Proč se notebook nepřipojí k televizoru

Jak připojit systém Windows 10 k televizoru přes rozhraní HDMI?

Použijte běžný kabel HDMI. Připojte jeden konec kabelu k televizoru do konektoru HDMI. Může jich být několik, připojte se k libovolnému. Připojte druhý konec kabelu k notebooku nebo stolnímu počítači.

Pokud televizor nevidí notebook a připojení je navázáno, mohou být příčiny následující. Kabel není správně připojen nebo je vadný. Chyba nastavení monitoru. Grafická karta notebooku nebo počítače nefunguje správně.

Co je potřeba k připojení notebooku k televizoru přes Wi-Fi?

Mnoho lidí si klade otázku, jak připojit notebook k televizoru přes Wi-Fi? Hlavním předpokladem pro toto připojení je přítomnost technologie Smart TV a modulu Wi-Fi, který podporuje Wi-Fi Direct a DLNA. Jeden z nich umožňuje připojit notebook přímo k televizoru bez nutnosti domácí sítě nebo směrovače. Ne všechny televizory (zejména starší modely) však lze tímto způsobem k notebookům připojit. Druhá technologie, DLNA, umožňuje připojit se k síťovému úložišti (např. Ke složce na pevném disku počítače připojeného k domácí síti) ze samotného televizoru a přehrávat z něj multimediální obsah. prohlížet fotografie nebo videa. Z notebooku je také možné spustit mediální server s vysíláním do televizoru.

Rozdíl mezi těmito dvěma způsoby připojení je poměrně významný a níže si vysvětlíme, jaký je mezi nimi rozdíl a jak taková připojení zajistit a jak připojit notebook k televizoru přes Wi-Fi.

Notebook. set-top box. TV

Šťastní majitelé chytrých televizorů mohou své notebooky připojit mnoha způsoby. Pokud se nehodí, vždy existuje alternativa. A majitelé obvyklých, zejména starých přijímačů, musí někdy trpět: buď adaptér není k dispozici, nebo připojení nefunguje.

V tomto případě je nejlepším řešením zakoupení set-top boxu s funkcemi Smart, jako je Apple TV nebo Android Box. Není to příliš drahé a ušetří vám to věčné problémy s připojováním dalších zařízení k televizoru.

V nedávném článku jsme popsali způsoby připojení mobilního telefonu k televizoru. Telefon však není jediné zařízení, které dokáže posílat obraz na obrazovku televizoru. Existují i další. například notebooky. A jsou stejně schopní. Dnes si povíme, jak připojit notebook k televizoru přes Wi-Fi a kabelový internet.

Problémy s grafickou kartou

Klepněte pravým tlačítkem myši na ikonu Počítač, přejděte na Spravovat a zadejte Správce zařízení. Najděte svou grafickou kartu a zkontrolujte, zda správně funguje.

Stáhněte si nejnovější ovladače grafické karty pro svůj model notebooku z oficiálních webových stránek výrobce. Po jejich instalaci přejděte do ovládacího panelu grafické karty, který se spouští ze systémové lišty. Najděte část, která umožňuje instalaci více monitorů, a vyberte v ní režim výstupu obrazovky.

Fyzické poškození přístavu

Pokud žádná manipulace s nastavením nepomůže a notebook se nepřipojí k televizoru, možná notebook nefunguje výstup HDMI. Problém může být také na straně televizoru, zdroj může určit pouze zkušenost.

Mimochodem, kabel byste měli připojit k vypnutému zařízení. Standard HDMI uvádí, že podporuje „horké připojení“, ale je lepší hrát na jistotu a vypnout notebook a televizor předem.

Dmitrij

Dobrý den, mám problém. Obraz je tam, ale není tam žádný zvuk a ve zvukových zařízeních se nezobrazuje, co dělat, a i když vyberete zakázaná zařízení, televizor není vidět jako zvukové zařízení.

proč, notebook, nepřipojí, televizoru

Dobré odpoledne. Pečlivě zkontrolujte nastavení

Stanislav

Dobrý den,! Otázka: Připojím notebook k televizoru přes HDMI vidí vše, vše je připojeno, ale pouze když notebook není připojen k síti (nabíjení), jakmile připojím nabíječku k notebooku, obraz zmizí z televize. V ČEM JE PROBLÉM?

Dobrý den,bude těžké pomoci bez toho, abyste viděli zařízení, které přinesete k bezplatné diagnostice.

Eugen

Ahoj, jeden notebook nevidí televizi. Zkontroloval jsem to na jiném notebooku. Kabel je v pořádku, vstup HDMI v televizoru funguje, televizor je v pořádku. Myslel jsem, že problém je v ovladači videa Intel Grapfics. Provedl jsem diagnostiku na webu Intel a stáhl správný ovladač, ale nepodařilo se mi ho nainstalovat. Obdržel jsem chybovou zprávu o instalaci. Prosím, poraďte, jak problém vyřešit.

Dobrý den, pokud jsem vás správně pochopil, váš notebook nereaguje na kabel (slovo zcela).Některá zařízení musí mít samostatnou výstupní funkci.Buď je problém v ovladači, nebo v samotném konektoru

Andrew

Dobrý den. Televizor nezobrazuje žádný signál na notebooku nezobrazuje druhý monitor. Ačkoli televizní set-top box vidí. Na druhém televizoru funguje vše v pořádku.

Odpoledne. Je třeba diagnostikovat zařízení.

Odpoledne. Už jsme si zoufali!) Zkontroloval televizi a kabel na jiném notebooku. Všechno je v pořádku. Můj nevidí. Přeinstalovaný systém Windows, ovladače. Systém hlásí, že vše funguje. Vyberte možnost „Duplikovat obrazovku“. Ale nic. Žádný signál.

Odpoledne. V tomto případě potřebujete diagnózu.

Andrey

Odpoledne. Problém je pravděpodobně v nastavení.

Sergej Vladimirovič

Pokud notebook nevidí televizor přes HDMI, ale televizor reaguje na počítač, říká žádný signál, a když vytáhnu kabel, říká Žádné připojení Přibližné náklady na opravu

Dobrý den, nejprve je třeba zkusit jiný kabel HDMI

Dobrý den, mám notebook Lenovo G505 Samsung TV nelze připojit přes HDMI.Správné nastavení televizoru.

proč, notebook, nepřipojí, televizoru

Dobrý večer. Může být problém s kabelem nebo s nastavením notebooku.

Anatoly

Dobrý den. Mám netbook „TOSHIBA“ Snažil jsem se připojit přes HDMI k televizoru „Philips“ netbook funguje, zkontroloval jsem s mým tátou, že funguje, ale ne doma, šňůra také funguje. Můžete mi říct, jestli je problém s televizorem, když jsme nikdy nezapojili HDMI? ?

Dobrý den,! Těžko říct, ale možná je problém v samotném televizoru!

Řešení problému při připojení notebooku k projektoru

Pokud připojíte projektor k notebooku pomocí HDMI, můžete mít také problémy. Potíže lze obvykle vyřešit několika kliknutími.

Žádný signál nebo nejasný obraz na projektoru

Pokud systém při připojení projektoru přes HDMI hlásí „No Signal“ nebo obraz není jasný, doporučujeme umístit zařízení blíže k projektoru. Čím dále je projektor od vás, tím méně jasný bude obraz, ale výsledná kvalita závisí na rozlišení vašeho počítače.

Také v nastavení operačního systému Windows můžete na kartě „Rozlišení“ vybrat podle svých potřeb možnost „Maximální“ nebo „Optimální“.

Změna režimu zobrazení

Stejně jako v případě televizoru je třeba při připojení projektoru přes HDMI na notebooku vybrat režim zobrazení. K dispozici jsou 3 možnosti:

Toto pole se obvykle zobrazí automaticky (ve Windows 10), ale můžete stisknout klávesovou zkratku (Win P) a vybrat možnost „Duplikovat“.

Některé projektory lze připojit přes Wi-Fi. Pokud je možné propojit projektor a notebook přes Wi-Fi, je to mnohonásobně rychlejší a není třeba kupovat další kabel HDMI. Všimněte si také, že tato zařízení často vyžadují k promítání obrazu kabel o délce 3-5 metrů, který je dražší než podobné varianty o délce 1-3 metry.

proč, notebook, nepřipojí, televizoru

Nepřipojení notebooku k televizoru pomocí HDMI

Připojení HDMI je v současné době jedním z nejoblíbenějších připojení, protože umožňuje přenášet zvuk a obraz v dobré kvalitě a s maximální stabilitou. Při pokusu o spárování přenosného počítače a televizoru se však uživatel může setkat s různými potížemi, které vám pomůžeme vyřešit příště. V tomto článku se podíváme na běžné problémy s připojením notebooku k televizoru pomocí kabelu HDMI.

Připojili jste zařízení pomocí kabelu HDMI, ale obraz se nezobrazuje. Pokud k tomu dojde, je možné provést následující kroky:

  • Nejprve je třeba zkontrolovat připojení kabelů na panelu televizoru i na samotném notebooku. Zástrčka by měla být zcela zasunuta do konektoru HDMI obou zařízení.
  • Dále zkontrolujte nastavení televizoru a samotného notebooku. Číslo připojeného portu HDMI je uvedeno v nastavení televizoru a způsob výstupu obrazu v „Ovládacích panelech“ systému Windows. Podrobný popis připojení počítače k televizoru naleznete v našem dalším článku na níže uvedeném odkazu. Doporučujeme postupovat podle všech rad uvedených v tomto článku a v případě, že se problém bude opakovat, se vrátit k tomuto článku.

Jak připojit notebook k televizoru přes HDMI

Pokud máte potíže nebo otázky ohledně připojení notebooku k televizoru přes HDMI, tento článek vám pomůže vše objasnit. Není to nic složitého, ale je třeba vzít v úvahu několik výhrad. Zde je návod krok za krokem, jak správně provést připojení.

Kabel pro připojení

Pro připojení notebooku k televizoru budete potřebovat základní a levný kabel HDMI (není třeba kupovat drahý kabel). Pokud však máte televizor s podporou 3D a často jej používáte, budete potřebovat kabel, který podporuje HDMI verze 1.4 nebo vyšší.

Buďte opatrní! Nepřipojujte kabel k výstupní zásuvce.К. Mohlo by dojít k jeho spálení nebo k jiným poruchám. To proveďte při vypnutém televizoru a notebooku (nezapomeňte odpojit zástrčky ze zásuvek).

Chcete-li připojit notebook k televizoru prostřednictvím rozhraní HDMI, musíte nejprve najít potřebné připojení HDMI. Nachází se na zadní nebo boční straně televizoru. Televizor má však často několik vstupů HDMI, takže je třeba najít ten, který je v poli Input označen jako „1“.

Musíte najít podobný konektor na svém notebooku. V podstatě stačí jakákoli zásuvka HDMI.

Existují situace, kdy váš televizor nebo notebook nemá konektory HDMI. V takovém případě můžete použít adaptér DVI na HDMI, ale pak bude připojení složitější a bude vyžadovat samostatné nastavení zvukového výstupu (v tomto článku není popsáno). Druhou možností je zvolit jiný způsob připojení: přes Wi-Fi, VGA nebo Tulip.

Po nalezení všech konektorů je třeba do nich zasunout kabel (jeden konec do televizoru, druhý do notebooku). Přitom zkontrolujte těsnost připojení. kabel musí být zasunutý až na doraz.

Výstup na displej přes HDMI

Po připojení notebooku k televizoru pomocí kabelu HDMI zapněte notebook a televizor.

Po spuštění notebooku musíme zkontrolovat, zda je správně nastaveno rozlišení.

Popíšeme si akce pro systém Windows: Musíte kliknout pravým tlačítkem myši a v rozevírací nabídce vybrat možnost „Rozlišení obrazovky“ a poté zkontrolovat nastavené parametry.

Pokud máte televizor s rozlišením „Full HD“, je pravděpodobné, že optimální rozlišení je 1920×1080. Pokud máte televizor „HD Ready“, je optimální rozlišení 1366×768.

Pro připojení televizoru a notebooku máte několik možností (v závislosti na vašich potřebách).

  • Pokud vyberete možnost „Duplikovat tyto obrazovky“, televizor zobrazí to, co je na vašem notebooku.
  • Pokud vyberete možnost „Rozšířit tyto obrazovky“ a monitor notebooku se stane hlavní obrazovkou, obrazovka televizoru se stane obrazovkou pracovní plochy.

Po kontrole rozlišení obrazovky je třeba nastavit obnovovací frekvenci obrazovky. Chcete-li to provést, přejděte do „Rozšířených nastavení“ a vyberte televizor. Pravděpodobně se zobrazí jako monitor (např. „univerzální PnP monitor“), t.К. Systém Windows obvykle označuje všechna připojená zobrazovací zařízení jako monitory.

Po výběru televizoru je tedy třeba nastavit políčko „Kvalita barev“ na hodnotu „True Color (32 bitů)“ a políčko „Obnovovací frekvence obrazovky“ na více než 60 Hz. Pokud váš televizor podporuje frekvenci 100 Hz, je třeba zvolit tuto frekvenci.

proč, notebook, nepřipojí, televizoru

Můžete však vyzkoušet různé frekvence a posoudit kvalitu obrazu a rušení v každé z nich.

Výstup zvuku do televizoru přes HDMI

Pro připojení notebooku k televizoru přes HDMI a správnou komunikaci je kromě obrazu nutné nastavit také přenos zvuku.

Pokud máte nainstalovaný čerstvý ovladač grafické karty, neměly by být s přenosem zvuku žádné problémy. Chcete-li zkontrolovat ovladač, klikněte na ikonu reproduktoru v pravém dolním rohu obrazovky notebooku. Pokud se vedle lišty hlasitosti zobrazí ikona „HDMI Digital Audio Device“ nebo „High Definition Audio Device“, mělo by být vše v pořádku.

Pokud tuto ikonu nevidíte, musíte ji najít ve Správci zařízení (Start Ovládací panely) výběrem položky „Zvuková, herní a video zařízení“. Pokud vidíte zařízení „High Definition Audio device“, můžete zvuk nastavit přes něj. Pokud neexistuje, je třeba znovu nainstalovat nebo aktualizovat ovladač grafické karty.

Proč televizor nevidí notebook přes HDMI?

  • Kabel HDMI je vadný. Použijte jiný kabel.
  • Vstup HDMI je vadný. Jedná se o závažný problém, proto doporučujeme kontaktovat televizního technika.
  • Vybrán nesprávný vstupní zdroj. Přejděte do nabídky TV a zkontrolujte, zda byl vybrán správný vstup. Může se například stát, že kabel je připojen k „HDMI-1“, ale je vybrán „HDMI-2“ nebo „Component“.

Obrázek ukazuje špatné nastavení. Chcete-li změnit konfiguraci, vyberte možnost „Detect“ a vyberte ručně.

Proč při připojení notebooku k televizoru přes HDMI není slyšet zvuk??

Někdy je vše provedeno správně, ale není slyšet zvuk. To může být způsobeno tím, že ne všechny modely televizorů přijímají zvuk na všech vstupech. Zkuste připojit zařízení k různým přípojkám HDMI.

Problém může být také způsoben vadným kabelem, který můžete zkontrolovat jeho výměnou.

Proč notebook nevidí kabel HDMI z televizoru??

Jedná se o velmi častý problém, který se často vyskytuje proto, že je ve výchozím nastavení nastaven nesprávný způsob zobrazení (např. VGA). Chcete-li situaci napravit, je třeba přepsat způsob zobrazení jeho ručním výběrem.

Dobré nastavení!

Doufáme, že pro vás byl tento článek užitečný a pomohl vám vyřešit problém, jak připojit televizor k notebooku přes HDMI.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS