Sennheiser Momentum True Wireless 3 Review: Skvělé šumové sluchátka. Sennheiser Momentum M3

Sennheiser Momentum True Wireless 3 Review: Sony má soutěž

S některými klíčovými vylepšeními dávají dynamika True Wireless 3 sluchátka 3 ušní sluchátka.

Výkonný redaktor David Carnoy je předním členem týmu CNET od roku 2000. Pokrývá škálu gadgetů a je pozoruhodným recenzentem mobilních příslušenství a přenosných zvukových produktů, včetně sluchátek a reproduktorů. Je také odborníkem na elektronický čtenář a e-publikování a autor románových nožů, The Big Exit and Lucidity. Všechny tituly jsou k dispozici jako Kindle, iBooks, Nook E-knihy a audioknihy.

Odborné znalosti Mobilní příslušenství a přenosný zvuk, včetně sluchátek, uší a reproduktorů Credentialls Maggie Award za nejlepší pravidelně vystupující webový sloupec/spotřebitel

Po pravdě řečeno, byl jsem docela nadšený, že jsem si dostal ruce na Sennheiserovu dynamiku True Wireless 3 Earbuds. Skutečný bezdrátový model 2 byl opravdu dobrý.- V roce 2020 jsme mu udělili cenu Editors ‚Choice Award.- Ale to zanechalo malý prostor pro zlepšení, takže jsem byl zvědavý, jak Sennheiser upgradoval tuto verzi třetí generace a jak se naskládala na další špičkové sluchátka pro hluk, jako je WF-1000xm4 Sony.

Momentum Sennheiser True Wireless 3

Jako

  • Vynikající zvuk
  • O něco menší, rafinovanější design
  • Vylepšené zrušení šumu a výkon hlasového hovoru
  • Malé, pogumované ploutve pomáhají vytvářet bezpečné přizpůsobení
  • Bezdrátový případ nabíjení

Nelíbí se

  • Multipoint Bluetooth párování není k dispozici při spuštění
  • Nemusí zapadnout ty s velmi malými ušima

Pro začátečníky tyto stojí o něco méně, i když jsou stále docela drahé. Momentum True Wireless 2 je uvedena na 300, ale prodávali se za 250 nebo méně online. Momentum True Wireless 3 je z brány 250 (220 GBP, AU400) a mám podezření.

Momentum True Wireless 3 je také o 16% menší než předchozí model a přichází ve třech barevných možnostech. Dostal jsem grafitovou barvu, ale nakonec je budete moci také vyzvednout v černé nebo bílé barvě. Černá verze je nyní k dispozici pro předobjednávku.- Lodí 10. května.- s grafity a bílými verzemi, které budou následovat později v květnu.

Rafinovaný design.- A také ploutve

Design se změnil. Zatímco první dva modely v sérii měly zaoblenější vzhled, moment True Wireless 3 sluchátka je obdélníkové a sdílejí některé stejné konstrukční prvky jako krok-down CX True Wireless (130) a šum CX Plus True Wireless (180), že Sennheiser propustil v loňském roce dostupnějším. Případ nabíjení vypadá podobně jako v případě True Wireless 2, ale je trochu kompaktnější. Nabízí bezdrátové nabíjení.

Jedná se v podstatě o swankier a o něco menší verzi CX Plus Earbuds, které mají podobný zvukový profil a také mají zrušení hluku.

Další velkou změnou designu je přidání pogumované ploutve, která pomůže udržet pupeny v uších bezpečnější. Není to velké křídlo, jaké najdete na Sennheiserově novém sportu True Wireless Earbuds nebo The Beats Fit Pro. Je to jemnější, druh rány nebo hřebene.

Začal jsem s výchozím středním ploutevkou a pak jsem se přesunul na velkou ploutví. Pupeny zůstaly v mých uších dobře s oběma velikostmi. Ale fit byl trochu bezpečnější s největší ploutev a já jsem to použil, když jsem běžel a neměl jsem problém udržet pupeny v uších. Jsou IPX4 odolné vůči vodě, takže jsou odolné proti stříkání a přežily dobře poté, co jsem je opustil v dešti po dobu 15 minut.

Budete si muset hrát s ploutvemi a tipy, abyste zjistili, jakou kombinace vám nejpohodlnější přizpůsobí nejpřísnějšího moře, ale protože ušní sluchátka jsou o něco menší než předchozí modely, měly by se přizpůsobit širšímu spektru uší. A i když vám nemohu říct, jestli budou perfektní pro vaše uši, zvláště pokud máte opravdu malé uši, líbí se mi, co Sennheiser udělal s designem a jsou o něco kompaktnější a pohodlnější nosit než CX True Wireless nebo Sony WF-1000X4. Ve skutečnosti pro ty z vás, kteří zjistili, že tyto jinak vynikající ušní sluchátka Sony způsobily určité nepohodlí, by to mohla být dobrá alternativa.

Plnohodnotný

Jak bylo uvedeno, hybnost True Wireless 3 má aktivní zrušení šumu.- je to adaptivní odrůda, nemůžete upravit úrovně.- A existuje také režim průhlednosti, který zní docela přirozeně, ale není tak dobrý jako režim průhlednosti na AirPods Pro. Rychlým klepnutím na levý pupeček přepínáte mezi zrušením hluku a průhledností. Pupeny mají dotykové ovládací prvky a jsou docela citlivé.

K dispozici je také režim proti větru, který je součástí nastavení zrušení šumu. Pokud však mohu říci, musíte k tomu přístup prostřednictvím aplikace spolu s nastavením ekvalizéru. Dotykové ovládací prvky si můžete trochu přizpůsobit a stojí za to zmínit kohoutek a držení gesto umožňuje upravit hlasitost nahoru a dolů na samotné pupeny. Také můžete použít sólo Earbud.- vlevo nebo vpravo.- A pokud chcete, nechte jedno nabíjení.

Navíc mají senzory detekce uší, takže pokud odstraníte pupeň z ucha, vaše hudba se zastaví a pokračuje, když jej vložíte zpět. Buds můžete také nechat automaticky vypnout po nastaveném časovém intervalu, pokud je necháte mimo jejich pouzdro, abyste zachovali výdrž baterie, což je poměrně slušné asi 7 hodin při mírných úrovních hlasitosti. To je stejné jako výdrž baterie True Wireless 2.

Používají Bluetooth 5.2. Bohužel, při spuštění stejně nemají vícenásobné párování Bluetooth, což by vám umožnilo spárovat pupeny se dvěma zařízeními současně.- Řekněme, počítač a váš smartphone. Ale bylo mi řečeno, že tato funkce bude přidána s upgradem firmwaru v budoucnu. To znamená, že čipová sada podporuje multipoint, ale inženýři stále pracují na softwaru, aby jej umožnili a zajistili, aby fungovala. To může být složité se skutečnými bezdrátovými ušími.

Pupeny podporují AAC i APTX adaptivní zvukové kodeky. Mnoho telefonů Android podporuje APTX a se nastavením, jít s APTX pro streamování Bluetooth může zlepšit kvalitu zvuku. To znamená, že jsem si nevšiml hlavního rozdílu, který se pohybuje tam a zpět mezi iPhone 13 Pro a několika telefony Android pomocí služby Streamování hudby Qobuz, která nabízí streamování vyššího rozlišení přes APTX adaptive.

Zlepšený výkon

Jak přesně tedy tyto znějí? No, o něco lepší než True Wireless 2, které patřily mezi nejvíce znějící skutečné bezdrátové sluchy, když byly propuštěny v roce 2020. Navzdory zdánlivě podobným 7mm ovladačům jako předchozí model znělo o něco jasněji a přesnější pro mé uši a také hrály mírně hlasitěji. To může mít více společného s novými algoritmy digitálního signálu a softwarovým algoritmy než ovladači, ale upřednostňoval jsem zvuk True Wireless 3.

Z krabice mají o něco vyváženější audiofilní zvukový profil než Sony WF-1000XM4, které mají na basu trochu více energie a jsou mírně teplejší. Oba mají docela širokou zvukovou scénu s relativně otevřeným, velkým zvukem.

Sennheisers nabízejí trochu větší jasnost a já jsem skončil pomocí funkce zvukové kontroly v aplikaci, abych přišel s vlastním přednastaveným nastavením ekvalizéru na základě mého poslechového vkusu. Můj zvukový profil nakonec vypadal jako populární profil šťastné obličeje s basy a výškou se trochu zvýšil a středy (kde žijí vokály), zmírnily se dolů. S tímto profilem zněly sluchátka trochu jako Sonys. Bass narazil jako silný, ale těsný a dobře definovaný.

Když testuji sluchátka, poslouchám eklektickou směs skladeb. Všechno od knock klepání Spoonu a máš rok. Cherry Bomb sleduje bojovníky Foo Billie Eilish na současné hip-hopové a pop stopy. A dokonce trochu klasické a země. Dlouhá a krátká z nich je dynamika True Wireless 3 jsou tonálně opravdu příjemné poslouchat, s hladkým, ale živým zvukem s pěkným detailem. Fungují dobře s řadou hudebních žánrů a já jsem nezažil žádnou únavu poslechu ani během delších sezení.

Dokončím mluvením o výkonu pro přepravu hluku a hlasové volání. Z mých testů stojících před hlučnou jednotkou HVAC v mém bytě se zdá, že zrušení hluku je zlepšeno ve srovnání s True Wireless 2 a zdá se, že je krk a krk s konstrukcí modelů Sony a Bose. Nejsem si jistý, zda skutečný bezdrátový tlumič 3 mufle veškerý hluk stejně jako model Sony, ale zdá se, že Sennheiser zvýšil svou hru v oddělení pro potlačování hluku. Samozřejmě, jak dobře zvuk tlumicího uší záleží na tom, jak těsné těsnění získáte s zahrnutými ušními špičkami. Naštěstí Sennheiser vydává některé z nejlepších tipů na trh.- Vlastně používám své velké tipy s jinými ušími, jako jsou Beats Fit Pro, protože tak dobře zapadají do uší.

Výkon volání hlasem je také lepší. Na každém uši jsou tři mikrofony a volající uvedli, že odvedli dobrou práci při snižování hluku na pozadí, když jsem s nimi mluvil z hlučných ulic v New Yorku. Bylo tu trochu bílého šumu, ale řekli, že když jsem mluvil, slyšeli můj hlas jasně. Sečteno a podtrženo: Výkon hlasového volání se výrazně zlepšil z True Wireless 2. Model druhé generace nabídl vylepšené hlasové volání z původního modelu, ale stále nebyl ve stejné lize jako AirPods Pro pro redukci šumu a vyzvednutí mikrofonu během hovorů. Model True Wireless 3 je blíže tomu, co nabízejí AirPods Pro a AirPods 3.

Poslední myšlenky

Celkově, s výjimkou nedostatku vícenásobného Bluetooth. Nemyslím si, že z CX plus bezdrátové pupeny dostáváte obrovskou ránu v kvalitě zvuku. Což stojí méně, ale design Sennheiser Momentum True Wireless 3 je elegantnější a kompaktnější a sluchátka by se měly pohodlně hodit více uší. Sennheiserské sluchátka také fungují lépe pro volání a zrušení hluku je zdánlivě lepší.

Jak jsem řekl, jsou docela drahé. Ale jsou to vynikající sada sluchátek pro uživatele iOS i Android a snad se trochu zlepší s upgrady firmwaru. Myslím, že čelí velké konkurenci.- V tomto cenovém rozpětí je nyní několik prémiových uší. A mohli bychom získat nové AirPods Pro 2 s upgradovaným zvukem koncem tohoto roku. Ale od této chvíle patří rozhodně mezi mé oblíbené nové sluch.

Sennheiser Momentum True Wireless 3 Review: Skvělé šumové sluchátka

Nejnovější bezdrátové sluchátka od Sennheiser jsou menší, déle trvající a mají lepší rušení zvuku a hluku než jejich předchůdci, což z nich činí jedny z nejlepších na trhu.

sennheiser, momentum, true, wireless

Cena za 219 GBP.99 (249.95/A399.5), Momentum třetí generace True Wireless Earbuds vypadá na dethrone WF-1000xm4 společnosti Sony jako nejlépe znějící ušní sluchátka, které si můžete koupit.

Následování vynikajícího modelu 2020 a přijetí podobného designu jako levnější CX série uší firmy, jsou o 16% menší a tak lépe v mých uších, takže je pohodlnější k nošení po delší dobu. A jejich squarer, hladší forma je mnohem méně výrazná než forma podobná předchůdce.

Cítí se lehké, opravdu dobře vyrobené a mají odolnost proti potu IPX4, což znamená, že by měli být v dešti nebo tréninku v pořádku. Jen je neponořte do tekutiny.

Logo Sennheiser na uších je touchpad pro úplnou sadu přizpůsobitelných ovládacích prvků, včetně režimů objemu a tvorby šumu, které fungují velmi dobře. Jen málo konkurentů zde má tolik možností.

Baterie trvá asi 6.Zapnuto 5 hodin hudby se zrušením hluku, což je asi hodinu, než je nejlepší, ale stále velmi dobrá společnost Sony. Pouzdro může plně nabít uší třikrát a je doplněna bezdrátovým nabíjením USB-C nebo QI. Úplné nabití uší trvá 90 minut, ale v případě je dostatečný poplatek za 10 minut pro přidání jedné hodiny přehrávání.

Skvělý zvuk a zrušení hluku

Nejlepší kousek na uších je, jak dobře zní, produkují bohatý a podrobný zvuk s vynikajícím oddělením nástrojů.

Jsou přiměřeně basové, ale nízké tóny jsou punchy a dobře kontrolované. Existuje také funkce Boost Bass Boost, ale nemyslím si, že ji budou potřebovat. Střední tóny a vysoké tóny jsou podrobné a dobře vyvážené, vokály jsou jasné a většina hudebních žánrů zní skvěle. V některých elektronických stopách jim chybí trochu energie, ale dělají lepší práci s jazzem a klasickou než většina konkurentů.

Krátké poslechové testy existuje úplný ekvalizér a možnost vytvořit vlastní nastavení. Sennheiser slíbil, že přidá plné nastavení personalizace zvuku, které v budoucí aktualizaci přesahuje jednoduché úpravy ekvalizéru.

Uší mají velmi účinné aktivní rušení šumu. který je schopen snížit většinu rachotí, hluku ventilátoru a hluk silnice tím, že se automaticky přizpůsobí úroveň potlačení hluku do životního prostředí. Nastavení redukce hluku větru je to nejlepší, co jsem vyzkoušel a režim povědomí o okolním povědomí je také dobrý. Trochu se však potýkají s řečí a vyššími tóny, jako jsou kohoutky prstů na klávesnici, a nemohou zcela odpovídat výkonu vedení třídy Sony WF-1000XM4.

Připojení a nastavení

SUASS podporuje standardní Bluetooth 5.2 s univerzálními zvukovými formáty SBC a AAC. Podporují však také nejnovější adaptivní zvukový formát APTX, který při použití s ​​kompatibilním zařízením nabízí lepší kvalitu zvuku a nižší latenci, což je obzvláště dobré pro hraní her. V tuto chvíli však APTX adaptivní adaptivní adaptační.

Uší lze použít nezávisle na sobě, což je užitečné pro hovory. Můj hlas zněl trochu roboticky na telefonu, ale byl jasný i když mluvil v hlasitém prostředí, účinně potlačil hluk na pozadí.

Připojení Bluetooth s řadou telefonů, tabletů a počítačů bylo pevné, ale v současné době se připojují k jednomu zařízení najednou. Aktualizace na podporu připojení ke dvěma zařízením současně (vícebodový), jako je notebook a telefon, je slíbena později.

Udržitelnost

Sennheiser odhaduje, že baterie v uších a pouzdrech budou po čtyřech letech každodenního používání udržovat nejméně 80% své původní kapacity, a poslouchat dva hodiny denně, ale baterie nejsou vyměnitelné, a nakonec je způsobují jednorázové.

K dispozici jsou náhradní díly včetně tipů, uší a případů. Uchycka neobsahují žádný recyklovaný materiál a Sennheiser nezveřejňuje posouzení dopadů ani neprovozuje schémata obchodu ve Velké Británii.

Cena

Momentum Sennheiser True Wireless 3 přichází ve výběru ze tří barev, které stojí 219 GBP.99 (249.95/A399.5).

Pro srovnání, Sony WF-1000XM4 stojí 229 GBP, beats fit Pro Cost 199 GBP, Apple AirPods Pro stojí 249 GBP, Samsung Galaxy Buds Pro stojí 219 GBP, jabra elite 7 pro cena 199, £ 199, Bose QC Earbuds stojí 249 GBP GBP.95 a Samsung Galaxy Buds 2 stojí 99 GBP.

Výrok

Třetí generace Sennheiserovy dynamiky skutečné bezdrátové uší je upgrade téměř ve všech oblastech.

Jsou to jedny z nejlépe znějících uší Bluetooth, které můžete získat, mít dobré zrušení hluku, skvělé ovládací prvky, dobrou životnost baterie a podpora pro nejnovější adaptivní audio formát APTX. Přestože jsou stále na prémiovém konci trhu, který stojí 220 GBP, jsou také konkurenceschopnější díky snížení cen nad jejich předchůdci, také.

Případ je o něco větší než někteří, jejich design o něco méně zajímavý než dříve a čekají na aktualizaci na vícebodové připojení, ale nejhorší na nich je, že nemůžete vyměnit baterii, aby byly nakonec jednorázové, Ztráta hvězdy.

Pros: Nejlepší zvuk, efektivní zrušení hluku, dobrý režim okolního zvuku, dlouhá výdrž baterie, velmi pohodlná, volitelná křídla pro jejich udržování na místě, APTX adaptivní podpora, plný ekvalizér, schopný pouzdro, napříč platforma.

Nevýhody: drahé, čekání na aktualizace na vícebodové a zvukové přizpůsobení, případ větší než některé z nejlepších, hovory mohou znít trochu roboticky.

Sennheiser Momentum True Wireless 3 Review

V tomto článku se díváme na zcela novou hybnost Sennheiser True Wireless 3, TWS IEM od německé značky, prodávající za 249 /249 EUR.

Disclaimer: The Sennheiser Momentum True Wireless 3 was bought by myself for this review.

O Sennheiserovi

Společnost Sennheiser byla založena v roce 1945, je jednou z nejstarších a nejúžasnějších zvukových značek na trhu. S miliardami sluchátek a IEM prodaných v průběhu roku a legendárními náhlavními soupravami, jako je Orpheus nebo HD-25, německá značka zůstává odkazem na audiofily a profesionály, a to i po více než 75 letech existence.

V roce 2021 se však Andreas a Daniel Sennheiser rozhodli prodat spotřební elektronickou divizi (aka audio a audiofily sluchátek) společnosti Sonova-švýcarskou značku specializovanou na zařízení pro sledování pomoci-a zaměřit se na jejich profesionální divizi-a soustředit. Neočekávaný tah, který zněl jako konec éry, ale nakonec katalog zůstal, téměř nedotčený a ponechání HD800 a HD660 do katalogu, zatímco některé menší modely jako HD450BT tiše vyrazily ven ven ven.

To znamená, že stejně jako každý výrobce venku, Sennheiser čelil bezobslužnému soupeři, známějšímu pro své hráče, než pro jejich sluchátka: Apple: Apple. Soupeř, který převzal trh s jedním produktem, AirPods, který nahradil téměř každé přenosné sluchátka nebo IEM, TWS.

A tak, stejně jako všichni, musela se značka přizpůsobit a vytvořit hybnost Sennheiser True Wireless, skvělé TWS nadané úžasné zvukové vystoupení, ale sužované různými problémy s softwarem. Pak přišel Gen 2, s některými opravami a stejnou zdatností.

Ale nyní přichází Gen 3, první dynamika True Wireless prodaná pod novou érou Sennheiser-Sonova. Je to lepší, je to horší? Je čas zjistit!

Kvalita sestavení designu

Shell

Pokud byla skutečná bezdrátová 1 a 2 téměř identická, hybnost Sennheiser True Wireless 3 se odchyluje od prvního designu a více se naklání směrem k nové řadě CX. Pryč je hliníková čelní deska, nahrazena polokrytým černým plastovým krytem, ​​propíchnutým dvěma otvory pro mikrofony.

Méně ikonický a futurističtější, byl jsem zpočátku trochu zklamaný novým designem, protože zaoblená stříbrná skořápka předchozích generací poskytla chladnou variantu z čistě bílých Airpodů Apple Apple Apple. To znamená, že jakmile je v ruce, dynamika TW3 dala sebevědomý pocit, posílený tloušťkou skořápky. ty jsou vyrobeny tak, aby vydržely.

Stejným způsobem zůstává nabíjecí box jedním z nejkrásnějších a nejmenších řešení, které jsou v současné době dostupné. Tato malá krabice pokrytá šedivou látkou se otevírá jako vsekáž.

Budovat kvalita

Jak jsem řekl, bezdrátová síla 3 se cítí levnější než 2 v ruce. Přesto jsou nyní jedním z nejlepších modelů, díky jejich robustnímu designu a vynikající kvalitě sestavení.

Několikrát jsem je ztratil, zatímco jsem je odstranil z mých uší. Naštěstí přežili beton, dřevo, dlaždice a dokonce i bláto. Jistě, zlomí se, pokud je dusíte, ale všechny akrylové/plastové IEM budou.

Třívrstvá skořápka je bezvadně přilepena k sobě, aby byla zajištěna perfektní pečeť pro certifikaci IPX4. a skládá se z:

  • čelní deska, nesoucí logo Sennheiser
  • prostřední kroužek navržený tak, aby pevně zamkl hybnou sílu v uchu
  • Vnitřní strana, kde najdete nabíjecí porty a ušní kanál

Nabíjecí box je stejný a dokonce i po několika týdnech v mém batohu stále vypadá bezchybně, protože kryt tkaniny fungoval jako ochranná vrstva proti pádu a nosí se.

Je to dost robustní, aby chránil hybnost před pády a dojíždění. Magnet je dokonale dobře dávkovaný, se správnou silou, když otevřete/zavřete škeble, a plastové víko je také velmi dobře navrženo.

V neposlední řadě máte port USB-C pro účely nabíjení a malou LED označující, zda jsou vaše TWS plně nabité, nabíjení nebo vyčerpané baterií.

Recenze sluchátka Bluetooth Sennheiser Momentum Wireless

Byl jsem požádán o dlouhou dobu, abych provedl další recenze modelů nad ušima, další recenze bezdrátových modelů a více recenzí lépe známých značek. Zdá se, že jsem to přibil. Zde mám třetí revizi hybnosti Sennheiser-vlajková loď Bluetooth sluchátka známé společnosti. Pojďme zjistit, co se s nimi děje. Pokud se nemýlím, jedná se o nedávný model a aktualizace byla provedena minulý rok na IFA. Vzhledem k životnímu cyklu produktů Sennheiser mohu říci, že jsou na samém začátku jejich života, ale samozřejmě je to pouhý odhad. Kromě velkého designu (ano, je to vlajková loď), sluchátka obdržela systém ANC, schopnost připojit kabelové (3.5 mm a USB-C, což je skvělé pro chytré telefony, kterým chybí 3.Výstup 5 mm) a bezdrátově. Verze Bluetooth je nedávná. 5. a kodeky jsou omezeny na APTX a APX LL (radujte, milovníci her a videí). Pro uživatele iPhone je podpora AAC. Cenovka zůstala na předchozí úrovni modelu. můžete si koupit hybnost Sennheiser 3 za přibližně 400 USD s opravami pro místní daně. Na jedné straně je to poměrně velká částka, na straně druhé. ne tak velké, jak by to mohlo být.

Příslušenství a obaly

Je to dobrý příklad německé přísnosti a všechno křičí přísně a minimalistické. lepenkovou krabici, čistý tisk, žádné křičící barvy ani hojnost ničeho. Uvnitř jste našli kulatý váček na zip, který je chráněn silnou vrstvou pěny.

Uvnitř pouzdra jsou sluchátka, zvukový kabel s 3.5mm konektory, kabel a adaptér USB-C z USB-C na USB-A. To je vše, co potřebujete použít sluchátka.

Design

Vzhled ukazuje proces pokračujícího vývoje a zdědění. Vypadá to opravdu dobře s ocelí, kůží a neobvyklými spojovacími prostředky. Nejmenší nuance jsou dobře promyšleny.

Čelenka je vyrobena z pružinové oceli pokryté přírodní kůží. Vnitřní část má speciální řez, který vás postupem času méně unavuje. Úroveň tlaku je samozřejmě taková, že zajišťuje, že sluchátka zůstanou na hlavě a zároveň nemají žádný další tlak na hlavu. Pro pohodlí přepravy mohou být sluchátka složena a automaticky se vypnou v okamžiku, kdy to uděláte, zatímco je rozvine. Pokud je chcete rozvinout bez zapnutí, stačí podržte tlačítko Middle Control. Sluchátka nemůžete otočit náušnice, ale sluchátka stále sedí velmi pohodlně na krku.

Earcups jsou vyrobeny z odolného plastu a jsou drženy upevňovacími prvky značek, které jim dávají schopnost pohybovat se ve dvou ose, což přináší další pohodlí. Ještě více, můžete více náušnic nahoru a dolů, aby ovládali velikost. Tento modul způsobuje, že sluchátka výrazná a je to rozpoznatelný znak značky.

SUAS jsou měkké a pohodlné, většina uživatelů nezažije žádné problémy s fit mimo obvyklé „vytápění“ pro jakékoli uzavřené zády. Je to cena, kterou musíte zaplatit za zrušení pasivního hluku, což je mimochodem poměrně dobré, protože i bez ANC umožnilo sluchátka blokovat externí zvuk poměrně dobře a neumožňuje únik zvuku, což je činí dobrým pro každodenní venkovní použití (samozřejmě samozřejmě (samozřejmě Pokud je to vhodné). Také mohou být nahrazeny náušnice a můžete snadno najít náhradní v oficiálních internetových obchodech, takže byste se neměli obtěžovat jejich nošením.

Řízení

Všechny ovládací prvky se nacházejí na pravém šálku uší. Na dně jsou 3.5 mm vstup pro kabelové připojení a USB-C pro nabíjení, které lze také použít s digitálními zdroji. V druhém případě bude samozřejmě aktivován DAC pro vnitřní sluchátka, takže tato varianta je velmi dobrá pro ty lidi, kteří nemají pravidelné 3.5 mm výstup v jejich chytrých telefonech. Doba přehrávání je uzavřena pro oznámení. V režimu Bluetooth s ANC umožňovalo sluchátka přibližně 15 hodin, určitý počet však závisí na úrovni hlasitosti.

Mírně výše je tlačítko pro hlasové asistenty. Pokud ji držíte po dobu 5 sekund, sluchátka přejděte do režimu párování. Po tomto tlačítku vidíme tradiční ovládací prvky přehrávání, které regulují objem, sledují navigaci, spuštění/zastavení přehrávání a schopnost přijímat a odpovědět na volání. Sluchátka mohou přehrávání pozastavit, když je sundáte a obnovíte, když je nasadíte zpět, je to velmi pohodlné.

Poté dostaneme přepínač 3 polohy. Horní poloha vypne ANC, zatímco střed ji zapne. Spodní poloha umožňuje funkci „okolní zvuky“, se kterou můžete snadno slyšet vnější zvuk, aniž byste museli sundat sluchátka. Nad přepínačem je LED, ale zapne se pouze tehdy, když vám sluchátka chtějí něco říct, takže většinukrát zůstává mimo.

Pokud jde o Active ANC, je to zde poněkud efektivní. Bose a Sony jsou samozřejmě stále vůdci v tomto segmentu, ale nejen Sennheiser vyvinuli efektivní řešení ANC, ale neustále jej vylepšují a aktualizují. ANC je samozřejmě nejlepší s monotónními zvuky s nízkým spektrem: rozhovory v kanceláři, kondicionéru, turbíně a řevu motoru-to jsou typické scénáře, kde opravdu svítí. Sousední vrtáky jsou o něco horší, ale stále ANC dělá věci lepší. Pomocí aplikace můžete regulovat úroveň ANC, takže pokud jsou vaše uši nepříjemné s aktuální úrovní, můžete učinit účinek mírnější. Režim „Transparentní“ je také velmi pohodlný a můžete si také vybrat, zda přestavět hudbu po aktivaci nebo jen snížit objem.

Stejně jako všech moderních sluchátek má hybnost 3 doprovodnou aplikaci, která umožňuje upgradovat firmware sluchátek (jeho hlavní funkce) a změnit některé parametry, jako je ekvalizér a úroveň ANC. Ekvalizér je poněkud neobvyklý. namísto pohybu více posuvníků musíte pouze upravit pouze jeden bod, který vybere potřebný část frekvenčního rozsahu a účinek, který chcete použít (zvýšení nebo snížení). Samozřejmě to není tak flexibilní jako typický ekvalizér, ale stačí to pro většinu úkolů a může být snáze pochopené začátečníky. Navíc můžete zapnout automatickou pauzu nebo změnit jazyk pro hlasy přes zprávy nebo je úplně vypnout.

Kvalita mikrofonu je dobrá a pokud jste na klidném místě, budete snadno slyšet, ale v hlučném prostředí by však mohly být nějaké problémy.

Bezdrátová síla 3 držte připojení dobře, přičemž 10 metrů a stěn není problém. Pokud máte spoustu elektromagnetických vln, může se zvuk stát občasným, ale v pravidelném používání nejsou problémy. APTX LL bude vítán pro ty, kteří milují filmy a hry na zdrojích, které je podporují. Latence je skutečně minimální.

Zvuk

Jako transport jsem použil Fiio M11 Pro, Yulong Da10 jako DAC/Amp pro kabelové připojení.

Stejně jako mnoho podobných modelů nabízí hybnost 3 několik variant spojení, ale budeme hovořit hlavně o připojení Bluetooth, protože je to hlavní scénář použití.

Zvukové výkřiky zažívají a ukazují, že inženýři Sennheiser mohou opravdu naladit své produkty. Pro M3 byli schopni současně poskytnout podrobnou a nekuptovou prezentaci a uspokojit obecné uživatele a náročnější publikum. Myslím, že uvnitř je používán nějaký DSP a umožňuje dosáhnout netypických výsledků pro sluchátka Bluetooth.

Prvním úspěchem tohoto DSP jsou minima. Jdou mnohem hlouběji, než umožňuje APTX, a zdá se, že hybnost 3 přidává chybějící data a velmi dobře se vyrovnává s úkolem. basa je opravdu nápadná. Postrádá také obvyklé rány pro neaidiofilní modely, což je neobvyklé. Minima jsou téměř lineární, ale kvůli jejich hloubce a pruživě znějí vážně a slammy. Rozlišení a textury samozřejmě nejsou na stejné úrovni jako kabelové modely, ale jsou velmi dobré pro Bluetooth. Národy znějí živě a velmi dobře se vypořádají s přírodními a syntetizovanými nástroji.

Středy také vynikají kvůli jejich prezentaci. Nejsou uvolněni, takže zde nebudete slyšet typický tvar V. Díky tomu je zvuk živý a univerzální. Rozlišení je omezené kvůli bezdrátovému kodeku, ale prezentace jej maskuje. Nejedná se o technický izodynamický model s vysokou úrovní mikropodniků, ale tye jsou stále jedním z nejvíce technických a přírodních sluchátek ve svém segmentu. Kromě toho inženýři poskytli přízvuk na makro detaily, které přinášejí emoce a zvuk se ještě více zapojuje. To může být nevýhodou pro ty, kteří milují neutralitu, ale Bluetooth stále není nejlepší volbou pro poslech monitoru. Soundstage má průměrnou šířku a hloubku a je to opravdu dobrý výsledek pro uzavřená bezdrátová sluchátka.

Výšiny se mohou pochlubit nadprůměrnou délkou, ale zde se DSP vyrovnává o něco horší ze zřejmých důvodů. Avšak i mírné vylepšení v tomto rozsahu je lepší než nic a prezentace sluchátek získá další realismus a objem. Výšky jsou poměrně vyvážené, nejsou zhuštěny a nejsou uvolněny, ale stále jsou v oblasti 5 kHz mírně sníženy, protože tento vrchol obvykle dělá zvuk „kovový“. Samozřejmě nemůžete očekávat velkou úroveň detailů, vrstvení a podtónů jako v nejlepších kabelových modelech, ale obecně jsou řešení a technická schopnost na dobré úrovni.

Pokud připojíte sluchátka k USB-C, úroveň detailů a délky výšin se mírně zvýší.

Kabelové 3.Připojení 5 mm také tyto věci zvyšuje, ale můžete také očekávat další změny prezentace, které více závisí na zdroji. M3 má vysokou impedanci podle specifikací, ale je kompenzována vysokou citlivostí a neměli byste mít problémy s výběrem zdroje.

sennheiser, momentum, true, wireless

Srovnání

Posoudím, že posoudím myšlenku získat více bezdrátových modelů pro lepší srovnání, ale ze zřejmých důvodů musím toto řešení odložit, takže zde mám pouze jeden model. fiio eh3nc.

Samozřejmě, pokud vezmete v úvahu poměr ceny/kvality, bude model FIIO vůdcem, protože má dvakrát nižší cenovou značku. Část nákladů jde na design Sennheiser, prémiové materiály a efektivní řešení ANC. Fiio má výhodu v LDAC, který poskytuje lepší rozlišení na minimech a středních. Jejich jedinou nevýhodou jsou uvolněná maxima, díky nimž jsou znějí jednodušší. Pokud však sluchátka vložíme do podobných podmínek a použijeme APTX Codec, zvuk M3 bude více zapojit a organický kvůli lepší práci s hranami frekvenčního dosahu a přízvuku na makro detaily.

Příklady

DUA LIPA. Rozbijte mé srdce pro dívku, která se narodila v albánské rodině přistěhovalců z Kosova, kariéra Dua Lipa je sen: vedoucí pozice v grafech, ocenění, slávě a popularitě pro nás je trať zajímavá kvůli masité basové linii a dobrému Mastering (proč je pop-music lépe zvládnuto v 90% případů než skála?), a umožňuje dynamice ukázat jejich pozitivní strany.

Kandace Springs, Norah Jones-Angel Eyes Zkusme něco složitějšího než typická pop-music. Zde máme čerstvé album mladé jazzové hvězdy, které přináší radost nejen se svými vokály, ale také s její klavírní hrou. Tato skladba se užívá, protože zde máme dvě hvězdy. Samozřejmě budete potřebovat něco kabelového a dražšího, abyste ukázali plný potenciál, ale M3 se s ním stále dobře vyrovnává s vokály a doprovodnou hudbou, která zněla příjemně a emocionální, udržovat zvláštní atmosféru trati.

Pearl Jam. Dance of Clairvoyants Tato skladba je převzata z alba Fresh Rock Legends. Nemohu říci, že jsem fanoušek, ale musím přiznat, že materiál je dostatečně dobrý, dostatečně komerční, dostatečně povstal. Momentum 3 Wireless nemá jediný problém s touto stopou. Neutrální a masivní basy spravedlnosti spravedlnosti rytmu a dobrého rozlišení na středních a nižších výšinách umožňuje Trammit všechny kytarové nuance.

Závěry

Chci se vyhnout obvyklým slovům, ale od Sennheiser nemůžu ukázat, kdo je kdo na bezdrátovém trhu. Jejich model není cílený na audiofil. mají jiná řešení. I pro náročného uživatele však sluchátka zní docela dobře. Pro masový trh a uživatele, kteří chtějí upgradovat svůj bezdrátový zážitek, je to 10 z 10: design, funkce, zahrnující prezentaci. všechno je zde.

Přeložil: Vadim Kolchev

| Denial of responsibility | Contacts |RSS