Recenze displeje Apple Studio: Ideální monitor Mac, konečně. Apple Studio Display 27

Recenze displeje Apple Studio: Ideální monitor Mac, konečně

Displej Apple Studio mnohem více než pouhý monitor kombinuje ohromující 5K displej s 12MP webovou kamerou, 6-reproduktorovou prostorem a port Thunderbolt pro napájení notebooku. To je skvělá volba pro uživatele MacBook Pro, ale také perfektní párování pro Mac Mini nebo Mac Studio Device.

 • – Nastavení výšky je navíc
 • – Stále daleko od možnosti rozpočtu
 • – Ne 120 Hz obnovení

Naši odborní recenzenti tráví hodiny testováním a porovnáváním produktů a služeb, abyste si mohli vybrat to nejlepší pro vás. Zjistěte více o tom, jak testujeme.

Všechny nejlepší funkce, zprávy, tipy a skvělé nabídky, které vám pomohou žít lepší život prostřednictvím technologie

Děkujeme vám za přihlášení do T3. Brzy obdržíte ověřovací e.mail.

Byl tam problém. Obnovte stránku a zkuste to znovu.

Odesláním svých informací souhlasíte s podmínkami a zásadami ochrany osobních údajů a jsou ve věku 16 let.

Displej Apple Studio je produkt, který bych si přál, aby se Apple uvolnil roky. Nikdy jsem nechápal, proč neexistoval vyhrazený Apple Monitor určený k spárování se zbytkem vašeho Apple Gear od roku 2016 (když byl ukončen 27palcový Thunderbolt displej v roce 2011)).

Pokud jste chtěli stroj v pohybu, koupili jste si MacBook, pokud jste chtěli možnost na ploše, koupili jste si iMac. Ale i se zavedením Mac Mini byly vaše možnosti omezeny na displeje třetích stran. Ano, stále existoval Pro Display XDR, ale s cenovkou téměř pěti grand to bylo stěží s rozpočty většiny uživatelů MacBook a Mac Mini.

Spuštěno podél Mac Studio, displej Apple Studio odpověděl na toto volání poskytnutím alespoň relativně dostupného řešení monitoru. To je samozřejmě mnohem víc než jen monitor. Studio displej poskytuje vestavěnou webovou kameru a mikrofonní pole plus působivý zvukový systém šesti reproduktorů.

Už několik měsíců používám displej studia vedle Mac Mini M2 a My MacBook Pro. Toto nastavení nejen zpochybňuje potřebu Apple vyrobit další 27palcový iMac, Ale mě to mělo zvažovat obchodování v mém MacBook Pro.

Design a funkce displeje studia

Důvod, proč by mnoho uživatelů raději mělo monitor značky Apple v rámci svého domácího nastavení, je design. Displej studia uspokojuje tuto touhu tím, že vypadá vhodně stylově. Vypadá to jako nejnovější 24palcový iMac, Ale bez toho prodlouženého rámečku nebo jasných barev. Je dokončen v klasickém kartáčovaném hliníku s relativně velkými černými rámečky po všech stranách.

Tento větší rámeček v horní části obrazovky obsahuje vestavěnou webovou kameru a také mikrofonní pole pro podporu vašich videohovorů. Nemohu říci, že velikost rámů mě při používání obrazovky obtěžovala, ale určitě jsou větší než na některých monitorech-i když ne ty s vestavěnými webovými kamerami.

Toto není žádná základní webová kamera. Je to 12MP ultra široký fotoaparát, který obsahuje technologii středového jeviště společnosti Apple, která sleduje vaši tvář a oříznutí, aby naplnila rám. Samozřejmě tím, že se vrhnete, nepoužíváte plný senzor 12MP a specifikace neuvádějí, jaké rozlišení videa je z kamery. Mám podezření, že je to 1080p, spíše než 4k a senzor 12MP by mohl potenciálně dodat. Rozhodně to není tak působivé jako použití iPhone jako webové kamery s Kontinuitá kamera režim, ale je to lepší než vaše standardní vestavěná webová kamera.

Pole tří mikrofonu používá směrové formování paprsků k zaostření zvuku na osobu mluvící osobu, nikoli na hluk na pozadí. Mezitím šest reproduktorů, složených ze čtyř reproduktorů a dvou tweeterů, vydávají působivý zvuk s kompatibilitou Dolby Atmos / Spatial Audio Compatibility. Rozhodně upgrade z jakéhokoli reproduktoru notebooku.

Na zadní straně displeje jsou tři porty USB-C a port Thunderbolt, který se má připojit k vašemu Mac. Rád bych viděl slot pro kartu SDXC na zadní straně, jako jsou staré iMacs, ale dostanete jeden na MAC studio a 14/16-palcové macbookové profesionály, takže ne každý by to potřeboval.

Stojan na displeji Studio je stejný design nastavitelný náklon jako u modelů IMAC. Pokud chcete nastavení výšky, můžete upgradovat stojan na dalších 400 /400 GBP na náklon a výšku nastavitelnou verzi, která vám dává 105 mm vertikálního nastavení. Pro mě, s 27palcovou obrazovkou, jsem nemusel zvyšovat nastavení výšky, ale pokud se vám líbí vaše obrazovka vysoko, je to tam jako možnost-pokud ne zvlášť levná.

Kvalita zobrazení

Nyní pro důležitý bit. samotný displej. Toto je 5K displej s rozlišením 5120×2880 pixelů s poměrem 16: 9. To stačí k správnému úpravě (nebo sledování) videa 4K, aniž byste museli chodit na celou obrazovku. Pro obecnější použití to prostě vypadá neuvěřitelně svěží a podrobně. Je to také jasné. Na 600 nits je displej studia výrazně jasnější než kterákoli jiná obrazovka v našem Nejlepší 4K monitor průvodce.

Displej používá technologii skutečného tónu společnosti Apple s podporou 1 miliardy barev a širokého barevného gamutu P3. To, co mu chybí, je však propagační technologie, která poskytuje iPad Pro a iPhone 14 Pro Max jejich osvěžující frekvence 120 Hz. Místo toho má maximálně 60 Hz obnovení, takže ne ve skutečnosti hráč monitor hráče.

Na této obrazovce vypadají statické obrázky i video neuvěřitelně. To dokonce dělá webové stránky opravdu svítit. Displej je velmi podobný tomu, který se objevil na iMac 27 palcové, a pokud jste tento stroj použili, víte, jak dobré to bylo. Tento displej je však o 100 nits jasnější, takže to vypadá ještě lépe.

Pokud chcete nano-texturní sklo, které může dále snížit oslnění za jasných podmínek, bude to stát dalších 250 GBP / 300. U normálních pracovních podmínek je však standardní výběr skla.

Mám si koupit displej Apple Studio?

Displej Apple Studio je více než jen další monitor stolního počítače. Přidání webové kamery, mikrofonů a reproduktorů to dělá a jakýkoli mac se připojí k ní jako iMac. Pokud používáte MacBook, je to perfektní monitor, který máte na stole doma, pro práci nebo hra. Je to také perfektní doprovod do Mac Mini a pro ty, kteří chtějí velkou obrazovku, je to mnohem lepší volba než aktuální sestava IMAC.

Displej 5K vypadá ohromující a design je něco, na co budete hrdí na to, že jste seděli na stole. I když to nemusí být nejlevnější monitor na trhu, další funkce, které přináší, způsobují, že stojí za peníze.

Rád bych viděl více řady displejů Apple, včetně menšího modelu a modelu vyššího specifikace. s Pro Motion., který sedí těsně nad tím. AS, právě teď, stále existuje masivní skok mezi displejem studia a pro displeje XDR.

Zvažte také

LG 27GP950-B 27palcový monitor je výrazně levnější než displej Apple Studio za přibližně 799 GBP/899 a pro hráče má výhodu obnovovací frekvence 144 Hz. Neexistuje však žádná webová kamera nebo reproduktory a pouze rozlišení 4 kB.

Další skvělá možnost 4K je Dell U2723Qe. Tento 27palcový monitor je vybaven rozbočovačem USB-C a přepínačem KVM pro použití stejné klávesnice a myš na více zařízeních. Cena je pouhých 682 GBP/625, ale opět postrádá webovou kameru a reproduktory, plus nabízí stejné 60 Hz obnovení.

recenze, displeje, apple, studio, ideální

LG také nabízí obrazovku 5k 27 palců. The LG 27MD5KL-B Nabízí displej rozlišení 5K s 99% barevné gamut P3 a stále stojí méně než displej studia. Neexistují žádná webová kamera nebo reproduktory, ale na zadní straně jsou tři spojení Thunderbolt 3 a na přední straně USB-C.

Recenze displeje Apple Studio: Skvělý vzhled a zvuk, nákladné doplňky

Sečteno a podtrženo: Důležité nevýhody dávají tomuto displeji hodnocení mnohem nižší, než jsme očekávali. Existuje však spousta důvodů, proč zvážit zasedání tohoto displeje vedle vašeho nového Mac Studio nebo jiného Mac.

Apple Studio Display VESA Mount Adapter Setup #Shorts

Klady

 • Lehká instalace
 • Úžasný design
 • Skutečné, prospěšné reproduktory
 • Středová scéna

Nevýhody

 • – Problémy s dodávkou
 • – Žádná podpora HDR
 • – Drahé a více s doplňky
 • – Budete potřebovat dongle?

Vždy můžete věřit.

Náš tým odborníků Apple má roky zkušeností s testováním všech druhů technologií a pomůcek, takže si můžete být jisti, že naše doporučení a kritika jsou přesná a užitečná. Zjistěte více o tom, jak testujeme.

Apple často nezavádí nové monitory, natož zcela nové produkty. Displej Mac Studio dorazil začátkem tohoto roku jako společník do nového a dobře přijatého mac studia. Funguje to však také dobře s ostatními Mac s Macos Monterey 12.3 nebo později. 27palcový 5k displej má hodně na to, od svého krásného designu až po překvapivě silné reproduktory. Bohužel to přichází s do očí bijící opomenutí, které vypnou některé budoucí kupující. Který tábor je tvůj? Je čas zjistit v této recenzi displeje Apple Studio.

Displej Apple Studio: Cena a dostupnost

Displej Apple Studio na základní úrovni je dodáván se standardním sklem, stojanem nastavitelným nakloněním nebo adaptérem Mount ve VESA pro 1 599. Přidání nano-texturovaného skla zvyšuje cenu na 1 999 a stojan nastavitelný naklonění a výšku přidává (další) 300 k ceně. Nejdražší model (nano-textury a stojan nastavitelný naklonění a výšku) je 2 299. Apple, Best Buy a další maloobchodníci prodávají displej Apple Studio. Bohužel, pokračující celosvětové problémy s dodávkou způsobily značné zpoždění přepravy, což by se mělo postupem času zlepšovat.

Displej Apple Studio: Co je dobré

Nový 27palcový displej společnosti Apple, oznámený a vydán ve stejnou dobu jako Mac Studio, nabízí 5k s 5 120 po 2 880 pixelů (218 ppi) a několik dobrot, které byste možná neočekávali-vše v moderním vyhlížejícím designu vyrobeno z hliníku, který člověk od Apple očekával. Neočekávané doplňky zahrnují 12MP ultralehkovou kameru se středovým jevištěm, tři mimic pole a šestivěcí zvukový systém s prostorovým zvukem.

Displej vypadá nádherně s úžasnou přesností barev, pokrytí barev. Displej Apple Studio navíc nabízí devět referenčních režimů, téměř odpovídající 11 nalezené na mnohem dražším displeji Apple Pro XDR. Tyto režimy poskytují kalibraci a možnosti doladění, které kreativy považují za užitečné. Technologie True Tone je také vynikající, i když někteří se rozhodnou odstranit to tak, aby získali přesné barvy.

Displej Apple Studio je dodáván s několika chybami počínaje omezeným počtem portů. Má pouze jeden port Thunderbolt 3 (USB-C) a tři porty USB-C. I když to může být pro některé lidi v pořádku, jiní považují toto omezení otravné a může to znamenat přidání dongle nebo dvou do vašeho nastavení. V dalším zajímavém tahu není napájecí kabel na displeji Apple Studio odnímatelný, na rozdíl od toho, který se nachází na displeji Apple Pro XDR. Během pravidelného použití není připojený kabel problém. Díky tomu je však přesun téměř 14-librového displeje trochu těžkopádnější.

To nás přivádí ke dvěma funkcím, které displej Apple Studio nemá, ale měl by: HDR a propagace. První z nich je skutečný headscratcher, protože HDR se nachází na iPhonech, iPadech a notebookech Mac. Displej také neobsahuje místní stmívání bez HDR, což je škoda. Na druhé straně jste uvízli s nedostatečně výkonnou rychlostí 60 Hz, která je pod standardní sadou jiných zařízení Apple, včetně série iPhone 13 Pro a 14-/16-palcové MacBook Pro. Nabízejí propagační technologii pro adaptivní obnovovací sazby až do 120 Hz.

Navíc, ačkoli jsou reproduktory displeje mnohem lepší ve srovnání s těmi na ostatních, stojí za zmínku, že prostorový zvuk zde není vždy skvělý zážitek. Ale opět je to důvod, proč Apple (a mnoho dalších) produkuje sluchátka.

Mohlo by se zdát zřejmé, že největším konkurentem Apple Studio Display je již zmíněný Apple Pro Display XDR. To by však nebylo správné. Jedná se o nesmírně odlišné displeje, přičemž druhé jsou větší a bohatší na funkci než novější model za cenu, který není srovnatelný.

Místo toho bych vás nasměroval na skutečného konkurenta Apple Studio Display: LG 27 palcový ultrafinický 5K IPS Monitor. Monitor LG je ideální pro úpravy fotografií a videa. Ještě lepší je, že to LG navrhl s nejlepším MacBookem, protože obsahuje konektivitu Thunderbolt 3. Ještě lepší: je to o 300 méně než displej Apple Studio vstupní úrovně. Na zadní straně však nemá gigantické logo Apple, což by mohlo stačit, aby si kupující vybrali displej Apple nad tímto.

Displej Apple Studio: Pokud si jej koupíte?

Měli byste to koupit, pokud.

 • Pobyt v ekosystému Apple je důležité
 • Chcete centrum pódia
 • Nemůžu si dovolit XDR, ale chci něco poněkud podobného

Neměli byste to koupit, pokud.

 • Jste nakupující rozpočtu
 • Potřebujete větší displej než 27 palců
 • Potřebujete výškově nastavitelný monitor a nechce za to platit navíc.

K nákupu displeje Apple Studio je spousta výhod a nevýhod. Každodenní uživatelé se pravděpodobně nebudou hodně starat o klíčové opomenutí, stejně jako profesionálové. Bohužel se však mnoho denních uživatelů bude starat o cenu, tak jděte na číslo.

S displejem Apple Studio je více správného než špatného, ​​monitoru, který způsobí masy svým vynikajícím designem a poměrně působivým displejem. Kreativy by však mohly chtít vypadat jinde, protože pravděpodobné potřebné doplňky budou stát ještě více než již strmá úvodní cena.

recenze, displeje, apple, studio, ideální

Recenze displeje Apple Studio

Apple má složitou historii s diskrétními počítačovými displeji. a je to trochu matoucí, proč. Obrazovky ve svých iPadech a MacBooks jsou ohromující a nabízejí zářivé barvy a v některých případech high-tech mini LED podsvícení. Ale ti, kteří si koupí samostatný displej, očekávají od obrazovky trochu víc. Nejnovější pokus společnosti Apple o tom je na novém studiu, který byl vydán podél Mac Studio.

Je to pouze jeden ze dvou displejů v sestavě Apple. druhý je 5 000 pro displeje XDR. Půjčuje si také několik věcí od svého dražšího sourozence, jako je průmyslový design. A na první pohled by bylo snadné předpokládat, že to představuje dobrou hodnotu, vzhledem k tomu, že má zabudovanou webovou kameru a na půli cesty do ní zabudované.

Vykopejte však trochu hlouběji a zjistíte, že displej nemusí nutně uspět jako monitor pro masy. V žádném případě to není špatný produkt, ale je těžké ospravedlnit 1 600 cenovka. Jediný problém? Ve skutečnosti nejsou žádná skvělí konkurenti. Trh s externím monitorem je zralý pro narušení. Ale nejsem si jistý, zda je displej studia disruptorem.

Apple Studio Display

Displej studia není zdaleka dokonalý, s technologií webové kamery a stárnoucího displeje-ale stále nabízí dobrou kvalitu obrazu, vynikající reproduktory a skvělý mikrofon.

Klady

 • Pevná kvalita obrazu
 • Vynikající reproduktory
 • Skvělý mikrofon
 • Rozlišení 5K
 • Ohromující design

Design displeje Apple Studio

Monitory nemusí nutně nabídnout skvělý design, vzhledem k tomu, že se většinou díváte pouze na samotnou obrazovku. Ale lhal bych, kdybych neocenil, že má na svém stole dobře navržený monitor. Nesnáším, že většina monitorů je postavena z levného plastu a skutečnost, že displej studia pomáhá změnit, což je skvělá zpráva.

Displej je postaven z klasického stříbrného hliníku Apple, se středním černým rámečkem kolem obrazovky na přední straně. Hlavní displejová část je kolem palec silné, což je silnější než mnoho jiných možností. Se standardním stojanem věnujete 6.6 palců hloubky monitoru.

Stojany a hory jsou pro tento monitor trochu bolavým bodem. Ve výchozím nastavení monitor přichází se stojanem nastavitelným nakloněním, ale pokud chcete nastavitelnost výšky, budete muset zaplatit dalších 400. Můžete si vyměnit stojan za držák VESA bez dalších nákladů, ale bylo by hezčí, kdyby monitor mohl mít odnímatelný stojan a byl kompatibilní s úchyty Vesa z krabice, jako většina ostatních monitorů. Koneckonců, lidé občas mění nastavení stolu a nedostatek přizpůsobitelnosti znamená, že nemůžete opravdu změnit nastavení monitoru.

Monitor slouží také jako něco jako rozbočovač. Na zadní straně monitoru získáte jeden port Thunderbolt 3 pro připojení monitoru k počítači s podporou nabíjení až do 96 W, ale také získáte tři porty USB-C, které lze použít k připojení periferií a Ostatní zařízení, až 10 GB za sekundu. Vzhledem k tomu, že jsem zkontroloval Mac Studio ve stejnou dobu jako displej studia, tuto funkci jsem tolik nepoužil. ale je hezké vědět, že je tam. Apple varuje, že napájecí kabel na zadní straně monitoru je nevylučovatelný, ale lze jej odstranit. Vyžaduje to určité úsilí a přístav je vhodný, takže si za to nemůžete opravdu koupit další kabel.

S kovovou sestavou a velkou velikostí 27 palců je displej studia velký a těžký. Váží v 16.9 liber, což není ve srovnání s jinými monitory venku lehké. Ale jsem rád, že získám více prémiového designu výměnou za trochu větší váhu.

Displej Apple Studio Display

Skutečná obrazovka na displeji studia není špatná, ale je to trochu ohromující. Za tuto cenu můžete očekávat, že Apple zahrnuje Mini LED podsvícení, kterou nabízí na 12.9palcový iPad Pro, takže pro hlubší černou úroveň a vyšší kontrast. Místo toho však získáte tradiční panel LED.

Ale je to opravdu dobře vypadající tradiční panel LED. Displej má rozlišení 5K (5120 x 2880), které je dvojnásobné rozlišení 2560 x 1440 na mnoha monitorech, což znamená, že váš Mac nebude muset provádět žádné speciální škálovací triky, aby se vešly na obrazovku. Znamená to také, že budete moci získat pravdivé náhledy 4K v aplikacích pro úpravu videa, aniž byste museli náhled na celou obrazovku. Displej podporuje až 600-nitový jas spolu s barevným gautem P3.

Velká věc chybí? Podpora HDR. Apple iPady, iPhony a MacBook Pros podporují HDR, ale vzhledem k tomu, že displej má pouze jeden podsvícení celé obrazovky, nemůže podporovat hlubší černé úrovně nezbytné pro HDR. A to vrcholí na 60 Hz, takže nedostanete vysoké obnovovací sazby, které byste chtěli pro hladké posouvání a hry. 60Hz není pro monitor počítače špatný, ale je to docela špatné úsilí pro displej v tomto cenovém rozpětí.

Displej studia je rozhodně low-tech, pokud jde o skutečný displej. Ale stále je to jasné a barevné a rozlišení 5k znamená, že je ostré a podrobné. Za 1600 najdete monitory s věcmi, jako je místní stmívání a vyšší obnovovací frekvence. Ale mnozí se o tyto věci stejně nestarají.

Webová kamera Apple Studio Display

Displej Apple Studio má na rukávu několik triků, které jej teoreticky postavily před konkurenci. Pod kapotou má displej studia ve skutečnosti Bionic Chip A13-stejný čip, který se objevil v sérii iPhone 11. Myšlenka je taková, že tento čip pomůže webové kameře monitoru dosáhnout stejné kvality obrázků v nabídce iPhone a pomůže spravovat funkce, jako je Centre Stage.

Ale ve skutečném světě si nejsem tak jistý. Webová kamera v tomto monitoru je přinejlepším špatná a já jsem pařezován proč. Je to 12megapixelová ultrawide kamera s podporou technologie středového jeviště

Ale zatímco kamera by měla teoreticky vypadat skvěle, v praxi je zrnitá a barvy vypadají vyplavené. Zdá se, že tomu tak je bez ohledu na to, co je osvětlení, a ať už je to Mac spojen. Použil jsem tento monitor s Mac Studio a 14-palcový MacBook Pro a výsledky byly stejné-špatný obrázek.

Doufejme, že to je něco, co Apple dokáže opravit prostřednictvím aktualizace softwaru, ale dokud se tak neučiní, pokud vás koncept monitoru all-in-one osloví, může to stát za to čekat trochu.

Střední scéna naštěstí funguje docela dobře. Občas se může cítit trochu pomalu, ale obecně, středová scéna odvedla skvělou práci při zajišťování toho, aby moje zrnitá tvář byla vždy v rámci.

Reproduktory displeje Apple Studio

Spousta monitorů má do nich zabudováno reproduktory, ale zřídkakdy společnosti ve skutečnosti berou čas a peníze, aby tam vložily slušné řečníky. Monitory obvykle přicházejí s nízkými koncovými, plechovými reproduktory, které jsou tam opravdu jen jako pád pro případ, že nemáte nic jiného.

Nejedná se však o studio.

Displej studia má podle Apple lepší reproduktory než jakýkoli jiný počítač Apple. To je docela vysoký bar. MacBook Pro nabízí vynikající reproduktory pro notebook, díky čemuž je poslech hudby v pozadí mnohem lepší zážitek. To je obzvláště pravda, vzhledem k vylepšené bassové reakci.

Studio však skutečně posouvá reproduktory na další úroveň. Má do něj zabudováno celkem šest reproduktorů, včetně čtyř reproduktorů a dvou tweeterů. Basová reakce je ještě lepší než MacBook Pro a je tu určitá detaily a jasnost. Reproduktory mohou být také velmi hlasité. mnohem hlasitější, než většina bude chtít nebo potřebovat u svého stolu.

Reproduktory podporují standardy Apple, jako je také prostorový zvuk, a přestože nebudete mít úplně stejný zážitek jako s párem airpodů, byl jsem překvapen, jak by „prostorové“ reproduktory zabudovaly do monitoru získat.

Dell U2723 v přímém souboji s Apple Studio Display [4K] (Alisczech vol. 601)

Nyní je důležité stanovit očekávání. Reproduktory na displeji studia nejsou lepší než pár slušných, samostatných reproduktorů. Mám na svém stole pár reproduktorů Mackie, které jsem už nějakou dobu. a stále znějí lépe než displej studia, zejména vzhledem k tomu, že mohou být lépe odděleny, takže pro širší zvukovou scénu jsou. Ale při absenci potřeby skutečně špičkových reproduktorů jsou ty zabudované do displeje studia vynikající.

Mikrofon Apple Studio

Studio displej není jen dobrý v hraní zvuku. je dobré ho také zachytit. Monitor má do něj zabudováno tři mikrofony a jsou snadno dostatečně dobré pro všechny vaše potřeby videohovorů. Když jste ve videohovoru, můžete upravit režim mikrofonu tak, aby byl buď „standardní“, „izolací hlasové izolace“ nebo „široké spektrum“, zdá se však, že pouze FaceTime tuto funkci právě teď podporuje. Ani vlastní hlasové poznámky Apple, ani zoom nepodporují měnící se režimy mikrofonu.

Stejně jako u reproduktorů existují situace, ve kterých budete chtít samostatný mikrofon. MIC na displeji Studio není dost dobrý pro běžné podcasting nebo živé streamování. Ale pro všechny ostatní, kteří budou používat mikrofon pro hovory, je to skvělé.

recenze, displeje, apple, studio, ideální

Závěry

Je těžké přesně vědět, co udělat z displeje Apple Studio. Má na to hodně, aby bylo jasné. Má vynikající reproduktory, skvělý mikrofon a rozlišení 5K, na které opravdu záleží pro mnoho lidí. A abych byl spravedlivý, displej vypadá dobře, pokud se můžete podívat za nedostatek HDR a nedostatek technologie stmívání.

Ale je to trochu zklamán. Nejenže existuje nedostatek HDR a techů stmívání, ale také nevysvětlitelně postrádá kvalitní kameru a stojí statný 1600. V závislosti na vašich potřebách by to mohla být buď slušná cena, nebo trochu příliš drahé na to, co je v nabídce.

Pokud jste v ekosystému Apple a máte rádi myšlenku monitoru do-it-all a nevadí to cena, pak to může být způsob, jak jít. Stejně tak, pokud chcete skvěle přesné profilování barev, je to solidní možnost. Ale budete muset být ochotni se podívat kolem problémů a může být užitečné čekat, zda Apple zlepšuje kvalitu fotoaparátu.

Konkurence

Pokud hledáte monitor 5K, stále stojí za zvážení LG 27MD5KL-B, i když nedostanete stejnou kvalitu reproduktorů a mikrofonu. Stojí to 300 méně než displej Apple Studio.

Mám si koupit displej Apple Studio?

Ano, ale pouze pokud jste v pořádku s vysokou cenou, technikou stárnutí a webovou kamerou.

Recenze displeje Apple Studio

Ostrý obrázek, vynikající reprodukce barev a těsné připojení MacOS činí z The Apple Studio Display Monitor vynikajícím partnerem pro MacBook Pro nebo Mac Studio. Ale nedostatek moderních rysů a velmi vysoká cena by to mohlo být pro mnoho z toho tvrdého prodeje.

Dostupnost

Úvod

Studio displej, který sedí pod displejem XDR v rozšiřující se linii Apple, je vynikajícím společníkem MacBook Pro nebo Mac Studio Companion.

Avšak tak dobré, jak to může být díky nějaké vynikající reprodukci barev a ostrému obrazu, není to nejvíce monitor vpřed kolem.

Například postrádá některé z vyšších funkcí Apple, často touts jako klíčové prodejní body v produktech, jako je iPad Pro 12.9 palců a iPhone 13 Pro Max.

S cenou od 1599/£ 1499 je to také mnohem dražší než mnoho z nejlepších monitorů v okolí. Tak jak je to dobré?

Design

Existuje řada důvodů, proč by si někdo vybral displej Apple Studio přes levnější monitor a velmi typicky je design Apple jedním z nich. To je tam s nejmenšími monitory kolem, s velmi profesionálním vzhledem, který je jistě ovlivněn redesignem IMAC 2021.

Není to tak zábavné jako iMac a nejsou k dispozici žádné jasnější barvy, ale standardní směs černé a stříbrné strany vypadá skvěle.

Nejviditelnější vlastnost IMAC, kterou zdědí displej studia, je základní stojan. Na rozdíl od Pro Display XDR nemusíte platit navíc jednoduše za stánek, který bude zahrnut do krabice, ale pokud máte k dispozici další hotovost, můžete se roztřídit za funkčnější verzi.

Ve výchozím nastavení je displej studia se základním stojanem naklonění, který vypadá velmi podobně jako stojan z iMaku M1. Nakloní se nahoru a dolů, takže můžete vyladit úhel až do 30 stupňů, pokud se snažíte vyhnout se oslnění, ale nedochází k úpravě výšky.

U mého stolu je výška displeje studia trochu nízká (stejně jako to s IMAC), což znamená, že by to mohlo být nepříjemné během celého pracovního dne. Nakonec jsem naskládal pár knih pod stánkem, abych mu dal nějakou výšku. Apple nabízí dvě další možnosti stojanu: dalších 400/£ 400 vám dostane nějaké úpravy výšky a design velmi podobný pro displeje XDR, zatímco existuje také možnost Vesa Mount, pokud byste raději poskytli svůj vlastní stojan.

Apple říká, že tyto stánky nejsou volně uživatelem, takže nemůžete jen jít s možností naklonění s myšlenkou upgradovat se doma později. Ale obchody Apple mají schopnost je vyměnit.

Nepoužíval jsem výškový nastavitelný stojan, takže nemůžu potvrdit jeho vylepšení, ale že cena Upsell je příliš vysoká na to, abych jej doporučil, i když to celkově zlepší zážitek.

Displej studia je dokončen s touto kvalitou, kterou byste očekávali od monitoru, který tolik stojí. Hliníková sestavení je krok od obvyklé plastické konstrukce konkurence a je zde přesný dotek, který jsme očekávali od Apple Products, jako je iPhone 13 Pro.

Spíše otravně však na monitoru neexistují žádné ovládací prvky. Žádný zapnutý/vypnuto nebo vytočte pro rychlé změny nastavení. nic. Všechno je ovládáno z připojeného notebooku. To je v pořádku, pokud máte připojený počítač Mac. protože můžete ovládat vše z předvoleb klávesnice nebo systému. ale brání zážitku Windows, protože opravdu nemůžete změnit nebo vylepšit žádná nastavení.

Funkce

Uvnitř displeje Apple Studio se toho hodně děje, což má za následek monitor, který je jedním z nejpříjemnějších, které jsme zkontrolovali. K dispozici je vestavěná webová kamera, vynikající reproduktory plus to, co se rovná do značné míry vnitřnosti základního iPadu včetně bionické čipové sady A13 a úložiště 64 GB.

Nenechte se z těchto specifikací příliš nadšení, protože byste opravdu nevěděli, že uvnitř je palubní úložiště a velmi schopný čip uvnitř. Nemůžete například streamovat přímo na displej Apple Studio s Airplay (pěkný nápad, který bych rád viděl implementovat), ani na něm nemůžete ukládat soubory. Místo toho se zdá, že tyto vnitřnosti jsou zde pro aktualizace softwaru a pomáhají umožnit přidané doplňky, jako je prostorový zvuk pro reproduktory a centrum pro webcam.

Vzhledem k tomu, že společnost Samsung vydala několik inteligentních monitorů, včetně nedávných M8, z nichž všechny fungují překvapivě dobře bez připojeného počítače, má pocit, že Apple chybí trik tím.

Vestavěná webová kamera způsobila od spuštění displeje Studio docela rozruch. Je pravda, že zde je webová kamera jen v pořádku, ale po jejím používání pro videohovory každý den nemůžu říct, že je to něco, co mě obtěžovalo. Ve srovnání s většinou webových kamil integrovaných do notebooků jsou výsledky naprosto v pořádku. Jsem však méně ohromen funkcí středové scény a cítím, že je to mnohem užitečnější na iPadu. Tato funkce softwaru využívá širokoúhlý fotoaparát, aby vás v podstatě sledoval, přibližuje se dovnitř a ven, aby se pokusil udržet uprostřed obrázku.

Na iPadu (zařízení, které můžete procházet kolem několika lidí na hovor nebo používat v složitějším prostředí, jako je kuchyně), funguje skvěle. ale prostě nevidím bod na zařízení, jako je displej studia, který zůstává v jednom bod. Nepomáhá to, že tu středisko je pomalé, meandruje se, aby se pokusila dohnat tvář. Příliš často na volání zoomu na webovou kameru by mě ztratily a soustředily se na něco v pozadí a pak se snažily přesunout zpět k mému obličeji. Neustálé pohybu kolem nemohlo být pro lidi na druhém konci hovoru velmi příjemné.

Na pozitivnější poznámku, reproduktory jsou dobré. Zvuk je jasný a svěží, s velkým množstvím basů a slušnou reprezentací prostorového zvuku. Celkově je šest reproduktorů se čtyřmi reproduktory, které pořádají síly a dva vysoce výkonné tweetery. Není dost basů, aby se stal skvělým monitorem pro poslech zvuku, ale s filmy a televizními pořady to dělá skvělý zážitek. Vyzkoušel jsem nadaci Apple TV Plus Show Foundation a monitor to udělal dobrou práci při reprezentaci prosperujícího soundtracku. Zatímco mnoho monitorů zahrnuje reproduktory čistě pro zaškrtnutí políčka, cítí se jako důležitá funkce zde.

I když existuje podpora pro Windows (nebudete mít prostorový zvuk ani středové scény), měl jsem smíšené výsledky, které se připojí k notebookům Windows. Například Razer Blade 17 Pro, ale nevytvářel by obrázek. a bez nabídek nebo nastavení na obrazovce na obrazovce dostupné na displeji Apple Studio Neexistuje způsob, jak problém třídit.

Nemyslím si, že Apple to opravdu zaměřuje na uživatele Windows, a pokud se díváte na displej studio, předpokládám, že máte nedávný MacBook nebo Desktop Mac jako Mac Studio.

Chcete-li připojit zařízení k monitoru, budete potřebovat zahrnutý 1-metrů kabel Thunderbolt-stačí to připojit do portů Thunderbolt na macbooku a jste připojeni. Pokud používáte notebook, bude účtováno do 96 W a máte plný přístup ke čtyřem zadních porty (3x USB-C a 1x Thunderbolt 3) pro připojení periferií.

Je to všechno velmi snadné a dělá čistý stůl, protože jeden kabel je vše, co potřebujete. Neměl jsem vůbec žádné potíže s používáním displeje Apple Studio s MacBook Pro 2020, s ním hladce zapnul a skákal do života pokaždé, když jsem připojil notebook. Níže naleznete všechna zařízení, která Apple oficiálně uvádí, že jsou podporovány studiovým displejem.

 • Mac Studio (2022)
 • 16palcový MacBook Pro (2019 nebo novější)
 • 14-palcový MacBook Pro (2021)
 • 13palcový MacBook Pro (2016 nebo novější)
 • 15palcový MacBook Pro (2016 nebo novější)
 • MacBook Air (2018 nebo novější)
 • Mac Mini (2018 nebo novější)
 • Mac Pro (2019 nebo novější)
 • 24.inch iMac (2021)
 • 27palcový iMac (2017 nebo novější)
 • 21.5palcový iMac (2017 nebo novější)
 • IMAC PRO (2017)

Bude také fungovat s následujícími iPady:

Kvalita obrazu

Byl jsem ohromen i zklamaný kvalitou obrazu displeje Apple Studio. Celkově se jedná o fantastický LCD displej s ostrým rozlišením 5K (5120 x 2880), které dokonale škáluje MacOS a vytlačuje jasný, barevný obraz, který je v našich testech velmi přesný.

Ale opravdu to nedělá nic nového, jiného nebo zvlášť moderního. Toto je v podstatě stejný displej jako 27palcový 5K IMAC a 27palcový ultrafinický monitor z LG-dvě možnosti, které byly již několik let. Neexistuje žádná místní stmívání nebo mini-vedená technologie pro skutečné HDR, ani neexistují úrovně jasu xDR pro určité pracovní postupy. Neexistuje také žádná technologie propagace 120 Hz, takže jste uvízli s výchozí rychlostí obnovení 60 Hz, která rozhodně nebude přitahovat hráče.

Pokud dělíte tento monitor pomocí mini LED továvání, 120Hz displej na nedávné 14palcové MacBook Pro, pak kvalita obrazu bude trochu krok dolů. Jedná se o funkce Apple Touts na iPhonech, iPadech, MacBooks a Pro Display XDR a vidět, jak chybí z monitoru, který stojí 1500 GBP, je trochu zklamáním.

Naložil jsem několik představení na Apple TV Plus a Netflix, abych viděl, jaký byl displej pro zábavu. Vyskočily barvy, úrovně jasu byly skvělé a rozlišení 5k přispívá k velmi ostrému obrazu, ale nedostatek místního stmívání opravdu bere z tmavých scén s nimi vycházejícími více vyplavenými. Prasknutí mého iPad pro 12.9 palců s jeho mini LED obrazovkou vedle monitoru a sledováním epizody Severence na obou, mnohem lepší obrazovka iPadu vytlačila jasnější, mnohem bohatší obrázek.

Apple tvrdí, že displej studia může zasáhnout 600 nits jasu. vysoký počet, pokud nezohledňujete obsah HDR. Po spuštění kolorimetru přes panel se moje výsledky shodovaly s nárokem společnosti Apple. Naše důvěryhodné výsledky recenzí Labs také ukázaly, že se jedná o přesný displej, s působivým skóre pro SRGB (99.7%) a DCI-P3 (95.3%) pokrytí gamut.

Kalibraci můžete vyladit v systémových preferencích s možností pro konkrétní předvolby zobrazení, jako je design a tisk (P3-D50) a PAL nebo NTSC Video. Pro většinu lidí bych však jen držel předvolbu Apple Display.

Apple předtím představil několik různých možností pro skleněnou povrchovou úpravu a můžete si znovu vybrat. Ve výchozím nastavení je sklo lesklé a povrch bude známý každému, kdo použil iMac nebo MacBook. Zaplaťte dalších 250 GBP a můžete přejít na sklo nano-texturu. To, Apple říká: „rozptyluje světlo, aby dále minimalizovalo oslnění“ a mohlo by to být dobrý upgrade, pokud pracujete ve velmi jasné místnosti a přímo před oknem.

Celkově je však panel dobrý. Jeho stupnice s vysokým rozlišením se macOS fantasticky dobře, takže se vše cítí v poměru a to dělá ostrý obraz cokoli, co děláte. Je to jen škoda, že některé funkce vyšší end nejsou přítomny a není to monitor schopný vydat HDR video.

Měli byste si to koupit?

Chcete vytvořit jednoduché nastavení se svým MacBookem:

Díky zahrnutém mikrofonu, reproduktorům a přiměřené webové kameře plus jediné připojení kabelu Thunderbolt je to silný monitor all-in-one, který se snadno připojí a nabíjí MacBook.

Máte pracovní postup HDR:

Samozřejmě byste si to neměli koupit, pokud máte jako hlavní stroj notebook Windows, ale také to stojí za slečnu, pokud chcete vytvořit pracovní postupy v HDR. Stejně jako je obrazovka, neexistuje žádná podpora HDR spolu s místním stmíváním a je to jen 1 60 Hz LCD panel.

Poslední myšlenky

Studio displej používám asi měsíc a budu smutný vidět, že nechám důvěryhodné recenze laboratoře. Je to nádherné řešení monitoru all-in-one, které vypadá skvěle, poskytuje silný a barevně přesný obraz a přitom je bezproblémově vázán na ekosystém Apple.

Přesto si myslím, že je to těžké doporučení pro kohokoli kromě nejpravděpodobnějších fanoušků Apple, kteří prostě musí mít tak snadné použití a rozlišení 5k. Vysoká požadovaná cena může být mnohem nižší než pro displeje XDR, ale je to hodně, když se domníváte, že panel byl právě vytržen ze staršího iMaku. Nedostatek jakékoli místní podpory stmívání pro jakoukoli formu HDR je škoda, stejně jako absence propagace.

To se nebude soupeřit s nejlepšími herními monitory, ani to není opravdu vhodné pro majitele Windows PC. Ne, jedná se o výklenek pro někoho, kdo vlastní MacBook Pro a nebojí se o náklady. Pokud vás to shrnuje, pak se nenajdete lepší, aniž byste ještě více utráceli na studiovém displeji XDR.

Jak testujeme

Používáme každý monitor, který testujeme na delší dobu, v tomto případě asi měsíc. Během této doby to zkontrolujeme pro snadné použití a prodáme jej prostřednictvím jeho kroků pomocí jeho každodenních úkolů i specializovanějších, barevných práce s barvou citlivou na barvu. Také kontrolujeme jeho barvy a kvalitu obrazu s kolorimerem, abychom otestovali jeho pokrytí a kvalitu displeje.

Možná se vám bude líbit.

AOC AGON AG274QZM (2023) Recenze

Recenze Acer Predator XB323QK

Časté časté

Funguje displej studia se zařízením Windows? Vyzkoušel jsem displej s několika notebooky se systémem Windows a zatímco pouze jeden nefungoval (model Razer), všichni ostatní to udělali. Nemáte však mnoho výhod, jako je prostorový zvuk, středová scéna nebo velká kontrola nad kvalitou obrazu.

Je vyjímatelný napájecí kabel? I když můžete vytáhnout pevný napájecí kabel, není navržen tak, aby byl odstraněn a vyžaduje hodně síly.

Jargon Buster

USB-C

Moderní konektor USB, který najdete na většině telefonů Android, nových notebooků, kamer a herních konzolí. Je reverzibilní a používá se k nabíjení spolu s přenosem dat.

Blesk

Port Apple pro nabíjení a přenos dat. Najdete to na levnějších iPadech a na všech telefonech Apple.

AirPlay 2

AirPlay 2 je druhá generace proprietární technologie bezdrátového streamování společnosti Apple, která je zabudována do všech jeho hardwarových produktů (a podporovala mnoho dalších). Je navržen tak, aby předával obsah z vašeho zařízení Apple. hudba, video a fotografie. K kompatibilnímu přijímači nad vaší Wi-Fi sítí, jako je televize, bezdrátový reproduktor, AV přijímač atd.

Apple Studio Display

Nový displej Apple Studio je spuštěn současně jako Studio Studio Sparkling Mac, je ohromující displej. Zatímco většina displejů má rozlišení 2K nebo 4K, jedná se o 5k displej. Stejně jako displeje na známém 27palcovém IPS-panelu iMacs. Který displej Apple Studio také obsahuje.

27palcový displej by se mohl snadno mýlit za iMac. Jen bez sekce pod obrazovkou a přichází s čipem A13 a 64 gigabajtů interního úložiště, ale nefunguje to, aniž by bylo připojeno k Mac. Například výše uvedené studio Mac. Nebo Mac Mini, Mac Pro nebo novější notebook MacBook.

Displej vypadá nejvíce jako větší displej Apple Pro, ale pokud si myslíte, že displej studia je drahý, počkejte, až uvidíte cenu displeje Pro. Což je, samozřejmě, poněkud odlišná obrazovka. 32 palců s rozlišením 6 kB ve formátu 16: 9, neuvěřitelný kontrast 1 000 000-1 a 10bitová barevná hloubka; Je to druh věcí, které potřebují pouze ti nejnáročnější profesionálové.

Displej Apple Studio stojí třetinu displeje a pro většinu to bude mnohem lepší nákup. Je také k dispozici s nano-potahováním-za cenovou prémii-což je v podstatě textura leptaná do sklenice, aby tlumila odrazy, aniž by obětovala kontrast a ostrost.

Ne mnoho 27 palců je přímo srovnatelné s displejem studia. Respektovaný Eizo vyrábí 4K displeje pro fotografii a grafiku ve stejné velikosti a cenovém rozpětí, stejně jako LG, který má vynikající 5k displej za příznivější cenu. Ale rozsah není obrovský.

Nabíjení notebooku

Displej Apple Studio je cena za 1 749 EUR. Z tohoto důvodu získáte panel IPS s rozlišením 218 DPI, až do 600 jasu NIT, podpora barevného prostoru P3 a miliardou barev. Displej také podporuje skutečný tón, který upravuje teplotu barvy obrazovky na světlo v místnosti a snižuje modrou, což vám může v nejhorším případě bolesti hlavy způsobit hlava.

Otočte obrazovku a najdete tři konektory USB-C a jeden vstup a výstup Thunderbolt 3 s 96 watty nabíjecí síly. Připojte macbook a studio displej nabíjí baterii. Všimněte si, že na displeji není žádný vstup HDMI, který podivně nemá tlačítko napájení. Místo toho se automaticky zapne, když je připojen k kompatibilnímu mac a vypne, když Mac jde spát.

K dispozici je také nástěnná držák VESA pro obrazovku, která umožňuje, aby byl svisle nakloněn, a stolní stojan s nastavením výšky 105 mm. Lze je buď poskytnout předem sestavené, takže obrazovka je o něco dražší, nebo doplněna specialistou na Apple.

Skvělý zvuk

Studio displej má vestavěné reproduktory, které jsou překvapivě dobré. Jsou skryty uvnitř a zahrnují čtyři reproduktory v konfiguraci push-pull a dva tweetery. Displej také podporuje prostorový zvuk společnosti Apple i Dolby Atmos a zvuk, který přináší, je několik kroků v kvalitě ve srovnání s tím, co je v tomto druhu displeje běžné.

Opravdu, basy a dynamika je zde ve skutečnosti spousta. Kolo Apple TV a Apple Music bylo velmi přesvědčivé. Pochybuji, že hudebníci a hudební producenti se spokojí s vestavěnými reproduktory, ale mnoho dalších pravděpodobně nebude cítit potřebu nic lepšího. Zvuk je tak dobrý.

FaceTime

Displej má také vestavěnou fazetovou kameru se třemi mikrofony nahoře a poskytuje pro vašeho konverzačního partnera křišťálově čistý a hluk bez šumu.

Fotoaparát je 1080p Full HD a má pokročilé zpracování obrazu pro zlepšení kvality videa a poskytování přesných barev bez šumu as dobrou definicí a ostrostí. Fotoaparát FaceTime má také funkci centra Apple, kde vás sleduje a oddálí, pokud jsou ostatní na videohovoru. Vypadá to docela skvěle, ale kvalita obrazu bohužel chybí.

Srovnal jsem kameru na obrazovce s fotoaparátem na 24palcovém IMAC M1 a kvalita obrazu z fotoaparátu na iMacu byla výrazně lepší. Tam, kde fotoaparát IMAC dával obrázky dobrou ostrost, hladký kontrast, pěkné barevné gradace a velmi malý hluk obrazu, byly obrázky z displeje studia rozmazané a vyplaveny zrnitou vrstvou šumu obrazu.

Apple říká, že na displej přichází aktualizace, která problém vyřeší. Nebylo to připraveno, když jsme museli vrátit obrazovku, takže nemáme ponětí, jak dobrá je aktualizace, nebo zda dokonce poskytne slušnou kvalitu obrazu z kamery FaceTime.

Kvalita obrazovky

Na druhé straně je celková kvalita obrazovky dokonalá. Nezískáte více než 60 Hz a displej Studio nepodporuje pohyb pro 120 Hz. Myslíme si, že by to mělo, protože je zaměřeno na profesionály, kteří provádějí editaci videa na pokročilé úrovni.

Displej také nepodporuje HDR, další podivné opomenutí na tom, co je konec konců profesionální displej. Ve srovnání s obrazovkou kalibrovaného 27palcového IMAC (s procesorem Intel) však uvidíte mnohem větší rozsah kontrastu a plynulejší gradace na obrazovce studia, která má také správnější vyvážení bílé přímo z krabice než kalibrovaná obrazovka iMac.

Úpravy ve finále Cut Pro nebo Adobe Photoshop je potěšením v kombinaci s bleskem rychle Mac Studio. Běží hladká videa s pomalým pohybem na obrazovce ostré břitvy vypadá jednoduše fenomenální. Ale s ještě hlubšími černými úrovněmi, jako je na OLED displeji, by videa a animace vypadala ještě přitažlivěji.

Microled je také možnost, kterou Apple již používá na iPad Pro, ale na konci dne patří panely IPS Apple mezi nejlepšími na trhu. Ukazuje se na displeji studia.

Závěr

Apple’s Studio Display je přirozeným partnerem pro MAC studio. Ale také jsem to použil se starší MacBook a novější 24palcový iMac M1 a oba bezchybně pracovali s displejem. Což je zářez nebo dva pevnější a dobřejší než většina ostatních v této třídě.

Cena se může zdát odhodit a vzhledem k tomu, že LG’s UltraFine 27MD5 má ekvivalentní 5K panel za podstatně méně-v závislosti na tom, kde nakupujete-se zdá, že displej Apple je předražený.

Displej LG také pracuje s většinou počítačů. Ale nevypadá to tak dobře vedle mac studio a nemá téměř skvělý zvuk displeje Apple. Bylo by to perfektní s HDR, propagací a lepší facetime kamerou.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS