Recenze Xiaomi Watch S1 Active: Nakonec Xiaomi Watch for Evropu s platbami NFC…

[Recenze] Xiaomi Watch S1 Active: Nakonec Xiaomi Watch for Evropu s platbami NFC!

1 11.9k displej

Hodnocení: Xiaomi Watch S1 Active

Atraktivní design s barevným a čistým menu

Možnost použít NFC pro platby hodinek

GPS podpora s vynikající rychlostí polohy

Monitorování aktivit ve více než 117 sportech

Podpora jazyka česká

Slabé možnosti volání Bluetooth a příležitostné problémy s vyzváněním

Méně přesné měření doby spánku

Amazon Alexa není v našem místě k dispozici

Design a kvalita zpracování

Nové inteligentní hodinky z Xiaomi mají rám vyrobený z polyamidu vyztuženého skleněnými vlákny. Samotný rám vypadá a cítí se velmi dobře a vysoce kvalitní. Popruh, který přichází s černými hodinky, je vyroben z TPU a má celkovou délku 220 mm i s hodinky. Díky velkému počtu otvorů se snadno hodí k ruce člověka a také rukou tenčí ženy.

Hodinky mohou být používány bez problémů ženy a dokonce i děti, aniž by se změnily popruh. Pokud si stále chcete vyměnit popruh za jiného, ​​můžete to udělat velmi snadno. Odnímatelný systém je stejný jako u běžných hodinek a na Aliexpress najdete řadu popruhů různých barev a materiálů.

Hodinky mají sportovní elegantní design se dvěma tlačítky na pravé straně. Horní tlačítko se používá k aktivaci displeje a přechodu do hlavní nabídky, zatímco spodní se používá pro rychlý přístup ke sportovním činnostem.

Spodní strana hodinek je tradičně domov pro senzory používané ke sledování jednotlivých vitálních funkcí. Po stranách jsou také reproduktory a mikrofon.

Zobrazení a vytočení

Xiaomi Watch S1 Active obdržel displej AMOLED s velikostí 1.43 ″ s rozlišením 466 x 466 px. Displej je velmi měkký, čistý a nabízí skutečné černé a hluboké barvy. Jeho obnovovací frekvence je 60 Hz a jas je dostatečný pro pohodlné použití na přímém slunečním světle.

K dispozici je také populární vždy zapnutý displej, ale jeho design neznáte. Budete však spokojeni s počtem různých návrhů hlavního číselníku, z nichž je více než 200. V hodinek najdete pouze 6 vzorů, včetně zajímavých animovaných, ale další jsou k dispozici v aplikaci spolu se schopností vložit své vlastní fotografie buď do analogového nebo digitálního časového displeje.

První zapněte a spárujte s aplikací

Zapnutí hodinek poprvé bylo tradičně spojeno s párováním se smartphonem, protože není možné hodinky používat bez tohoto kroku. Xiaomi Watch S1 Active Works with MI Fitness, která je ve skutečnosti přejmenována na Xiaomi Wear. Najdete ji v obchodě Google Play.

Samotný proces párování je jednoduchý a rychlý. Skládá se ze skenování QR kódu na hodinky a potvrzení stejného kódu na obou zařízeních, tj. Na telefonu a na hodinek.

Nabídka hlavní nabídky

Hlavní nabídka hodinek má atraktivní a barevný design. Skládá se z řady ikon, které jsou víceméně samosprávné a jsou rozděleny do mřížky 8 x 3, která sklouzává dolů. V nastavení můžeme tento pohled přepnout na klasický seznam. S tolika položkami je však mřížka praktičtější.

Nabídka proto obsahuje až 24 symbolů, a to:

Sportovní aktivity Historie aktivity statistika
Měření srdeční frekvence Měření SPO2 Spát
Stupeň stresu Dýchací cvičení Ženský cyklus
Alexaův hlasový asistent Počasí Hudba
Platby Volání Oznámení
Budík Stopky Časovač
tlak Kompas Ovládání kamery
Najděte si telefon Svítilna Nastavení

Srdeční frekvence a měření SPO2

Srdeční frekvence je monitorována vícekanálovým senzorem PPG na spodní straně hodinek. Měření trvá přibližně 10 sekund a nepřetržité sledování srdeční frekvence je k dispozici 24 hodin denně, každý 1/5/10 nebo 30 minut. Hodinky vás také mohou varovat, že vaše srdeční frekvence je příliš vysoká, ať už během normálního používání nebo během cvičení. Tato nastavení se provádí v aplikaci.

K dispozici je také měření okysličení krve, ale zde máme měření pouze během spánku nebo celý den v intervalech každých 10 nebo 30 minut.

U obou typů měření zobrazuje aplikace hodnoty získané na displeji hodinek a v grafech na časové ose, ale pro osu „y“ neexistuje žádná měřítko, takže nepřečteny přesné hodnoty z graf. V aplikaci můžete vidět podrobnější a přesnější data.

A jak přesná jsou tato měření? Srovnali jsme je s pulzním oxymetrem a byly téměř totožné v místnosti. Větší rozdíly se objevily během sportovní aktivity, kdy hodinky měřily mírně vyšší srdeční frekvenci, v průměru o 10. 15 pulsů / min.

Sledování spánku

Sledování kvality a délky spánku je již nedílnou součástí každého náramku pro hodinky a fitness. Displej hodinek ukazuje denní cíl a naměřenou délku posledního spánku. Přejetí displeje však také zobrazuje podrobnější informace, jako je přesný čas začátku a konce spánku, jakož i průměrnou srdeční frekvenci a SPO2.

Aplikace také zahrnuje délku hlubokého spánku, světla a fáze REM, spolu s procentem a grafem. Další graf ukazuje srdeční frekvenci během spánku a existuje také graf ukazující měření okysličení krve.

Pokud jde o přesnost měření délky spánku, není to nejlepší. Začátek je vlastně čas, kdy jsme šli spát a konec spánku, kdy jsme vstali z postele, ne když jsme se skutečně probudili.

Sledujte platby

Snad největší atrakcí nových aktivních hodinek Xiaomi S1 je schopnost používat funkci NFC pro bezkontaktní platby prostřednictvím služby Xiaomi Pay Service.

Chcete.li jej používat, musíte se přihlásit ke svému účtu Xiaomi. Pokud se do aplikace přihlásíte jiným způsobem, služba nebude k dispozici. Zmíněná služba Xiaomi Pay byla založena v Evropě ve spolupráci s MasterCard. Na začátku si musíme uvědomit, že ze slovenských bank je v současné době podporována pouze Mbank.

K dispozici je však alternativa ve formě křivky. Pokud nevíte, o čem to je, křivka je zkrátka služba, která může kombinovat různé karty do jednoho, vaše vlastní. Po registraci v Curve obdržíte fyzickou i virtuální kartu, kterou můžete použít v různých platebních systémech, jako jsou Google Pay, Apple Pay nebo Xiaomi Pay.

Tato karta ve skutečnosti představuje vaši vlastní kartu, nebo více, kterou spojujete s vaším účtem Curve. Takže křivka není banka, je to jen služba. Pokud zaplatíte kartou křivky, budou prostředky staženy z vaší karty v bance, kterou přidáte do křivky. Více o registraci a platbě si můžete také přečíst v naší recenzi na MI Band 6 NFC.

Proces zabezpečení a plateb

Zabezpečení bylo také zvažováno v souvislosti se ztrátou nebo krádeží hodinek. Již během přidání karty do Xiaomi Pay jsme vytvořili šestimístný PIN kód, který musí být zadán k odblokování hodinek, pokud používáte platby.

Hodinky o to požádají nejméně jednou za 24 hodin, nebo pokud to odložíte. Pokud ztratíte hodinky nebo vám to ukradnete, nikdo s ním nebude platit bez vašeho kódu PIN.

Samotná platba je velmi jednoduchá. Stačí vybrat tu s ikonou peněženky z nabídky aplikace a vyberte možnost Payd Play. V tomto okamžiku začne odpočítávat 60 sekund, během kterého můžete hodinky připojit k platebnímu terminálu.

Sledování sportovních aktivit

Nedílnou součástí inteligentních hodinek je také sledování sportovních aktivit. Existuje více než 117 sportů na výběr, mezi nimiž můžeme najít tradiční aktivity, jako je běh, chůze, turistika, ale také méně tradiční vodní sporty, tanec, bojová umění a další.

V hlavní nabídce je jen několik standardních sportů. Zbytek je na dně seznamu po možnosti přidat. Zde jsou další sporty rozdělené do několika kategorií. Pokud si vyberete jeden z těchto sportů, budou přidáni na spodní část seznamu.

Během chůze hodinky zobrazují aktuální čas, vzdálenost, tempo a srdeční frekvenci. Data jsou však přizpůsobena konkrétnímu sportu. Například tenis zaznamenává počet tahů a kalorií, plavání počtu délek, čas na 100 ma kalorií.

Podrobná data jsou poté přístupná v aplikaci nebo v hodinách mezi historií aktivity. Například nami monitorovaná chůze také ukazuje průměrnou rychlost, srdeční frekvenci a rytmus v historii aktivity na displeji hodinek. Tempo a srdeční frekvence se také zobrazují v grafech. V aplikaci najdeme také mapu s naší trasou a dalšími daty.

Hodinky mohou být umístěny pomocí GPS venku, během několika sekund. Automatická pauza a obnovení chůze nebo sledování běhu po zastavení také funguje také. Například, pokud jsme čelili přechodu chodců, hodinky se aktivita velmi rychle zastavily, kterou pak pokračoval podobně, když jsme se začali pohybovat.

Vytrvalost a nabíjení

Aktivní Xiaomi Watch S1 má integrovanou baterii 470 mAh s výdržnou výdržnou 12 dní v normálním používání, 24 dní v pohotovostním režimu a 30 hodin s aktivním používáním GPS.

Samozřejmě jsme testovali vytrvalost. Hodinky jsme použili téměř plně, takže jsme měli konstantní monitorování srdeční frekvence a SPO2, povolená oznámení, měření napětí a často jsme hodinky používali pro platby. Během vytrvalostního testování jsme však nepoužívali GPS, ale stále se propustili za 5 dní.

Výroba výrobce v normálním používání je tedy v dohledu. Nabíjení probíhá prostřednictvím magnetické nabíječky, kterou se připojíte ke standardním adaptéru přes USB.

Bluetooth volání

Zajímavou vlastností Xiaomi Watch S1 Active Watch jsou volání, které fungují prostřednictvím technologie Bluetooth a pouze v případě, že je smartphone v dosahu.

Jsou však používány pouze k přijímání hovorů, což je poměrně podivné řešení. Můžeme odmítnout nebo přijmout příchozí hovor. Můžeme však nazvat pouze ty kontakty, které se objevují jako zmeškané hovory. Doufáme, že Xiaomi tuto možnost změní v jedné z aktualizací.

Hodinky také zobrazují jméno volajícího, ale ne vždy. Někdy ukázali pouze číslo. Tato funkce není plně doladěna, což lze vidět v příležitostných problémech, když hodinky nepřestaly zvonit, dokud jsme hovor odmítli, i když to bylo dávno zrušeno volajícím.

Zvuk z hodinek je dobrý, čistý a člověk na druhé straně to jasně slyší. Je to podobné na druhé osobě, která nás volala. Slyšeli jsme také téměř úplně, jako bychom volali z telefonu.

Zobrazit oznámení

Pokud chcete dostávat oznámení z různých aplikací z vašeho smartphonu, musíte je povolit samostatně pro každou z nich, z nichž chcete dostávat oznámení. Chybí nám schopnost vybrat všechny nebo alespoň některé chatovací aplikace.

Text z oznámení je také zobrazen v hodinek s akcenty a bezbarvými smajlíky, ale hodinky jej přesně zabalí na počet znaků, nepřirozeně. Také se nám nelíbilo systém historie oznámení, ze kterého bude výstraha smazána ihned po jeho přečtení.

Nastavení a další možnosti

Nastavení nabízí výběr voliče, připojení sluchátek přes Bluetooth, Wi-Fi, nastavení vyzvánění, alarm a tichý režim zapnutý, jas (automatický / manuál) a neruší režim jeho načasováním.

Dále můžeme zapnout automatickou detekci sportovní aktivity (je podporován pouze běh a chůze), nastavit kód PIN, nastavení displeje včetně vždy zapnuto, vibrací nebo resetování hodinek.

Také si užijete obsah tří obrazovek s widgety, které jsou přístupné přejetím prstem doprava nebo doleva od hlavní obrazovky. Bohužel jsou možnosti omezené a nemůžeme zde přidat žádnou funkci. Osobně nám zvláště chybí schopnost rychle získat přístup k aplikaci plateb.

4 aplikace, které můžete nainstalovat

Protože hodinky běží na hodinky Miui 1.0 Operační systém, aplikace MI Fitness nabízí možnost instalace dalších aplikací. K dispozici jsou však pouze čtyři: Poznamenáno, můj tuner, vědecká kalkulačka a numpuzzle.

Známých se používá pro zvukové nahrávání a MyTuner je aplikace pro internetové rádio (pouze Velká Británie). V těchto případech je to však jen otázka ovládání těchto aplikací na smartphonu pomocí hodinek.

Vědecká kalkulačka a hra Numpuzzle již na smartphonu nepotřebují stejnou aplikaci, protože jsou to samostatné aplikace pouze pro hodinky.

Xiaomi Watch S1 Active: Final Review

Nové sledování Xiaomi Watch S1 Active Smart Watch je obzvláště zajímavé pro možnost použití funkce NFC pro platby hodinek přes Xiaomi Pay. Pracují bez problémů, ale pouze Mbank je podporován ze slovenských bank. Můžete to však obejít s křivkou, kde můžete přidat některou ze svých karet.

Hodinky mají 1.43 ″ displej AMOLED s rozlišením 466 x 466 px, má moderní, ale jednoduchý design s pohodlným popruhem a také je podpora GPS. Nabídka hodinek je velmi podobná té, které najdete v Xiaomi Mi Watch a je velmi jasná, barevná a intuitivní.

Vytrvalost během intenzivního používání je asi 4-6 dní, což není moc, ale stále najdeme chytré hodinky s horší vytrvalost. Negativy zahrnují méně přesné sledování délky spánku a srdeční frekvence během cvičení a také méně možností pro přizpůsobení nebo programování jednoho z fyzických tlačítek.

Xiaomi Watch S1 Active (Global Edition) M2116W1

Upozorňujeme, že data doručení jsou odhady poskytované Swiftronics od kurýrů, se kterými jsme spolupracovali. Dodávky na venkovská místa mohou zažít zpoždění až do 2 pracovních dnů, což je mimo naši kontrolu. Je odpovědností kupujících být informován, pokud jejich umístění spadá pod venkov.

Doba dodání se může lišit v závislosti na cíli doprava a vybrané metody přepravy. Vezměte prosím na vědomí, že z jakéhokoli důvodu může být z důvodu okolností mimo naši kontrolní přepravu zpožděno (nepříznivé počasí, ztracené nebo odcizené balíčky atd.)

Dodávka vaší objednávky podléhá dostupnosti zásob z našeho distribučního centra. Objednávky zadané pro výrobky na skladě budou obvykle zpracovány a odeslány do jednoho pracovního dne od našeho distribučního centra a jsou zahrnuty do doby tranzitu.

Objednávky jsou zpracovány a odeslány od pondělí do pátku. V sobotu, neděli ani svátcích nezpracováváme nebo odesíláme objednávky.

Předobjednávané produkty budou odeslány do jednoho pracovního dne od očekávaného data lodi na stránce produktu. Některé objednávky mohou být zpožděny bez předchozího upozornění kvůli problémům s přepravou nebo výrobou od výrobce produktu, v takovém případě bude objednávka zpracována a odeslána na dostupnost produktu. Pokud je produkt zpožděn po očekávaném datu lodi nebo je výrobcem zrušen, budete informováni e.mailem nebo telefonem a objednávka bude zrušena.

Můžeme vaši objednávku rozdělit na multi-formy v závislosti na dostupnosti produktů v době zpracování. V těchto případech vám bude účtována pouze jednou za přepravu.

Zásady vrácení

Nejenže nabízíme přiměřené a služby, ale stojíme za spravedlivé a etické praktiky. Pokud po obdržení vaší položky a rozhodnete se ji neudržet, žádáme, aby se vrátily do 30 dnů od přijetí položek. Návratová doprava bude pokryta kupujícím.

Pokud byla položka použita nebo vykazuje známky použití, bude na aktuální prodejní cenu použit poplatek za opětovné skladování nejméně 20% původní prodejní ceny. Swiftronics si vyhrazuje právo zkontrolovat jakoukoli položku před schválením vrácení peněz. Veškeré příslušenství je konečný prodej.

Kromě toho nabízíme 30denní záruku na všechna naše mezinárodní zařízení, která budou vydána jako oprava nebo náhrada, pokud není oprava proveditelná. Tato záruka se vztahuje pouze na vady a selhání produktu. Veškerá žádosti o záruku umístěná 30 dní po datu přijetí bude přesměrována na výrobce produktu a bude podléhat uvážení a návratu výrobce. Za žádných okolností nebude záruka pokryta kapalina nebo fyzická škoda.

V případě přijetí položky, která je vadná při příjezdu (DOA), nás okamžitě kontaktujte, abychom mohli položku vyměnit.

FAQ

Otázka: Musím zaplatit za vrácení doprava, pokud chci vyměnit produkt? Odpověď: V případě, že kupující koupí položku a rozhodne se ji nenechat z jiného důvodu, než je vada výrobce, vrátí přepravu kupujícím.

Otázka: Co bych měl dělat, když obdržím vadný produkt? Odpověď: V případě přijetí položky, která je vadná, kontaktujte nás, abychom to mohli napravit. Pokrýváme také návratovou dopravu.

Otázka: Jak dlouho bude trvat, než dorazí mé položky? Odpověď: Nabízíme standardní (3-5 pracovní dny) a další den (1 pracovní den) doprava. Pokud je vaše objednávka zadána před 15:00 EST, zašleme vaši objednávku ve stejný den. Jinak budeme odeslat následující pracovní den. Množství času, které skutečně vyžaduje, aby vaše objednávka dosáhla cíle, závisí na vaší metodě přepravy a standardech doručení kurýrů. Příklad 1: Pokud je vaše objednávka zadána v pondělí v 11:00 a vy jste se rozhodli urychlit, měli byste očekávat, že objednávku obdržíte mezi středem do pátku (konec dne).

Vezměte prosím na vědomí, že vzhledem k pandemii naši partneři v přepravě pozastavili svou záruku na načase až do dalšího upozornění. Proto jsou naše doby přepravy odhady.

Otázka: Posíláte se mimo Kanadu? Odpověď: V tuto chvíli nabízíme přepravu pouze v Kanadě. V blízké budoucnosti se chystáme rozšířit náš produkt a služby.

Otázka: S kým odesíláte? Odpověď: Posíláme se s FedEx a Canada Post, v závislosti na vaší vybrané poloze a metodě přepravy. Vezměte prosím na vědomí, že nákupy přes 100 CAD vyžadují podpis při dodání.

Otázka: Jaká je vaše politika návratu? Odpověď: Pokud byla položka použita nebo vykazuje známky použití, bude na aktuální cenu použit poplatek za opětovné skladování nejméně 20% původní prodejní ceny. Swiftronics si vyhrazuje právo zkontrolovat jakoukoli položku před schválením vrácení peněz. Ve společnosti Swiftronics nabízíme 30denní záruku na všechna naše mezinárodní zařízení, která bude vydána jako oprava nebo náhrada, pokud oprava není proveditelná. Tato záruka se vztahuje pouze na vady a selhání produktu. Veškeré nároky záruky umístěné 30 dní po datu přijetí budou přesměrovány na výrobce produktu a budou podléhat zárukám výrobce a zásady vrácení. Za žádných okolností nebude záruka pokryta kapalina nebo fyzická škoda. Nositelné, příslušenství a televizní boxy nejsou způsobilé pro návratnost z hygienických důvodů

Otázka: Jak mohu zanechat zpětnou vazbu pro Swiftronics? Odpověď: Můžete nechat zpětnou vazbu na kterékoli z našich platforem sociálních médií. Jsme připojeni přes. Google, Instagram Yelp.

Otázka: Nabízíte prodlouženou záruku na telefony? Odpověď: Nenabízíme prodlouženou záruku, kromě záruky výrobce.

Otázka: Srovnáváte cenu? Odpověď: Nesrovnáme cenu.

Otázka: Kde mohu najít vaši maloobchodní polohu?

Downtown Toronto: 574 Dundas St W, Toronto, na M5t 1H5

North York: 1396 Don Mills Rd, Unit B101, North York, na M3B 0A7

Mississauga: 6085 Creditview Rd, Unit 22, Mississauga, na L5V 0B1

Otázka: Liší se vaše ceny v obchodě od vašeho internetového obchodu? Odpověď: Ať už se rozhodnete koupit online nebo v obchodě, jsou stejné.

Otázka: Co je položka s otevřeným boxem? Odpověď: Položky s otevřeným boxem jsou položky, které byly buď ukázány v obchodě, testovány našimi spolupracovníky, nebo se vrátily pod lítost kupujících do 30 dnů. 1) Všechny naše položky s otevřeným boxem byly přísně testovány a prošly náš kontrolní seznam, že je prodejní. 2) Vezměte prosím na vědomí, že položky s otevřeným boxem nemusí obsahovat sluchátka z hygienických důvodů a musela by je zakoupit samostatně. 3) Nabízíme 90denní záruku na všechny naše položky otevřené krabice. 4) Fyzické podmínky se mohou lišit. 5) Všechny položky otevřené krabice jsou konečný prodej.

Zřeknutí se odpovědnosti

Mezinárodní zařízení budou zahrnovat nabíječky z jejich země původu. Převodníky stěn však budou zahrnuty do balíčku pro kompatibilitu.

Napište svou recenzi

Dejte nám vědět, jak pro vás tento produkt funguje. Podělte se o své zkušenosti zde

Dělat

Popište své zkušenosti pomocí produktu

Sdílejte podrobnosti o tom, co se vám líbí nebo nelíbí

Ne

Sdílejte osobní údaje, jako je e.mailová adresa, telefonní číslo nebo číslo objednávky

Používejte nevhodný jazyk, diskriminační jazyk nebo jiný jazyk, který není vhodný pro veřejné fórum

Xiaomi Watch S1 Active Review

Warteble je poháněn čtenářem. Pokud kliknete pomocí odkazů na webu, můžeme získat přidruženou provizi. Další informace

Jako smartwatch sub-200, Xiaomi Watch S1 Active nabízí za peníze hodně. Je dobře postaven, s skvělou obrazovkou a je pohodlné nosit 24/7. Jako sportovní, fitness a wellness tracker to funguje dobře, ale nebude soupeřit s Garmin nebo Polar Watch. Jako smartwatch pokrývá základy s titulkovými funkcemi, které v současné době chybí. Pokud si vezmete stejné peníze a utratíte je jinde, Fitbit Versa 2 vám poskytne lepší softwarový zážitek na hodinách i mimo něj, zatímco AmazFit může nabídnout mnohem elegantnější design. Xiaomi nepřekonal to, co jiného je tam venku, ale nabízí další solidní možnost v tomto cenovém bodě.

  • Lehký, pohodlný design
  • Dobrá obrazovka AMOLED za cenu
  • Většinou dobré dovednosti sledování fitness
  • Podpora plateb ještě nežije
  • Přesnost venkovního sledování
  • Společná aplikace není hezká

Active The Xiaomi Watch S1 není nový smartwatch, ale dostává se širší vydání spolu s Watch S1 poté, co bylo duo poprvé spuštěno v Číně na zadním konci roku 2021.

S1 aktivní je sportovnější z nich, ale nabízí všechny stejné funkce jako hodinky S1. To zahrnuje více než 100 režimů fitness, dvoupásmové multisystémové GPS pro přesné sledování venkovní polohy a funkce Smartwatch, jako jsou Amazon Alexa a NFC platby prostřednictvím MasterCard.

Aktivní S1 není chytrý hodinky, které budete muset zlomit banku, abyste se dostali na zápěstí, i když v současné době není snadné se chytit v USA. V současné době je k dispozici v Evropě za 169 EUR (kolem 185/£ 140), což jej staví do a okolí chytrých hodinek, jako je Fitbit Versa 2, Amazfit GTR 2E a Ticwatch E3.

Na testování jsme zkoumali S1, abychom zjistili, zda Xiaomi přišel s velkým rozpočtem smartwatch. Tady je náš komplexní verdikt.

Xiaomi Watch S1 Active: Design and Screen

S1 aktivní na rozdíl od standardních hodinek S1 je jasně zaměřen na lidi, kteří chtějí, aby se něco nosilo v tělocvičně nebo na běhu, a to se odráží v příjemně lehkém a barevnějším vzhledu.

Dostáváte 46.Pouzdro hodinek o velikosti 5 mm se dvěma fyzickými tlačítky, která jsou tvořena hlavně polymerem s kovovým rámečkem, který krouží na dotykové obrazovce. Váží 36g, takže rámeček nepřidává žádnou znatelnou hmotnost a na tloušťce 11 mm to není robustní hodinky, které by se nosily. Zjistili jsme, že je pohodlné nosit celý den a pro sledování spánku a nebyl to žádný problém pro sledování cvičení uvnitř i venku.

Pokud se vám líbí vaše barevné možnosti, Xiaomi nabízí aktivní pouzdro S1 v bílé, černé a modrém vzhledu, který lze spojit se šesti různými možnostmi popruhů. Tyto popruhy jsou silikonový druh, který používá jednoduchý mechanismus pinů, takže je velmi jednoduché, aby je bičovaly a opíraly se na nový popruh.

Xiaomi Watch S1 Active (vlevo) a Xiaomi Watch S1 (vpravo)

Přední a střed je 1.43palcový displej dotykové obrazovky AMOLED s rozlišením 326 PPI a jasem obrazovky do 450nit. To je celkový skok v kvalitě z hodinek Xiaomi Mi, který zabalí 1.39palcový, 454 x 454 rozlišení AMOLED displej.

Obklopuje to sklouznutí rámečku na obrazovce, ale rozhodně to není tak špatné jako některé z černých rámů, které najdete na namáčecích obrazovkách na dražších smartwatch. Je to také kvalitní AMOLED, s hlubokými černochy, punchy a silným maximálním jasem a zjistili jsme, že sledování úhlů uvnitř a venku za jasného slunečního světla celkově byly celkově dobré.

Můžete také nastavit obrazovku tak, aby byla vždy zapnutá, i když to bude mít pochopitelně dopad na druh výdrže baterie, který z toho dostanete mezi poplatky.

Toto je chytré hodinky, které můžete také vzít na ponoření. Xiaomi to dala 5atm hodnocení odolné vůči vodě, díky čemuž je bezpečné ponořit se do hloubky 50 metrů. Je zde podpora režimů sledování plavání bazénu i otevřené vody, takže je postaveno tak, aby drželo na vnitřní a venkovní plavání.

Stejně jako hodinky Xiaomi MI, je to lehké a pohodlné hodinky s velmi dobrou obrazovkou vzhledem k ceně. Není to nejzajímavější ze sportovních smartwatch vzhledů, ale dodává to tam, kde na tom nejvíce záleží.

Xiaomi Watch S1 Active: Sportovní sledování

Aktivní je ve jménu a Xiaomi nabízí spravedlivé množství, co můžete sledovat na frontě fitness.

Začneme se sportovním sledováním, s Xiaomi nabízí 117 fitness režimů, přičemž 19 z nich nabízí metriky specifické pro aktivitu. To je tedy jako běh, plavání a vnitřní tréninky jako veslování a přeskočení. Xiaomi také nabízí automatické sledování cvičení pro vnitřní a venkovní běh a také pro chůzi, pokud to zapomenete ručně.

Senzory-moudré, Xiaomi se zabalil do typického akcelerometru a gyroskopu pohybu senzorů spolu s geomagnetickými a vzduchový tlakový senzory pro další zásah venkovních dat. Máte také senzor srdeční frekvence PPG, který zde také podporuje schopnost sledovat údaje o kyslíku krve.

recenze, xiaomi, watch, active

Velkou novinkou však je, že Xiaomi zahrnuje podpora GPS s více pásma, multisystémové GPS. Toto je funkce, kterou jsme nedávno viděli na jiných hodinek, včetně Huawei Watch GT Runner. Spolu s tím, že je schopna komunikovat se satelitními systémy GPS, GLONASS, Galileo, BDS a QZSS, to také znamená, že může používat další signály z těchto podporovaných systémů k poskytování přesnějšího sledování polohy.

Sledování GPS porovnáno: Xiaomi Watch S1 Active (Left) a Garmin Epix Gen 2 (vpravo)

Naše běžící zkušenosti však zjistily, že Watch S1 Active měl tendenci podceňovat sledování vzdálenosti obecně, když jsme je postavili proti velmi přesné podpoře GPS na vícepásmové GPS na Garmin Epix (Gen 2). Zdá se, že sledované trasy se obecně shodují, ale základní běžecké metriky jako průměrné tempo byly rozhodně vypnuté.

Sledování srdeční frekvence během běhu a cvičení mělo také své dobré a špatné okamžiky. Během intervalového tréninku se dobře zvedla proti hrudnímu popruhu pro monitory srdeční frekvence Myzone pro maximální a průměrné hodnoty. V některých stálých běžích vyvolalo průměrné a maximální hodnoty, které byly obecně nižší než monitor popruhu na hrudi.

Cvičení HR sledování porovnání: Xiaomi Watch S1 Active (Left) a Myzone Mz3 (vpravo)

Mimo běh venkovního a běžeckého pásu jsme to zkoumali na vnitřní veslování a trénink HIIT a celkově jsme zjistili, že zážitek je dobrý. U vnitřních řádků byl počet mrtvic podobný jako podpora sledování v interiéru na Garmin. Ačkoli opět průměr srdeční frekvence a maximální hodnoty byly nízké ve srovnání s monitorem hrudníku.

Vnitřní veslování veslování: Xiaomi Watch S1 Active (Left and Center) a Garmin Epix Gen 2 (vpravo)

Něco, co chybí v S1 Active, které se objevilo na hodinách MI, jsou tréninkové poznatky poháněné Firstbeat. Pokud tedy doufáte, že se dozvíte více o optimální době zotavení nebo pochopení účinků vašeho tréninku, tyto funkce tentokrát neřeže.

Všechna vaše data žije v aplikaci Xiaomi’s Wear, o které je spravedlivé říci, že není nejvíce vyhlížející aplikace a od té doby jsme se příliš nevyvinuli. Naštěstí máte podporu pro vystřelení dat Strava a Apple Health, pokud chcete strávit méně času v aplikaci Xiaomi.

Na papíře Xiaomi slibuje silný zážitek z sledování sportu. Ve skutečnosti je to dobré, ale ne dokonalé a nebije to, co můžete získat z podobně ceny Garmin nebo Polar Watch.

Xiaomi Watch S1 Active: Fitness and Wellness sledování

Pokud se nestaráte o délky HIIT nebo sledování v bazénu, Active S1 Active funguje jako fitness sledovač. Bude sledovat kroky, spánek, stres, srdeční frekvence a hladinu kyslíku v krvi 24/7. Xiaomi zde také zahrnuje funkce sledování zdraví žen pro sledování fáze menstruačního cyklu a ovulace.

Pro sledování fitness můžete zamířit k widgetu Little Flame na hodinek nebo přejetím z hlavní obrazovky, abyste si prohlédli kroky, spálené kalorie a čas, který jste během dne strávili pohybem. Zjistili jsme, že počty kroků byly do značné míry v souladu s denním počtem kroků zaznamenaných Garmin Epix Gen 2 a Oura Ring 3.

Srovnávání kroků: Xiaomi Watch S1 Active (vlevo), Oura Ring 3 (střed) a Garmin Epix Gen 2 (vpravo)

Přechod na sledování spánku a můžete si prohlédnout svůj poslední noční spánek na hodinách, umožnit vám prohlížet trvání spánku a srdeční frekvenci a statistiky kyslíku krve, pokud jste povolili pokročilou podporu sledování spánku v aplikaci doprovodné telefonní telefon.

Sledování spánku porovnáno: Xiaomi Watch S1 Active (Left) a Oura Ring 3 (střed a vpravo)

V této aplikaci vám bude řečeno, zda jste měli dobrý nebo špatný noční spánek s rozpadem hlubokého, světlého, REM a Awake Time. Nosili jsme to vedle Oura Ring 3 a zjistili jsme, že doba spánku byla velmi podobná s rozdílem asi hodinu pro různé fáze spánku, které dokáže zachytit.

Spící srdeční frekvence byla obecně vyšší, ale celkově bychom řekli, že statistiky jádra sledování spánku se cítily užitečné a spolehlivé.

Držet se srdeční frekvence a můžete se rozhodnout neustále sledovat srdeční frekvenci, s aktivním zachycujícím maximálním a minimální srdeční frekvencí za den, jakož i klidovou srdeční frekvence a průměrnou srdeční frekvence. Zjistili jsme, že údaje o klidovém srdeční frekvenci a průměrné údaje o srdeční frekvenci byly obvykle o 10-15 bpm vyšší než Oura Ring 3, monitor popruhu hrudníku a monitorování z Garmin Epix.

Takže bychom řekli, že nepřetržité sledování srdeční frekvence není jednou z silných stránek aktivních a úzce odráželo naše zkušenosti s hodinami Xiaomi Mi.

Sledování srdeční frekvence Porovnání: Xiaomi Watch S1 Active (Left) a Oura Ring 3 (střed a vpravo)

Můžete také sledovat hladinu kyslíku krve s podporou měření na místě a nepřetržité monitorování. Zkušenost s kontrolou toho, že údaje o hodinách fungují dobře a umožňují vám vidět průměrné hodnoty spolu s nejvyššími a nejnižšími hodnotami. Vzali jsme několik čtení na místě proti vyhrazenému oxymetru pulsu a byli jsme spokojeni se spolehlivostí výsledků.

Mimo sledování a vykreslování těchto údajů o grafech není s daty provedeno obrovské množství a pomůže vám pochopit, proč je užitečné sledovat.

Pokud chcete sledovat úroveň stresu, můžete to také udělat, což je stejně jako většina chytrých hodinek poháněna měřením variability srdeční frekvence. Z hodinek můžete vidět své nejstresované okamžiky dne, rozbité těžkými, mírnými, mírnými a také uvolněnými okamžiky. Z aplikace je snazší určit nejstresující body vašeho dne, abyste se pokusili pochopit, proč vrcholili.

Přístup Xiaomi ke sledování stresu není průkopnický a na základě nekonzistentního výkonu senzoru srdeční frekvence je trochu těžké plně důvěřovat, i když se zdálo, že v dnešní době do značné míry určí stresující okamžiky.

Podobně jako Xiaomi’s Mi Watch, základny jsou zde dobře zakryté z pohledu sledování fitness. Nyní je čas, aby Xiaomi převzal věci dále a zaujal více přehledových informací za data, která může sledovat, aby byly tyto funkce užitečnější.

Xiaomi Watch S1 Active: Funkce smartwatch

Zatímco Xiaomi neslibuje nic, co jsme na Smartwatch ještě neviděli, cílem.

Používá svůj operační systém ke spuštění softwarové show a funguje to s telefony Android a telefony iPhone. Některé slíbené funkce nejsou pro smartphone Apple k dispozici hned, takže jeho spárování s telefonem Android, jako jsme to udělali, vám přinese nejkompletnější zážitek.

Na hodinách je software relativně snadné se vyrovnat. Z hlavní obrazovky hodinek můžete přejít ze všech směrů a přejít na oznámení, rychlé nastavení a obrazovky, které jsou plné widgetů. Stiskněte horní fyzické tlačítko a to se dostanete do hlavní mřížky aplikace. Spodní tlačítko nabízí zkratku pro cvičení sledování z krabice. Xiaomi vám umožní pohrávat si s pohledem rozhraní, pokud pro vás výchozí nastavení nefunguje.

Téměř všechno, o čem byste doufali, že tu bude, bude řezat. Můžete zobrazit oznámení, ovládat přehrávání hudby na telefonu a volat přes Bluetooth. Xiaomi také slibuje Amazon Alexa na zápěstí a platby NFC prostřednictvím MasterCard, i když tyto dvě funkce pro nás nebyly k dispozici. Xiaomi také říká, že podpora těchto funkcí se liší v závislosti na regionu.

Podpora oznámení se nezměnila z hodinek MI, kde můžete obdržet oznámení třetích stran, která jsou na obrazovce dobře optimalizována, ale na zprávy nemůžete reagovat na zprávy. Ovládací prvky přehrávání hudby jsou dobře implementovány a funkce jako předpovědi počasí a nastavení alarmů fungovaly bez problému.

K dispozici je pěkná řada obličeje hodinek, které si můžete vybrat, které dobře využívají tuto ostrou obrazovku AMOLED, s mnohem více dostupným prostřednictvím aplikace Xiaomi Wear Telefon App. Jak jsme již zmínili, telefonní aplikace rozhodně není nejhezčí a stále nejsme největší fanoušci postavy obřího avataru v horní části hlavní obrazovky.

To vám umožní získat snímek na vaše zdraví a wellness data a pohrávat si s klíčovými nastaveními hodinek, ale kromě toho není nic v cestě užitečným společenským nebo komunitním funkcím, abyste chtěli strávit spoustu času v aplikaci.

Xiaomi Watch S1 Aktivní: výdrž baterie

Aktivní S1 není chytrý hodinky, o které musíte myslet na nabíjení každý den. To, co musíte mít na paměti, je to, že některé funkce mohou vypustit baterii o něco rychleji. Nakonec se jedná o chytré hodinky, která je schopna jít déle než týden mezi poplatky.

Baterie kapacity 470 mAh, kterou říká Xiaomi, je schopna dodat až 12 dní s typickým používáním a 24 dní v režimu spořiče baterie. Funkce, jako je nepřetržité sledování srdeční frekvence, pokročilé sledování spánku a monitorování kyslíku krve, zkracují výdrž baterie.

Zjistili jsme, že bez využívaných hladových funkcí moci byl denní pokles kolem 5%. Když začnete tyto funkce povolit, je to spíše 10% a více. To by fungovalo asi na 10 dní výdrže baterie se stejnou úrovní denního poklesu.

Xiaomi neuvádí číslo pro výdrž baterie GPS na aktivní, ale zjistili jsme, že 30 minut venkovního běhu zaznamenalo pokles baterie o 5%. To znamená, že aktivní by vám měl poskytnout asi 10 hodin výdrže baterie GPS, což není špatné představení vzhledem k ceně, ale ne nejlepší čísla GPS baterií, které najdete za tuto cenu.

Xiaomi Watch S1 vs S1 Aktivní srovnání

V tomto článku budeme přezkoumávat Xiaomi Watch S1 vs S1, abychom zjistili, který z těchto smartwatches nabitých funkcí může být pro vás nejlepší. Zasáhnou globálně a mohou se pochlubit kolem 5 dnů výdrže baterie, nádherné obrazovky AMOLED a působivé přizpůsobení.

Hlavním rozdílem mezi nimi je design. Oba jsou robustní a inteligentní s vyměnitelnými popruhy a 5ATM odolností proti vodě, ale pravidelné modely upgradují nerezovou ocel a safír. Nabízejí nádhernou, ostrou obrazovku AMOLED, mikrofon a reproduktor, plus Alexa podpora přichází brzy.

Sledování fitness je zde plně uvedeno na aktivních Xiaomi Watch S1 a také model Xiaomi Watch S1. Máte dvoupásmové GPS, 24/7 srdeční frekvence a sledování SPO2 a také podporujte 100 různých typů cvičení.

Mezi další vrcholy patří přizpůsobitelné uživatelské rozhraní, bezdrátové nabíjení na hodinek S1 a vynikající výdrž baterie. Pokud jste tedy po Smartwatch a v pokušení Xiaomi, určitě zkontrolujte tyto modely.

Xiaomi Watch S1 vs S1 Aktivní srovnání

Aktivní S1 je znatelně lehčí při pouhých 36 gramech vs pravidelný S1, který váží poměrně těžký při 52 gramech, a to proto, že standardní hodinky Xiaomi S1 podporují prémiové pouzdro z nerezové oceli, Active to nahrazuje lehkým kovovým rámem.

Nikde na pouzdru nejsou žádné škrábance ani značení, protože aktivní S1 mají rámy, které jsou jen mírně nad povrchem displeje, stačí tam přidat trochu další ochrany. Standardní S1 má mnohem jednodušší povrch s pouhými časovými značkami.

Zobrazit

Existuje identická 1.43palcová obrazovka AMOLED na obou hodinek Xiaomi S1 a S1 Active. Dostali stejné rozlišení 326 pixelů na palec. Na obou těchto hodinek je možnost automatického jasu.

UI a funkce

Pokud jste zvyklí na nošení a Huawei sleduje, že hlavní rozdíl je v tom, že ve skutečnosti budete přejíždět na obrazovce, abyste získali přístup k nabídce Nastavení a přejeli po obrazovce, abyste získali přístup k vašim oznámení.

Pokud přejedete doleva, můžete získat přístup ke stránkám widgetů a můžete plně přizpůsobit některé funkce v mobilní aplikaci, aby je přesně nastavili, jak je chcete prostřednictvím aplikace Xiaomi Wear. Některé z widgetů se můžete zcela zbavit, pokud je chcete, jen jejich přetažením dolů na dno.

V každém okamžiku můžete přidat novou stránku widgetů a v aplikaci máte spoustu výběrů. Také můžete namontovat více widgetů na jeden kus. Smartwatch můžete použít k fotografování s chytrým telefonem na dálku.

Reproduktor a mikrofon

Obě tyto inteligentní hodinky Xiaomi se mohou pochlubit vestavěným reproduktorem a mikrofonem. Stejně jako můžete volat přes hodinky a kvalita mikrofonu je fantastická, bude vyzvednout všechno ostatní, které vás obchází kolem vás. Oba sledovací sledování Xiaomi S1 vs S1 Active také nabídne podporu Amazon Alexa Voice Assistant.

Sledování fitness

Pokud jste masivním fitness fanouškem, uděláte spoustu výletů do tělocvičny, nemusíte být aktivní S1, můžete jen získat standardní hodinky Xiaomi S1, protože to zvyšuje přesně stejnou fitness funkci; máte své monitorování srdeční sazby 24/7 pomocí PPG. Existuje také 117 různých druhů typů cvičení.

Životnost baterie

Obě tyto smartwatches podporují baterii 470 mAh, podle Xiaomi získáte přibližně 12 dní použití s ​​typickým používáním, ale myslíme si, že pokud máte všechny funkce aktivní, včetně tohoto vždy na displeji, 24/7 Srdeční frekvence a sledování SPO2, vlastně dostanete 5 dní. Chcete.li nabít oba modely, získáte nabíjecí doku s chytrými hodinami, takže pokud se chystáte na dlouhou cestu, nezapomeňte si s sebou vzít svůj nabíjecí dok.

Který z nich je nejlepší hodinky Xiaomi S1 vs S1 Active?

Existují dvě možnosti, pokud jste sportovní typ, dáváte přednost aktivnímu S1, ale pokud chcete jen opravdu pěknou úhlednou a prémiovou smartwatch, měli byste upřednostňovat hodinky Xiaomi S1. Pokud chcete plně vybavené chytré hodinky se silnou výdrží baterie, pak ji změníte oba.

Xiaomi Watch S1 vs S1 Active: který koupit?

Xiaomi tedy představila sledování Xiaomi Watch S1 a Xiaomi Watch S1 Active, dva zbrusu nové prémiové smartwatchs. Moje komplexní hodnocení Xiaomi Watch S1 a S1 Active je k dispozici zde.

Xiaomi Watch S1 S1 Aktivní
KUP NYNÍ KUP NYNÍ
Klady Klady
Obrazovka ️NICE PRO TEAM TRECALID DLOUHÁ BATERIÁLNÍ VÝSTUP ️Supports IOS a Android zařízení do 24 dní výdrž baterie️117 Režimy fitness včetně extrémních sportů
Nevýhody Nevýhody
Funkce Sledování ❌Sports jsou zasaženy a podpora Miss❌Payment nefungovala aplikace ❌ KOMES s 0% nábojem❌automatické pět sekundových zámků odolný proti vodotěsnosti

Xiaomi Watch S1 vs S1 Active: Specs

Kategoriesxiaomi Watch S1S1 Active
Stavět Sapphire Glass Glass nerezová ocel Polyamid vyztužený skleněnými vlákny
Materiál popruhu Kožená kůže/fluororubber z telecí kůže Bílý silikon, černá a modrá tpu
Fyzická velikost 46.5 x 46.5 x 11 mm 46.5 x 47.3 x 11 mm
Dotyková obrazovka Ano Ano
Typ velikosti displeje 1.43 ″ displej AMOLED 1.43 ″ displej AMOLED
Rozlišení displeje 466 x 466 pixelů 466 x 466 pixelů
Hmotnost 52 gramů 36.3 gramy
Životnost baterie 470 MAH12 DNYS VLASTNOSTI, 24 dní v režimu spořiče baterie 470 MAH12 DNYS VLASTNOSTI, 24 dní v režimu spořiče baterie
Bezdrátové nabíjení Ano Ne
Voděodolnost 5 atm 5 atm
GPS GPS, Beidou, GLONASS, Galileo, QZSS GPS, Beidou, GLONASS, Galileo, QZSS
Senzory Senzor srdeční frekvence (se snímačem kyslíku krve), akcelerometr, gyroskop, geomagnetický senzor, atmosférický senzor, senzor okolního světla Senzor srdeční frekvence (se snímačem kyslíku krve), akcelerometr, gyroskop, geomagnetický senzor, atmosférický senzor, senzor okolního světla
NFC Ano Ano
Úložiště hudby nebo ovládání smartphonu Ovládání smartphonu Ovládání smartphonu
Mikrofonní reproduktory Ano Ano
Bezdrátové připojení Wi-Fi IEEE 802.11b/g/n 2.4GHz, Bluetooth 5.2 Wi-Fi IEEE 802.11b/g/n 2.4GHz, Bluetooth 5.2
Barevné možnosti Černá (černý kožený popruh černý fluororubber popruh); Stříbr (hnědý kožený popruh šedá fluororubber popruh) Měsíc bílá /oceán modrá /vesmír černá

Xiaomi Watch S1 vs S1 Active: Design

Návrh těchto dvou malých hodinek je zcela jednoduše jedním z jejich hlavních kontrastů. Zatímco standardní hodinky Xiaomi S1 mají prémiové pouzdro z nerezové oceli, aktivní S1 to nahrazuje lehkým kovovým rámem. Přesto se to stále zdá být neuvěřitelně trvanlivé, jak byste očekávali od řádné sportovní chytré hodinky. Aktivní S1 váží jen 36 gramů, což je znatelně lehčí než běžný S1, který váží poměrně významných 52 gramů.

recenze, xiaomi, watch, active

Navzdory mému hrubému zacházení s případem nemá žádné škrábance, žetony nebo značky. Můžete si také vybrat ze tří různých barev, včetně tohoto krásného bílého modelu, který je docela neobvyklý pro malé hodinky. Můžete to také získat modrou nebo konvenčnější černou. Přestože Standard Xiaomi Watch S1 má velmi elegantní a sofistikovaný design a má ve městě určitou atmosféru noci, podle mého názoru to nedívá z místa.

Jeho design připomíná nejdražší Huawei a Samsung nositelné, takže jsem velký fanoušek. Opět, jak byste mohli doufat a očekávat, pouzdro z nerezové oceli nevykazuje žádné známky opotřebení, přestože jsou vystaveny docela drsnému zacházení. Zde na běžných hodinách Xiaomi S1 je obrazovka spláchnutí povrchu; Neexistuje žádná lepkavá rámečková akce ani nic, ale naštěstí je vyrobena ze safírového skla, což je super tvrdé a pomáhá zabránit poškrábání.

Takže i když byl tento objekt bouchnut proti stěnám, kuchyňským čítačům a různým dalším předmětům, nejsou na něm žádné známky, oděrky ani cokoli jiného. Na aktivní S1 nemáte stejný povrch safíru, ale zdá se to docela tvrdé. Opět platí, že žádné škrábance ani oděrky, i když jsem to zacházel docela špatně, a to je vše proto, že máte rány, které jsou jen mírně nad povrchem displeje, a tam také přidávají trochu další ochrany.

Na rozdíl od standardních hodinek Xiaomi S1, který má právě časové označení na jeho rámech, mají rámy S1 Active nějaký text, který si můžete přečíst. V případě, že vás zajímalo, i když se tyto číselníky otáčí na S1, nedělají nic s žádnou z nabídek, takže stále používáte tuto dotykovou obrazovku k posouvání nahoru a dolů. A i když duální tlačítko na pravém okraji malých hodinek má váš tradičnější druh povrchové úpravy typu vytáčení, S1 nebo S1 aktivní sportovní lichotivé tlačítko.

Tyto malé modely Xiaomi navíc podporují běžné odnímatelné popruhy 22 mil, což vám umožňuje vyměnit je a používat různé ty. Na aktivní S1 je povrch váš typický křemík, který se cítí skvěle proti vaší kůži, i když ji vždy nosíte. Standardní kožený pás na běžném S1 podporuje prémiový vzhled. A ještě jednou máte na výběr barev pro oba popruhy. Pro koženou možnost na standardním S1 si můžete vybrat z modré, černé nebo hnědé. Na aktivním S1 je k dispozici mnoho různých barev, nebo si můžete držet vlastní.

Xiaomi Watch S1 vs S1 Aktivní: displej

V důsledku toho se zaměřme na tyto ohromující displeje. Sledování Xiaomi S1 a S1 Active mají identické 1.43palcové obrazovky AMOLED s rozlišením 326 pixelů na palce, což má za následek pěkné a jasné vizuální prvky. Můžete se skrytě zkontrolovat čas s náhodným pohledem na zápěstí, aniž byste byli příliš zřejmé. Malý text také přichází s pěknými, čitelnými úhly širokého sledování a barvy jsou příjemně punčí a živé, jak můžete vidět přímo tam.

recenze, xiaomi, watch, active

Nyní, pokud jdete do nastavení displeje, uvidíte, že obě tyto hodinky mají automatickou jasnost, na které vřele doporučuji přepínat, aby mohla zvýšit jas, když jste venku, a znovu ho snižovat, když jste znovu “ znovu uvnitř, abyste pomohli zachovat výdrž baterie.

Testoval jsem tyto hodinky v Barceloně, kde slunce občas svítí na rozdíl od šedé, deštivé uk. Mají pět úrovní jasu s maximálním jasem 450 nitů síly, takže můžete vidět, co se děje i za slunečného dne.

Kromě toho má obrazovka AMOLED tu výhodu vždy funkce zobrazení, což je velmi užitečné, pokud chcete neustále kontrolovat čas na smartwatch. Tuto funkci lze také naplánovat v noci.

Xiaomi Watch S1 vs S1 Aktivní: Sledujte tváře

Na Watch S1 a S1 Active si můžete vybrat z několika předinstalovaných obličejů hodinek, které jsou v podstatě identické. Tyto tváře hodinek zahrnují dobrou kombinaci analogových a digitálních návrhů a některé sportovní, které zobrazují vaše zdravotní statistiky na domovské obrazovce.

Líbí se mi, jak Active S1 má živou tapetu podobnou těm, které se nacházejí na Xiaomi Small Hodinky, které ožívají, když je probudíte. Protože však je výdrž baterie Active S1 o něco kratší, mám sklon se k ní vyhýbat. A pokud jste unaveni těmito předinstalovanými tvářemi hodinek, nebojte se-přejděte na aplikaci Xiaomi Wear, kde najdete tváře hodinek v profilové části, která zobrazuje všechny hodinky, které máte nainstalované.Můžete také přeskočit do sekce online a stáhnout si více. K dispozici je více než 200 možností.

Ještě jednou existuje široká škála analogových a digitálních možností a některé velmi inspirované možnosti RT40. A tváře hodinek jsou rozděleny do různých stylů, aby bylo snazší najít tu správnou vibraci. Pokud se vám nic z těchto apelních, můžete na svém telefonu vytvořit svůj obličej hodinek pomocí jakékoli analogové nebo digitální fotografie.

Xiaomi Watch S1 vs S1 Aktivní: UI funkce

Nyní, pokud jste zvyklí nosit OS a HUAWEI hodinky, skutečné uživatelské rozhraní hodinek se cítí poměrně zjednodušené, pěkné a úhledné, se snadným přístupem ke všem klíčovým funkcím.

Primární rozlišení je, že přejedete po obrazovce a získáte přístup k nabídce Nastavení a přejedete po obrazovce, abyste získali přístup k vašim oznámení. Nejsem si jistý, proč se Xiaomi rozhodl, ale trvalo mi několik dní, než jsem si na toto uspořádání zvykl. Máte však přístup ke všem těmto hlavním nastavením a vašim hlavním přepínáním na smartwatch.

Pokud přejedete doleva a doprava, můžete získat přístup ke stránkám widgetů a plně je přizpůsobit v mobilní aplikaci a nastavit je přesně, jak je chcete. Například nerušit, noční režim, promění hodinky na pochodně, což je velmi užitečné, když potřebujete jít do koupelny uprostřed noci.

Zadejte aplikaci Xiaomi Wear a změňte plně přizpůsobitelné objednávky. Všechny widgety můžete odstranit jejich přetažením na dno této stránky. A kdykoli můžete přidat novou stránku widgetů, pokud chcete. Máte zde pěkný sortiment widgetů, většinou související se zdravím, ale existují i ​​další předměty, jako jsou stopky a časovače, a samozřejmě malé a velké widgety. Líbí se mi, jak můžete namontovat více widgetů na jeden kus, takže nemusíte opakovaně pohybovat tam a zpět, abyste našli požadované položky.

Pokud jde o tato dvě fyzická tlačítka, nejvyšší se používá k probuzení hodinek a přístupu k nabídce vaší aplikace, která je ve výchozím nastavení plná obsahu, včetně všech vašich věcí a zdravých shenaniganů. Máte ovládací prvky médií, stopky, časovače a schopnost kontrolovat úroveň tlaku. Pokud děláte nějaké horolezectví, máte také funkci najít telefon a tlačítko závěrky fotoaparátu.

Pokud jde o spodní tlačítko, které si můžete přizpůsobit načtení jakékoli aplikace, která se vám líbí, je ve výchozím nastavení nastavena na aplikaci pro sledování cvičení; to je další udržování. Své hodinky můžete použít k fotografování na dálku s telefonem, takže to je další port.

Xiaomi Watch S1 vs S1 Aktivní: reproduktor, mic Alexa

Nyní mají oba tyto malé hodinky Xiaomi vestavěný reproduktor a mikrofon, takže můžete odpovědět na hovory přes hodinky, pokud jste někde zapomněli telefon a uslyšíte prsten. Nejlepší je však vyhnout se používání této funkce v rušné vysoké ulici nebo jiných přeplněných oblastech.

Budete však cítit trapné odpovědi na hovor na chytrých hodinách, protože budete vypadat jako blbec, mikrofon nebude dobře vyzvednout, takže si to vyzvedne všechno ostatní, co se děje kolem vás. Reproduktor na chytrých hodinách je malý, takže budete muset přitisknout ruku na ucho, abyste slyšeli, co se říká.

Bohužel, když jsem testoval a zkontroloval Xiaomi Watch S1 a S1 Active před jejich oficiálním britským spuštěním, zdálo se, že funkce Amazon Alexa Voice Assistant nebyla zřízena a neexistoval způsob, jak je aktivovat prostřednictvím mobilní aplikace. Obě hodinky však budou podporovat hlasového asistenta Alexa.

Také mi chyběla příležitost vyzkoušet mobilní platby pro oba malé podniky, které by měly přijmout MasterCard. Můžete klepnout na zaplacení a opustit zařízení rychle a snadno, ale bohužel, zatím ve Velké Británii, se to nezdá být nastaveno prostřednictvím mobilní aplikace. Pokusím se to vyzkoušet po spuštění a po implementaci těchto funkcí.

recenze, xiaomi, watch, active

Xiaomi Watch S1 vs S1 Aktivní: Sledování fitness

Pokud jste obrovským nadšencem fitness, pravděpodobně hodně běžíte, často chodíte do tělocvičny a děláte další věci této povahy. Vzhledem k tomu, že standardní hodinky Xiaomi S1 mají stejné rysy fitness, nemusíte si koupit aktivní S1. Máte také 24hodinové monitorování srdeční frekvence pomocí senzoru PPG nebo dvou. Režimy fitness můžete přidat a odebrat prostřednictvím hodinek nebo mobilní aplikace. Máte také sledování pro 117 různých typů cvičení.

A to zahrnuje vše, co jsem si dokázal představit, aby zůstal ve formě, včetně protahování, které jsem vždycky považoval za zahřívání. Pokud se můžete každý den dostat pryč s rozcvičováním, dobře provedete práci. Nemám ponětí, co je to nástěnná mísa, ale zní to zábavně a dokonce mají bobsleigh, takže práce je hotová.

Hladiba Xiaomi Watch S1 a S1 může také automaticky detekovat, když se právě provádíte venku krátkou procházku. Jednoduše vás to upozorní na malou zprávu, která se ptá, zda chcete sledovat vaši chůzi, kterou jsem zjistil, že je obecně spolehlivá funkce.

Když chodíte, běžíte nebo děláte cokoli jiného, ​​můžete zkontrolovat své trasy prostřednictvím mobilní aplikace. Máte vestavěné vícepásmové GPS s více pásma, GLONASS Galileo BDS, QSS a všechny ty dobré věci a já jsem zjistil, že sledování místa je neuvěřitelně přesné. Stejně jako přezkoumání všech vašich statistik, včetně vaší kadence, poruch, když jste chodili nebo běhali, změny výšky a další informace.

Xiaomi Watch S1 vs S1 Aktivní: výdrž baterie

Pojďme zabalit tuto recenzi Xiaomi Watch S1 a S1 Active diskutujícím o jejich výdrži baterie, protože oba inteligentní hodinky mohou pojmout 470 milionu baterie.

Podle Xiaomiho získáte asi 12 dní používání s typickým použitím, ale zjistil jsem, že pokud použijete všechny funkce-včetně vždy na displeji, sledování srdeční frekvence 24-7 a sledování SP02-dostanete Méně času. více jako čtyři až pět dní. z plného náboje. A abych byl naprosto upřímný, je to velmi dobrý výsledek vzhledem k tomu, že Samsung Galaxy v průměru sleduje pouze dva dny, pokud máte štěstí, na rozdíl od OS hodinek, které obvykle trvají jen den nebo dva.

Hodinky Xiaomi jsou podobné hodinky Huawei, protože obvykle trvá půl týdne za jediný poplatek. Je skvělé, pokud odcházíte na prodloužený víkend, protože to eliminuje potřebu zabalit nabíječku.

Když už mluvíme o tom, sledované Xiaomi S1 podporuje bezdrátové nabíjení. V krabici tam také obdržíte balíček bezdrátového nabíjení doků, jen pro případ, že nemáte smartphone s reverzní bezdrátový nabíjení, například, například. Má také port typu C, tak pěkný a snadný, nemusíte brát žádné jiné kabely. Vezměte si s sebou nabíječku smartphonu.

Bohužel, sledování Xiaomi S1 Active nepodporuje bezdrátové nabíjení. Místo toho používá tento konvenční dok smartwatch, který má spojovací kolíky, jak vidíte, připojený kabel a další příslušenství. Pokud plánujete nějaké zdlouhavé cesty, nezapomeňte to přinést.

Cena

Rozhodnutí je zřejmé, pokud uvažujeme o prodejní ceně. Je to cenově dostupnější a nákladově efektivnější aktivní verze Xiaomi Watch S1. Tyto hodinky jsou nabízeny za navrhovanou maloobchodní cenu 249.99, ale jeho náklady by mohly být sníženy slevovým kupónem.

Sledování Xiaomi S1 je dražší, ale také bohatší a elegantnější. A právě tento konkrétní model vstupuje na trh s špičkovými chytrými hodinami. Převážná většina technických komponent je stejná jako v levnější aktivní verzi, s výjimkou safírového ochranného skla. Vzhledem k tomu, že se prodejní cena těchto hodinek zvýšila na 175.41, musíte zvážit příplatek za sebe.

Výrok

Xiaomi sledují S1 a S1 aktivní a musím přiznat, že se mi líbí. Alespoň máte na výběr. Ať už dáváte přednost sportovnímu designu nebo chcete, aby byl pěkný, prémiově vyhlížející smartwatch soutěžit s modely ze společnosti Samsung a Huawei, tento design může být pro vás ten pravý. Velmi elegantní a celovečerní uživatelské rozhraní.Aktivní sledování Xiaomi Watch S1 a S1 se doporučuje, pokud chcete plně doporučené chytré hodinky se silnou výdrží baterie. Doufám, že Alexa a Mastercard Tap and Pay podpora brzy přijdou.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS