Samsung telefon nevidí paměťovou kartu. Program selhání

Co dělat, pokud telefon nevidí paměťovou kartu

Běžný problém: Vložená paměťová karta do smartphonu, ale gadget ji nerozpozná a nemůže s ním pracovat. V mnoha modelech smartphonů je flash disk jediný způsob, jak získat k dispozici přijatelný objem gigabajtů pro okamžitou fotografii, hudbu a další data v nejpohodlnějším režimu. Bude to o tom, proč takový pohon může pracovat nesprávně, a co dělat v takové situaci.

Obdobně rezerva smartphonů dostupné kategorie cen překračuje skromný 32 nebo 64 GB. Náklady na flash disky stejné kapacity jsou malé, což určuje jejich vysokou popularitu od kupujících. Z vestavěného gadgetu je přiřazena operačním systému a vložených aplikacích (nevyhnutelná spotřeba). Žádosti třetích stran zabírají stejné. Nakonec příliš malý podíl zůstává z vestavěné paměti z důvodu těchto nákladů. To vysvětluje, proč uživatelé preferují původně všech důležitých údajů pro ukládání paměťových karet.

Selhání odnímatelného pohonu znamená vlastník nepříjemné ztráty cenných informací. Ne vždy zůstane vyrovnat s nepříjemnými problémy. Někdy lze důvodem pro problém odstranit nebo snížené ztráty na minimum.

Vyjměte zásobník s paměťovou kartou a vložte zpět

Další možností. Vyjměte zásobník s paměťovou kartou (a SIM kartou) a vložte jej zpět.

Vezměte si smartphone a speciální klíč pro zásobník (obvyklý klip je vhodný). Opatrně stiskněte tlačítko do speciálního zářezu na zásobník.

Pokud se vše provádí správně, když stisknete zásobník.

Další potřebuje představovat prst a dostat se.

Je možné, že paměťová karta není přímo v jeho místě. Kromě toho stojí za to zvážit paměťovou kartu pro poškození. A pokud neexistují žádné takové, jen v případě, že stojí za to čištění kontaktů s pomocí gumy. jen opatrně, tak, aby je nepoškodil.

Další vložte zásobník zpět spolu s paměťovou kartou.

Jak vybrat paměťovou kartu

Některé svazky a formáty paměťových karet nesprávně pracují v Smartphone

Chceme microSD levně a pojmout co nejvíce dat. Bohužel se zřídka shoduje se skutečnou pozicí. Mnoho výrobců navazuje omezení použitých externích pohonů, což je způsobeno selháním práce.

Například při instalaci karty 512 GB v smartphonu, který podporuje pouze 256 GB. Také levné smartphony na Androidu mají limit na objem microSD, například 64 GB a níže. Tyto informace lze zkontrolovat na webových stránkách výrobce.

Před nákupem nezapomeňte určit, který formát paměťové karty ve smartphonu: microSD, SDHC nebo SDXC. Liší se rychlostí záznamu a tedy trvanlivosti. Ne všechny smartphony pracují správně s různými formáty.

Nezapomeňte se přihlásit k odběru našeho Yandexu.Zen: Ještě více LifeHakov pro správu smartphonu!

Nekompatibilita paměťové karty

Ročně se zobrazují nové telefony a flash disky a ne vždy microSD se mohou přiblížit parametry (velikost nebo formát). Ve vzácných případech, formátování nepomáhá problém vyřešit, a zůstane pouze získat vhodné microSD.

Adaptér můžete vyhledávat pod paměťovou kartu, takže problém nevhodné velikosti je vyřešen, pokud je příliš malý. Níže jsou uvedeny varianty adaptérů určených pro optimalizaci přenosu dat.

Existuje způsob, jak optimalizovat práci flash disku a telefon pro tento uživatel bude muset formátovat paměťovou kartu prostřednictvím kamery Canon nebo Nikon, pokud je k dispozici. Může potřebovat adaptér, protože hnízda fotoaparátu jsou větší než telefon. Měli byste vložit microSD a formátování. Přístroj je konfigurován tak, že automaticky přeložit paměťovou kartu do nejoblíbenějšího a snadno čitelného formátu. Poté musíte vrátit USB flash disk zpět do slotu pro telefon a zkontrolovat jeho výkon.

Jak zkontrolovat paměťovou kartu v telefonu

Chcete-li zkontrolovat paměťovou kartu v telefonu, měli byste se podívat na sekci „Explorer“. Mělo by být přítomno SD karta, která je jen požadovaný objekt. Dříve rozebírejte hlavní důvody, proč paměťová karta nefunguje v telefonu nebo smartphone to nevidí sám.

Možné důvody

Existuje několik důvodů pro takový jev. Podmíněně mohou být rozděleny do dvou velkých skupin: Problémy s telefonem a problémy s pohonem. První skupina obsahuje:

  • Přímé poškození slotu paměťové karty;
  • Ostatní problémy s hardwarem v zařízení;
  • Problémy s fungováním softwaru, díky které zařízení nevidí jednotku.

Ze strany paměťové karty mohou existovat následující problémy:

  • Výstup zařízení je mimo provoz (zejména v případě, že se karta pracuje dříve, náhle přestane být rozpoznán, nebo zařízení hlásí svou poruchu, která je charakteristická pro staré paměťové karty s velkým opotřebením);
  • Fyzikální kontaktní poškození mapy nebo jiných poruch;
  • Neshoda systémového systému (některé nové systémové systémy „nevidíte“ staré telefony, pak je zobrazeno, že chybí jednotka).

V závislosti na příčině poruchy lze vybrat určitá řešení.

Nejčastější důvody, proč telefon nevidí paměťovou kartu

Pokud se mobilní telefon přestal zobrazit microSD nebo zpočátku nové zařízení, není nutné přistupovat k řešení problému komplexně. Za prvé, to stojí za to použít jednoduchý algoritmus restartování zařízení:

Mobile musí restartovat. V případě, že je v programu v programu, karta Flash se zobrazí v menu Telefon. Také můžete použít jednu z nejjednodušších metod. pro vypnutí zařízení po dobu několika sekund zapnutí odnímatelné baterie. Po instalaci na svém místě zapněte zařízení.

Dalším důvodem může být nedostatek kontaktu. Chcete-li je vychladnout, musíte vytáhnout microSD, otřít měkký ubrousek do kontaktů. Zkontrolujte a v případě potřeby vyčistěte kontakty v samotném zařízení. Měly by nespadají nebo být deformovány, oxidace také nepřispívá k normálnímu provozu zařízení. Po vyčištění mapy musíte nainstalovat a povolit telefon.

Pokud přijatá opatření nebyla s úspěchem korunována, budete muset hledat příčinu neúspěchu. Můžete se pokusit nainstalovat mapu do jiného zařízení. Pokud tam není zjištěno, znamená to, že je pravděpodobné, že je vadný a předmětem nahrazení. karty nejsou obnoveny.

Rozpis v mobilním telefonu lze eliminovat nezávisle nebo kontaktovat servisní středisko.

Jakou paměťovou kartu vyberete telefon

Existuje mnoho výrobců paměťových karet. Mezi nejznámější lze nazvat transcend, Sandisk, Kingston a Samsung. Nákup těchto paměťových karet, s největší pravděpodobností nebudete narazit na žádné problémy. Aspoň jsem tyto firmy vždy používali. Teď mám kartu Sandisková paměťová karta ve všech zařízeních a před tím, než jsem si vybral transcend. Nikdy jsem nikomu neměl žádné zvláštní stížnosti.

Moje docela ošuntělý, ale živé paměťové karty.

V případě, co jsem promluvil zpočátku, vedl mě nonamovou mapu z obchodu se suvenýry. Proto je zacházíme s velkou bdělost. Pokud máte takovou kartu a funguje, neměli byste nic říct, že všechno je v pořádku. Nedotýkám se, že to bude fungovat, ale bude to méně spolehlivé. Pokud jste si koupili smartphone pro 20 000, je lepší litovat přebytku 500. O tak dražších bude stát dobrou paměťovou kartu.

Pro všechny čerstvé zprávy ze světa Androidu, můžete sledovat naše webové stránky nebo Google News. Pokud jste nezkusili, teď je čas.

Pokud jde o objem, pak každý zvolí částku, kterou potřebuje. Pokud fotografujete hodně, vezměte si video nebo lásku, abyste viděli film, lépe si vezměte kartu 128 GB. Pravděpodobně je to obecně optimální objem peněz a výkonu. Ve starých zařízeních, velké paměťové karty přinutily svůj nosič brzdit. Teď je to skoro ne, ale nestojí za nákup nadměrného objemu.

Ale co přesně stojí za to, takže je si koupit paměťovou kartu při vysoké rychlosti čtení a psaní. Lze jej nalézt v charakteristikách samotné karty. Co je víc, tím lepší je limit dokonalosti v této věci není. Pouze s rychlou mapu můžete střílet videa v maximální kvalitě a nahrávání nebude přerušena. V každém případě je nutné pochopit, že přínosy rychlé mapy nejen ve skutečnosti, že ji odhodíte z něj po dobu všech deset minut místo dvaceti, ale také, že smartphone jako celek bude pracovat rychleji.

Sdílet v komentářech, které paměťové karty dáváte používat.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS