Proč telefon Samsung nevidí kartu

Řešení problémů Samsung nevidí kartu SIM

Telefon je především komunikační prostředek a teprve potom multimediální přehrávač, nástroj pro prohlížení internetu, fotoaparát atd.П. Pokud smartphone nepřijímá karty SIM, jeho hlavní funkce nebude k dispozici. Problémy se SIM kartou v zařízení Samsung Galaxy mohou nastat z různých důvodů. Některé z nich můžete vyřešit sami, jiné vyžadují odbornější zásah. Podívejme se, proč společnost Samsung nevidí kartu SIM a co v tomto konkrétním případě dělat.

Faktorů, které vedou k tomu, že zařízení nevidí nebo nerozpozná kartu SIM, je mnoho. Všechny je však lze rozdělit do tří kategorií:

 • Mechanické závady mobilního zařízení. Dochází k tomu při častém vyjmutí/vložení karty do slotu SIM, poškození zařízení v důsledku silného nárazu nebo vniknutí vlhkosti pod kryt.
 • Problémy přímo související s kartou SIM. Příčinou mohou být škrábance, čipy a jiné mechanické vady na desce plošných spojů, vypršení platnosti karty SIM nebo její zablokování operátorem.
 • Poruchy operačního systému nebo nainstalovaného softwaru. Společnost Samsung nemusí být schopna zobrazit kartu SIM po její deaktivaci v důsledku instalace neoficiálního firmwaru nebo vymazání čísla IMEI.

Podívejme se na jednotlivé možnosti podrobněji.

Prázdná karta SD Samsung Galaxy. Telefon nevidí paměťovou kartu

Prosím, poraďte, jak obnovit paměťovou kartu. V určitém okamžiku přestal reagovat a stále na něm jsou skvělé fotografie.

Paměť flash umožnila, aby disky byly kompaktní a zároveň objemné. Během několika let přešli výrobci z formátu SD 32 × 24 mm na malý formát Micro-SD 11 × 15 mm. Nyní si ji můžete prohlédnout ve svém notebooku, tabletu nebo smartphonu. Proto problémy s nimi spojené dnes spojují téměř všechny majitele mobilních zařízení. Proč dochází ke ztrátě dat na kartě SD a co dělat, když k ní dojde??

Příčiny ztráty dat na kartě SD

Karta SD je velmi choulostivé a rozmarné elektronické zařízení. Takže ho může cokoli vyřadit z provozu:

 • Vyjmutí karty ze slotu, když na ni zařízení, fotoaparát nebo telefon něco zapisuje;
 • Výboj statické elektřiny z rukou uživatele při dotyku kontaktů jednotky flash rukama;
 • Pád zařízení;
 • Náhlé vypnutí při úplném vybití baterie.

Problém se může vyskytovat častěji, pokud jsou na kartě nainstalovány aplikace. Pokud dojde k výpadku napájení nebo poruše, je větší šance, že se na jednotku zapíše. Proto výrobci chytrých telefonů doporučují ukládat vše důležité do interní paměti telefonu a na kartu SD ukládat pouze fotografie a hudbu.

Metody obnovy karty SD a dat na ní

V nejjednodušších případech pomůže jednoduchá kontrola operačního systému: Android nebo telefon se systémem Windows. Chyby souborového systému jsou po kontrole automaticky opraveny. Ztratí se maximálně poslední fotografie nebo píseň. Ve Windows Phone 8.1 a vyšší mají vlastní interní nástroj pro skenování karet SD. Spustí se okamžitě při spuštění telefonu, pokud má systém podezření na chybu vyměnitelného paměťového zařízení.

V systému Android vám může být doporučeno nainstalovat aplikaci třetí strany. Jeden z nich. Podle zpětné vazby uživatelů to velmi pomáhá.

Obnovení pomocí nástrojů systému Windows

Kartu můžete vyjmout z mobilního zařízení a naskenovat ji pomocí stolního operačního systému.

Vložte kartu SD do čtečky a spusťte pravidelné skenování paměťové karty. Stiskněte pravé tlačítko myši na zástupci USB flash disku a vyberte vlastnosti.

Nyní můžete kliknout na možnost Zkontrolovat a opravit kartu SD. Chyby budou nalezeny a opraveny.

Formátování karty SD

Kartu SD můžete také naformátovat. To lze také provést pomocí kontextové nabídky kliknutím pravým tlačítkem myši.

Nezapomeňte, že formát nabízený operačním systémem pro stolní počítače se ne vždy shoduje s používaným mobilním zařízením. Po odstranění problémů je lepší kartu SD naformátovat pomocí tabletu nebo chytrého telefonu, ve kterém ji hodláte používat.

Formátovač SD

Dobrým řešením je použití softwaru SD Formatter. Je speciálně navržen pro formátování tohoto typu jednotky.

Tato metoda pomáhá obnovit provoz některých modelů automobilových navigačních zařízení. Při zápisu velkých souborů na kartu, větších než 1 GB, dochází k chybám. Po přeformátování karty SD a opětovném zapsání všech souborů zařízení fungovalo správně.

V některých případech mohou pomoci nástroje pro obnovu dat na kartě SD, jako je EasyRecovery.

Varování ! Pokud ChipGenius flash disk nebo SD kartu nevidí a není čitelná všemi dostupnými zařízeními, mohou být další pokusy o oživení disku marné.

Co dělat, když je karta SD chráněna proti zápisu?

Dalším častým problémem tohoto typu disku je přechod pouze pro čtení. Pokud se to stane u karty SD, zkontrolujte polohu přepínače na boku. Možná jste ji omylem sami přepnuli do režimu pouze pro čtení.

Disky Micro-SD tento přepínač nemají. Máme tedy co do činění s poruchou řadiče. Pokud se jedná o značkový flash disk, můžete vyhledat speciální nástroj od výrobce. Vyrábějí se pro použití v servisních střediscích. Tyto programy v podstatě obnovují původní tovární stav řídicí jednotky. Někdy můžete dokonce flash disk oživit.

Pokud se s kartou SD něco stane, je třeba nejprve zkopírovat všechny soubory na kartě na pevný disk počítače nebo na jiné médium! To by mělo být provedeno před jakýmkoli zásahem do úložného zařízení. Při práci s ním pomocí speciálních nástrojů riskujete, že navždy ztratíte nejen flash disk, ale i cenná data na něm.

Co mám dělat, když karta SD pravidelně selhává?

Existují pouze dvě možné příčiny: samotný disk nebo zařízení, pro které jej používáte. Zkuste vyměnit kartu v chytrém telefonu nebo tabletu za novou a sledujte proces. Pokud přestane fungovat, je lepší nestálou jednotku již nepoužívat. V nejdůležitějším okamžiku vás zklame a nechá vás bez důležitých souborů.

Pokud je smartphone s novými médii stále nestabilní, může být problém v ovladači nebo firmwaru. Zkuste najít aktualizaci firmwaru pro své zařízení a poučte se ze zkušeností ostatních uživatelů. Starší smartphony jsou známé tím, že s novějšími kartami s vysokou hustotou nelze předvídat. S jednodušší 16 nebo 32GB kartou to může být lepší.

Co dělat, když systém Android nevidí kartu microSD? To je běžná obava majitelů chytrých telefonů a dalších gadgetů bez ohledu na výrobce nebo cenu. Problémy se získáváním dat z DVR, instalací softwaru do tabletu nebo chytrého telefonu můžete vyřešit sami, pokud znáte základní příčiny selhání a způsob jejich řešení.

Jak problém vzniká

Problém se projevuje takto: po výměně karty microSD, restartu, přeflashování nebo prostém zapnutí zařízení gadget nevidí flash disk ani jeho obsah. Výsledkem je ztráta dat nebo nainstalovaného softwaru, fotoaparát a programy začnou zapisovat informace do vnitřní paměti zařízení. Ten se rychle ucpe, takže operační systém nemá prostor pro záznam servisních informací a gadget ztratí výkon a začne zamrzat.

Druhý důvod, proč společnost Samsung již nevidí kartu SIM. slot

I přes použití různých těsnicích materiálů ve slotech pro karty SIM je velmi náchylný k různým druhům kontaminace.

K zablokování spojení mezi kartou SIM a smartphonem stačí malý drobeček. Druhým důvodem, proč společnost Samsung přestala rozpoznávat kartu SIM, je slot ve slotu pro kartu SIM.

Proto se nedoporučuje přicházet do styku s vlhkostí, protože by mohlo dojít k poškození samotného telefonu Samsung.

Zde také hodně záleží na samotném slotu, tam jsou otevřené „všechny v pohledu“, a tam jsou některé, které nelze dosáhnout bez demontáže.

Určete, co je špatně

Ve většině případů je nepravděpodobné, že by předchozí tipy pomohly. Možných příčin je mnoho, proto je dalším krokem určení problému a zjištění, zda je problém v telefonu nebo na kartě SIM.

To lze snadno provést pomocí jiného, známého funkčního smartphonu nebo SIM karty. Stačí vložit problémovou kartu do cizího zařízení, případně vložit otestovanou kartu SIM do vlastního gadgetu.

Pokud je karta SIM viditelná v jiném telefonu, je problém ve vašem telefonu. Pokud je ve smartphonu rozpoznána jiná karta SIM a funguje, problém je v samotné kartě.

Jaké je riziko takové situace?

Hlavní problém, který nastane při poruše vyměnitelného média, je, že se přepne na interní médium, přeteče a zpomalí provoz jednotky. Problém může přetrvávat i v případě, že uživatel vyndá USB disk ze zařízení Samsung a vloží nový. Předinstalovaná velikost paměti se rychle zaplní a provoz zařízení je ohrožen. Stabilizace různých aplikací a operačního systému může být nestabilní.

Důvodů může být několik. Než začnete hledat a řešit problém s výkonem, můžete podniknout několik kroků, které mohou cara uvést zpět do provozuschopného stavu:

 • Proveďte restart zařízení Samsung. Restartování operačního systému by mohlo situaci vyřešit, jednotka USB flash by byla opět viditelná. Znamená to, že došlo k selhání systému;
 • Pokud je model Samsung vybaven vyměnitelnou baterií. vyjměte baterii na několik sekund a poté ji znovu vložte. Je třeba mít na paměti, že extrakce se provádí pouze při vypnutém smartphonu;
 • Zkontrolujte kontakty. na kartě i ve smartphonu. Nesmí být deformované nebo zoxidované. Kontakty médií otírejte měkkým hadříkem, který nepouští vlákna.

Pokud výše uvedená opatření situaci nevyřeší a Samsung paměťovou kartu nevidí, zkuste najít jinou příčinu. Mohou to být média nebo chytrý telefon. Pokud je tyč poškozená, budete ji muset vyměnit. Nelze ji opravit. Problém s telefonem můžete vyřešit sami nebo jej nechat opravit v servisním středisku.

Nesprávný formát jednotky flash

Nejčastějším důvodem „neviditelné“ karty je nesprávný formát. Obvykle je zařízení nepřečtou, požadují formátování a uvádějí další chybové kódy. To je způsobeno:

 • Systém Android nedokáže přečíst rozdělení nebo systém souborů;
 • Rozložení paměti bylo poškozeno;
 • Formátování bylo provedeno s nesprávným nastavením.

K tomu dochází proto, že flash disky jsou z výroby předkonfigurovány pro práci se souborovým systémem exFAT. Ne všechny telefony, tablety a počítače ji akceptují. Způsob opravy. formátování. Způsoby:

 • Spuštění procesu pod FAT32 pomocí režimu obnovení. Upozorňujeme, že tato metoda je účinná, ale časově náročná a není vhodná pro nezkušené uživatele.
 • Použití aplikace SD Formatter v osobním počítači. Provedení postupu je jednoduché. Je třeba stáhnout bezplatný nástroj do počítače, vložit do něj mobilní zařízení pomocí speciálního slotu nebo čtečky karet. V systémové nabídce vyberte SD a naformátujte zařízení výběrem požadovaného souborového systému.
 • Použití standardních nástrojů systému Windows. Rozdíl oproti předchozímu způsobu spočívá v tom, že nemusíte stahovat nástroj. Stačí vybrat SD v seznamu jednotek, kliknout pravým tlačítkem myši v nabídce a spustit proces.
 • Použití standardních nástrojů systému Android. V tomto případě není nutné microSD z mobilního zařízení vyjmout. V nastavení mobilní paměti je speciální položka. Tato metoda je vhodná pouze v případě, že smartphone nebo tablet vidí SD, ale nedokáže ji přečíst.

Často se problém vyřeší okamžitě po změně formátu.

Problémy se samotnou paměťovou kartou

V tomto případě nebude karta rozpoznána vaším chytrým telefonem, tabletem nebo počítačem. Příčinou poruchy může být:

 • Vyjmutí a opětovná instalace média bez speciálního režimu zajišťujícího bezpečné vyjmutí;
 • Přehřátí;
 • Oxidace;
 • Mechanické poškození.

Pokud váš Samsung nevidí paměťovou kartu z důvodu poruchy karty, možná by stálo za to ji vyměnit.

Nekompatibilita mezi zařízením a paměťovou kartou

Při nákupu nové karty microSD pro svůj gadget se musíte striktně řídit doporučeními výrobce. Telefon nebo tablet často nevidí úložné zařízení přesně, protože má špatnou velikost nebo rychlost.

Selhání softwaru v samotném telefonu

„Neviditelnost“ jednotky flash může být způsobena také selháním softwaru. Kontrola:

Možná bude také nutné aktualizovat firmware na nejnovější verzi, která pomůže „opravit“ případné poruchy. Aktualizovaný software je plný kritických chyb a chyb vývojářů.

proč, telefon, samsung, nevidí, kartu

Nesprávně vložená jednotka flash

Karta musí být nainstalována způsobem, který je uveden na zařízení. Vzhledem k tomu, že SD je velmi malá, dochází k situacím, kdy ji uživatel vloží nesprávně. Může dojít k poškození pouzdra nebo kontaktů. Je třeba ji opatrně vyjmout ze slotu, zkontrolovat a případně vyměnit. Pokud poškození není kritické, vložte jej tak, jak navrhuje výrobce.

Slot pro kartu SIM je poškozený

Pokud potřebujete často měnit flash disk, připravte se na to, že se slot může uvolnit a poškodit. Při pádu nebo namočení telefonu se zvyšuje pravděpodobnost jeho poškození. Chcete-li zkontrolovat stav slotu, sejměte zadní kryt telefonu, vyjměte baterii a vizuálně zkontrolujte stav slotu pro kartu. Pokud je poškozený, musíte se obrátit na servisní službu.

Uživatelé se často při koupi telefonu s jiným slotem a slotem na kartu snaží změnit velikost karty SIM. Ale jak již bylo řečeno, SIM karta je sada kontaktů, takže jejím rozříznutím je možné jeden z nich zachytit. Proto byste neměli sami měnit velikost karty SIM. Pokud potřebujete kartu jiné velikosti, obraťte se ihned na prodejnu SIM karet.

Poruchy softwaru

Pokud vlastníte zařízení Samsung se dvěma SIM kartami a SIM karta není viditelná pouze v jednom ze slotů, zkontrolujte, zda je druhý slot povolen v nastavení zařízení. Požadovanou funkci naleznete v části „Správa SIM“.

Existují případy, kdy je po napadení smartphonu virem nebo po jeho samovolném flashování poškozena paměť NVRAM. nevolatilní paměť s náhodným přístupem. Zde je uložen IMEI vašeho mobilního zařízení. Pokud ji vymažete, společnost Samsung kartu SIM nedetekuje.

K vyřešení problému je třeba obnovit IMEI. To lze provést v nabídce inženýrství:

 • Vypněte zařízení a vyjměte kartu SIM.
 • Zapněte jej a pomocí numerické klávesnice zadejte kombinaci #3646633# nebo ##3646633#. Tím se dostanete do nabídky inženýrství.
 • Open CDC Information. Informace o rádiu.
 • Přepněte na kartu Telefon 1 a na horním řádku za „AT“ zadejte EGMR=1,7, „IMEI“. V uvozovkách je uveden identifikátor vašeho mobilního telefonu. Najdete ji pod zadním krytem zařízení Samsung Galaxy.
 • Provedené změny potvrďte stisknutím tlačítka SEND AT COMMAND.
 • Na kartě Telefon 2 zadejte IMEI druhé SIM karty. Pouze v tomto případě musíte za „AT“ vložit „EGMR=1,10,“.

Po restartování telefonu se obnoví IMEI a vše by mělo fungovat. Pokud se tímto způsobem problému nezbavíte, nezbývá než obnovit všechna nastavení do výchozího továrního nastavení, nebo smartphone přeflashovat pomocí počítače a programu Samsung Kies.

SIM karta je identifikační modul mobilního účastníka. Bez něj není možné uskutečňovat a přijímat hovory, posílat SMS zprávy a plně využívat některé aplikace. Občas může dojít k poruše telefonu, který odmítá zobrazit nainstalovanou kartu některého z operátorů mobilní sítě. V tomto článku se budeme zabývat tím, co dělat, když smartphone Samsung nevidí kartu SIM.

Existují 2 možné způsoby opravy selhání softwaru.

Prvním z nich je tvrdý reset, jinými slovy Hard reset. Jak to udělat na příkladu Samsung Galaxy, je vysvětleno v tomto článku.

Druhá metoda, reflashování, není vhodná pro každého, protože vyžaduje určité dovednosti. Chcete-li přeflashovat svůj smartphone, stáhněte si firmware a nástroje z oficiálních webových stránek společnosti Samsung.

Doporučujeme vám také přečíst si tyto články.

Doufáme, že vám tyto tipy pomohou a vy si budete moci nastavit SIM kartu a spojit se se svými blízkými!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS