Software pro střih videa v počítači

Špičkový software pro střih a zpracování videa

Cíle mohou být různé. A podle nich byste si měli vybrat nejlepší software pro střih videa, který je vhodný pro vaše úkoly. Pokud jde o jednoduché videoklipy a příběhy na Instagramu, můžete se omezit na mobilní editory videa: iMovie, Splice, Clips, Quik, Magisto a další. Nebudeme se jimi podrobně zabývat, ale zvažte nejlepší software pro střih videa pro počítače a notebooky. Koneckonců, oni vám umožní „vytlačit“ z obvyklého videa maximum a používají specialisté na úpravu videa, mzdy, které běží do tisíců dolarů. A ano, měsíční příjem 3-4 tisíce dolarů a více je pro dobrého střihače videí zcela reálný.

Mimochodem, základní dovednosti při střihu videa jsou pro dnešního profesionála v oblasti SMM nepostradatelné. Koneckonců i jednoduché video může říci a ukázat mnohem více než jakýkoli text nebo obrázek. Pro SMM-inženýra budou zkušenosti s editory videa velmi užitečné.

software, střih, videa, počítači

Pro ty z vás, kteří si chtějí vyzkoušet SMM, nabízíme autorský kurz Wezom SMM promotion. Ve kterém se dozvíte:

 • Propagovat svou firmu na sociálních sítích;
 • Vytvářet strategie SMM, psát kreativní texty a spouštět cílené reklamy;
 • Komunikovat s publikem a zapojit ho různými způsoby.
software, střih, videa, počítači

A stručná a živá videa budou vaší vizitkou, která se mimochodem dnes velmi dobře vyplácí. Mimochodem, první lekce je k dispozici zdarma!

A nyní zpět k našemu hlavnímu tématu. střižnám videa!

Software pro střih videa v roce 2022

Vhodné pro: klipy v hollywoodské kvalitě. „Vlk z Wall Street“, „Pulp Fiction“, „Zbouchnutý ostrov“. ve všech těchto kultovních hollywoodských filmech byla použita technologie Lightworks. Tento program pro střih videa je jedním z nejvýkonnějších v oboru. A naštěstí je k dispozici zcela zdarma. Bezplatná verze obsahuje automatické ukládání, editaci z více kamer, snímání obrazu, korekci barev, speciální efekty a možnost sdílet projekt s ostatními. Můžete však exportovat pouze video ve formátu MPEG-4 720p.

Klady: obrovská výuková knihovna, pokročilé funkce, funkce automatického ukládání

Nevýhody: Není snadné se naučit, zamrzá na choulostivých počítačích, omezený export videa ve verzi zdarma.

Platformy: Windows, Mac a Linux

Placená verze: Lightworks Pro stojí 24.99 měsíčně, 174.99 ročně nebo 437.99 za doživotní předplatné.

software, střih, videa, počítači

Střihače videa pro začátečníky

Samostatný seznam obsahuje jednoduché editory videa, které jsou ideální pro nezkušené uživatele. K dispozici také zdarma na našich webových stránkách.

Tento software pro střih videa v ruštině je uživatelsky nejpřívětivější. Za zmínku stojí zejména vestavěná základna efektů a přechodů. Videomontage je nejvhodnější pro vytváření videogratulací, videoprezentací nebo videoblogů.

 • Uživatelsky přívětivé rozhraní v ruštině;
 • 100 efektů a přechodů;
 • Rychlá výměna pozadí ve videu;
 • Nízké systémové požadavky;
 • Nahrazení hudby a zvuku ve videu
 • Jednu stopu pro nahrávání;

Aplikace VideoPad umožňuje vytvářet složité projekty i uživatelům, kteří nemají téměř žádné střihačské dovednosti. Mezi funkce patří slučování a rozdělování videa, vylepšování obrazu, práce se zvukovou stopou. Podporováno je vrstvení, takže můžete překrývat video a fotografie. Nabízí širokou škálu možností vývozu.

 • Profesionální video efekty;
 • Knihovnu bezplatných zvukových souborů;
 • Snímání videa z obrazovky;
 • Vysoce kompresní export;
 • Není náročný na systémové prostředky
 • Žádná ruština;
 • Složité rozhraní;
 • Pomalé vykreslování videa

Software pro úpravu videí a použití animovaných speciálních efektů. Za jednu ze silných stránek programu Wondershare Filmora lze označit rozhraní, kterým lze velmi rychle procházet. Můžete přepínat mezi základním režimem „Easy Mode“ a pokročilým režimem „Full Feature“.

 • Obecné pohodlí;
 • Vše pro základní zpracování videa;
 • Filtry, spořiče obrazovky a animace;
 • Nahrávání na DVD;
 • Nahrávání videa na YouTube přímo z programu
 • Při dlouhodobé práci může zamrznout;
 • Zkušební verze přidává ke klipům vodoznak

Adobe Premiere

Jeden z nejoblíbenějších nástrojů pro nelineární úpravy. Produkty Adobe Systems se používají i při výrobě hollywoodských filmů. Program je rusifikován. Společnost vydává pravidelné aktualizace a podporuje uživatele. Nástroj má mnoho efektů a filtrů a podporuje režim více stop. Kompatibilita se všemi operačními systémy PC a možnost importu videa z různých zdrojů.

 • Vysoké rozlišení a kvalita zvuku;
 • Pohodlné rozhraní s klávesovými zkratkami;
 • Funkce ořezu umožňuje dokonalé přizpůsobení rámečků při šití;
 • Umí vytvářet videa ve všech oblíbených formátech;
 • Přístup k nim je možný odkudkoli na světě prostřednictvím cloudu;
 • Schopnost zpracovávat video v reálném čase.
 • Bezplatná verze softwaru bude fungovat pouze 30 dní.
 • Adobe Premiere vyžaduje ke zpracování náročných souborů výkonný procesor Intel nebo AMD.
 • Instalace diskrétní grafické karty nové generace zvýší výkon.

Real Player

Operační systém: Windows (7, 8, 10), k dispozici jsou i verze pro jiné platformy

Podmínky použití: zdarma. se základními funkcemi, existuje placené předplatné

Real Player. jednoduchý přehrávač s bezplatnou základní verzí, který umožňuje sledovat video a poslouchat hudbu ve formátu mp3. Má rozšířenou placenou verzi, kde je navíc možnost stahovat videa z YouTube, konvertor, funkce pro organizaci domácí sbírky videí a mnoho dalšího. Žádná ruská podpora.

Podporované formáty obrazu: AVI, MKV, MP4, MPEG, MOV, H.264.

Jak vybrat správný editor videa pro GoPro?

Pokryli jsme 7 bezplatných editorů videa pro GoPro. Shrňme a uveďme klíčové vlastnosti, kterým byste měli při hledání programu věnovat pozornost.

Na základě oficiálního fóra uživatelů GoPro byste měli zvážit následující funkce editoru:

 • Možnost otevírat a upravovat videa GoPro bez další konverze z formátu do formátu;
 • Kompatibilita s videem 120 snímků za sekundu;
 • Export kodeku H.265/HEVC;
 • Základní nástroje pro úpravu zvuku;
 • Intuitivní korekce barev.

Musíte se také ujistit, že možnosti vašeho počítače odpovídají požadavkům softwaru. V opačném případě riskujete, že budete ztrácet čas úpravami, pokud editor zamrzne kvůli přetížení nebo přestane fungovat.

5 nejlepších programů pro zpracování videa

V současné době lze v počítači najít mnoho aplikací pro zpracování videa. Který z nich si vybrat. těžká otázka. Zkusme to vyřešit společně. Zde je tabulka se srovnávací tabulkou jednotlivých špičkových aplikací a podrobným přehledem každé z nich. A nakonec se podíváme, jaký software je nejlepší používat a k jakému účelu.

Podívejme se na nejlepší aplikace pro střih videa a porovnejme je mezi sebou podle nejdůležitějších kritérií, jako je cena, design a rozhraní, funkce a systémové požadavky.

Společnost Adobe představila Premiere Rush jako multiplatformní aplikaci pro střih videa na YouTube. Nemusíte se připravovat na dlouhé učení jako u jiných nástrojů pro střih videa od společnosti Adobe, jako jsou Premiere Pro, After Effects a Audition. Nahrávejte své klipy přímo na sociální sítě, místo abyste je rovnou pořizovali. Aplikace automaticky nastaví optimální poměr stran a kvalitu požadovanou pro každou platformu, čímž vám ušetří práci.

Aplikace Premiere Rush bude užitečná i pro profesionály, protože umožňuje vybrat projekt z aplikace Premiere Pro a pracovat s ním na telefonu nebo tabletu. Obsah můžete nahrát do cloudu a dále s ním pracovat v aplikaci Premiere Pro nebo Premiere Rush na jiných zařízeních.

Aplikace má jednoduché rozhraní s velkými ikonami a panely, které velmi usnadňují provádění jakýchkoli úkolů při úpravě videa. Funkce zahrnují časovou osu, korekci barev, míchání hudby, hlasový doprovod, titulky a přechody. A díky multiplatformnosti to můžete dělat i na malých obrazovkách chytrých telefonů.

Při prvním spuštění se zobrazí výukový program, který vám ukáže, jak software používat.

Moderní design a přehledné rozhraní vám umožní pracovat s aplikací i bez předchozích zkušeností se střihem videa. Všechny klíčové funkce jsou roztříděny do nabídek, takže snadno najdete tu, kterou hledáte. Při vytváření videa můžete použít vestavěnou hudební sbírku obsahující více než 200 skladeb seřazených podle žánru, délky trvání a tématu.

Vyskakovací tipy ještě více zpříjemňují práci s již tak snadno pochopitelným rozhraním. Pokročilejší funkce zahrnují výměnu pozadí a korekci barev s možností nastavení sytosti, kontrastu a barevného tónu. Při ukládání souboru můžete mít také připravené předvolby pro různá zařízení, jako jsou tablety, telefony a televizory. Možnost nahrávání na DVD a exportu na sociální sítě a YouTube.

Vyzkoušejte si VideoMontage a přesvědčte se, jak snadné je její používání!

Před rokem 2019 existovaly dvě aplikace GoPro: jedna pro vzdálené ovládání zařízení a druhá pro úpravu záběrů. Poté byly spojeny do jednoho programu a doplněny o další funkce. Aplikace GoPro App je nyní aplikací pro střih videa, kterou byste měli zvážit, i když nepoužíváte akční kamery.

Aplikace s mimořádně intuitivním a snadno použitelným rozhraním dokáže automaticky importovat vaše záběry a usnadňuje mnoho činností. Pomáhá synchronizovat klipy s hudbou, přidávat do videa fotografie, vytvářet titulky a stabilizovat obrázky.

Top 18: Nejlepší bezplatné programy pro tvorbu videa

Střih videa je složitý, ale s dobrým softwarem pro střih videa je mnohem snazší. Vybrali jsme 18 bezplatných nástrojů, které vám pomohou vytvořit vlastní video a přidat k němu zvukovou stopu.

Našli jsme 18 bezplatných editorů videa, které dokazují, že za střih videa nemusíte utrácet spoustu peněz. Naše nejlepší nástroje pro zpracování videa a zvuku pro Windows (7, 8, 10), Mac OS a Linux.

Většina programů má anglické rozhraní, ale to by vás nemělo vyděsit. Stáhněte si jeden a začněte vytvářet vlastní videa.

Clipchamp. Jednoduchý a snadno použitelný online editor videa, který nedávno koupila společnost Microsoft. Můžete pracovat v desktopové verzi (podporovány jsou prohlížeče Chrome a Edge) nebo si program stáhnout do místního počítače. V editoru jsou již připravené šablony pro různé projekty (např. Youtube nebo ), ale můžete také začít od nuly. Funkcí je spousta: video můžete ořezávat a stříhat, přidávat obrazové nebo zvukové stopy, přidávat titulky atd.

Davinci Resolve. Pomocí bezplatného programu DaVinci Resolve můžete upravovat videa pomocí nejmodernějších technik používaných v Hollywoodu.

Movavi 2021. Jednoduchý a přímočarý editor videa Movavi je ideální i pro začátečníky bez zkušeností se střihem videa. Kromě banálních operací v aplikaci Movavi můžete používat různé filtry (je jich více než 160), titulky, přechody a nálepky od profesionálních designérů. Všechny základní funkce jsou k dispozici ve verzi zdarma, ale můžete si také zakoupit verzi „Plus“ a rozšířit tak své funkce.

Windows Movie Maker 2012. Pomocí tohoto bezplatného nástroje od společnosti Microsoft můžete stříhat, titrovat a strukturovat digitální videa. Vývojáři již bohužel nevydávají aktualizace programu.

Mp3directcut. Bezplatný nástroj, který umožňuje používat efekty, ořezávat a stříhat části hudebních souborů bez ztráty kvality. Pomocí nástroje mp3DirectCut můžete do videoklipů přidávat také zvukové stopy.

Bezplatný editor videa. Bezplatný editor videa umožňuje převádět video v mnoha oblíbených formátech, včetně AVI, DivX, XviD, MPG, MP4, M4V a FLV.

Bezplatný převodník videa na MP3. Pomocí jednoduchého nástroje Free Video to MP3 Converter můžete extrahovat hudbu z jakéhokoli videa a uložit ji do formátu MP3.

Mp3gain. Program vám pomůže normalizovat nebo zvýšit hlasitost souborů MP3 bez ztráty kvality a také synchronizovat zvuk v několika nahrávkách jediným kliknutím. S aplikací MP3Gain budou mít vaše videa skvělý zvuk.

Magix Music Maker 2017. Pomocí této aplikace můžete vytvářet vlastní skladby, remixy a beaty pro svá videa bez jakýchkoli speciálních znalostí.

Avidemux (64 bitů). Jedná se o 64bitovou verzi bezplatného editoru videa Avidemux s mnoha funkcemi a vlastnostmi.

Gopro „QUIK Desktop“ (dříve GoPro Desktop nebo GoPro Studio). Pomocí aplikace QUIK Desktop od společnosti GoPro můžete upravovat video a aktualizovat firmware své akční kamery na nejnovější verzi.

VSDC Free VIDEO Editor. Tento program má mnoho funkcí a je vynikajícím editorem videa pro systém Windows. Pomůže vám upravit a sestříhat video na profesionální úrovni a za malý poplatek nabízí mnoho dalších funkcí.

Lightworks. Řada hollywoodských trháků byla tímto editorem tak dokonale sestříhána. A nyní si ji můžete stáhnout zdarma.

Virtualdub. Jedná se o 64bitovou verzi bezplatného softwaru pro střih videa VirtualDub. Díky všem svým funkcím je tento program vhodný i pro profesionální střih videa.

Autotune. Pomocí této aplikace můžete snadno změnit výšku tónu souborů WAV pro svá videa.

Hitfilm Express 2017. Další bezplatný software pro tvorbu videí, který umožňuje stříhat, namluvit a optimalizovat videa.

Mkvtoolnix. Tolik kodeků neobsahuje téměř žádná jiná kompilace. Mkvtoolnix je bezplatný editor pro formát Matroska.

Médiapřipojte se k. Pomocí bezplatného nástroje MediaJoin můžete spojit různé hudební nebo video stopy do jednoho souboru.

Jak vidíte, k vytváření jednoduchých videí nebo dokonce filmů nepotřebujete stahovat „rozbité“ verze populárních editorů. stačí používat legální a bezplatné služby.

Editor videa AVS

AVS je ideální pro základní zpracování, pokud nepotřebujete pokročilou práci, jako je chromakey a stabilizace. Najdete zde vše, co potřebujete k rychlým úpravám: stříhání, korekci barev, přidání hudby na pozadí, připojení mikrofonu a hlasového záznamu, změnu rychlosti přehrávání.

Připravené materiály: pozadí, textury, samolepky a sada přechodů a video efektů. Software se snadno ovládá a nováčkům nabízí zkušební projekt pro rychlý začátek. Kromě základního editoru jsou k dispozici moduly pro snímání obrazovky a webovou kameru.

 • Podporuje všechny oblíbené i vzácné formáty, včetně formátů z kamer VHS, DV a HDV;
 • Ukládání souborů do mezipaměti urychluje proces úprav;
 • Podporuje snímání obrazovky počítače a nahrávání přes webovou kameru;
 • Předvolby pro optimalizaci videa pro oblíbené sociální sítě.
 • Základní funkce, nevhodné pro složité projekty;
 • Ukládání do mezipaměti značně zatěžuje grafickou kartu;
 • Spotřebovává velké množství systémové paměti;
 • Nerozpozná všechny kodeky videa.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS