Recenze Apple iPad Pro M2 (2022): The Mimorsicary byl trochu obyčejný. Apple iPad Pro M1

Recenze Apple iPad Pro M2 (2022): The Mimorsicary byl trochu obyčejný

Výkonnost notebooku a jemná kvalita života uklidňují iPad Pro M2 jako nejvýkonnější iPad nabitý funkce. Pokud chcete ten nejlepší iPad. bez ohledu na to, že upozornění nebo náklady. iPad Pro 2022 nezklame.

Co se nám líbí

Směšně silný výkon

Apple Pencil vznáší potěšení pro digitální umělce

Co se nám nelíbí

Fancy Display pouze na větším modelu

Relativně pomalu

Apple iPad Pro M2 (2022)

Výkonnost notebooku a jemná kvalita života uklidňují iPad Pro M2 jako nejvýkonnější iPad nabitý funkce. Pokud chcete ten nejlepší iPad. bez ohledu na to, že upozornění nebo náklady. iPad Pro 2022 nezklame.

Když generální ředitel Apple Tim Cook představil v roce 2015 iPad Pro první generaci, nazval to: „Největší novinka pro iPad od iPadu.„O sedm let později je iPad Pro 2022 nejméně novinářské iterace vlajkové lodi Apple k dnešnímu dni. S celkovým celkem nových funkcí, na které se můžete spolehnout na jednu ruku, je tento model, který stojí za jeho knížecí požadovanou cenu? Zjistěte to v tomto recenzi iPad Pro M2.

O tomto přezkumu Apple iPad Pro M2 (2022): Testoval jsem 12.9palcový iPad Pro (pouze M2-Wi-Fi, 128 GB) po dobu čtyř týdnů. Běžel iPados 16.1.1. Jednotku zakoupila Android Authority pro tuto recenzi.

Aktualizace (březen 2023): Přidány odkazy na aplikace Final Cut Pro a Logic Pro Apps.

Co potřebujete vědět o Apple iPad Pro M2 (2022)

 • Pouze Wi-Fi: 799-1 899 /899 £-2 149 GBP
 • Cellular: 999-2,099 / 1 079-2 329 GBP
 • Pouze Wi-Fi: 1 099-2,099 / 1 249-2 499 GBP
 • Cellular: 1 299-2 399 /1 429 £-2 679 GBP

Série prémiových tabletů Apple pro pozdní 2022 hit police 18 měsíců po iPad Pro M1. 11palcový iPad Pro (4. generace) a 12.9palcový iPad Pro (6. generace) jsou častěji kategorizovány jako iPad Pro M2 kvůli jejich výběru čipové sady.

Stejně jako iPad Air (5. generace), který byl spuštěn také v roce 2022, je iPad Pro M2, bez ohledu na to, pro kterou verzi se rozhodnete, v zásadě tablet roční; Slate, která si půjčuje stejný design a celkovou sadu funkcí předchůdce „klíštěte“, zatímco roste výpočetní sílu a přivítá přivítání, ale poněkud menší, zvonky a píšťalky.

Titulární M2 je samozřejmě hvězdnou atrakcí a Apple prohlašuje, že účinně „přeplňoval“ iPad Pro. Vlastní čip Apple Silicon M2, zděděný z MacBooků Apple, se tvrdí, že dodává 15% rychlejší CPU a 40% zvýšení výkonu GPU. Je také umístěn upgradovaný nervový motor pro předpokládaný 40% zvýšení rychlosti pro úkoly strojového učení a nabízí téměř dvojnásobek šířky pásma paměti ve srovnání s M1 iPad Pro.

Tato kombinovaná by mohla umožnit jednu z dalších hlavních prvků iPad Pro: schopnost zachytit nízkou kompresní Prores a PRORES RAW Video ve 4K při 30 snímku za sekundu, plus rychlejší přenosy Prores (až třikrát rychlejší než iPad Pro M1. Stejně jako u iPhonů schopných ProRores není nahrávání 4K k dispozici na modelu 128 GB, což dává smysl; Jedli to během několika sekund (možnosti úložiště jdou na neuvěřitelný 2TB). Co dává menší smysl, je, že si budete muset také stáhnout aplikaci připravenou pro PRORES, protože z nějakého nepochopitelného důvodu nemá výchozí kamera Apple přepínač.

Sada připojení bylo také naraženo z Wi-Fi 6 a Bluetooth 5.0 až Wi-Fi 6e a Bluetooth 5.3. I když budete potřebovat vhodné síťové a příslušenství, abyste využili obou, vzhledem k tomu, že iPady jsou často dlouhodobými nákupy, jedná se o několik vítaných budoucností.

S velkým celkem nových funkcí, na které se můžete spolehnout na jednu ruku, je iPad Pro M2 zcela jasně tabletem „Tock“.

Pokud se vše, co jsme dosud uvedli, se zdá být strašně suché a neinspirující, mám pro vás nějaké špatné zprávy. to jsou všechny nové funkce, které získáte na hardwarové frontě. Jinak je vše, co bylo na M1 IPad Pro skvělé, přenášeno nad velkoobchodníkem, i když to samé platí pro některé otravné dědictví, které trápily iPad Pro několik generací, ale k nim se dostaneme později.

Jediná poslední skutečně nová funkce. kterou žádný jiný iPad v současné době není schopný. je schopnost vznášející se pro tužku Apple 2. generace, která vám ukazuje náhled, kde se váš stylus dotkne obrazovky. Není jasné, proč je to exkluzivní pro iPad Pro 2022, ale Apple naznačil, že čip M2 je základní složkou.

IPad Pro M2 (2022) je k dispozici ke koupi od Apple, Amazonu a dalších hlavních maloobchodníků třetích stran po celém světě. Pokud jde o barvy, neočekávejte zde žádná překvapení. je to vesmírná šedá nebo stříbrná (na obrázku), stejně jako poslední tři generace.

Co je dobré?

Apple v roce 2022 čelil spravedlivé kritice nad svým sklonem pro produkty kopírování a v minulosti, ale zůstat v kurzu a iterování úspěchu není vždy špatná věc. IPad Pro M2 jako takový těží z benchmarku Elite Design stanovené přímým předchůdcem, ze kterého si půjčuje v podstatě každý aspekt jeho budování a estetiky. Jediný významný viditelný rozdíl? Nyní říká iPad Pro na zádech, nejen iPad. Vzrušující věci.

12.9palcový model, který jsem testoval znovu, je vybaven oslnivou tekutou sítnicí XDR, „propagací“, mini-vedeným displejem, s jasností 1 000 nits, nebo až do očí, které se vynoří 1600 nits pro kompatibilní obsah HDR. Je to absolutní omračovač, který vydává intenzivní, ale přesné barvy, které lze snadno vidět i za nejjasnějších podmínek, s dynamickou frekvencí 120 Hz, což zajišťuje, že animace jsou hladké, ať už doomscrolujete nebo klouzáte v dopadu Genshin při 120fps.

Zbytek balíčku je stejně prémiový. Konstrukce skla/recyklovaná hliníková konstrukce je bezvadná, s hranolkami, zakřivenými rohy a jen dost rámečka, aby se zabránilo dotyku obrazovky potulným prstem, když se drží. Určitě to není malý nebo lehký tablet, zejména pokud se rozhodnete pro větší model, ale pečlivá rozdělení hmotnosti znamená, že je dokonale možné použít jako jakýkoli jiný tradiční tablet, ať už v krajině nebo v portrétu. Vzkvétající čtyřkolkové reproduktory a rychlá a přesná biometrie ID obličeje jsou také zachovány z iPad Pro M1, stejně jako USB-C 3.1 port „Gen 2“ pro dokovací příslušenství nebo výstup na monitor.

iPad Pro M1 Geekbench 5

iPad Pro M2 Geekbench 5

Ale pojďme k přitažlivosti hvězd. Co znamená marketingová řada Apple „Supercharged by M2“ pro iPad Pro (6. generace)? Slušný skok v benchmarkech, pro začátek. IPad Pro M2 vede ve všech metrikách pro testy CPU, když je proti jeho předchůdci. GPU v našich testech zcela nedosáhla 40% zvýšení nároku Apple, ale ~ 37% hrbol je dostatečně blízko, zejména když také vrcholil nejvyšší skóre MacBook Air M2 v našem testování (~ 6 250).

Stresový test 3DMark GPU (níže) však odhalil několik zajímavých detailů, protože skóre M2 klesne o 20% po jednom běhu. Dokonce i v tomto okamžiku je stále vyšší než maximum, které nabízí M1, ale tento maximální výkon GPU je zdánlivě dostupný pouze v krátkých výbuchtech. To znamená, že iPad Pro M2 se pak drží velmi blízko k druhému běhu po zbytek testu, s méně než 300 body oddělující druhý běh od dvacátého.

Výkon iPad Pro M2 nejen vyhlašuje svou konkurenci tabletů, ale také nejvíce notebooky.

M1, ve srovnání, nemá dramatické propadnutí, ale skutečná úroveň trvalého výkonu se opravdu nekoneje, dokud nedosáhne rozsahu 4 100-3 900. To by mělo zajistit, aby M2 dokázal zvládnout úkoly s těžkým GPU, jako jsou úpravy médií a hry. Samozřejmě je třeba si uvědomit, že i nejnižší skóre zde je dvojnásobek vrcholu ekvivalentního tabletu Android, jako je Snapdragon 8 Gen 1-poháněný Galaxy Tab S8 Ultra, která omezuje asi 1 800-2 000. Je to podobný příběh pro Surface Pro 9 (SQ3), který sedí těsně pod 3 000 po jednom běhu.

Systémy stranou, iPad Pro M2 běží jako sen. Navigace kolem uživatelského rozhraní je úžasně hladká a dokonce ani s několika aplikacemi běžícími najednou. Přemýšlel o hraní? Dopad na notoricky hladovělý energetický genshin probíhal na maximálním nastavením při 120fps bez rozpoznatelných škytavek. Jediné místo, kde si všimnete vůbec jakýchkoli poklesů, je, pokud rozsáhle přemoží surové video, ale v podstatě všechno ostatní je iPad Pro ve skutečnosti schopné se ani nepřiblížit k maximum potenciálu M2.

Naštěstí nedochází k významnému klepání na efektivitu baterie. 12.9palcový iPad Pro M2 I testoval odpovídající M1 iPad Pro, který používám od jeho spuštění, s jen několik minut rozptylu zde nebo tam. Když je měřen do minuty, model M2 přichází pod modelem M1, což není překvapením vzhledem k tomu, že MacBooky M2 se také dařily zlomtně horší než jejich protějšky M1. Při použití v reálném světě si však nevšimnete takové drobné změny.

Váš počet najetých kilometrů se bude divoce lišit v důsledku extrémního jasu obrazovky, který je iPad Pro je schopen, a zda běžíte 5G na buněčném modelu. Pro základní prohlížení webu nebo sledování filmů, iPad Pro M2’s 40.88-watthodinová buňka obvykle získává 10-10.5 hodin na jeden poplatek. To je v rámci Ballparku pro jakýkoli moderní iPad, dokonce i se syrovou silou čipu M2. Opět to bylo pro 12.9palcový model a historicky 11-palcová verze překonala tyto čísla přidáním hodiny nebo více statistik břidlice na základě jeho méně hladovějícího displeje.

IPad Pro M2 přichází spuštěn iPados 16 z krabice. S tím přichází hrst nových softwarových funkcí. některé hity, některé docela významné chyby. Na začátku pozitivnějšího konce IPADOS získává mnoho užitečných vylepšení, které jsme viděli v iOS 16, včetně vylepšených režimů zaostření, úpravy nebo smazání ve zprávách a některých přidaných polštino do skladových aplikací. zejména nedostatečná domácí aplikace pro inteligentní domácí ovládací prvky a řízení.

Když už mluvíme o aplikacích, nyní existuje také výchozí aplikace pro počasí, která konečně přináší meteorologické kotlety iPadu na stejný standard jako iPhony a Macs. Soubory, kontakty a poznámky také zaznamenaly vylepšení specifické pro iPad, i když šestý gen iPad Pro získává nějaké doplňky k zavedení, jako je podpora výměny virtuální paměti pro všechny modely, zobrazení rozlišení zoomu pro vymáčknutí více aplikací a objektů na jednom obrazovka a referenční režim pro přizpůsobení obrazovky na profesionální třídění barev. Mnoho z těchto funkcí také přichází na předchozí generaci iPad Pro Modely, ale verze M2 je zaručena, že je nabídne všem. Všimnete si, že jsem se ještě nezmínil o nové nové softwarové funkci, správce Stage. k tomu se dostaneme později.

Stejně jako hardware, žádná ze softwarových změn nebyla dostatečně seismická, aby houpala základy zážitku iPad Pro při původně spuštění tabletu. Apple však po letech prosby přinesl konečně Cut Pro a Logic Pro na všechny iPady s čipovou sadou M1 nebo větší. S opravdovým pro-třídou Apple Apps pro editaci videa a hudby je použitelnost tabletu nyní mnohem blíže MacBooku, než tomu bylo kdy předtím. Rovněž je třeba si uvědomit, že obecnější dostupnost a kompatibilita aplikace na velké obrazovce, dlouhodobá podpora softwaru a interoperabilita ekosystému společnosti Apple jsou ve světě tabletů na druhém místě v tabletu. Na druhé straně je zvláště univerzální kontrola s více obrazovkami absolutní radostí na větší, rychle odrazovací obrazovce, když je umístěna vedle Mac.

Jedinou funkcí pouze M2, která by mohla přesvědčit oddané digitální umělce, aby otevřeli své peněženky.„I když to není skutečně nová funkce (pamatujte na letecké akce Samsung?), Implementace společnosti Apple je skutečně působivá. Schopnost vidět, kde špička stylusu přistane okamžitě zlepšit přesnost kreslení a schopnost náhledu barevných kombinací při skicování šetří drahé sekundy. Skutečný potenciál bude záviset na vývojáři třetích stran, ale již jsme viděli aktualizace jako Pixelmator, Luna a Astropad Studio, abychom umožnili jedinečné schopnosti vznášejícího se.

Apple M1 iPad Pro (12.9-palcová) Recenze: budoucnost provinění

Názory vyjádřené přispěvateli Forbes jsou jejich vlastní.

Tento článek je starší než 2 roky.

S výjimkou skládacích telefonů. jejichž čiré koncepce obrazovky, která se ohýbá na polovinu, je stále neuvěřitelně futuristický. Apple’s Model jeho 121 z jeho 12.9palcový iPad Pro bude letos téměř nejpůsobivějším kusem mobilního hardwaru.

To by nemělo být překvapivé pro kohokoli, kdo sleduje toto odvětví, protože poslední dva iPad Pros, vydané v letech 2018 a 2020, již byly ultramátské, ale výkonné stroje, které podle mého názoru představovaly nejlepší hardware Apple. Letošní aktualizace však vezme tento vzorec iPad Pro a přidává čip M1, ten tak hypovaný a kriticky uznávaný křemík Apple, plus nová technologie zobrazení, která je dosud vidět pouze ve špičkových televizích.

Výsledkem je zařízení tak výkonné, že se hraničí s Overkill, protože software iPad Pro právě teď nemůže opravdu plně využít čipu M1. Ale to je v pořádku, protože Apple nenabírá pro tento nový iPad další prémii-je to cena podobná posledním dvěma modelům v době spuštění-takže spotřebitelé, kteří si to koupí, si v podstatě kupují produkt, který je odolný vůči budoucnosti na příštích několik let.

IPad Pro 2021 vypadá stejně jako profesionály iPadu 2018 a 2020, takže očekávejte tenké, hliníkové zařízení s velkou pulzující obrazovkou obklopenou tenkými uniformami. Na přední straně je systém skenování obličeje, skrytý v rámech. Kolem zadní části je trojitý kamerový systém sestávající z 12MP hlavní kamery, 10MP ultralehkového objektivu a skeneru Lidaru (detekce a rozsah světla), který funguje jako senzor 3D hloubky. Na zadní straně zařízení jsou tři kolíky Pogo pro připojení k příslušenství, jako je vynikající „magická“ klávesnice z první strany Apple. Po stranách zařízení jsou čtyři reproduktory, které nahlas odčerpávají, plné, dokonce i zvuk.

Jak již bylo zmíněno, 12.9palcový iPad Pro používá relativně novou technologii zobrazení známé jako Mini LED, která dosud byla vidět pouze v televizích TCL, LG a Samsung. Mini LED je nová verze technologie LCD displeje, ve které byly pod displejem diody (LED) emitující světlo (LED), což bylo drasticky zmenšeno, což umožňuje více z nich načrtnout pod displejem. Apple říká, že loňská obrazovka iPad Pro použila 72 LED; Letošní obrazovka Mini LED používá více než 10 000. Mít více LED LED umožňuje Apple větší kontrolu nad tím, co se má ukázat na obrazovce, a tato mini LED obrazovka je znatelně jasnější, s větším rozsahem kontrastu.

Například barva černá byla historicky problematická pro LCD obrazovky, protože skutečnost, že displej používá podsvícení. Ale s mini LED technologií může obrazovka produkovat přesvědčivé černé barvy. Stále není tak hluboký jako černá OLED displej, ale mezera se zúžila.

Někteří čtenáři se mohou ptát: „Pokud OLED obrazovky stále vytvářejí větší kontrast, proč nejen použít OLED?„Vzhledem k tomu, že displeje OLED jsou stále drahé na výrobu a mají slabost v tom, že nemůže zobrazovat stejný statický obraz po dlouhou dobu (panel by utrpěl„ spálení “poškození, pokud by to udělal). Takže pro relativní malé obrazovky, které neustále skákají z aplikace do aplikace, OLED displeje fungují dobře; Ale pro stroj produktivity velké obrazovky, který může celé hodiny zobrazovat stejný dokument? Techna LCD Display je bezpečnější a praktičtější volbou.

Dlouhý příběh krátký, mini LED na tomto iPadu je nejlepší obrazovka v jakémkoli počítači nebo tabletu Apple.

Jedna věc, kterou si můžete poznamenat: pouze větší 12.9palcový model použití mini LED; Menší 11palcový model stále používá tradiční LCD panel.

Než mluvíme o výkonu iPad Pro, je nutné rekapitulovat význam čipu M1, navržený a postavený společností Apple. S využitím stejné architektury jako čip smartphonu (Think Qualcomm’s Snapdragon nebo Apple’s vlastní řadu A) má M1 všechny požadované výpočetní bity integrované do jednoho čipu, což způsobuje vyšší účinnost a synergii mezi výpočetními díly.

Po více než deset let bylo v oboru přijato, že kompaktní mobilní čipy, jako je M1, byly vhodné pro chytré telefony, ale těžká výpočetní stroje stále potřebovala vyhrazený CPU. Apple sledoval tuto objednávku také více než deset let a pomocí mobilních čipů řady A na iPhonech, ale Intel CPU pro MacBooky.

To se změnilo v loňském roce, když Apple omráčil průmysl oznámením, že přestane používat procesory Intel, protože Apple navrhl mobilní SoC, který je dostatečně silný, aby spustil plnohodnotný počítač.

Byl to velký slib, ale Apple doručil. MacBook Air, který běžel na čipu M1 odeslán loni v listopadu, aby přezkoumal recenze, jak počítačoví odborníci a recenzenti poznamenali, že Mac poháněné M1 překonaly Mac poháněné Intel v testech a benchmarcích v reálném světě v reálném světě a benchmarky. Takže ano, M1 je obrovská dohoda, průkopnická změna v dlouho zavedeném stavu quo.

Jak mocný je iPad M1?

M1 iPad Pro Setup

Provedl jsem dva typy testů. Prvním je standardní test benchmarku pomocí široce používaného aplikace Geekbench. IPad Pro M1-poháněný M1 skóroval vyšší než iPad Air 2020, téměř specifikace 2019 Intel Core i9-poháněný MacBook Pro a Snapdragon 888-poháněný smartphone. V klíčové vícejádrové části M1 iPad zdvojnásobil skóre ostatních.

Ukrajinské letectvo vytvořilo novou údernou letku. ozbrojením průzkumných bombardérů s britskými raketami výletních raket

Ve druhém testu jsem vykreslil video 26 minut 4k/30fps na iMovie se všemi mými zařízeními Apple. IPad Pro M1 dokončil práci za něco přes 13 minut a porazil všechna ostatní zařízení. MacBook poháněný v roce 2019 trval 30 minut.

I když jsem tyto výsledky očekával (protože M1 MacBook Air porazil všechny také v podobných testech v loňském podzimu), bylo stále neskutečné vidět takové tenké, tiché (iPad nemá fanoušky) zcela překonávat téměř specifikace Out Intel Core i9 CPU z roku 2019. poslední stroj se namáhal, aby dokončil práci také, s fanoušky vírující a základna zejména horká.

Ale jak jsem řekl na začátku, použití M1 na iPadu je pro většinu lidí nadměrné. Protože jiné než vykreslování 4K videí (a kolik lidí pravidelně vykresluje 4K videa?) Je těžké najít další úkoly, které opravdu předvádějí, jak mocný je nový iPad. Pokud jen používám iPad k odesílání e.mailů, napište dokument Word, surfujte na webu, bude to fungovat prakticky jako starší iPady.

Ale kdo ví, možná Apple má v plánu přidat více funkčnosti do softwaru iPadu. Existují zvěsti, že aplikace založené na kreativitě (pro editory videa, digitální ilustrátory a grafičtí umělci) získá více funkcí a schopností, takže možná za pár měsíců bude více případů použití, které skutečně využívají tak výkonný procesor.

Použití iPad Pro jako náhrady počítače

Od té doby, co Apple představil podporu trackpadu/myši pro iPad, se hranice mezi iPadem a počítačem ještě více rozmazala. Pokud spárujete klávesnici a myši nebo trackpad s iPadem, můžete navigovat uživatelské rozhraní téměř jako počítač. pohybovat kurzorem myši, kliknutím na otevření aplikací atd.

Magická klávesnice první strany Apple, 350, je ve srovnání s tím, co tyto typy produktů obvykle stojí, opravdu drahá. Ale pro ty, kteří si to koupí, zážitek nezklame. Kouzelná klávesnice je dobře postavená, má vynikající klávesnici s rovnoměrně rozloženými klíči a pohotovým a přesným trackpadem.

Pro obecné webové surfování a psaní slovních dokumentů mohu říci, že raději používám iPad více než skutečný počítač. Lepší vypadající obrazovka s plynulejšími animacemi a skutečností, že mohu komunikovat s obrazovkou s prsty, z něj činí pohlcující zážitek.

Software běžící na iPadu, iPados, je však pro mě stále příliš omezující. Například iPados vám stále umožňuje otevřít pouze dvě aplikace najednou a stahování souborů pro lokálně ukládat na iPadu je stále složitější proces než na běžném počítači.

Toto je již obrovské vylepšení z předchozího, kdy iPady mohly zobrazit pouze jednu aplikaci najednou a neměly žádný skutečný systém souborů ke stažení věcí. Apple se tedy zdá být ochotný pomalu vylepšit, aby byl iPad použitelný jako počítač. Vydržím naděje, že Apple provede další vylepšení, například umožnění odolného okna aplikace a schopnost otevřít více než dvě současně.

Používání iPadu jako tabletu

IPad byl nejlepším tabletem na trhu s nejlepším ekosystémem a softwarem aplikace již více než deset let. Samsung minulý rok uzavřel mezeru s vynikající sérií Tab S7, ale iPad ji stále hraje s schopnějšími hardware a stylusovou podporou.

Nejlepší obrazovka ve své třídě spolu s vynikajícími reproduktory dělá iPad Pro špičkovým zařízením pro spotřebu mediálních zářezů a pro hráče může iPad spustit jakoukoli hru, kterou iPhone může, takže víte, že máte nejlepší výběr mobilních her.

Životnost baterie

Výdrž baterie pro iPad Pro je prostě docela dobrá. Při plném náboji může iPad trvat asi 8-10 hodin nepřetržitého používání v závislosti na tom, jak moc jej tlačíte. To některé zklamá, ale stačí to pro mě. Navíc je nabíjení snadné, protože iPad používá USB-C, což je v mém životě mnohem všudypřítomnější než kabel iPhone Lightning.

2021, 12.9palcový iPad Pro začíná na 1 099, ale to je pouze pro tablet a pouhých 128 GB úložiště. Zdvojnásobte úložiště a cenu skočí o 100, poté přidejte klávesnici (dokonce i levnější třetí strana) a Apple Pencil a celkový balíček bude běžet blíže k 1 500-1 600.

Pokud chcete jen tablet pro příležitostné tablety-věci, jako je čtení v posteli nebo sledování Netflixu na gauči, nebo posílat e-maily a číst zpravodajské články, tento iPad Pro 2021 může tuto práci určitě dělat, ale téměř to bylo plýtvání peněz na zaplacení čtyř číslic za tak mocný stroj za pouhé tyto úkoly. Místo toho můžete také získat levnější vzduch iPad nebo Samsung Galaxy Tab S7.

Ale pokud víte, že s tímto strojem můžete skutečně udělat nějaké úkoly produktivity-možná jste spisovatelem/novinářem na cestách; Nebo digitální ilustrátor. pak bych tvrdil, že za tento iPad Pro je dobrá cena, protože to bude stroj, který vyniká v práci i hraní.

Pro některé lidi může tento iPad Pro nahradit svůj notebook.počítač. To se pro mě úplně nemůže dostat, ale opravdu doufám, že to udělá jednoho dne, protože to opravdu rád používám.

Jsem čínsko-americký novinář v Hongkongu a pokrývám spotřebitelskou techniku ​​v Asii. Než jsem se soustředil na tento vzrušující rytmus, byl jsem mimo jiné spisovatelem a editorem generální kultury a editorem s Bylines v The New York Times, Wall Street Journal, Sports Illustrated, New York Magazine, New York Magazine, New York Magazine. Neváhejte a pošlete mi e.mail na Bencsin@gmail.com

IPad Pro 11 (2021) zabalí napájení M1 v přenosné podobě

Techradar verdikt

IPad Pro 11 (2021) nabízí výkon podobný PC na tabletu díky působivému čipové sadě M1. To znamená, že to vypadá, jako by iPad je ve fázi, kdy Apple opravdu potřebuje zvýšit svou softwarovou hru, aby odpovídal hardwaru.

Klady

 • Výkon na úrovni PC na stolním počítači
 • Lehký a přenosný formulář
 • Dobrá výdrž baterie

Nevýhody

 • – iPados nevyužívá sílu M1
 • – Nemá displej XDR
 • – Může být docela drahý s vyšším úložištěm

Proč můžete věřit Techradar

Trávíme hodiny testováním každého produktu nebo služby, které kontrolujeme, takže si můžete být jisti, že kupujete to nejlepší. Zjistěte více o tom, jak testujeme.

Dvouminutová recenze

IPad Pro 11 (2021) je působivý tablet, který zahrnuje většinu funkcí svého většího sourozence. iPad Pro 12.9 (2021). ale ve více zvládnutelné velikosti.

Slate Apple kombinuje stejný hvězdné IPS panel, který se nachází na předchozí generaci iPadů s displejem pro Motion 120Hz a čipovou sadou Apple M1-procesor, který poskytuje výkon kvality notebooku-k vytvoření zařízení, které není jen jedním z nejlepších iPadů, je to, že je to, je to, je to Také jedna z nejlepších tabletů na Full Stop. Můžete si také vybrat mezi modely, které přicházejí s až 16 GB RAM, 2TB úložiště a volitelnou podporou pro konektivitu 5G, s vyššími modely, které se cítí více odolné vůči budoucnosti než jakýkoli tablet, který Apple předtím vytvořil.

Takže i když Apple nyní spustil nový a vylepšený iPad Pro 11 (2022) a iPad Pro 12.9 (2022). Oba přicházejí s vylepšeným čipem M2. tento starší model nebudete příliš propustit.

To znamená, že iPad Pro 11 (2021) není dokonalý. Nejvíce pozoruhodně tento menší model chybí likvidní sítnice XDR Mini LED displej, který je standout funkcí Top-end iPad Pro 2021.

Specifikace iPad Pro navíc se zdají být téměř příliš dobré na to, co většina uživatelů bude potřebovat. Pokud neplánujete používat iPad pro úpravu videa a další úkoly náročné na práci, možná zjistíte, že tablet nevyužívá plné výhody veškeré síly, která je na kohoutku.

I s působivými funkcemi, jako je Magical Center Stage. který sleduje předměty nebo přiblíží do scény na základě toho, co je v rámci. iPados je stále trochu příliš restriktivní. Multi-tasking stále není příliš intuitivní, podpora externího zobrazení je slabá, správa souborů je stále velmi základní a možnosti rozšíření funkce iPadu prostřednictvím příslušenství jsou stále omezené.

Poznámka editora: Tato recenze je speciálně pro iPad pro 11-palcové. Chcete vědět o 12.9palcový model? Přečtěte si naše iPad Pro 12.9 (2021) Recenze.

iPad Pro 11 (2021): Cena a dostupnost

Hmotnost: 466 g rozměrů: 247.6 x 178.5 x 5.Velikost displeje 9 mm: 10palcový typ displeje: Rozlišení displeje kapalné sítnice: 1668 x 2388 Rychlost: 120 Hz ChipSet: Apple M1 RAM: 8 GB / 16 GB Storage: 128GB / 256GB / 512GB / 1TB / 2TB OS: IPADOS OS: IPADOS OS: IPADOS OS: IPADOS OS: IPADOS OS: IPADOS OS: IPADOS OS: IPADOS OS: IPADOS OS: IPADOS OS: IPADOS OS: IPADOS OS: IPADOS OS: IPADOS OS: IPADOS OS:.5 Zadní kamera: 12MP 10MP TOF Přední kamera: 12MP baterie: 28.65-watthodinová dobíjecí baterie lithium-polymeru

IPad Pro 11 (2021) je nyní k dispozici ke koupi od většiny hlavních maloobchodníků; Pokud však nakupujete online, nebudete si ji koupit z vlastního obchodu Apple, protože prodává pouze nejnovější modely iPadu.

Ceny na 11-palcový iPad Pro začíná na 799 / £ 749 / AU1,199, což vám přiměje 8 GB RAM a 128 GB úložiště v konfiguraci Wi-Fi-pouze. Alternativně můžete maximalizovat specifikace svého tabletu a rozhodnout se pro model s 2TB úložištěm a 5G připojení, které vám vrátí zpět oční zalévání 2 099 /1 899 GBP / AU3,099.

Pokud je cena problémem, můžete místo toho upřednostňovat levnější iPad Air (2022), který přichází se stejným procesorem M1 jako modely iPad Pro 2021. ačkoli Apple udělal několik ústupků se vzduchem, aby cenu snížil dolů.

iPad Pro 11 (2021): design

 • Štíhlé, relativně lehké a pohodlné držení
 • Umístění kamery není ideální pro videohovory

IPad Pro je k dispozici na 11 palcích a 12.9palcové modely, a pokud jej chcete použít především jako tablet spíše než jako stand-in pro notebook, menší verze je určitě ta, kterou si vyberete. Z hlediska velikosti a designu je iPad Pro 2021 iPad Pro je totožný s modelem 2020. Má rozměry 178.5 x 247.6 mm s tloušťkou pouhých 5.9 mm a je o něco lehčí než jeho předchůdce při 466 gramech.

Díky tomu je iPad Pro 11 (2021) pohodlným držením a snadno použitelným a s hliníkovým rámem a zády a zaoblenými rohy se iPad nadále cítí jako prémiové zařízení. Je k dispozici ve dvou barvách: Space Grey and Silver, což je škoda, jak bychom rádi viděli tento iPad Pro dostupný ve více barvách, stejně jako iMac a skutečně iPad Air.

Umístění tlačítka a portů je podobné starším modelům iPad Pro, přičemž hlavní klíče objemu vpravo, když držíte tablet v orientaci na výšku, s tlačítkem napájení nahoře a port USB-C vybavené Thunderbolt dole dole. Pokud držíte iPad v portrétu nebo po stranách v krajině, jsou na horní a dolní části čtyři reproduktory, které se nacházejí na horní a dole. preferovaná orientace pro sledování videí.

Bohužel, kamera stále zůstává na vrcholu iPadu v orientaci na výšku, což není ideální pro videohovory, pokud mluvíte se skupinou lidí a máte tablet v režimu krajiny, protože je pryč na jedné straně. Na pravém okraji je slot SIM karty a konektor PIN na zádech pro připojení magické klávesnice. Stejně jako na předchozím iPadu se magneticky připojuje k pravému okraji Apple Pencil, kde se také nabíjí.

Особенность iPad Pro M2

iPad Pro 11 (2021): displej

 • 11palcová obrazovka 1668 x 2388 s obnovovací frekvencí 120 Hz
 • Postrádá mini-vedenou technologii většího modelu

Až do roku 2020, displeje specifikace větších 12.9palcový model a 11palcový model byly identické. Avšak pro rok 2021 zavedl Apple nový displej XDR na větších 12.9palcový model poháněný mini-vedenou technologií, na které 11palcová verze chybí.

To neznamená, že iPad pro 11-palcová má špatný displej-daleko od toho. Stále získáváte displej Apple IPS s vynikající technologií věrnosti a propagace barev, která umožňuje rychlost obnovení 120 Hz pro rychlé a hladké posouvání. Vyšší obnovovací frekvence také zlepšuje zážitek z Apple Pencil s nižší latencí.

Vzhledem k tomu, jak vlastní je displej pro zážitek z tabletu, pokud vám nevadí větší velikost iPad Pro 12.9 palců-a můžete si dovolit další výdaje-doporučujeme, abyste se vydali na větší model. Mnohem vyšší jas a poměry kontrastu na větším iPadu vytvářejí obrazovku, která je jednoduše ohromující.

iPad Pro 11 (2021): Specifikace, výkon a kamery

IPad Pro 11 (2021) převede skok z procesoru iPhone do procesoru MAC, který mu dá spoustu budoucnosti a umožní mu pohodlně spustit další generaci aplikací. Procesor M1 přináší tuto generaci iPad Pro na stejnou úroveň výkonu jako nejnovější M1 Mac a až s 16 GB RAM a 2TB úložiště, je to ve skutečnosti špičkový počítač ve faktoru tabletu formy.

Níže uvedená tabulka porovnává benchmarkové skóre nejnovějšího modelu iPad Pro 2021 až 2020.

Řádek 0. Buňka 0Geekbench SingleGeekbench Multi3D Mark Wildfire skóre3D Mark Wildfire FPS
iPad Pro 2021 iPad Pro 2020
1706 1126
7229 4700
16972 9984
101.1 59

Při pohledu na výše uvedený stůl můžete jasně vidět, jak směšně rychle je iPad Pro 2021. Procesor M1 spojený s 16 GB RAM umožňuje otevírání a přepínání mezi aplikacemi rychleji než na jakémkoli jiném tabletu a také na většině počítačů venku.

Když to řekl, pokud jde o reálný svět, použijte iPad Pro 2021 pouze o něco lépe než model 2020. Pokud jen hledáte věci, které obvykle děláte na tabletu, jako je procházení webu, konzumujte média a píšete e.maily a dokumenty, síla uvnitř tohoto iPad Pro se téměř zdá být nadměrná.

Bylo by také hezké vidět, jak Apple uvolňuje své vlastní pro-level aplikací, jako je Final Cut Pro nebo Motion, pro iPad. Vzhledem k tomu, že profesionálové iPad mají nyní stejný hardware jako Mac, opravdu nevidíme žádný důvod, proč se to Apple nemůže stát.

To, co je působivé a velmi příjemné, na iPad Pro je středová scéna. je to čistá Apple Magic. Když používáte ultra širokou kameru na přední straně iPadu, rámování se automaticky upraví tak, aby vás nebo skupinu lidí ve středu obrázku. Podívejte se na toto video níže a mějte na paměti, že neexistuje žádný pohyb kamery. je to jen softwarové rámování.

Na iPad Pro 11 (2021) jsou dvě zadní kamery: 12MP široký a 10MP Ultrawide. Nejsme obrovští fanoušci používání zadních kamer na tabletu, ale jsou tam, pokud je potřebujete, a poskytují slušnou kvalitu obrazu. Senzor LiDAR také dělá comeback pro použití s ​​aplikacemi AR, ačkoli jsme nenašli mnoho scénářů použití v oblasti použití, protože Apple jej přidal do iPadu v roce 2020.

iPad Pro 11 (2021): příslušenství

 • Kompatibilní s tužkou a klávesnicemi Apple
 • Všechny příslušenství se prodávají samostatně

Ekosystém iPadu se nedávno rozrostl, s více výrobci nabízejících různé ochranné pouzdra, kryty klávesnice a možnosti stylusu.

Verze iPad Pro 11-palcová verze 2021 pracuje s Apple Pencil, stejně jako s Magic Keyboards Apple. I když si myslíte, že vlastní příslušenství Apple je trochu drahé, Logitech produkuje řadu krytů klávesnice a iPad stylusy, které jsou téměř totožné se skutečnou věcí (jsou to jen zlomek nákladů).

iPad Pro 11 (2021): životnost baterie

 • Apple tvrdí, že na Wi-Fi dostanete 10 hodin využití
 • Zažili jsme 8 hodin smíšeného využití

Pokud jde o kapacitu baterie iPad Pro 11 (2021), nedošlo k žádné změně, pokud jde o výdrž baterie ve srovnání s modelem 2020. Tento iPad Pro má 28.65-watthodinová baterie, o které se tvrdí Apple, vám poskytne 10 hodin použití modelu Wi-Fi a devět hodin na modelu 5G pomocí mobilních dat.

Najeté kilometry se samozřejmě liší v závislosti na tom, jaké úkoly používáte iPad. Například vykreslování videí 4K nebo 3D modelů určitě způsobí větší zásah do baterie, než sledovat film na Netflixu nebo procházet web. Se smíšeným využitím jsme byli schopni získat osm hodin z plného nabití.

Všimli jsme si, že baterie vyčerpává o trochu rychleji, zejména v pohotovostním režimu s připojenou magickou klávesnicí, což dává smysl, protože toto příslušenství čerpá napájení z iPad Pro.

Rychlost nabíjení pro iPad Pro je 18W, což je nižší než mnoho jiných konkurenčních tablet na trhu; Silná výdrž baterie spolu s vynikajícím časem však znamená, že nabíjení není něco, o čem se musíte starat o moc. Naštěstí Apple poskytuje nabíječku v krabici s iPadem, což není něco, co mohou uživatelé iPhonu říci.

Koupit to, pokud.

Chcete iPad, který bude trvat pět let, tento iPad Pro 11 je super schopný, pokud jde o hardware, a měl by vám trvat dobrý počet let. Procesor M1 jistě vezme iPad na nová území.

Chcete doprovodné zařízení do svého hlavního počítače. přenosné než větší 12.9palcový iPad Pro.

Vaše pracovní zátěž je jednoduché, pokud je vaše pracovní rutina poměrně jednoduchá. psaní e.mailů, vytváření dokumentů a zkoumání na webu, pak iPad s Apple Pencil může schopně sloužit jako vaše primární výpočetní zařízení.

Nekupujte to, pokud.

Hledáte nejlepší iPad 2021 s 12.9palcový iPad Pro Sporting Apple je nejnovější a největší displej XDR, iPad je ten větší. Technologie obrazovky mini LED je generace dopředu a způsobuje, že obsah HDR vyniká.

Chcete cenově dostupný tablet, který je iPad Pro je dost mocný, ale je také na drahé straně. Pokud vše, co chcete od tabletu, je procházet web, sledovat videa a pracovat na dokumentech, existují mnohem levnější alternativy, které tuto práci vykonávají stejně dobře. Apple iPad Air nebo dokonce pravidelný iPad, nemluvě o Android Slates z podobných. Samsung.

Stisknete počítač na limity tak výkonný jako tento iPad Pro je omezený iPados. Apple by mohl zlepšit věci implementací zážitku z procházení podobného stolním počítačům, lepší správou souborů a podporou více oken, ale právě teď ani ten nejlepší iPad nedokáže plně nahradit podobně výkonný počítač.

Zvažte také

Pokud vás naše recenze iPad Pro 11 (2021) neováhala, pak by jedna z těchto tří alternativních možností mohla vzbudit váš zájem.

iPad Pro 12.9 (2021) 12.9palcový model je zřejmá alternativa, protože je to velmi podobná břidlice, ale s větší obrazovkou a technologií lepší zobrazení pomocí mini LED pro jeho displej k poskytování vynikající kvality obrazu. Samozřejmě to také stojí více. Podívejte se na náš iPad Pro 12.9 (2021) Recenze

Samsung Galaxy Tab S8 Ultra The Samsung Galaxy Tab S8 Ultra je nejlepší tableta, kterou Samsung nabízí v době psaní. Je ve 14 letech mnohem větší.6 palců a má vynikající obrazovku, ale není to tak silné jako Appleova břidlice. Podívejte se na naši Samsung Galaxy Tab S8 Ultra Review

iPad Air (2022) IPad Air (2022) má stejnou čipovou sadu M1 jako tento iPad Pro, takže výkon je podobný a obrazovka je jen o něco menší v 10.9 palců. Je to také levnější, ale jeho displej má nižší obnovovací frekvenci, má méně kamer a přichází s menším úložištěm. Podívejte se na naši recenzi iPad Air (2022)

iPad Pro M2 (2022) vs iPad Pro M1 (2021): než upgrade čipu

Modely iPad Pro 2022 jsou pouze třetími zařízeními, která se spustí s procesorem Apple Silicon M2, po novém modelech MacBook Air a MacBook Pro vydané na začátku tohoto roku.

11 palců a 12.9palcové modely jsou nejpokročilejší iPad tablety, které kdy Apple vydal, ale jak velký upgrade je ve srovnání s loňskými modely iPad Pro, který provozuje stále úžasné M1?

M2 vs M1: Jaký je rozdíl?

Jak velký upgrade je procesor M2 vs procesor první generace Apple Silicon M1? Náš vysvětlení Apple M1 vs Apple M2 by bylo skvělým místem pro začátek.

Apple říká, že 8jádrový procesor je až o 15% rychlejší než M1, zatímco 10jádrový CPU nabízí 35% zvýšení grafického výkonu ve srovnání s M1. Zní to dobře? CPU a GPU kombinované mohou zpracovat o 40% více operací za sekundu, což nabízí výhody strojového učení.

Apple také říká, že M2 na novém iPad Pro má 100 GB za sekundu sjednocenou šířkou pásma paměti, což je o 50% více než M1. To všechno bude dostatečně patrné, aby současný majitel iPad Pro upgradoval? Asi ne. Bude to důležité pro někoho, kdo si vybere mezi iPad Pro s Magic Keyboard Folio nebo MacBook Air/Pro s M2? Absolutně.

Kamery také posílily M2, ale ne nic jiného

M2 také umožňuje majitelům iPad Pro M2 poprvé zachytit videozáznamy prorese. Tím se vede iPad Pro M2 proti MacBook Pro jako zařízení pro úpravy a publikování videa s přidaným bonusem, že jej dokáže zachytit ve 4k. Zde je vše, co potřebujete vědět o funkci sběru videa Apple PRORES.

Kromě toho se nezdá být žádné významné změny ve 12megapixelových kamerách na přední a zadní straně iPad Pro.

Exkluzivní nová funkce Apple Pencil Hover

Apple iPad Pro je také poháněn procesorem M2, debutuje novou funkcí vznášející se Apple Pencil. Závislost na novém čipu, spíše než jen Apple IPADOS 16.1 software znamená, že je nepravděpodobné, že by tato funkce někdy přišla k modelu M1.

Apple to vysvětluje takto: „Apple tužka je nyní detekována až 12 mm nad displejem, což uživatelům umožňuje vidět náhled jejich značky, než to učiní. To také umožňuje uživatelům načrtnout a ilustrovat s ještě větší přesností a dělá vše, co uživatelé dělají s Apple Pencil ještě více bez námahy. Například s čmáraním se textová pole automaticky rozšiřují, když se tužka přiblíží k obrazovce, a rukopis konvertuje na text ještě rychleji. Aplikace třetích stran mohou také využít tuto novou funkci, aby umožnily zcela nové zkušenosti s označením a kreslením.“

Design se zdá být identický

Apple uvízl s designem iPad Pro na čtvrtý rovný rok, takže pokud jste doufali v generální opravu, možná na chvíli budete čekat. To však znamená, že jakýkoli existující případ klávesnice, který používáte, bude kompatibilní s jedním z modelu. Opět přicházejí na 11 palců a 12.9palcové velikosti displeje (se stejným displejem SPEC) a stejné stříbrné a vesmírné šedé barvy

Nejnovější standardy připojení jsou zde

Apple potvrdil jak 11 palců, tak 12.Modely 9palcového iPad Pro M2 podporují nejnovější standard Wi-Fi 6E, se stahováním tak rychle jako 2.4 GB/s. To je dvakrát rychlejší než model M1, pokud máte podpůrné širokopásmové připojení. Na buněčných modelech je stále 5G, ale nyní podporuje více 5G sítí po celém světě.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS