Samsung Galaxy Z Fold 4 Review: A přesvědčivé zařízení do-it-all. Série Samsung Galaxy Z

Všestranný, zábavný a produktivitu přátelský k hybridu/tabletu

Techradar verdikt

Samsung Galaxy Z Fold 4 je zařízení do všeho, co představuje několik kompromisů. Je to dobré pro fotografii, více úkolů vaší práce a sledování Netflixu, ale vysoká cena by mohla odložit některé kupující.

Klady

  • Působivé hlavní a krycí obrazovky
  • Optimalizováno pro více úkolů
  • Chytle skrytá fotoaparát selfie

Nevýhody

Proč můžete věřit Techradar

Trávíme hodiny testováním každého produktu nebo služby, které kontrolujeme, takže si můžete být jisti, že kupujete to nejlepší. Zjistěte více o tom, jak testujeme.

Dvouminutová recenze

Je možné, že jsme dosáhli věku zdokonalení v příběhu skládacího telefonu? S Samsung Galaxy Z Fold 4 se Samsung zjevně nepokusil znovuobjevit žánr nebo radikálně změnit displej a design skládacího. Místo toho toto nejnovější zařízení Galaxy Z přináší řadu vylepšení návrhu malých, ale Welcome přes Z Fold 3, plus nový procesor a upgradované pole fotoaparátu.

To vše přispívá k sluchátku, který je lehčí a tenčí než jeho předchůdce a obecně ještě lépe vybaven jako tradiční, 6.Sluchátko Android 12 2-palců, které právě zabalí rozsáhlý, flexibilní 7.6-palcový displej uvnitř.

Toto je zařízení pro všechno, které představuje několik kompromisů. Ano, Samsung Galaxy Z Fold 4 je, když je složen, znatelně silnější než váš průměrný smartphone (téměř dvojnásobek tloušťky Samsung Galaxy S22), a obálka je o něco užší než displeje na většině telefonů Android, ale tyto, ale tyto, ale tyto je tyto jsou malé na zaplacení telefonu, který je přátelský k produktivitě, zatímco je schopen snadno vklouznout do A, když je složen.

Samsung se opravdu naklonil k možnostem produktivity aktualizací svého softwaru One UI. Nyní, kromě podpory více aplikací současně (až čtyři najednou na obrazovce, včetně jednoho „plovoucího okna“), máte ve spodní části obrazovky novou přizpůsobitelnou aplikaci, ze které můžete vytáhnout aplikace a spustit jim. Podporuje dokonce vstup pera, ale více o tom „ano, ale s velkým detailem“ později.

Kamery jsou vynikající a známé, s Samsungem v podstatě si půjčují pole kamery Galaxy S22 a plácnutí na zadní stranu Z Galaxy Fold 4. Přejeme si, aby sluchátko 1 799 /1 649 GBP / AU2 499 přišlo s absolutně nejlepší technologií kamery, kterou Samsung nabízí (myslím Galaxy S22 UltraStellar nabídka)? Samozřejmě, ale nemyslíme si, že mnoho lidí bude chybět možnosti 10x zoom nebo 100x Space Zoom (digitálně asistované).

Power-Wise, Z Fold 4 má nejlepší mobilní procesor Qualcomm v současné době nabízí, Snapdragon 8 Plus Gen 1, podporovaný 12 MB RAM. Tento čip není tak silný (benchmark-moudrý) jako Apple A15 Bionic, ale Qualcomm uzavírá mezeru a na základě našeho testování má čip veškerou sílu, kterou potřebujete pro nejtypičtější úkoly a dostatek prostoru pro více CPU- intenzivní, jako je úprava 8k video streamů.

Toto je také schopné herní zařízení a skutečné potěšení, pokud jde o dobrý západ Netflix.

Je to atraktivní sluchátko, a to jak když je zavřeno, a vy se díváte na krycí obrazovku, a když se rozvine do jeho většího režimu tabletu. Protože závěs je méně prominentní než na Z Fold 3, můžete se téměř oklamat, abyste věřili, že toto je jen další neskutečné sluchátko. Jistě, záhyb na vnitřní obrazovce je stále viditelný a budete to cítit při přejetí prstů podél displeje, ale opět se jedná o spravedlivé kompromisy za to, že mají sklopnou skleněnou obrazovku.

Máme určité obavy z výdrže baterie. Baterie 4 400 mAh to provede typický pracovní den, ale naše testy ji provedly zhruba 13 hodin. To není co kýchat, ale pro zařízení této velikosti as takovým účinným čipem jsme doufali v další. Skutečností však je, že obrazovka tabletu bude jíst více výdrže baterie než dokonce největší standard, 6.8palcová obrazovka smartphonu.

Je to drahý telefon. zejména pokud jdete o více než základnu 256 GB úložného prostoru, i když pokud se dohody objeví dále po řádku, stane se atraktivnějším návrhem. Ale The Galaxy Z Fold objasňuje, že zde jsou zde skládačky a že Samsung je silně investován do formového faktoru.

Samsung Galaxy Z Fold 4 Cena a dostupnost

Samsung odhalil Galaxy Z Fold 4 během své 10. srpna rozbalené události, kde také představil svou další skládací aktualizaci, Samsung Galaxy Z Flip 4, spolu s Galaxy Watch 5 a Sledujte 5 pro, a Samsung Galaxy Buds 2 Pro.

Samsung Galaxy Z Fold 4 vyšla na předobjednávku ihned po spuštění s datem vydání 26. srpna 2022. Existují tři barevné možnosti: šedá, fantomová černá a béžová (omlouvám se, ne Bora fialová). Naše recenzní jednotka je náladová šedá, jak můžete z obrázků pravděpodobně říct.

Cena je druhým vodítkem, za hranice tohoto skládacího designu, že Samsung Galaxy Z Fold 4 není jako jiné telefony Android.

Počáteční cena 1 799 /1 649 GBP / AU2 499 je z dosahu pro většinu kupujících smartphonů. Dokonce i špičkový Apple iPhone 13 Pro Max začíná na přístupnější 1 099 /1 049 GBP / AU1,849. ale tento telefon má pouze jednu obrazovku a nemůže se transformovat na tablet.

Tam jsou nějací Mimořádné obchody k dispozici, z nichž některé z nich trochu snížily cenu telefonu. Naše rada je, nezamíchejte Galaxy Z Fold 4 z ruky kvůli ceně. Nejprve zjistěte, jestli je to pro vás ten správný telefon, pak zvážte možnosti dohody. Rovněž stojí za to otočit na naší stránce Samsung Promo Codes a podívat se, zda jsou k dispozici nějaké další úspory.

Samsung Galaxy Z Fold 4 Design

V tomto okamžiku Samsung jasně věří, že má docela dobrou základní strukturu pro své skládací zařízení premiéry, a proto se Z Fold 4 radikálně neliší od Samsung Galaxy Z Fold 3.

To znamená, že ve skutečnosti existuje spousta malých rozdílů v oblasti stavby a designu, z nichž některé můžete jasně vidět, zatímco jiné jsou skryty pod rámem.

Skládané, zařízení je stále 67.1 mm široký. Tvar produktu se však změnil tak, aby z určitých úhlů je závěs méně patrný.

Sluchátko je 155.1 mm dlouhý, což je téměř o 3 mm kratší než Z Fold 3. To dává zařízení spíše konvenční tvar telefonu než zvláštního podlouhlého tvaru předchozích záhybů.

Důležité je, že toto je nyní tenčí a lehčí zařízení. Místo Galaxy Z Fold 3’s 6.Tloušťka 4 mm (když se rozvine), režim tabulky je nyní jen 6.3mm tlustý. To není obrovský rozdíl, ale také to sníží váhu na 263 g, osm gramů lehčí než Galaxy Z Fold 3.

Samsung Galaxy Z Fold 4 Review. 1 Month Later!

Tlačítka jsou porty jsou standardní jízdné pro smartphone, ale skládací design znamená, že umístění není typické. Je tu slot SIM podél horního okraje, reproduktoru a mikrofonu podél jedné okraje, mřížku reproduktoru, mikrofonu a port USB-C podél dna a na druhém okraji kolébku hlasitosti a tlačítko napájení a spánku, které se zdvojnásobí jako Váš senzor otisků prstů, který náhodou funguje docela pěkně. Zaregistroval jsem několik prstů. Telefon také podporuje biometriku ID Face ID, ale varujete, že je méně bezpečný než jiné metody.

Po složení se může Galaxy Z Fold 4 cítit trochu tlustý a těžký v ruce ve srovnání s většinou ostatních telefonů Android. Není to však nepříjemné.

Rozvinutý, jedná se o tenký a lehký tablet. Hlavní, znatelný rozdíl mezi ním a, řekněme IPAD mini je to, že rámeček obklopující obrazovku má malou vyvýšenou rtu, aby udržovala ohýbatelná obrazovka na místě a chráněna.

Zde je re-engineered závěs, který je skutečným vrcholem. Po složení již nevyčnívá ze strany telefonu. Místo toho to objímá rám díky novému designu závěsu, který odhodil rychlostní stupeň ve prospěch plošší mechanického designu. Vypadá to skvěle a alespoň v době, kdy jsme telefon používali, funguje hladce. Když ohýbáte telefon, je to solidní, přesto poddajné, jako by vás ujistilo: „Ano, to je to, co byste se mnou měli dělat.“

Rám je hodnocen IPX8, což znamená, že přežije 30 minut v jednom metru vody, ale kvůli mechanice závěsu není odolný proti prachu.

Samsung Galaxy Z Fold 4 displeje

Začněme zevnitř s hlavní obrazovkou.

Je to 7.6-palcový dynamický displej AMOLED s rozlišením 2176 x 1812, kde byla obrazovka z Fold 3 2208 x 1768; Je to nominální změna, která je hlavně kvůli aktualizovanému podvozku. Podporuje také adaptivní obnovovací frekvenci 1 až 120 Hz. Společný konec rozsahu je užitečný pro záchranu výdrže baterie tím, že se obrazovku neobjevuje, pokud to není potřeba, zatímco špičkový konec znamená hladší hratelnost a video akci.

Definující vlastností této obrazovky je samozřejmě to, že se složí a Samsung zde provedl nějaké přepracování. Pod posilovaným ultratenkým flexibilním sklem odstranil Samsung kovovou desku, která pomáhá ztenčit se a lehčí telefon a nahradit jej silnou sítí. To nejsou věci, které můžete vidět. To, co můžete vidět a cítit, je však záhyb. Ukazuje se, když je obrazovka tmavá, a pokud spustíte prst přes obrazovku, budete to také cítit.

Obecně je to nepostřehnutelné při sledování videa, ale můžete občas detekovat mírně tmavší skupinu probíhající výběrem Netflix.

Na tomto hlavním displeji je kamera, ale obvykle je skrytá malým diskem pixelů, že telefon může zapnout a vypnout a vypnout. Když je čas použít fotoaparát, najednou se objeví úderná díra, zvýrazněná osvětleným prstenem. Stejně jako záhyb si obvykle nevšimnete tohoto malého kruhu, když to není osvětleno, ale na některých jasnějších obrázcích a scénách to může být viditelné.

Celkově je to stále vynikající obrazovka se všemi nemovitostmi, které potřebujete k tomu, abyste udělali vše od fotografování až po uvedení zařízení do režimu Flex (v podstatě ohnuté do tvaru ‚l‘), což vám umožní použít jednu polovinu jako klávesnici a Další jako vaše obrazovka, styl notebooku.

Obrazovka krycího obrazovky také získala upgrade. Je to stále 6.2-palcová dynamická obrazovka AMOLED s rozlišením 2316 x 904 (ve srovnání s 2268 x 832 z FOLD 3), ale nyní je to 2.7 mm širší než krycí obrazovka na Galaxy Z Fold 3. Má také adaptivní obnovovací frekvenci, i když v tomto případě je to 48 Hz až 120 Hz.

Stejně jako na hlavní obrazovce je pro kameru selfie výřez, i když tento není skrytý „magickými“ pixely.

Díky novým, větším rozměrům je to nyní skutečně použitelná a užitečná obrazovka. Není to multi-tasking-friendly, ale je to dobré pro e-mail, prohlížení webu, chatovací aplikace, sociální média a jako hledáček pro pole fotoaparátu na zadní straně.

Celkově jsme potěšeni aktualizovaným displejem obálky, který dává celému zařízení „tradiční sluchátko“ vzhled a pocit.

Kamery Samsung Galaxy Z Fold 4

Stejně jako u Samsung Galaxy Z Fold 3, která používala pole kamery Galaxy S21, Z FOLT 4 přijímá své hlavní pole fotoaparátu z Galaxy S22. Pod nimi má stejné senzory (i když jsou podporovány mírně silnějším CPU) a stejné čočky.

Na obálce je také fotoaparát selfie a pod velkou hlavní obrazovkou fotoaparát s nízkým stupněm.

Zde je úplný seznam kamer:

  • 12MP ultrawide s 123-stupňovým polem zorného pole F2.2
  • 50MP široký F1.8
  • 10MP teleobjektiv F2.4
  • Obal: 10 MP F.2.2
  • Hlavní obrazovka: 4MP F1.8

Všechny tyto kamery jsou docela dobré, zejména trojité pole, které odpovídají očekáváním, která jsme vytvořili po revizi Samsung Galaxy S22.

Schopnosti sběru světla jsou výjimečné, barvy se pop (možná trochu příliš mnoho, ale to je pro vás Samsung) a režim portrétu je vynikající.

3x optický zoom je účinný a digitálně asistent a opticky a digitálně stabilizovaný zoom prostoru je také docela dobrý.

Samsung Galaxy Z Fold 5 Datum vydání, cena, specifikace a nejnovější zprávy

Samsung Galaxy Z Fold 5 je očekávané pokračování aktuálního nejlepšího skládacího telefonu, který si můžete koupit. Ale pokud si chce Samsung ponechat tento titul, bude muset zvýšit svou hru.

Po několika letech menších aktualizací Z Fold doufáme, že uvidíme větší s Galaxy Z Fold 5. Konkurence se zahřívá pouze se zařízeními, zejména nyní, když Debutuje Google Pixel Fold a začne dodávat v červnu. Ještě více skládací telefony z podobných OnePlus a Motorola by mohly následovat.

Jak si tedy Samsung udržuje svou výhodu? Vedoucí Galaxy Z Fold 5 Pověsti ukazují na nový design závěsu na vodárenském závěsu, který by mohl minimalizovat záhyb, lehčí sestavení, rychlejší procesor a možné vylepšení fotoaparátu. Zde je nejnovější zvěsti a úniky Samsung Galaxy Z Fold 5. a co chceme vidět.

Samsung Galaxy z Fold 5 možné ceny a dostupnost

Možný rozvrh startu Samsung Galaxy Z Fold 5 se začíná formovat poté, co rané zvěsti navrhly červencový debut pro skládací místo jeho typičtějšího srpna. Nejvýhodnější fáma dosud umístí událost rozbalenou Galaxy 26.

Za předpokladu, že zpráva je přesná, korejská publikace očekává globální spuštění nových skládačů Samsung. to znamená, že Galaxy Z Flip 5 vedle The Galaxy Z Fold 5. se bude konat 11. srpna 11. srpna.

Nemáme ani náznak cen, ale očekáváme, že Galaxy Z Fold 5 bude stát 1 799/1 649 GBP/AU2,499, stejně jako Galaxy Z Fold 4. Stále si myslíme, že Samsung potřebuje levnější plnou velikost skládací, aby pokoušel více uživatelů, aby si vyměnili skládací telefony, ale byli bychom vděční, pokud by cena zůstala přinejmenším stabilní.

Samsung Galaxy Z Fold 5 Design and Display

Podle renomovaného technologického úniku Ice Universe bude mít Samsung Galaxy Z Fold 5 velmi málo rozdílů v designu od Fold 4, ale bude to znatelně štíhlejší a nepatrně kompaktnější. Bude také vážit o něco méně.

O kolik tenčích mluvíme? Podle úniku Steve Hemmerstoffer (aka @onleaks) našel Samsung způsob, jak to udělat nejtenčí galaxy z Fold sluchátka. HemmerStoffer odhaluje rozměry sluchátka na 154.9 x 129.9 x 6.Rozvinuto 3 mm nebo 154.9 x 67.1 x 13.5 po uzavření. Galaxy Z Fold 4 byla mezi 14.2 a 15.Po uzavření 8 mm silné.

Obrazovky Galaxy Z Fold 5 by měly být 6.2-palcový vnější displej a 7.6-palcový vnitřní displej, jak používat rychlosti obnovení 120 Hz, tak OLED panely, které procházejí předchozími modely. Doufali jsme, že Samsung může zvětšit krycí obrazovku, ale ledový vesmír se počítá, že se neděje.

Tento vnitřní displej se může změnit tím, že bude mít větší, ale mělčí, zmačkání, alespoň podle předchozího Samsungova předchozího коментари и мнения владелццев. Tímto způsobem je linka přes displej celkově méně viditelná.

Další pověst naznačuje, že Samsung by mohl úplně eliminovat záhyb na Fold 5 s novým typem „WaterDrop“. Nová struktura by mohla fungovat tak, že by umožnila nějaké části vnitřní obrazovky se hodit do hlavního těla telefonu, aby se zabránilo displeji. Společnost Samsung zřejmě nazývá tento mechanismus typem typu „činka“ interně a společnost údajně patentovala tento design v roce 2016.

SAMSUNG GALAXY Z FOLD4 VS IPHONE 14 PRO MAX

Díky tomuto novému designu závěsu činky se může také zlepšit trvanlivost Galaxy Z Fold 5. a za život bude schopna odolat dalšímu skládání a otevírání a otevírání. Podle Elec Samsung se snaží otestovat nový závěs na 300 000krát, o 50% více než 200 000 Z Fold 4. Zpráva také tvrdí, že Z Fold 5 bude tenčí a lehčí než její předchůdce v důsledku nového designu závěsu.

Samsung Galaxy Z Fold 5 Cameras

Už se nám líbí kamery Galaxy Z Fold 4, které přivedly skládací na jako samsungovy starší vlajkové telefony pomocí stejných zadních senzorů na Galaxy S22 a Galaxy S22 Plus plus. Skládací je vybaven hlavní kamerou 50MP, 12MP Ultrawide Camera, 12MP 3X Zoom Telephoto Camera, 10MP vnější selfie fotoaparát a 4MP pod display ve vnitřním fotoaparátu.

Špatnou zprávou je, že Leaker Yogesh Brar říká, že Galaxy Z Fold 5 bude mít stejné specifikace kamery (50MP 12MP 10MP). Neočekávejte tedy hlavní kameru 200MP na Galaxy S23 Ultra. Dobrou zprávou je, že tvrdí, že telefon nabídne nové senzory obrázků, takže by mělo vést k lepší kvalitě obrazu.

Předchozí únik uvedl, že Fold 5 může upgradovat na hlavní kameru 108MP. To by byla stejná hlavní kamera, jakou jsme viděli na ultra S22. Únik navíc zmiňuje, že telefon může získat teleobjektiv s 64MP s 2x optickým zoomem a 12MP Ultrawide Shooter.

Samostatný druhý únik však říká, že nemohla dojít ke změně od Galaxy Z Fold 4. Abychom opravdu vtřeli sůl do rány, bylo by zjevně nemožné přidat hlavní kameru 200MP, jako je ultra Galaxy S23.

Podle posledně jmenovaného Samsung zřejmě chtěl, aby kamery Z Fold 4 byly ještě lepší, než už byly, ale byl omezen váhou telefonu.

Je také čas, aby společnost Samsung prokopala vnitřní fotoaparát. I když vám umožní užívat si displej v plném rozsahu, kvalita obrázku, který produkuje, prostě není dost dobrá na nic mimo videohovory. Ale bez jakýchkoli pověstí, které by podpořily tuto naději na naši, předpokládáme, že se drží kolem.

Samsung Galaxy Z Fold 5 Performance

Nejbezpečnější sázkou na čipovou sadu Galaxy Z Fold 5 je, že to bude Snapdragon 8 Gen 2 nebo lepší. Očekáváme, že tento křemík bude oznámen brzy (prochází předchozím plánem oznámení Qualcomm) a v roce 2023 poháněl drtivou většinu telefonů Android.

To znamená, že může existovat plus nebo podobně vylepšená verze Snapdragon 8 Gen 2, kterou místo místo toho použije Z Fold 5. Například Galaxy Z Fold 4 používá Snapdragon 8 Plus Gen 1, což mu dává výkon a energetickou účinnost nad běžným čipem Snapdragon 8 Gen 1 z začátku tohoto roku, jako je řada Galaxy S22.

Jeden zdroj počítá, že Z Fold 5 použije stejný Snapdragon 8 Gen 2 pro Galaxy Chip nalezený v Galaxy S23. Použití Snapdragon 8 Gen 2 pro Galaxy Silicon by z Fold 5 poskytlo posílení pravidelných vlajkových telefonů pro Android (alespoň dokud se neobjeví plus verze), ale ne nutně série S23.

Naštěstí se zdá, že naše obavy jsou nesprávně umístěny pohledem na nové údajné benchmarky pro Galaxy Z Fold 5. Nabízí velký výkon výkon nad řadou Galaxy S23, i když používá stejnou čipovou sadu.

Pravděpodobně uvidíme nějaké nové aktualizace uživatelského rozhraní speciálně navržených pro vnitřní displej Z Fold 5, stejně jako to, jak Samsung přidal hlavní panel do rozhraní Z Fold 4. Samsung také řekl, že doufá, že bude software, který je lépe přizpůsoben pro vnitřní displej 4: 3, o kterém doufáme, že je pravda. Většina aplikací je stále navržena pro použití na obdélníkových displejích, zejména při hraní na zlatku z, což ztěžuje co nejlépe z velké vnitřní skládací obrazovky.

Samsung Galaxy Z Fold 5 baterie a nabíjení

Samsung také musí zlepšit výdrž baterie a nabíjení za z Fold 5. Je nepravděpodobné, že Z Fold 5 bude schopen překonat pravidelné telefony o účinnosti baterií, a to díky svému omezenému vnitřnímu prostoru a skutečností, že má běžet dvě displeje. Avšak schopnost vydržet déle než 8 hodin a 20 minut Galaxy Z Fold 4 a blíže k 10hodinové značce, kterou nejvíce normální smartphony dosáhne, je něco, co bychom chtěli vidět, jak se série z Fold shoduje dříve, dříve, dříve, dříve, dříve, dříve, spíše než později.

Existuje podobný příběh pro nabíjení. Galaxy Z Fold 4 je nejrychlejší nabíjení skládací Samsung, ale až při 25 W (dodává zhruba 50% baterii za půl hodiny), ale další výrobci telefonů Android pravidelně nabízejí nabíjení, které je dvakrát tak rychle. ne.li rychlejší. Očekávali bychom, že Samsung však nabídne upgradované nabíjení v řadě Galaxy S před sérií Galaxy Z, takže pokud se neobjeví na Galaxy S23 (a v současné době to vypadá, že to nebude), nebudeme moc vydržet naděje pro Galaxy Z Fold 5.

Samsung Galaxy Z Fold 5: Co chceme vidět

Vnitřní úložiště pro pero S

Měli jsme dva roky používání pero S s modely Samsung’s Galaxy Z, ale Samsung ještě musí přijít na to, jak zahrnout S pero do designu telefonu, jak by se zdálo. Stejně jako pohodlí vestavěného pero Galaxy S22 Ultra Ultra, zahrnutý stylus by způsobil, že Galaxy Z Fold 5 je mnohem lépe zaoblen a poskytne tolik potřebnou další hodnotu za svou cenu.

Kamery pro soupeření s Galaxy S22 Ultra

Ultra Galaxy S22 (a nadcházející Galaxy S23 Ultra) by měla zůstat nejlepším telefonem kamery Samsung, ale Galaxy Z Fold 5 musí být těsně vteřina. Nejdražší telefon společnosti Samsung by neměl mít tento problém. Poskytnutí svého nového skládacího masa podrobnějšího hlavního senzoru nebo silnějšího zvětšení zoomu by pomohlo přitahovat kupující s vlajkovým lodí, kteří se nechtějí vzdát typicky vynikající fotografie prémiových smartphonů, ale stále je v pokušení skládací.

Lepší výdrž baterie

Zjevná upgrade kvality života pro Galaxy Z Fold 5 by byla větší výdrž baterie. To by pravděpodobně muselo pocházet z efektivnější čipové sady, protože Samsung je již krátce v místnosti uvnitř telefonu, takže pokud je to možné, chceme, abychom mohli co nejlépe využít obou displejů, aniž bychom museli běžet na nabíječku každých pár hodin.

Méně zřejmé záhyb

To je samozřejmě něco, co bychom chtěli snížit nebo dokonce eliminovat pomocí Galaxy Z Fold 5. Při použití vnitřního displeje je záhyb displeje nevítaným rozptýlení. Trvaschopnější by, že by se displej lichotil celkově, pravděpodobně přiláká mnohem více potenciálních uživatelů, kteří by raději neseli samostatný tablet, než se vypořádali se záhybem v záhybu z, a ukázalo by, že Samsung udržuje krok s jinými skládacími výrobci telefonů, kteří ukázali, že jemnější záhyby jsou již možné.

Galaxy Z Fold 1 až 4: Jak se v průběhu let vyvíjely skládací vzory společnosti Samsung

Galaxy Z Fold 4 je tady a na první pohled se to nezdá moc odlišné od loňské Galaxy Z Fold 3. Je to stále knižní vnitřní skládací, se v podstatě stejný designový jazyk jako loňský skládací.

Prozkoumejte však blíže a můžete vidět, že Samsung provedl malé změny, které dále vyladily jeho testovaný a prokázaný skládací design. Vnější obrazovka je o něco širší; Závěs se tolik nevyčnívá, takže při složení se vytváří symetričtější a zefektivňovaný vzhled. A v pokračování Samsungova pronásledování o kompaktnějším skládačem je Galaxy Z Fold 4 lehčí než jeho předchůdce.

Může být některá z těchto vylepšení považována za hlavní? Ne. Ale společně tvoří více než součet jejich částí. Dále napravují mnoho aspektů prvního záhybu, které nyní ve zpětném pohledu vypadaly poněkud směšně.

V průběhu let jsem použil každý skládací telefon Samsung (sakra, každý skládací telefon, období) a stojí za to zdokumentovat vývoj této série, protože série záhybu se téměř zhroutila a spalovala při vzletu dosud, což je jasně směr, ke kterému směrem, ke kterému směrem Mobile směřuje.

Samsung Galaxy Z Fold 4

Samsung Galaxy Z Fold 4 je konečný powerhouse produktivity, který nabízí více zaoblený zážitek pro uživatele.

prototyp

Samsung škádlil skládací telefon od roku 2013, ale teprve do konce roku 2018 na konferenci společnosti Developer Conference se ve skutečnosti objevil funkční prototyp v těle. Tento nejmenovaný prototyp byl zobrazen pouze na matně osvětlené fázi z dálky a žádná média na to vlastně nedostala ruce. Ale i z dálky vidíme, že jasně nesl stejný designový jazyk jako eventuální Galaxy Fold (zatím nebyla žádná značka Z), který byl poprvé spuštěn v dubnu 2019.

Samsung Galaxy Fold (verze 1): katastrofální začátek

Pokud jste v té době dodržovali mobilní zprávy, určitě jste si vzpomněli, co se stalo během tohoto počátečního spuštění: Early Galaxy Fold Review jednotky Samsung nasazené recenzenty začaly nefunkční během několika dnů od použití. Všechny problémy zahrnovaly skládací displej ukazující mrtvé pixely na různé stupně. Důvody se pohybovaly od recenzentů, kteří nevědomky odstranili nevyhovutelný ochránce obrazovky, až po trosky, které se dostaly do pohyblivých částí telefonu. Ať je to jakýkoli případ, byla to pro Samsung katastrofa PR a jihokorejský technologický gigant si rychle vzpomněl na všechny revizní jednotky a zpočátku plánoval původně plánované datum spuštění 26. dubna 2019. Samsung měl zpočátku oznámit aktualizovaná data přepravy „během týdnů“, ale měsíce uplynuly bez slova.

Nebylo by nadsázky říkat, že v té době to vypadalo, že Samsungovy skládací ambice zemřely ještě před zahájením oficiálního zahájení.

Galaxy Fold (verze 2): Úspěšný výtah

Po třech měsících Samsung v červenci 2019 konečně oznámil, že tento problém identifikoval a vyřešil, a záhyb bude vydán v září. Mezi opravy patří vkládání mikromařů do závěsu (jako jsou malé koštěty) a umístění dvou plastových uzávěrů na horní a dolní část skládacího bodu, aby se zabránilo vstupu do odpadků. Neochvějný ochránce obrazovky byl také zastrčen do rámečku, takže uživatelé to nemohou nevědomky odlupovat.

Tyto opravy znějí bezvýznamné a přesně nevyvolaly důvěru technologických médií nebo žádné přiměřeně opatrné spotřebitele. Přesto však byli blázniví nadšenci gadgetu, kteří byli stále ochotni převzít finanční riziko a koupit si ho. Byl jsem jedním z nich, dovážel jsem jeden z Jižní Koreje v první den za výraznou cenu.

Ale kudos do Samsungu, protože tyto opravy fungovaly. V celém životním cyklu Galaxy Fold i přes silnou kontrolu nebyly žádné rozsáhlé zprávy o nefunkčním zařízení v celém životním cyklu Galaxy Fold, a svou jednotku jsem používal denně po dobu 13 měsíců bez problémů.

Je zábavné vidět, jak jsem byl zamilovaný původním záhybem, protože při pohledu zpět to bylo jasně zařízení Gen-One, které postrádalo polské a zdokonalení.

Víte, jak když sledujete filmy, které vyšly na konci 90. a začátkem roku 2000, a mobilní telefony a notebooky na obrazovce by vypadaly naprosto neohrabaně a levně vypadající ve srovnání s gadgety, které máme dnes? Galaxie Fold, ve věku pouhých čtyř let, se již tak cítí, s obrovskými rámečky sendvičují na vnější obrazovce, nevzhledný a zbytečný zářez, který se jí do hlavní obrazovky, a nejhorší ze všech, chatrný závěs, který propadne kolem století.

Ale Galaxy Fold již má jednu věc velmi správně: vnitřní násobný design. Koncem roku 2019 již existovaly další dva skládačky (Huawei Mate X a Royole Flexpai), a oba využili vnější záhyby, ve kterých se skládací displeje kolem obrazovky zabalily ve složené formě ve složené formě. Testoval jsem také oba tyto telefony a nikdy jsem nebyl pohodlný používat je ve skutečném světě kvůli skutečnosti, že měkká ohybná obrazovka byla vždy vystavena. Galaxie Fold se mezitím cítil mnohem bezpečnější, protože sklopná obrazovka byla chráněna, když byla složena.

I když byl Galaxy Fold drahý a při zpětném pohledu nesl neleštěný hardware, splňoval příslib tabletu, který se může složit na polovinu a zapadnout do našich s. A pro digitální nomád, jako jsem já, který rád pracuje na cestách, původní Galaxy Fold absolutně stojí za to. Od prvního dne jsem byl prodán s myšlenkou skládače.

Galaxy Z Fold 2: Největší skok na generaci generace v nedávné mobilní historii

Pokud v spotřebitelské technice existuje neustále opakující se téma, je to tak, že Gen Jedna z krvácejícího nového technologie je obvykle velmi drsná kolem okrajů a Gen dva je, když vidíme mnohem více leštěného produktu. I s ohledem na to mě Galaxy Z Fold 2 absolutně odfoukl tím, jak se to v původním záhybu zlepšilo.

Za prvé, komicky stísněná venkovní obrazovka už nebyla nahrazena krycím displejem, který překlenuje hranou k okraji. Určitě to bylo trochu trapně vysoké a hubené, ale stále výrazně použitelnější než to, co jsme měli předtím.

Hlavní displej se také zbavil ošklivého zářezu pro mnohem méně rušivý úder díry, ale co je nejdůležitější: závěs byl výrazně vylepšen. Připadalo mi to mnohem robustnější a vyžadovalo trochu více síly, aby se složila a rozvinula. A v geniálním tahu by paprsek mohl zůstat v jakémkoli úhlu stále střední, jako je notebook závěs. Samsung nazval tento „flex režim“ a otevřel nesčetné množství nových případů použití.

Galaxy Z Fold 2 přinesl největší zlepšení generace v nedávné historii mobilních.

Z Fold 2 by například mohl sloužit jako vlastní stativ, což umožnilo kamerám brát hands-free selfies, časosběrné videa nebo videohovory. Občas jsem to také použil jako mini notebook, s klávesnicí zobrazenou na spodní polovině zařízení.

Velká skládací obrazovka také získala upgrade materiálu, nyní pomocí vrstvy „ultra-tenkého skla“ nahoře, díky ní.

Miloval jsem každou změnu, kterou Samsung provedl ve své druhé generaci, s výjimkou přidání zbytečné značky Z. Podle mého názoru Galaxy Fold a Galaxy Flip zvuk čistě. Přidání dalšího náhodného dopisu se cítí nadbytečné. V té době jsem to napsal ve své recenzi The Galaxy Z Fold 2 a stále věřím.

samsung, galaxy, fold, review, zařízení

Galaxy Z Fold 3: učinit skládací odolnější, praktičtější a dostupnější

V první polovině roku 2021 se konkurence skládací scény zahřívala v Číně, s Huawei a Xiaomi zavádějící skládací telefony. Zejména Huawei’s Mate X2 zavedl řadu vylepšení skládacího hardwaru, díky nimž vypadal Z Fold 2 trochu zastaralý. Huaweiho skládací měl závěs, který sotva vyčníval ze strany, složený plochý bez mezery, neměl tvrdý záhyb a kamerový systém obsahoval 10x objektiv zoomu Periscope zoom.

Všichni předpokládali, že Samsung bude zahrnovat všechna tato vylepšení do Galaxy Z Fold 3. Koneckonců, pokud by to Huawei mohl udělat, určitě by Samsung mohl také.

Ale nestalo se to. Galaxy Z Fold 3, vydaná v srpnu 2021, přinesla zpět většinou stejný design jako Galaxy Z Fold 2, s znatelným záhybem obrazovky, objemný závěs a skromný hardware fotoaparátu, který byl daleko od Samsungovy vlastní galaxy ultra deskové kamery. Všechna měření a rozměry displeje jsou totožné s Z Fold 2.

Nikdo kromě společnosti Samsung by to určitě nevěděl, ale moje teorie je, že Samsung nezačlenila tato vylepšení a vylepšení fotoaparátu Z Fold 3 ne proto, že Samsung postrádala technickou schopnost, ale protože Samsung chtěl, aby jeho skládače byly více mainstreamové: Napěchování absolutních nejnovějších špičkových komponent, které by zvýšily náklady a váhu, by Samsung místo toho učinil záhyb praktičtější pro spotřebitele hlavního proudu: odolnější, lehčí a levnější.

Galaxy Z Fold 3 dosáhl všech tří. Bylo to spolu s Z Flip 3, které bylo spuštěno současně, první skládací hmoty, které získaly oficiální hodnocení IP vody odolnosti IP; vážil o 10 g méně než Z Fold 2 a jeho počáteční maloobchodní cena byla téměř o 200 nižší než 2 000 cena prvních dvou záhybů. Samsung také přidal S-Pen podporu pro Galaxy Z Fold 3, což dává důvod ospravedlnit větší displej.

Jednou kontroverzní změnou, která nemusí být nutně vylepšením, je přechod na fotoaparát selfie pro hlavní obrazovku. To umožnilo, aby se hlavní displej Z Fold 3 objevil nepřetržitý, alespoň pokud nevypadáte příliš tvrdě. Prozkoumejte blíž a uvidíte, jak technologie pod obrazovkou neskrývá kameru příliš dobře a kvalita této 4MP selfie kamery je docela průměrná. Na vnější obrazovce stále existuje normální selfie kamera pro ty, kteří chtějí kvalitnější selfies. Pro mě na této změně nezáleží, ale v té době to bylo dělící rozhodnutí.

Pro nadšence gadgetu, jako jsem já, který se opravdu líbí fotografování, kamery Galaxy Z Fold 3 se cítily zastaralé a docela chyběly ve srovnání s kamerovými systémy nabízenými konkurenčními skládači. Ale chápu rozhodnutí Samsungu: Kdyby to napěchovalo epický kamerový systém Galaxy S21 Ultra do Fold 3, skládací by jistě vážil a stál více.

Galaxy Z Fold 4: Další iterativní tlak do hlavního proudu

O čtyři roky později máme Galaxy Z Fold 4. Jak již bylo zmíněno, vylepšení, která můžeme vidět. Displej vnějšího krytu je také jen trochu širší (2.Přesněji o 7 mm, přesněji), což dává zařízení méně úzký poměr stran ve složené podobě (nyní je to jen asi 23: 9 ve srovnání s 24.5: 9 dříve). Tato změna je jemná, ale dělá to rozdíl, protože jsem vždycky zjistil, že z FOLD 2 a 3 obrazovka je příliš úzká, když je složena.

Hlavní displej Z Fold 4 je také o 45% silnější než obrazovka Z Fold 3 díky robustnějšímu filmovému materiálu plus zahrnutí Gorilla Glass Victus Plus. Většina lidí by však měla stále zvážit použití případu k ochraně telefonu před kapkami.

Velikost baterie zůstává stejná jako v loňském roce, ale nový čip Qualcomm Snapdragon 8 Plus Gen 1 je znatelně efektivnější, což by mělo poskytnout Z Fold 4 lepší výdrž baterie než kdy jindy. Letos je také rychlejší nabíjení, ale Z Fold 4 nepřichází s nabíječkou, takže si budete muset koupit vlastní nabíječku Fold 4. Vrací se také podpora S-Pen, i když stylus je stále samostatným nákupem.

Samsung také upgradoval kamery Z Fold 4, s hlavním střelcem 50MP, který nabízí čtyřikrát větší rozlišení než hlavní kamera Z Fold 3. Tato usnesení se používají pro pixelové binning, což dále zlepšuje schopnost příjmu světla. Velikost snímače obrazu je také větší, i když Samsung nespecifikoval, jak moc. Objektiv zoomu také dostal náraz až na 3x optická objektiv zoomu, který je pravděpodobně totožný se stejným objektivem, jakou jako série telefonů Galaxy S22 Samsunga S22. Toto je krok z objektivu 2x zoomu v předchozích několika letech.

I když to stále není absolutně nejlepší hardware kamery Samsung (chybí mu velký senzor 108MP hlavní kamera a 10x objektiv zoomu periscope používaný v Ultra S22), vylepšení jsou stále velmi vítána. Samozřejmě pro gadget geek, jako jsem já, přeji si, aby Samsung vyšel ven a dal z Fold 4 ultra kamerový systém S22, ale opět by to výrazně zvýšilo náklady a hmotnost. Samsung se nyní zaměřuje na to, aby se série Fold and Flip co nejvíce přitahovala. Je to správný obchodní pohyb. Marketingový tým společnosti Samsung se chtěl prodávat, jak dobře se prodala loňská série Galaxy Fold a Flip 3 a já jim naprosto věřím. Anekdoticky vidím mnohem více záhybu a otočit 3s ve volné přírodě v různých městech po celém světě, než jsem kdy udělal s prvními dvěma záhyby nebo převrácením.

Pomáhá to, že řada Galaxy Fold stále nemá skutečnou konkurenci na globální scéně, protože všechny ostatní velké sklon k obrazovce byly dosud omezeny pouze na čínský trh. Ale i bez konkurence, Samsung odvedl pozoruhodnou práci zdokonalil hardware záhybu a zabýval se všemi obavami o životnost. Pokud máte zájem o svůj první skládací, nyní je stejně dobrý čas jako kdokoli na palubu. Samsung má také hodně dobrých Z Fold 4 nabídky.

Samsung Galaxy Z Fold 4

Samsung Galaxy Z Fold 4 je konečný powerhouse produktivity, který nabízí více zaoblený zážitek pro uživatele.

Největší říkané gadgety Samsung očekávají v roce 2023

Pokud je historie nějaká náznak, mohou být v obchodě nové skládačky a nositelné.

Lisa Eadicicco je senior editor pro CNET pokrývající mobilní zařízení. Píše o technologii téměř deset let. Před příchodem do CNET sloužila Lisa jako senior technologická korespondentka na zasvěcenci pokrývající Apple a širší spotřebitelský technický průmysl. Byla také dříve technologickou publicistkou časopisu Time Magazine a začala jako spisovatelka štábu pro laptop Mag a Tomova průvodce.

Zveřejnění inzerenta

Tento reklamní widget je poháněn navi a obsahuje reklamy, za které lze Navi platit různými způsoby. Nebudete být účtováni za zapojení do této reklamy. I když se snažíme poskytovat širokou škálu nabídek, tento reklamní widget neobsahuje informace o každém produktu nebo službě, která vám může být k dispozici. Vyvíjíme přiměřené úsilí, abychom zajistili, že informace v doporučených reklamách jsou aktuální, každý inzerent uvedený v tomto widgetu je zodpovědný za přesnost a dostupnost jejích podrobností. Je možné, že vaše skutečné podmínky nabídky od inzerenta se mohou lišit od podmínek nabídky v tomto reklamním widgetu a inzerované nabídky mohou podléhat dodatečným smluvním podmínkám inzerenta, které vám budou předloženy před nákupem. Všechny informace jsou prezentovány bez jakékoli záruky nebo záruky.

samsung, galaxy, fold, review, zařízení

Společnost Samsung již letos uvedla na trh několik nových telefonů, včetně Galaxy S23 a Galaxy A54 5G. Ale za předpokladu, že se společnost drží stejného rozvrhu spuštění jako v předchozích letech, je tu v roce 2023 mnohem více, co přijde. Společnost Samsung obvykle představuje v srpnu nové skládačky a nositelné nositele a společnost také zobrazovala nové koncepty designu pro ohýbatelné telefony a tablety začátkem tohoto roku.

Přestože Samsung pravidelně vydává nové produkty napříč mnoha kategoriemi, včetně televizorů, domácích spotřebičů a monitorů, nejvíce mě zajímá, kam směřují jeho mobilní zařízení. Samsung je jedním z největších výrobců smartphonů na světě podle podílu na trhu, což znamená, že má větší vliv než většina ostatních technologických společností na zařízeních, která v našich S každý den nosíme. Nositelné se také staly velkou součástí toho, jak má Samsung v úmyslu odlišit své telefony od telefonů jiných výrobců zařízení pro Android. Je to strategie, jak vytvořit síť produktů, které udržují lidi závislé, podobně jako Apple’s Salmeny of Devices.

Zde jsou produkty Samsung, které jsem nejvíc nadšený, že letos vidím, na základě pověstí, úniků a obvyklého harmonogramu spuštění produktu společnosti.

Galaxy Z Fold 5

Příští hybrid telefonu společnosti Samsung bude pravděpodobně podporovat pero S stejně jako aktuální verze. Otázkou však je, zda bude pero S do zařízení zahrnuto, nebo zda Samsung bude i nadále prodávat samostatně.

Zpráva od Elec navrhla, že Galaxy Z Fold 5 by mohla být první, kdo má vložené pero S. To nejen znamená, že stylus by byl zahrnut zdarma, ale telefon by zahrnoval také slot pro jeho uložení, stejně jako na Galaxy S23 Ultra a S22 Ultra. Pokud chcete použít pero S s Galaxy Z Fold 4. Musíte si jej koupit samostatně a neexistuje žádný mechanismus pro jeho připojení nebo uložení do telefonu bez nákupu pouzdra.

Je to zdánlivě malý doplněk, ale ten, díky kterému by mohla být Galaxy Z Fold 5 mnohem užitečnější jako zařízení produktivity. To by také dalo Galaxy Z Fold 5 jasnější účel a mohlo by zvýšit jeho přitažlivost mezi prvními adoptory, umělci a notEtakery. Samsung by mohl zacílit na stejné publikum nakupujících, které se obvykle zajímá o Galaxy Ultra nebo jeho předchozí zařízení Galaxy Note.

Novější zpráva z ET News však naznačuje, že Galaxy Z Fold 5 nebude obsahovat úložný slot pro S pero.

Očekává se však, že mezi největšími změnami bude nový závěs, který by mohl mít za následek tenčí design. Korejské zpravodajství The Elec a ET News, stejně jako plodný vesmír pro únik ledu, oznámily, že společnost Samsung implementuje nový závěs ve tvaru vody ve tvaru vody pro Galaxy Z Fold 5.

Samsung obvykle vydává nové skládací telefony v srpnu, takže očekáváme, že v tomto časovém rámci slyšíme více. Kromě pověstí kolem zahrnutého S pera bude mít Z Fold 5 pravděpodobně rutinní upgrady na procesor a kameru. Opravdu však doufám, že je nový software, který lépe využívá obří obrazovky telefonu, spolu se skládacím displejem s méně znatelným záhybem. To platí obzvláště pravda, když Google oznámil záhyb pixelů, což dává Galaxy Z Fold nějakou čerstvou konkurenci.

Galaxy Z Flip 5

Skládací Samsung.přátelský pravděpodobně také získá upgrade kolem srpna, stejně jako očekávaný z Fold 5. Galaxy Z Flip 4 již dostane mnoho věcí správně a je to jeden z nejpraktičtějších a nejdostupnějších dostupných skládacích telefonů. Přesto existuje spousta způsobů, jak může Samsung a měl by zlepšit z flip. Flip telefon společnosti Samsung by mohl mít prospěch z větší krycí obrazovky, delší výdrže baterie a upgradované kamery, která jej přibližuje těm, které se nacházejí v řadě Galaxy S, například.

Ale největší důvod, proč mě zajímá, co bude dál pro z flip z, je kvůli jeho ceně. Telefon začíná na 1 000 a je často k dispozici za méně s způsobilým obchodem, takže cena je podobná ceně standardního, nepřetržitého prémiového telefonu. Samsung také udržoval Galaxy Z Flip 3 ve své sestavě a po spuštění Z Flip 4 snížil cenu o 100. To dále naznačuje, že z flip z se formuje jako dostupnější tah samsungu s Samsungem.

samsung, galaxy, fold, review, zařízení

Galaxy Z Flip 5 s novějším procesorem, lepší kamerou a větší krycí obrazovkou za stejnou cenu jako Z Flip 4 (nebo možná trochu levnější) by mohla být jedním z nejpřesvědčivějších skládačů dosud.

Galaxy Buds 3

Pokud je historie Samsungu nějakým náznakem, Galaxy Buds 3 by mohl dorazit letos v srpnu. Společnost Samsung vydala Galaxy Buds 2 Pro v srpnu 2022, zatímco Standard Galaxy Buds 2 byl spuštěn v srpnu 2021. Tato časová osa naznačuje, že Samsungovy pravidelné, non-pro-earbuds může být způsobeno upgradem.

Ještě jsme neviděli mnoho úniků o nadcházejících galaxiích. Avšak vzhledem k tomu, že běžné pupeny galaxie mají být dostupnější alternativou k modelu Pro, můžeme pravděpodobně očekávat, že budou stát výrazně méně než Galaxy Buds 2 Pro. Tyto sluchátka jsou obvykle oceněny na 229 ve srovnání s 150 galaxie pupeny 2. I když nevíme, co očekávat, Buds 3 by mohly těžit z lepší odolnosti vůči vody a zrušení hluku.

Náhlavní souprava Galaxy VR

Pro virtuální a rozšířené reality náhlavní soupravy to již formuje velký rok. Očekává se, že Apple představí náhlavní soupravu VR a PlayStation VR 2 právě dorazil v únoru. Samsung v posledních letech překvapivě chyběl v prostoru VR, ale to by se mohlo brzy změnit.

Samsung v únoru oznámil, že pracuje s Qualcomm a Google na nové platformě smíšené reality. Společnost nezmínila, zda se vyvíjejí nějaké konkrétní produkty, ani neposkytovala časovou osu pro budoucí hardware nebo služby smíšené reality.

„Je to spíše deklarativní oznámení o tom, jak to napravíme ve snaze vybudovat ekosystém XR,“ řekl TM Roh, prezident mobilní divize Samsung, překladatel v rozhovoru s CNET před oznámením.

Odhalení přichází poté, co zpráva od společnosti Etnews navrhla, že Samsung uvolní náhlavní soupravu pro vývojáře v roce 2023, podle anglického překladu příběhu.

Protože není mnoho detailů, je těžké vědět, co lze očekávat. Ale Sameer Samat, viceprezident společnosti Google pro management produktů pro Android, během I/O 2023 uvedl, že společnost bude koncem tohoto roku sdílet více o svém partnerství „Immersive XR“ koncem tohoto roku.

Nový typ galaxie skládací

Samsung o svých budoucích plánech smartwatch příliš neřekl, kromě odhalení, že jeho nový software One UI 5 Watch bude debutovat na nových hodinek koncem tohoto roku. O Galaxy Watch 6 zatím také nedošlo k mnoho úniků nebo zvěsti. Pokud však společnost dodržuje svůj obvyklý rozvrh, měli bychom v srpnu vidět nové hodinky Galaxy.

Jeden z mála úniků, které se dosud objevily. Podle této osoby se milovaný rotující rámeček vrátí do špičkového verze Galaxy Watch 6. Další, novější únik, od Steve Hemmerstoffer, lépe známý pod aliasovými onleaks, také naznačuje, že bude rotující rámeček. Sdílel vykreslování s blogu MySmartPrice, který má ukázat, jak jeden z nových modelů Galaxy Watch, údajně nazývaný Galaxy Watch 6 Classic, bude vypadat jako.

V opačném případě budou nadcházející hodinky pravděpodobně mít stejné zdravotní senzory, které se nacházejí v Galaxy Watch 5 a 5 Pro, které zahrnují mimo jiné měření složení těla, krevní kyslík a užívání EKG, mimo jiné. K dispozici je také senzor teploty kůže, který ještě není aktivní v Galaxy Watch 5 a Watch 5 Pro.

Chip společnosti Exynos W920 společnosti Samsung, který pohání Galaxy Watch 5, umožnil lepší výkon pro rychlejší spuštění aplikací a pro 3D grafiku, jako jsou emoji avatary. Není jasné, zda Samsung vyvine nový čip pro Galaxy Watch 6, ale doufám, že uvidím delší výdrž baterie bez ohledu na to. Vzhledem k tomu, že Apple a Qualcomm se snažili rozšířit funkčnost chytrých hodinek v režimu nízkého výkonu, nebylo by překvapivé, že Samsung také podnikne tuto trasu.

Samsung již experimentuje s různými příležitostmi pro své nositelné a telefony, aby spolupracovali novým způsobem. Například nedávno oznámila aktualizaci softwaru pro Galaxy Buds 2 Pro, která umožní pupenám zachytit 360 stupňový zvuk při nahrávání videa pomocí telefonu Galaxy. Rovněž rozšířila aplikaci řadiče fotoaparátu pro Galaxy Watch 4 a 5, aby zahrnovala podporu přiblížení. Doufejme, že to uvidíme více s Galaxy Watch 6.

Budeme vědět více o budoucích plánech společnosti Samsung, jak se přiblíží srpnu. Pokud je však startovací cyklus Samsung 2023 něco jako v loňském roce, můžeme očekávat, že uvidíme nové skládače a další.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS