Průvodce nákupem malého firmy: Jak si vybrat nejlepší možnost pro vaše…

Windows Small Business Server

Váš online vyhledávací stroj Bahamas

 • Domov
 • Výpisy:
 • Kategorie A-Z
 • Prémiové výpisy
 • Vyjádřené výpisy
 • Obchodní komunita
 • Nemovitost
 • Zprávy
 • Události
 • TAMEFIFIKY
 • Filmy
 • :
 • Zdraví
 • Auta
 • Zábava
 • Čísla loterií
 • Archiv
 • Bahamaslocal:
 • Nápověda / FAQ
 • Přidejte výpis z podniku
 • O Bahamaslocal
 • Inzerujte s námi
 • Naše řešení elektronického obchodování

Přihlaste se k odběru ještě dnes!

Zůstaňte aktuální s našimi nejnovějšími zprávami a produktem

Shirley Street, PO Box CB-11567, Nassau, New Providence

Malá firma má mnoho trvalých potřeb: lépe organizovat a chránit obchodní informace, efektivně a profesionálně komunikovat se zákazníky a dodavateli a co nejlépe využít vaše stávající počítače a kancelářské vybavení.

Přeji si, aby bylo více hodin denně?

průvodce, nákupem, malého, firmy, vybrat, nejlepší

SBS 2008 pomáhá vaší společnosti stát se efektivnějším a flexibilnějším, takže můžete pracovat chytřeji, ne těžší.

Bojí se, že vaše obchodní informace nejsou bezpečné?

SBS 2008 pomáhá udržovat vaše životně důležitá obchodní data zabezpečená pomocí antispamu, antiviru a nejmodernější bezpečnostní technologie.

Potřebujete pracovat, když jste mimo kancelář?

SBS 2008 vám dává nástroje pro spojení se zákazníky a reagovat bez ohledu na to, kde jste.

S omezeným časem a zdroji pro dokončení práce může SBS 2008 zjednodušit vaše každodenní činnosti a zároveň vám ušetřit čas a peníze. Pro větší obchodní kapacitu a novou konkurenční výhodu je nyní čas pro SBS 2008.

Windows Small Business Server 2008

Windows Small Business Server 2008 (SBS 2008) je serverové řešení „all-in-one“ navržené tak, aby vám pomohlo udržet vaše data bezpečnější, vaše společnost produktivnější a poskytuje vám nástroje pro představení profesionálnějšího obrazu zákazníkům. Poskytuje mnoho funkcí používaných většími společnostmi-e-mail, připojení k internetu, interní webové stránky, vzdálený přístup, podpora pro mobilní zařízení, sdílení souborů a tiskárny, zálohování a obnovení za jednu cenově dostupnou cenu.

Použijte dostupný, integrovaný řešení Windows Small Business Server 2008 je navržen pro malé podniky. Spojuje technologie Microsoft, které malé podniky nejvíce potřebují do jediného řešení. Tyto technologie jsou integrovány tak, aby poskytovaly komplexní síť za dostupnou cenu.

Chraňte své obchodní data Windows Small Business Server 2008 pomáhá chránit vaše životně důležité obchodní informace před ztrátou, zálohováním dat ve vaší síti a pomoci vám umožnit obnovit náhodně smazané soubory. SBS 2008 vám také umožňuje obnovit data o vaší síti v případě katastrofy. S snadno použitelnými rozhraními získáte vy nebo váš konzultant IT lepší kontrolu nad vašimi daty, počítači a sítí.

Pěstování vaší obchodní kapacity Windows Small Business Server 2008 vám poskytuje bezpečný přístup k obchodním kontaktům, kalendářům, e-mailu, souborům a dalším důležitým zdrojům na stolním počítači z jakéhokoli internetového připojeného počítače, od prakticky kdekoli kdykoli, takže můžete být produktivní, zatímco můžete být produktivní, zatímco jsi pryč od kanceláře nebo na silnici.

Objevte, jak je Windows Small Business Server 2008 navržen a cenově dostupný zejména pro malé podniky.

Obě vydání zahrnují pět apartmá pro přístup k klientům (CAL) (standardní nebo prémiová verze v závislosti na vydání) a podporuje maximálně 75 uživatelů nebo zařízení. Další Cal apartmá lze zakoupit v přírůstcích 1, 5 nebo 20 množství pro uživatele nebo zařízení. 1 120denní zkušební verze zahrnuta do produktu. 2 nemusí být k dispozici na všech trzích a/nebo jazycích. Viz stránka přehledu vydání na www.Microsoft.com/SBS pro podrobnosti o dostupnosti trhu a jazyka. 3 Windows Server 2003 R2 Standard je k dispozici jako alternativní verze namísto standardu Windows Server 2008 do 31. prosince 2009. 4. až 31. prosince 2009 budou zákazníci používající aplikace, které ještě nejsou certifikovány pro použití na standardu Microsoft SQL Server 2008, kopie standardu Microsoft SQL Server 2005 bude také zahrnuta do Premium SBS 2008. Standard SQL Server 2008 (nebo 2005) lze nainstalovat na obou serveru: Pokud nainstalujete SQL na první server, musíte nainstalovat nástroje pro správu na jiný stroj.

Chcete.li se dozvědět více o systému Windows Small Business Server 2008 a najít specialistu Microsoft Small Business ve vaší oblasti, který vás vede s odbornou radou, podporou a službou, přejděte na: Xennix Ltd. Konzultanti obchodních technologií

Microsoft Certified Partner

Xennix Ltd je certifikovaným partnerem pro Microsoft na Bahamách.

Kontaktujte Xennix Ltd na 242-328-5503, abyste zjistili, jak Windows 7 Professional, Microsoft Office 2010 nebo Small Business Server 2008 může vaše firma prospěch dnes.

Xennix Ltd. Konzultanti obchodních technologií Tonique Williams-Darling Highway Nassau / Paradise Island, Bahamy

průvodce, nákupem, malého, firmy, vybrat, nejlepší

Telefon: 242-328-5503 Fax: 242-328-5504 Info

Microsoft Windows 7 Professional

Průvodce nákupem malého firmy: Jak si vybrat nejlepší možnost pro vaše potřeby

tvůj vozík je prázdný! Nenechte si ujít nejnovější produkty a úspory. najděte si další oblíbený notebook, PC nebo příslušenství ještě dnes.

Přihlaste se k zobrazení vašeho účtu a zkontrolujte stav objednávky

Checkout rychleji, ušetřit předměty a další!

Zobrazit svůj účet a zaškrtněte stav objednávky

Checkout rychleji, ušetřit předměty a další!

 • Ušetřete up off během Memorial Day. Kupuj teď
 • Potřebujete to dnes? Koupit online, vyzvedněte vybrané produkty při nejlepším nákupu. Nakupujte
 • Moji členové odměny Lenovo vydělávají 2x odměny SiteWide. Plus pouze členové dostávají bezplatné urychlené doručení, každý den. Přidej se zadarmo
 • Špatný kredit nebo žádný kredit? Žádný problém! Katapult nabízí jednoduchý pronájem na vlastní možnost plateb, který vám pomůže získat to, co potřebujete. Zjistěte, zda prequalifikujete
 • Doprava zdarma SiteWide, žádné minimální. Moji členové Lenovo Rewards dostávají bezplatné doručení zdarma s jejich bezplatným členstvím.

Časté dotazy serveru

Než si zakoupíte své možnosti, znáte své možnosti nebo se dozvíte více o schopnostech vašeho stávajícího serveru Lenovo s našimi často kladenými otázkami.

Nákupní průvodce nákupem serveru pro vaši malou firmu

Růst. Je to důvod číslo jedna, proč malé podniky skončí přehodnocováním všeho od jejich kancelářských prostor, po jejich výhody balíčky. Když podnik roste, změní se jeho potřeby a některé z nejdramatičtějších změn dochází, když tým one-tři osoby roste na šest nebo více lidí. Kancelář, která se cítila útulná, se nyní cítí stísněná. A bezplatný webový software, který byl „dost dobrý“, pro ošuntělý start-up? Nyní se cítí omezující a trochu neprofesionální. Spolu se všemi těmito změnami přichází ještě jedna oblast pro zvážení: možná je čas získat malý firemní server.

Proč byste potřebovali server na prvním místě?

Server je ve zkratce centrálním počítačem pro vaše podnikání. Pokud si myslíte o svých notebookech a stolních počítačích jako paprsky na kole, server je točící se centrum ve středu. Může to převzít celou řadu úkolů, od spuštění vaší e.mailové platformy, až po správu aktualizací zabezpečení a oprávnění na vaší flotile počítačů, až po působení jako chráněné datové trezory pro vaše nejcitlivější soubory. Na rozdíl od běžných notebooků nebo stolních počítačů jsou servery navrženy jako 24/7 pracovních koní. vždy zapnuté a vždy k dispozici pro připojení vašich lidí se softwarem a sdílené zdroje, které potřebují k provedení své práce. Pro několik skvělých příkladů toho, co může server pro vaši malou firmu udělat, podívejte se na 5 znaků, které vaše firma potřebuje server. Některé podniky se rozhodnou používat cloudové servery. Tyto servery se nacházejí s cloudovou společností třetích stran a jsou podobné jako sdílení času. Pronajímáte „prostor“ ve formě virtuálního serveru, stejně jako byste si mohli pronajmout pokoj v hotelu. Výhodou pro servery založené na cloudu je to, že je lze podle vašich potřeb okamžitě nastavit a lze je zmenšit nahoru a dolů z hlediska energie (CPU) a úložiště (prostor pevného disku), jak se vaše potřeby mění. To vše je pro vás zpracováno, třetí stranou, a pokud se něco stane s pronajatým serverem, nebudete na háku, abyste to napravili. bude to cloudová společnost, která se o to musí postarat. Na druhou stranu, tato flexibilita, škálovatelnost a 24/7 na místě přichází za cenu. Čím více zaměstnanců máte a tím větší je vaše potřeby výkonu a skladování, tím vyšší jsou měsíční výdaje. Existují také určité serverové úkoly, které jsou ohroženy přístupem k nim přes internet, jako je úpravy videa nebo zachycení bezpečnostního dohledu. Tyto problémy, nákladů, výkonu a kontroly, jsou důvodem, proč vyhrazené vlastní servery malých podniků zůstávají životaschopnou možností. Ať už se rozhodnete koupit předem vytvořený obchodní server nebo si vytvoříte vlastní od nuly, budete moci přizpůsobit hardware a software potřebám vašeho týmu. Pokud máte někoho na zaměstnanci s trochou technického know-how, ušetříte spoustu peněz na střední až dlouhodobě pomocí specializovaného serveru.

Komponenty serveru

Server pro malé firmy je stále v srdci počítač. Má napájecí zdroj, CPU, paměť (RAM), úložiště (pevné disky), USB porty a nějaké síťové připojení, jako je Gigabit Ethernet. Některé servery, nakonfigurované pro specifické aplikace s vysokou intenzitou, mají také grafické karty, i když tyto GPU se nepoužívají pro skutečně zobrazování grafiky na obrazovce. Velký rozdíl spočívá v tom, že servery jsou navrženy pro neustálé a těžké používání, takže většina z těchto komponent je postavena tak, aby byla extra robustní. Některé servery mohou mít více než jeden CPU a tyto procesory mají tendenci mít více jádra, aby usnadnily multitasking. Paměť je další hlavní rozdíl: běžný počítač potřebuje dostatek RAM, aby zvládl typické pracovní zátěž jedné osoby, zatímco server musí držet krok s poptávkou celé kanceláře, takže jeho paměťová kapacita a rychlost budou odpovídajícím způsobem větší větší větší větší. Pokud jde o úložiště, většina serverů bude mít více zátok na pevný disk. Tento design vám dává flexibilitu (vyberete si, kolik úložiště potřebujete) a redundanci (vaše data mohou být rozšířena na více fyzických pevných disku v případě, že jeden selže). Na serverech vyšších end jsou zátoky a jednotky „horké swappable“, což znamená. Obchodní servery na základní úrovni vypadají hodně jako počítače Tower. Design je samostatný; Pokud máte prostor nad nebo pod stolem, můžete jej jednoduše připojit k napájení a Ethernetu. Pokud hledáte budoucnost a máte podezření, že budete možná potřebovat více serverů po silnici, může být design namontovaný na stojanu lepší volbou. Servery namontované na stojanu obsahují stejné komponenty jako věže, ale jsou vytvořeny na běžnou sadu standardů šířky, hloubky a výšky, takže více serverů lze namontovat do jednoho serverového stojanu. Šetří prostor, usnadňuje údržbu a zvyšuje zabezpečení tím, že vám umožní umístit vaše servery do uzamčené skříně.

Požadavky specifikace serveru podle obchodního případu

Jaký druh serveru tedy potřebuje vaše malá firma? Opravdu záleží na tom, na co se o to budete ptát. Pokud potřebujete pouze centrální depozitář pro sdílené soubory, jako je Microsoft Word, PowerPoint nebo Excel nebo jiné dokumenty, nemusíte ani potřebovat plnohodnotný server; Pro mnoho podniků se robustní zařízení NAS (Síť připojené úložiště) pěkně hodí. Ale pokud jsou vaše potřeby složitější, budete potřebovat server pro malé firmy, odpovídajícím způsobem nakonfigurovaný. Zde je několik příkladů:

E.mail a produktivita

Spuštění sady produktivity softwaru, jako je Microsoft Exchange, pro e.mail, kalendář, kontakty atd., není náročný na zdroje, zejména pokud je váš tým malý, i.E. 20 nebo méně. Relativně skromný server s CPU s nízkým výkonem dokáže tyto funkce zvládnout plus sdílení souborů, pokud má dostatek redundantního prostoru pevného disku. Servery, které nabízejí konfigurace RAID a jednotky, které swappable, jsou ideální.

Hostování webu

Pro veřejný web byste měli mít dedikovaný server. V závislosti na tom, co je váš web navržen a kolik provozu očekáváte, že dostanete, možná budete muset zvážit nákup dvou fyzických serverů: jeden pro zvládnutí provozu a druhý, který bude umístěn databáze, na které je váš web postaven. To je zvláště důležité pro aplikace elektronického obchodování. Webservers s vysokým provozem bude mít prospěch z výkonnějších procesorů a větší než průměrné množství RAM, protože to zabrání tomu, aby se web stal zapadnutím několika současnými požadavky.

Doménové služby

Správa zabezpečení a ověřování pro všechny počítače ve vaší společnosti je jednou z největších výhod serveru pro malé firmy. Spuštění řadiče domén a software Active Directory (vestavěné funkce Windows Server) nevyžaduje mnoho zdrojů, ale těží z běhu ve svém vlastním prostředí. Vyhledejte také server, který může spustit více virtualizovaných serverů.

TOP 7 NEJCHYTŘEJŠÍ PSÍ PLEMENA NA SVĚTĚ

Servery základní úrovně nakupujte Lenovo SMB

Pokud jde o nákup serveru pro vaši malou firmu, existuje mnoho možností, ale při rozhodování je také spousta skvělých zdrojů. Vytvořili jsme specializované centrum zdrojů pro malé podniky, které pokrývá všechny aspekty vašich potřeb IT, včetně nákupu vašeho prvního serveru. Jednou z největších výhod práce s Lenovo pro váš obchodní server potřebuje, jak vám můžeme pomoci růst. Z efektivního a efektivního a rozpočtového serveru Lenovo ThinkServer ST50 Tower Server, až po náš systém s vysokou hustotou ThinkSystem v datovém centru, vám pomůžeme spravovat požadavky na server při rozšiřování vašeho podnikání. Nejste si jisti, kde začít? Spojte se s naším týmem Small Business Solutions voláním na číslo 1-866-426-0911 nebo kliknutím na „Chat“ v dolním pravém právu a chatujte s členem týmu nyní. Tito profesionální poradci vám mohou pomoci najít ten správný server Lenovo Small Business a odpovědět na všechny dotazy, které byste mohli mít.

Vyřešeno: Nízký prostor disku v systému Windows Server SBS 2011

Pokud používáte SBS Windows Server SBS 2011, můžete splnit varování před nízkým prostorem disku na jednotce C. Zde tedy přichází nejlepší řešení pro vyřešení problému „nízkého disku“ na serveru Small Business 2011.

O Windows SBS 2011

Windows SBS 2011 odkazuje na Windows Small Business Server 2011 vydaný společností Microsoft 13. prosince 2010 a zdálo se, že je to poslední verze Small Business Server, jak víme. The Windows Small Business Server 2011 je navržen pro malé a střední podniky, které mají dvě vydání, Standard Edition a Essentials Edition. Ve srovnání s předchozími verzemi, jako jsou SBS 2000, 2003 a 2008, přichází s některými novými aktualizacemi a funkcemi.

SBS 2011 poskytuje mnoho základních funkcí v aspektu aplikace, jako je správa uživatelů, sdílení souborů a tisku, síťový fax, vzdálený přístup založený na webu, VPN, e.mailu, SharePoint a Unified Patch Distribution (WSUS) atd.

Nízký disk na disku na serveru Small Business 2011

Přestože Small Business Server 2011 nabízí spoustu systémových nástrojů, funkce pro větší využití místa na pevném disku, SBS 2011 zabírá spoustu prostoru C a neustále ho vyplňuje čas. Někteří uživatelé jsou proto znepokojeni varováním v nízkém disku v SBS 2011.

„Provozuji SBS 2011, mám 180 GB HDD a zbývá asi 12 GB volného prostoru.“. Zpráva o chybovém prostoru s nízkým rozvojem se vždy objeví a server nyní běží pomaleji. Zkontroloval jsem server a mohu vysvětlit asi 60 GB dat, takže co používá zbytek prostoru? Co bych měl udělat, abych to vyřešil? Dík“

Vzhledem k tomu, že nízký prostor na disku může váš počítač zpomalit a hromadit ho viry, měli byste tento problém lépe vyřešit co nejdříve. Následující obsah se zaměří na to, jak jej vyřešit.

Jak vyřešit problém „nízkého kotouče“ v SBS 2011?

Chcete.li se zbavit problému „nízkého kotouče“ na serveru Small Business 2011, můžete se pokusit obnovit chybějící místo na pevném disku nebo prodloužit jednotku, aby byl větší. Níže přicházejí více podrobností.

Část 1. Využijte nízký prostor na disku obnovením prostoru pevného disku

Chcete.li obnovit HAR Drive Space na serveru Small Business 2011, má smysl identifikovat, které složky nebo soubory zaujímají nejvíce prostoru na vaší jednotce C a způsobí problém s nízkým prostorem disku:

▶ Soubor hibernace. C: \ hiberfil.sys

Soubor swap paměti (C: \ PageFile.sys)

▶ Zpráva o chybách Windows (C: \ ProgramData \ Microsoft \ Windows \ WER \ Reportqueue)

▶ SharePoint Databases (C: \ Windows \ sysmsi \ ssee \ mssql.2005)

▶ Obchod komponent. C: \ Windows \ winsxs

průvodce, nákupem, malého, firmy, vybrat, nejlepší

▶ Staré soubory protokolu (C: \ Program Files \ Windows Small Business Server \ Logs \)

▶ Windows Server Update Services (C: \ WSUS)

V tomto okamžiku se můžeme pokusit obnovit prostor pevného disku s následujícími metodami.

Metoda 1. Vypněte soubor hibernace

Hiberfil.SYS je soubor vytvořený OS (operační systém), když počítač přejde do režimu hibernace. Tato funkce je ve výchozím nastavení zapnuta a bere gigabajty prostoru (skutečné číslo závisí na velikosti fyzické paměti). Naštěstí jej můžete vypnout pomocí příkazového řádku provedením příkazu: PowerCfg.exe /hibernate off.

Metoda 2. Přesuňte soubor swap z C Drive na D Drive

Soubor swapu se také nazývá soubor stránky, prostor na pevném disku používaném jako dočasné umístění k ukládání informací, když je RAM plně využíván. Nedoporučuje se tedy to úplně zakázat. Co dává větší smysl pro přenos souboru stránky (C: \ PageFile.SYS) do jiného oddílu s více volným prostorem (jako D-Drive).

Stručně, můžete změnit jeho umístění tímto způsobem: Klepněte pravým tlačítkem myši na „Počítač“ a zvolte „Vlastnosti“; Poté přepněte na „Advanced“. „Výkon / nastavení“. „Pokročilá / virtuální paměť“. „Změna“. Zakázat soubor swapu na pohotovosti C a vytvořit jeden na d.

Metoda 3. Zakázat hlášení chyb systému Windows

Zobrazení chyb v systému Windows (WER) je infrastruktura zpětné vazby založená na událostech, která má shromažďovat informace o hardwarových a softwarových problémech, které Windows detekuje, nahlásí informace společnosti Microsoft a poskytuje uživatelům dostupná řešení. Pokud se opravdu nechcete účastnit programu pro hlášení chyb společnosti Microsoft. Můžete to deaktivovat:

K otevření dialogového okna spuštění použijte klávesovou klávesnici Windows Keyrova klávesnice. Vstupní ”služby.MSc ”a stiskněte OK.

Klepněte pravým tlačítkem myši na „Službu hlášení chyb systému Windows“ a vyberte „Vlastnosti“.

Klikněte na „Zakázáno“ z nabídky vedle „Typ spuštění“.

Konečně klikněte na „OK“ nebo „Použít“.

Kromě výše uvedeného se můžete také pokusit snížit databázi SharePoint, přesunout data Služby Windows Update Services z C Drive na jiné, vyčistit staré soubory protokolu atd.

Metoda 4. Přesuňte některé aplikace z pohonu C na jinou jednotku

Kromě toho, pokud na jednotce SBS 2011 C je spousta velkých aplikací, můžete některé z nich přenést z pohonu C na jinou jednotku, abyste uvolnili prostor. Poté možná budete potřebovat pomoc Aomei Assistant Server (Windows Server SBS 2003, 2008, 2011 a 2003, 2008 (R2), 2012 (R2), 2016, 2019 a podporované Windows 10/8/7). Jeho „App Mover“ může pomoci přesunout aplikace z jednoho oddílu na jiný oddíl nebo disk. Nyní si můžete stáhnout demo verzi pro bezplatnou zkušební verzi.

Krok 1. Stáhněte a nainstalujte Aomei oddíl Asistent Server. Po otevření můžete na hlavním rozhraní vidět mnoho užitečných funkcí, na horní panel nástrojů klikněte na „Zdarma“ a vyberte „Mover App Mover“.

Krok 2. Vyberte jednotku C a klikněte na „Další“.

Krok 3. Vyberte aplikace, které chcete přesunout, a klikněte na „Přesunout“.

Krok 4. Stiskněte „OK“, když je vyzván k násilnému uzavření spuštěných aplikací.

Část 2. Opravte místo nízkého disku rozložením pohonu SBS 2011 C

Výše uvedené metody mohou do určité míry pomoci obnovit nějaký prostor na pohonu C. K vyřešení místa nízkého disku v SBS 2011 je v podstatě lepší rozšířit C Drive v systému Windows SBS 2011. Pro tento úkol můžete využít správu disků, pokud po jednotce C následuje sousední nepřidělený prostor.

Pokud se však rozšiřující objem šedá, protože neexistuje žádný sousední nepřidělený prostor, můžete také spustit Aomei Assistant Server Assistant Server. Tento správce oddílů na serveru může kombinovat ne-adjacent bez přiděleného prostoru do pohonu C přímo a přidělit nějaký volný prostor do jiného oddílu.

Pokud je na disku k dispozici nepřidělený prostor, zkuste funkci „Sloučit oddíl“.

Krok 1. Spusťte a spusťte server Aomei Assistant Assistant Server, klepněte pravým tlačítkem myši na jednotku C, vyberte „Advanced“ a vyberte „Sloučit oddíl“.

Krok 2. Zaškrtněte nepřidělený prostor a klikněte na „OK“.

Krok 3. Zpět na hlavní rozhraní klikněte na „Použít“ a „Pokračovat“ a spáchat probíhající operaci.

Pokud na disku neexistuje nepřidělený prostor, můžete zkusit funkci „alocate volný prostor“.

Krok 1. Klepněte pravým tlačítkem myši na oddíl, který má spoustu volného prostoru, a klikněte na „Přidělit volný prostor“.

Krok 2. V tomto okně se můžete rozhodnout, kolik místa chcete přidat do C Drive a klikněte na „OK“.

Krok 3. Klikněte na „Použít“ a „Pokračovat“ pro provedení probíhající operace.

POZNÁMKA: Je vyžadován restart, protože se jedná o systémovou jednotku. Pokud je jednotka C naformátováno pomocí souborového systému NTFS, můžete použít „Průvodce rozšiřováním oddílů“, který vám může pomoci rozšířit systémový pohon NTFS bez restartu počítače.

souhrn

Chcete.li vyřešit „nízký disk na disku“ v systému Windows SBS 2011, můžete přijmout opatření ze dvou aspektů: obnovení prostoru pohonu a prodloužení prostoru pohonu. Vyberte správnou metodu, jak potřebujete. Stojí za zmínku, Aomei Assistant Server má také další mnoho dalších funkcí. Například je schopen přesunout operační systém serveru na nový pevný disk (SSD/HDD), rozdělení oddílů, změnit sériové číslo karty SD, převést bootovací disk mezi MBR a GPT bez odstranění oddílů atd

Podpora Windows 7 a Windows Server 2008. Co dělat?

Skvělá akce nás čeká začátkem příštího roku (14. ledna 2020), alespoň pro mě. Microsoft oficiálně přestane podporovat část svých produktů. Pak aktualizace (opravy chyb) již nebudou k dispozici (viz další kapitoly). To se týká:

 • Windows 7
 • Windows Server 2008
 • Windows Server 2008 R2
 • Windows Small Business Server 2011
 • Windows Home Server 2011
 • Exchange 2010
 • Office 2010

To jsou produkty, které vyšly krátce předtím, než jsem začal s obchodem. A stále se běžně používají. Mám s nimi poněkud emocionální vztah. Například Windows 7 byl super stolní operační systém, rychlý a stabilní. Do té doby jsem musel přeinstalovat své vítězství XP/Vista PC každých pár měsíců. Windows SBS 2011, která umožnila malým podnikům legálně (já subjektivně vnímá obrovský posun v pirátství SW) mít vlastní MS Exchange. Měli nízkou kupní cenu a všechno by se vešly do jediného serveru (i když to nebylo vždy ideální).

Jejich velká reprezentace s našimi zákazníky je však něco, co se od začátku roku zaměstnává. Vyčistili jsme jich docela mnoho, ale největší shon pravděpodobně čeká do konce roku. Celkově jsme na začátku tohoto roku spravovali 15x Windows Server 2008R2, 6x Windows SBS 2011, 507x Windows 7.

Znamená ukončení podpory problém?

To je otázka. Konec podpory znamená, že Microsoft již nebude poskytovat bezplatnou nebo placenou technickou podporu produktům a již nebude vydávat aktualizace.

Placená technická podpora je k dispozici jako partner Microsoft. V průběhu let jsme to použili třikrát a já bych to považoval za ztrátu času. Buď jsme měli smůlu, nebo jsme měli příliš specifické problémy. nevím. Proto si myslím, že můžeme ušetřit technickou podporu.

Aktualizace jsou vážnější problém. Microsoft opravuje ve svých produktech desítky bezpečnostních zranitelnosti. Některé jsou kritické, jiné méně. Určitě to nebude apokalypsa den poté. Čím delší a čím více počítačů spustíte nepodporovaný systém, tím je pravděpodobnější, že se něco stane. Srovnal bych to s jízdou bez bezpečnostního pásu. Pro nenávisti. Ano, existují situace, kdy neaktualizace (upevnění opasku) může zachránit váš počítač (život), ale pravděpodobnost je tak nízká, že bych spíše vsadil.

Příklad z minulosti. V dubnu 2014 skončila podpora Windows XP. V té době mnoho společností stále používalo velmi populární systém (hlavně kvůli některým starším aplikacím). V březnu/dubnu 2017 byla v protokolu SMB (známá také jako EternalBlue) zveřejněna zranitelnost, která umožňovala ovládání počítačů s jakoukoli verzí Windows. Microsoft poté vydal aktualizace pro všechny podporované systémy (Windows 7, Windows Server 2008). Vzhledem k tomu, že se zranitelnost začala bát lidí po celém světě (WannaCry a Notpetya ji využili „nevýslovného příběhu Notpetya, nejničivějšího kybernetického útoku v historii“), takže byly propuštěny aktualizace pro Windows XP. Bohužel museli být nainstalováni ručně a vyšli s dvouměsíčním zpožděním. Kdokoli nepoužil systém pro hromadné opravy/správu PC, určitě se bavili (využili jsme „náš monitorovací systém“).

Ne, pokud, ale kdy

Velkou otázkou tedy není „pokud, ale kdy“ bude nalezena nějaká vážná zranitelnost, která bude masivně využita. Můžeme pak jen doufat, že společnost Microsoft veřejně uvolní opravu pro nepodporovaný systém.

Snažíme se pokračovat v aktualizaci a nahradit tyto produkty do ledna 2020 novějšími verzemi. Současně pracujeme na aktualizaci našich servisních balíčků, kde chceme zákazníkům zaručit funkčnost a zabezpečení jejich prostředí.

Pokud nemůžete provést upgrady nebo se rozhodnete riskovat, doporučuji alespoň použít dobrý antivirus, povolený firewall a podporovaný internetový prohlížeč (častý zdroj počáteční infekce). To pomůže snížit riziko.

Jak vyměnit Windows 7

Microsoft slibuje, že nabídne podporu Windows 7 pro platící zákazníky. Nebude to však levné a bude se vztahovat pouze na aktualizace, nikoli na technickou podporu („Chtějí používat Windows 7 po roce 2020? Bude vás to stát “). Nebudu hledat tuto možnost. vzhledem k standardizaci IT (snažíme se vytvořit podobná IT prostředí pro zákazníky a snížit množství technologie) a náš nástroj pro správu opravy by ji nejvíce nemohl podpořit ani ji podpořit.

Takže nám zůstane Windows 8.1 Pro upgrady (s nimiž jsem „klikl“ a zůstal s námi „pouze“ až do ledna 2023) nebo Windows 10.

Začali jsme experimentovat s Windows 10 v době prvního vydání (červenec 2015). Chtěli jsme systém co nejdříve znát. Nevím horší pocit než zákazník, který věděl systém lépe než vy. A abych byl upřímný, nenazval bych začátek systému Windows 10 „skvělým uživatelským zážitkem“. Systém polovičního velikosti s otazníkem, zda se jedná o „poslední“ operační systém, jak tvrdil MS.

Windows 10 se za čtyři roky své existence hodně zlepšilo. Zvykl jsem si na mnoho funkcí: rychlé zavádění, „přiblížení“ pro vysokou DPI, bitlocker ve verzi Pro Windows Hello (konečně sjednocený rámec pro biometrické ověření) a vylepšené podpory HW (více ovladačů, které aktualizace Windows najde), bezpečnější jádro/ Systémová architektura a vzhled systému.

V současné době máme asi 800 ks s Windows 10 rozloženo na posledních 3 prahových hodnotách (1803, 1809 a 1903). Při aktualizaci na Windows 10 jsme narazili na minimální problémy-většinou pouze neexistující ovladače pro konkrétní HW nebo neschopnost provozovat staré aplikace 16B (MS-DOS) na 64B OS.

Heureka Webinars #3 – Párování – Jak se stát důvěryhodným e-shopem a mít skvělé hodnocení

Windows 10 může být cesta, kterou je třeba následovat

Pokud tedy neplánujete upgradovat na MacOS nebo GNU/Linux, může být Windows 10 cestou, kterou je třeba následovat. Při upgradu z Windows 7/8.1, Doporučuji provádět čisté instalace (to vám ušetří spoustu problémů).

průvodce, nákupem, malého, firmy, vybrat, nejlepší

Ačkoli Microsoft oficiálně ukončil podporu pro bezplatné upgrady na Windows 10, stále to funguje. Můžete tedy nainstalovat Pure Windows 10 na počítač a aktivovat jej pomocí sériového čísla Windows 7. Nevím však o postoji MS.

Jak vyměnit Windows Server 2008 (R2)

Stejně jako u Windows 7, Microsoft také slibuje aktualizace po lednu 2020. Pokud chcete další 3 roky aktualizací, musíte svůj server migrovat na MS Azure („Připravte se na systém Windows Server 2008 End of Support“). Paní Azureová není úplně levná, ale může to mít smysl, v závislosti na vaší situaci.

Upgradujeme na Windows Server 2016 (celkem 66). Důvodem je většinou kvůli verzím CAL, které mají zákazníci. Plánujeme začít se systémem Windows Server 2019, ale časné testy začínající letos nešly dobře (kompatibilita HW a nezdokumentovaná funkce).

Windows Server 2016 funguje pěkně s několika rezervacemi. vyšší požadavky HW (zejména pro terminální servery s asi 50% nárůstem) a pomalé aktualizace. Instalace aktualizace trvá déle než hodinu (často se ptáte, zda to nezmrzne). Na druhou stranu se mi líbí rychlé spouštění (boot VM za pár sekund) a schopnost Hyper-V změnit RAM za běhu (přidat a odebrat)).

Jak vyměnit Windows SBS 2011

Tento systém umožnil malým podnikům těžit z funkčnosti serveru MS Exchange Mail. Server na základní úrovni s Microsoft Windows SBS 2011 a 10 uživatelských licencí lze zakoupit za asi 25 tisíc CZK bez DPH-jaké skvělé období.

Novější verze SBS nebyly propuštěny. Microsoft se rozhodl je nevydat. Pravděpodobně to bylo částečně kvůli strategii cen a částečně proto, že server SBS byl takovým frankensteinovým monstrum (produkty/funkce, které by normálně neměly běžet na jednom serveru).

Pokud bychom nyní chtěli sestavit podobné funkce, potřebovali bychom server DC Server, server MS Exchange, server Shared Folders RDP SharePoint SharePoint. Takže bychom potřebovali 3 virtuální servery a 1 fyzický. Mohli bychom získat až 250 tisíc CZK (značkový server se zárukou a licenci Microsoft). Slušná částka, není to tak?

Alternativou je Office 365

Existuje alternativa ve formě cloudu. Office 365. Zejména plán Office 365 Business Essentials je skvělý. Za cenu 4.2 EUR/Uživatel/měsíc, zahrnuje výměnu, SharePoint, OneDrive, týmy, plánovač a tok. Pokud vám nevadí cloud (vaše data nejsou tak „soukromá“ jako on-prem), pak získáte více funkčnosti než on-prem (produktivita a zabezpečení jsou na jiné úrovni-MFA, odlišné mechanismy ověřování než NTLM /Kerberos, prodloužený protokolování, podmíněný přístup). Zaplatila by malá společnost s 15 lidmi (přibližně. Životnost řešení on-prem je 5 let) 96.768 CZK (4.2 EUR 15 uživatelů 12 měsíců 5 let 25.6 CZK za euro)).

Doporučujeme Office 365 jako náhradu za Windows SBS 2011. Jakmile jsou v cloudu, učíme zákazníky, jak používat jiné nástroje (OneDrive, SharePoint, týmy, plánovač), protože vidíme, jak zjednodušená jejich práce se dostane, jak používáme tyto nástroje také v naší společnosti). Pomáháme také s nasazením Office 365 se zákazníky bez smlouvy. Pokud byste chtěli získat 00help s nasazením, nabídkovým licencí nebo potřebovat někoho, kdo by zakryl záda, dejte mi vědět (cena práce je 1.200 czk/hodinu).

Někteří zákazníci samozřejmě potřebují server on-prem, i když mají v cloudu poštu a dokumenty. Například musí spustit informační systém, server DNS/DHCP nebo řadič domény. V tomto případě bych si vybral server základní úrovně (HPE, Dell) s Windows Server 2019 Essentials (až 25 uživatelů bez potřeby uživatelů)))))))))))))).

Závěr

Jak se zabýváte upgrady? Držíte se nebo chystáte přijmout riziko? A co si myslíte o Office 365? V současné době vidím Office 365 jako technologii, která ji může pomoci vylepšit (i když to odstraní některé z našich živobytí IT). Chtěl bych věnovat následující články Office 365 (jak nám to pomáhá zlepšit naši produktivitu).

| Denial of responsibility | Contacts |RSS