;
  • Připojte monitor do jiného počítače. Pokud v tomto případě monitor nefunguje, pak s vysokou pravděpodobností je problém v něm, a nikoli v PC.

Jako pravidlo, v jedné rodině pouze jeden počítač. Ale můžete tuto situaci krásně opustit. pokud žijete v bytě budově, můžete požádat své sousedy, aby vám pomohli v tomto problému. V tomto případě se ujistěte, že existují stejné konektory na jejich systémovém bloku a monitoru, jinak je tento text obtížné zvážit relevantní.

Problémy s napájením

Napájení je součástí instalovaná uvnitř systémové jednotky. Tato komponenta vypadá takto:

Je důležité, abyste věděli, že proud, který vstupuje do počítače, je distribuován do napájení mezi všemi součástmi zařízení. Každé zařízení má vlastní spotřebu, a pokud celkový výkon napájení nestačí k dodávce všech komponent, pak vznikají problémy.

Můžete samostatně vypočítat, jaký svazek musí být napájení v počítači, aby se normálně podával všechny komponenty. Všimněte si však, že levné modely často neodpovídají stanovenému výkonu. Například BP na 500w v kategorii nízká cena může být uvedena v praxi 340-370W. Proto. musíte mít zásobu.

Pokud jste nedávno připojili nové komponenty a poté máte nějaké problémy s obrazovkou. pak vrátit vše do původního stavu a potom test. Pokud opravdu chybí síla, pak jediným řešením tohoto problému je koupit nový, výkonnější napájení.

Pokud napájecí zdroj nespustí celý počítač, a ne jen počítač. pak je problém v něm. Nemusíte být profesionálem, abyste to zjistili. Utratit jednoduchý test. věnujte pozornost na displej jednotky, stejně jako na chladiči. pokud začíná. Pokud tento test prošel, pak se podívejte na mateřskou kartu. Má zvláštní ukazatele, které ukazují LED diody, které potraviny přicházejí:

Pokud jeden nebo více žárovek nespaluje. to je explicitní signál o problémech s touto komponentou. Žárovky jsou spojeny s komponenty, jako je CPU, GPU a T.D Někdy problém není v BP, ale ve složkách samotných, ale bez zvláštního vybavení nebo použití starého BP na novém, 100% pracovním PC, nebude fungovat.

Problémy s RAM

Neúplňujeme problémy s RAM vyšší než problémy s grafickou kartou. stejně jako v našich vlastních statistikách, problémy s RAM jsou častější než s „Vidyuha“.

Musíte mít vizuální kontrolu ramského prkna. K tomu pečlivě odešle kryt systémové jednotky a přečtěte si komponentu. Musí být pevně zveřejněna v mateřské kartě. Pokud tomu tak není, pak odstranit a umístit komponentu znovu.

Také zkontrolujte, zda je vše v pořádku s kontakty. V průběhu času mají majetek na clog. Mohou být vyčištěny obyčejným gumem:

Pokud máte několik plánu RAM, pak strávit systémový test střídavě trvat jeden z nich. Někdy, pokud se jedno bar zlomil, a druhá práce. pak se s monitorem probíhají problémy, nezapne se, když se počítač spustí. Pokud přesně zjistíte, že je to jediné řešení problému, nahrazení paměti RAM, protože zpravidla nejsou tyto komponenty přístupné opravit a nahradit pouze novou.

Problémy s grafickou kartou

Když se monitor nezapne, když je počítač zapnutý, zdá se, že je nemožné najít důvody a eliminovat problémy. ale to není.

Ve většině moderních počítačů existují dvě grafické karty najednou. jeden vestavěný, jiný externí. Každý zpravidla používá externí, protože je rychlejší a silnější. Pro test, co se pokazilo, přepněte monitor z externí karty do vestavěného. Přítomnost vestavěné karty můžete zkontrolovat doslova jednoduchou kontrolu počítače z konektorů:

Pokud vše funguje s vestavěnou kartou, zvažte, že jste našli zdroj problému. Pokud není vestavěná karta, ale je nutné tento problém zjistit, pak spustíte základní test. spusťte systém a věnujte pozornost, pokud má váš počítač chladič na grafické kartě. Často, když to nedokáže prolomit.

Také zkontrolujte všechny odpory a kondenzátory na mapě. neměly by být rozbité nebo oteklé. Jedná se o primitivní test, který vám umožní bez odborníka k identifikaci většiny problémů.

Stejně jako v případě RAM nezapomeňte zkontrolovat kontakty. že mapa je správně nainstalována a že kontakty jsou čisté. Pokud je to nutné, vyčistěte konektor a znovu nainstalujte mapu. Navzdory tomu, že „včera“ karta dokonale pracovala, může omylem „odvodovat“ a bude to důvod, proč pracovní karta nefunguje.

Problémy s čipovou sadou

Tento problém lze identifikovat pouze v servisním středisku. Je spojen s čipovou sadou vašeho procesoru.

S takovým problémem jsme se setkali jen jednou v životě z více než 10 000 zařízení, která pracovala. Proto je šance, že procesor selhal. tak minimální, že je možné ji upustit, jako chyba, kterou lze zanedbávat.

Zpravidla jen velmi staré procesory přestanou, ale také pracují po celá desetiletí.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS