Recenze Samsung Galaxy S23 Plus: Tento má pravdu. Galaxy S23 Plus

Recenze Samsung Galaxy S23 Plus: Tentopravdu

Galaxy S23 Plus zasáhne všechny nejvyšší body, s nejnovějším čipem Snapdragon, fenomenální OLED obrazovka a Samsung’s Killer Aktualizace slibu. Je to téměř dokonalé, pokud chcete velký, nesmyslný telefon Android.

Co se nám líbí

Zásady aktualizace na trhu

Co se nám nelíbí

Slabší zoom než ultra S23

Samsung Galaxy S23 Plus

Galaxy S23 Plus zasáhne všechny nejvyšší body, s nejnovějším čipem Snapdragon, fenomenální OLED obrazovka a Samsung’s Killer Aktualizace slibu. Je to téměř dokonalé, pokud chcete velký, nesmyslný telefon Android.

Může být snadné zapomenout, že Galaxy S23 Plus dokonce existuje, zastíněná tak, jak je to prémiovou a bohatší galaxií S23 Ultra. A ti, kteří hledají levnější vlajkovou loď smartphonu, by se mohli přitahovat k roztomilému malému Galaxy S23. Neexistuje však žádný důvod ignorovat tento telefon-S23 Plus sdílí většinu svých funkcí se zbytkem rodiny S23, včetně přetaktovaného čipu Snapdragon 8 Gen 2, fantastické OLED obrazovky a Samsungova záruka pro aktualizaci třídy Aktualizace třídy. Většina OEM smartphonů nemá měřítko pro vydání tří různých verzí stejného telefonu, ale Samsung ano. To znamená, že můžete hrát Goldilocks a přeskočit telefon, který je příliš velký, ignorovat ten, který je příliš malý, a usadit se s tím, který by pro vás mohl být právě pravý.

O tomto přezkumu Samsung Galaxy S23 Plus: Testoval jsem Samsung Galaxy S23 Plus (8 GB/256 GB) po dobu asi týdne (po použití S23 Ultra po dobu několika týdnů). Spustil Android 13 s jedním uživatelským rozhraním 5.1 a bezpečnostní náplast v lednu 2023. Jednotu poskytl Samsung pro tuto recenzi.

Co potřebujete vědět o Samsung Galaxy S23 Plus

Galaxy S23 Plus, která byla spuštěna na začátku roku 2023, je prostředním dítětem v nové rodině vlajkových lodí Samsung. Je vyroben z Gorilla Glass Victus 2 na obrazovce a zadním panelu, s rámem vlastní slitiny hliníku Samsung. Telefon má 6.6-palcová plochá oledová obrazovka; o něco menší než 6.8palcový zakřivený OLED na Galaxy S23 Ultra a podstatně větší než 6.1-palcový OLED na základní model Galaxy S23. Obrazovka snižuje na 1 080 x 2 340 z rozlišení 1440p nabízeného ultra S23, ale stále získáte stejnou adaptivní obnovovací frekvenci 120 Hz (která může klesnout na 48 Hz) a nejvyšší jas na působivých 1 750 nits. Pod displejem je nejnovější ultrazvukový senzor otisků prstů Qualcomm, který dokáže rozpoznat vaši biometrii bez nepříjemného záblesku vyžadovaného optickými senzory.

Samsung sjednotil styl těla pomocí řady Galaxy S23, což všem třem modelům dává čočky plovoucí kamery na zádech. S23 Plus vypadá jako zmenšená verze S23 a stejně jako menší telefon není podpora pero S. Samsung dokázal posílit kapacitu baterie oproti Galaxy S22 Plus od 4 500 mAh do 4 700 mAh, a zároveň zvýšit základní úložiště od 128 GB na 256 GB. Neexistuje žádný konektor pro sluchátka, ale co jiného je nového? Jediné I/O je USB-C 3 namontované na spodní části.2 Port, s podporou až 45 W rychlosti nabíjení.

Jednou z nejvýznamnějších změn z Ultra Galaxy S23 je to, že Galaxy S23 Plus nedostane takovou fantastickou novou kameru 200MP. Drží se stejného nastavení jako Galaxy S22 Plus: 50MP primární, 10MP 3x teleobjektiv a 12MP Ultrawide. S23 Plus však získává stejný přetaktovaný čip Snapdragon 8 Gen 2 jako ultra S23. To je podle většiny opatření nejrychlejší procesor dostupný v telefonu Android. Jak uvidíme, dokonce to bije vlastní čipy Apple A-Series v některých benchmarcích.

Samsung Galaxy S23 Plus je k dispozici odemčená nebo od nosičů ve fantomové černé, levandule (na obrázku), krémové a zelené barvě. Pokud je zakoupen přímo od společnosti Samsung, můžete také získat jednu ze dvou exkluzivních barev: vápno a grafit. S23 Plus pracuje na všech hlavních 5G sítích napříč frekvencemi sub-6 GHz a mmwave v USA.

Samsung Galaxy S23 Plus Design: Změnil se?

Pokud jste se dotkli Galaxy S22 Plus v určitém okamžiku v uplynulém roce, máte dobrou představu o tom, jak vypadá a vypadá S23 Plus a cítí se jako. Oba telefony jsou velmi blízké velikosti a tvaru, s S23 plus jen zlomek milimetru širší. Hliníkový rám obklopující telefon nevyhloubí do zadního panelu, aby obklopoval kamery jako na S22 Plus. Místo toho získáte jednotlivé výřezy fotoaparátu pro každý ze tří senzorů směřujících dozadu. Tento styl je více v souladu s ultra telefony Samsung.

6.Přední část telefonu dominuje 6-palcové obrazovky OLED a my milujeme extrémně štíhlé a symetrické rámy, které ji obklopují. Displej hrany k okraji s dokonale dokonce i rámečky vypadá elegantně-ještě více než ultra S23 v některých ohledech, který má znatelně větší bradu na dně. OLED panel S23 Plus je také zcela plochý, zatímco ultra křivky S23 na levé a pravé okraji je. To je nezbytné k tomu, aby byl telefon tak obrovský jako ultra pohodlný S23 v ruce, ale S23 Plus je těsně pod tímto limitem. Je to dost snadné držet v jedné ruce, plochý displej neukáže tolik oslnění v jasném světle a nebudete mít tolik náhodných doteků.

Galaxy S23 Plus je mnohem méně neochotně než ultra, ale stále nabízí spoustu nemovitostí na obrazovce.

Galaxy S23 Plus není malý telefon, ale není to hlavní uložení, jako je ultra Galaxy S23, je. Posledně jmenovaný, který je téměř o 40 g těžší než plus, se vždy zdá být na pokraji shazování z mé ruky nebo vyskočit z mého S23 Plus je mnohem méně neochotně, ale stále nabízí spoustu nemovitostí na obrazovce. Je to skvělá velikost, pokud chcete velký telefon, který se nebude vyčnívat z vašeho

Když už mluvíme o obrazovce, není to tolik downgrade z Ultra, jak byste mohli očekávat. 1 080 x 2 340 OLED vypadá svěží. nemusí to být QHD, ale téměř 400 pixelů na palec není co kýchat. a jasnost 1 750 nits zajišťuje, že si ho budete moci přečíst i za jasného venkovního světla. Někdy se to leskne, ale OLEDS Samsung je také pozoruhodný tím, jak jsou čitelné za slabého světla. Při minimálním jasu je mnoho telefonních obrazovek špinavé, ale Galaxy S23 Plus je stále kontrastní a ostrý s jasem celou cestu dolů.

Hliníkový rám má lesklý povrch, který ukazuje šmouhy a otisky prstů, ale záda je nedotčená rozloha hedvábného matného skla. Zbožňujeme skleněnou texturu Samsung, protože se téměř necítí jako sklo. Hladká povrchová úprava odpuzuje oleje a není to tak kluzké jako lesklé provedení na telefonech jako Google Pixel 7 a OnePlus 11. Je to stejný Gorilla Glass Victus 2 jako přední panel, který by měl dobře vydržet, i když se rozhodnete, že jej nepokryjete pouzdrem S23 Plus.

Výkon Samsung Galaxy S23 Plus: Jak rychle je Snapdragon 8 Gen 2 pro galaxii?

Všichni členové rodiny S23 Samsung získají stejný systém Qualcomm na čipu (Soc) a jsou to jediné telefony, které to mají. S23 Plus provozuje Samsungovu přizpůsobenou verzi Snapdragon 8 Gen 2, která má přetaktované hlavní jádro CPU a GPU. Toto není jen marketingový chmýří-čip exkluzivního výluku Samsung je rychlejší než jiné telefony Snapdragon 8 Gen 2 v některých měřítcích (zejména těch se smíšeným nebo pracovním zátěží CPU), ale marže je dostatečně malá, že to nezpůsobuje znatelný rozdíl při každodenním používání. Pro podrobnější testování na Snapdragon 8 Gen 2 pro Galaxy najdete v našem hlubokém ponoru na odkazu.

Pokud však upgradujete z loňských vlajkových lodí Samsung, určitě si všimnete zlepšení. Snapdragon 8 Gen 2 v S23 Plus nabízí lepší výkon než Gen 1, zejména ve hrách. Všechny mobilní SOC do určité míry škrtily při trvalém zatížení; S23 Plus se neliší navzdory svému jedinečnému designu čipu. Přesto, i když se zahřívá, je čip Snapdragon na míru stále rychlejší než většina vlajkových lodí na svých vrcholech a ve stresových testech GPU funguje dostatečně dobře.

Provedli jsme S23 Plus prostřednictvím několika benchmarků, včetně nového Geekbench 6 a ctihodného 3Dmarku. Hardware vlajkové lodi přirozeně uvádí působivá čísla. Skóroval v rámci chyby pro celou řadu Galaxy S23 v Geekbenchu, vrchol PCMark Work 3.0 Test a zaregistroval 3 818 ve 3dmark Wild Life Extreme. ten velký skok Galaxy S22 Plus 2 538 ve stejném testu GPU. Zajímavé však je, že jsme zjistili, že tepelný výkon mírně zaostává za Ultra S23, které začíná při vyšším skóre ve 3dmarku divokého života a plošiny při okrajově vyšší značce pro opakované běhy.

Pokud jde o paměť, Samsung nabízí pouze 8 GB RAM v S23 Plus, bez ohledu na to, zda máte možnost 256 GB nebo 512 GB. Ultra S23 má SKU s 12 GB RAM, která je více odolná proti budoucnosti a je v souladu s jinými vlajkovými loděmi, jako jsou Pixel 7 Pro a OnePlus 11. Nevšimli jsme si však velký rozdíl mezi těmito dvěma s ohledem na aplikace na pozadí. Galaxy S23 Plus si může okamžitě připomenout aplikaci z pozadí, která nemusí být otevřena celé hodiny. Telefony budou v tomto scénáři obvykle muset znovu načíst aplikace.

Samsung Galaxy S23 Plus baterie: Jak dlouho to vydrží?

Na Galaxy S22 Plus jsme nikdy neměli žádné problémy s výdrží baterie, ale někteří cítili, že kapacita 4 500 mAh byla příliš malá. Samsung zvýšil baterii v letošních non-Ultra telefonu, což dal S23 plus 4 700 mAh pracovat s. Na základě našeho testování byste mohli strávit lepší část denního streamování videa na S23 Plus a stále mít dost v nádrži, abyste se vydali na večer bez obav z mrtvé baterie. S typičtějším využitím bude Galaxy S23 Plus snadno vydržet celý den a dva dny jsou na dosah, pokud přijmete jen několik opatření, jako je zajistit, že jste plně nabití před odpojíním.

Nabití Galaxy S23 Plus při maximálním výkonu 45 W, což je vyšší než 25 W Max of Baby Galaxy S23 a stejná jako ultra Galaxy S23. Hodnocení 45W není to nejlepší, co můžete získat-tato koruna jde na OnePlus’s Superdooc-poháněné OnePlus 11 s vrcholy 80-125W v závislosti na vašem regionu. Ale Samsung stále Clobber Google PIDDLY 23W nabíjí na Pixel 7 Pro.

I když telefony společnosti Samsung zdánlivě podporují vyšší rychlosti, telefony mohou být vybíravé o tom, jak je napájení doručeno. Naštěstí je potřebné doručování napájení PPS vybavené PPS dostatečně snadné najít nyní-podívejte se na náš průvodce pro nejlepší nabíječky Galaxy S23 pro některé skvělé možnosti. S23 Plus ukázal, že stejně jako ultra S23 udržuje vyšší výkon déle a s ostřejšími vrcholy (až 42 W na základě našeho testování), což má za následek rychlejší celkové dobití. téměř přesně jednu hodinu na nulu na 100% přejít na nulu na 100%.

Samsung se pohybuje správným směrem, ale za tyto ceny by bylo hezké mít ještě vyšší rychlosti. Možnost bezdrátového nabíjení 15W je oceněna, i když pouze „Fast bezdrátové nabíjení 2 společnosti Samsung 2.0 ”nabíječek je zaručeno, že zasáhnou 15w. Většina ostatních bezdrátových polštářků max při 10w prostřednictvím podpory nabíjení S23 Plus ‚.

Samsung Galaxy S23 Plus Camera: Může to držet krok s nejlepšími?

Samsung upgradoval primární kameru Galaxy S23 Ultra v tomto cyklu, ale Galaxy S23 Plus a základní model S23 stále používají stejné nastavení jako jejich protějšky Galaxy S22. To znamená, že se díváte na primární kameru 50MP, která střílí 12.Ve výchozím nastavení fotografie 5MP. S S23 Plus můžete střílet v plném rozlišení 50MP, ale fotky z binned obvykle vypadají lépe, pokud nezačnete oříznout a přiblížit se. Pokud se vám líbí zpracování fotografií společnosti Samsung, bude se vám S23 plus v pořádku, ale může to konkurovat nejlepším telefonním telefonním telefonům?

Fotografie pořízené na S23 Plus jsou jasné, s čerpanými barvami a kontrastem. To může trochu rozostřit některé jemné detaily, ale celkový obrázek může stále vypadat ostřejší, pokud se neřídíte. Když je světlo nízké, Samsung se nakloní k delším expozicím, díky nimž je obtížnější získat jasné fotografie pohyblivých předmětů. Oba pixel 7 a Galaxy S23 Ultra Shoot Sharpter, jasnější fotografie. Noční režim (který Samsung trvá na volání „nocografie“) se v posledních několika generacích zlepšil, ale S23 Plus je ve srovnání s Ultra v nevýhodě ve srovnání s Ultra. Senzor 200MP tohoto telefonu může shromažďovat více světla než S23 plus se svým senzorem 50MP, i když konečné rozlišení obrazu je stejné. Zatímco S23 Ultra může obchodovat s údery s Google v nočním režimu, S23 Plus stále běží za sebou.

Hlavní senzor je opticky stabilizován, což trochu pomáhá, ale nemůže pracovat zázraky, když telefon vybere 1/15 doba expozice v interiéru. Neexistuje žádná kamera z přiblížení Periscope, ale získáte menší ze dvou teleobjektiv vidět na S23 Ultra. Tento 3x optický střelec vás přiblíží k vašemu předmětu bez ztráty pixelů, ale senzor je pouze 10 MP. Pokud tlačíte zoom nad 3x, kvalita obrazu se rychle zhoršuje. Ultra může posunout digitální zoom na 100x, známý jako Space Zoom. S23 plus vrcholí při 30x, a to je zbytečně rozmazané.

S23 plus 10x digitální zoom

S23 plus 20x digitální zoom

S23 plus 30x digitální zoom

recenze, samsung, galaxy, tento, pravdu

Zatímco telefony jako OnePlus 11 se přesunuly do mnohem vyššího rozlišení Ultrawide Cameras, hodně dáváme přednost tomu, co Galaxy S23 Plus zde může dělat se svou 12MP kamerou. Agresivní zpracování fotografií společnosti Samsung se vydává expozice přes rám a zároveň zachovává většinu detailů. Protože k přiblížení nepřiblížíte ultrawide fotografie, nižší rozlišení není problém.

Zatímco Ultra Galaxy S23 může obchodovat s vlajkovými loděmi Google v nočním režimu, Galaxy S23 Plus stále běží za sebou.

Podobně je kamera směřující přední část pouze 12 MP, ale Samsungovo zpracování fotografií dobře s selfies. Jsou ostré, rovnoměrně osvětlené a čerpané barvy způsobují, že všichni září. Režim portrétu můžete provádět buď s kamerami orientovaným na přední nebo zadní, ale výsledky jsou lepší u pole směřujícího dozadu. Pokud jde o aplikaci kamery, je skladový software společnosti Samsung plně vybaven s pomalým pohybem, režimy pro fotografie a video a expertním režimem RAW, pokud chcete zpracovat fotografie ručně.

Společnost Samsung prosazuje rozlišení videa již několik let a nejprve nabízí 8k na svých vlajkových telefonech do roku 2020. S tímto telefonem můžete střílet 8k na 30 snímků, ne že byste měli. Tyto soubory jsou obrovské a pravděpodobně ani nemáte ani 8k displej. Zajímavé je ostrá a použitelnější možnost 4K při až 60 snímků za sekundu a můžete dokonce aktivovat nahrávání HDR10 pro lepší osvětlení. Tato videa jsou však zaznamenána ve formátu HEVC, které některé systémy nerozumí.

Chcete pixel-peep naše vzorky? V této složce Google můžete vidět obrázky s plným rozlišením.

Samsung Galaxy S23 Plus vs. Galaxy S23 Ultra: Který prémiový telefon Android byste si měli koupit?

Ikona e.mailu obálka. Označuje schopnost odesílat e.mail.

Ikona e.mailu stylizovaný pták s otevřeným ústem, tweeting.

Ikona LinkedIn Slovo „in“.

When you buy through our links, Insider may earn an affiliate commission. Learn more.

 • Galaxy S23 Plus společnosti Samsung je velký telefon se specifikacemi a funkcemi, které byste obvykle očekávali na prémiovém telefonu Android.
 • Ultra Galaxy S23 je ve své lize se svými čtyřmi kamerami, Stylusem Pen a největší obrazovkou v telefonu dostupném v USA.
 • Ultra Galaxy S23 má také 1 200 cenu, která odpovídá jeho dalším funkcím, takže obecně většinu lidí směřujeme k 1 000 Galaxy S23 Plus.

Galaxy S23 Plus a Galaxy S23 Ultra jsou dva telefony s velkými obrazovkami, které představují dělicí čáru v nejnovější sestavě Galaxy S23 Samsung.

Na jedné straně je Galaxy S23 Plus to, co byste očekávali v prémiovém špičkovém telefonu a jeho konkurenty zahrnují další špičkové telefony, jako je Apple iPhone 14 Pro Max nebo Google Pixel 7 Pro s podobnými specifikacemi a funkcemi.

Mezitím je Galaxy S23 Ultra jeho vlastní věc v jiné lize bez konkurentů na americkém trhu. Ne, iPhone 14 Pro Max nebo Pixel 7 Pro není ve stejné rovině-jejich obrazovky jsou menší, mají o jeden méně fotoaparát a nemají vestavěný stylus stylus. Navíc jsou oba levnější.

Takže, pokud jdete s „normálním“ prémiovým telefonem, nebo něčím, co jde ještě dále a stojí více? Nakloníme se směrem k Galaxy S23 Plus pro jeho komplexní výkon a funkce pro tradiční cenovou hodnotu. Ale je skvělé mít možnost zvětšit se s „více“. i když ne nutně lepší. s Ultra Galaxy S23, pokud chcete.

Ušetřete 150 na Amazonu pro Galaxy S23, verzi S23 na větší obrazovce (6.6 palců versus 6.1). I když sdílí stejné specifikace výkonu, má větší baterii a má 256 GB standardu úložiště.

Amazonovy 200 dohody o Galaxy S23 Ultra je pro nejsilnější smartphone společnosti Samsung stále nízkou cenou. Běží na upraveném procesoru Qualcomm Snapdragon Gen 2, který zvyšuje výdrž a výkon baterie. Má největší zobrazení modelů S23 a přichází s stylusem S-Pen pro psaní na obrazovce. Je to také první telefon Samsung, který má fotoaparát 200 megapixelu.

Samsung Galaxy S23 Plus vs. Galaxy S23 Ultra: Specifikace

Galaxy S23 Plus

Galaxy S23 Ultra

6.6 palců OLED, 1080p, 120 Hz

6.8 palců OLED, až 1440p, 120 Hz

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 optimalizovaný pro galaxii

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 optimalizovaný pro galaxii

Baterie a nabíjení

4 700 mAh, rychlost nabíjení 45 W

5 000 mAh, rychlost nabíjení 45 W

Zadní kamery

50MP hlavní, 12MP Ultrawide, 10MP 3x zoom

Main 200MP, 12MP Ultrawide, 10MP 3x Zoom, 10MP 10x Zoom

Selfie kamera

Rozměry a hmotnost

6.21 x 3.00 x 0.30 palců, 6.91 uncí

6.43 x 3.07 x 0.35 palců, 8.25 uncí

Počáteční cena

Samsung Galaxy S23 Plus vs. Galaxy S23 Ultra: Design and Screens

Galaxy S23 Plus a Galaxy S23 Ultra mohou být ve stejné rodině, ale vypadají velmi odlišně.

Ultra Galaxy S23 má ostřejší rohy, které vytvářejí obdélníkový vzhled než Galaxy S23 plus zaoblený vzhled. Ultra Galaxy S23 má také mírně zakřivené okraje obrazovky vlevo a vpravo ve srovnání s plochým displejem Galaxy S23 Plus ‚.

Obě mají zadní kamery, kde každá jednotlivá čočka vyčnívá spíše než součástí většího modulu fotoaparátu. Je to chytrý, minimalistický vzhled, který je snadné milovat.

Je tu jen 0.Rozdíl velikosti 2 palce mezi Galaxy S23 Plus a Galaxy S23 Ultra a to je rozdíl. Galaxy S23 Ultra’s 6.8 palcový displej s ostřejšími rohy je znatelně větší než Galaxy S23 Plus ‚6.6 palcový displej s více zaoblenými rohy.

Galaxy S23 Ultra vám také dává možnost nastavit rozlišení displeje z výchozího 1080p na ostřejší 1440p, zatímco Galaxy S23 Plus je uvíznut na 1080p. S tím řekl, že jsme nikdy necítili potřebu nastavit displej Galaxy S23 Ultra na 1440p, protože výchozí rozlišení 1080p je dostatečně ostré pro vše, co jsme udělali během testování a pravidelné používání, a nepoužívá další baterii.

Hmotnost je faktorem, který stojí za to zahrnout do těchto dnů, protože velké prémiové telefony jsou těžké do té míry, že by to mohlo mít dopad na to, zda si koupíte telefon nebo ne.

Galaxy S23 Ultra je ve skutečnosti poměrně těžkým telefonem v 8.25 uncí. je to mnohem vysoce než 6.91-unce Galaxy S23 Plus, která dosahuje pohodlnější rovnováhy velikosti a hmotnosti.

Samsung Galaxy S23 Plus vs. Galaxy S23 Ultra: Výkon a výdrž baterie

Galaxy S23 Plus a Galaxy S23 Plus běží na Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 optimalizované pro galaxii. Je to verze standardního Snapdragon 8 Gen 2, která byla optimalizována speciálně pro telefony Galaxy S23 Samsung pro mírnou zvýšení výkonu ve srovnání s jinými telefony Android.

To také znamená, že oba modely jsou stejně výkonné pro spuštění jakékoli aplikace nebo hry ve vaší knihovně, a oba modely vydrží tak dlouho, jako ostatní, pokud jde o výkon.

Galaxy S23 Plus a Galaxy S23 Ultra se liší výdrží baterie. Galaxy S23 Plus dokončil náš stresový test na baterii se zbývajícími 67% a Galaxy S23 Ultra s 61%, což bylo neočekávané. Očekávali jsme větší ultra Galaxy S23, která bude mít v našem testu na baterii lépe než menší Galaxy S23 Plus, stejně jako většina větších telefonů.

Oba modely podporují rychlosti nabíjení 45 W, ale ani přichází s nabíječkou 45 W. Pokud dosud nevlastníte nabíječku, která podporuje rychlosti nabíjení 45 W, musíte si jednu koupit, abyste mohli co nejlépe využít nabíjení každého telefonu. S tím bylo řečeno, není nutné se účtovat při 45 W. je to spíše faktor pohodlí, který vám poskytuje rychlou podporu výdrže baterie, když ji potřebujete.

Samsung Galaxy S23 Plus vs. Galaxy S23 Ultra: Kamery

Jedním z hlavních faktorů rozlišujících faktorů Galaxy S23 je jeho kamerový systém. Má hlavní kameru 200 megapixelů (MP), ultrawide 12MP, objektiv zvětšení 10 MP 3x a 10x objektiv zoomu 10x 10x.

Porovnejte to s Galaxy S23 Plus ’50 megapixel (MP) Main, 12MP Ultrawide a 10MP 3x Optical Zoom Cameras. Pro získání ostrých a jasných fotografií předmětů velmi daleko nabízí objektiv 10x zoomu Galaxy S23 Ultra Ultra Ultra hlavní výhoda oproti Galaxy S23 Plus.

Сравнение Samsung Galaxy S23, S23 Plus и S23 Ultra

Nezjistili jsme však, že hlavní kamera Galaxy S23 Ultra Ultra nabídla velkou výhodu oproti střelce Galaxy S23 plus ’50MP, ať už pro jasně osvětlené fotografie nebo fotografie pořízené v nízkých světelných situacích.

Samsung Galaxy S23 Plus vs. Galaxy S23 Ultra: S Pen

Ultra Galaxy S23 je jediným modelem v sestavě Galaxy S23, který zahrnuje Stylus Pen Samsung S do samotného telefonu. Pro většinu lidí to není nutností a majitelé Galaxy S23 Ultra, kteří nemají zájem o používání S pera, to mohou ignorovat a zapomenout, že je to dokonce i tam.

Přesto je to užitečný nástroj pro příjemce poznámky a pro ty, kteří používají stylus pro přesnější klepání, ať už pro obecně navigaci kolem Androidu a aplikací, nebo provést jemnější úpravy fotografií, kde neohrabaný prst prostě není dostatečně přesný.

Samsung Galaxy S23 Plus vs. Galaxy S23 Ultra: cena

Kombinace pera S, velké velikosti obrazovky a kamery s čtyřkolkou je Galaxy S23 Ultra a její 1 200 počáteční ceny Jednou z nejdražších telefonů, které si můžete koupit, dokonce i porazit Apple 1 100 iPhone 14 Pro Max. Mezitím začíná Galaxy S23 Plus na 1 000.

Galaxy S23 Plus

Galaxy S23 Ultra

Samsung Galaxy S23 Plus. vážně, kdo to potřebuje?

Vzrušení se staví pro start Samsung Galaxy S23, což je jen dva týdny odtud, pokud předpokládáte, že telefony dorazí na událost Galaxy 1. února rozbalenou. Galaxy S23 Ultra a její navázaná na hlavní kameru 200MP přirozeně získávají většinu chatování, ale také najdete slušné množství spekulací o zvýšení výkonu, funkcích zobrazení a dalších změn přicházejících do celé sestavy Galaxy S23.

10 причин против покупки Samsung Galaxy S23 Plus

To, co moc neslyšíte, jsou spekulace o Galaxy S23 Plus. Ultra model přikazuje velkou pozornost, protože je to prémiový telefon, který dostává všechny špičkové aktualizace a funkce, které Samsung plánoval. Základní model Galaxy S vytváří také určitý zájem, protože obsahuje vylepšení, která hledají cestu ke všem třem novým telefonům. Ale plusová verze? V zamíchání je často ztraceno.

Část toho je záměrně, protože Samsung má tendenci umístit plus jako v podstatě větší verzi sluchátka Galaxy S. Chcete základy v vlajkové lodi Samsung, vyberete si mezi standardní verzí a modelem Plus; cokoli víc a je to pro vás ultra.

Je těžké se dohadovat s přístupem společnosti Samsung, vzhledem k jeho dominanci nad zbytkem trhu s telefonem Android. Ale tentokrát se zdá, že nedostatek bzučení obklopující Galaxy S23 Plus se zdá být obzvláště patrný. Můžete se dokonce ocitnout ptát, zda v vlajkových plánech Samsung stále existuje místo pro telefon s velikostí plus.

Případ pro Galaxy S23 Plus

Krátká odpověď na tuto spekulaci je samozřejmě místo pro Galaxy S23 plus, pokud z jiného důvodu než lidé milují telefony na velké obrazovce.

Smartphony s obrazovkami menšími než 6 palců jsou z těchto dnů prakticky neslýchané. Výzkumná firma Omdia v lednu 2022 uvedla, že průměrná velikost obrazovky pro telefon byla 6.3 palce. nejlepší malé telefony bez ohledu na to. a není důvod se domnívat. S více z nás se spoléhají na telefony jako na naše primární zařízení, lidé zdánlivě preferují dostatek prostoru obrazovky před kompaktnějším designem.

No, ne já nutně. jedna z mých oblíbených věcí o loňském roce Galaxy S22 bylo to, jak by se mohlo snadno zapadnout do mé ruky navzdory 6.1-palcový displej. Ale pro každého, kdo zjistí, že tento prostor je příliš omezený, nabízí Samsung 6.7-palcový plus model o pár set dolarů více. (Obecně se věří, že Galaxy S23 a S23 Plus budou udržovat příslušné 6.1- a 6.7palcová velikost obrazovky jejich předchůdců.)

Plus telefon také dává nakupujícím smartphonu určitou flexibilitu cen, pokud jde o sestavu Galaxy S. Možná chcete větší obrazovku, ale nemáte sklon zaplatit za ultra telefon společnosti Samsung. Za posledních pár let vám verze plus umožnila vychutnat si telefon s rozsáhlou obrazovkou s počáteční cenou, která je méně než 1 000. Předpokládejme, že Samsung nezohledňuje zvýšení cen, to by mohlo pokračovat s Galaxy S23 Plus.

Větší telefon má další výhody nad rámec zvýšených nemovitostí zobrazení. Větší telefon může například obsahovat větší baterii, takže není žádným překvapením, že Galaxy S22 Plus trval o 2 hodiny déle na testu baterie než S22, když jsme minulý rok testovali oba telefony. Očekávali bychom, že Galaxy S23 Plus také přežije nadcházející základní model (doufejme, že oba telefony se zlepšují výdrž baterie jejich předchůdců, protože žádný z nich vytvořil náš seznam telefonů s nejdelší výdrží baterie).

Samsung se snaží odlišit plus od základního modelu jinými, jemnějšími způsoby. Například Galaxy S22 Plus nabídla stejný jas jako ultra Galaxy S22 a tyto telefony podporovaly rychlosti nabíjení 45 W k nabíjení 25 W dostupné na Galaxy S22. Pro rodinu S23 očekáváme, že tyto rozdíly pokračují.

Galaxy S23 Plus obavy

Jak pěkné, jak je mít další prostor na obrazovce na plus verzi Galaxy S. a podporu baterie, která s ním přichází. někdy to vypadá, jako by to nebylo dost odlišování plus od základního modelu. To se cítí obzvláště pravdivé pro nadcházející vydání Galaxy S23, přičemž zvěsti dělají jen málo pro oddělení 6.1- a 6.7palcové telefony od sebe navzájem, jak můžete vidět v naší galaxii S23 vs. Galaxy S23 Plus vs. Ultra srovnání Galaxy S23.

Řádek 0. Buňka 0Velikost obrazovkyprocesorRAMÚložný prostorZadní kameryPřední kameryVelikost baterieRychlost nabíjeníVelikostHmotnostBarvy
Galaxy S23 (říká se) Galaxy S23 Plus (říká se)
6.1-palcový AMOLED (2 340×1.080) 6.6-palcový AMOLED (2 340×1 080)
Snapdragon 8 Gen 2 Snapdragon 8 Gen 2
8 GB 8 GB
128 GB, 256 GB 128 GB, 256 GB
Main 50MP, 12MP Ultrawide, 10MP teleobjektiv (3x zoom) Main 50MP, 12MP Ultrawide, 10MP teleobjektiv (3x zoom)
12MP 12MP
3 900 mAh 4 700 mAh
25W kabely 45W Wired
5.8 x 2.8 x 0.3 palce 6.2 x 3 x 0.3 palce
6 uncí 7.3 unches
Fantomová černá, zelená, levandule, smetana Fantomová černá, zelená, levandule, smetana

Například zatímco vlajková loď Samsung Plus vám dává další prostor na obrazovce, neznamená další krok, který si Ultra užívá přidáním podpory pro pero S. Nemluvíme o zahrnutí vestavěného stylusu s Plusem, když Samsung začal dělat s Galaxy S22 Ultra. Ale jen přidání podpory volitelného příslušenství by nakupujícím poskytlo další důvod, proč zvážit plus přes běžný telefon Galaxy S.

Kamery by byly další oblastí, kde se různé vlajkové lodi společnosti Samsung stávají příliš podobnými. V loňském roce sdílely Galaxy S22 a S22 Plus stejný hardware fotoaparátu a to bude pravděpodobně pokračovat v letošním modelech Galaxy S23, pokud se budou domnívat, že se domnívají, že zvěsti se věří. To je skvělá zpráva pro majitele základních modelů. kteří neocení teleobjektiv v telefonu 799? Ale ve skutečnosti vás netiší k upgradu na model 999 plus.

Outlook Galaxy S23 Plus

Nakonec pravděpodobné podobnosti mezi Galaxy S23 a Galaxy S23 Plus pravděpodobně nebudou odradit příliš mnoho lidí od výběru svého modelu na základě velikosti obrazovky, které považují za nejvíce přitažlivější. Za předpokladu, že Samsung drží linku a S23 Plus stále přichází kolem 999, si představujete, že většina lidí by neměla problém s pony na dalších 200 nad S23, pokud to znamená větší obrazovku.

Moje obavy o velikosti plus jsou dlouhodobější. Pokud standardní model získá základní vylepšení a ultra získá prémiové doplňky, kde to v budoucích letech opustí plus? V průběhu času je to otázka, kterou bude muset Samsung odpovědět.

Galaxy S23 se příliš neliší k jeho předchůdci, a to je v pořádku.

Android Central Verdict

Samsung to hrál bezpečně s Galaxy S23 a telefon vynechá na 200MP kameře Galaxy S23 Ultra a větší baterii. To znamená, že je to stále jeden z nejlepších telefonů v okolí a přechod na hardware Qualcomm po celém světě činí zařízení lákavou možností v zemích, kde Samsung prodával pouze varianty Exynonos. Přizpůsobená čipová sada Snapdragon 8 Gen 2 je nejrychlejší, co dnes najdete na jakémkoli telefonu Android, a Samsung optimalizoval One UI 5.1 plně využít hardware. Kombinujte to s vynikajícími kamerami, všechny doplňky, které byste mohli chtít, dlouhodobé aktualizace softwaru a zvládnutelným designem, který je skvělý v každodenním používání, a S23 je úžasná celková volba.

Klady

 • Úžasný panel AMOLED
 • Neuvěřitelný výkon
 • Lepší životnost baterie oproti S22
 • Standout fotoaparáty pro fotografie a videa
 • IP68, bezdrátové nabíjení a ESIM
 • Čtyři zaručené aktualizace operačního systému Android

Nevýhody

Proč můžete důvěřovat Android Central

Naši odborní recenzenti tráví hodiny testováním a porovnáváním produktů a služeb, abyste si mohli vybrat to nejlepší pro vás. Zjistěte více o tom, jak testujeme.

V dnešní době to vypadá, že Samsung nemůže udělat nic špatného. Korejská značka je v dominantní pozici v skládací kategorii a portfolio Galaxy S obsahuje některé z nejlepších telefonů Android, které můžete dnes získat. Zejména Galaxy S23 Ultra je úžasný telefon, který v roce 2023 stanoví vysoký standard pro vlajkové lodě, a zatímco vnitřní hardware zjevně hraje velkou roli, Samsung dělá všechny správné věci s jedním uživatelským rozhraním 5.1.

Stejně jako se mi líbí Ultra S23, může být těžkopádné používat občas kvůli jeho velikosti, a to je místo, kde přichází Galaxy S23. Stejně jako předchozí roky, S23 je prostředním dítětem v portfoliu Samsung a má stejný design jako Vanilla S23, zatímco vyzvedne několik funkcí od Ultra S23. vše ve zvládnutelné velikosti.

Nemá kameru 200MP, která zdobí zadní část Ultra S23, ale pokud jste po telefonu, který je pohodlně držen a používán a přitom nabízí prémiový pocit, Galaxy S23 může být pro vás ideální volbou jen ideální volbou.

Samsung Galaxy S23: Ceny a dostupnost

Samsung představil Galaxy S23 vedle standardní Galaxy S23 a Galaxy S23 Ultra 1. února 2023. Telefon je nyní k dispozici po celém světě a prodává za 999 v U.S. Pro 256 GB verzi a 1 119 pro model 512 GB. Jako vždy má Samsung velmi velkorysé obchody do 750 a model 512 GB již je na 999-stejně jako vydání 256 GB.

S23 prodává za 1 049 GBP (1 297) v U.K. Pro model 256 GB a 1 149 GBP (1 421) pro verzi 512 GB a více v Indii budete muset vydělat 94 999 (1 155) pro model 256 GB a 104 999 (1,276) vydání 512 GBB.

Samsung Galaxy S23: Design

Pokud by Samsung právě zmenšil S23 Ultra a nazval by to S23, byl by to jeden z nejlépe vypadajících telefonů roku. Opravdu se mi líbí to, co udělal Samsung s Ultra; I když je to masivní telefon, je to mnohem lepší držet a používat než S22 Ultra, a velká část je na snížené zakřivení kolem obrazovky.

S23 však nemá moc podobnost s jeho ultra sourozencem, se společností Samsung se místo toho rozhodl jít s plochými stranami, díky nim. Standardní S23 má také podobnou estetiku s plochými stranami a Samsung to dělá již několik let, s ultra variantou získává zakřivenou obrazovku s dalšími dvěma modely s lichotivějším vzhledem.

Samsung to není jediná značka; Xiaomi šla s podobným stylem s Xiaomi 13 Pro a standardním modelem letos. A co se týče S23, i když nemám preferování telefonů s plochými stranami, design je leštěn a varianta krémové barev, kterou používám, vzhled prémie. To znamená, že boky mají lesklý povrch, který odvede od vzhledu upmarketu, a Samsung zde měl použít matnou texturu. Vzadu nejsou žádné takové problémy a panel s matným sklením vypadá skvěle a je pohodlně držet a používat.

V této poznámce Samsung přibil rozměry S23 a dostanete velkou obrazovku, aniž byste obětovali použitelnost; Stejně jako se mi líbí Ultra S23, je to těžkopádné s prodlouženým používáním a to nebyl problém na S23. A stejně jako všechny vlajkové lodi Samsung za posledních sedm let nabízí Galaxy S23 jako standard IP68 prach a voda jako standard.

Záda má také minimalistický design pro pouzdro fotoaparátu, přičemž tři moduly jsou uzavřeny v prstenech. Samsung si zaslouží uznání za to, že se sem nechodí přes palubu, na rozdíl od svých čínských soupeřů. Xiaomi 13 Pro a Find X6 Pro má masivní ostrovy kamery, které dominují pozornosti. Jinde najdete zásobník SIM karty na dně a drží dvě SIM karty (jeden v Severní Americe) a dostanete schopnost používat ESIM.

I když nejsem fanoušek telefonů s plochými stranami, je nepochybné, že Galaxy S23 je dobře zaoblený balíček, který drží svůj vlastní proti jiným vlajkovým lodím. Samsung pokračuje v brilantní práci s soudržným designovým jazykem napříč generacemi a S23 se zároveň cítí povědomě a moderní.

Samsung Galaxy S23: obrazovka

Na Galaxy S23 se mi obzvláště líbí, že má byt 6.6-palcový panel, takže pokud nejste fanouškem zakřivených obrazovek, je to nejlepší volba v portfoliu společnosti Samsung. Samotná obrazovka AMOLED patří mezi nejlepší, co dnes najdete na telefonu, a na obsah HDR jde nahoru na šílené 1 750 nits. Existují nulové problémy s barvou vibrací nebo kontrastem a S23 drží neuvěřitelně dobře pro hraní a streamování televizních pořadů a filmů.

Obrazovka provádí skvělou práci dynamicky a upravuje obnovovací frekvenci z 10 Hz až na 120 Hz a v této oblasti si nevšimnete žádného zpomalení. Pokud jde o správu barev, existuje dobrá přizpůsobitelnost, a přestože režim vždy není tak bohatý na funkci jako Coloros 13, získáte slušnou sadu možností.

Galaxy S23 také vyniká při hraní her a je schopen hrát hry na plné 120 Hz pro tituly, které to umožňují. Toto bylo omezení několika telefonů, které jsem použil tento rok. jako je OnePlus 11. takže je dobré vidět, jak Samsung odemkne plný potenciál obrazovky zde. Je tu také stereofonní zvuk, a přestože to není tak podrobné jako Xiaomi 13 Pro, to je v každodenním používání rozdíl.

Přední a zadní tabule skla jsou pokryta vrstvou nejnovějšího Gorilla Glass Victus 2 Corningovy. Nepoužívám případ s žádným z mých zařízení a za tři týdny jsem použil S23, telefon bez problémů zvětral občasný pátek.

Samsung Galaxy S23: výkon a baterie

Samsung letos přepracoval svou strategii, zbavil se dvojího zdroje Qualcomm a Exynos a místo toho používal Snapdragon 8 Gen 2 globálně. To je pro korejského výrobce obrovský obchod a co je ještě více lákavé, je to, že používá mírně přetaktovanou verzi nejnovější čipové sady Qualcomm, daboval Snapdragon 8 Gen 2 pro Galaxie.

Hned mimo pálku je zřejmé s Snapdragon 8 Gen 2 je to, že přináší mnohem lepší trvalý výkon než v loňském roce, a to znamená, že získáte bezprostřední hraní i během prodloužených relací. Ve skutečnosti je přizpůsobená verze čipové sady v Galaxy S23 nejrychlejší, co dnes najdete na telefonu Android, a je to nejbližší Qualcomm, která zpochybnila sílu Bionic A16.

OSZobrazitČipová sadaRAMÚložný prostorZadní kamera 1Zadní kamera 2Zadní kamera 3Přední kameraOchrana vstupůBezpečnostníPřipojeníZvukbaterieRozměryBarvy
Jeden UI 5.1 na základě Android 13
6.6-palcová 120Hz AMOLED (2340 x 1080), HDR10, Gorilla Glass Victus 2
Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 pro galaxii, 1 x 3.36GHz Cortex X3, 2 x 2.8GHz Cortex A715, 2 x 2.8GHz Cortex A710, 3 x 2.0GHz Cortex A510, Adreno 740, 4nm
8 GB LPDDR5X
256 GB/512GB UFS 4.0
50MP f/1.8, 1.0UM pixelů, OIS, 8k při 30 snímku, 4K při 60 snímků
10MP f/2.4 teleobjektiv, 1.0UM pixely, OIS, 3x Optical Zoom
12MP f/2.2 široký úhel, 1.4UM pixely, 120 stupňů FOV
Autofocus 12MP, 4K při 60 snímků za sekundu
Odolnost proti prachu a vodě IP68
Ultrazvukový modul otisků prstů na obrazovce, odemknutí obličeje
Wi-Fi 6E, Sub-6 5G (Global), Mmwave 5G (NA), Bluetooth 5.3, NFC
Stereo Sound, USB-C, 32-bit/384 kHz, APTX HD
4700 mAh, 45W kabelové nabíjení, 15w bezdrátové nabíjení, 4.5W Reverzní bezdrátové nabíjení
157.8 x 76.2 x 7.6 mm, 196g
Černá, krémová, zelená, levandule

V loňském roce je znatelný rozdíl v plynulosti versus a v každodenním používání nedochází ke zpomalení. Vzhledem k tomu, že S23 používá hardware Qualcomm globálně, je to ideální cesta upgradu pro ty, kteří používají varianty Exynos v telefonech Samsung.

Další změnou s touto generací je, že základní model je dodáván s 256 GB úložiště a vyzvedne nejnovější UFS 4.0 Úložný modul. S23 se také prodává v konfiguraci 512 GB, přičemž oba modely mají 8 GB RAM. více než adekvátní pro Android v jeho současném stavu.

Ultrazvukový modul je větší než předchozí roky, ale stále není tak rychlý jako jeho optické protějšky. To znamená, že je to lepší než v loňském roce a jiné než nekonečné zpoždění k ověření, je to spolehlivé při každodenním používání. Na hardwarové straně věcí moc chybí, s S23 nabízející Wi-Fi 6e, Bluetooth 5.3 S LE, DUAL-BAND GPS, NFC, APTX HD Codecs a UWB.

Pokud jde o výdrž baterie, baterie 4700 mAh se snadno podaří vydržet více než den a za tři týdny jsem neměl žádnou úzkost baterie, používal jsem Galaxy S23. To byl případ všech telefonů poháněných nejnovějším křemíkem Qualcomm a dokonce i s těžkým využitím se budete moci dostat na konec dne s určitým poplatkem.

A když potřebujete nabíjet zařízení, je kabelové 45 W a 15w bezdrátové nabíjení. Samsung je stále konzervativní, pokud jde o nabíjení techniky, a to je pochopitelné vzhledem k historii značky. Ačkoli S23 trvá déle než jeho čínští soupeři, zasáhne 60% za 30 minut, a to by mělo být více než přiměřené, pokud potřebujete nabíjet zařízení uprostřed dne.

Samsung Galaxy S23: Kamery

Samsung není jedním z vylepšení vítězného vzorce, a v důsledku toho Galaxy S23 používá podobné pole fotoaparátu jako v loňském roce. Najdete hlavní kameru 50MP s OIS, která používá zobrazovací modul S5KGN3 Samsung, a připojuje se k němu 10MP teleobjektivy Samsung S5K3K1, která má OIS a jde až na 3x optický zoom a 12MP širokoúhlý Sony IMX564. Předem najdete novou 12MP selfie kameru s autofokusem.

Vzhledem k tomu, že na hardwarové straně věcí se nic nezměnilo, S23 fotografuje fotografie ve stejném 12MP rozlišení jako v loňském roce a samotné rozhraní je identické. Samsung má jeden z nejlepších pro režimy dostupných na jakémkoli zařízení a dává vám mnohem větší flexibilitu, pokud jde o úpravy výstřelů pořízených na telefonu. Všechny tři senzory ve výchozím nastavení pracují s nočním režimem a mohou natočit 4K video na 60 snímků za sekundu.

Ačkoli se hardware fotoaparátu nezměnil, všimnete si zřeteného rozdílu ve fotografiích pořízených Galaxy S23. Výsledné obrázky mají stále vzhled kontrastního podpisu společnosti Samsung, ale je zmírněno versus předchozí generace a získáte fotografie, které jsou mnohem přesnější. To platí zejména o výstřelech pořízených venku, přičemž obloha byla přesně vykreslena. loňská zařízení měla tendenci zvyšovat úroveň nasycení do bodu, kdy se cítil, jako by se používal filtr.

Jak byste si představovali, S23 nemá žádné problémy ve scénářích denního světla a poskytuje fotografie se spoustou dynamického rozsahu a detailů. Neexistuje žádný viditelný hluk a listoví nevypadá příliš jemně. další nárůst oproti předchozím modelům. Objektiv teleobjektivu také vykonává skvělou práci v situacích denního světla a produkuje fotografie stejného kalibru až do 3x. Může to jít až 30x, a zatímco vám chybí šílený 100x faktor, který s23 ultra zvládne, digitální 30x režim poskytuje použitelné záběry.

V podobném duchu dělá širokoúhlý objektiv skvělou práci a přesnost zachovává rovnováhu a přesnost a v této oblasti nemám žádné negativy. Všechny tři fotoaparáty se opravdu dobře hodí v situacích se slabým osvětlením, s nočním režimem se automaticky kope, jakmile okolní osvětlení bude pod prahovou hodnotou. Celkově má ​​S23 fantastické fotoaparáty napříč deskou, a zatímco Samsung nezměnil hardware, učinilo nezbytné vylepšení na své zobrazovací algoritmy, aby se zařízení zvýšilo na stejné úrovni pro Pixel 7 Pro a Xiaomi 13 Pro.

Samsung Galaxy S23: Software

Budu tuto sekci ponechat relativně krátkou, protože není co dodat, že můj kolega Nick již nebyl zakrytý jeho Galaxy S23 Ultra Review. Samsung si zaslouží hodně uznání za modernizaci svého uživatelského rozhraní a jednoho UI 5.1 se cítí moderní a plynulý a přitom si stále zachovává mnoho dědických funkcí.

Samsung integroval všechny nové funkce Google představené s Androidem 13, a přestože nedostanete stejný materiál, který vám estetický, většina jeho hlavních částí je neporušená. včetně dynamického sběrače barev. I když v Androidu 13 není mnoho nových, líbí se mi, že oznámení jsou ve výchozím nastavení přihlášena; Aplikace již nemohou odesílat oznámení po instalaci a při prvním spuštění zobrazíte dialogové okno s vyhledáváním oznámení. To staví na práci, kterou Google dělá se správou oznámení s oznamovacími kanály, a je dobré vidět tuto funkci dostupnou v jednom UI 5.1.

Jinde najdete na panelu hlavního panelu, který uvádí jakoukoli aplikaci, která běží na pozadí, ale namísto oznamovacího stínu byl tlačen do nabídky přehledu. Stále existuje spousta přizpůsobitelnosti a největším rozdílem v mém případě použití je obecná plynulost. Všiml jsem si to také na S23 Ultra a Samsung odvedl dobrou práci optimalizoval rozhraní tak, aby byl během obecné navigace plynulejší.

Další oblastí, kde Samsung dělá všechny správné věci, jsou aktualizace softwaru. Galaxy S23 získá čtyři zaručené aktualizace verzí Android a pět let aktualizací zabezpečení a značka neustále ukázala, že je schopna dodávat aktualizace platformy včas. Ultra S22 Ultra vyzvedla aktualizaci Stable Android 13 za méně než dva měsíce, kdy Google představil verzi, a Samsung je i nadále jedinou značkou než Google, která do svých telefonů doručí měsíční bezpečnostní záplaty.

Samsung Galaxy S23: Konkurence

Galaxy S22 je v roce 2023 stále fantastickým zařízením a vzhledem k tomu, jak málo se změnilo se S23, je to ideální alternativa. Získáte stejný pulzující panel AMOLED, podobný design, stejný ráže kamer, identický software a podobné připojení. S23 trvá trochu déle a je vhodnější pro prodloužené hraní, ale S22 v tomto ohledu není žádný úsek a podaří se mu vydržet celý den, aniž by se rozbila pocení. Pokud tedy chcete lepší hodnotu, získejte S22.

Pixel 7 Pro je i nadále dominantní a dodává vynikající kamery v elegantním designu. Telefon nedostane tolik aktualizací jako S23, ale je první v řadě, aby získal nová vydání Android, a mám rád materiál, který vám estetikuje. Nechybí to v žádných klíčových oblastech a jak to bylo na trhu již několik měsíců, můžete si ji vyzvednout o několik set dolarů méně než S23.

Dalším zařízením, které je třeba zvážit, je Xiaomi 13 Pro. Xiaomi letos přibil základy a 13 pro vypadá a cítí se báječně. Má vlastní proti nejlepším telefonům Android, pokud jde o kamery, a zatímco Miui 14 se příliš nezměnil, je to plynulé. Jediným problémem s Xiaomi 13 Pro je to, že nedostane stejný počet aktualizací jako S23 a Xiaomi byl nedostatečný při zavádění včasné platformy a aktualizace zabezpečení.

Samsung Galaxy S23: Měli byste si ji koupit?

Měli byste to koupit, pokud:

 • Chcete vlajkovou loď, kterou se snadno drží a používá
 • Hledáte živou obrazovku se spoustou přizpůsobení
 • Potřebujete silný telefon, který je skvělý pro hraní
 • Chcete spolehlivé kamery, které fotografují skvělé fotografie a videa
 • Hledáte všechny doplňky

Neměli byste to koupit, pokud:

Nakonec se Galaxy S23 příliš neliší od svého předchůdce, přičemž Samsung vylepšuje věci v několika oblastech místo toho, aby se změnily velkoobchodní změny. I když tato strategie jasně funguje pro Samsung, rád bych viděl 200MP kameru S23 Ultra na S23, protože by to udělalo telefon mnohem svůdnější.

Ne každý by chtěl masivní telefon a po letošním roce jsem použil iPhone 14 Pro delší dobu, nemůžu si pomoct, ale cítím, že Samsung musí jít podobnou cestou a nabídnout zařízení se stejným hardwarem kamery jako S23 Ultra Ultra S23 v menším podvozku. Tentokrát tomu tak není, ale i tehdy S23 zasáhne ideální rovnováhu v vlajkové lodi Samsung a je to životaschopná možnost, pokud chcete telefon, který je o něco snazší použít.

Samozřejmě, pokud jste v u.K. nebo jakoukoli jinou evropskou zemi, budete chtít zvážit přepínání díky hardwaru Qualcomm. Samsung tradičně nabídl exynosovou verzi svých telefonů v regionu za posledních sedm let a poté, co tyto telefony poháněné Exynosem využily, mohu s jistotou říci, že verze Qualcomm je výrazně lepší. Takže pokud jste se drželi nákupu nového telefonu, nyní je ten ideální čas přepínat.

Recenze Samsung Galaxy S23

Miluji přenosnou technologii. pokud ji můžete vložit do tašky, pravděpodobně jsem do ní. Pokryl jsem telefony a tablety všech tvarů a velikostí a přezkoumal vše od herních konzol po notebooky v mé desetileté kariéře. Před příchodem do PCMag jsem napsal články pro Android Authority, How-to Geek, Muo, New Atlas, Tom’s Hardware a spousta dalších technických publikací.

Sečteno a podtrženo

S23 má nejvíce mainstreamové přitažlivosti v telefonním sestavě Galaxy v Samsungu, s mnoha stejnými funkcemi jako S23 Ultra v pohodlnější velikosti o pár set dolarů méně.

Editoři PCMag vybírají a kontrolují produkty nezávisle. Pokud si koupíte přidružené odkazy, můžeme vydělat provize, které pomáhají podporovat naše testování.

Klady

 • Vynikající výkon
 • Velký, živý displej
 • Fantastické kamery
 • Působivá výdrž baterie
 • Zásady upgradu softwaru pro průmysl

Specifikace Samsung Galaxy S23

Hodnota jména

Počínaje 999.99, Galaxy S23 je nejoblíbenější vlajkový smartphone Samsung. Nabízí spoustu stejných funkcí jako výběr našich editorů, Galaxy S23 Ultra (počínaje 1 199), ale je to trochu menší a upustí stylus pero S pera. S23 stále zabalí špičkový procesor a spoustu funkčnosti ve stylovém kusu hardwaru, což z něj činí skvělou volbu, pokud chcete telefon s lepší výdrží baterie než standardní Galaxy S23 (počínaje 799.99), ale nepotřebují schopnosti nadřízeného modelu Pricier Ultra.

Správná velikost

Samsung stěží přepracoval formu při aktualizaci z Galaxy S22 na S23. Odchozí telefon měří 6.20 x 2.98 o 0.3 palce (HWD) a nový telefon je jen o dotek větší v 6.21 x 3.0 x 0.3 palce. Hmotnost se nezměnila; jak S22, tak S23 váží v 6.91 uncí. Pro srovnání, S23 (5.76 od 2.79 o 0.3 palce, 5.93 uncí) je menší o tom, zatímco S23 Ultra (6.43 o 3.07 o 0.35 palců, 8.25 uncí) je rozhodně více. Nakonec je S23 dostatečně velký, aby nabídl velký displej, který mnoho nakupujících smartphonů chce, aniž by byli obtěžovaně obrovská. Můžete upřednostňovat standardní S23, pokud chcete nejpřesnější model, ale myslíme si, že S23 je pro většinu lidí nejlepší velikost.

Od roku 1982 PCMag testoval a ohodnotil tisíce produktů, aby vám pomohl přijímat lepší rozhodnutí o nákupu. Podívejte se, jak testujeme. (Otevře se v novém okně)

Důležité je, že S23 a S23 sdílejí téměř všechny specifikace než velikost a kapacita baterie. Zkušenost s jejich používáním bude většinou stejná, s výjimkou několika malých rozdílů sem a tam.

Samsung sestavuje telefon z atraktivní směsi skla a kovu. Odolný zbrojní hliníkový rám je částečně vyroben z recyklovaných materiálů. Přední i zadní část sluchátka jsou vyrobeny z Corning Gorilla Glass Victus 2, která zvládne vyšší kapky než dřívější verze gorillového skla a přitom stále brání škrábancem. Matný povrch na zadní straně telefonu není náchylný k otiskům prstů, což si vážíme. A splňuje hodnocení IP68 pro odolnost proti prachu a vodě, což znamená, že zvládne až 30 minut za asi 4.5 stop vody bez problému. Toto je stejná úroveň ochrany, kterou nabízí Pixel 7 (699) a iPhone 14 (799).

Samsung Galaxy S23 Ultra

Sunbeam F1

Unihertz Titan

Samsung nabízí několik různých barevných možností pro S23. Krém, zelená, levandule a Phantom Black jsou široce dostupné v maloobchodě, zatímco grafit a vápno jsou exkluzivní pro webové stránky společnosti Samsung. Samsung nám poslal levandulové zařízení, které je tlumeným, ale atraktivním odstínem fialové.

Samsung provedl inteligentní změny v designu kamery, odstranil další rámování kolem čoček a nechal je stát na zadní straně telefonu. Je to pěkný vzhled, který vytváří celkový styl čistší.

Na pravém okraji najdete kolébku svazku a tlačítko napájení. Horní a levé strany nemají žádné ovládací prvky, ale spodní část má duální slot SIM (ano, podporuje kromě ESIM fyzikální SIM karty), port USB-C a reproduktor se dolů se dolů.

Telefon můžete odemknout pomocí ultrazvukové čtečky otisků prstů nebo rozpoznávání obličeje. Testovali jsme obojí a zjistili jsme, že každá z nich se snadno použije, i když skener otisků prstů se zdál mírně chraplavější. Samsung poznamenává, že čtenář otisků prstů je bezpečnější možností obou. Ať tak či onak, můžete se rychle dostat do telefonu, aniž byste pokaždé vstoupili do špendlíku.

Hvězdná obrazovka

S23’s 6.6palcová obrazovka Super Amoled 2x Infinity-O je krásná. Z loňského S22 se to nesmírně zlepšilo, ale nestěžujeme si.

Na obrazovce je rozlišení FHD s 2 340 o 1 080 pixelů, což umožňuje hustotu pixelů 393ppi. Ultra S23 Ultra nabízí displej QHD (3 088 x 1 440) s hustotou 501ppi. Můžete si také zvolit 6.1-palcový S23, který má stejné rozlišení jako S23, ale vyšší hustota pixelů 425ppi, protože je menší.

Displej je živý se stejnými 1 200 nits (typický) a 1 750 nits (špičkový venkovní) jas jako ultra. Je to jasnější než pixel 7 a iPhone 14 Plus, které vrcholí na 1 400 nits a 1200 nits, v tomto pořadí.

Rychlost je důležitá ve světě displejů a S23 je vybaven adaptivním obnovovací frekvencí 120 Hz. Může běžet tak pomalu jako 1Hz, aby se ušetřil baterii, když je vždy zapnutý displej a jak rychle 120 Hz pro hladké posouvání ve vysoce výkonných aplikacích a hrách.

Fotoaparát selfie je malá díra na obrazovce vystředěná poblíž horního okraje. S23 má tenké rámy mezi displejem a rámem a přibližně 87.Poměr 6% obrazovky k tělu.

Naladěno na dokonalost

Galaxy S23 je nejlepším umělcem díky Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 pro Galaxy spuštěnou show. Místo použití skladu 8 Gen 2, jako je OnePlus 11 5G, Samsung spolupracoval s Chipmakerem na vytvoření rychlejší verze SOC. To vede k lepšímu výkonu a zlepšení benchmarkových skóre ve většině kategorií. S23 je poháněn stejným SOC.

Čip je vyroben s 4nm procesem a má jednoruční jádro Cortex-X3 v až 3.36GHz (Standard 8 Gen 2 běží na 3.2GHz). Zahrnuje také čtyři výkonná jádra až do 2.8 GHz a tři jádra účinnosti až na 2.0GHz. GPU Adreno 740 je také vylepšen oproti základnímu modelu, i když Qualcomm nespecifikuje, jak moc.

Samsung zahrnuje 8 GB RAM s S23/S23. S23 Ultra je mezitím k dispozici s až 12 GB RAM. Pokud jde o skladování, S23 je nabízen s 256 GB nebo 512 GB UFS 4.0 úložiště, zatímco S23 je spojen s 128 GB (UFS 3.1) nebo 256 GB (UFS 4.0) úložiště. S23 Ultra’s Storage Možnosti se pohybují až do 1 TB. Jak je standardně u moderních vlajkových lodí, neexistuje žádný slot pro paměťové karty microSD, takže se ujistěte, že pro vaše potřeby získáte správné úložiště. Testovali jsme verzi 256 GB.

Pro měřítka jsme začali s PCMark Work 3.0, která testuje schopnost telefonu zvládnout různé úkoly, jako je manipulace s daty, úpravy fotografií atd. S23 skóroval 14 954, což je mezní zlepšení oproti 13 974, které bylo uvedeno S22, ale o něco méně než 15 841 S23 Ultra Ultra. Porazil skóre režimu výkonu OnePlus 11 5G 12 941, hodnocení Pixel 7 10 571 a 7 Pro’s skóre 11 369 při stejném testu.

Zařízení jsme také provedli přes Geekbench 5, abychom zkontrolovali výkol surového procesoru. S23 zaznamenal 1 526 při jednorázovém testu a 4 743 při testu vícejádrového testu. To je o něco nižší než S23 Ultra (1 545/5 078). Překonal jednojádrové skóre OnePlus 11 1 485, ale za své vícejádrové skóre 4 902 klesl.

Nakonec jsme testovali grafické schopnosti S23 pomocí testu GFXBench z ruin 1440p a zjistili jsme, že v průměru 59 snímků za sekundu (FPS). To je na stejné úrovni jako ostatní telefony ve třídě, jako je OnePlus 11 5G, která dosahuje 61 snímků za sekundu, a S23 Ultra, který běží na 62 snímků. Pro srovnání, Galaxy S23 také dosáhla podobné snímkové frekvence 58fps. Všechny tyto výsledky odfouknou herní výkon pixel 7 a 7 pro, které běží na pouhých 25 snímků za sekundu při stejném testu.

recenze, samsung, galaxy, tento, pravdu

Systémy stranou, představení v reálném světě záleží stejně, ne-li více. Ať už chcete procházet web, sledovat videa, přehrávat hry nebo upravovat fotografie, S23 tyto úkoly zvládne snadno. V našem testování vynikal telefon ve všem, včetně graficky intenzivních her, jako je Call of Duty Mobile a Genshin Impact, které probíhaly bez jediného závěsu nebo spadnutého rámu.

Snapdragon 5g Power

Všechny tři telefony Galaxy S23 se spoléhají na modem Qualcomm Snapdragon X70, který je navržen tak, aby využil nejnovější připojení 5G a Wi-Fi, aby byl zajištěn dobrý výkon bez ohledu na typ nebo sílu signálu. Provedli jsme S23 prostřednictvím řady testů, abychom určili, jak se jeho modem ve srovnání s tím iPhone 14 Pro Max. Testovali jsme oba telefony na buněčné síti T-Mobile v jižním Connecticutu, abychom posoudili jejich schopnost co nejlépe využít 5G.

Počínaje oblastí se silnou ultra kapacitou T-Mobileg jsme zjistili, že S23 dosáhl maximálních rychlostí 728 Mb / s dolů a 77 Mb / s nahoru. Pro srovnání, iPhone 14 Pro Max (který má modemy Snapdragon X65) dosáhl 723 Mb / s dolů a 102 Mb / s nahoru na stejném místě. V oblasti, kde byl signál 5G slabý, telefon Samsung zveřejnil rychlosti stahování 18 Mb / s, zatímco iPhone dosáhl 16Mbps. Oba telefony byly schopny spojit hovory v oblasti slabého signálu bez problémů. Očekávali jsme více reálného rozlišení mezi dvěma telefony vzhledem k generačnímu rozdílu mezi modemy.

Samsung zahrnuje podporu pro Wi-Fi 6E, nejnovější standard, a to mění rychlosti Wi-Fi. Při testování poblíž routeru Xfinity Wi-Fi s 1.Služba 2 Gbps, viděli jsme, že rychlosti stahování dosáhnou 805 Mb / s na Galaxy S23 a 711Mbps na iPhone 14 Pro Max (což je omezeno na Wi-Fi 6). Testovali jsme také konektivitu poblíž okraje řady routeru. Tam, S23 a iPhone 14 Pro Max měly rychlosti stahování Wi-Fi 9 Mb / s, respektive 6Mbps.

S23 nemá satelitní zasílání zpráv, takže iPhone 14 Pro Max může být lepším společníkem, pokud často cestujete za pokrytí buněk.

Telefonní hovory znějí fantasticky na Galaxy S23. Testovali jsme hovory v řadě oblastí signálu a lidé, se kterými jsme mluvili, nás mohli dokonale slyšet. Dále bychom mohli jasně slyšet volající prostřednictvím sluchátka, i když signál byl skvrnitý.

Bluetooth 5.3 rádiová pro hvězdnou konektivitu s řadou bezdrátových sluchátek a reproduktorů Bluetooth s minimálním využitím energie. Neexistují žádné 3.5mm konektor pro sluchátka, takže bezdrátový zvuk je vaše jediná možnost mimo vestavěné reproduktory.

Při poslechu hudby jsme testovali reproduktory a zjistili jsme, že hráli přiměřeně. Používáním „Silent Shout“ nožem jako zkušební dráhy jsme slyšeli slušné basy a jasné maxima. Je zřejmé, že žádný pár malých reproduktorů nenahradí vyhrazený reproduktor Bluetooth, ale zažijete dostatečně dobrý objem a kvalitu zvuku přímo ze S23 v špetku.

Životnost baterie celé hodiny

Samsung zahrnuje baterii 4 700 mAh v Galaxy S23, což je o něco větší než 4 500 mAh buňka Galaxy S22. Pro srovnání, S23 Ultra má baterii 5 000 mAh, zatímco S23 má baterii 3 900 mAh. Životnost baterie je pravděpodobně největším výkonem rozlišování mezi S23 a S23.

Testovali jsme S23 hraním videa na YouTube přes Wi-Fi s jasem nastaveným na maximum, abychom viděli, jak dlouho bude běžet. Větší baterie pomohla Galaxy S23 trvat 14 hodin a 45 minut, pevné zlepšení během 10 hodin a 30 minut S22, S23 Ultra je 13 hodin a 11 minut a Galaxy S23 13 hodin a 12 minut. S23 také přežil Google Pixel 7 Pro (10 hodin, 30 minut) a OnePlus 11 5G (11 hodin, 13 minut). Zatímco větší baterie jistě přispívá ke zdokonalenému trvání, Snapdragon 8 Gen 2 také pomáhá, protože je efektivnější než předchozí generace SoC.

Pro dobíjení nabízí Ultra S23 a S23 stejné 45W kabelové a 15W bezdrátové nabíjecí rychlosti jako předchozí generace. Menší S23 však podporuje pouze 25 W kabelového nabíjení. Samsung nedodává nabíječku do krabice, takže musíte použít vlastní. Rychlost nabíjení 45 W nabízená společností Samsung nemůže konkurovat 80 W nabíjení OnePlus 11 5G, které toto zařízení plně nabíjí za 27 minut, ale stále je dostatečně rychlé, aby doplnil S23 za 62 minut.

Skvělé fotografie, ale ne úplně ultra

Galaxy S23 Ultra je lepší výběr pro skutečné shutterbugs, ale S23 má stále co nabídnout. Zahrnuje hlavní kameru 50MP na f/1.8 Se stabilizací optického obrazu (OIS), 10MP 3x optická teleobjektiv na f/2.4, a 12MP ultra široký fotoaparát na f/2.2. Obrázky zachycené hlavní kamerou jsou zasunuty faktorem čtyř až 12 MP, i když si můžete vybrat zachycení 50MP fotografií, pokud si přejete.

S23 odpovídá tomuto hardwarovému spekulu s kamerou pro specifikaci, zatímco S23 Ultra dělá věci o krok dále s jeho 200MP hlavní kamerou a další 10x optický zoom teleobjektiv.

Uživatelská fotoaparát selfie zachycuje 12MP fotografie na f/2.2 pro pevné obrázky. Je to zlepšení oproti loňskému selfie kameře, což bylo 10 MP. Bump v rozlišení vytváří ostřejší obrazy.

Na S23 není k dispozici žádný nedostatek režimů pro zachycení fotografií a videí, aby vyhovovaly vašemu kreativnímu vkusu. Například můžete využít režimy, jako je adaptivní pixel, pohled režiséra, fotografie s vysokým rozlišením, multi-expozice, nocografie, portrét Selfie Night a Super HDR.

Fotografie zachycené s S23 vypadají neuvěřitelně v téměř jakémkoli osvětlení a jsou snadno srovnatelné s těmi z sestavy iPhone 14 a Pixel 7. Kamery Galaxy S23 mají tendenci trochu posilovat barvy a vytvářejí živé fotografie, které někdy mohou vypadat příliš jasně pro nějaké chutě. Pixel a iPhone mají tendenci mají přirozenější, tlumenější barvy. Který z nich se vám líbí lépe, bude záviset na vašich preferencích, ale buďte ujištěni, že budete moci s tímto telefonem zachytit fantastické fotografie.

Zde jsou některé ukázkové fotografie v řadě podmínek osvětlení se všemi kamerami:

Pokud jde o video, můžete zachytit až 8k rozlišení při 24 nebo 30 snímků za sekundu a také nesčetné další rozlišení a snímkové frekvence na 1080p při 960fps pro ultra-skromné ​​záběry. Videa vypadají fantasticky v jakémkoli řešení. Můžete použít kreativní režimy, jako je portrétní video k zachycení uměleckého videa s rozostřením na pozadí, které soupeří s základní kamerou. Funkce, jako je sledování automatického zaostření, vám pomohou udržet subjekt dokonale v rámci a soustředit se, když se pohybují kolem.

Jedno uživatelské rozhraní, které je spojí (nebo rozdělí)

Tři nejnovější zařízení Galaxy se dodávají s Androidem 13 a Samsung’s One UI 5.1 uživatelské rozhraní. Pokud přicházíte z pixelu nebo jiného telefonu se skladem Android, zjistíte, že věci vypadají trochu jinak, protože Samsung má vlastní písma, tvary ikon, organizaci nabídky a další. Samsung také předinstaluje mnoho aplikací Samsung- a Microsoft, i když některé můžete zablokovat ve stahování během počátečního procesu nastavení a smazat ty, které nechcete uchovávat.

Ať už dáváte přednost skladem Android nebo One UI, je jasné, že Samsung věnuje velkou péči do navrhování jeho rozhraní. Je úhledný a obsahuje zástupy možností přizpůsobení. V jednom uživatelském rozhraní 5.1, Samsung aktualizuje systém widgetů pro domovskou obrazovku a přidá novou možnost obrazovky pro videozáznam.

Samsung vede prostor pro Android, pokud jde o politiky upgradu. Majitelé Galaxy S23 získají čtyři upgrady operačního systému (na Android 17) a pět let aktualizací zabezpečení. Společnost bije Google ve své vlastní hře, protože Google nabízí pouze tři upgrady OS pro své telefony pixelů.

Zasažení správné rovnováhy

Samsung Galaxy S23 je prvotřídní vlajková loď s většinou zvonů a píšťalek větší Galaxy S23 Ultra, obchodováním stylusu, extra teleobjektivní kamery a displejem s vyšším rozlišením za menší formy a nižší cenu a nižší cenu a nižší cenu. Výkon je absolutně hvězdné a výdrž baterie S23 je nejlepší z parta S23. Ultra Galaxy S23 Ultra zůstává vítěz našich editorů, aby poskytl nejlepší celkový zážitek, které nabízí telefony Android, ale ne každý chce stylus nebo si může dovolit utratit více než 1 000 za nový telefon. Díky tomu je Galaxy S23 vítanou alternativou pro všechny ostatní, zejména pokud chcete delší výdrž baterie a rychlejší nabíjení, než se získáte se standardem S23.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS