Sony A7 IV vs A7r IV: Který z těchto plnohodnotných je pro vás nejlepší volbou. Sony Alpha 7r IV

Sony A7 IV vs A7r IV: Který z těchto plnohodnotných je pro vás nejlepší volbou?

Ve skutečnosti říkáme, že Sony A7r IV, ale ve skutečnosti to bylo nahrazeno Sony A7r IVA. Existuje jen velmi málo rozdílů, ale možná nejdůležitější je nová zadní obrazovka. Sony A7R IVA účinně nahradila starší verzi a toto je model, který citujeme v tomto srovnání.

Oba patří mezi nejlepší fotoaparáty Sony a opravdu nejlepší plně rámové zrcadlové kamery, které si můžete koupit. Sdílejí stejnou velikost senzoru a stejný držák objektivu a nejlepší čočky Sony lze použít na obou.

Všimněte si také, že k A7R IVA byla spojena/nahrazena Sony A7r V. Tento nový model sdílí stejné rozlišení 61MP, ale má mnohem rychlejší a výkonnější zpracování pro rozpoznávání a sledování subjektu AI autofokusu a výrazně zlepšila kapacitu vyrovnávací paměti v režimu nepřetržitého střelby.

A7R IVA však zůstává v prodeji (alespoň v USA) a za mnohem nižší cenu. Je to dražší než Sony A7 IV, ale ne tolik, jak byste mohli očekávat, a tyto dvě kamery nabízejí zajímavou volbu mezi schopnostmi rychlosti a video.

Sony A7 IV vs A7r IVA v roce 2023

Proč můžete důvěřovat světu digitálních fotoaparátů

Naši odborní recenzenti tráví hodiny testováním a porovnáváním produktů a služeb, abyste si mohli vybrat to nejlepší pro vás. Zjistěte, jak testujeme.

Senzor/rozlišení

Sony A7 IV: Full Frame EXMOR R CMOS, 33MP Sony A7R IVA: Full Frame Exmor R CMOS, 61MP

Obě kamery mají senzory CMOS s plným snímkem, ale mají obrovský rozdíl v počtu pixelů. Sony A7 IV není žádný úsek, s senzorem 33MP, který je ve své třídě dobře vymazán od většiny soupeřů, které mají obecně 24MP senzory. Jako fotoaparát Stills to již rozlišení A7 IV dává před balením. A7R IVA však jde mnohem dále a byla první Sony, která zabalila senzor 61MP společnosti za téměř dvojnásobek rozlišení A7 IV.

Nezdá se, že by to příliš neublížilo jeho nízkým osvětlením. A7 IV nabízí nativní rozsah ISO 100-51 200, rozšiřující se na ISO 50-204 800, ale A7R IVA není tak daleko, s nativním rozsahem ISO 100-32 000, rozšiřitelný na ISO 50-102,400.

Tam, kde extra rozlišení A7R IVA ji drží zpět, je ve videu, což je další sekce.

Sony A7 IV: plná šířka 4K 30p nadměrná, 4k 60p Super35 Sony A7R IVA: Super35 4K 30p převzorkovaná

Problém s rozlišením 61MP A7R IVA spočívá v tom, že existuje jen příliš mnoho dat pro zachycení videa 4K plné šířky s převzorkováním. Může zachytit plnou šířku 4K, ale nepoužívat všechny pixely. Pokud chcete nejlepší kvalitu, opravdu musíte klesnout na režim Super35 (APS-C Crop), který má 6k převzorkování.

Sony A7R IV je mnohem silnější fotoaparát pro video. Nejenže může zachytit plnou šířku 4K 30p video přestavěné ze 7k zachycení, ale může také nabídnout 4k 60p, i když v režimu Super35. Kromě toho získáte 10bitový vnitřní záznam 4: 2: 2, dlouhý GOP nebo All-I komprese, systém kompenzace dýchání společnosti Sony, displej zaostření a aktivní je s gyro data uložená se záběry.

Autofokus

Sony A7 IV: 759/575-bodová hybridní AF Sony A7r IVA: 567/425-bodová hybrid AF

Novější Sony A7 IV nabízí více fázové detekce a kontrastuje AF body než A7R IVA, ale v praxi si nemusíte všimnout velkého rozdílu v praxi. Obě kamery mají vysoce rozvinuté sledování AF v reálném čase Sony, ale A7 IV představuje další vývoj systému pomocí AI k detekci a sledování očí lidských a zvířat a nyní také se vylepšeným výkonem sledování.

Nepřetržité střelby

Sony A7 IV: 10fps, až 800-1000 Rawjpeg Sony A7r IVA: 10fps, až 68 stlačených surových

Přinejmenším na papíře vypadají tyto dvě kamery velmi rovnoměrně sladěné pro nepřetržité střelby, obě nabízejí rychlost roztržení 10 snímků za sekundu-což je obzvláště působivé pro A7R IVA s vysokým rozlišením A7R IVA.

Bližší zkoumání specifikací však odhaluje obrovský rozdíl v kapacitě vyrovnávací paměti. počet snímků, které tyto kamery mohou zachytit, než začnou zpomalit. A7R IVA má kapacitu vyrovnávací paměti pouhých 68 komprimovaných surových souborů, což není pro kameru tohoto typu špatné, ale A7 IV může střílet pro neuvěřitelné 800-1000 surových souborů, i když budete muset více použít Drahé vysokorychlostní paměťové karty typu CFEXPREPS typu A pro dosažení těchto čísel.

Hledáček a obrazovka

Sony A7 IV: 3.68 m dot evf, 1.03M DOT Varouty Angle Angleh Sony A7R IVA: 5.76 m dot evf, 2.4M DOT naklápěcí obrazovka

Systémy sledování na těchto kamerách mají určité výhody a nevýhody. A7R IVA vyhrává pro rozlišení EVF s 5.76 milionů teček, oproti 3.68 milionů teček hledáčku A7 IV.

Kolem záda, je to výhoda Sony A7 IV, s variárním pivotem oproti méně manévskému naklápěcí obrazovce na A7r IVA. To rozšiřuje výhody A7 IV pro střelce na video, ale poté, co řekl, mnoho fotografů Stills by mohlo dávat přednost naklápěcí obrazovce A7R IVA a s 2.4 miliony teček, má více než dvojnásobek rozlišení spíše průměru 1.03 milionů teček obrazovky A7 IV.

Paměťové karty

Sony A7 IV: 1x SD UHS-II, 1X UHS-II/CFEXPRESS Typ A7r IVA: 2x SD UHS-II

Obě kamery mají sloty s dvojitou paměťovou kartou, které jsou kompatibilní s SD UHS-II. Jeden ze slotů na A7 IV však také vezme novější karty CFEXPRESS typu A. Je to škoda, že to není obojí, ale stále dává A7 IV hlavní rychlostní výhodu a odpovídá například za svou nesmírně zvýšenou kapacitu vyrovnávací paměti, například.

Je však třeba poznamenat, že karty typu A CFEXPRESS jsou drahé a ne tak rychle jako běžnější a větší formát typu B CFEXPRESS, který Sony ještě musí použít. Pokud dostanete A7 IV, možná se ocitnete, abyste se drželi karet SD čistě za náklady.

Velikost a hmotnost

Sony A7 IV: 131.3 x 96.4 x 79.8 mm, 658G Sony A7R IVA: 128.9 x 96.4 x 77.5 mm, 665g

Sony A7 IV a A7R IV/A jsou tak blízko velikosti a hmotnosti, že je lze od sebe oddělit. Tělo A7 IV je velmi mírně širší a A7R IV/A je okrajově těžší, ale je nepravděpodobné, že si to všimnete. A7 IV má určité rozdíly v ovládacích prvcích a rozhraním, které zlepšují jeho použitelnost pro video.

Cena

Sony A7 IV: 2500/£ 2400 Body pouze Sony A7R IVA: 3200/3000 £ tělo pouze

Sony A7R IV/A je dražší než A7 IV, jak byste mohli očekávat od jeho senzoru s vysokým rozlišením. Cenový rozdíl však není tak velký a při porovnávání těchto dvou kamer by neměl být příliš velkou váhu. Je důležitější, abyste dostali ten, který se nejlépe hodí k práci, kterou děláte. Navíc oba modely lze často nalézt ve vlastním sezónním prodeji společnosti Sony. Dávejte pozor na horké slevy!

Sony A7 IV vs A7R IV/A: Závěry

Může se zdát, že Sony A7R IV/A je díky jeho rozlišení a jeho vyšší ceně vyšší, ale není to tak jednoduché. Tyto kamery jsou optimalizovány pro různé druhy práce a ani není nutně lepší než ostatní.

Sony A7R IV/A a jeho slavný senzor 61MP jsou snem pro fotografy Stills, a přestože to také vytváří obslužitelnou videokameru, A7R IV/A je nejlepší v tom, že je fotoaparát Stills.

Sony A7 IV je spíše hybridní kamerou do-it-all. Je to mnohem lepší pro video práce než A7R IV/A, v neposlední řadě proto, že dokáže zachytit plné šířky 4K Video. Kromě toho jeho senzor 33MP stále obsahuje více než dostatečné rozlišení pro potřeby většiny fotografů.

Pokud chcete silné, rychlé a schopné do-it-all-all Stills/Video Camera, Sony A7 IV je docela jasný vítěz a je to také levnější. Ale pokud je maximální kvalita obrazu vaší nejvyšší prioritou, musí to být Sony A7R IV/A. ale s zásobami, které se zmenšují, jak přebírá A7R V, raději si to můžete získat, zatímco můžete.

1 megapixelů Sony A7R IV je pozoruhodná jako technický úspěch, ale jako kamera se jeho manipulace začíná vstrouhovat

Světový verdikt digitálního fotoaparátu

Designové vylepšení společnosti Sony A7R IV způsobují, že se před tím vylepšuje lépe než A7R III (i když to může být stále únavné) a rozlišení to dává daleko před všemi rámovými zrcadly pro megapixely pro megapixely. A přesto zatímco hybridní systém AF Sony se stále zlepšuje a zlepšuje, video 4K zůstává omezeno na 30 snímků za sekundu a zisky ostrosti v reálném světě jsou jemné.

sony, který, těchto, plnohodnotných, nejlepší, volbou

Klady

 • Usnesení světového rekordu!
 • Lepší manipulace než Mark III
 • Oční sledování AF
 • Střelba 10 snímků za sekunda

Nevýhody

Proč můžete důvěřovat světu digitálních fotoaparátů

Naši odborní recenzenti tráví hodiny testováním a porovnáváním produktů a služeb, abyste si mohli vybrat to nejlepší pro vás. Zjistěte, jak testujeme.

Sony A7R IV by se neměla myslet pouze z hlediska rozlišení, ale že senzor 61MP je vázán na to, co popadne všechny titulky. Porazí své soupeře s plným rámečkem s určitou marží a obnoví Sony jako předního běhu na trhu s zrcadlem bez zrcadla, který je najednou velmi zaneprázdněn.

Faktem je, že i když Mark IV není bez jeho foibles, Sony A7r IV snadno dělá dost, aby se dostal na náš seznam nejlepších plně rámových zrcadlových kamer, které si můžete koupit. Je také poražen pouze fotoaparáty středního formátu v našem grafu kamer s nejvyšším rozlišením, které si můžete koupit.

Ale Sony A7R IV není jen o řešení. Má velmi zaoblenou rovnováhu celkové kvality a všestrannosti obrazu, kombinuje jeho ultra vysoký rozlišení s kontinuálním střelbou 10 za sekundu a vyrovnávací paměť, která může udržet tuto rychlost až po 7 sekundách.

Technologie Epic Hybrid AF společnosti Sony je také další krok vpřed, přičemž 567 fázové detekce AF body se rozšiřují na 74% obrazové oblasti a 325 kontrastních bodů AF body. Nyní také nabízí sledování AF v reálném čase ve svém filmovém režimu.

A jen proto, aby znovu odvezl domů bod rozlišení, má Alpha A7R IV režim multiho střelby pixelů, než může kombinovat 4 obrázky pro plně barevnou dat Vytvoření 240 megapixelových fotografií.

Specifikace

Číslo modelu Sony: Senzor ILCE-7RM4: 61MP Full Frame EXMOR R CMOS Sensor Image Processor: Bionz X AF Body: Hybrid AF, detekce 567 fáze, 325 kontrastní body ISO rozsah: 100 až 32 000 (expelka (expelka (expelka (expelka. 50-102,400) Maximální velikost obrazu: 9 504 x 6 336 režimy měření: vícesegment, středově vážený, místo, průměr, zvýraznění videa: 4K UHD při 30p, 24p hledáček: EVF, 5.76m DOTS PAMÍTNÍ KARTA: 2x SD/SDHC/SDXC (UHS II) LCD: 3palcový dotykový displej, 1.44m Dots Max Burst: 10fps připojení: Wi-Fi, Bluetooth, NFC Velikost: 128.9 x 96.4 x 77.Hmotnost 5 mm: 655 g (pouze tělo, s baterií a SD kartou)

Klíčové funkce

61 milionů pixelů je průlomové rozlišení pro kamery s plným rámem, ale stojí za to zdůraznit, že toto zvýšení se šíří na šířce i výšce obrazu, takže obrazy Sony nejsou tak větší než u Nikon Z 7, řekněme. měření 9 504 x 6 336 pixelů (Sony) versus 8 256 x 5 504 pixelů (Nikon). To je zvýšení šířky a výšky obrazu o 15%.

Co je skutečně působivé, je to, jak se Sony podařilo udržet nepřetržitou rychlost střelby 10 za sekundu navzdory masivnímu nárůstu údajů, které jsou zachyceny a zpracovávány. Je pravda, že kapacita vyrovnávací paměti je omezena na 68 surových souborů/jpegů, ale je také možné střílet v režimu APS-C, který zachycuje 26 megapixelových obrázků a pomocí 3x kapacity vyrovnávací paměti (nárokované).

Nejnovější systém AF Sony přináší 567 fázové detekce AF body pokrývající 74% obrazové oblasti (nebo celou oblast v režimu APS-C) a sledování lidských i zvířat očí.

Video výkon se zvyšuje s přidáním AF v reálném čase, ale jinak to vypadá, jako by Sony poněkud spočívala na vavřínech. Video schopnosti 50/60p 4K, ani 10bitové zachycení, stále neexistuje žádná 50/60p 4K. Full HD můžete zachytit až za 120 snímků za sekundu a pravděpodobně A7R IV je stěží video specialista na video. Přesto se cítí, jako by se video schopnosti významně nepokročily.

Sony říká, že jeho 5-osy v těle stabilizační systém byl vyladěn pro tento nový fotoaparát, který nabízí až 5.Kompenzace 5eV a režim A7R IV Pixel Shift Shift může sloučit 16 výstřelů vyrobených s malými posuny pixelů mezi každým za účelem vytvoření 240MP obrázků-pokud máte statickou subjekty, dostatečnou úložnou kapacitu a požadovanou Imaging Edge 2 Sony 2.0 Software.

Značka A7R IV přináší schopnost bezdrátového tetherovaného střelby, ačkoli velké soubory a omezená šířka pásma bezdrátových dat znamená, že budete stále pravděpodobně lepší se staromódním kabelovým připojením.

Stavět a manipulace

Série A7 společnosti Sony byla prvním designem bezprostředního zrcadlového fotoaparátu a je stále nejmenší. To je v zásadě skvělé, ale když tyto těla spojíte s většími, vysoce výkonnými čočkami společnosti Sony (zejména prémiové Gasters jako 24-70 mm f/2.8 Používá se pro většinu našeho testování), kombinace se rychle začne cítit heavy.

Toto bylo řešeno v A7R IV s větším přilnavostí. Zní to moc změny, ale je to značný rozdíl. Je to okamžitě zřejmé, když zvednete a zvládnete tyto kamery vedle sebe.

K dispozici je také větší tlačítko AF-ON a kompenzační ciferník EV má nyní zámek, který zabrání náhodným úpravám (snadno provedete, když váš palec zasáhne zadní ovládací číselník).

EVF má nyní 5.76 milionů teček, které by měly udělat, je velmi jasné, i když má „digitální“ vzhled-samozřejmě nevidíte tečky, ale okraje objektů mají výrazně přehnaný vzhled. Je to připomínka, že EVF jsou prostě malé digitální obrazovky, které již neposkytují žádnou záruku přesnosti než monitor počítače.

3palcová zadní obrazovka se začíná cítit trochu malá na kameře této třídy, zejména při natáčení videa, kde ztratíte horní a spodní okraj k užšímu poměru 16: 9.

To, co ukazuje stárnoucí design A7 více než cokoli jiného, ​​je to, co udělali konkurenční výrobci fotoaparátů. Nikon Z 6/Z 7 je o něco větší kamera, která zachází poněkud lépe. a má čočky, které se cítí, jako by byly navrženy tak, aby správně vyvážily s tělem. Má také stavový panel s nejlépe namontovaný, stejně jako Panasonic Lumix S1R, a ještě větší a těžší kameru, ale ten, který má „Heft“, který potřebujete, když střílíte s velkými a těžkými profesionálními čočkami.

A7R se také silně spoléhá na své přizpůsobitelné funkční tlačítka namísto tlačítek speciálně pro funkce, jako je vyvážení bílé, režim/oblast, velikost/kvalita obrazu atd. Má také únavný systém nabídky složený ze 6 karet a ne méně než 40 jednotlivých obrazovek.

A7R IV není kamera, kterou si můžete jen vyzvednout a použít. Musíte se naučit, jak je nastaven, kde najít funkce, které potřebujete a jak „programovat“, aby fungovalo tak, jak se vám líbí. Pokud se vám líbí pohrávání a personalizaci, pravděpodobně to budete milovat. Pokud se vám líbí, aby vaše kamery byly logické a zřejmé, je to jiný příběh.

Laboratorní testy

Testovali jsme značku Sony A7R IV proti třem klíčovým soupeřům, Nikon Z 7, Panasonic Lumix S1R a Fujifilm GFX 50R. Nikon a Panasonic mají méně megapixelů než Sony, ale jsou stále kamery s vysokým rozlišením, zatímco GFX 50R je zajímavý fotoaparát pro střední formát navržený spíše pro kvalitu než rychlost, ale velmi podobnou cenu jako značka Sony A7R IV IV.

Ukazujeme tento srovnávací graf pro informační účely, ale mějte na paměti, že pouze značka IV Sony A7R byla testována pomocí našeho revidovaného testu rozlišení pro kamery s vysokým rozlišením. Ostatní modely se vycházejí z 4 000 šířky linky/výška obrázku, předchozí limity rozlišení našeho grafu.

Toto srovnání nám neukazuje, čeho by Lumix S1R, Nikon Z 7 a GFX 50R dosáhly přesahující předchozí 4 000 čísel LW/pH, ale ukazuje to, že Sony je stejně trochu před kloboukem stejně. Všechny tyto kamery produkují vysokou úroveň rozlišení a v žádném případě není prokázáno, že 61 milionů pixelů společnosti Sony mu dává určitou výhodu.

Poměr signálu k šumu

Fujifilm GFX 50R vítězství v tomto testu na základě svého většího senzoru a tedy větších fotografií a Lumix S1r je těsně za. Panasonic Cameras mají tendenci být velmi dobrý v kontrole hluku v našich laboratorních testech. Značka Sony A7R IV a Nikon Z 7 jsou o něco pozadu.

Dynamický rozsah

Společnost Sony tvrdí, že pro tento fotoaparát 15 zastávek dynamického rozsahu, ale v našich laboratorních testech byl A7R IV ve srovnání s soupeři trochu zklamán. Je možné, že využití skutečného světa, pečlivé syrové zpracování a jiný surový převodník od společnosti Sony přinesou různé výsledky, ale laboratorní výsledky byly přesto nevýrazné.

Výkon

Na papíře vypadá značka Sony A7R IV velkolepě; V praxi je výhoda jeho rozlišení 61MP nad 40-50 megapixelových soupeřů jemnější, než naznačují čísla.

S rychlostí závěrky musíte být obzvláště opatrní a zaostření, abyste získali plnou výhodu senzoru 61MP, a přestože společnost Sony tvrdí 5.Výhodou rychlosti závěrky 5-stop z 5-osy stabilizace v těle byste se na to nemohli spoléhat úplně. Vyzkoušeli jsme nějaké ruční výstřely s novou čočkou Sony 35 mm při pomalé rychlosti závěrky mezi 1/8 a 1/2SEC, což by mělo být v jeho bezpečnostní zóně, a získaly docela špatnou míru úspěchu.

Navzdory zklamáním laboratorních výsledků je dynamický rozsah skutečného světa velmi dobrý. Naše venkovní výstřely pod složitou zataženou oblohou vyšly opravdu dobře, s jemným detailem oblohy a bez „vyfukovacích“ nebo barevných posunů. Společnost Sony říká, že je vylepšeno zpracování, aby se vytvořilo jemnější gradace, takže to možná je to vysvětlení.

Vytváření barev je obzvláště dobré a A7R IV produkuje velmi přirozeně vypadající JPEGS. Většina našich vzorkových výstřelů byla pořízena pomocí vyvážení automatické bílé bílé barvy a nikdo nevypadal, jako by potřebovali jakýkoli druh korekce barev.

Oko AF funguje téměř neskutečně dobře, dokud se váš předmět nepohybuje příliš rychle. Začalo to ztrácet kontakt s velmi rychlým pohybem předmětu v nepřetržitém střelbě/kontinuálním režimu AF, ale pouze za docela extrémní provokace.

Režim kontinuálního střelbu A7R IV je v fotoaparátu s tímto druhem rozlišení úžasný, ale velikost jeho vyrovnávací paměti ukazuje, že to ve skutečnosti není sportovní specialista. Dokáže zachytit velmi důvěryhodné 68 komprimovaných surových souborů ve výbuchu, ale pouze stejného počtu JPEG, takže to omezuje na výbuchy necelých 7 sekund. a jakmile je vyrovnávací paměť plná, trvá nějakou dobu, než se data vyčistí jako data je zapsán na paměťovou kartu.

Výrok

Jemný designový vylepšení A7R IV způsobuje, že je před ním lepší zpracování než A7R III, a s 61 miliony pixelů je to daleko před všemi svými plnými rámečkovými zrcadly na papíře. Výhoda pro definici skutečného světa oproti soupeřům, jako jsou Nikon Z 7 a Panasonic Lumix S1R, je však docela skromná, ale. A zatímco hybridní AF systém společnosti Sony se stále zlepšuje a zlepšuje, video 4K zůstává omezeno na 30 snímků za sekundu, což je trochu zklamáním a jeho design a manipulace se od prvních dnů stěží posunuly.

Kamery řady A7 společnosti Sony vždy skórovaly a tento je opravdu lepší než jeho předchůdce téměř ve všech směrech. tak proč to neznamená vyšší skóre? Je to proto, že se svět posunul dál a Full Frame Mirrorless Cameras již tento trh již nemají pro sebe. Nikon, Panasonic a Canon ukázaly, že existují různé způsoby, jak navrhnout plné rámové kamery, určitě pokud jde o manipulaci a ovládací prvky.

Na papíře je značka A7R IV velkolepá. Při používání jsou jeho nedostatky stále jasnější, když má nějakou vážnou konkurenci, takže pro Sony už není přímé vítězství.

Sony A7r IV

Sony A7R IV kombinuje mnoho hvězdných rysů různých kamer řady A7 do 1 výkonného multimediálního stroje. Porazí již vysoký rozlišení svého předchůdce tím, že nabídne ohromujících 61 megapixelů. Udržuje stejné milované rysy předchozího modelu, jako je super flexibilní rozsah ISO a stabilizace obrazu s 5-osou, a představuje některé pozoruhodné nové funkce:

Využívání ze senzoru

Sony si klade za cíl nabídnout stejnou zobrazovací sílu, která se nachází v kamerách středního formátu, ale v přenosném balíčku. Je to první, kdo nabízí takový vysoký megapixelový senzor v tomto formovém faktoru. Senzor byl vyvinut s back-osvětleným designem, který nabízí vysokou citlivost bez zvýšení hluku. Tento senzor CMOS Exmor R BSI je podporován vylepšeným procesorem obrazu Bionz X, který vám umožní střílet s 15 zastávkami dynamického rozsahu. Použijte Eye AF v reálném čase a sledování technologií AF do 10 fps nebo při střelbě UHD 4K vše s více detekcemi af body za výrazně rychlejší a přesnější zaostření. Pro ty, kteří hledají nejvyšší detaily, byla obnovena multiho střelba pixelů, aby podpořila kompozice 16 obrázků pro 240.Výsledky 8MP, to vše s detailem, texturou a barvou, který tento nový systém vyniká, vyniká na.

sony, který, těchto, plnohodnotných, nejlepší, volbou

Nejrychlejší fotoaparát ve své třídě

Je obtížné získat extrémně vysoké rozlišení i rychlost, ale A7R IV nabízí obojí. Využijte rychlosti střelby 10 fps s přepracovanou mechanickou závěrkou. Ořízněte se z celého snímku na APS-C a stále si užívejte 26.2MP snímky! Toto, spojené s širokým pokrytím bodem AF, vylepšeným sledováním AF a duálními sloty pro karty UHS-II SD, které zvládnou vysoký objem, činí A7R IV ideální kamerou nejen pro portréty a zátiší, ale také divočinu, sport a také Události.

Nové funkce designu

Na A7R IV lze nalézt několik praktických malých změn. Získejte lepší manuální kontrolu nad vašimi body AF s rafinovaným multi-selektorem, který má nový tvar a texturu. Nastavení ostrosti ve funkci tvůrčího stylu bylo zvýšeno z /-3 na 5. Bylo provedeno několik malých přizpůsobení a vylepšení nabídky, včetně funkce nastavení uložení/zatížení, která umožňuje ukládat nastavení kamery na SD kartu a načíst do jiných kamer A7. Rozhraní nabídky se celkově zlepšilo. Shutter byla přepracována tak, aby zahrnovala brzdu, která podrobí mechanické vibrace přední a zadní záclony. Je také tišší, i když tiché střelby je stále možnost. Existuje nový OLED hledáček s režimem „vysoce kvalitního“, který vám poskytuje další jemné detaily s minimálním moir. Při natáčení pohyblivých předmětů můžete použít nastavení 120 FPS k minimalizaci rozostření pohybu zobrazení. Při použití těžších čoček je přilnavost pro lepší držení hlubší.

Video pracovní postupy pro profesionály a nováčky

Zatímco amatéři si užijí intuitivní sledování dotyku A7R IV, rychlé hybridní AF a oční AF pro filmy, existuje spousta funkcí navržených s ohledem na profesionály. Hot boty s více rozhraními nyní funguje jako digitální zvukové rozhraní a umožňuje přímé připojení k novým zařízením, jako je digitální mikrofon brokoviny ECM-B1M nebo soupravu adaptéru XLR-K3M (není součástí). To vám dává další možnost zvuku 3.5 mm mikrofonní port. Stejně jako u A7R III je tento fotoaparát vybaven interním střelbou 4K a S-Log2, S-Log3 a Hybrid Log-gama. Můžete zachytit 4K filmy v super 35mm režimu bez binningu a kondenzovat množství dat potřebných pro 4K asi 2.4 krát. Snadno identifikujte své filmové soubory pomocí přiřaditelných předpon souborů XAVC. Vrchol ostření bylo také velmi vylepšeno, s modrou barvou přidanou k existujícím červeným, žlutým a bílým volbám.

A7R IV pokračovala v tradici řady A7, že je všestrannou, go-to kamerou s možnostmi pro styl. Je ideální pro portrét, životní styl a komerční fotografy, ale je to také úžasný nástroj pro cestovatele, multimediální kreativy, dokumentaristy nebo střelce, kteří rádi dělají trochu ze všeho s výsledky s vysokým rozlišením.

Senzor: 61MP Full Frame CMOS Velikost/formát: 9504 x 6336, JPEG/RAW (ARW) Resolutions/Framerates:

 • 3840 x 2160 při 23.98p, 25p, 29.97p (4: 2: 2 8-bit, externě přes HDMI)
 • 3840 x 2160 při 23.98p, 29.97p (100Mbps, interně)
 • 3840 x 2160 při 23.98p, 29.97p (60Mbps, interně)
 • 1920 x 1080 ve 23.98p, 29.97p, 59.94p (až 50 Mb / s, interně)
 • 1920 x 1080 ve 23.98p, 50p, 59.94p (4: 2: 2 8-bit, externě přes HDMI)
 • 1920 x 1080 při 120 fps (až 100 Mb / s, interně)

Kompatibilita čočky: Sony E Mount ISO Range: 100-32 000 (rozšířený režim: 50-102 400) Autofocus body: 425 detekce kontrastu/567 detekce fáze I/O:

 • 3.5 mm sluchátka
 • 3.5 mm mikrofon
 • Micro HDMI (typ D)
 • Micro USB (typ B) 2.0
 • USB-C

Flash: Pouze horká bota, PC Sync-In Port, Sync Speed ​​1/250 Rychlost střelby: Až 10 FPS Kompatibilita paměťové karty: Dual UHS-II SD Slots Monitor/LCD: 3 „LCD naklápěcí dotykové obrazovky: 5.07 „široký x 3.9 „vysoký x 2.75 „Hluboká hmotnost: 1.6 liber Další funkce:

 • Wi-Fi/Bluetooth/NFC
 • Stabilizace 5-osy v těle
 • Podpora průchodu prostřednictvím USB-C
 • Vícerozměrná bota
 • Počasí uzavřené

Půjčovna zahrnuje

 • Sony A7r IV zrcadlová kamera
 • Čepice těla
 • Baterie NP-FZ100
 • Nabíječka BC-QZ1
 • Popruh

Poznámky k pronájmu

 • Životnost baterie je přibližně 90-170 minut během nepřetržitého zachycení filmu nebo kolem 530-670 snímků.
 • Pro nahrávání filmu XAVC s formátem XAVC S SDHC/SDXC je vyžadována karta SDHC/SDXC. Karta UHS Speed ​​Class 3 nebo vyšší je vyžadována pro nahrávání 100 Mb / s.

Sony A7r V vs A7r IV. Srovnání hlavy-hlavy

Tři roky jsou ve světě digitálních fotoaparátů dlouhá doba, zejména na trhu bez zrcadla, takže to, co se přesně změnilo od roku 2019 s vydáním A7R V, a je starší model, který stojí za zvážení?

Přinášíme vám toto hloubkové srovnání hlavy-hlavy mezi novým Sony A7R V a jeho předchůdcem A7R IV, abychom zjistili, jaké změny a vylepšení byly provedeny ve verzi 2022.

Můžete si také přečíst naši podrobnou recenzi Sony A7R IV, abyste přesně zjistili, co si o této kameře myslíme.

Senzor

Obě kamery mají přesně stejný 61 megapixel, 35 mm full-rám, na stranu osvětlení (BSI) CMOS Exmor R Sensor.

A7R má nejnovější procesor Bionz XR, který je také vystupován v Alpha 1, který a také nabízí 8x více zpracovatelského výkonu než A7R IV také slibuje „zlepšit základní kvalitu obrazu“, alespoň podle Sony.

ISO rychlost

Rozsah nativní citlivosti Sony A7r V a A7R IV je identické. ISO 100-32 000, které lze rozšířit na ISO 50 a až na ISO 102 400.

Pixel Shift Multi Shooting

Obě kamery mají speciální režim více střelby, ve kterém pořizují 16 různých obrázků, které lze pak kombinovat pomocí zobrazovacího softwaru pro plochu k vytvoření jediného 241 megapixelového obrazu.

Mezi nimi existuje jeden velmi důležitý. Na A7R IV funguje tento režim pouze pro nepohybující se předměty.

Na nové A7R V, nové verzi desktopu Imaging Edge, která bude vydána současně s tím, že tento nový model může automaticky detekovat a korigovat malé pohyby v 16 obrázcích, jako jsou listy ve stromech nebo lidé.

To by se mělo výrazně rozšířit, kde a kdy můžete nasadit multi střelecký režim Pixel Shift.

Všimněte si, že majitelé Alpha 1 mohou z tohoto klíčového zlepšení těžit také při vydání nové softwarové aplikace.

Multi rozlišení

A7R V zdědí bezztrátový komprimovaný surový formát, který byl nedávno představen na vlajkové lodi A1, což snižuje velikost souboru o 50-80%.

Zcela nová funkce je schopnost vybrat 26 megapixelů / střední nebo 15 megapixelu / malých verzí souborů RAW i JEPG / HeiF.

Ještě lepší je nová schopnost přepnout z 60 megapixelových celooblivných na 26 megapixelových APS-C Stills při fotografování bezztrátových stlačených syrových nebo JEPG/HeiF, což vám umožní okamžitě „přiblížit“ na váš předmět při stisknutí jednoho přizpůsobitelného tlačítka bez potřeba změnit ohniskové délky nebo čočky.

Video

Alpha A7R V je mnohem lepší videokamera než předchozí model, která nabízí velké množství významných upgradů, které se blíží vlajkové lodi A1.

A7RV může zaznamenat 8k/25p a 4K/60p s mírným 1.2x plodina v kvalitě 10bit 4: 2: 2. Nabízí také 4 k/30/25/24p a 1080/120p nahrávání bez plodiny.

Naproti tomu předchozí model A7RIV může zaznamenat pouze 4 k/30p bez kvality 8bit 4: 2: 0. Nenabízí ani nahrávání 8k nebo 4k/60p.

Mezi další nové funkce videa podporované A7R V zahrnují 16bitový výstup syrové, profil S-cinetonu, kompenzace dýchání, mapa zaostření a aktivní stabilizace.

Autofokus

A7R IV má 567 body fázové detekce na senzoru pokrývající 74% obrazového rámce, zatímco nový A7R V má 693 na senzorových fází detekce AF pokrývajících 79% obrazového rámce.

A7R V má také další mírnou hranu, protože se může soustředit na EV-4 na rozdíl od EV-3 A7R IV.

Zdaleka největším rozdílem mezi těmito dvěma modely, pokud jde o jejich automatické zaostření, je rozpoznávání předmětu.

Je to proto, že společnost Sony přidala do novější kamery ai hlubokou jednotku pro zpracování učení, která jí umožňuje rozpoznat mnohem více předmětů než předchozí model, a také výrazně zlepšuje detekci lidí a zvířat/ptáků.

A7R IV může rozpoznat pouze oko a tvář člověka a oko zvířete.

Poprvé na jakékoli fotoaparátu Sony. A7r V může rozpoznat člověka prostřednictvím své pozice, stejně jako očí a obličeje. Pokud je tedy hlava osoby odvrácena od kamery, A7 R V stále přesně detekuje subjekt jako člověka na základě jeho hlubokého učení AI.

Detekce zvířat a ptáků byla rozšířena z toho, že je schopen rozpoznat oko na značce IV k oku, hlavě a tělu na značce V.

Novinkou pro A7RV je schopnost rozpoznat letadla, auta, vlaky a hmyz, všechny věci, které ani vlajková loď Alpha 1 v současné době nelze detekovat (běží verze 1.30 firmware).

Burst Střelba

Rychlost střelby nového modelu je úplně stejná jako stará. 10 snímků za sekundu s mechanickou nebo elektronickou závěrkou. Velikost vyrovnávací paměti se však výrazně zvětšila.

Zatímco A7R IV mohla střílet pouze 10fps roztržení až pro 68 JPEG a 68 komprimovaných surových obrázků, než se míra záznamu zpomalí, nový A7R V může zaznamenat až 88 nekomprimovaných RAW, 184 stlačených surových JPEG, 583 komprimovaných RAW nebo 1000 jpegs. což je docela působivé pro kameru s 61 megapixely!

Tělo a design

Kdybyste doufali, že by se Sony A7r V radikálně odchýlila od vyzkoušeného a důvěryhodného alfa plánu, pak budete velmi zklamaní, protože je to prakticky totožné s jeho předchůdcem.

Tlačítko na jednom dotykovém filmu bylo přesunuto ze zadní části fotoaparátu na horní desku, výměnu pozic s tlačítkem C1 a také zvětšeny v tomto procesu.

Nový ciferník expozice je spíše neoznačený než zobrazování hodnot.3ev jako na A7R IV, což odráží skutečnost, že jej nyní lze přizpůsobit na novém modelu.

Nyní je pod voličem režimu střelby umístěný praktický klidný / filmový / sq ciferník. s kamerou zapamatovat si nastavení nabídky pro každý režim.

A7R V je o něco silnější než jeho předchůdce kvůli jeho chytré nové 4-osy LCD obrazovky (více na níže níže).

Slot paměťové karty má nyní uzamykatelný přepínač, který vám pomůže zajistit, aby byl bezpečnější.

sony, který, těchto, plnohodnotných, nejlepší, volbou

A7R V má nově vyvinutou strukturu rozlišení tepla, která zabraňuje přehřátí během nahrávání videa a natáčení.

Mechanismus závěrky fotoaparátu je uzavřen a chráněn krytem, ​​když je vypnutý.

K dispozici je také nový systém anti-Dust a A7R V nabízí 500 000 životností snímků rámu.

IBIS

Vydání A7R V označuje velký krok vpřed pro IBIS v kamerech Sony Alpha.

Většina předchozích modelů, včetně A7R IV, má přesně stejný 5-osa optický systém stabilizace obrazu, který poskytuje až 5.5 stop kompenzace.

To byla jedna z mála oblastí, kde Sony zaostává za některými z hlavních soupeřů, přičemž někteří nabízejí až 8 zastávek kompenzace, když jsou použity s určitými čočkami.

Nyní se Sony připojila ke večírku se spuštěním A7R V, která díky nově přepracované stabilizační jednotce nyní nabízí až 8 zastávek stabilizace v těle, což z něj činí nejschopnější alfa kameru v tomto ohledu.

A7R V také těží z toho, že má speciální aktivní režim, který zvyšuje stabilizaci pro ruční filmové natáčení pomocí procesorů Bionz XR.

Hledáček

Nový Alpha A7R V má přesně stejný hledáček jako A7S III. A 9.Elektronický hledáček 44m-ted OLED Quad-XGA s 0.90x zvětšení a obnovovací frekvence až do 120 snímků.

A7R IV má stále velmi působivé 5.Elektronický hledáček OLED 76 m-ted s 0.Zvětšení 78x a obnovovací frekvence 120fps.

LCD obrazovka

Jedním z největších upgradů na A7R V je jeho ohromně dobrá LCD obrazovka.

Má 3.2-palcová obrazovka rozlišení 2095K DOT ve srovnání s A7R IV’s 3.0palcová LCD obrazovka s rozlišením 1440k.

Největší změnou je naprostá všestrannost nové obrazovky.

Obrazovka na A7R IV mohla být nakloněna pouze o 107 stupňů a dolů o 41 stupňů, zatímco A7R V má neuvěřitelnou novou 4-osnovou víceúhelníku, která může být vyklopena na stranu, otočena dopředu, složená, složená proti zadní části kamery, aby pomohla ji chránit, a nastavit na mnoho dalších pozic mezi.

Pokud jde o funkčnost dotykové obrazovky, nový Alpha A7R V naštěstí následuje ve stopách A7S III a A1, zdědí stejnou strukturu nabídky a upgradované dotykové ovládání, spíše než zmrzačenou dotykovou obrazovku a složitější systém nabídky dřívějších modelů alfa. který zahrnoval A7R IV.

Paměťové karty

Jak byste očekávali od moderního profesionálního fotoaparátu, oba modely mají sloty s duální paměťovou kartou.

Mezi nimi však existuje jeden hlavní rozdíl.

A7R IV má duální sloty pro paměťové karty UHS-II, zatímco oba nové sloty A7R V lze použít pro paměťové karty kompatibilní s kompatibilními s SD UHS-I/II nebo rychlejší karty CFEXPRESPES A typu A typu A.

Životnost baterie

Obě kamery používají přesně stejnou baterii NP-FZ100, ačkoli skutečná životnost baterie se mezi nimi liší.

 • A7r v. Při použití LCD monitoru při používání EVF a 530 při použití EVF a 530 při použití EVF a 530
 • A7r IV. Při použití LCD monitoru při používání EVF a 670 při použití EVF a 670 530 výstřelů na poplatek

Takže nový Alpha 7r V se poněkud zaostává za starším modelem, pravděpodobně kvůli zvláštním požadavkům, které na něj klade duální procesory Bionz XR.

Připojení

A7R V nabízí řadu upgradů připojení, včetně vzdáleného tethered natáčení přes bezdrátovou LAN nebo USB, 2.4GHz a 5GHz Wi-Fi, FTP Transfer a schopnost fungovat jako 4K/15p webová kamera.

Cena

Společnost Sony A7R V je cena za 4 000 liber pouze ve Velké Británii, 3 900 v USA a 4 500 EUR v Evropě.

sony, který, těchto, plnohodnotných, nejlepší, volbou

A7R IV měla ve Velké Británii / USA RRP ve výši 3 299 GBP / 3 499 GBP, když byla spuštěna v roce 2019.

Závěr

Sony A7r V se jasně vyvinula, než byla jen sjednotka s nejvyšším rozlišením společnosti Sony, aby se stala hybridní powerhouse, která v mnoha ohledech výzvy i vlajková loď A1 modelu. S videem s videem 8K a 4K/60P, nejlepšími systémy AI a Ibis jakéhokoli aktuálního alfa kamery, skvělou hledáčkou a fantasticky všestrannou LCD obrazovkou je nová A7R V přesvědčivým všestranným celoobranem.

Tak co si myslíte? Vybrali byste si nový Sony A7r V nebo jeho stále velmi schopný předchůdce? Zanechte komentář níže!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS