Snímač otisků prstů na Xiaomi nefunguje

Co dělat, když snímač otisků prstů na vašem Xiaomi (Redmi) nefunguje správně?

Na webu jsem již napsal článek o tom, co dělat, když čtečka otisků prstů na Xiaomi (Redmi) přestane fungovat vůbec, pokud vám nepomohly některé tipy v tomto příspěvku, podívejte se na celý článek.

Nyní se podívám na případy, kdy čtečka otisků prstů funguje špatně, funguje a pak nefunguje nebo rozpozná váš prst až na potřetí nebo počtvrté.

Je možné předpokládat buď softwarovou chybu, nebo fyzické poškození, obojí zahrnuje jak jednoduchá, tak složitá řešení, začnu s jednoduchými metodami. Na webu je také článek o tom, jak zlepšit výkon snímače otisků prstů.

Jak funguje snímač otisků prstů

Je založena na analýze drobností. Jedná se o fragmenty vzoru na konečcích prstů, na kterých se nějakým způsobem mění směr čáry. Odstřihává se, otáčí se, spojuje se s jiným, kroutí se nebo se rozděluje, např.

Princip rozpoznávání závisí na typu nainstalovaného skeneru. Telefony Xiaomi používají ke skenování vzoru 2 typy skenerů:

 • Optické:
 • Řada Mi: A3, 8 Pro, 9 (T, T Pro, Lite, SE, Pro 5G), 10 (Pro, Ultra, Lite, Youth Edition), 11, Note 10 (Pro, Lite);
 • POCO F2 Pro;
 • Řada Redmi: 10x, 10x Pro, K20, K20 Pro, K30 (Ultra, Pro, Pro Zoom Edition);
 • Kapacitní: ostatní modely.

Optický skener

Hlavním prvkem skeneru je černobílá kamera skrytá pod displejem AMOLED. Při každém odemknutí zařízení vyfotí špičku prstu, identifikuje na ní miniaturizaci a software ji porovná s referencí přidanou uživatelem při aktivaci této možnosti v nastavení zařízení. Pokud se vzor shoduje, smartphone se odemkne.

Kapacitní skener

Tento modul se skládá z několika kovových destiček, jejichž tloušťka je menší než tloušťka vzorové čáry na tisku. Společně tvoří nabitý kondenzátor. Protože lidské tělo je schopné vést elektrický proud, přiložením prstu na snímač se změní množství náboje v různých jeho částech a s tím i napětí.

Program analyzuje změnu napětí, nakreslí obrázek a porovná jej s referenčním údajem přidaným při aktivaci možnosti odemknutí otiskem prstu. Pokud se vzor shoduje, smartphone se odemkne.

Selhání čtečky otisků prstů na Xiaomi, Redmi nebo Poco?

Mnoho majitelů smartphonů Xiaomi, Redmi a Poco si někdy stěžuje, že snímač otisků prstů na Xiaomi chybí nebo snímač otisků prstů na Xiaomi přestal fungovat. v tomto článku vám řekneme, co s tím může souviset a jak se můžete pokusit tento problém vyřešit.

Je třeba hned poznamenat, že nejenže snímač otisků prstů nemůže fungovat nebo funguje nedostatečně na Xiaomi, ale může dokonce ztratit možnost Odemknutí otiskem prstu v nastavení nainstalovaného firmwaru MIUI.

Problémy se softwarem

Pokud snímač otisky prstů nerozpozná z důvodu problémů souvisejících se softwarem, můžete zkusit otisk prstu přidat znovu. V MIUI 12 musíte přejít do Nastavení. Hesla a zabezpečení. Odemknutí otiskem prstu a přidat nový otisk prstu, přičemž ten starý předtím odstraníte.

Důsledky aktualizace MIUI

U smartphonů Xiaomi, Redmi a Poco je poměrně běžné, že po instalaci čerstvé aktualizace MIUI shell přijdou o čtečku otisků prstů. V této situaci může pomoci instalace úplného firmwaru, nebo pokud to nepomůže, obnovení továrního nastavení zařízení. v MIUI 12 to provedete v Nastavení. O telefonu. Obnovit nastavení.

Zajímavé řešení nefunkčního snímače otisků prstů společnosti Xiaomi navrhli členové globálního fóra Mi Community. Chcete-li „oživit“ snímač otisků prstů na zařízeních Xiaomi, Redmi nebo Poco, musíte baterii zařízení vybít na 0 %, poté ji plně nabít bez zapnutí smartphonu na 100 % a poté zařízení zapnout bez odpojení od nabíječky.

Ačkoli toto řešení nemá žádnou logiku, často funguje a snímač otisků prstů na Xiaomi začne fungovat správně.

Čtečka otisků prstů u Xiaomi, Redmi a Poco může přestat fungovat z hardwarových důvodů. Pokud má například displej smartphonu prasklinu nebo čip a samotný skener je pod displejem, bude rozpoznávání otisků prstů problematické.

Při pádu smartphonu se může také uvolnit kabel ze snímače otisků prstů a v takovém případě bude nutné zařízení rozebrat a opravit nebo jej odnést do nejbližšího servisního střediska.

Snímač otisků prstů po aktualizaci nefunguje

Problém může nastat po aktualizaci softwaru v zařízení Redmi S2. Problém lze vyřešit obnovením továrního nastavení. Doporučuje se tak učinit:

 • Přejděte do Nastavení systému;
 • Najděte podsekci Pokročilá nastavení;
 • Navštivte dílčí položku „Obnovení a resetování“;
 • Klikněte na „Resetovat nastavení“.
 • Zde si můžete vybrat, zda chcete vymazat osobní údaje, nebo zda chcete vymazat úplně všechno.
 • Klikněte na tlačítko „Resetovat nastavení“.

Obnovení továrního nastavení znamená, že budou vymazána všechna data v paměti. Před zákrokem se doporučuje zálohovat všechny potřebné soubory. Paměťová karta musí být před vymazáním vysunuta.

snímač, otisků, prstů, xiaomi, nefunguje

Existuje druhý způsob, jak tento problém vyřešit.

 • V nastavení zařízení najděte položku „O telefonu“.
 • Zde musíte třikrát kliknout na verzi firmwaru miui.
 • Vstup do nabídky pro vývojáře. Klikněte na „Single item test“ a poté na „Finger print“.
 • Postupujte podle pokynů. Nejdříve budete vyzváni, abyste přiložili prst na snímač. Tento postup by se měl opakovat nejméně 12krát. Pokud je otisk prstu rozpoznán, ozve se vibrace.
 • Pak na několik sekund přiložte prst na skener. Pokud je snímač rozpoznán, na obrazovce se zobrazí nápis „Success“.
 • Pokud není rozpoznán v obou případech, je možná pouze přeinstalace operačního systému. Pokud se problém nepodaří vyřešit ani poté, doporučujeme kontaktovat servisní středisko. Je pravděpodobné, že bude nutné touchpad vyměnit.

Mechanické selhání

Příčinou selhání aktualizace je pád telefonu na tvrdý povrch, poškrábání nebo odštípnutí snímače nebo displeje. Pro správnou funkci této možnosti je nezbytné, aby byl povrch dokonale rovný a nepoškozený. Má nepříznivý vliv na stav modulu a záplavy. V takových případech může problém vyřešit pouze kvalifikovaný technik.

Může se stát, že modul bude nadále fungovat, ale při přidání nového vzoru se na displeji zobrazí zpráva „Repeat error“ nebo „Failed to add fingerprint“.

Je nutné vstoupit do nastavení a vybrat položku „Rozšířená nastavení“. „Pro vývojáře“. V režimu pro vývojáře se posuvník posune doleva.

Neaktualizace

Dalším častým důvodem nefunkčnosti snímače otisků prstů je nesprávně nainstalovaná aktualizace softwaru nebo „křivě“ nainstalovaný firmware smartphonu. V takovém případě lze problém se skenerem vyřešit aktualizací smartphonu pomocí „tří teček“ (přečtěte si, jak to udělat, v tomto článku) nebo obnovením továrního nastavení smartphonu (v takovém případě budou ze smartphonu vymazána všechna data). K resetování smartphonu potřebujeme:

 • V „Nastavení“ přejděte na kartu „O telefonu“, otevřete „Obnovit nastavení“ a ve spodní části obrazovky stiskněte „Vymazat všechna data“

Algoritmus záznamu a monitorování

Čtečka otisků prstů funguje na jednoduchém principu. Speciální senzor detekuje vzory na konečcích prstů. Tyto linie jsou pro každého jednotlivce jedinečné. Fotobuňky, když se prst přiblíží ke snímací podložce, vyfotografují ty oblasti vzoru na špičce prstu, které se nedotýkají podložky. To znamená, že skener nečte čáry, které vystupují nad kůži, ale ty mezi nimi.

Xiaomi instaluje jedny z nejrychlejších skenerů. Bohužel nejsou zdaleka nejúčinnější. Nemusí identifikovat otisk prstu, pokud má majitel mokré, zpocené nebo špinavé ruce. Pokud máte na rukou byť jen minimální množství mastnoty, skener vás odmítne identifikovat.

Pokud tedy snímač odmítá vzor přečíst, je třeba jej otřít a provést hygienu rukou. Pokud to funguje, je vše v pořádku. Pokud ne, je příčinou buď hardware, nebo software.

Obnovení nastavení

Pokud jste postupovali podle všech výše popsaných tipů a skener nefunguje, zbývá poslední možnost, jak to vyřešit sami. obnovit tovární nastavení.

Všechna data z paměti Xiaomi budou odstraněna.

Přejděte do obecných nastavení, najděte položku „Rozšířená nastavení“. Nyní přejděte na „Zálohování a resetování“. Úplně dole je tlačítko „Obnovit tovární nastavení“.

Nezapomeňte zálohovat data.

Pokud problém přetrvává i po resetování, zbývá jediná možnost. odnést Xiaomi do opravy.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS