Recenze Acer Nitro 5 (2017). Acer nitro 5 i5

Recenze Acer Nitro 5 (2017)

Během posledních několika měsíců jsem viděl řadu drahých herních notebooků, takže je osvěžující vidět stroj s cenou, která se netlačí do čtyř postav.

Acer Nitro 5 je notebook 899 GBP, který vstupuje na super-konkurenční trh se středním rozvojem s grafickým čipem řady NVIDIA 10, procesorem Intel Core i5 a horlivým smyslem pro styl.

Acer Nitro 5. design a sestavení

Nevěděli byste, že se jedná o levnější herní notebook z jeho designu. Víko je inteligentní deska kartáčovaného kovu, závěs je zakončen atraktivním tmavě červeným odstínem a červené téma pokračuje na klávesnici a trackpadu.

Vypadá to dobře a jeho konstrukční estetika je sdílena se svým klíčovým soupeřem: 869 GBP Asus Rog Strix GL553. Tento stroj měl také kombinaci tmavého plastu s barevnými vrcholy a jeho zadní část předvedla známé logo Asus Rog.

Oba stroje vypadají podobně, ale Acer je trochu chunší než Asus. Acer váží 2.7 kg a je to 27 mm tlusté shora dolů, zatímco Asus byl o pár set gramů lehčí a pár milimetrů štíhlejší.

Tato čísla vidí, jak Acer zaostává, ale to jsou drobná porušení. extra hmotnost nebo hloubka nebude patrná v každodenních scénářích.

Kvalita budování má podobné, drobné přestupky. Acerova závěs se nepohybuje tak hladce jako další z jeho soupeřů: hry Dell Inspiron 15 7000 byly mnohem plynulejší a o něco pevnější, i když o něco dražší, také. Na základním panelu Acer je patrný flex a plast kolem klávesnice, což je něco, co Nitro sdílí s levnějším Asusem.

Přinejmenším je všestrannost v pořádku. Acer má USB 3.1 port typu C, který Dell nenabídl, a má čtečku karet a tři porty USB.

Pro přístup k pevný disk a paměťové sloty lze použít několik malých panelů na základně, i když neexistuje snadný způsob, jak získat přístup k SSD nebo chladicímu zařízení. Nitro také nemá výstup displayport nebo DVD jednotku. s druhým zahrnutím na notebooku Asus.

Je to solidní zdravotní účet za notebook 899 GBP, ale Acer není bez jeho nedostatků. Dell je štíhlejší a robustnější a Asus je lehčí.

Acer Nitro 5. trackpad klávesnice

Nitro 5 má slušnou klávesnici pro notebook, ale je to zklamáním, když vrháte na jeho herní atributy.

Tlačítka Scrabble-Tile jsou tichá a mají středové množství cestování a základna pod klíči je znatelně chobotnice-takže pod prstem jsou podobné dlouhé klávesnici Asus.

Díky tomu jsou tlačítka Acer pohodlná pro psaní, ale to nemusí být nutně skvělé pro hraní. pro zběsilé sezení dávám přednost pevnější základně s větším cestováním a hlukem. Tyto atributy poskytují podstatnější zážitek, a proto hráči z Keeenest preferují mechanický hardware.

Acerovo rozložení může být také občas zvláštní. Klávesy WASD jsou zvýrazněny, ale nejsou posíleny, a klíče z kurzoru vlevo a pravé jsou úmyslně zúženy. Tlačítko Return sdílí prostor s klíčem hash a tlačítko levého posunu je úzká a sdílí místnost s klíčem levého pláště. Ty by mohly být problematické, pokud náhodou stisknete nesprávná tlačítka uprostřed hry.

Klávesnice Nitro je měkká, tichá a pohodlná, což je skvělé pro psaní, ale pouze průměrné pro hry. To je přijatelné pro příležitostné a běžné hraní, ale vážní hráči a konkurenční typy budou chtít něco s větší rigiditou.

Trackpad trpí podobně. Vestavěná tlačítka jsou měkká, což bude pro pravidelnou práci docela pěkné, ale pro hraní nebude vhodné pro hraní. Ale pochybuji, že mnoho lidí bude dělat správné hraní bez řádné herní myš.

Klávesnice Acer má červenou podsvícení, ale žádné RGB LED. což je něco, co se ASUS podaří zapadnout do jeho rozpočtu. Nemá také software, což znamená, že vám chybí makro nahrávání a herní profily.

Acer Nitro 5. Kvalita zvuku obrazovky

Acer nainstaloval panel IPS 1080p do NITRO 5, což je dobré za tuto cenu, ale v rozpočtu na doplňky není prostor-neočekávejte vysokou frekvenci nebo Nvidia G-Sync.

Neočekávejte ani neuvěřitelnou úroveň kvality. Kontrastní úroveň 1 114: 1 je dobrá, ale toto číslo je podkopáno trvale špatnou reprodukcí barev. Delta e 5.18 je průměrný a teplota barev 7 028 tisků je na chladné straně.

Nejhorší problém související s barvou je Acer’s SRGB GamUt pokrytí pouhých 59.1%. To je špatné, zejména pro panel IPS, a bližší vyšetření ukazuje, že Acerova obrazovka může plně reprodukovat modré odstíny. Asus obrazovka mezitím sloužila 90% barevné škály SRGB spolu s okrajově lepším kontrastem.

Modrý odstín a chladná barva znamená, že panel má bledý, vyplavený pocit. Nestačí to narušit hraní, ale rozhodně to okrádá tóny pleti a další barvy jejich tepla.

Vyplavené barvy jsou spárovány s ohromující uniformitou, přičemž spodní hrana ztrácí kolem 20% jeho jasu. Prohlížení úhlů je alespoň dobré.

Poměr kontrastu zajišťuje, že se tento panel dokáže vyrovnat s moderními hrami, i když to rozhodně není nejlepší volba, pokud si ceníte teplé a přesné barvy-a rozhodně to není dost dobré pro práci s barvou citlivou. Pokud je to pro vás důležité, pak je Asus o něco lepší.

Reproduktory jsou podobně ohromující, s pevnými vokály a špičkovými zvuky, které jsou podkopány obvyklou stížností notebooku na stísněnou střední rozsah a nedostatek basy. Není to nic, co jsem předtím neslyšel.

Acer Nitro 5. výkon

Model 899 GBP, který jsem zkontroloval, NITRO 5 AN515-51, je poháněn NVIDIA GeForce GTX 1050 GPU. To je stejné jako spodní spec Dell Inspiron 15 7000 Gaming a Asus Rog Strix GL553. Všechny tři mohou být upgradovány na výkonnější GTX 1050 Ti, které těží z extra jádra a rychlejší rychlosti hodin.

GTX 1050 bude hrát většinu her Triple-A ve vysoké grafické nastavení na obrazovce Nitro 1080p. Procházel vysoce kvalitním měřítkem Tomb Raider s průměrem 45 snímků za sekundu a manipuloval s jeho velmi vysokým nastavením na 34fps. Ve Shadow of Mordor to v průměru 43fps.

Pro tento GPU se ukáže příliš nejtěžší hry, ale GTX 1050 Ti Dell Inspiron 15 7000 je rychlejší. Tento stroj provozoval vysoké nastavení Tomb Raider na 50 snímků za sekundu a ve Shadow of Mordor zvládl 53 snímků. Asus byl o jeden rámeček pomalejší v Tomb Raider, ale tři snímky rychleji ve Shadow of Mordor.

NITRO 5 je poháněn procesorem Core i5-7300HQ, což je další komponentou střední třídy. Má čtyři jader, ale žádné hyper-závity a běží ve 2.5GHz. Je to stejný čip jako Asus, ale krok za silikonem Core i7 Core i7.

Benchmarky ilustrují mezeru mezi čipy. Slabší jednojádrová rychlost Acera zaznamenala, že jeho jednorázový výsledek 3658 za Dell padl za přibližně 500 bodů a Acer asi o 300 bodů, a to bylo za oběma stroji také v testu s více úkoly-3000 bodů za nimi pouzdro Dell.

Acer má dostatek tempa pro zpracování her i editace videa a fotografií, ale Nitro nepomáhají některé z jeho periferních komponent. Rychlosti čtení a zápisu SSD 539 MB/S a 424 MB/S jsou zcela obyčejné a 8 GB paměti DDR4 je uspořádáno v konfiguraci s jedním kanálem, takže vždy bude pomalejší než pár 4 GB tyčinek.

Baterie čtyř buněk nemůže konkurovat svým soupeřům. Power Pack Acer trval tři hodiny a 38 minut ve standardním benchmarku, což je pro kurz na herním stroji a poté se zabývalo 90 minutami intenzivního hraní s obrazovkou při plném jasu. Je to pár minut krátký od postavy ASUS, ale není to ani polovina toho, co dokáže Dell zvládnout.

Alespoň Acer nikdy nepředložil žádné tepelné problémy. Nitro zůstal tišší než většina herních notebooků prostřednictvím každého benchmarku a stresového testu a jeho maximální teploty CPU a GPU o 82 ° C a 59 ° C se netýkají. Exteriér zůstal také v pohodě.

Acer 899 GBP, který jsem zkontroloval, je nejlevnější model NITRO 5, což znamená, že je to krok za grafickým jádrem GTX 1050 Ti Graphics. K dispozici jsou však dva různé modely. Strávte dalších 100 GBP a budete čistit verzi s procesorem Core i7, aby odpovídal Dell, a dalších 100 liber na vrcholu přidá grafický čip GTX 1050 Ti Graphics.

Mám si koupit Acer Nitro 5?

Procesor GPU ACER GTX 1050 a procesor Core i5 jsou snadno dostatečně rychlé pro 1080p herní a všeobecné výpočetní techniky, ale oba jeho soupeři jsou rychlejší: podobně cenově cenově je nepatrně rychlejší, zatímco špičkový speciál Dell je větší krok dopředu. i když za to platíte.

Komponenty Acer sedí uvnitř dobře vytvořeného, ​​dobře vypadajícího případu, který má solidní výběr portů.

Bohužel nižší cena přichází s několika problémy. Je hezké vidět obrazovku IPS, ale je trochu chladno a má špatné pokrytí SRGB, zatímco výdrž baterie je ohromující.

Asus a Dell Machine to nemusí nutně řešit tyto běžné problémy, ale oba se vplíží před Acer: bývalý notebook je o něco levnější a stejně solidní ve většině oddělení, zatímco dražší Dell je lépe postaven a rychlejší.

Výrok

Nitro 5 je rozumný notebook středního rozsahu, a přestože netlačí kategorii 1 000 GBP, je to dále vpřed, je to rozumná volba pro někoho, kdo hledá přenosnou powerhouse.

Jak testujeme notebooky

Na rozdíl od jiných webů testujeme každý notebook, který jsme důkladně kontrolovali po delší dobu. Pro správné porovnání funkcí používáme průmyslové standardní testy. Vždy vám řekneme, co najdeme. Nikdy nepřijímáme peníze na kontrolu produktu.

Nový herní notebook Acer Nitro 5 nevypadá jen lépe. hraje také lépe

Acer Nitro 5 (k dispozici na Amazonu) je oblíbeným rozpočtovým notebookem, který je už roky, a z dobrého důvodu: Je to cenově dostupný notebook, který dává kvalitu a výkon sestavení před triky. Nejnovější NITRO 5 je nakonfigurován s procesory 12. generace společnosti Intel a grafické karty řady NVIDIA RTX 30 v přepracovaném podvozku, který je esteticky příjemný a zůstává v pohodě během tvrdého pracovního zatížení. Jeho výdrž baterie pododstavce a tlusté tělo omezují její přenositelnost, ale jinak je to skvělý herní stroj za rozumnou cenu.

Doporučení jsou samostatně vybírány revidovanými editory. Nákupy provedené prostřednictvím níže uvedených odkazů mohou nás a naše vydavatelské partnery přinést provizi.

 • O Acer Nitro 5
 • Co se nám líbí
 • Co se nám nelíbí
 • Pokud byste si koupili Acer Nitro 5?
 • Související obsah

O Acer Nitro 5

Zde jsou specifikace herního notebooku, který jsme testovali:

 • Procesor: Intel Core i5-12500H
 • Grafika: NVIDIA RTX 3060
 • RAM: 16 GB DDR4 SDRAM
 • Úložiště: 512 GB
 • Displej: 1920 x 1080p @ 144Hz displej
 • Porty: 1 x HDMI; 1 x USB-C; 4 x USB-A; 1 x Ethernet; 1 x Jack pro sluchátka
 • Bezdrátové připojení: Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2
 • Webkam: 720p
 • Baterie: 230 W nabíječka baterie
 • Hmotnost: 5.51 liber
 • Velikost: 14.2 x 10.7 x 1.1 palce
 • Záruka: 1letá omezená záruka
recenze, acer, nitro, 2017

V závislosti na konfiguraci může Nitro 5 stát kdekoli mezi 780 až 2 300. Základní konfigurace má procesor Intel Core i5 z 11. generace, grafickou kartu NVIDIA GTX 1650, 8 GB paměti a 256 GB úložiště, zatímco nejvyšší konfigurace má 12. generální procesor Intel Core i7, NVIDIA RTX 3070ti grafická karta. Displej 2560 x 1440p, 32 GB paměti a 2TB úložiště. Naše konfigurace stojí 1 299 v době testování.

Co se nám líbí

Nový vzhled je stejně cool jako podvozek

Nový NITRO 5 příkopuje jasně červené detaily a místo toho je obchodoval za perleťově černý povrch s jemnými šedozelenovými a kaštanovými liniemi.

Černá a červená estetika Nitro 5 se začala cítit datovaná, takže jsem nadšený, když vidím toto nové celočetné schéma s jemnými barevnými vrcholy nahradit. Je to stejně objemné jako předtím, ale ten hromadný dává hardwaru dostatek prostoru pro dýchání a udržení chladu, i když běží graficky náročné hry.

Když jsem běžel Stín hrobky Raider asi půl hodiny, spodní část notebooku průměrovala kolem 35 stupňů Celsia (95 Fahrenheit) a interně se necítil nepříjemně na klíně, hardware také zůstává v pohodě, zůstává v pohodě v pohodě hardware v pohodě. Grafická karta neprošla kolem 70 ° C (158 f) a procesor zůstal po většinu času pod 90 ° C (194 f). Obě tyto hodnoty teploty znamenají, že termály komponent jsou dobře uvnitř specifikace.

Fanoušci nebyli při hraní her nahlas. Dokonce ani pro namáhavé hry, jako je Cyberpunk 2077, fanoušci nebyli dostatečně hlasití, aby mohli neslyšit dialog nebo hlasitější zvukové efekty hry.

Pohodlná klávesnice a trackpad

I bez podsvícení je klávesnice snadno čitelná v tmavých prostorech.

Pokud se vám líbí vaše klávesnice velké a postavené pro rychlé pisatele, budete mít rádi klávesnici Nitro 5. Klíče jsou nejen o něco větší než váš průměrný klíč notebooku, ale jsou také rozloženy než obvykle. Klávesy mají hodně hloubky a deprese s dokonalým množstvím síly. snadné na prstech, ale ne tak jemné, že jsem náhodou stiskl klíče.

Napravo má klávesnice vyhrazený NUMPAD a tři mediální klíče. Klíče WASD mají jiné písmo než ostatní klíče a knoflíky na klíčích F a J jsou prominentní. Červený podsvícení doplňuje bílou obložení klíčů, což usnadňuje psaní do tmy.

Mezitím je trackpad obrovský, hladký a citlivý, což usnadňuje navigaci po obrazovce. Multi-dotyková gesta se neustále registrují a poměrně hladký povrch poskytuje malé tření. Kliknutí je také přesné, i když to vyžaduje, aby byla nějaká síla k aktivaci.

Pokud byste raději použili externí myš a klávesnici, má notebook také mnoho portů USB pro připojení periferií, port HDMI a port Ethernet.

Perfektní herní výkon

Grafická karta RTX 3060 jí dává sílu hrát mnoho 1080p her při 120 fps nebo více.

Ať už jste hráč E-Sports nebo nadšenec RPG, Nitro 5 může držet krok. Podařilo se mi spustit Shadow of the Tomb Raider nastavený na své nejvyšší grafické nastavení 1080p při 92 snímcích za sekundu, což vypadalo na displeji 144Hz Nitro 5 máslo. To je přímo na cíli jak pro hardware, tak pro cenové rozpětí tohoto notebooku.

Například HP Victus 16, je notebook s podobně s cenou s 11. genem Intel Core i7 a stejnou grafickou kartou RTX 3060 jako NITRO 5, která ve stejné hře tlačila 90 fps. Novější 12. procesory Intel Core jsou tak výkonné kvůli jejich hybridnímu designu jádra, což umožňuje procesoru používat jeho jádra efektivněji než ty, které běží na architektuře posledního generace. To umožňuje procesorům jádra nižší úrovně, stejně jako 12. gen jádra I5 Nitro 5, programy tak rychle, jako jsou vyšší čipy poslední generace-to vše při zachování spotřeby energie nižší než poslední generace, také.

Pro hraní hraní, ať už provozujete 11. generál Core i7 nebo 12. generace Core i5 jako 3D modelování a vykreslování. Procesor NITRO 5 vykreslil model automobilu v mixéru za tři minuty a čtyři sekundy, zatímco procesor HP Victus 16 jej vykreslil za čtyři minuty pět sekund, například.

Ale pokud debatujete mezi tímto novým modelem NITRO 5 a Last-Gen, zkontrolovali jsme grafickou kartu NVIDIA GTX 1650 na základní úrovni, přejděte s novým modelem. Je to obrovský cenový rozdíl (730 versus 1 299, v době psaní), ale výkon s výkonem je významný. GTX 1650 může dosáhnout pouze 45 fps ve Shadow of the Tomb Raider ve stejném nastavení. polovina framerate verze NVIDIA RTX 3060. Její výkon CPU také získává podporu, s novým Nitro 5 Intel Core i5-12500H Trounging Old One’s Ryzen 5 4600H v Cinebench, kde Intel Core i5 skóroval 13221 bodů, téměř o 60% více bodů než Ryzen 5 získal Ryzen 5.

Nitro 5 je v mnoha ohledech archetypální herní notebook: velký podvozek, který udržuje komponenty v chladu, výkonu dopředu a klávesnice optimalizovaná pro hraní her.

RTX 3060 NITRO 5 také nabízí trasování paprsků. což chybí na modelu GTX 1650. a pokud hra není graficky zdaněna, měli byste být schopni čistit nejméně 60 fps při 1080p s grafikou nastavenou na podrobnou předvolbu, jako je jako například Vysoký nebo ultra. (Minecraft je skvělý příklad.) Hra jako Cyberpunk 2077 však může být pro RTX 3060 příliš velká. Když jsme testovali hru na Ultra 1080p, aniž bychom paprsky sledovali na Nitro 5, poškrábali jsme 62 fps a umožnili trasování paprsků sraženou snímkem dolů na 46 fps. Budete muset snížit grafickou předvolbu nebo umožnit NVIDIA DLSS získat něco vyššího.

Ale nejsou to všechny špatné zprávy. Ve skutečnosti je Nitro 5 lepší při sledování paprsků než některé dražší herní notebooky s grafickou kartou AMD. Asus Rog Strix G15 AMD Advantage, která má srovnatelnou grafickou kartu Radeon RX 6800M, skóroval 80 FPS na normálních 1080p ultra, ale jen 21 fps na 1080 Ultra s trasováním paprsků.

U méně namáhavých her může Nitro 5 skutečně využít frekvence jeho displeje 144 Hz. Na nejvyšších 1080p grafických nastaveních pro každou hru, Total War: Warhammer II běžel na 100 FPS, Final Fantasy XIV běžel na 85 fps (v přeplněném náměstí) a Overwatch běžel na 125 fps.

Pokud jde o centrální výkon zpracování, Intel Core i5-12500H v Nitro 5 soutěží s vyššími procesory z AMD a předchozích generací Intel. V syntetických benchmarcích Nitro 5 skóroval 13221 bodů v Cinebench a 8767 bodů ve vícejádrovém benchmarku Geekbench 5, který je vyšší než AMD AMD ASUS ROG ASUS ROG STIX G15 G15 Ryzen 9-5900HX (13332 a 7715.)

Procesory Victus a Rog Strix G15 jsou jedny z nejlepších dostupných mobilních procesorů, což je neuvěřitelnější, že nejnovější procesor společnosti Intel může soutěžit.

Co se nám nelíbí

Hrozná výdrž baterie

S méně než čtyřmi hodinami výdrže baterie to stěží můžete vzít na cestách.

Herní notebook je stále notebook a měl by být schopen zvládnout běžné úkoly produktivity bez rychlého vyčerpání baterie. Pro testování výdrže baterie necháme notebooky procházet webovými stránkami s nastavením obrazovky na 200 nits jasu, což je dobrá aproximace někoho, kdo používá notebook k úpravě dokumentů na Disku Google a sledujte několik epizod show na Netflixu zatímco jsou pryč od domova.

Bohužel, tento Acer Nitro 5 se nemohl dostat na čtyři hodiny. trval tři hodiny a 40 minut před tím, než šel Kaput. Takový krátký život ztěžuje topování Nitro 5 kolem učebny nebo kanceláře bez výsadby židle vedle zásuvky. Není to nejhorší, co jsme viděli mezi herními notebooky v žádném případě (jen málokdo se stále snaží projít tříhodinovou značkou), ale je zklamáním vidět žádný pokrok od Nitro 5 posledního genů, zejména když existuje mnoho dalších herních notebooků na trhu, který má šest nebo více hodin výdrže baterie.

Starý NITRO 5 s grafickou kartou NVIDIA GTX 1650 se řídil asi šest hodin. Asus Rog Zephyrus G14 zasáhl v našem testování osm hodin 44 minut. HP Victus 16 trval sedm hodin 35 minut a Lenovo Legion 5 Pro trvala šest hodin. (Herní notebook Delta 15 MSI trval neuvěřitelných devět hodin a 40 minut!) Je nešťastné vidět tento nový Nitro 5 narušený tak krátkou výdrží baterie.

Vyplavený displej, průměrný zvuk

I když je hezké mít obnovovací frekvenci 144 Hz, je to kompenzováno průměrným barevným gamutem notebooku.

Pokud chcete hrát hry s úchvatným vizuálním zážitkem, Nitro 5 není pro vás. Zatímco obnovovací frekvence 144Hz displeje vytváří máslový hladký pohyb ve hrách, vyplavené barvy nezpůsobí, že akční popo.

Když jsem změřil barevný výstup a jas displeje s kolorimetrem, Nitro 5 mohl reprodukovat pouze asi 60% standardního barevného gamutu RGB. To znamená, že jakákoli hra, kterou hrajete na notebooku, bude vypadat matně a ve věku, kdy mnoho herních notebooků má fenomenální obrazovky, které alespoň pokrývají celý Gamut SRGB, to je zklamáním.

Obrazovka Nitro 5 není ani nijak zvlášť jasná. Při 282 nits maximálního jasu je displej dostatečně jasný pro dobře osvětlený vnitřní prostor, ale může vypadat tmavě za slunečního světla. Na druhou stranu má dobré černé úrovně, takže pokud se držíte velkého interiéru, vysoký kontrast displeje Nitro 5 dává vizuálnímu obsahu velkou hloubku hloubku.

Přechod na zvuk. zatímco zvuk není prasklivý nebo zkreslený, je tichý i při maximálním svazku a jeho spodní středy jsou zapuštěny do bodu, že zvuk může znít dutý. Udělá to pro rychlé video na YouTube, ale pokud chcete hrát hru se spoustou zvukových podnětů, budete chtít připojit herní náhlavní soupravu nebo počítačové reproduktory pro lepší zvukovou scénu a větší hloubku.

Dost s bloatwarem!

Klíče WASD mají silný obrys, aby je usnadnily nalezení. Nebudete však používat WASD, pokud jste příliš zaneprázdněni kliknutím na vyskakovací okna Bloatware.

Z krabice je Nitro 5 naložena spoustou zbytečného softwaru. Něco z toho může být software, který byste nakonec stahovali, jako je Droatbox, ale hodně z toho je bloatware, že v nejlepším případě jsou okrajově užitečné nástroje a v nejhorším výkonu procesoru tanků.

Nitrosense je nejužitečnější, protože nabízí platformu pro monitorování RPM ventilátoru a procesorů, změnu osvětlení klávesnice, změnu předvolby zvuku EQ a nepořádek s režimy výkonu. Software Norton Security Antivirus však zpomalil výkon našeho počítače, dokud jsme jej neodstranili, a Acer Care Center nepřetržitě spamovalo centrum oznámení. Všechny tyto programy jsou naštěstí snadno odstranitelné v nabídce Windows Add/Remove Programy.

Pokud byste si koupili Acer Nitro 5?

Ano, má více výhod než vtípky

Pokud hraje hra, co děláte na PC, Nitro 5 je pro vás skvělý zápas.

Nitro 5 je notebook postavený především pro hráče. Jeho vysoce refresh displej, výkonná grafická karta a statný podvozek mu dávají výkon nezbytný pro provozování her jako Shadow of Tomb Raider na vysokých snímcích bez závěsu. Zatímco načtená konfigurace, kterou jsme testovali, je trochu nákladná na 1 299, stojí za to cenu.

Pokud však hledáte notebook, který je dobrý pro více než hry, můžete se cítit uvězněni objemným designem Nitro 5 a krátkou výdrží baterie, což vážně omezuje jeho přenositelnost. Můžete zachytit edici Asus Rog Strix G15 AMD Advantage Edition za stejnou cenu jako Nitro 5 nebo méně na prodej a překonává Nitro 5 pro non-záření trasování her. Také sportuje zejména tenčí podvozek a má devět hodin výdrže baterie, ale stále byste dostali průměrný displej.

Pokud chcete herní notebook s skvělým displejem, který nezlomí banku, HP Victus 16, notebook s krásným kovovým podvozkem a živým displejem, nabízí podobnou konfiguraci za téměř stejnou cenu jako Nitro 5. Pokud jste ochotni utratit o pár set dolarů více, Asus Rog Zephyrus G14 rozdrtí NITRO 5 ve výkonu, zahrnuje displej připravený na HDR a má osm hodin výdrže baterie. Nakonec, pokud zjistíte, že si vyberete mezi Nitro 5, Asus Rog Strix G15 a HP Victus 16, nejlepší z těchto tří bude ta, která bude v té době v prodeji.

Zatímco 1 299 NITRO 5 nevyčnívá mezi davem, jako je levnější, poslední gen Nitro 5, stále nabízí dobrý balíček za cenu. Pokud nepotřebujete notebook, který bude mít po celou dobu, najdete v tomto spolehlivém herním notebooku hodně, co se vám bude líbit.

Související obsah

150 cек з Acer Nitro 5 (AN515-57) — огляд ігрового ноутбука з RTX 30-ї серії та Core 11-го покоління

Posouzení

Odborníci na recenze produktů mají všechny vaše nákupní potřeby zakryté. Sledujte recenze na Instagram, Tiktok nebo Flipboard pro nejnovější nabídky, recenze produktů a další.

byly přesné v době, kdy byl tento článek zveřejněn, ale může se v průběhu času měnit.

Seznamte se s testerem

Adrien je spisovatelem štábu pro recenze, hlavně zaměřený hlavně na revizi notebooků a dalších spotřebitelských technologií. Během svého volného času se obvykle putuje po Hyrule.

Kontrola naší práce.

Náš tým je zde pro jeden účel: aby vám pomohl koupit ty nejlepší věci a milovat to, co vlastníte. Naši spisovatelé, editoři a laboratorní technici posedlí produkty, které pokrýváme, aby se ujistili, že jste sebevědomí a spokojeni. Mít jiný názor na něco, co doporučujeme? Pošlete nám e.mail a porovnáme poznámky.

Acer Nitro 5 AN515-58-5763 15.6 ″ FHD | Intel I5 12500H | 8 GB DDR4 | 512GB SSD | RTX 3060 | Windows 11 Obsidian Black

Procesor Intel Core i5-12500H (18 MB Smart Cache, 2.5 GHzPerformance-Core With Intel Turbo Boost Technology 2.0 až 4.5 GHz), podpora hybridní jádrové architektury s výkonem a efektivním jádrem 8 GB systémové paměti DDR4 3200 MHz, upgradovatelná na 32 GB pomocí dvou modulů SODIMM 512GB NVME SSD “15.6 ″ ”displej s technologií IPS (přepínání v rovině), Full HD 1920 x 1080, vysoká jasný (300 nits) Acer ComfyViewtm LED-Backlite TFT LCD, podpora 165 Hz, 3 ms overdrive a G-sync funkce. Poměr stran 16: 9, SRGB 100% široký úhel pozorování do 170 stupňů Ultra-kluk Merkur Free, Environment Freeday “„ Nvidia GeForce RTX TM 3060 s 6 GB vyhrazeného GDDR6 VRAM, což podporuje 6144 nvidia cores

Domácí nebo místní akcie přes Bermor Techzone

Recenze pro Acer Nitro 5 AN515-58-5763 15.6 ″ FHD | Intel I5 12500H | 8 GB DDR4 | 512GB SSD | RTX 3060 | Windows 11 Obsidian Black

Napaka-Sleek ng Design ng herní notebook na ito, v Ang Performance ay hindština nagpapahuli. Ang Galing SA Gaming při multitaskingu

Omlouvám se, žádné recenze odpovídají vašim aktuálním výběru

1710 MHz Boost Clock Nvidia Geforce Experience 2. gen Ray Tracing Cores 3. gen Tensor Cores PCI Express Gen 4 Microsoft DirectX 12 Ultimate Nvidia Dynamic Boost 2.0 Nvidia Whisper Mode 2.0 NVIDIA RESIZIBALNÍ BAR NVIDIA DLSS Nvidia Advanced Optimus Nvidia G-Sync Nvidia GPU BOSTTM HRA PŘIPRAVENÉ VELKAN RT API OpenGL 4.6 Displayport 1.4A, HDMI 2.1 7. gen nvidia kóduje 5. gen nvidia dekodér HDCP 2.3 VR Ready ”N/A„ WLAN KILLERTM WI-Fi 6 AX 1650I 802.11 A/B/G/NACR2AX Wireless LAN Dual Band (2.4 GHz a 5 GHz) 2 × 2 Mu-Mimo Technology podporuje Bluetooth 5.1 LAN KILLERTM Ethernet E2600 10/100/1000 MBPS režim Hibernation Support Wake on LAN Support IPv4 a IPv6 Podpora “Windows 11 Home„ DTS X: Ultra Audio, představující optimalizovanou basu, hlasitost, ochranu reproduktoru až 6 vlastních režimů obsahu Smart zesilovač podporovaný v systému Windows Spatial Sound pro PC Gaming s licencí DTS Integrované pohlcující zvukové vykreslování přes sluchátka a interní reproduktory Acer Purified.Hlasová technologie s duálními vestavěnými mikrofony. Mezi funkce patří vyzvednutí na dálku, potlačení kláves, adaptivní formování paprsků a předem definované režimy osobních a konferenčních hovorů. Kompatibilní s Cortanou s technologií hlasu Acer Trueharmony pro nižší zkreslení, širší frekvenční rozsah, zvuk podobný sluchátkům a výkonný zvuk “3-pin 180 W AD Adaptér 57.5 WH 4-buněčná li-iontová baterie „Video konference: Úzká USB HD kamera kompatibilní s Windows 1280 x 720 rozlišení 720p HD video při 30 fps s dočasným redukcí šumu Blue Glass Dual MIC (33 mm 33 mm)“ „USB typu-“ C Port Support: USB 3.2 Gen 2 (až 10 Gbps) DisplayPort přes USB-C Thunderbolt 4 USB nabíjení 5 V; 3 a dc-in port 20V; 65W One USB 3.2 Port Gen 2 s nabíjením USB 3.2 Port Gen 2 Port USB 3.2 Gen 1 Port Ethernet (RJ-45) Port HDMI 2.1 port s podporou HDCP 3.5 mm Jack pro sluchátka/reproduktor, podpůrné náhlavní soupravy s vestavěným mikrofonovým DC-in Jackem pro AC adaptér “„ Klávesnice 103-/104-/107-Key Finetip RGB-Backlite klávesnice s nezávislou standardní numerickou klávesnicí gesto touchpad, podpora svitku dvou prstů; špetka; gesta k otevření Cortany, akčního centra, multitaskingu; Příkazy aplikací Microsoft Precision TouchPad Certification odolnost vůči vlhkosti ”LZ.BPKM6.B08 2 roky záruka

360.4 (W) x 271.09 (d) x 25.9/26.9 (h) mm (14.19 x 10.67 x 1.02/1.06 palců) s plastu A kryt 2.5 kg (5.51 liber.) s baterií se čtyřmi buňkami, pohonem s pevným stavem

Q a

Vaše otázka zodpovědí zástupce obchodu nebo jiných zákazníků.

Děkuji za otázku!

Vaše otázka byla obdržena a bude brzy zodpovězena. Prosím, neposílejte stejnou otázku znovu.

Při uložení vaší otázky došlo k chybě. Nahlaste to správci webových stránek. Dodatečné informace:

Vaše odpověď byla obdržena a bude brzy zveřejněna. Prosím, neposílejte stejnou odpověď znovu.

Při uložení odpovědi došlo k chybě. Nahlaste to správci webových stránek. Dodatečné informace:

APC BX1600MI-MS AVR 1600VA 900 Watts 230V Universal Sockets Backup baterie

Acer Nitro 5 Review

Nejnovější Acer Nitro 5 je solidní, pokud nezanedbatelný herní notebook pro ty, kteří mají rozpočet. I když je jeho cenová dostupnost chvályhodná, jeho velký hromadný a střední herní výkon je obtížné plně doporučit.

Klady

 • Velké 15.6-palcový displej 144Hz
 • Dobrý výkon střední třídy
 • Přizpůsobitelné podsvícení RGB
 • Náklady pod 1 000

Nevýhody

 • – Těžké a objemné
 • – Žádná možnost OLED displeje
 • – Nelze spustit nejnovější hry ve vysokém nastavení

Proč můžete věřit Tomovu průvodci?

Naši spisovatelé a editoři tráví hodiny analýzou a kontrolou produktů, služeb a aplikací, aby pomohli najít to, co je pro vás nejlepší. Zjistěte více o tom, jak testujeme, analyzujeme a hodnotíme.

Cena: 899 displeje: 15.6-palcový FHD (1 920 x 1 080 pixelů) 144Hz CPU: 12. Gen Intel Core i5-12500H GPU: Nvidia GeForce RTX 3050 Ti GPU RAM: 16 GB Úložiště: 512 TB Porty: 3 USB-A, 1 Thunderbolt 4 / USB C, 1 HDMI, 1 Ethernet, 1 Jack pro sluchátka, 1 Kensington Lock Key Velikost: 14.19 x 10.67 x 1.Hmotnost 06 palců: 5.51 liber

Nejnovější Acer Nitro 5 (899 podle přezkoumání) je přiměřeně výkonný herní notebook, který nezničí váš bankovní účet. Jeho 15.6-palcová obrazovka je ideální pro hraní a sledování vašeho oblíbeného obsahu. 16 GB RAM a 12. Gen Intel Core Processor usnadňují každodenní výpočetní úkoly a umožňují hladké herní zážitky. Pokud vám nevadí hrát na nízkých až středních nastaveních, najdete jen málo, na co si stěžovat.

S tím bylo řečeno, tato iterace Nitro 5 má všechna omezení notebooku s rozpočtem. Pokud nehrajete indii nebo méně graficky náročné tituly, nebudete moci nastavit bez utrpení snížený výkon. A ačkoli velká hromada a velikost nejsou pro herní notebook neobvyklé, zařízení jako Alienware X14 dokazuje, že můžete mít relativně výkonný herní notebook „rozpočtu“, který je stejně tenký jako notebook.

Navzdory svým nedostatkům není Acer Nitro 5 špatnou volbou pro lidi zaměřené na rozpočet, kteří chtějí solidní, pokud nezanedbatelný stroj, který bude hrát moderní hry. Je tento herní notebook pro vás? Čtěte dále a zjistěte to.

Recenze Acer Nitro 5: Konfigurace cen

Acer Nitro 5 (AN515-58-5046), kterou jsme zkontrolovali, je exkluzivním nejlepším nákupem, který bude v prodeji u maloobchodníka za 899 v červnu 2022.

Tento notebook v rozpočtu má 15.6-palcový FHD (1920 x 1080) 144Hz displej a zabalí 12. gen Intel Core Processor, NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti Graphics Card, 16 GB RAM a 512 GB SSD Storage.

Acer také uvolní další model NITRO 5 s jiným designem a výkonnějším GPU NVIDIA GeForce RTX 3060. Tento notebook bude k dispozici na webových stránkách Acer a Amazonu za 1 329, i když pokud nakupujete přímo s Acer a použijete jeden náš promo kódy Acer, můžete si ho vyzvednout o něco levnější.

Acer Nitro 5 Review: Design

Acer je marketing tento nitro 5 jako herní notebook, který nebude upozornit na sebe ve třídách nebo kavárnách. I když to rozhodně není tak očí jako zařízení Alienware, zdaleka není diskrétní. Ve 14.19 x 10.67 x 1.06 a hmotnost 5.51 liber, nebude se to mýlit za nic jiného než herní notebook.

Nitro 5 mi připomíná starší notebooky kvůli jeho hromadnému. Je to úplný opak ultratenkého Alienware X14. Všechno na Nitro 5 je silné, z jeho víka, rámů, pantů a základny klávesnice. I když technicky přenosné, nezapomenete, že ho máte v batohu, když ho odtáhnete kolem.

Otvory a porty jsou umístěny podél stran a vzadu. S výjimkou červených vrcholů obklopujících zadní otvory, nitro 5 má celo-černý podvozek, který mu dává sofistikovanost vzduch. V tomto smyslu není Acerovo tvrzení o podhodnoceném notebooku úplně nepravdivé.

Acer Nitro 5 Review: displej

Spolu s velkým notebookem přichází vhodně velký displej. 15.6-palcová obrazovka FHD přináší všechny malé detaily nalezené v graficky náročných moderních hrách. Je to také skvělé pro filmy a streamování obsahu. Ačkoli ne každá hra může využít výhody obnovovací frekvence 144Hz, extra headroom zajistí, že zažijete hladké snímkové frekvence, pokud hrajete za 60 snímků za sekundu nebo vyšší.

Zjistili jsme, že obrazovka Nitro 5 je schopna dosáhnout průměrné úrovně jasu 314 NIT během našeho testu jasu. To je mírně nad inzerovanými 300 nits, což je srovnatelné s Dell G5 15 SE (301), ale nedosahuje Alienware X14 (377).

Když jsme na obrazovce ukázali kolorimetr, abychom viděli, jak dobře zobrazuje barvy, zjistili jsme, že Acer Nitro 5 může dosáhnout 64.1% barevného gamutu SRGB a 45% barevného gamutu DCI-P3. To je méně působivé než Alienware X14 (109.7%, 77%) a to znamená, že to nebude skvělý displej pro editory Eagle-Eyed Photo/Video, kteří cenu přesnost barev.

Obecně jsem byl potěšen kvalitou displeje. Barvy se zdály přesné a obrazovka byla dostatečně jasná, bez ohledu na to, zda jsem hrál videohry nebo sledoval posledního doktora Strange a Multiverse of Madness Trailer. Kontrast ponechává něco, co je třeba požadovat, a to, co jsem si nejvíce přál, bylo svěží rozlišení mezi světlými a tmavými barvami, které přicházejí s OLED displejem, které Nitro 5 postrádá.

Vím, že někteří věří, že herní notebooky (a dokonce i ty nejlepší herní monitory) by měly být 1440p na minimum. I když mohu s touto představou sympatizovat, zjistil jsem, že 1080p je dostačující pro notebooky s obrazovkami pod 15 palců. Mít displej 1440p na NITRO 5 by bylo hezké, ale vzhledem k tomu, že se jedná o rozpočtové zařízení a jak je rozlišení 1080p dost dobré pro hraní, není to hlavní problém.

Acer Nitro 5 Review: Audio

Nitro 5 má slušnou kvalitu zvuku pro notebook. Středy a výšky procházejí jasně, i když bych si přál, aby byly minima a basy prominentní. Toto je problém, který mám téměř se všemi notebooky.

Přesto je mezi zvuky dobré oddělení. I když se věci staly chaotickými v doom věčném, byl jsem schopen slyšet každý výbuch brokovnice a démonický vytí nad zvukovým doprovodem oplakajícího techno-kovového doprovodu. Obsah jako nedávný přívěs Obi-Wan také zněl dobře, pokud trochu na tenké straně.

Acer Nitro 5 — обзор игрового ноутбука

Acer Nitro 5 Review: herní výkon

Vzhledem k tomu, že Nitro 5 je notebook s rozpočtem, není spravedlivé očekávat, že bude provozovat všechny hry v Max Settings. To je důležité mít na paměti, zejména pro ty z nás, kteří chtějí mít nejmodernější herní zážitek. Přesto můžete získat dobrý nebo lepší než průměrný výkon, pokud se budete držet mírného nastavení.

Tituly jako Assassin’s Creed Valhalla, Borderlands 3, Dirt 5 a Far Cry 6 mezi 44 a 51 snímků za sekundu, za naše testování. Grand Theft Auto V běžel jen plachý 60 fps, zatímco Far Cry New Dawn v průměru 79 fps. Alienware X14 se podařilo dosáhnout lepších snímků než NITRO 5 v podílu lva na výše uvedených hrách, obvykle o 5-15 FPS. Alienware X14 však v těchto hrách však také nedosáhl 60 FPS, s výjimkou Far Cry New Dawn, který spravoval působivých 94 snímků za sekundu.

Doom Eternal se vznášel kolem 114 a 130 snímků za sekundu při nastavení média během mého vlastního testování. Na druhou stranu se Cyberpunk 2077 snažil dosáhnout 30 fps a zůstal ve středu až vysokém rozsahu 20 fps. Nepřekvapilo mě ani jeden z výsledků, protože doom je dobře optimalizovaná hra, zatímco Cyberpunk 2077 není.

Kromě Cyberpunk 2077, Nitro 5 přináší obdivuhodný výkon, který nejvíce považuje za přijatelný, zejména v systému s nižší cenou.

Recenze Acer Nitro 5: Výkonnost produktivity

Herní notebooky obvykle zdvojnásobí jako vynikající produktivita kvůli jejich výkonným komponentům. Nitro 5 je skvělá pro práci, pokud jste v pořádku, pokud používáte notebook Gargantuan na veřejnosti, dostáváte podivné pohledy.

Nitro 5 skóroval 9 148 na Geekbench 5.4 Test výkonu Benchmark. I když to neodpovídá působivému skóre 13 353 Alienware X14, zastíní hovězí stroje jako Razer Blade 17 (7 010), Maingear Vector Pro (8 786) a Zephyrus G14 (7 509).

Použil jsem NITRO 5 pro práci a každodenní výpočetní techniku ​​a našel jsem ho na stejné úrovni s obchodním notebookem nebo dokonce stolním počítačem. Nezažil jsem znatelné zpomalení nebo koktání, i když jsem měl přehrávání 20 otevřených karet a videa z YouTube. I když obecně raději pracuji na obchodních notebookech kvůli jejich lehčí hmotnosti a diskrétním návrhům, Nitro 5 není, pokud jde o produktivitu a pravidelné používání.

Acer Nitro 5 Review: Ports

Nitro 5 má hojnost přístavů. Levá strana má port Ethernet, port USB-A, konektor pro sluchátka a klíč Kensington Lock, zatímco na pravé straně sportovní dva porty USB-A. Přes vzadu najdete jediný port Thunderbolt 4 / USB-C a port HDMI.

Potenciální nevýhoda pro některé lidi je, že existuje pouze jeden port USB-C. Pokud chcete použít více než jedno zařízení USB-C, budete potřebovat adaptér. S tím bylo řečeno, existuje spousta herních periferií, jako jsou nejlepší myši a nejlepší klávesnice, které stále používají USB-A, takže nedostatek USB-C může být problém.

Acer Nitro 5 Review: klávesnice a touchpad

Prostorná klávesnice vám dává dostatek místa k pohybu. Klíče jsou silné ve srovnání s běžným notebookem a poskytují uspokojivé množství odporu při stisknutí. Často jsem říkal, že nejsem největší fanoušek klávesnic notebooků, protože se cítí křehké ve srovnání s mechanickými klávesnicemi, které miluji. Ale klíče na Nitro 5 se cítí pěkně a robustní. Nitro 5 má jednu z nejlepších klávesnic notebooků, jaké jsem kdy testoval.

4-zónové RGB podsvícení je pěkný dotek, který dává Nitro 5 přidaným vkusem. Barvy podsvícení můžete změnit pomocí uživatelského rozhraní „nitrosense“, ke kterému přistupujete stisknutím vyhrazeného klíče Nitrosense na klávesnici. Prostřednictvím této nabídky jste schopni nastavit barvu pro každou zónu klávesnice, upravit jas podsvícení a nastavit světla na statické nebo dynamické. Pokud jste na osvětlení RGB, pak jsem si jistý, že oceníte možnosti přizpůsobení. Ale pokud jste nudíte se jako já, můžete jednoduše nastavit podsvícení na bílou a nazvat ji den.

Na rozdíl od prostorné klávesnice je touchpad poměrně malý. Navzdory své velikosti jsem zjistil, že touchpad je snadný a intuitivní. Dobře reagovala na všechna moje gesta bez problémů a ukázalo se, že je to dobrý (pokud nezanedbatelný) touchpad.

Acer Nitro 5 Review: Nitrosense

UI nitrosense dělá víc než jen ovládat podsvícení klávesnice. Nabídka zobrazuje teplotu komponenty Nitro 5, výkon načítání a další. Můžete si také vybrat z jednoho ze šesti různých zvukových režimů prostřednictvím sub-menu Acer TrueHarmony. To zahrnuje režimy specifické pro hru jako „Shooter“, „RPG“ a „Strategie“ pro obecnější nastavení pro filmy, hudbu a hlas. Můžete to nastavit na automatické, pokud se nechcete obávat výběru konkrétního nastavení zvuku.

Pokud jde o nastavení výkonu, můžete aktivovat funkci nazvanou LCD Overdrive, která sníží čas zobrazení na 3 ms prostřednictvím NitroSense. Nižší doba odezvy nemusí být něco, co si při hraní všimne průměrného člověka, ale odborníci určitě budou.

Nitrosense má také tři režimy výkonu, včetně tichého pro použití světla, jako je prohlížení webu, výchozí pro každodenní použití a výkon, který přetaktová CPU a GPU, aby vám pomohl co nejlépe využít jakoukoli hru, kterou hrajete.

Acer Nitro 5 Review: Webcam

Webcams se cítí jako dodatečná myšlenka na většině herních notebooků. Obecně řečeno, lidé používají tato zařízení k hraní her, nikoli pro videokonference. Za tímto účelem má Nitro 5 poměrně standardní kameru 720p, která dobře funguje za normálních podmínek osvětlení. Pokud potřebujete používat kameru pro pracovní schůzku nebo zkontrolovat přátele, je dostatečně obsluhovatelný.

Jak jsem řekl v naší recenzi Alienware X14, je lepší používat něco jako Logitech C920S Pro HD Webcam Pokud chcete vypadat slušně během videohovorů nebo při streamování Škubnutí, Pokud je to vaše věc.

Acer Nitro 5 Review: životnost a teplo baterie

Herní notebooky nejsou známy tím, že mají dlouhou životnost baterie, když jsou odpojeny a Nitro 5 tuto tradici nerozbije.

Trvalo to 5 hodin a 33 minut při testu výdrže baterie Toma, který úkol notebooku s nekonečným surfováním na webu přes Wi-Fi nastavenou na 150 nits jasu. To je srovnatelné s Alienware X14, který trval 5 hodin a 32 minut, ale nedosahuje působivých 7 hodin a 13 minut společnosti Dell G5.

Tak dlouho vydrží baterie Nitro 5 při surfování na webu. Při hraní může běžet 1 hodinu a 11 minut. Moje vlastní testování to potvrzuje. Jako vždy, pokud jde o herní notebooky, je nejlepší udržovat tento připojený při hraní.

V našem standardním testovacím testu, který zahrnuje spuštění tepelné pistole přes notebook po streamování 15 minut videí s plným HD, jsme zjistili, že nejžhavějším bodem je zadní spodní strana Nitro 5, která dosáhla vrcholu 94 stupňů Fahrenheit. Teploty považujeme za 95 stupňů za nepříjemné pro většinu lidí ve svých kolech po delší dobu. Nitro 5 je jen jeden stupeň stydlivého zasažení tohoto vrcholu.

Při hraní však běží výrazně teplejší, přičemž zadní spodní strana dosáhne 122 stupňů při spuštění Metro Exodus: Enhanced Edition. Protože to je téměř 20 stupňů nad prahem pohodlí našeho testu, je nejlepší udržovat Nitro 5 na stole nebo na jiném rovném povrchu při hraní.

recenze, acer, nitro, 2017

Acer Nitro 5 Recenze: Verdikt

Acer Nitro 5 je solidní herní notebook za svou cenu. Nastavení v každé hře nemůžete maximalizovat a očekávat vynikající výkon, ale stále můžete získat dobrý výkon, pokud snížíte několik grafických nastavení dolů. Displej je dost dobrý pro hraní při 1080p, i když by byla vítána možnost OLED. Přesto, pokud máte rozpočet, můžete tyto nedostatky přehlédnout, protože tento notebook je stále spousta obsluhovatelný jako herní stroj střední řady.

Pokud vám nevadí utratit trochu víc, je Alienware X14 vynikající volbou. Nejenže je to silnější, ale je to sakra mnohem tenčí než Nitro 5. Asus Rog Zephyrus G14 je další skvělá (i když dražší) alternativa, která v současné době drží nejlepší místo v našem seznamu nejlepších herních notebooků.

Acer Nitro 5 Review

Mohli bychom odpustit levný plastový zadní kryt, základní klávesnici a těžkou váhu. Ale pro herní notebook je tu téměř žádná omluva pro lepkavý trackpad a průměrná obrazovka. Rozpočtové hráči se budou radovat z ceny, ale tvrdí najdou jen velmi málo, v němž se potěší.

Klady

 • Uživatelé kontrolovatelné ventilátory
 • Dobrá výdrž baterie
 • Slušný herní výkon za cenu

Nevýhody

 • – Příliš mnoho cestování na trackpadu
 • – Silný rámeček
 • – Reproduktory produkují bolestivé maxima

Proč můžete věřit Techradar

Trávíme hodiny testováním každého produktu nebo služby, které kontrolujeme, takže si můžete být jisti, že kupujete to nejlepší. Zjistěte více o tom, jak testujeme.

Nejnovější bodnutí společnosti Acer na herní scéně rozpočtu PC, Acer Nitro 5 zaškrtne z pravých polí pro vaše přenosné herní potřeby. Ideální pro hráče zaměřené na rozpočet, tohle Herní notebook Určitě rozšiřuje své možnosti levného notebooku, který zvládne náročnější PC hry.

Je to proto, že Acer Nitro 5 dodává více za méně, s cenovkou až 749 (899 GBP, asi AU1009). Houká grafická karta GTX NVIDIA GeForce GTX a základní procesor Intel na střední úrovni, poté to vše zaokrouhlí pomocí chladicího systému s ovládáním uživatelem, slušnou obrazovkou 1080p a klávesnici dostatečně pohodlně, aby si přehrával celé hodiny dál konec.

S kombinací nízké ceny, slušně výkonných specifikací a pěkného sady funkcí nelze popřít, že Acer Nitro 5 je jedním z nejlepších notebooků s nejlepšími hodnotami venku. Samozřejmě musí být provedeny některé oběti, ale žádný z nich ovlivňuje celkový výkon tohoto notebooku natolik, aby záleželo, zejména pro úspory, které nabízí.

Zde je konfigurace Acer Nitro 5 odeslaná do Techradar k přezkoumání:

CPU: 2.3GHz Intel Core i5-8300H (čtyřjádrový, 8 MB mezipaměť, až 4.0GHz) Grafika: NVIDIA GeForce GTX 1050 (4 GB VRAM); Intel UHD Graphics 630 RAM: 8 GB SDRAM (DDR4) Screen: 15.6-palcový FHD (1 920 x 1 080) Acer ComfyView (IPS LED) LCD Storage: 1TB HDD Porty: 1 x USB Type-C, 1 x USB 3.0, 2 x USB 2.0, Port HDMI, čtečka karet SD, port Ethernet (RJ-45), 35mm konektor pro sluchátka, Kensington Lock Slot Connectivity: 802.11AC Wi-Fi, Gigabit LAN, Bluetooth Camera: 1 280 x 720 Webkamena Hmotnost: 6 liber (2.75 kg) Velikost: 15.35 x 10.47 x 1.05 palců (38.99 x 26.59 x 2.67 cm; W x d x h)

Cena a dostupnost

Acer Nitro 5 je jedním z nejdostupnějších herních notebooků na dnešním trhu. Se svou počáteční cenou 749, stejným modelem, jaký jsme testovali, získáte jeho nejzákladnější konfiguraci. Tato přesná konfigurace je k dispozici ve Velké Británii, i když to stojí asi 335 GBP více.

recenze, acer, nitro, 2017

Tato specifikace však není v Austrálii k dispozici. Nejzákladnější konfigurací, která je k dispozici, podle webových stránek ACER je AU1,999, která zahrnuje procesor Intel Core i7-8750H, Nvidia GeForce GTX 1050 s 4 GB, 16 GB RAM, 1TB HDD a 128 GB SSD.

Pro americký trh je po ruce několik dalších konfigurací, z nichž nejdražší je 1099. Za tuto cenu se notebook může pochlubit procesorem Intel Core i7-7700HQ, 16 GB RAM a 256 GB SSD, i když jeho GPU a pevný disk jsou stejné.

Obecně lze říci, že Nitro 5 se liší proti podobně cenovým a konfigurovaným herním notebookům, jako je Dell G3 15 a Lenovo Legion Y530, i když chlazení kontrolované uživatelem je první v tomto výklenku s tímto notebookem.

Design

Pokud jde o vzhled a pocit, je tu hodně, co by bylo třeba s Acer Nitro 5. To neznamená, že je to prosté špatné. ve skutečnosti je na tom věci, které si vážíme.

Líbí se nám utlumený vzhled hráče s červenými oříznutími na klávesnici, podsvícení, trackpad a horní zadní lištu. Displej klouby se cítí robustní a bezpečně a množství portů je požehnáním. Důležité je, že notebook má pohodlnou klávesnici a uživatelsky kontrolovatelný chladicí systém (více o těchto dvou tématech později.)

Návrh Acer Nitro 5 však také není o čem psát domů. Je to docela ohromující a skutečnost, že se jedná o rozpočtový notebook. Například víko obrazovky je vyrobeno z levného plastu. Horní obálku a oblast kolem klávesnice Track otisků prstů jako Crazy a obrazovka má kolem něj téměř centimetr rámu, což nás nutí cítit se, jako bychom hráli PC hraní v raných aughtech.

Nejhorší ze všeho je však trackpad notebook. Dalo by se tvrdit, že byste od trackpadu neměli očekávat, že budete uspokojit vaše herní potřeby, ale musíme říci, že trackpad tohoto modelu je prostě směšný.

Klávesnice

Skákání zpět na okamžik, hlavní vítězství pro Acer Nitro 5 je jeho klávesnice. Na tom není nic zjevně zvláštního. Jistě, symboly jsou v červené barvě, podsvícení. které jsou mimochodem aktivovány pouze tehdy, když jsou zapojeny, takže klíče jsou těžké vidět ve tmě, když nejsou. červené a klíče WASD jsou zdobeny červenou barvou.

Celkově je to jen vaše typická, střední klávesnice. To znamená, že to považujeme za pohodlné a také docela spolehlivé. Je to rychlé a citlivé a my jsme nezažili žádné zpoždění, zmeškané lisy nebo náhodné lisy. Ať už píšete nebo hrajete, na tom záleží.

Trackpad

Tady je místo, kde jsme našli hlavní stížnost. Souhlasíme s tím, že trackpady herních notebooků jsou obecně zamračeny v PC Gaming, zejména pro FPS, RPG a akční hry. Trackpad tohoto notebooku je však tak nestandardní, že jej nechcete ani používat pro běžné počítačové úkoly.

Trackpad dává hodně cestování a je velmi tuhý, což znamená, že musíte opravdu udělat nějaké tvrdé tlaky na cokoli, co se má zaregistrovat, což má za následek únavu včasného prstu. Tlačítka 1 a 2, umístěná v přední levé a pravé části trackpadu, mají horší, což má za následek mnoho zmeškaných lisů. Po dni jsme se toho vzdali a přešli na správnou myši.

Displej, kamera a zvuk

O těchto třech věcech, o kterých jsme vlažné. Fotoaparát, který nabízí nahrávání videa na 720p 30fps ve svém nejvyšším prostředí, je zrnitá. Pro webové chaty je to v pořádku, ale neočekávejte zde mnoho kvalitních snímků.

Zvuk notebooku je trochu medializovaný na špičkovém a velmi ozvěnu, i když byste jej mohli přizpůsobit ekvalizérem v audio softwaru Dolby. Stručně řečeno, je to další notebook se zvukem subpar. pro kurz, v podstatě (pokud ne Původ).

Konečně, displej 1080p, i když je stále ostrý a jasný, je trochu na tmavší straně (i v jeho nejjasnějším prostředí) a je prakticky přesným opakem bez rámečku bez rámečku. Viděli jsme další herní notebooky za tuto cenu trochu více zaměřené na displej, které bychom zde rádi viděli.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS