Recenze Lenovo ThinkPad X1 Extreme (Gen 4): Aktualizace, která zlepšuje téměř všechno…

Nové CPU, GPU, úložiště, obrazovky a další dorazí s čtvrtým genem X1 Extreme.

Společnost Lenovo ThinkPad X1 Extreme je konkurentem zaměřeným na obchod s XPS 15, který přináší tunu energie v odolném a bezpečném podvozku. Zatímco ThinkPad X1 Extreme (Gen 3) byl většinou výkonnostním výkonem přes druhou generaci, model čtvrtého generace, který mám pro testování, jde mnohem hlouběji s upgrady a upřesněním. Kromě nového hardwaru výkonnosti má nové možnosti zobrazení, rychlejší úložiště, volitelné připojení 5G, nové rozložení reproduktorů a další. Po dobu několika týdnů jsem používal ThinkPad X1 Extreme (Gen 4), abych přesně viděl, kde to vyniká a zda to stojí za to docela robustní cenovka.

Sečteno a podtrženo: X1 Extreme (Gen 4) se zlepšuje s obnoveným výkonem, nové displeje 16:10, Thunderbolt 4, PCIe 4.0 úložiště, fotoaparát 1080p a zvuk nejvyššího popředí. Výdrž baterie však ponoří a můžete si všimnout nějakého podsvícení krvácení při prohlížení tmavých scén. Nicméně ti, kteří mají velký rozpočet a těžkou pracovní zatížení, budou chtít mít na paměti X1 Extreme (Gen 4).

Pro

 • Nový 16palcový displej s poměrem stran 16:10
 • Thunderbolt 4, 5G LTE
 • Nejvyšší reproduktory s Dolby Atmos
 • Nejlepší k dispozici klávesnice
 • 1080p kamera, IR senzor

Proti

 • Životnost baterie není skvělá
 • Velmi drahé s častými kolísání ceny
 • Podvozek je magnet otisků prstů
 • Některé displejné světlo krvácení

Lenovo ThinkPad X1 Extreme (Gen 4): Cena, dostupnost a specifikace

Lenovo dodal Windows Central s revizní jednotkou ThinkPad X1 Extreme (Gen 4). Tento specifický model má uvnitř jedenáctého procesoru Intel Core i7-11800H (CPU), NVIDIA RTX 3060 Laptop Graphics Card (GPU), 16 GB jednokanálové RAM, 512GB M, 512GB m.2 PCIe 4.0 Drive s pevným státem (SSD) a 16palcový displej s poměrem stran 16:10 a rozlišením QHD. Tento přesný model stojí asi 3 786 v Lenovo. Poměrně kolísajte častým prodejem Lenovo; Modely najdete také na Amazonu a Newegg.

CPU Intel VPRO jsou k dispozici pro další správu a zabezpečení. Chip jádra I9-11950H VPRO odemkne GPU notebooku NVIDIA RTX 3080. Jinak s jádrem i5 nebo jádrem i7 jste zamčeni buď do GPU RTX 3050 Ti nebo RTX 3060.

Zde jsou přesné specifikace, jak je uvedeno v mé recenzní jednotce.

OSProcesorRAMGrafikaÚložný prostorZobrazitPortyZvukPřipojeníFotoaparátKlávesniceTouchpadBezpečnostníbaterieRozměryHmotnostBarvaMateriál
Windows 10 Pro
11. Gen Intelcore I7-11800H8 Jádra, 16 vlákna do 4.6GHz
16GB DDR4-3200MHZSING-CANNELTWO SODIMM SLOTS K dispozici
NVIDIA RTX 3060 Laptop6GB GDDR6 VRAM
512GB m.2 PCIe 4.0 NVME SSDOPAL2 SecuritypgradeableOneone m.2 slot
16 palců2560×1600 (qhd) 16:10 aspekt ration-dotyků, anti-glarelow modré světlo
Two Thunderbolt 4two USB-A 3.2 (Gen 1) SD CARD READER3.5 mm audio jackhdmi 2.1
Duální 2W stereofonní reproduktory Atmosdual-Array mikrofony
Intel Wi-Fi 6e AX210BLUETOOTH 5.2
Front-thes 1080ping cameraprivacy závěrka
Únik rezistentní
PrecisionTrackpoint
Otisky prstů čtenáře cameradtpm 2.0Kensington Nano Lock Slotcamera Shutter
90WH230W AC ADAPTTER
14.15 x 9.99 x 0.7 palců (360 mm x 254 mm x 18 mm)
3.99 liber (1.81 kg)
Černá
Slitina hliníku (spodní) hybrid z uhlíkových vláken (nahoře)

Lehký a tenký

recenze, lenovo, thinkpad, extreme

Lenovo ThinkPad X1 Extreme (Gen 4): Design a funkce

Podvozek ThinkPad X1 Extreme byl pro čtvrtou generaci změněn jen trochu, s hlubším tělem, aby nahradil vyšší displej. Je to stále kolem 0.7 palců tenkých a stále váží asi 4 liber. Základna slitiny hliníku a hybridní víko z uhlíkových vláken přispívají k relativně nízké hmotnosti a vzhledem k tomu, že je hardware pro výkon uvnitř, není moc na co si stěžovat. Notebook je rigidní, je postaven dobře a podstoupil obvyklý test trvanlivosti MIL-STD-810H, aby prokázal, že se může vyrovnat s tvrdými podmínkami.

Máte pouze jednu možnost se standardním plochým černým povrchem a stále je to absolutní magnet otisků prstů. Při práci na veřejnosti s sebou přinesete s sebou čisticí hadřík. Víko má na sobě logo Thinkpad, ale jinak je to čistý design. Rozložení portů je stejné jako třetí gen X1 Extreme, i když existují určité upgrady výkonu. Dva Thunderbolt 4 přebírají TB3 a HDMI 2.0 Port se stává HDMI 2.1. Na mém modelu recenze není žádný slot nano-SIM, ale výběr pro volitelné připojení LTE 5G by jej měl přidat vedle čtečky SD Card Reader.

Otevření víka extrému X1 (Gen 4) odhaluje některé z nejvýznamnějších změn. Nejviditelnější je větší displej, který pokryji v další části. Přidaná hloubka podvozku znamená, že kolem klávesnice a touchpad je více prostoru pro práci. Lenovo přesunul reproduktory, aby nyní lemoval klávesnici na obou stranách, čímž se sníží šance, že zvuk je tlumen z reproduktorů dole. Dolby Atmos se vrací a pomáhá zvyšovat zvuk z 2W reproduktorů. Zvuk je vynikající. Je tu spousta objemu pro práci, basa je hluboká a vše. od hudby po filmy až po spolupracovníky na hovor. lze jasně slyšet.

Čtečka otisků prstů již nestojí sám, odsazený do odpočinku Palm. Místo toho se nyní zdvojnásobí na tlačítku napájení. To zlepšuje celkový čistý vzhled notebooku. Klávesnice je stejně dobrá jako vždy a nabízí hlubokou 1.5 mm cestování, zabíjené klíče a třístupňové podsvícení. Není zahrnuto žádné číslo čísla (prostor se používá pro reproduktory), ale existují samostatné navigační klíče a vyhrazené tlačítka pro ovládání hovorů pro snazší konferenci. Systém Trackpoint je zahrnut nad velkým přesným dotykem pro každého, kdo se stále nemůže vzdát červeného ukazatele a fyzických tlačítek. Touchpad je pevný, dobře sleduje a kliknutí se cítí plné.

Zdá se, že fotoaparáty na některých z nejdražších notebooků stále žijí několik let, často s zrnitým rozlišením HD. Naštěstí Lenovo upgradoval na 1080p (FHD) pro mnohem čistší obrázek. To je standardní pro všechny modely X1 Extreme, ale můžete upgradovat na hybridní IR kameru a webovou kameru, pokud potřebujete přidanou zabezpečení prostřednictvím Windows Hello.

Modem Wi-Fi 6E, který je přidán na desku, je zahrnut do všech modelů, spojený s Bluetooth 5.2 pro bezdrátové příslušenství. Konektivita LTE se znovu objeví, i když byla ve čtvrté generaci upgradována ze 4G na 5G. Přidejte modem Snapdragon X55, pokud potřebujete zůstat ve spojení mimo řadu Wi-Fi.

Velké změny

Lenovo Thinkpad X1 Extreme (Gen 4): Displej

Pro ty, kteří potřebují více pixelů, existuje také několik modelů UHD s výběrem dotykových nebo nedotknutelných schopností. Oba používají panel IPS, spravují 100% Adobergb (jak je inzerováno), mají Dolby Vision a HDR400 a emitují nízké modré světlo.

Verze bez dotyku má anti-glare povrch, zatímco dotyková verze je antireflexní a anti-smudge. Oba spravují až 600 jasu nits, jak inzeroval Lenovo. Inking je možné na dotykovém modelu a Lenovo’s Precision Pen 2 by mělo být správným zápasem. Pro specializovanou práci vězte, že oba modely UHD jsou také kalibrovány barvy rentgenového pantonu.

Spousta energie, ne moc baterie

Lenovo ThinkPad X1 Extreme (Gen 4): výkon a baterie

Výkon špičkovým výkonem byl vždy základem série X1 Extreme, jak název napovídá. Čtvrtá generace byla narážena na 11. procesory série Her-řady Intel Core Core, stejně jako GPU NVIDIA RTX 30 řady GPU. Možná důležitější je přesun na PCIe 4.0 úložiště, které odemkne rychlosti přenosu puchýře.

Modely ThinkPad X1 Extreme (Gen 4) začínají v jádru I7-11800H, což je to, co mám ve své recenzní jednotce. Může být spárován buď s noteboovou kartou NVIDIA RTX 3050 TI nebo RTX 3060; Pro GPU notebooku RTX 3080 se budete muset rozhodnout pro CPU Core i9.

Výkon při testování je většinou vynikající. I7-11800H postavil vynikající jednojádrové skóre Geekbench. Alespoň Benchmarking PCMark 10, který měří, jak dobře komponenty vašeho systému spolupracují, bylo působivé. Jak již bylo zmíněno, PCIe 4.0 úložiště je šíleně rychlé a po nákupu můžete vždy upgradovat. Tento systém má jednokanálovou RAM (jedna 16 GB tyčinka), i když pro budoucí upgrady jsou k dispozici dva sloty SODIMM.

Nemohl jsem dostat 3DMark’s Time Spy test, i když Fire Strike běžel dobře. Extreme X1 Extreme (Gen 4) zde uvádí dobrá čísla, i když bych si tento notebook nekoupil jako herní stroj. Místo toho se podívejte na naši sbírku nejlepších herních notebooků.

Podívejte se, jak se X1 Extreme (Gen 4) porovnává s předchozími generacemi a dalšími notebooky, které jsme nedávno testovali.

Recenze Lenovo ThinkPad X1 Extreme (Gen 5): Skvělá síla za cenu

  Cianna Garrison editoval Marcus Mears III

Lenovo’s Thinkpad série notebooků získává od většiny vysoká očekávání. očekáváte hodně, protože tato zařízení mají obrovskou pověst. Takže, když jsem dostal ruce na Lenovo Thinkpad X1 Extreme Gen 5, očekával jsem velikost. Právě jsem to dostal.

Čerstvý z další recenze ThinkPad, X1 Carbon (Gen 10), byl jsem zdoben nejnovějším extrémním modelem. Stejně jako u minulých iterací ThinkPad X1 Extreme, jako je Gen 4, je Gen 5 vysoce výkonný, který překonává mnoho dalších zařízení ve své váhové třídě. Jeho výkonný procesor Intel usnadňuje včasné dělat téměř cokoli, zatímco jeho NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti GPU přináší krásné obrázky. bez ohledu na to, na jaké formě médií konzumujete konzumující. Práce nebo hraní, ThinkPad X1 Extreme Gen 5 vás nezklame. Musel jsem kopat hluboko, abych našel několik malých chyb.

Tento notebook powerhouse však přichází za cenu. Můj model, 21De0046us, stojí za své prémiové funkce přes 3 600. Přesto je výdrž baterie o průměru-dobrá, ale ne to, co byste mohli očekávat pro takový vysoce cenový počítač. Vzhledem k jeho téměř dokonalému výkonu je však X1 Extreme Gen 5 vynikajícím nákupem pro profesionální nebo osobní použití.

Tady je to, co se nám líbí

 • Nádherný 4K displej a grafika
 • Pohodlná klávesnice a trackpad
 • Robustní, stylový design
 • Premium, téměř dokonalý výkon
 • Skvělé pro příležitostné hráče

A co ne

Odborné recenzenti How-to Geek jdou s každým produktem, který zkontrolujeme. Každý kus hardwaru jsme vložili do hodin testování ve skutečném světě a v naší laboratoři je provedli prostřednictvím benchmarků v naší laboratoři. Nikdy nepřijímáme platbu, abychom podpořili nebo zkontrolovali produkt a nikdy agregovali recenze jiných lidí. Přečtěte si více

Design: Premium a pohodlné

Podvozek ThinkPad X1 Extreme Gen 5 je solidní, takže neočekávejte, že tento notebook bude lehký. Je to trochu těžké nosit a jeho nabíječka je také (více o tom později). Ale to, co obětujete přenositelností, vyrovnáváte v hladkém a působivém představení.

Tělo Extreme Gen 5 je nádherné: tryskový černý uhlíkový povrch s tkaným vrcholem a příjemným pocitem ruky. Vazeb vypadá jako umělecké dílo a také získáte logo ThinkPad s červeným světlem indikátoru, takže budete vědět, že váš notebook je zapnutý (i když je zavřený).

Displej IPS měří 16 palců, díky čemuž je tento notebook ideální pro konzumaci médií. V horní části displeje sedí integrovaná webová kamera s nenápadnou závěrkou na soukromí a pole s duálním mikrofonem.

Klávesnice je zasazena mezi systémem reproduktoru Dolbyatmos zařízení a uprostřed desky je bod stopa. Pod oblastí psaní je velká tlačítka TrackPad a tři knoflíky myši (vpravo, vlevo a střed).

Jsem fanoušek velké klávesnice, značného trackpadu a obrovské obrazovky; Pokud jde o funkci, X1 Extreme Gen 5 to vyřadí z parku.

Porty: Zůstaňte ve spojení s tím, co používáte

 • Porty: 2x Thunderbolt 4 USB-C Ports, 2x USB 3.2 Gen Porty (1 s vždy zapnutým), 1x HDMI (až 8k/60Hz), 1x 3.Konektor kombo a mikrofon 5 mm, 1x Power Connector, 1x SD Express 7.0 čtečka karet
 • Volitelné porty: 1x nano-SIM slot karty (modely podpory WWAN)

Když hledám notebook, přemýšlím o mnoha faktorech a kolik portů má jeden z nich. Pokud používáte své zařízení hodně jako já. to znamená, že je to vaše živobytí a na den nemůžete být bez počítače. budete milovat možnosti portů, které X1 Extreme Gen 5 poskytuje. Na levé straně zařízení má extrémní gen 5 napájecí port (pro nabíjení), dva porty Thunderbolt 4 USB-C, port HDMI a konektor pro sluchátka/mikrofon.

Napravo jsou dva USB 3.2 porty gen (jeden je vždy zapnutý) a SD Express 7.0 čtečka karet.

Dotyková obrazovka, trackpad a klávesnice

 • Dotyková obrazovka: Multi-dotyk kapacitního typu, podporuje 10-bodový dotyk, podporuje Lenovo Precision 2 Pen (prodáno samostatně)
 • Klávesnice: 6-řada, odolná proti únikům, multimediální klíče FN, dva režimy LED podsvícení
 • Trackpad: 2.67 x 4.53in (67.7 x 115 mm) Skleněný povrch vícedotykový touchpad

Po použití několika notebooků Lenovo vím, že mají fantastické dotykové obrazovky a X1 Extreme Gen 5 následuje oblek. Citlivost na dotek je správná; Pokud chcete, můžete snadno použít svůj notebook jako tablet. Tento model také podporuje Lenovo’s Precision Pen 2, aktivní stylus pro notebooky dotykové obrazovky, což je fantastické, pokud chcete při práci čerpat nebo si dělat poznámky.

Trackpad je dostatečně velký, aby potěšil, ale ne tak velký, že se dostane do cesty, když píšete. Je to citlivé ai když dáváte přednost bezdrátové myš, zjistíte, že to nepotřebujete hodně času.

Pokud jde o klávesnici, je to pohodlná, stand-out hvězda pro lidi, kteří hodně píše. Jako někdo, kdo každý den odpálí sadu klíčů po celé hodiny, nemám žádné stížnosti na jeho výkon. Je to kliky a pružiny správnými způsoby.

recenze, lenovo, thinkpad, extreme

Výkon: Zapomeňte na „Všechny práce a bez hry“

Od streamování televizních pořadů po úpravy fotografií ve Photoshopu až po procházení webu s trapným množstvím otevřených karet, ThinkPad X1 Extreme Gen 5 pro mě byl absolutní měnič her pro mě. Produktivita je místem, kde tento notebook svítí nejvíce.

Ve své době s X1 Extreme jsem ho použil k hraní her, sledování videí a práce na článcích ve WordPress, Google Docs a Skyword. Také jsem ho použil k videochat se svou skupinou psaní, upravit povídku, nahrávat zvuk, poslouchat melodie na Spotify, dotknout se některých obrázků ve Photoshopu a vytvořit web s Wix. Ve své multitaskingové síle jsem nenašel žádné chyby. tento notebook na mě ani jednou nezmrzl.

V jednom okamžiku jsem měl v prohlížeči otevřených téměř 30 karet, stahování hry 22 GB, přehrávání videa na YouTube a ve Photoshopu jsem editoval média. Ne výkyv. Toto je síla, kterou můžete od tohoto notebooku očekávat.

Mezi nedávné kapky notebooku ThinkPad, jako je Lenovo Thinkpad E14 Gen 2 nebo Z13 Gen 1, patří X1 Extreme mezi nejlepšími, pokud jde o výkon a funkci.

Příležitostné hraní je jít

Nejsem pro hráč. Pokud jste typ, který chce vysoce výkonný herní notebook, je nejlepší se držet těchto modelů a získat přesně to, co chcete z výkonu, rychlosti a grafiky. Ale pokud rádi hrajete hraní her k úniku po tvrdém dni, budete potěšeni tím, co dokáže zvládnout X1 Extreme Gen 5.

Hrál jsem všechno od života je divné: skutečné barvy až po padly za soumraku do mého času v Portii a od začátku bylo jasné, že extrémní prochází létajícími barvami. Nejpůsobivějším výkonem během mých herních běhů bylo, jak dobře je život extrémního manipulace s extrémem X1 divný: True Colors. Hra není tak náročná, jako je Dusk Falls (který váží téměř 70 GB ke stažení), ale grafika a výkon mě odhodily pryč.

Obnovová frekvence obrazovky je pouze 60 Hz, což funguje dobře, ale všiml jsem si několika mírných problémů s roztržením obrazovky a koktání během některých řezaných scén a posouvání; Nestačilo mi to zabránit ve hře a bylo dost malé na to, aby ignorovalo.

Během As Dusk Falls, největší z mých stahování, jsem dostal stejný téměř dokonalý výkon pro někoho, kdo se oddává hraní jako zábava. Hraní fungovalo dobře s tím, co jsem použil: PC Gaming Controller nebo Mechanical Keyboard a myš.

Pro někoho, kdo miluje hry na hraní atmosférických rolí, vedl Lenovo X1 Extreme Gen 5 lépe, než jsem čekal, a já jsem snadno viděl, jak si koupím tento notebook pro svůj výkon v práci i na hraní.

Hands On With Lenovo’s ThinkPad X1 Extreme Gen 4: Serious Power for Pros

Nejlepší herní notebooky z roku 2023

Lenovo Legion 7i

Asus TUF Dash 15

1049.99 1149.99 Ušetřete 9%

Acer Nitro 5

HP 14

Razer Blade 18

2899.99

Displej: Ohromující jasnost, která způsobuje, že každé médium svítí

Grafika na notebooku ThinkPad X1 Extreme Gen 5 není jen dobrá. jsou skvělé. S rozlišením rozlišení 4K, širokého Quad Ultra Extended Graphics Array (WQUXGA), streamování filmů nebo hraní her se cítí jako pohlcující zážitek. Displej IPS je krásný, i když je důležité si uvědomit, že Lenovo nenabízí možnost OLED, pokud budujete vlastní online.

Kvěrná kvalita byla zřejmá ve všem, co jsem udělal, ale X1 Extreme Gen 5 ožívá při hraní her nebo sledování filmů a videí.

ThinkPad X1 Extreme Gen 4 REVIEW

Barvy jsou živé a díky vyváženému jasu a kontrastu se objevuje hloubka, která se objevuje. Od zvířecích videí po rekreační filmy nebo temné, náladové odstíny hitů Netflixu ve středu, kvalita obrazu X1 Extreme Gen 5 mě nikdy nezklamala.

Zvuk a video: Inspirovaná kvalita zvuku a hovorů

Webová kamera na X1 Extreme Gen 5 se vydala dostatečně dobře, aby přeskočila všechny možnosti externí kamery, které jsem měl po ruce. Obrázek prošel jasným v dobrém osvětlení a já jsem nevypadal příliš vyplaveně (jako obvykle na noteboových kamerách). Byl jsem šokován tím, jak dobře se i IR hybridní kamera manipulovala s tlumeným osvětlením. Na hovory jsem se nevypadal příliš zrnitý a nemusel jsem hledat jasnější oblasti. Pokud je to možné, stále bych doporučil zamířit do místnosti, která má lepší osvětlení.

Systém reproduktorů během hraní a streamování byl ve většině případů dostatečně hlasitý na asi 70 až 80%, ale několikrát jsem ho rozpadl až 100%. Reproduktory extrémního Gen 5 fungují dobře-ale jakmile zasáhnete asi 85%, dochází k určitému poklesu kvality. Celkově tyto reproduktory dělají své nejkrásnější, aby vás udržovaly na tom, co posloucháte, a nezní příliš křupavě jako ostatní reproduktory notebooků. Audiofilové budou chybět hluboké basy, ale průměrní posluchači budou více než spokojeni.

Účastníci videohovoru mi řekli, že kvalita zvuku je skvělá, a při zaznamenávání se mohu potvrdit, že mikrofony s dvojím pole dělají stejně dobrou práci, jak byste doufali na notebook. Nezaznamenal bych pro zvuk s integrovaným mikrofonem (samozřejmě), ale pro vaše každodenní schůzky a další úkoly to funguje dobře.

Životnost a nabíjení baterie: Ponechte nabíječku poblíž

Pokud jde o 90 wattovou baterii, dělá slušnou práci. Poplatek notebooku nebyl podprůměrný a udržoval si po většinu dní dobrých pět až šest hodin mírného využití, s nimiž jsem byl spokojený.

Vzhledem k tomu, že baterie byla stížnost v předchozích extrémních modelech, přeji si, aby Lenovo napravil situaci s delší výdrží baterie. Vyměnil bych některé schopnosti notebooku za dlouhodobější poplatek každý den v týdnu. Za jednu hodinu se můžete dostat do 80% poplatku (ve většině případů jsem dostal kolem 65 až 70%).

Pokud plánujete hru, příliš dlouho bych se od nabíječky nevystoupil. Během her se baterie z 61% na 7% nabíjela asi za 25 minut, takže hraní her je nejlepší způsob, jak jít. A nenechte se vyděšeni hlasitým fanouškem. zní to jako fanoušek pokoje, jakmile to půjde.

Pokud jde o nabíječku, je to poměrně velké, ale měli byste očekávat, že z nabíječky 230 W. Je to zhruba stejné jako mobilní telefon pro velikost a asi palec.

Váží téměř dvě libry a cítí se jako cihla. ale Lenovo’s X1 Extreme je spíše o produktivitě než štíhlé, lehké přenositelnosti, takže si nemyslím, že je to problém. Spíše jen něco, co si můžete být vědomi, pokud uvažujete o koupi tohoto notebooku.

Pokud si koupíte notebook Lenovo ThinkPad X1 Extreme Gen 5?

Pokud hledáte notebook, který dokáže zvládnout programy médií a editace, plus příležitostné hry, velké stahování, více internetových karet a jakýkoli druh multitaskingu, který můžete bubnovat, nemusíte se dívat dále než Lenovo ThinkPad X1 Extreme Gen 5.

Hlavní pokles spočívá v napájení baterie. Přesto, pokud používáte notebook pouze v pěti až šestihodinových bodech, budete spokojeni. Pokud hrajete, budete chtít nabíječku po ruce. Pokud jde o cenu, pokud nepotřebujete zařízení s tolika zvony a píšťalky, ale produktivita je důležitá, možná budete chtít vyzkoušet další možnosti, jako je Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 10, což vás bude stát méně a stále funguje dobře.

Zařadil bych to mezi nejlepší notebooky ve své sestavě? To se vsaď. Pokud máte peníze a chcete investovat do počítače, který vás nezklame, můžete získat stejný model Lenovo ThinkPad X1 Extreme Gen 5 I testoval jsem na přibližně 3 600 nebo si přizpůsobil své vlastní v Lenovo od 2 999.

Lenovo ThinkPad X1 Extreme Gen 2 Recenze: Beefy Business notebook nejlépe zbývá na nabíječce

Lenovo’s ThinkPad X1 Extreme Gen 2 se může pochlubit 4K displejem a grafikou NVIDIA, ale tyto špičkové komponenty také táhnou výdrž baterie.

Nejlepší dnes: Lenovo ThinkPad X1 Extreme Gen 2

Lenovo‚s ThinkPad X1 Extreme Gen 2 je úhledný obchodní notebook s mocí lehké herní soupravy. Za jeho zapnutým fasádou najdete grafiku Nvidia Geforce GTX 1650 a až do 4K displeje, vše v notebooku vážícího dobře pod 4 libry.

Proč si kupovat takový notebook? Možná jste do vývoje aplikací VR, nebo byste chtěli využít určitých aplikací, které využívají zrychlení GPU, od Adobe’s After Effects a Premiere Pro po 3D modelování a software Big Data. Nebo snad chcete jen strávit nějaký čas se sérií Yakuza nebo vnějším světem na vašem ThinkPadu, jakmile je pracovní den hotový.

XPS 15 7590

Žádný úsudek zde v žádném případě, ale pokud je vaše priorita přenositelnost, pravděpodobně budete chtít podívat jinde, nebo se alespoň vyhnout 4K modelu, který jsme testovali. S ohledem na slabou výdrž baterie, grafických požadavků na rozlišení 4K a neobvyklé nastavení výchozího jasu obrazovky, které vysvětlíme později, je Lenovo ThinkPad X1 Extreme Gen 2 notebookem, který nejlépe funguje na výstupní síle, navzdory jeho nízké hmotnosti. Tímto způsobem může stále využívat svou diskrétní grafickou kartu na plný úvazek.

Tech specifikace

Lenovo ThinkPad X1 Extreme Gen 2 přichází v mnoha potenciálních konfiguracích, s některými špičkovými funkcemi (jako je CPU vybavené VPR, a Windows 10 Pro OS), které vidíte pouze na firemních notebookech. Naše konkrétní revizní jednotka, která stojí 2 844 v CDW, obsahuje následující:

 • CPU: procesor Intel Core i7-9850H 9. generace s VPRO (2.6GHz, až 4.6GHz s turbo Boost, 6 jádra, mezipaměť 12 MB)
 • GPU: NVIDIA GeForce GTX 1650 Graphics
 • RAM: 32 GB DDR4 26666MHz (2 x 16 GB)
 • Úložiště: 1TB PCIe SSD
 • Displej: 15.6-palcový, 3840 × 2160 rozlišení IPS displej s Dolby Vision HDR
 • Video: Webkam 720p s infračerveným pro Windows Hello
 • Ověřování: Čtečka otisků prstů
 • Operační systém: Windows 10 Pro
 • Levá strana: Two USB-C 3.1 Thunderbolt Ports, HDMI Port, displayport, konektor pro sluchátka, proprietární nabíječka
 • Pravá strana: dva USB-A 3.0 portů, čtečka karet SD, slot Lock
 • Hmotnost: 3.75 liber (4.6 liber s nabíječkou)
 • Rozměry: 14.2 x 9.7 x 0.7 palců

Je pravda, že minimální konfigurace Lenovo stojí mnohem méně. Držení procesoru Intel Core i5-9300H, displeje 1080p s jasem 300 NIT, 8 GB RAM, 256 GB solidního stavu a domov Windows 10 přináší cenu na 1 721 na webových stránkách společnosti Lenovo odstranit odkaz na neprodukt Odebrat odkaz na nevýhodu. Můžete také maximalizovat 64 GB RAM a 4K OLED displej pro 3 502. Ale ve všech případech zůstává grafická karta GTX 1650 konstantní.

Návrh a zobrazení

Stejně jako původní ThinkPad X1 Extreme, která měla grafiku NVIDIA Geforce GTX 1050 Ti Max-Q, druhá-genská verze nabízí lehkost jako klíčový prodejní bod, i když nyní má uvnitř silnější grafickou kartu uvnitř. Na 3.75 liber, je to více než půl libry lehčí než 16palcový MacBook Pro a 0.35 liber lehčí než Dell’X XPS 15 7590. Kombinace lehké hmotnosti a slušné grafiky může pomoci vysvětlit „extrémní“ přezdívku.

To znamená, že ThinkPad X1 Extreme Gen 2 vypadá stejně obchodní jako ostatní ThinkPads, s celověrným povrchem a červenými akcenty prostřednictvím loga Thinkpad a Trackpoint Nub. Chcete.li to trochu fancinger, můžete si rozhodnout pro vazbu z uhlíkových vláken na víku notebooku.

Nejedná se o notebook dotykové obrazovky, ale displej se nakloní zpět o 180 stupňů pro případ, že ho chcete na úrovni očí podpořit a použít externí klávesnici a myš. A i když to není tenký notebook, jeho úzké displeje udržují věci přiměřeně oříznuty a měří 0.34 palců na levém a pravém okraji a 0.5 palců nahoře.

Pokud jde o samotný displej, 4K LCD, který jsme testovali. Měřili jsme maximální jas displeje 442 nits, versus Lenovoův nárok na 500 nits, ale to je stále mnohem jasnější než jakýkoli notebook, který jsme nedávno testovali. Displej také podporuje Dolby Vision HDR, takže barvy se mohou opravdu objevit, pokud sledujete podporovaná videa na Netflixu nebo YouTube.

Displej má však jeden pozoruhodný vtip: Abychom podpořili lepší výdrž baterie, Lenovo agresivně upravuje hladinu jasu na něco méně než 100 procent ve výchozím nastavení, takže stisknutím tlačítka jas. Pro jemnější úpravy můžete použít softwarový posuvník systému Windows, ale to je spíše potíže a stále vás nechává bez velké přesnosti při vyšších úrovních jasu.

Chcete.li toto chování potlačit, musíte restartovat počítač a zadat nastavení BIOS společnosti Lenovo, abyste změnili grafický režim z „hybridního“ na „diskrétní“ pod konfiguračním zobrazením. Díky tomu je ovládací prvky jasu lineární, ale také deaktivuje integrovanou grafiku společnosti Intel, kterou notebook používá k ochraně výdrže baterie při lehkém pracovním vytížení. To přináší některé kompromisy, o kterých budeme diskutovat v sekci Performance níže.

Klávesnice a trackpad

Klávesnice na X1 Extreme Gen 2 je standardní vydávání pro ThinkPad, takže získáte klíče ve tvaru štítu s velkorysým množstvím cestování. Jsou docela rigidní, na které si mohou zvyknout, ale umožňují rychlé a přesné psaní, jakmile se dostanete. Při psaní psaní jsem průměroval 107 slov za minutu, na stejné úrovni pomocí mé sazby pomocí mé desktopové mechanické klávesnice. (Stejně jako ostatní ThinkPads, tato konvence One Bucks Windows tím, že převrátí funkci a ovládací klíče vlevo, ale můžete je přepnout prostřednictvím nastavení společnosti Lenovo Bios.)

Trackpad sleduje také konvenci ThinkPad, s vyhrazenými tlačítky pravého a levého kliknutí lemující střední tlačítko, které, když se drží, vám umožní posouvat pomocí Nub Trackpoint Nub. Zatímco je trackpad hladký na dotek, kliknutí na něj vyžaduje určité úsilí, zejména když se váš prst pohybuje výše nahoru. Povrch trackpadu je také úzký pro 15palcový notebook a měří trochu pod 4 palce napříč.

Kamera, zvuk a bezpečnost

Vzhledem k tomu, že se displeje a grafickou sílu displejů ThinkPad X1 Extreme Gen 2, je příliš špatné, že nedokáže udržet krok v kvalitě zvuku. Zvuk pochází z páru reproduktorů směřujících dolů pod přední část notebooku. Nedostatek nejvyšší čistoty jim dává tlumený zvuk.

Kvalita webové kamery je podobně nevýrazná při 720p, ale má možnost pro infračervený senzor, takže notebook můžete odemknout skenováním duhovky. Tato funkce může být někdy hit-nebo-miss na jiných notebookech, ale byla skála na X1 Extreme Gen 2, dokonce i za méně než ideální osvětlení. Standardně přichází také čtečka otisků prstů a poskytuje užitečné zálohy pro ty vzácné případy, kdy se skenování Iris nezaregistruje.

recenze, lenovo, thinkpad, extreme

V pěkném dotyku Lenovo zahrnoval fyzický přepínač pro webovou kameru, takže už nemusíte vyrazit objektiv fotoaparátu s páskou v okamžicích paranoia. Jen mějte na paměti, že to zabraňuje odemknutí obličeje a Windows nechápe proč. Místo toho bude dál hledat tvář, dokud si tento problém neuvědomíte.

Výkon

Rozlišovací vlastnost X1 Extreme Gen 2 ve srovnání s jinými ThinkPads je jeho grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1650, která poskytuje mnohem více svalu pro hry a určité 3D-zrychlené aplikace.

Zda si tuto komponentu můžete užít k plnému potenciálu, závisí na jednom důležitém nastavení. Ve výchozím nastavení je ThinkPad X1 Extreme Gen 2 nastaven na grafický režim „Hybrid“, který může vypnout GPU, když ho systém nepotřebuje. Jak jsme však viděli na jiných notebookech, integrovaná grafika ji prostě neřeže pro 4K displeje. V hybridním režimu by ThinkPad někdy vykazoval trhané posouvání v určitých aplikacích. Přechod na nastavení řízení napájení systému Windows v systému „Nejlepší výkon“ nepomohlo, a to ani s připojeným notebookem.

ThinkPad X1 Extreme Gen 2 také dodává s ovladači, které se ne vždy zdají detekovat, kdy by se GPU měl kopnout do hybridního režimu. Naše měřítka grafiky v důsledku toho drasticky utrpěla, dokud jsme neaktualizovali ovladače bios, CPU a GPU notebooku. Dokonce i tehdy se ukázalo, že výsledky testu v hybridním režimu.

To vše přispívá k silnému případu pro odchod z diskrétního režimu povoleného na plný úvazek. Ano, výdrž baterie bude zasáhnout, ale toto je stejně spíše notebook na ploše a výhody plynulejšího výkonu a více lineárních ovládacích prvků jasu převáží nad nevýhodou.

Pokud jde o to, jak tato grafická karta provádí, ThinkPad X1 Extreme Gen 2 je stále na nízkém konci mezi notebooky pro pracovní koň a základní úrovně. I když to zvládne Fortnite nebo Destiny 2 bez problému, budete muset vyladit nastavení dolů v některých náročnějších hrách, abyste zasáhli stabilních 60 snímků za sekundu, a budete se chtít držet 1080p místo 4K ve všech případech. Jak vidíte v Rise of the Tomb Raider, notebook (v hybridním režimu) nedosáhl 60 snímků za sekundu v benchmarcích, i když ukazuje velkou ránu nad modelem první generace.

Ve všech následujících grafech je ThinkPad X1 Extreme Gen2 testován ve výchozím hybridním režimu (s aktualizacemi, jak je uvedeno výše) a zobrazeno v oranžové barvě. Jeho předchůdce, Gen1, je znázorněn žlutě.

Grafické testování ve 3Dmark Time Spy přineslo podobné výsledky, přičemž přistání ThinkPad X1 Extreme Gen 2 poblíž dna balíčku. Všimněte si, že další notebooky s GTX 1650 se dařily lépe, zejména ty, které se méně zabývaly ztenčením na velikost obchodního notebooku, jako je Acer’s Nitro 7.

Stejné oddělení se přeneslo také na 3DMark’s Fire Strike Extreme Benchmark.

Pokud jde o výkon CPU, ThinkPad X1 Extreme Gen 2 byl vyšší v grafech, ale ne tak vysoko, jak byste mohli očekávat vzhledem k jeho procesoru Intel Core i7-9850H. V Cinebench, který testuje, jak dobře se CPU zpracovává výkony, několik notebooků s CPU 8. generace vedla lépe, včetně verze Gen 1 ThinkPad X1 Extreme.

ThinkPad X1 Extreme Gen 2 také zapadl za svého předchůdce Gen 1 v HandBrake, který kontroluje trvalý výkon kódováním velkého video souboru. Mějte však na paměti, že rozdíl v době kódování byl menší než minuta.

Jak je uvedeno na vrcholu této recenze, výdrž baterie je zklamáním. V našem testu na videozáznam, který běží s konzistentním jasem přibližně 255 nits na všech notebookech, trval ThinkPad X1 Extreme Gen 2 po dobu 5 hodin a 36 minut, za většinou notebooků v kategoriích her a pracovních koní.

recenze, lenovo, thinkpad, extreme

Mějte na paměti, že jsme provedli tento test pomocí grafického nastavení „Hybrid“ Hybrid “ThinkPad X1 Extreme Gen 2. Přepnutí do režimu „diskrétní“, který spustí GPU na plný úvazek, zhruba sníží výdrž baterie na polovinu. V mnoha případech to může být přijatelný kompromis.

Pokud se zdá, že všechny toto rozhodování je příliš mnoho na řešení, je Dell’s XPS 15 7590 nejbližší alternativou. Její Priciest Configuration (seznam na 2 700) obsahuje stejnou grafickou kartu NVIDIA GeForce GTX 1650, výkonnější procesor Intel Core i9-9980HK a displej 4K OLED. Jak vidíte výše, také to bylo mnohem lépe při testech benchmarků a trvalo mnohem déle na energii baterie.

Přesto je ThinkPad 1 Extreme Gen 2 lehčí a přichází s více obchodními ozdobami společnosti Lenovo, jako je skenování Iris a ikonická klávesnice trackpadu. Také to vypadá více jako část obchodního notebooku.

Jinými slovy, Lenovo ThinkPad X1 Extreme Gen 2 nemusí být nejlepším umělcem, ale je to nejlepší šance skrývat vaše herní návyky před kanceláří.

Lenovo ThinkPad X1 Extreme Gen 5 Recenze: mocný, jako vždy

ThinkPad X1 Extreme je skutečným pracovním koňkou linie. Nyní ve své páté generaci přichází s balením procesorů Intel 12. gen H s VPRO a ultrarychlé diskrétní GPU až na Nvidia RTX 3080 Ti.

ThinkPad X1 Extreme Gen 5 je určitě rychlý notebook, i když jeho celkový design je v zubu trochu dlouhý. Pokud se vám líbí ta tradiční estetická a budování ThinkPad, ale také potřebuje tento další výkon, X1 Extreme Gen 5 uspokojí.

brejle

brejle
Rozměry 14.13 palců o 9.99 palců o 0.78 palců
Hmotnost 4.14 liber
Procesor Intel Core i5-12700H Intel Core i7-12800H VPRO Intel Core i9-12900H VPRO
Grafika Nvidia geforce rtx 3050 ti nvidia geforce rtx 3060 nvidia geforce rtx 3070 ti nvidia geforce rtx 3080 ti
RAM 16 GB až 64 GB DDR5
Zobrazit 16-palcový 16:10 WUXGA (1 920 x 1 200) IPS Non-Touch 16:10 WQXGA (2 560 x 1 600) IPS Non-Touch 165-Inch 16:10 UHD (3 840 x 2 400) IPS NOTOUCH 16.nch 16:10 UHD (3 840 x 2 400) IPS Touch
Úložný prostor 512GB PCIe 4.0 až 8TB PCIe 4.0 SSD (s duálním úložištěm)
Dotek Volitelný
Porty 2 x USB-C s Thunderbolt 4 2 X USB-A 3.2 Gen 1 1 x HDMI 2.1 1 x 3.5mm zvukový konektor 1 x plná velikost SD karty
Bezdrátový Wi-Fi 6e a Bluetooth 5.2 Volitelné 5G WWAN
Webová kamera 1080p s infračervenou kamerou pro Windows 11 Hello
Operační systém Windows 11
baterie 90 watthodinu
Cena 1650

Cena a konfigurace

ThinkPad X1 Extreme Gen 5 je vysoce konfigurovatelný notebook. Na spodním konci je to 1 650 pro jádro i7-12700h, 8 GB RAM, 256 GB SSD, NVIDIA RTX 3050 Ti a 16palcový displej 16:10 WUXGA IPS bez dotyku.

Nejdražší stroj, který můžete nakonfigurovat pomocí nástroje Lenovo, na 4 612, zahrnuje jádro I9-12900H, 64 GB RAM, 4TB SSD, RTX 3080 Ti a 16-palcový 16:10 WQUXGA Displej. Moje recenzní jednotka běží 2 974 s jádrem I7-12800H VPRO, 16 GB RAM, 1TB SSD, RTX 3070 Ti GPU a dotykovým displejem WQUXGA. Všimněte si, že notebook může pojmout dva SSD, což znamená.

Je zřejmé, že se jedná o drahý notebook. Není to však dražší než mnoho jiných výkonných 16palcových notebooků, jako je tvůrce MSI Z16P a MacBook Pro 16, což může stát ještě více.

Vše o výkonu

Jak je uvedeno v úvodu, ThinkPad X1 Extreme je o poskytnutí nejlepšího výkonu mezi notebooky hlavního proudu ThinkPad. Model páté generace upgraduje na 45-watt intel 12. gen CPU, DDR5 RAM a PCIe 4.0 SSD.

To vše by mělo vést k smysluplné upgrade z předchozí generace. Zkontroloval jsem konfiguraci s 14-jádrovým/16-vlákno 45-Wats Intel Core i7-12800H, což je rychlý procesor, který podporuje technologii Intel VPRO, aby se připojila k firemnímu prostředí. Notebook také zahrnoval diskrétní Nvidia Geforce RTX 3070 Ti, rychlý GPU pro herní i kreativní úkoly.

Lenovo škrtí GPU ve vyváženém režimu a uvolní jej v režimu výkonu.

Použil jsem společnost Lenovo Termal Management pro testování ve vyvážených i výkonných režimech. Zajímavé je, že užitečnost v našich referencích náročných na CPU jen malý rozdíl, přičemž ThinkPad X1 Extreme Gen 5 stále funguje dobře ve srovnání s několika podobnými notebooky.

Když jsem však spustil benchmark PUGETBENCH PREMIEE Pro, který používá živou verzi premiéry Adobe, Thinkpad byl ve vyváženém režimu pomalý ve vyváženém režimu. Přišlo to druhé nejpomalejší za tvůrcem MSI Z16p. Když jsem však přešel do režimu výkonu, skóre PUGETBench ThinkPad skočilo na 928, mezi vůdci, které jsme testovali. To naznačuje, že Lenovo škrtí GPU ve vyváženém režimu a uvolní jej v režimu výkonu.

Pointa je, že pokud chcete získat nejlepší výkon v aplikacích náročných na GPU, jako je Adobe’s Creative Suite, budete chtít vklouznout do režimu výkonu. Budete se vypořádat s dalším hlukem fanoušků, ale je to víc než jen vyplacení výkonu. Když je přepnut do režimu výkonu, je ThinkPad X1 Extreme Gen 5 vážně rychlým strojem produktivity a legitimní pracovní stanice tvůrce.

Konkuruje dokonce s vychvalým M1 Pro MacBook Pro 16 a při konfiguraci s jádrem I9-12900H a RTX 3080 Ti GPU by pravděpodobně udržoval krok s M1 Max MacBook také. Stojí za zmínku však, že mnohem levnější HP Envy 16 s RTX 3060 také dobře fungoval v tomto benchmarku.

Geekbench (single / multi) Handbrake (sekundy) Cinebench R23 (single / multi) PUGETBENCH PREMIMEE PRO
Lenovo Thinkpad X1 Extreme Gen 5 (Core i7-12800H) BAL: 1 783 /12 354 Perf: 1 768 /12 020 BAL: 77 Perf: 77 BAL: 1,861 / 14,561 Perf: 1 859 / 14,609 BAL: 720 Perf: 928
Lenovo Thinkpad X1 Extreme Gen 4 (Core i7-11800H) BAL: 1 520 / 7,353 Perf: N / A BAL: 106 Perf: N/A BAL: 1 519 /10 497 Perf: N / A N/a
HP Envy 16 (Core I9-12900H) BAL: 1 839 /11 187 Perf: 1 811 / 11,387 BAL: 83 Perf: 84 BAL: 1 919 /12 538 Perf: 1922 / 12,525 BAL: 814 Perf: 932
Tvůrce MSI Z16P (Core I9-12900H) BAL: 1,769 / 14,034 Perf: 1 835 / 14,051 BAL: 71 Perf: 69 BAL: 1 844 /15 047 Perf: 1 837 / 16,084 BAL: 717 Perf: 1 042
Dell XPS 15 9520 (Core i7-12700H) BAL: 1 470 /9 952 Perf: 1 714 / 11,053 BAL: 100 Perf: 77 BAL: 1 509 /11 578 Perf: 1 806 /13 313 BAL: 760 Perf: 729
Apple MacBook Pro 16 (Apple M1 Pro) BAL: 1 773 /12 605 Perf: N / A BAL: 95 Perf: N/A BAL: 1 531 /12 343 Perf: N / A BAL: 977 Perf: N/A

Jak jsme viděli ve výše uvedených hlavních měřítcích, Lenovo jasně vyladil svou tepelnou užitečnost, aby dramaticky zvýšil výkon GPU. To se objevilo také v našich herních měřítcích a zajímavé, ve vyváženém režimu byl ThinkPad X1 Extreme Gen 5 uzamčen při přibližně 30 snímcích za sekundu (FPS) ve všech našich hrách. Všimněte si, že by to nespustilo Fortnite a havarovalo, když jsem se pokusil vstoupit do boje. Její grafické ovladače byly aktuální, a proto musí být něco, co Lenovo dělá s firmwarem.

V režimu výkonu však ThinkPad fungoval mnohem lépe. V naší srovnávací skupině to stále nebyl nejrychlejší herní notebook, který se ve všech bezorazích kromě Assassin Creed Valhalla choval podobně jako některé notebooky s pomalejším GPU RTX 3060 GPU. Ale bylo to dost rychlé na to, aby se provozovaly moderní tituly na 1440p a vysoká grafika. Všimněte si, že notebook může být vybaven displejem 165 Hz WQXGA pro hry bez slz.

Assassin’s Creed Valhalla (1080p/1200p Ultra High) Cyberpunk 2077 (1080p/1200p Ultra) Civilizace VI (1080p ultra) 3Dmark Time Spy
Lenovo Thinkpad X1 Extreme Gen 5 (RTX 3070 Ti) BAL: 37 FPS Perf: 97 fps BAL: 29 FPS Perf: 46 fps BAL: 30 FPS Perf: 140 fps BAL: 5 494 Perf: 9 114
Lenovo Thinkpad X1 Extreme Gen 4 (RTX 3060) BAL: 48 FPS Perf: 46 fps N/a N/a BAL: 6 691 Perf: N/A
HP Envy 16 (RTX 3060) BAL: 70 FPS Perf: 71 fps BAL: 40 FPS Perf: 41 fps BAL: 125 FPS Perf: 132 BAL: 7 645 Perf: 8 040
Tvůrce MSI Z16P (RTX 3080 TI) BAL: 55 FPS Perf: 60 fps BAL: 30 FPS Perf: 49 fps BAL: 60 FPS Perf: N/A BAL: 9,251 Perf: 10 054
Dell XPS 17 9720 (RTX 3060) BAL: 23 FPS Perf: N/A BAL: 45 FPS Perf: N/A BAL: 111 FPS Perf: N/A BAL: 6 757 Perf: 6 958

S tolika výkonem zabaleným uvnitř jsem nebyl překvapen, když jsem viděl omezenou výdrž baterie. ThinkPad X1 Extreme Gen 5 má 90 watthodinovou baterii, což je v pořádku pro velký notebook, ale je zde také displej s vysokým rozlišením a výkonné komponenty.

Notebook zasáhl sedm hodin v našem testu na webovém procházení, téměř 11.5 hodin v našem místním video testu a asi šest hodin v Applications Benchmark Applications PCMark 10. To jsou dostatečně dobré skóre vzhledem k designu, ale na celodenní sezení budete muset nést s sebou velmi robustní power cihlu.

Stále thinkpad

ThinkPad X1 Extreme Gen 5 by mohl mít zvláštní místo v sestavě ThinkPad, ale stále je to thinkpad skrz a skrz. Ve skutečnosti, s notebooky, jako je ThinkPad Z16, které se pohybují úplně jiným směrem, je ThinkPad X1 Extreme něco jako návrat. Tam, kde ThinkPad Z16 využívá hliníkový podvozek s běžnějším stylem, který sotva připomíná ikonickou linii, je ThinkPad X1 Extreme all-in na obvyklé černé černé estetice s červenými akcenty, posypané kolem.

Jediným rozlišením je volitelná vazba na uhlíkové vlákno na víku, která je dodávána s nejvyšším displejem. Je postaven z hliníku ve spodním podvozku a uhlíkových vláknech ve víku, s vnějším povlakem s měkkým dotykem. Pro tak velký, odvážný notebook je ThinkPad X1 Extreme Gen 5 překvapivě pozvání. Pokud trochu stará škola.

A je to opravdu velký notebook. Jeho horní a dolní rámy nejsou zvlášť malé, takže je o něco hlouběji než některé jiné 15palcové notebooky. Například Dell XPS 15 je menší. Thinkpad je také poměrně silný na 0.78 palců ve srovnání s XPS 15.73 palců, ale je také lehčí než Dell ve 4.1 libry versus 4.62 liber díky svým lehkým materiálům. Pokud jde o notebooky bez práce na velké obrazovce, ThinkPad X1 Extreme Gen 5 není zvlášť malý příklad. Ale to je cena, kterou zaplatíte za přepravu tolik energie.

Klávesnice je zřetelně podobná myšlení.

Musíte se opravdu snažit ohýbat víko a paluba klávesnice a dna podvozku jsou zcela rigidní. To dává ThinkPad X1 Extreme pocit pevnosti, který je v souladu s jeho vysokou cenou. Závěs se otevírá jednou rukou a drží víko pevně na místě. MacBook Pro 16 může být o něco lépe postaveným notebookem, ale pak je to opět ve své třídě.

Klávesnice je také zřetelně podobná ThinkPadu, alespoň ve vyřezávaných klíčových kapkách a rozložení klávesnice (doplněné o invertované levé a Ctrl klávesy). Je to lehčí a snapší než obvykle, což mu hodně dává přednost. Díky tomu je jedním z nejlepších klávesnic na notebooku Windows, odlišný od stejně jako stejně dobrý jako na Dell XPS 15. Pouze magická klávesnice MacBook Pro 16 je lepší.

Jako obvykle je dotyk ThinkPad X1 Extreme Gen 5 menší, než by to mohlo být způsobeno sadou tlačítek, které ubytují Nubbin uprostřed klávesnice. Nikdy bych nepoužil bod stopa a tak litoval ztraceného prostoru, ale pokud jste fanouškem Trackpoint, pak vám pravděpodobně nevadí. Displej mé recenzní jednotky byl povolen dotykem, což dávám přednost.

Konektivita byla vynikající, s úplným doplňkem dědictví i budoucnosti portů a čtečkou karet SD v plné velikosti. Bezdrátové připojení bylo také silné s Wi-Fi 6E a Bluetooth 5.2 jít s volitelnou podporou 5G WWAN.

Moje recenzní jednotka byla vybavena špičkovým dotykovým displejem 16:10 WQUXGA IPS a mimo krabici to vypadalo tak jasně a barevně, s hlubokými černochy, že jsem si myslel, že to byl OLED panel. Když jsem aplikoval svůj kolorimetr, displej vynikal a nabídl některé z nejlepších výsledků, které jsme viděli na displeji IPS.

Díky širokým a neuvěřitelně přesným barvám, tunám jasu a vysokému kontrastu se displej ThinkPad X1 Extreme Gen 5 shoduje s jeho výkonem při uspokojování potřeb náročných tvůrců. The Dell XPS 17 je vzácný displej IPS, který odpovídá Thinkpad. Všimněte si, že displej MacBook Pro 16 byl testován s jiným kolorimetrem, který testuje kontrast odlišně; jeho kontrast se rovnal OLED displejů, ale o nic lepšího.

Jas (NIT) Kontrast SRGB GAMUT Adobergb Gamut Přesnost deltae (nižší je lepší)
Lenovo Thinkpad X1 Extreme Gen 5 (IPS) 572 1 520: 1 100% 99% 0.51
HP Envy 16 (OLED) 348 24 3010: 1 100% 97% 0.74
Asus Zenbook Pro 16x (OLED) 365 26 090: 1 100% 98% 0.84
Tvůrce MSI Z16P (IPS) 461 990: 1 100% 89% 0.89
Dell XPS 17 9720 (IPS) 543 1 870: 1 100% 100% 0.58
Apple MacBook Pro 16 (XDR) 475 475 200: 1 100% 90% 1.04

Duální reproduktory vzhůru byly neuvěřitelně hlasité a jasné, s vynikajícími středy a vysokými. Nemohli však odpovídat hlubší basu XPS 17 a MacBook Pro, protože jim chybí subwoofery těchto notebooků. Zvuk byl stále dost dobrý, že automaticky neuchopíte sadu sluchátek.

Webcam je verze 1080p, která poskytuje jasné video se spoustou detailů v prostředích s nízkým světlem. K dispozici je obrazovka ochrany osobních údajů ThinkShutter a infračervená kamera podporující podporu systému Windows 11 ahoj bez hesla přihlaste se s čtečkou otisků prstů zabudovanou do tlačítka.

Nejsilnější možnost pro fanoušky Thinkpad

ThinkPad X1 Extreme Gen plní až do své role nejsilnějšího newarstation ThinkPad, kterou si můžete koupit. Pro fanoušky Thinkpad, kteří také požadují tvůrce, je to nejlepší notebook, který si můžete koupit.

Je to také docela drahé, a proto se stává méně přívětivou volbou pro ty, kteří se nezavázali k linii Thinkpad. Existuje několik 16palcových notebooků, které jsou silné pracovní stanice kreativity a stojí spoustu peněz, jako je tvůrce MSI Z16P a Apple MacBook Pro 16. Existují však také výrazně levnější možnosti, jako je HP Envy 16, která je stejně rychlá a také se těší úžasnému displeji (v jeho případě OLED panel). Díky tomu je ThinkPad X1 Extreme Gen 5 o něco méně snadné všeobecně doporučit.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS