Sony Cyber-Shot DSC-H5. Sony Cyber ​​Shot DSC

Sony CyberShot DSC-H5

Společnost Sony’s DSC-H5 se svými pokročilými funkcemi a rozsáhlými fotografickými ovládacími prvky přináší vše, co potřebujete.

Přečtěte si více od spisovatele Crutchfield, Dave B.

Sony Cyber-Shot DSC-H5. Přední

Sony Cyber-Shot DSC-H5. Zadní

Sony Cyber-Shot DSC-H5. Že jo

Společnost Sony‚s DSC-H5 se svými pokročilými funkcemi a rozsáhlými fotografickými ovládacími prvky přináší vše, co potřebujete.

Přečtěte si více od spisovatele Crutchfield, Dave B.

Přepněte své vozidlo

Přepněte instalační úspory dílů

Přepněte části, které budete potřebovat

Přepněte si automatické stereo

Potvrďte prosím, že tento adaptér bude fungovat se stereo, které chcete použít.

Zjistěte, co se hodí k vašemu vozidlu

Přepněte umístění reproduktoru

Poznámky k instalaci:

Jsou vyžadovány další položky:

Seznamte se s Dave Bar

Dave Bar pracoval pro Crutchfield od roku 1981 do svého odchodu do důchodu v roce 2016. Po 23letém stintu v prodejním oddělení se připojil k domácímu personálu A/V. Daveova odbornost a dobrý humor budou velmi chybět.

z Dave Baru

Průvodce nákupem studia monitoruje

Jak připojit gramofon k přijímači

Pontiac Sunfire z roku 1996 Jordan Mooney

Chris Stiles ‚1988 Chevy Silverado

sony, cyber-shot, dsc-h5, cyber, shot

Timothy Rootes ‚1999 Chevy Tahoe

Eclipse Davida Leonarda z roku 2003 Mitsubishi

S jeho pokročilými funkcemi a rozsáhlými fotografickými ovládacími prvky poskytuje společnost Sony’s DSC-H5 vše, co potřebujete k zachycení brilantních, tiskových obrázků. Jeho výkonná čočka Carl Zeiss 12x Optical Zoom vám umožňuje nulu na vzdálených scénách, zatímco systém stabilizace optického obrazu snižuje rozmazání způsobené chvěním kamery. Dostanete 7.2-megapixelový nahrávání fotografií pro bohaté detaily plus obrovskou 3 „LCD obrazovku, která usnadňuje vytváření vašich obrázků a sdílení je s přáteli a rodinou.

S jeho pokročilými funkcemi a rozsáhlými fotografickými ovládacími prvky poskytuje společnost Sony’s DSC-H5 vše, co potřebujete k zachycení brilantních, tiskových obrázků. Jeho výkonná čočka Carl Zeiss 12x Optical Zoom vám umožňuje nulu na vzdálených scénách, zatímco systém stabilizace optického obrazu snižuje rozmazání způsobené chvěním kamery. Dostanete 7.2-megapixelový nahrávání fotografií pro bohaté detaily plus obrovskou 3 „LCD obrazovku, která usnadňuje vytváření vašich obrázků a sdílení je s přáteli a rodinou.

Můžete se také spolehnout na působivý výkon a všestranné střelby. Rychlý procesor H5 znamená méně času čekat mezi výstřely. Režim manuální expozice umožňuje fotografování buffy nastavit rychlost závěrky a clona sama. Režim s vysokou citlivostí vám umožňuje vyfotit přirozeně vypadající fotografie při nízkém osvětlení bez použití blesku. A když fotografie nestačí, můžete zachytit plnohodnotné videoklipy se zvukem. Při natáčení filmů můžete dokonce použít optický zoom.

Tato snadno sledovatelná vačka nabízí spoustu dalších výhod přátelských k fotografii. Užitečné režimy scény, jako je soumrak, krajina a pláž. Režim fotografií 16: 9 zaznamenává obrázky, které jsou ideální pro zobrazení na vašem širokoúhlém televizoru nebo počítačovém monitoru. Vyzvedněte volitelné karty pro paměťové tyčinky pro uložení vašich obrázků. Ale i když zapomenete přinést kartu, stále můžete použít vestavěnou 30 MB paměť H5 k zachycení několika rychlých výstřelů.

Vrcholem produktu:

Dodané příslušenství:

 • 2 dobíjecí baterie „AA“
 • AC nabíječka baterie
 • USB a zvukové/video kabely
 • Čepice čočky
 • Hood s objektivem s adaptérovým kroužkem
 • ramenní popruh
 • Software CD-ROM (pro Windows
 • MFR # DSCH5/B

Jennie z West Lafayette, OH

Recenze Sony Cyber-Shot DSC-H5

Děkujeme za odeslání vaší recenze

Většina recenzí je zpracovávána a publikována do 5 pracovních dnů. Po zveřejnění vaší recenze obdržíte potvrzovací e.mail.

Děkujeme vám za odeslání vaší recenze!

Může to trvat až týden, než se vaše recenze objeví.

Třídit recenze

Tato recenze byla shromážděna jako součást propagace

Odešlete recenzi a poté zadejte vyhrát dárkovou kartu 350

Obsahuje specifikace

Všeobecné Paměť obraz Rozměry Záruka
Velikost obrazovky LCD 3 „
Nastavitelný úhel LCD
Wi-Fi Ne
Dotyková obrazovka
Voděodolný
GPS-spuštěné
Objektiv 35 mm ekvivalent 36-432mm
Optický zoom 12x
Digitální zoom 2x
Průměr filtru 58
Manuální zaostření Ano
Manuální expozice Ano
Vestavěný blesk Ano
Výstup HDMI
Vnitřní paměť 30 MB
Paměťová hůlka Ano
Karty cFexpress Ne
Karty CompactFlash Ne
SD karty Ne
XQD karty Ne
Velikost senzoru 7.20 mm
Megapixely 7.201E006
Stabilizace obrazu Super uailshot
Nejvyšší rozlišení 3072 x 2304
4K video Ne
Rozlišení videa
Šířka (palce) 4-11/16
Výška (palce) 3-5/16
Hloubka (palce) 3-3/4
Váha s baterií (unce) 19.5
Záruka na díly 1 rok
Záruka práce 1 rok

Výzkum produktu

Super Seadshot optická stabilizace obrazu: Systém Sony Super Seadyshot používá senzory k detekci pohybu kamery, zatímco odesílá korekci signálů, aby stabilizoval čočku. Tento systém má za následek snížení rozostření obrazu a chvění fotoaparátu při střelbě při slabém světle.

Interní paměť: Sony Cybershot DSC-H5 je vybavena vysokokapacitním 30 MB interní pamětí pro ukládání statických obrázků a filmů. Můžete ukládat až 459 obrázkových souborů (VGA, Standard) nebo asi 21 minut filmů (nahráno při 160 velikosti). Obrázky jsou uloženy na vnitřní paměti, když není vloženo žádné duo paměťové hůlky.

Kompatibilita paměti: DSC-H5 je kompatibilní s duo paměťové tyčinky, kratší (1-1/4 „dlouhá) verze přenosné nahrávací médium Memory Stick. Standardní duo paměti, spolu s magicgate paměťovou hůlkou duo, a mediální mediální média pro duo paměti jsou použitelné ve fotoaparátu. Ačkoli je tato jednotka kompatibilní s duem Magicgate Memory Stick, nelze ji použít k nahrávání nebo přehrávání hudby chráněné autorskými právy.

Poznámka: Do kamery není součástí paměťové karty Duo Memory Stick Duo.

Zobrazovací zařízení: Pro optimální kvalitu obrazu používá fotoaparát 1/2.5 „-typ (7.20 mm), 7.2 mega-pixel super měl zobrazovací zařízení CCD s přibližně 7.41 milionů hrubých pixelů a 7.201 efektivních pixelů. CCDS Super měla (akumulační dioda díry) poskytuje vynikající kvalitu obrazu tím, že umožňuje přejít více světla na každý pixel, zvyšuje citlivost a snižuje hluk.

Skutečný zobrazovací procesor LSI: Pro zlepšení odezvy kamery a prodloužení výdrže baterie, skutečný zobrazovací procesor společnosti Sony LSI (rozsáhlý integrovaný) obvod snižuje zpoždění závěrky, zvyšuje kvalitu a jasnost obrazu a zvyšuje výdrž baterie.

Obrazovka LCD: DSC-H5 má 3 „barevnou LCD obrazovku s 230 400 pixelů. Obrazovka LCD vám umožňuje zobrazit obrázek před pořízením obrázků a přehrávání obrázků, které byly uloženy v paměti.

Elektronický hledáček: Kamera má 0.2 „LCD hledáček s rozlišením 201 000 pixelů.

Objektiv Carl Zeiss: Fotoaparát má čočku Carl Zeiss Vario-Tesar. Čočky Carl Zeiss jsou známé svou ostrostí a přesností barev. Objektiv Vario-Tesar se vyrábí speciálně pro kompaktní kamery a poskytuje rychlé automatické zaostření s přitažlivým rozsahem zoomu.

Optický/digitální zoom: Čočka má 12x optický zoom a ohniskovou vzdálenost 6.0 mm do 72.0 mm, což je ekvivalentní 36 mm až 432 mm ve 35 mm fotografie. Přesnější digitální zoom společnosti Sony poskytuje další 2x zvětšení (celkový zoom 24x) bez zubatých okrajů jiných vzorů, což má za následek plynulejší obrázky.

Smart Zoom: Kromě přesného digitálního zoomu má DSC-H5 inteligentní zoom, který obraz digitálně zvětší s téměř žádným zkreslením. Maximální zvětšení se liší podle velikosti obrazu:

 • 5 m: cca. 14x
 • 3M: cca. 18x
 • 2M: cca. 22x
 • VGA: cca. 57x
 • 16: 9: cca. 19x
 • 7m 3: 2: Smart Zoom není k dispozici

Velikost obrázku/komprese: Při nahrávání digitálních statických obrázků vám DSC-H5 umožňuje vybrat si ze sedmi velikostí obrazu a dvou kompresí (kvalita obrazu) Nastavení a standard. Čím větší je obrázek a čím vyšší je kvalita obrázku, tím lepší bude obrázek, ale také trvá větší množství dat k zachování obrazu. Velikosti obrázků zahrnují:

Tato možnost zaznamenává obrázky v horizontální až vertikální podílu 3: 2 tak, aby odpovídala velikosti použitého tiskového papíru.

Фотоаппарат Sony DSC-H2 обзор

Automatické zaostření: Fotoaparát má následující metody automatického zaostření pomocí hledání rozsahu AF. Tyto metody lze snadno volit z nabídky:

 • 3-oblasti vícebodový AF: Kamera vypočítá vzdálenost ve třech oblastech. Tato metoda je užitečná, pokud váš předmět není soustředěn v rámci.
 • Centrum AF: Fotoaparát se zaměřuje pouze na předmět orámovaný v hledání řady AF ve středu obrázku.
 • Flexibilní spot AF: Tato metoda je pro zaměření na extrémně malý předmět nebo na úzkou oblast.

Manuální zaostření: Pokud chcete větší kontrolu, můžete vybrat režim manuálního zaostření nebo nemůžete automaticky dosáhnout dobrého zaostření.

Makro Focus: Pro detaily malých předmětů, jako jsou květiny a hmyz, má tato kamera schopnost makro zaostření. S nastavením zoomu se může kamera zaměřit na objekty tak blízko jako 13/16 „z objektivu. S nastavením zoomu se může kamera zaměřit na objekty až do 35-1/2 „z objektivu.

Poznámka: Minimální vzdálenost potřebná k zaměření na subjekt, pokud není v makro režimu, je 19-3/4 „(široký).

AF ILLUMINÁTOR: Iluminátor autofokusu, umístěný na přední straně fotoaparátu poblíž objektivu. Zaměření je dosaženo, pokud světlo AF osvětlení dosáhne předmětu. Iluminátor AF má řadu až 8.8 ‚Když je zoom na celé široké pozici a až 8.5 ‚v plné pozici teleobjektivu.

Automatické výkony: Pokud fotoaparát nepracujete přibližně 3 minuty během nahrávání nebo přehrávání, automaticky se vypne, aby se zachránil napájení baterie.

Hood s objektivem: Když střílíte v podmínkách jasného osvětlení, jako je venku, může být dodávaná kapuce objektivu použita ke zvýšení kvality obrazu blokováním přebytečného světla.

Adaptér: Dodaný adaptér vám umožňuje používat volitelné čočky z detailního, tele nebo širokého konverze.

Informace o baterii: Tato jednotka je dodávána se dvěma kovovými bateriemi „AA“ kovového hydridu (1.2 volty/2500 mAh). Fotoaparát je také kompatibilní s alkalickými bateriemi „AA“.

Baterie LCD/hledáček Počet obrázků Životnost baterie (minuty)
NH-AA-DB NIMH (dodáno) LCD Přibližně 340 Přibližně 170
Hledáček Přibližně 370 Přibližně 185
„AA“ alkalin (volitelné) LCD Přibližně 50 Přibližně 25
Hledáček Přibližně 60 Přibližně 30
Baterie Počet obrázků Životnost baterie (minuty)
NH-AA-DB NIMH (dodáno) Přibližně 8600 Přibližně 430
Baterie Životnost baterie (minuty)
NH-AA-DB NIMH (dodáno) LCD Hledáček
Přibližně 190 Přibližně 230

Režimy natáčení obrazu: Můžete si vybrat jeden z následujících režimů natáčení:

 • Auto: Fotoaparát automaticky upravuje zaostření, expozici a vyvážení bílé.
 • Program Auto: Umožňuje vám střílet automaticky upravenou expozicí (rychlost závěrky i hodnota clony). Můžete získat přístup k funkcím z nabídky.
 • Priorita rychlosti závěrky: Vyberete rychlost závěrky, fotoaparát provádí další úpravy. Funkce dostupné z nabídky.
 • Priorita clony: Vyberete hodnotu clony, fotoaparát provádí další úpravy. Funkce dostupné z nabídky.
 • Manuální expozice: Můžete ručně upravit rychlost závěrky a hodnotu clony. Funkce dostupné z nabídky.
 • Výběr scény: Z následujících režimů si můžete vybrat podle podmínek scény. (Funkce dostupné v nabídce):
 • Vysoká citlivost: Fotoaparát střílí bez záblesku při slabém světle a snižuje rozmazání.
 • Twilight: Pro střelbu vzdáleného nočního pohledu. Doporučuje se stativ.
 • Twilight Portrét: Pro střelbu předmětů v popředí v noci. Doporučuje se stativ.
 • Pláž: Pro střelbu na přímořské nebo jezerové scény. Modrá voda je jasně zaznamenána.
 • Vysokorychlostní závěrka: Pro střílení pohyblivých předmětů venku nebo na jiných jasných místech.
 • Krajina: Pro fotografování daleko od.
 • Portrét: Kamera se pevně zaměřuje na toto téma.

Efekty obrázku: Pokud je to žádoucí, můžete vybrat jeden z následujících efektů obrázku:

 • B W: Obrázek je zaznamenán v monochromatickém.
 • SEPIA: Obrázek je sépií tónovaný jako stará fotografie.
 • Přirozené: Obraz má tichou barvu.
 • Živý: Obraz má jasnou a hlubokou barvu.

Nepřetržité fotografování: Můžete natočit sekvenci fotografií pomocí jednoho z následujících režimů:

 • Režim Burst: Když stisknete a podržíte tlačítko Shatter, můžete natočit obrázky, dokud nebude nařízen maximální počet obrázků. Maximální počet obrázků natočený nepřetržitě závisí na velikosti obrazu a nastavení kvality obrázku:
 • 7m:
 • Dobře: 5 obrázků
 • Standard: 8 obrázků
 • Dobře: 5 obrázků
 • Standard: 8 obrázků
 • Dobře: 6 obrázků
 • Standard: 11 obrázků
 • Dobře: 9 obrázků
 • Standard: 17 obrázků
 • Dobře: 15 obrázků
 • Standard: 27 obrázků
 • Dobře: 85 obrázků
 • Standard: 100 obrázků
 • Dobře: 15 obrázků
 • Standard: 27 obrázků

Režimy Flash: Flash automaticky hází, když je okolí tma. Doporučená vzdálenost pro použití blesku je 11.8 „do 29.5 ‚(široký) a 35.5 „až 22.3 ‚(teleobjektiv) Když je ISO nastaveno na automatické automatické. Flash můžete nastavit na jeden z následujících režimů:

 • Auto: Fotoaparát se rozhodne použít záblesk na základě podmínek osvětlení.
 • Nucené blesk: bleskové západky s každým výstřelem bez ohledu na podmínky osvětlení.
 • Slow Synchro: Flash se používá bez ohledu na množství okolního světla, ale rychlost závěrky je za tmavých podmínek pomalejší, což vám umožňuje jasně střílet pozadí, které je mimo oblast osvětleného záblesku.
 • ŽÁDNÝ FLASH: Blesk nevystřelí bez ohledu na podmínky osvětlení.

Poznámka: Fotoaparát má také nastavení „redukce červeného očí“, které způsobí předběžný záblesk před snížením jevu červeného oka, aby se snížil. V nabídce nastavení může být zapnuto/vypnuto.

Rychlost ISO: Rychlost ISO lze nastavit na auto, 80, 100, 200, 400, 800 nebo 1000. Při fotografování za tmavých podmínek nebo natáčení rychle se pohybujícího předmětu byste měli použít nastavení vysokého čísla. Při nahrávání vysoce kvalitních obrázků použijte nastavení nízkého čísla.

Režimy měření: Můžete si vybrat z následujících režimů měření:

 • Multi-Tattern: Obraz je rozdělen do více oblastí a měření se provádí v každé oblasti. Kamera posoudí polohu subjektu a jas pozadí a určuje vyváženou expozici.
 • Centrum váženo: Fotoaparát měří střed obrazu a určuje expozici na základě jasu subjektu.
 • Měření spotu: Fotoaparát měří pouze část předmětu. Užitečné, když je předmět podsvícený nebo když existuje silný kontrast mezi subjektem a pozadím.

Kompenzace EV: Vystavení obrázku můžete upravit. 2ev v přírůstcích 1/3ev.

Histogram: Histogram je graf ukazující jas obrazu. Live Histogram Display je k dispozici v režimech záznamu i přehrávání, což usnadňuje vyhodnocení správné expozice.

NR Slow Shutter: Během dlouhých expozic se funkce NR pomalá závěrka aktivovala automaticky, aby se snížila hluk obrazu.

Vyvážení bílé: Když je vyvážení bílé nastaveno na auto, vyvážení bílé je nastaveno automaticky v reakci na stav subjektu a celková rovnováha barev je upravena. Při fotografování za zvláštních osvětlovacích podmínek si můžete vybrat nastavení ručně. Nastavení vyvážení bílé (a nastavení teploty barev v závorkách) jsou následující:

 • Auto: Automaticky nastavuje vyvážení bílé
 • Denní světlo: Přizpůsobuje se venku, střílení nočních scén, neonových značek, ohňostroje, východu slunce nebo podmínek před a po západu slunce
 • Zataženo: upraví zakalenou oblohu
 • Fluorescenční: Nastavuje zářivkové osvětlení
 • Žádě: Úpravy pro místa, kde se podmínky osvětlení rychle mění, jako je party hala nebo pod jasným osvětlením, jako je fotografické studia
 • Flash: Nastaví podmínky blesku
 • Jeden tlak: upraví vyvážení bílé v závislosti na zdroji světla
 • Jedna sada push: Zapamatuje si základní bílou barvu, která bude použita v režimu One Push

Film MPEG VX: Kromě nahrávání statických obrázků můžete také nahrávat pohyblivé obrázky se zvukem. Pohybující se obrázky jsou zaznamenány ve formátu MPEG1. K dispozici jsou následující velikosti obrázků: 640 x 480 (pokuta. 30 snímků za sekundu), 640 x 480 (standard. 17 snímků za sekundu) a 160 x 112 (pošta. 8 snímků za sekundu). Můžete také nahrávat filmy v makro režimu pro vynikající detaily. Pokud chcete být ve filmu, můžete použít funkci samosprávy fotoaparátu. Filmy s velikostí nastavenou na 640 x 480 (pokuta) lze zaznamenat pouze na duo pro duo paměťové hůlky.

Poznámka: Flash jednotky nebude fungovat ve filmovém režimu.

Přibližná kapacita záznamu stativního obrazu:

Velikost obrázku Kvalita obrazu Kapacita
30 MB (vnitřní paměť) 32 MB 64 MB 128 MB 256 MB 512 MB 1 GB 2 GB
7m (3072 x 2304) Pokuta 8 9 18 37 67 137 279 573
Standard 17 18 36 73 132 268 548 1125
3: 2 [3072 x 2048 (3: 2)] Pokuta 8 9 18 37 67 137 279 573
Standard 17 18 36 73 132 268 548 1125
5m (2592 x 1944) Pokuta 12 12 25 51 92 188 384 789
Standard 22 23 48 96 174 354 723 1482
3M (2048 x 1536) Pokuta 19 20 41 82 148 302 617 1266
Standard 34 37 74 149 264 537 1097 2250
2M (1632 x 1224) Pokuta 31 33 66 133 238 484 988 2025
Standard 57 61 123 246 446 907 1852 3798
VGA (640 x 480) Pokuta 183 196 394 790 1428 2904 5928 12154
Standard 459 491 985 1975 3571 7261 14821 30385
16: 9 (HDTV) (1920 x 1080) Pokuta 31 33 66 133 238 484 988 2025
Standard 57 61 123 246 446 907 1852 3798

Přibližná kapacita nahrávání filmů:

Velikost obrázku Kapacita
30 MB (vnitřní paměť) 32 MB 64 MB 128 MB 256 MB 512 MB 1 GB 2 GB
Film: 640 (v pořádku) 2 minuty, 50 sekund 6 minut 12 minut, 20 sekund 25 minut, 10 sekund
Film: 640 (Standard) 1 minuta, 20 sekund 1 minuta, 20 sekund 2 minuty, 50 sekund 5 minut, 50 sekund 10 minut, 40 sekund 21 minut, 40 sekund 44 minut, 20 sekund 1 hodina, 31 minut
Film: 160 21 minut, 50 sekund 22 minut, 40 sekund 45 minut, 30 sekund 1 hodina, 31 minut, 30 sekund 2 hodiny, 51 minut, 20 sekund 5 hodin, 47 minut 11 hodin, 44 minut, 20 sekund 24 hodin, 18 minut, 20 sekund

Prohlížení, úpravy a tisk obrázků

Zobrazení obrázků: Statické a pohyblivé obrázky lze přehrávat zpět na barevné LCD obrazovce fotoaparátu, jinak mohou být obrázky přeneseny do počítače, kde je lze zobrazit nebo manipulovat pomocí kompatibilního softwaru. Kromě toho lze obrázky přehrávat v televizi (NTSC nebo PAL), pokud má televize vstup RCA Composite Video vstup.

Indexový režim: Kromě prohlížení obrázků jeden po druhém na celé obrazovce můžete zobrazit více obrázků v režimu indexu najednou. Tato funkce vám umožní zobrazit 9 obrázků najednou, což vám umožní snadno najít požadovaný obrázek.

Služba Slide: Funkce SLIDE SHOW vám umožňuje přehrávat zpět obrázky jeden po druhém. Interval mezi obrázky lze upravit, což vám umožní vybrat 3, 5, 10 a 30 sekund nebo 1 minutu. Můžete si vybrat přehrávání složek (všechny obrázky ve vybrané složce) nebo všechny přehrávání (všechny obrázky na duo paměti). Když je vybráno opakování, obrázky jsou přehrávány v souvislé smyčce.

Smazání/Ochrana obrázků: Vybraný obrázek můžete smazat nebo můžete odstranit všechny nechráněné obrázky najednou. Aby se zabránilo náhodnému smazání obrázku, lze jej chránit.

Zoom Playback: Můžete zvětšit zaznamenaný statický obrázek a zaznamenat zvětšenou položku jako nový soubor. Chcete.li vybrat oblast, která má být zvětšena, můžete posunout zvětšení „rám“ nahoru/dolů/doleva/vpravo/vpravo a upravit zoom pomocí tlačítka W/T. Nemůžete použít přehrávání zoom s filmy nebo obrázky natočenými v režimu víceúhelníku.

Změna změny velikosti: Po zachycení obrázku (pouze obrázky pouze) můžete změnit velikost a uložit jej jako nový soubor. Obrázky lze změnit na 7 m, 5 m, 3m, 2 m nebo VGA. Původní obrázek je zachován i po změně změny. Nemůžete změnit velikost obrázku na obrázek 16: 9 nebo 3: 2 velikosti.

Značka objednávky tisku: Můžete umístit značku objednávky na tisk na statické obrázky zaznamenané s tímto fotoaparátem. Tato značka je vhodná, když máte vytištěné obrázky v obchodě, který odpovídá standardu DPOF (formát digitálního tisku).

Pictbridge Compatible: Můžete snadno tisknout obrázky nahrávané na tomto fotoaparátu připojením k tiskárně kompatibilnímu s Pictbridge. Kameru můžete připojit prostřednictvím dodávaného kabelu USB.

Exif Print (EXIF 2.21): DSC-H5 odpovídá „EXIF PRINT“, celosvětovému standardu. Vitální nastavení kamery (například: režim expozice, vyvážení bílé, doba expozice) a data scény jsou zaznamenány do obrazového souboru, když je zachycena. Tiskárny kompatibilní s „EXIF Print“ jsou schopny tyto informace použít k výrobě vysoce kvalitních fotografií, přesně tak, jak byly určeny v době zachycení. Tento inteligentní komunikační proces také umožňuje tiskárně korigovat špatné osvětlení nebo chyby, což má za následek fotografie, které mohou být ještě lepší než originály.

Print Image Throubing III: tiskový obrázek odpovídající III (str.I.M. Iii), nejnovější verze technologie vyvinuté společností Seiko Epson Corporation, zajišťuje, že p.I.M. Digitální fotoaparáty a tiskárny s podporou II. Po zachycení obrázku fotoaparát automaticky označí obrázek s četným nastavením optimálního obrazu a zahrnuje jej jako součást záhlaví EXIF ​​tisku v souboru JPEG. A p.I.M. Foto tiskárna s povoleným II číst a využívá informace za účelem vytvoření nejpřesnějšího tisku.

Poznámka: Kamery s P.I.M. Iii jsou zcela kompatibilní s tiskárnami s původním p.I.M. a str.I.M. II technologie.

Software: DSC-H5 je dodáván s divákem Cyber-Shot, který vám umožňuje provést následující:

 • Importujte obrázky natočené s kamerou a zobrazte je na počítači
 • Organizujte obrázky na počítači do kalendáře datem natáčení
 • Retuch, tisk a odesílání statických obrázků jako přílohy e-mailu

Požadavky na systémy: Dodaný software lze použít na počítači se systémem Windows, ale nelze jej použít na Macintosh. Váš počítač Windows musí mít tyto minimální systémové požadavky:

 • Operační systém: Windows 2000 Professional, Windows Millennium Edition, Windows XP Home Edition nebo Windows XP Professional Edition Pre-Instalované
 • CPU: Pentium III 500 MHz nebo rychlejší (doporučeno Pentium III 800 MHz)
 • Paměť: 128 MB nebo více (doporučuje se 256 MB)
 • Pevný disk: 200 MB nebo více
 • Zvuk: 16bitová stereofonní zvuková karta se stereofonními reproduktory
 • Displej: 800 x 600 teček nebo více barev; Vysoká barva (16bitová barva, 65 000 barev) nebo více

Recenze Sony CyberShot DSC-RX100 VI

Mé zaměření jsou obrázky a zařízení, která je zachycují. Posledních 10 let jsem zakryl kamery v PCMag, což mi dalo sedadlo přední řady pro DSLR k zrcadlení přechodu, revoluci kamery smartphonu a mainstreamové přijetí dronů pro letecké zobrazování. Najdete mě na Instagramu @jamespfisher.

Sečteno a podtrženo

Společnost Sony Cyber-Shot DSC-RX100 VI poskytuje prémiovou kvalitu obrazu, přizpůsobení a povrchové úpravy a funkce v schopném formovém faktoru, ale vyžaduje statnou cenu.

Editoři PCMag vybírají a kontrolují produkty nezávisle. Pokud si koupíte přidružené odkazy, můžeme vydělat provize, které pomáhají podporovat naše testování.

Klady

 • 8x objektiv zoomu.
 • Velký 1palcový snímač obrazu.
 • Rozlišení 20MP.
 • Až 24 snímků sv.
 • Naklápěcí LCD.
 • Velké vyskakovací evf.
 • 4K video s podporou HDR.
 • Ultra pomalý pohyb při 1080p.

Nevýhody

 • Drahý.
 • Nelze spustit video, zatímco obrázky píše na kartu.
 • Omezené dotykové funkce.
 • Hustý systém menu.

Sony Cyber-Shot DSC-RX100 VI specifikace

Sony Cyber-Shot DSC-RX100 VI (1 199.99) je v podstatě RX10, ale menší. Pokrývá stejný rozsah zoomu jako první 1palcový můstkový fotoaparát společnosti Sony, a přestože jeho objektiv není tak jasný, když se přiblíží, zapadá do vašeho IT, ale není to levně, ale v 1 200, je to nejdražší fotoaparát, který jsme „Viděl jsem, že se nebude chlubit odznakem Hasselblad nebo Leica. Jeho kvalita obrazu a sestavení jsou prvotřídní, pomáhají ospravedlnit cenovou značku a získat doporučení našich editorů. Pokud se vám líbí myšlenka fotoaparátu, ale snaží se ospravedlnit její náklady, 800 Panasonic ZS200 je dobrá, cenově dostupnější alternativa. ale kromě jeho delšího rozsahu zoomu to není úplně stejné jako RX100 VI.

Design: Velký zoom, malé tělo

Původní verze RX100 byla průkopnickou kamerou v době svého vydání 2012. Jeho 1palcový obrazový senzor běžel kruhy kolem konkurenčních kamer s bodem a shootem-formát senzoru je asi čtyřikrát větší jako obrazové senzory nalezené v typických modelech point-and-shoot. A zatímco jeho 28-100 mm f/1.8-4.9 objektivu byla na dlouhém konci slabá, netrvalo dlouho, než to Sony napravila. Pokračoval v iteraci designu a přidal širší clonu (ale kratší) objektiv zoomu počínaje RX100 III, což zůstává volbou našich editorů pro prémiové kamery.

Od roku 1982 PCMag testoval a ohodnotil tisíce produktů, aby vám pomohl přijímat lepší rozhodnutí o nákupu. Podívejte se, jak testujeme. (Otevře se v novém okně)

Panasonic Lumix DC-ZS200

Canon PowerShot G9 X Mark II

Leica D-Lux (typ 109)

Než se ponořím do RX100 VI (1 198.00 v Amazonu) (Otevře se v novém okně). Podívejme se na jeho místo na trhu. Nenahrazuje žádný předchozí model RX100. K dnešnímu dni je jediná kamera RX100, která má být ukončena a nahrazena, RX100 V, která byla nahrazena RX100 VA krátce poté. Existuje absurdní množství abecední polévky, která si ve vaší hlavě udrží jasné, a nyní, když se Sony zlomila z přísných římských číslic při pojmenování, jsou vody dále zabláceny. Dlouhá čočka RX100 VI se dostatečně liší od ostatních v sérii, že si opravdu přeji, aby to Sony jednoduše nazvala RX200.

Design objektivu III/IV/V/VA, 24-70 mm f/1.8-2.8, je krátký zoom postavený pro mělkou hloubku ostrosti a střelbu s nízkým osvětlením. RX100 VI Sports A (ekvivalent full-frame) 24-200 mm zoom, ale s užším f/2.8-4.5 rozsahu clony. Je to více podobné tomu většímu bratranci, modely mostů RX10 a RX10 II v pokrytí, ačkoli oba tito střelci s 1 palcem používají 24-200 mm f/2.8 čoček s vynikajícím makro schopností. RX100 VI neodpovídá ani jeho sourozencům mostu ani modely RX100 s objektivem 24-70 mm v makro schopnosti. Může se zaměřit na 3.2 palce na širokém konci, ve srovnání s 2-palcovým zaostřením dostupným v předchozích modelech. Na závěr teleobjektivu potřebuje VI alespoň 3.3 stopy mezi kamerou a předmětem zaostřit.

Není to poprvé, kdy jsme viděli fotoaparát senzoru s dlouhým zoomem 1 palce ve schopném formovém faktoru. Panasonic zahájil trend se svým zklamáním ZS100 a pokračoval ve svém pokračování ZS200, který prodává za 800. Nemá to fit nebo dokončení RX100 VI, a přestože jsme stále v procesu testování ZS200, budeme hovořit o rozdílech v kvalitě jeho objektivu 24-360 mm a 24- 200mm zoom později.

Přestože má delší rozsah zoomu, je RX100 VI ve srovnání s kamerami, které před ním přišly. Měří 2.3 x 4.0 za 1.7 palců (HWD) a váží 10.6 uncí. Je menší a lehčí než ZS200, který přichází ve 2.6 x 4.4 x 1.8 palců a 12 uncí.

Kamera je umístěna v kovovém exteriéru, dokončena v matné černé bez příliš mnoha ozdoby. Logo Sony je v horním rohu v bílé barvě, s odznakem Zeiss v modrém dolním rohu. objektiv má také značku Zeiss. I když se při zapnutí kamery zhroutí do těla, čočka nesedí úplně spláchnutí. Prostor není ponechán nevyužitý. obklopuje ho programovatelný ovládací prsten. Ve výchozím nastavení upravuje závěrku nebo clonu na základě režimu střelby, ale můžete jej změnit tak, aby fungoval jako ovládání přiblížení, upravit ISO, nastavit kompenzaci expozice (EV) nebo provést jinou jinou funkci. Nastavil jsem to tak, aby upravil EV, protože kamera nemá vyhrazené nastavení číselníku pro tuto funkci.

Pop-up EVF a Flash oba zatahují do horní desky, když se nepoužívají, a jsou zvednut s mechanickým spínačem. EVF se mírně liší od předchozích v tom, že nemusíte přitahovat okulár směrem k vám, aby se to správně soustředilo. Nevýhodou je, že při používání musíte být opatrní. stiskněte hledáček proti brýlem a okulár se může vzdát a vyhazovat OLED panel vynucen.

Ale musíte se věnovat trochu péči, stojí za to, když vezmete v úvahu velikost a kvalitu EVF. Je to výrazně větší pro oko, než to, co získáte s konkurenční Panasonic ZS200. 0.39 palců měřeno diagonálně. a extrémně ostré při 2 359 tisících teček. K dispozici je nastavení dioptrie pro úpravu EVF tak, aby odpovídalo vašemu zraku.

Nejlepší ovládací prvky nejsou rozsáhlé. Má tlačítko ON/OFF, vydání zoomu a vydání Shutter a vytočení režimu. Všechny zadní ovládací prvky jsou umístěny vpravo od LCD, které zabírá většinu dostupného prostoru. Tlačítko záznamu je zasazeno na pravou stranu zadního palec. Pod ním najdete tlačítka FN a nabídky, zadní ovládací kolo a smazat a přehrávat.

Zadní kolo se používá pro ovládání clony a závěrky, v závislosti na režimu, a má směrové lisy pro upravení režimu pohonu, výstupy, EV a množství informací uvedených na LCD nebo EVF. Jeho středové tlačítko aktivuje ve výchozím nastavení Eyeaf (většina tlačítek je programovatelná), velmi užitečná funkce pro portréty. Ergonomicky je trochu trapné držet zadní tlačítko a při používání EVF stisknout závěr.

Tlačítko FN spustí nabídku nastavení na obrazovce pro rychlý přístup k dalším možnostem. Není to dotek citlivý-nic z nabídek-což je zvláštní rozhodnutí. Systém nabídek je trochu hustý, s desítkami možností rozložených na více stránkách. Je to svědectví o tom, kolik může kamera udělat, ale může být skličující navigaci. Nejlepší je strávit hodinu nebo dvě s kamerou, abyste ji nastavili podle svého představení, když ji poprvé rozbalíte, takže nemusíte procházet nabídkami, když byste měli být venku zachytit obrázky.

Touch však funguje pro jiné věci. Při fotografování fotografií nebo videa můžete klepnout na zadní LCD a nastavit zaostřovací bod, a zatímco se nemůžete přiblížit k přiblížení nebo přejetím výstřelů při přehrávání, můžete přejetím pohybovat se kolem obrázku při kontrole zvětšené verze. Kvalita displeje je prémiová, velikost 3 palce s 921k tečkami rozlišení a zavěšeným designem. Může otočit celou cestu vpřed pro selfie snímky nebo video a také úhly až na 90 stupňů, sedí spláchnutím se dnem fotoaparátu.

Připojení: Paprsek do telefonu

Objektiv RX100 VI z něj dělá ideální fotoaparát pro cestování, protože zvládne mnoho různých situací a jeho velikost znamená, že je to neomylný sbalení. Pokud chcete Instagram z silnice, kamera zahrnuje Bluetooth a Wi-Fi, takže můžete bezdrátově převádět obrázky a videa do svého zařízení Android nebo iOS pomocí mobilní aplikace Free Sony PlayMeMories.

K dispozici je jediný port Micro USB, který se používá pro přenos a nabíjení dat. Společnost Sony zahrnuje kabel Micro USB a AC adaptér v krabici, ale ne externí nabíječku. Můžete očekávat, že natočíte asi 240 obrázků na plně nabité baterii (podle standardů CIPA) pomocí LCD. Společnost Sony uvádí, že jej můžete rozšířit na 310 povolením úspory energie, ale EVF využívá více energie, takže kamera je při použití hodnocena pouze pro 220 výstřelů.

Tato čísla jsou dobrými pokyny, ale mohou se velmi lišit v závislosti na tom, jak používáte kameru. Fotografování obrovských výbuchů obrázků bude více činit a nahrávání standardního nebo pomalého pohybového videa a přenos fotografií přes Wi-Fi bude jíst do výdrže baterie. Můžete se dobít na cestách přes USB baterii a kamera bude fungovat při nabíjení. Ale pro cestování bych doporučil vyzvednout si náhradní baterii a externí nabíječku.

Kromě konektoru micro USB existuje port micro HDMI. Neexistuje však žádný způsob, jak se připojit nebo připojit externí mikrofon. budete se chtít přesunout na větší sérii RX10, pokud je to priorita.

Slot pro baterie a paměťové karty jsou přístupné přes spodní desku. RX100 VI podporuje karty UHS-I SD Duo Media, ale nepodporuje nejrychlejší karty UHS-II.

Výkon: Go Speed ​​Racer

RX100 V byla první kamera s autofokusem detekce fáze na senzoru a funkce pokračuje s VI. Detekce fáze, kombinovaná se senzorem s designem, který umožňuje extrémně rychlé zpracování dat, poskytuje střelbu až na 24 snímků s uvedením na snímky s sledováním subjektu, a to i v surovém formátu. Střelba, která je rychlá, je pro většinu scénářů nadměrné, ale mít ji jako možnost je jistě výhoda. Můžete také nastavit fotoaparát, aby natáčel na rychlé, ale rozumnější 10 snímků za sekundu.

Vyrovnávací paměť kamery zvládne asi 106 rawjpg, 108 surových nebo 231 jpg snímků, než se vyplní. Ale psaní všech těchto fotografií na paměťovou kartu trvá dlouho. 90 sekund za RAWJPG, 62 sekund pro RAW, nebo 80 sekund pro JPG. Jak se vyčistí vyrovnávací paměť.

V jiných ohledech, rychlost kamery nezanechává nic, co by mělo být žádoucí. Začíná, zaostřuje a požádá asi 1.8 sekund, zámky se zaostřují téměř v žádném čase v jasném světle a asi 0.4 sekunda ve velmi slabých podmínkách.

Kvalita obrázku: Nejlepší můžete získat ve svém

Objektiv RX100 VI nemá tolik dosahu jako Panasonic ZS200, ale naše testy ukazují, že je ostřejší a F-Stop nám říká, že zachycuje více světla. Při 24 mm f/2.8 Sony skóre 2 477 řádků na iMatest’s (otevírá se v novém okně) standardní test ostrosti váženého ostrosti. Kvalita obrazu je po většinu rámu silná, ale okraje jsou trochu měkké, na 1 331 řádcích. To je menší rozlišení, než chci vidět minimálně ze 20MP senzoru, 1 800 řádků.

Rozlišení drží stabilní na f/4 a f/5.6. Na f/8 je mírný pokles průměrné ostrosti (2 263 řádků), ale okraje jsou silnější, 1 554 linek. Můžete střílet na f/11, ale neměli byste. to spadne kvalita obrazu, snižuje skóre až na 1 713 řádků.

Nějaká hranová měkkost při 24 mm není v kompaktním neslýchání a je to opravdu jediná špatná věc, která je třeba říci o objektivu RX100 VI. Při 50 mm maximální clona klesla na f/4, ale celková kvalita obrazu je silná. V průměru vidíme 2 341 linek, a zatímco okraje nejsou tak ostré jako střed, jsou docela svěží při 2 045 liniích. Skočení kvality obrázku na f/5.6 (2 897 řádků), s hranami, které jsou jen asi 200 řádků za průměrným skóre. Na f/11 vidíme 2 549 řádků na f/8 a 1 918 řádcích.

Při nastavení 100 mm je maximální clona f/4. Objektiv zde ukazuje 2 838 řádků s hranami, které se dotýkají 2 700 řádků. není mrtvý ani výkon přes rám, ale je blízko. Vidíme 2 863 řádků na f/5.6, 2 571 řádků na f/8 a 1 865 řádků na f/11.

Kvalita obrazu drží 200 mm. Na f/4.5 Vidíme v průměru 2 462 linek, a zatímco okraje nejsou tak ostré, jsou stále přijatelné na 1 843 řádcích. Na f/5.6 Existuje 2 630 řádků, s hranami, které vykazují asi 2 000 řádků, a na f/8 (2 457 linek) a znatelnější linky na f/11 (1 615 řádků) je mírný pokles na průměr.

sony, cyber-shot, dsc-h5, cyber, shot

Objektiv na konkurenční Panasonic ZS200 má delší rozsah zoomu, ale není tak ostrý. V nejlepším případě ukazuje asi 2 300 řádků (v nastavení 50 mm) a jeho hranový výkon je velmi slabý při 24 mm a výrazně měkčí než RX100 VI po zbytek jeho řady zoomu.

Jedna z výhod 1-palcového senzoru nad 1/2.3palcové vzory, které obvykle najdete v bodových a střelcích a vlajkové lodi smartphony je kvalita obrazu při vyšších nastaveních ISO používané při fotografování v tlumeném světle.

Při fotografování JPGS při nastavení výchozího nastavení udržuje RX100 VI hluk menší než 1.5 procent prostřednictvím ISO 3200, dvě zastávky pod svým nejlepším nastavením ISO 12800. Samozřejmě se tam dostane použitím nějaké redukce hluku na obrázky. Neexistuje žádná znatelná degradace v kvalitě obrazu od nastavení základny ISO 125 až ISO 800. Na ISO 1600 je velmi mírný krok zpět, ale ten, který si všimnete pouze při tisku velkého nebo oříznutí. Podrobnosti jsou znatelněji rozmazány na ISO 3200. Kvalita obrazu trpí mnohem znatelnějším nastavením ISO 6400 a 12800.

Převedl jsem RAW obrázky pomocí beta verze Adobe’s DNG Converter a zpracoval jsem naše obrázky laboratorních testů pomocí klasického CC Lightroom s výchozím nastavením vývoje. Při práci v RAW režimu můžete zachytit ostré obrázky s malým důkazem hluku prostřednictvím ISO 800. Na ISO 1600 a 3200 je trochu obilí, ale nezasahuje to od detailů. Zatlačte kameru na ISO 6400 a horní nastavení ISO 12800 a vás přivítá velmi drsné výsledky, i když natáčení v surovém formátu.

Video: 4k a zpomalený

Přestože nepodporuje externí mikrofon, který omezuje použití fotoaparátu pro velmi vážné video práce, má RX100 VI několik vynikajících schopností pro zaznamenávání pohyblivých obrázků. Může nahrávat 4K video při 24 nebo 30fps podle vašeho výběru 60 nebo 100 Mb / s a ​​1080p je také k dispozici na až 120fps.

Na 4K video je velmi mírná plodina. není to opravdu patrné, pokud nepracujete z stativu a přepínání mezi Still a Video Capture. Záběry jsou velmi ostré a kamera hladce zaostává na poptávku a sleduje se pohybující se předměty s aplombem. Nahrávání proxy je podporováno-je to funkce, která zaznamenává soubor 4K i s nižším rozlišením, takže můžete snadno upravit záběry z nižšího rozlišení a poté aplikovat úpravy na 4K klip, aniž byste příliš zatěžovali vaši pracovní stanici.

Pokud střelba na 120fps není dostatečně dobrá, můžete přesunout vytáčení režimu do pozice HFR pro vysokou snížení snímků. V tomto režimu máte možnost střílet na 240, 480 nebo 960fps, vykresleno do souboru, který hraje zpět 24, 30 nebo 60 snímků za sekundu. Je to trochu složité. musíte předběhnout a zarážet výstřel a spustit vyrovnávací paměť před zahájením nahrávání. A vykreslení videa trvá dlouho. Děje se to v reálném čase, takže pokud zaznamenáte několik sekund záběrů, může to trvat minutu nebo dvě, než vykreslujete, během kterého nedokážete fotoaparát použít pro nic jiného.

Kvalita videa s pomalým pohybem se liší v závislosti na míře zachycení. Záběry 240fps vypadá nejlépe, protože jeho rozlišení zachycení není tak daleko za 1080p a závěrka může vystřelit 1/240 sekundy, takže ISO nemusí být tlačena tak vysoko. Mám sklon střílet na 480 snímků za sekundu, protože je to dobrý kompromis v kvalitě a rychlosti. Video 960fps je oříznuté, vážně převáděné a závěrka musí vystřelit 1/960 sekundy, aby zachytila ​​každý snímky-je nejlépe vyhrazeno pro použití ve velmi jasném světle.

Ideální společník

Společnost Sony Cyber-Shot DSC-RX100 VI je cena za prémii, ale odlišuje se od konkurence s menšími cenami. Její objektiv se nezvětší, pokud jde o levnější Panasonic ZS200, ale to, co mu chybí v teleobjektivu. Fit a Finish jsou také znatelně lepší. Sony má větší EVF, naklápěcí dotykový LCD a menší, lehčí design než ZS200.

Což neznamená, že ZS200 je špatná kamera. není to tak dobré jako leštěné jako Sony, ale je to také o 400 méně. Delší zoom ZS200 je určitě lákavější na papíře, ale pokud se nejedete na Safari, najdete rozsah 24-200 mm pokryje většinu obrázků, které chcete. Pokud si přeji, aby objektiv měla trochu více pokrytí úhlu, ale 24 mm je nejširší úhel, který najdete ve fotoaparátu.

Jsme pojmenováváme RX100 VI jako volbu našich editorů. Neopustí RX100 III, což také vydělává tento rozdíl. Přestože je součástí stejné rodiny, kratší, jasnější zoom RX100 III z něj dělá zřetelně odlišný fotoaparát. Ať už dáváte přednost jeho 24-70 mm f/1.8-2.8 nebo VI je 24-200 mm f/2.8-4.5 je velmi závislý na typu obrázků, které chcete udělat. Pokud se více zajímáte při zachycení obrázků v dim interiérech nebo na ulicích města v noci, iii, iv nebo VA jsou všechny lepší, v závislosti na vašem rozpočtu a chce, pokud jde o rychlost videa a burst.

Existují i ​​jiné přátelské kamery se senzory 1 palce. Canon má několik, včetně vynikajícího G7 x Mark II, a Panasonic má svůj LX10, ale žádný model nemá hledáček a oba mají kratší rozsahy zoomu než RX100 VI.

Sony nebyla první, kdo prodával s schopným kompaktem s velkým rozsahem zoomu a 1-palcovým senzorem-čest jde na Panasonic. Ale RX100 VI je lepší fotoaparát než Panasonic ZS100 nebo ZS200, přestože má objektiv, který není tak ambiciózní z hlediska teleobjektivu. Je to také dražší, ale je to prostě případ získání toho, za co zaplatíte.

Spárování skvělé kvality obrazu s brilantním ohniskem, Sony Cyber-Shot RX10 IV vám poskytne all-in-one kameru s DSLR-beating zoom dosah a rychlým AF.

Verdikt živého vědy

Společnost Sony Cyber-Shot RX10 IV poskytuje působivou řadu 25x zoom a skvělou kvalitu obrazu, což je ideální pro divokou zvěř a všestrannou fotografii.

Klady

 • Univerzální objektiv 24-600 mm
 • Skvělá kvalita obrazu, se syrovým
 • Rychlý výkon autofokusu

Nevýhody

Proč můžete věřit živé vědě

Naši odborní recenzenti tráví hodiny testováním a porovnáváním produktů a služeb, takže si můžete vybrat ty nejlepší pro vás. Zjistěte více o tom, jak testujeme.

Typ: Senzor mostu: 20.1MP 1 ”Mount CMOS čočky: N/A ISO Range: 100-12800 Rozlišení hledáčku: 2.36m Dots Video schopnost: 4k 30p / 1080p 120p Hmotnost: 2.Velikost 41 liber: 5.22 x 3.70 x 5.71 palců Typ paměťové karty: SD

Sony Cyber-Shot RX10 IV je prémiová, špičková mostní kamera. Pokud jsou pro vás nové mosty, nabízejí fotografické řešení All-in-One, které kombinuje manipulaci s stylem a ovládací prvky ve stylu DSLR, výkon bez zrcadla a všestranná objektiv zoomu, který vám dává dosah, který by vyžadoval více čoček a tisíce. dolary na konvenční kameře.

Zatímco jeho rozsah zoomu 25x, pokrývající 24-600 mm v podmínkách s plným rámem, je velmi působivý, ve srovnání s něčím, jako je Nikon Coolpix P1000, bledne s jeho zoomem 125x, 24-3000 mm. Co však v dosahu kompromisuje RX10 IV, nahradí kvalitu obrazu a nabízí větší senzor s vynikajícím rozlišením a citlivost ISO (slabé světlo).

Stručně řečeno, je to jedna z nejlepších fotografování volně žijících živočichů, protože vám dává vysoce kvalitní fotografie-spolu s pomalým pohybem a 4K video-s takovým rozsahem zoomu, což znamená z celého serengeti stisknutím tlačítka zoomu.

Může to opravdu nahradit tradiční DSLR nebo zrcadlovou kameru a sáček plnou čoček? Podle mého názoru, ano, může to. a dokonce i profesionální fotograf může získat obrázky, které by jinak chyběly, díky rychlosti a pohodlí, které poskytuje.

Sony Cyber-Shot RX10 IV: Design

RX10 IV má příjemně robustní design podobný DSLR, který vyplňuje dvě ruce a nabízí uklidňující štíty. Zatímco objem lze považovat za úder proti kameře, v praxi vám dává skvělý nákup pro sledování a zaměření na předměty. na rozdíl od menších a lehčích kamer, kde se manipulace může porovnat.

Mít fyzický prsten clony je skvělá volba, která osloví pokročilé uživatele a profesionály, zejména pokud jde o natáčení videa. I když se to můžete vzdát úplně, rozhodnete se použít buď ovládací číselník nebo automatický režim, clonový kroužek vám dává hmatovou kontrolu nad shromažďováním světla a hloubkou pole-a lze jej de-kliknout, což z něj činí tichou volbu, když ‚ znovu natáčení videa.

I když bychom vždy upřednostňovali plně artikulující obrazovku, mechanismus naklápění na zadní LCD je velmi vítán (opět, zejména pro fotografování videa) a schopnost klepnout na obrazovku a dotýkat se zaostření, což je operace povědomě každému, kdo používá smartphone. i když však používá smartphone. ačkoliv smartphone. i když však používá smartphone. i když však používá smartphone. přesto Další dotykový vstup je smutně omezený (více o tom ve výkonu).

Sony Cyber-Shot RX10 IV: Funkce

RX10 IV zabalí impozantní palebnou sílu ve svém robustním rámu, počínaje 1 palcem, 20.Senzor 1MP obrazu. Pro informaci, který vám dává fyzicky větší senzor než ten ve většině telefonů-a ve většině konkurenčních kamer mostu nebo point-and-shoot, což má za následek lepší kvalitu obrazu a schopnost slabého světla.

Dálkové: Sony dálkové ovládání RM-VPR1 Náhradní typ baterie: Sony NP-FW50 Memory Card: Sandisk Extreme SD karta

20.Rozlišení 1MP přináší ostré, čisté statické obrázky i v náročném světle, díky široké řadě ISO a rychlému f/2.4-4.0 objektivu, z nichž obě umožňují fotoaparátu shromáždit více světla a lépe ji využívat. Má také vyskakovací blesk pro tyto okamžiky, kdy je potřebujete, i když horká bota vám umožní používat externí a mimo kameru Flash pro kreativní a profesionální výsledky.

Skvělý výkon se vztahuje i na systém autofokusu, který využívá metodu detekující AF vynikající fáze (na rozdíl od detekce kontrastu náchylných k lovu) s 315 zaostřovacími body. Toto je systém, který chcete pro věci, jako je fotografie divočiny, zejména když je RX10 IV schopen puchýře s nepřetržitým střelbou 24 snímků, spolu s videografií, kde je nabízen 4K 30p pro střelbu s vysokým rozlišením nebo 1080p při 120p může být použit pro pomalý motion video.

Sony CyberShot RX10 IV: Výkon

Ať už střílíte cokoli-portréty, krajiny, divoká zvěř, video, vlogy, b-roll-RX10 IV vám dává všechny možnosti, o které byste mohli požádat. Všechno to začíná autofokusem, což je čestné a přizpůsobuje se jakékoli situaci střelby, a končí kvalitou obrazu, která poskytuje Stills a video, které zachycují spoustu detailů. Zejména s možností natáčení surových obrázků, což vám dává dostatek prostoru pro postprodukci.

Jak bylo uvedeno, že střelci videa budou potěšeni fyzickým a de-clickable clona prstenem, ale tento fotoaparát také nabízí konektory pro mikrofony i sluchátka. Stále je škoda, že dotyková obrazovka se zcela nestane, protože by to bylo ideální pro samozvaly a nedostatek schopnosti upravit nastavení nebo používat nabídky prostřednictvím dotykového vstupu je bolest. Ale s 4k a 120p je to stále všestranná možnost videa.

Množství ovládacích prvků a vstupů je velmi působivé, i když by mohli ohromit nováčky. Existují tři přizpůsobitelná tlačítka, která vám umožní umístit si vlastní vstupy na dosah ruky, spolu s vysoce užitečným omezovačem zaostření (Handy, s Monster 24-600mm zoom rozsah!), vytáčení se nastavením režimu zaostření, kroužek zoomu na objektivu spolu s přepínačem zoomu na rameni pro jemné nebo rychlé přiblížení…

Fotoaparát usnadňuje jak pro nováčky, tak pro profesionály, aby ji vyzvedli a začali střílet skvělé záběry, ať už ji chcete nechat na automatickém nebo plně manuálním. Struktura menu Sony je však notoricky nepřátelská, takže buďte připraveni zvyknout si na lov nastavení v možnostech labyrintu!

Pokud byste si koupili Sony Cyber-Shot RX10 IV?

Pokud hledáte kameru all-in-one s nejlepší kvalitou obrázků a výkonem autofokusu, je vysoká společnost Sony Cyber-Shot RX10 IV. Nabízí svěží fotografie a 4K video, rychlý objektiv s záviděníhodnou stabilizací, s přizpůsobitelnými ovládacími prvky a všemi vstupy, o které byste mohli požádat.

Pro nováčky, kteří se prostě chtějí zaměřit a střílet, jeho automatické a poloautomatické režimy pojmou začátečníky a ty se stále učí jemnější body fotografie. To však také zajišťuje pokročilé uživatele, se surovým zobrazováním, plnou manuální kontrolou, střelbou 24 snímků za sekundu a dokonce i de-kliknutelným prstenem a mikrofonu a konektory pro sluchátka pro videografii.

Od rodinných pikniků až po exkurze volně žijících živočichů je to kamera, která to všechno zvládne. a může ji také zacházet s téměř kdokoli v rodině. Takže je to tedy neomylný? No, téměř…

Recenze fotoaparátu Sony RX0 II

Sony RX0 II je druhou iterací jedinečného ultrakompaktního fotoaparátu společnosti Sony. I když to vypadá a cítí se jako akční kamera, tento malý chlap se opravdu nezapadá do úhledné krabice (metaforicky řečeno, samozřejmě; doslova se vejde do téměř jakékoli krabice). Může se může pochlubit designem odolných, odolných proti nárazu a vodotěsnému a má malou obrazovku naklonění, která dokáže otočit o 180 ° pro selfies a vlogy nebo dolů 90 ° pro výstřely s vysokým úhlem. Má také mikro HDMI port a mikrofon, což vám umožňuje propojit video periferie, něco, co nenajdete na typické akční vačce.

Náš verdikt

Sony DSC-RX0M2 je v pořádku pro cestovní fotografii. Je to neuvěřitelně přenosné a odolné, což je skvělé pro dobrodružné cestovatele, kteří chodí na odlehká místa, kteří nechtějí být váženi objemným kamerovým systémem. Zatímco jeho výdrž baterie je zklamáním, můžete ji i nadále používat při nabíjení přes přenosnou energetickou banku, což je při cestování užitečné. Kvalita obrazu je omezena menším senzorem fotoaparátu, takže neočekávejte úchvatné cestovní fotografie, zejména pokud střílíte v tlumeně osvětlených prostředích nebo v noci.

Sony RX0 Mark II může pořizovat slušné fotografie krajiny, i když pro toto použití není určeno. Je to většinou užitečné pro přijímání krajiny na odlehlých místech nebo uprostřed dobrodružství, jako je horolezectví nebo turistika. Jeho dynamický rozsah je však kvůli malému senzoru poměrně omezený. Jeho naklápěcí obrazovka je také velmi malá, což ztěžuje rámování vašich výstřelů.

Sony DSC-RX0 II je v pořádku pro sportovní a divokou fotografii, i když to není určeno pro toto použití. Může střílet velmi rychlou rychlostí maximálního výbuchu, aby zachytil malé okamžiky rychlé akce. Její vyrovnávací paměť obrazu však není největší a trvá dlouho, než se po úplném vyprášení, možná zpomalí nebo přerušuje střelbu v kritickém okamžiku. Nemá kontinuální automatické zaostření, takže nemůže sledovat a udržovat pohybující se předměty v soustředění. Kamera není určena pro použití ručního počítače a má pouze malou obrazovku, která vám pomůže rámovat vaše snímky. Jeho pevná širokoúhlý objektiv také není skvělá pro zachycení předmětů dále.

Sony RX0 II je dobrá pro vlogging. Je to neuvěřitelně přenosné a lehké, což znamená, že můžete nenápadně vlogovat. Můžete převrátit jeho naklápěcí obrazovku, abyste se postavili na Vlogy, i když je to malé. Jeho funkce e-stabilizace provádí slušnou úlohu snižování chvění kamery. Nemá však kontinuální automatické zaostření, takže vás nemůže soustředit, pokud se přesunete z ohniskové roviny. Rovněž nemá nejlepší výdrž baterie, ale naštěstí se nepřehřívá a neexistuje žádný časový limit záznamu.

Sony DSC-RX0M2 je v pořádku pro studiové video, i když je nejvhodnější pro natáčení B-roll z obtížných úhlů nebo těsných skvrn, díky své ultrakompaktní velikosti. Kvalita videa je dobrá ve více kontrolovaném osvětlení, ale degraduje se při slabém osvětlení. Fotoaparát podporuje nahrávání protokolů pro zachování dynamičtějšího rozsahu a tónu ve vašich videích. Může však zachytit pouze 8bitovou barvu 4: 2: 0 interně, což vám dává trochu méně volnosti k manipulaci a zařazením vašich záběrů. I když je jeho obrazovka malá, má port micro HDMI, což znamená, že můžete připojit externí monitor a má mikrofon pro připojení pomocného mikrofonu pro kvalitnější zvukový záznam.

sony, cyber-shot, dsc-h5, cyber, shot

Sony RX0 II je skvělá pro akční video. Kvalita videa je dobrá v jasnějších podmínkách osvětlení, i když není tak vhodná pro střelbu za slabého světla. Fotoaparát také zahrnuje režim s vysokou snímkem v 1080p, což znamená, že můžete zachytit záběry z super-skvrny bez zvuku na až 960 FPS a také běžné záběry až při 120 fps. Jeho removolční frekvence 4 k jsou však omezené, maximální maximální. Funkce e-stabilizace fotoaparátu je také slušná a budete muset použít GIMBAL, pokud potřebujete super hladké záběry.

 • 7.5 cestovní fotografie
 • 7.5 krajinné fotografie
 • 8.1 Sport Wildlife Photography
 • 8.0 Vlogging
 • 6.7 Studio video
 • 8.4 Akční video
 • Aktualizováno 21. prosince 2022: Převedeno na testovací lavici 0.12.
 • Aktualizováno 20. prosince 2022: Převedeno na testovací lavici 0.11.
 • Aktualizováno 3. října 2022: Převedeno na testovací lavici 0.10.
 • Aktualizováno 02. září 2022: Převedeno na testovací lavici 0.9.
 • Aktualizováno 15. července 2022: Recenze zveřejněná.
 • Aktualizováno 6. června 2022: Zveřejněn včasný přístup.

Rozdíly mezi velikostí a varianty

Sony DSC-RX0M2 přichází pouze v jedné barevné variantě: černá. Zde můžete vidět štítek naší jednotky.

Dejte nám vědět, pokud narazíte na jinou variantu a my aktualizujeme recenzi.

Ve srovnání s jinými kamerami

Sony DSC-RX0 II je schopná kamera na rozdíl od všeho jiného na trhu. Nestojí to za to jako akční vačka, s alternativami, jako je GoPro Hero10 černá nabízející lepší stabilizaci a více možností snímku a řešení za dostupnější cenu. Svítí však jako ultrakompaktní kamera, kterou můžete, a používat k zachycení záběrů nebo B-stop z lichých úhlů a na těsných místech, kterých by nebylo možné dosáhnout pravidelným fotoaparátem.

Další možnosti naleznete v našich doporučeních pro nejlepší akční kamery, nejlepší kamery pro filmování a nejlepší kompaktní kamery.

Pokud hledáte akční kameru, GoPro Hero10 Black je lepší volbou než Sony RX0 II. Ačkoli to není tak drsně postavené a nedává vám tolik kontroly nad nastavením a zaostřením, GoPro vám dává více možností snímku a rozlišení a lepší stabilizaci videa.

Sony ZV-E10 je lepší než Sony RX0 II, i když jsou to různé kamery určené pro různá použití. I když to není tak drsné nebo kompaktní jako RX0 II, ZV-E10 je díky své zaměnitelnému designu objektivu všestrannější. Jeho větší senzor také poskytuje lepší kvalitu obrazu a videa a má účinnější systém automatického zaostření.

GoPro Hero9 Black je pro akční video lepší hodnotou než Sony RX0 II. Zatímco Sony má drsnější kvalitu sestavení a jedinečnou naklápěcí obrazovku, která pomáhá s složitými úhly, GoPro má lepší stabilizaci videa a nabízí více možností snímku a rozlišení.

Výsledky testů

Sony RX0 II je neuvěřitelně přenosná. Je to podobné velikosti jako mnoho akčních kamer a je dokonce o něco menší než GoPro Hero10 černý na výšku a šířku. Je to pozoruhodně lehké, což usnadňuje brát kdekoli, natáčet na těsných skvrnách nebo se připojit k předmětu nebo dronovi.

Sony DSC-RX0 II se cítí úžasně dobře postavená. Je vyroben z robustních materiálů, včetně podvozku duraluminu, a je inzerován tak, aby byl rozdrcen pod hmotností až 200 kgf/440 lbf/2000 n, nárazní odolné z kapek do výšek do 6.5 ft/2 m a vodotěsné až do 33 ft/10 m. Mechanismus obrazovky a naklápění se cítí pevně a baterie je pokryta zavěšenými dveřmi s těsněním pro vodotěsnost. Plastová knoflíky se však ve srovnání s pogumovaným tlačítkem na GoPro Hero10 černé cítí levně a chabá a chabé. SD karta a vstupy jsou pokryty pouhými dveřmi klapky, které mají pocit, že by se mohla snadněji zlomit a způsobila, že kamera nepoužila pod vodou.

 • Fotoaparát Sony DSC-RX0 II
 • 1x baterie Sony NP-BJ1
 • USB-A na mikro-USB kabel
 • AC adaptér
 • Ochranství paměťové karty
 • Poutko na zápěstí
 • Průvodce a záruční dokumentace

Sony RX0 II je poměrně pohodlně střílet, ačkoli to není určeno pro ruční použití. Je to primárně určeno pro použití s ​​stativem, monopodem nebo externím přilnavostí. Společnost Sony prodává volitelné střelecké přilnavosti VCT-SGR1 s integrovanými ovládacími prvky, které si můžete koupit za dodatečné náklady, ale kamera je také kompatibilní s možnostmi třetích stran a dalším příslušenstvím.

Tlačítka na fotoaparátu poskytují dobrou fyzickou zpětnou vazbu. Kompaktní velikost fotoaparátu usnadňuje střílení, i když se může také cítit stísněná, pokud střílíte kapesní počítač.

Sony RX0 II má malou, naklápěcí obrazovku. Můžete jej naklonit o 180 ° a zaznamenat vlogy nebo si vzít selfies, nebo je naklonit 90 ° pro výstřely s vysokým úhlem. Bohužel, obrazovka nemá velmi vysoké rozlišení a také není zvlášť jasné, což ztěžuje kontrolu monitoru při fotografování za slunečných podmínek. Fotoaparát také používá kompletní systém nabídek společnosti Sony, který je těžko přečíst na malé obrazovce fotoaparátu. Obrazovka také postrádá dotykovou navigaci.

Sony RX0 II používá starší systém menu Sony, což je v pořádku. Není to příliš dobře organizované, s pokročilým nastavením rozloženým na mnoha stránkách a podřízených, které nejsou vždy jasně označeny. Musíte také použít tlačítka fotoaparátu k navigaci v nabídce, která může být těžkopádná, spolu s malou velikostí obrazovky, což ztěžuje čtení. Na druhou stranu má nabídka pohled „dlaždice“, díky kterému je trochu snazší vidět a navigovat. Stisknutím tlačítka „FN“ také přináší rychlou nabídku pro přístup k běžně používaným nastavením za běhu. Můžete také vytvořit vlastní nabídku pro přístup k nastavení, které používáte nejčastěji.

Bohužel, Sony DSC-RX0 II má špatný výkon baterie. Jeho inzerovaná výdrž baterie na fotografiích je omezena na 240 výstřelů podle standardů CIPA. Zatímco toto číslo by mělo být užíváno se zrnkem soli, když je aplikováno na použití v reálném světě, poskytuje to dobrý náznak toho, jak fotoaparát funguje ve srovnání s konvenčnějšími zrcadlovými nebo DSLR modely. Přirozeně, kvůli malé velikosti fotoaparátu to nemůže trvat, dokud větší kamery. Větším zklamáním je jeho životnost baterie video, která trvá jen asi 45 minut při nepřetržitém nahrávání pomocí nastavení nejvyšší kvality. To je mnohem kratší než mnoho akčních kamer, trvá jen asi polovinu tak dlouho, jak GoPro Hero10 Black. Na druhou stranu se baterie nepřehřívá po celou dobu běhu a vy můžete nadále používat kameru a nabíjet ji přes USB, pokud potřebujete prodloužit výdrž baterie.

SONY RX1R II Hands-On Review

Nový RX1R II společnosti Sony označuje velmi špičkový konec schopných kamer. Má 42 megapixelový senzor s plným rámem, pevný objektiv f/2 zeiss a lodní zatížení funkcí. Má také cenu.

Tento příspěvek může zahrnovat přidružené odkazy. Přečtěte si více.

Společnost Sony vydala svůj nový model Cyber-Shot RX1R II. Je to malé, schopné tělo s pevným čočkou. Obecně řečeno, je to trochu jako hybrid point-and-shoot, zrcadlový fotoaparát a špičkový DSLR, převzetí prvků z každé z těchto tříd kamer. Sony to nazývá „profesionální kompaktní kamerou.“

Na papíře má velmi působivé specifikace. Full-Frame CMOS senzor, který vytváří 42MP obrázky. Pevný 35 mm f/2.0 čoček Carl Zeiss. Je to plné funkcí a technologií. mnoho z nich je zde seznam zde. A vše je zabaleno do balíčku, který se vejde do kabátu

Ale tady je kicker: Je cena za 3900 (aktualizace: Sony od té doby snížila MSRP na 3300). To je číslo, které je těžké ignorovat, a je nemožné neposuzovat kompaktní kameru v tomto cenovém rozsahu. nebo jakékoli kameře. bez velmi vysokých očekávání.

Střel jsem s tím asi měsíc. Fotoaparát je nabitý specifikacemi na papíře-je příliš mnoho na to, abych si zde přezkoumal každou funkci-ale tady je to, jak to fungovalo při střelbě v reálném světě. A pokud hledáte ukázkové obrázky s vysokým rozlišením natočené s touto kamerou, mám zde některé.

 • 42MP Full-Frame Exmor R BSI CMOS Sensor
 • Procesor Bionz X Image
 • Variabilní optický filtr nízkopásmového
 • Objektiv Zeiss Sonnar T 35 mm f/2

Manipulace sestavení

Velikost a přenositelnost. Jednou z definujících funkcí tohoto fotoaparátu je jeho velikost. Pro takový malý balíček zahrnuje některé opravdu působivé schopnosti.

To znamená, že je to výrazně větší než průměrná velikost bodového a shootu hlavně kvůli velikosti čočky. Celá věc se hodí do mého kabátu, ale je například příliš velká na něco jako kalhoty.

Měření Sony jsou 4.5 palců široký a 2.Vysoký 6 palců (11.3 x 6.5 cm) a 2.8 palců (7.2 cm) Hluboko od špičky čočky k zadní části kamery.

Váží 1.12 liber (507 gramů). V ruce se cítí pevně. heavier, než očekáváte díky tělu slitiny a sklo v čočce.

Tlačítka a ovládací prvky. Vezmeme-li narážku z mnoha dalších kamer s retro stylem, které v posledních letech zasáhly trh, má na vrcholu vybíráním expozičního režimu starých ciferníků. A tlačítko závěrky je dokonce pod závitem používaným pro kabely pro mechanické uvolňování závěrky.

Ostatní tlačítka a vytočení jinde na fotoaparátu jsou docela standardní. Několik je programovatelných. Otočný číselník na zadní straně je primárním prostředkem navigace v nabídkách na obrazovce.

LCD obrazovka. Zadní obrazovka je jasná a citlivá. Překvapivě to není dotyková obrazovka.

Také se nakloní, které se mohou velmi hodit při střelbě z níže na úrovni očí.

Hledáček. Má vyskakovací elektronický hledáček, který vychází z levé strany a sklopí se dolů do těla kamery, když se nepoužívá. Obecně raději používám spíše hledáček než živý pohled na zadní obrazovku, ale mám silnou preferenci pro optické hledáky. Digitální, který tento používá, má některé působivé nástroje překrytí a byl jasný, ale nakonec jsem to raději nepoužíval. Digitální projekty IT IT se prostě moc nelíbí, a já jsem se ocitl používat zadní obrazovku pro živý pohled.

Fotografování statických obrázků

Má 42.4 megapixelový (efektivní) celoobvodový senzor CMOS s proměnným filtrem s nízkým průchodem. Generuje JPEG nebo 14bitové nekomprimované surové obrázky.

Objektiv je čočka 35 mm f/2 Carl Zeiss. Všechno to představuje vynikající kvalitu obrazu druhu, který očekáváte od špičkového DSLR.

Senzory Sony Image patří mezi nejlepší v oboru a ten, který vložili do této kamery.

Ukazuje. Opravdu není moc, co bych mohl zavinit, pokud jde o kvalitu obrazu. Kombinace senzoru a čočky skutečně funguje velmi dobře za široké škály osvětlovacích podmínek.

Také jsem zjistil, že automatické zaostření je neobvykle dobrý, dokonce i se sledováním rychle se pohybujících předmětů.

Formáty velikosti obrázků. Výchozí velikost pro statické obrázky je maximálně 42 megapixelů, které vytváří obrázky, které jsou 7952 x 5304 pixelů. V surovém formátu Sony.Formát ARW, vycházejí zhruba 86 megabajtů na velikost.

Při této sazbě můžete vyplnit paměťové karty velmi rychle, takže můžete také vytočit velikost obrázku, se spoustou kroků dolů na 7.Velikost 1-megapixelu.

Můžete střílet Raw nebo Raw JPEG s výběrem kvalitního nastavení pro JPEGS v možnosti Raw JPEG.

Pro poměr stran si můžete vybrat výchozí 3: 2 nebo 4: 3, 16: 9 nebo 1: 1. Ne všechny poměry stran jsou k dispozici ve všech nastaveních velikosti.

Slabé / vysoké ISO

Základní rozsah citlivosti ISO je od ISO 100 do 25 600. Které lze také rozšířit na ISO 50 a až na ISO 102 400. To jsou druhy čísel, která získáte na špičkových DSLRS.

V praxi jsem zjistil, že obrázky až alespoň ISO 25 600 jsou mimořádně dobré. Dokonce ani na ISO 3200 není opravdu žádný znatelný hluk. Pokud opravdu tlačíte věci až na horní hranici, určitě je hluk a věrnost barvy a tónu klesá docela hodně, ale pokud je to rozdíl mezi výstřelem nebo ne, i obrázky na 102 400 jsou velmi obsluhovatelné.

Celkově existuje dobrý důvod, že Sony je v okamžiku, kdy přijde na senzory, na vrcholu hromady haldy a tento fotoaparát tuto odbornost skvěle využívá.

Makro režim

Objektiv má na přední straně objektivu makro přepínač. Minimální zaostřovací vzdálenost s nastavením makra je 7.9 palců (20 cm) (minimální zaostřovací vzdálenost při normálním střelbě je 11.8 palců (30 cm).

Mám dvě mysli o způsobu, jakým je makro s tím zapnuto a vypnuto. Na jedné straně je snadno zjistit, zda se díváte dolů na kameru. Na obrazovce LCD je také indikátor, když je. Na druhou stranu jsem zjistil, že je dva snadné ji náhodou přesunout, zejména s tím, že ciferní ciferník není daleko na čočce. A pokud máte makro povoleno a pokuste se pořídit fotografii v pravidelné vzdálenosti, skončí s velmi rozmazaným obrázkem. Celkově je to dost snadné si zvyknout si po nějakém použití, ale i po natáčení s ním na chvíli stále chodím, abych se v Live View viděl, abych viděl rozmazaný obraz v živém pohledu.

Video

Tento fotoaparát je velmi zaměřen na stále fotografie, ale má určité video schopnosti. Ve srovnání s mnoha jinými kamerami na trhu však nejsou zvlášť působivé.

Nastavení videa s nejvyšším rozlišením je 1080p. A nejrychlejší snímkem je 60 fps. A má maximální dobu nahrávání 30 minut.

Obecně jsou video schopnosti docela základní. Určitě to nebude soupeřit s něčím jako Panasonic Lumix GH4, pokud jde o video, a pokud plánujete natáčení videa více než příležitostně, pravděpodobně se budete chtít dívat na jiné možnosti na to.

Ale v pěkném dotyku se můžete také rozhodnout zaznamenat jak vysoce kvalitní video XAVC ve stejné době jako MP4. Ten je mnohem pohodlnější, pokud chcete video sdílet rychle, aniž byste jej spustili prostřednictvím softwaru pro úpravu videa.

Raves se zhoršuje

Jak působivé je, existují některé věci, které by se daly vylepšit. Zde jsou některé z těch, do kterých jsem narazil.

 • Je pomalé zapnutí. To není ideální pro prchavé výstřely, do kterých se často narazíte na pouliční fotografii.
 • Maximální rychlost závěrky je 1/4000 sekund. Za jasných podmínek denního světla to není dostatečně rychlé pro velkou clonu f/2. Neexistuje žádné vestavěné nastavení, jak to mají některé novější kamery, aby to překonal.
 • Zadní obrazovka je příliš měkká a příliš snadno škrábance. Vřele doporučuji ochránce obrazovky i dobrý pouzdro na kameru.
 • Občerstvení obrazovky je frustrovaně pomalé.
 • Baterie netrvá dlouho. Přesně, jak dlouho samozřejmě záleží na nastavení střelby, ale vypadá to, že potřebuje větší baterii. Rozhodně bych doporučil vyzvednout náhradní.
 • Když připojíte kameru, aby se nabíjel přes kabel micro USB, na fotoaparátu není žádné světlo, které by naznačovalo, že se skutečně nabíjí. Chcete.li vidět, že to je, musíte napájet kameru a zkontrolovat, zda se malá ikona AC zobrazuje na indikátoru baterie na LCD obrazovce. Bylo by hezké mít malou LED indikátoru nabití na samotné kameře (na vyhrazené nabíječce baterie je jedna).

Různé poznámky

Klíčové specifikace

 • Má plný rámec 42.4 megapixelový senzor, který vytváří obrázky měřící 7952 x 5304 pixelů.
 • Má mechanickou závěrku s nejrychlejší rychlostí závěrky 1/4000. Nemá elektronickou závěrku.
 • Má nativní rozsah ISO 100 až 25 600 a rozšířený rozsah ISO až do 102 4000 (a dolů na ISO 50).
 • Režim burst photo maximální maximalizace při 5 fps.
 • Má vestavěnou konektivitu Wi-Fi s NFC (v blízkosti komunikace), aby se zjednodušilo připojení. Ale nemá Bluetooth.
 • Objektiv je Zeiss Sonnar T, 8 prvků v 7 skupinách (3 asférické prvky včetně anti-aliasingova filtru)
 • Zadní obrazovka je 7.5 cm (3.0 Typ) (4: 3) / 1 228 800 teček / xtra Fine / TFT LCD.
 • Elektronický viefinder je 0.39 typu (OLED) s 2 359 296 tečkami. Má 100 % pokrytí.

Zpracování obrázků Sony Rx1R II v klasice Lightroom

Pokud zpracováváte surové obrázky fotoaparátu v Lightroom, možná budete chtít změnit nastavení profilu v rámci kalibrace kamery. Lightroom výchozí nastavuje standardní profil Adobe, ale to nefunguje zvlášť dobře u surových souborů společnosti Sony. Barvy jsou trochu vyplavené a tóny chladné. Standardní profil fotoaparátu je mnohem lepší výchozí bod a bude těsněji odpovídat vzhledu, který dostanete na vlastní obrazovce fotoaparátu.

Manuál

Zde najdete digitální verzi Instrukční příručky Sony RX1R II [PDF].

Modelové číslo

Uvidíte, že tento fotoaparát zmiňuje s několika různými čísly modelů, dokonce i samotným Sony. Někdy je to Sony RX1R II; Jindy, včetně dat EXIF, je to Sony DSC-RX1RM2. Někdy také uvidíte, že se označuje jako Sony Cyber-Shot DSC-RX1R II. Všichni odkazují na stejnou kameru. Na samotné kameře má RX1R bez „II.“

Ustálit

Společnost Sony má různé typy stabilizace obrazu ve fotoaparátu ve fotoaparátu ve svém rozsahu kamer, včetně optické stabilizace a digitální stabilizace. Typ ukončení tohoto fotoaparátu je digitální stabilizace a vztahuje se pouze na natáčení videí/filmů.

Zabalit

Není pochyb o tom, že tento fotoaparát vytváří nejkvalitnější obrázky jakékoli velikosti fotoaparátu, kterou jsem použil. Ve skutečnosti je to lepší než mnoho větších kamer. S několika kvalifikacemi je manipulace a výkon také vynikající.

Ale je to malá kamera s pevnou čočkou a žádný zoom v hodnotě téměř 4000? Pro mnoho uživatelů pravděpodobně ne. Koneckonců, za ty peníze můžete získat jednu z špičkových kamer Sony Alpha Mirrors nebo jejich ekvivalent z Nikon nebo Canon. S nimi získáte v podstatě stejnou (nebo někdy lepší) kvalitu obrazu, více funkcí (např. Elektronická závěrka, video s vyšší specifikací) a nekonečně větší flexibilita jednoduchou ctností, že jsou to zaměnitelné kamery. Ale jsou také větší a těžkopádnější. Na druhé straně Sony RX1R II se hodí do kabelky nebo kabelky, takže je vysoce přenosná i diskrétní. A existuje mnoho fotografů, včetně mě, kteří dávají přednost zážitku ze střelby s minimalistickým vybavení.

Není to kamera, která se přirozeně hodí do konkrétního použití nebo kategorie. Je to působivé v mnoha ohledech a dobré v mnoha věcech, ale ne nutně zabouchnutí pro konkrétní použití, které přichází na mysl. Fungovalo by to velmi dobře jako lehká cestovní kamera. Z toho dostanete kvalitní výstřely, ale někteří uživatelé by mohli najít pevnou 35mm ohniskovou délku příliš omezující. Fungovalo by to také dobře pro pouliční fotografii, ale čelí tam silné konkurenci z kamer, jako je Fujifilm X100V, Ricoh Gr III nebo dokonce Fujifilm X-Pro3. Používají oříznuté senzory APS-C, ale jsou také menší a mnohem nižší v ceně. Žádný z nich není skutečnými konkurenty jablek na jablka pro RX1R II z hlediska funkcí, ale překrývají se, pokud jde o případné případy s pravděpodobným použitím.

Je zřejmé, že existují fotografové, kteří nebudou odloženi cenovkou RX1R II, a přestože bych neočekával, že RX1R II bude létat z polic za bednu, očekával bych, že by to někdo z nich Noví majitelé si s tím budou opravdu užívat. Pokud se můžete dostat přes cenu a její funkce jsou v pořádku pro druh fotografie, pro kterou ji chcete použít, Sony RX1R II je klenot kamery.

Dostupnost ceny Sony RX1R II

Sony RXR1R II původně měla MSRP kolem 3900, což je to, co to bylo, když jsem to původně přezkoumal. Od té doby Sony snížila MSRP na přibližně 3300, což stále není levné, ale zdá se, že je více v souladu s jeho funkcemi a konkurencí.

Koupit nový

Zkontrolujte aktuální cenu a dostupnost na:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS