Sony Cyber-Shot RX10 IV Recenze: Nejlepší all-in-one si můžete koupit. Sony Rx 10 IV

Sony Cyber-Shot RX10 IV Recenze

Pojďme se k tomu přímo. Sony Cyber-Shot RX10 IV je mostní kamera (super-zoom) ve své vlastní lize. Tyto kamery all-in-one jsou navrženy tak, aby pokrývaly téměř každou eventualitu a my jsme se s jedním předtím nenarazili.

Fotoaparát spáruje 20.1MP, 1in senzor (který je velmi velký pro mostní kameru) s 24-600 mm f/2.4-4 čočka. Všestranná čočka na nás velmi zapůsobí. Má slušné minimální zaostření a dosud nejuživovanější nastavení teleobjektivu v mostní kameře díky svému rychlému otvoru, zlepšení automatického zaostření a vestavěné stabilizaci obrazu obrazu.

Získáte třídu vedoucí 24fps vysokorychlostní střelecký režim s AF na plný úvazek a prasknutí trvá až 10 sekund. Žádná jiná DSLR, zrcadlová nebo můstková kamera neodpovídá tohoto výkonu.

RX10 IV svítí také ve video oddělení. Získáte videa zpomaleného pohybu až do 1 000 snímků za sekundu, 4K videa bez pixelů, plus mikrofon a porty pro sluchátka.

Širokoúhlé krajiny. Makro. Dlouho-telephoto volně žijící živočichy. Vysokorychlostní akce. Tvorba filmu. Je velmi málo, co RX10 IV nemůže udělat.

RX10 IV vás přirozeně nastaví zpět spravedlivý rána. Nikdy jsme si nemysleli, že uvidíme den, kdy by mostní kamera prodávala za 1 800 GBP. Ostatní modely RX10 stranou, tato cena je více než 3x nejbližší konkurence. Ale jak říkáme, RX10 IV není obyčejná kamera můstku. Pojďme se blíže podívat.

Společnost Sony Cyber-Shot RX10 IV prodává za 1799 GBP / 1699.

Snadnost použití

Jak název napovídá, Sony Cyber-Shot RX10 IV je čtvrtým modelem v řadě RX10. Pro nás byla pokaždé výrazná vylepšení. Tentokrát kolem generální opravy došlo uvnitř s rychlejším procesorem a mimo jiné vylepšené automatické zaostření. Později se toho dotkneme více.

Kde jsou RX10 III a RX10 IV podobné, je na vnější straně. Kamery se zdají být téměř na identické, jsou stejné velikosti a rozměry a mají přesně stejný objektiv.

Mostské kamery bývají jako mini-DSLR, jako Canon EOS 200d. RX10 IV je však jednou robustní výjimkou. K hostování velkého senzoru a rychlého čočky Clona Superzoom je nutný extra objem.

Hmotnost a velikost, porovnáme to více s DSLR střední velikosti s kompaktním objektivem 18-55 mm. RX10 IV je však mnohem kompaktnější než DSLR s připojeným srovnatelným čočkou, jako je Tamron 18-400mm Superzoom.

Přední část Sony Cyber-Shot RX10 IV

Sony Cyber-Shot RX10 IV sedí opravdu dobře v ruce díky své velké přilnavosti, zatímco jeho podpisová fauxová kožečí povrch vypadá skvěle. Jeho tělo zapečené počasí je zjevně špičkové.

Uživatelé DSLR budou přímo doma s RX10 IV. Jediný opravdu rozdíl v designu je to, že hledáček a vestavěný flash sit flush v těle, takže RX10 IV je kratší než DSLR.

Většina ovládacích prvků fotoaparátu je na dosah ruky. Vylití expozice přikazuje hlavní místo vedle palec, stejně jako zadní ovládací číselník, jehož malá forma je následně trochu chmurná otočení.

Získáte horní LCD desku, která zobrazuje nastavení klíčové kamery a může být osvětlena pro jasné prohlížení za slabých podmínek.

Zadní část Sony Cyber-Shot RX10 IV

Primárním problémem ve fotoaparátu Superzoom je, jak dobře funguje funkce zoomu. V Sony Cyber-Shot RX10 IV získáte dvě možnosti; Přepnutí zoomu na těle fotoaparátu a samotný prsten zoomu objektivu. Obě zoom pracují při různých rychlostech, přesto obě poskytují úžasně hladký a tlumený zoom bez skákání. Další přesnost je přidána pro hladké zvětšení videa.

To, co na nás nejvíce zapůsobilo v RX10 IV, je to, jak použitelné je 600 mm teleobjektiv. Většina můstkových kamer bojuje ve svém teleobjektivu. Přesto zde, rychlý clona f/4, vynikající systém autofokusů a vestavěná optická stabilizace obrazu, zajišťují, že je možné získat ostré výstřely, a to i za slabého světla. Je to mocně působivé.

Clona se mění pomocí objektivu. Maximální f/2.4 hodnota při 24 mm se sníží na f/4, když zasáhnete 100 mm, což je poté udržováno až na 600 mm. Hodnoty clony se mění kliknutím na 1/3ev hodnoty, i když prsten lze nastavit tak, aby provoz bez kliknutí přes přepínač pod hlaveň.

Chtěli bychom mít vestavěný filtr, díky kterému by tyto široké otvory při natáčení videí byly mnohem více použitelné v jasném světle. Alternativou je nákup filtru nd závitu, který se připojuje k čočce přes 72mm vlákno.

Top of the Sony Cyber-Shot RX10 IV

Mechanická rychlost závěrky je omezena na maximálně 1/2000sec. Použijte však tichou elektronickou závěrku. což je ideální, když chcete zůstat diskrétní. a maximální rychlost je 1/32 000 s.

Sledování obrázků je moudré, je zde elektronický hledáček přes očí s 2.Rozlišení 359 milionů a 3.0in LCD dotykový displej s 1.Rozlišení 44 milionů. Pokud jste něco jako my, je pravděpodobné, že používáte hledáček častěji, zejména při používání nastavení teleobjektivu.

To není diskreditovat LCD obrazovku, kterou lze odtáhnout z kamery a poté naklonit nahoru a dolů pro nízké a vysoké sledování, bez očího šálku hledáčku.

Existují i ​​další dotykové obrazovky, které nabízejí větší kontrolu dotyku, ale tato obrazovka má některé užitečné funkce. Touch Focus funguje dobře a zvláště se nám líbí dotyková podložka AF, kde si můžete vybrat bod zaostření taženým dotykem, to vše při prohlížení scény pomocí hledáčku hledáčku.

Naklápěcí obrazovka LCD

Musíme strávit trochu času s ohledem na přepracovaný systém autofokusu. Je to na čipu (část naskládaného senzoru CMOS) 315-bodového detekčního detekčního systému, který pokrývá 65% rámu.

Získáte detekci obličeje AF a konkrétněji Eye AF, s nímž ve většině scénářů dostanete oči svého předmětu.

Sledování AF funguje jako léčba zejména v dobrém kontrastním světle. Sledování body AF jsou pevně seskupeny kolem detekovaných subjektů. Jsou.li v akci během sekvence, jsou zobrazeny zeleně a neustále sledují subjekt, který je velmi uspokojivý.

Společnost Sony tvrdí, že RX10 IV má nejrychlejší AF na světě a je schopen získat ostré zaměření za pouhých 0.03sec. Tato čísla nemůžeme potvrdit z našeho testování, ale rozhodně ve světle s vysokým kontrastem je v podstatě okamžitá.

S velkým pokrokem v AF si myslíme, že joystick AF, jak se nachází v Sony A9 a A7R III, by byl příště skvělým doplňkem.

Strana Sony Cyber-Shot RX10 IV

AF je o něco omezenější v režimu nahrávání videa. Také přechod s hladkým zaostřením občas téměř jde příliš daleko opačným způsobem a přesouvá se zaměření z jednoho extrému na druhý v tempu pro chodce.

Působivá rychlost AF je zálohována nejnovějším procesorem Bionz X společnosti Sony, který bude střílet až do 24 snímků za sekundy. Žádná jiná kamera nemůže odpovídat tomuto výkonu. Je důležité, že tyto obrázky jsou také zpracovávány docela rychle. Než bude kamera připravena znovu jít, nebudete muset pověsit dlouho.

Kde jsme zažili zpoždění, je v režimu s vysokou snímkovou frekvencí (HFR), kde lze vytvořit video sekvence 250, 500 a 1 000 snímků za sekvence. Nejdelší zpoždění je samozřejmě po natáčení sekvence 1000fps, kde zpracování trvá nejméně 30 sekund.

Jinak Sony Cyber-Shot RX10 IV zálohuje tyto působivé prvky nadpisu s pevným výkonem.

Systém nabídek Sony je komplexní. Pokud jste pro požadovanou funkci nevypadali na jedno z tlačítek na kameře, je pravděpodobné, že budete procházet nabídky déle, než byste chtěli najít uvedenou funkci. Prostřednictvím mé nabídky je však možné vytvořit nabídku vašeho často používaného nastavení.

Kvalita obrazu

Všechny ukázkové obrázky v tomto přehledu byly pořízeny pomocí nastavení 20 megapixelů JPEG, což poskytuje průměrnou velikost obrazu přibližně 5 MB.

Série společnosti Sony RX10 zvedla bar v můstcích kamer zahrnutím 1palcového senzoru, který je mnohem větší než 1.2/3in senzory používané v jiných můstkových kamerách. Pouze Panasonic následoval oblek, přičemž jeho současným modelem byl FZ2000.

Naskládané 20.1MP 1in CMOS Sensor v Rx10 IV je stejný, jaký je použit v sony kybernetickém střelu RX100 V. Větší senzor by měl přinést lepší kvalitu obrazu, zejména při slabém světle. Měli byste také získat větší kontrolu nad hloubkou pole.

Opravdu, i když je to 24-600 mm f/2.4-4 čočka, která pracuje s magií. Zahrnuje 18 prvků ve 13 skupinách, se 6 asférickými prvky. Výsledkem je kamera, která je velmi schopná vytvářet obrázky s velmi ostrými detaily od středu do rohu, v jakémkoli nastavení řady 24-600 mm zoom. Je to docela pozoruhodné pro takovou kameru.

Pro nejostřejší výsledky doporučujeme používat F/4 a F/5.6 clony. Detaily začnou zjemnit na f/8 kvůli difrakci a určitě bychom nepoužili f/16.

Opravdu cítíme, že společnost Sony Cyber-Shot RX10 IV přichází do sebe při střelbě na f/4 v nastavení teleobjektivu. Je možné získat druh ostrých obrázků s rozmazaným pozadím, které byste očekávali od většího formátu DSLR nebo zrcadlového fotoaparátu.

Představení nemůže samozřejmě při střelbě v nízkých kontrastních světlech přizpůsobit větší formátové kamery, ale když je světlo dobré, kvalita obrazu je úžasná. To znamená, že rychlý clonu f/4 při 600 mm umožňuje hodně světla, což je zásadní při fotografování v nízkém kontrastním světle.

Kvalita obrazu budou příjemně překvapeni, když se přiblíží, příjemně překvapeně, zejména když je tento druh kvality obrazu zálohován s těmito vysokorychlostními střelbami 24 s pps příjemně překvapená kvalita obrazu, zejména když je tento druh kvality obrazu zálohován těmito vysokorychlostními střelbami.

U videí s maximální kvalitou to, co Sony Cyber-Shot RX10 IV dělá, je kondenzace 1.7x potřebná data pro 4k, s plně odečtem pixelů a bez pixelů binning. Výsledkem je 4K videa na 100 Mb / s, která vypadají opravdu ostře.

Hluk

Sony Cyber-Shot RX10 IV má rozsah citlivosti ISO 100-12 800, který lze rozšířit na ISO 64 a až na ISO 25 600 v multimním NR NR režimu.

Jistě, nejčistší obrázky jsou na ISO 100. Je možné vytvářet obrázky s úžasnou jasností ze středu rámu až k okrajům. V rozích je změkčení, ale skutečně je to nanejvýš jen nepatrné.

S každým krokem nahoru rozsah ISO je trochu více hluku. Při prohlížení obrázků na 100%můžete vidět malý rozdíl i mezi ISO 100 a ISO 200 a tak dále. Obrázky až do ISO 800 však vypadají čistě a ISO 1600 je stále velmi dobré.

Jakmile je nad ISO 1600, hladiny hluku skočí ve větším množství s každým krokem až do ISO 12 800. To znamená, že pokud zobrazíte obrázky na 25%. což je obvykle velikost, kterou odpovídají monitoru. Detail je dobrý i v těchto vyšších nastaveních ISO.

Je to v dynamickém rozsahu, kde se dochází k významnější ztrátě, jak se zvyšuje ISO. Rozjasněte stejné dva obrázky pořízené na ISO 100 a ISO 12 800 a detaily ve stínových oblastech ukazují ostrý kontrast.

Na ISO 100, detaily ve stínových oblastech se rozzářily až do 4EV stále docela čistě a bez hluku. Rozjasněte stejný obrázek na ISO 12 800 a mnoho detailů tam vůbec není. Ať už je detail, je to velmi hlučné, a proto se rozmazává.

Celkově vzato je to vynikající výkon pro mostní kameru.

ISO 64 (100% plodina)

ISO 64 (100% plodina)

ISO 100 (100% plodina)

ISO 100 (100% plodina)

ISO 200 (100% plodina)

ISO 200 (100% plodina)

ISO 400 (100% plodina)

ISO 400 (100% plodina)

ISO 800 (100% plodina)

ISO 800 (100% plodina)

ISO 1600 (100% plodina)

ISO 1600 (100% plodina)

ISO 3200 (100% plodina)

ISO 3200 (100% plodina)

ISO 6400 (100% plodina)

ISO 6400 (100% plodina)

ISO 12800 (100% plodina)

ISO 12800 (100% plodina)

Ohniskový rozsah

Pokud jde o můstkové kamery, Sony Cyber-Shot RX10 IV má mírný rozsah zoomu 24-600 mm. To je 25x optický zoom, který lze digitálně rozšířit. Aktuální mostní kamera vedení třídy má optický zoom, který dosahuje 2000 mm.

Skutečnou otázkou však je, jak daleko musíte přiblížit. Myslíme si, že 24-600 mm pokrývá ohromující většinu fotografických scénářů. Upřímně řečeno, výkon většiny můstkových kamer, které přesahují 600 mm.

Nakonec je lepší mít použitelnější nastavení teleobjektivu, což je případ RX10 IV.

Zkreslení čoček

Během našeho testu jsme měli všechny korekce objektivu vypnuto a stříleli ve formátu surového JPEG, abychom skutečně viděli, jaké zkreslení čoček existují.

Kontrola Sony Cyber-Shot RX10 IV nad okrajem (chromatická aberace) je slušná. Našli jsme tření v některých vysokých kontrastních detailech, více v rozích širokoúhlých obrazů. Ale množství třásně není nic, co nelze po zachycení porovnat docela snadno.

Obzvláště jsme byli ohromeni kontrolou RX10 IV nad barelem a zkreslením Pincushion. Očekávali jsme mnohem tvrdší zkreslení hlavně při 24 mm, ale do značné míry chybí. Stejně tak v nastavení teleobjektivu, kde by se dalo očekávat zkreslení Pincushion, je těžké to vidět.

Pokud jde o lehký pokles (vignetting), RX10 IV opět funguje dobře. Nejzávažnější viněty je, když je čočka nastavena na střední zoom a f/4, kde dochází k velmi postupnému pádu světla, které začíná prakticky od středu rámu.

V nejširší ohniskové délce je viněty na f/4 těžší a výraznější, ale přes mnohem menší oblast v rozích. Celkově vzato je viněta dobře kontrolovaná.

Byli jsme velmi ohromeni, když jsme zvažovali kontrolu RX10 IV nad okrajem, vinětem a zkreslením čočky.

Zkreslení při 24 mm

Zkreslení při 600 mm

Makro

S větším senzorem než jinými můstkovými kamerami není makro schopnost Sony Cyber-Shot RX10 IV tak dobrá, ale minimální zaostřovací vzdálenost je stále jen 3 cm od přední části čočky.

Fotografování kompaktní flash karty pro ilustraci nastavení makra bylo složité, protože čočka je dostatečně blízko, aby zablokovala nejvíce dostupné světlo!

Noc

S větším senzorem funguje Sony Cyber-Shot RX10 IV lépe při slabém světle než jiné můstkové kamery (i když jsme to přímo neporovnávali s Panasonic FZ2000).

Vestavěná optická stabilizace obrazu umožňuje pomalejší rychlosti závěrky až do 4.5ev při fotografování kapesního počítače a stále byste měli dostat ostré výstřely. SPORUČENÍ SPRÁVNOSTI STRUŽENÍ se rovná více příjmu světla se rovná lepší kvalitě obrazu.

Sony RX10 in 2023 Review

S kamerou namontovanou na stativ je možné střílet rychlostí závěrky tak pomalu jako 30 sekund nebo v režimu žárovky.

Optická stabilizace obrazu

V této recenzi stojí za svou vlastní sekci, optická usilovače použitá v RX10 IV poskytuje to, co společnost Sony nárokuje až 4.5ev efektivní stabilizace.

To, co byste měli být schopni udělat, je střílet kapesní počítač s rychlostí závěrky tak pomalu jako 1/2 sekundy při použití nastavení 24 mm a stále získat ostrý detail. Stejným výpočtem při 600 mm by měla stačit rychlost závěrky 1/60sec.

Během našeho testu jsme pořídili snímky v celém ohniskovém rozsahu a tato tvrzení jsou skutečnou součástí času. Ano, dokázali jsme získat ostré obrázky rychlostí 24 mm a 1/2 sekundy. S těmito nastaveními máme také rozmazané obrázky. Při 1/4 sekci je poměr zásahu mnohem vyšší.

Při 600 mm, Auto ISO vybere rychlost závěrky 1/250seku.

Režimy scény/ efekt obrázku, HDR, režimy střelby

Jak je standardně, Sony Cyber-Shot RX10 IV obsahuje řadu režimů scén pro ty, kteří chtějí, aby kamera převzala úplnou kontrolu. K dispozici jsou také obvyklé možnosti kreativního stylu, jak změnit ztvárnění barev a živost obrázků.

Co je pozoruhodnější, je úplná nabídka profilů obrázků, s devíti předvolbami, které zahrnují profily S-Log. Získáte také Optimiser Dynamic Range a režim automatického HDR.

Pokud jde o režimy střelby, byli jsme trochu překvapeni, že neexistuje žádný časosběrný video režim, zatímco intervalometr také chybí. Získáte však zametat panorama.

Ukázkové obrázky

Toto je výběr vzorkovacích obrázků z kamery Sony Cyber-Shot RX10 IV, které byly všechny pořízeny pomocí nastavení 20 megapixelů JPEG. Níže uvedené miniatury odkazují na verze plné velikosti, které se nijak nezměnily.

Ukázka surových obrázků

SONY CYBER-SHOT RX10 IV umožňuje uživatelům zachytit soubory formátu RAW a JPEG. Poskytli jsme několik vzorků Sony Raw (ARW), které si můžete stáhnout (níže uvedené miniatury nejsou 100% reprezentativní).

Ukázkové filmy video

Toto je ukázkový film v nastavení nejvyšší kvality 3840×2160 pixelů při 25 snímcích za sekundu. Vezměte prosím na vědomí, že tento film 34 sekund má velikost 416 MB.

Toto je ukázkový film v nastavení nejvyšší kvality 3840×2160 pixelů při 25 snímcích za sekundu. Vezměte prosím na vědomí, že tento film 36 sekund má velikost 432 MB.

Závěr

Sony Cyber-Shot RX10 IV je ve své vlastní lize. Žádná jiná mostní kamera nefunguje a funguje tak dobře.

V této třídě je kvalita obrazu vynikající. Detail na f/4 a f/5.6 je ostrý od středu do rohu přes většinu rozsahu zoomu. RX10 IV opravdu svítí ve svém teleobjektivu, kde je možné vytvářet obrázky na 600 mm a f/4 s krásným rozmazaným pozadím. Používejte rychlosti závěrky tak pomalu jako 1/250sek a OIS zajišťuje, že pokaždé získáte ostré výsledky (pokud subjekt není rychlý hybatel).

S těmito uvažovanými faktory odpovídá RX10 IV větší senzor DSLR v této oblasti. To vše je zálohováno nesrovnatelným vysokorychlostním režimem 24 snímků za sekundu. Opravdu vidíme, jak fotografy volně žijících živočichů jsou s výsledky velmi spokojeni, vše z toho, co je poměrně malý balíček.

Pochopitelně platíte za potěšení. To je více než 3x cena jiných soupeřů značky a také od svého předchůdce. Přesto by Sony Cyber-Shot RX10 IV mohla být vše, co kdy potřebujete.

Hodnocení (z 5)

Hlavní soupeři

Níže jsou uvedeny některé z soupeřů Sony Cyber-Shot RX10 IV.

Panasonic Lumix DC-FZ82

Fotoaparát Panasonic Lumix DMC-FZ82 Super-Zoom (také známý jako DMC-FZ80) má masivní objektiv 60x zoomu s ohniskem 20-1200 mm. Mezi další vrcholy FZ82/FZ80 patří 3palcová LCD dotyková obrazovka, 4K filmy, 10fps burst, režimy P/A/S/M, surová podpora, flash hotshoe a 18.1 megapixelový senzor MOS. Přečtěte si naši hloubkovou recenzi Panasonic Lumix DMC-FZ82.

Panasonic Lumix DMC-FZ2000

Panasonic Lumix DMC-FZ2000 je vlajková lodí kompaktní kamera Super-Zoom, která nabízí velký 1palcový obrazový senzor s 20 megapixely, 4K video nahráváním a 20x objektiv zoomu s ohniskovým rozsahem 26-480 mm ohnisko. Cena za 1099 GBP.99/1199.99, přečtěte si recenze našeho odborníka Panasonic FZ2000 a zjistěte, zda se jedná o konečnou kameru do-it-all.

Zkontrolujte ROUNDUP

Recenze Sony Cyber-Shot RX10 IV z celého webu.

TrustedReviews.com »

Sony Cyber-Shot DSC-RX10 IV je prémiová mostní kamera all-in-one s 20megapixelovým 1palcovým senzorem a ekvivalentním zoomem s dlouhým doletem 24-600 mm. Stylizované jako malý DSLR, stojí to 1799 GBP. Přečtěte si úplnou recenzi »

Techradar.com »

Cyber-Shot RX10 IV je nejnovější špičkový mostní kamera společnosti Sony, zaměřená na nadšence, který chce pokročilou kameru all-in-one, který neohrožuje výkon. Přečtěte si úplnou recenzi »

Specifikace

Senzor

Senzor typu 1.0-typ (13.2 mm x 8.8 mm) EXMOR RS CMOS Sensor, poměr stran 3: 2 Počet pixelů (efektivní) cca. 20.1 megapixely

Objektiv

Objektiv typu čočky typu vario-sonnar t, 18 prvků ve 13 skupinách (6 asférických prvků včetně čočky AA) F (maximální clona) F2.4 (W).4.0 (t) Filtr. Ohnisková délka (f =) f = 8.8-220 mm; statický obrázek3: 2 F = 24-600 mm; statický obrázek 4: 3 F = 27-650 mm; statický obrázek čočka) AF (W: cca. 3 cm (0.10 ft.) do nekonečna, t: cca.72 cm (2.36 ft.) do nekonečna, f = 250 mm (ekvivalent formátu 35 mm): cca. 140 cm (4.59ft.) do nekonečna), zaostření sahá od obrazového senzoru: AF (W: cca. 18 cm (0.59 ft.) do nekonečna, t: cca. 92cm (3.02 ft.) do nekonečna, f = 250 mm (ekvivalent formátu 35 mm): cca. 157 cm (5.16ft.) do nekonečna) Optický zoom 25x (optický zoom během nahrávání filmu)

Vymazat zoom obrazu (stativý obrázek) přibližně 20 m. 50x / 10m cca. 70x / 5m cca. 100x / VGA cca. 380x jasný obrázek zoom (film) 4k: cca. 37.5x; HD: cca. 50x digitální zoom (statický obrázek) přibližně 20 m.100x / 10m cca.140x / 5m cca.Cca 200x / VGA.380x digitální zoom (film) Digitální zoom cca.100x průměr filtru 72 mm

Obrazovka

Typ obrazovky 7.5 cm (3.0Type) (4: 3) / 1 440 000 teček / xtra Fine / tft LCD nastavitelný úhel nahoru o přibližně. 109 stupňů, dolů při cca. 41DEGREES Zobrazit panel (nahoře) Ano

Volek displeje (Finder/LCD) Auto/EVF (Manual)/Monitor (Manual) MF ASSISE Zvětšení 5.3x, 10.7x

Hledáček

Typ obrazovky/číslo teček 0.Elektronický hledáček typu 39 (XGA OLED), 2 359 296DOTS POKRATEM POKRATEM 100% zvětšení přibližně. 0.70x s objektivem 50 mm v nekonečnu.1M name styl = „sup“.1 /Styl (dioptrista) (35 mm ekv.)

Oční bod cca.23 mm od okuláru, 21.5 mm z rámu okuláru na.1M name styl = „sup“.1 /Styl (dioptrista) (standard CIPA) Nastavení dioptre.4.0 až 3.0m styl name = „sup“.1 / Manuál pro ovládání jasu stylu (5 kroků) / slunečné počasí

Fotoaparát

Motor zpracování obrázků Ano (Bionz X) Optical uailshot; ano (inteligentní aktivní režim, optický typ s elektronickým kompenzací, antilingový typ) Režim zaostřování jednorázové AF; automatický AF; nepřetržitý AF; DMF; manuální zaostřovací plocha široká (315 bodů (315 bodů (315 bodů (fázová detekce AF), 25 bodů (detekce kontrastu AF)); střed; flexibilní spot (s/m/l); rozšířené flexibilní místo; zámek na AF (široký/střed/flexibilní spot (S/M/l) /Rozšířené flexibilní místo) Zámek na AF ANO REŽIM MĚSTOSTI SVĚTLOSTI Multi vzorec; Střední vážený; Stop (Standard /Large); celá obrazovka AVG; zvýraznění kompenzace expozice /- 3.0ev, 1/3ev krok ISO citlivost (statický obrázek) (doporučený index expozice) Auto (ISO100-12800, volitelný s horní/dolní limit), 100/125/160/200/250/320/400/500/640/800 /1000/1250/1600/2000/2500/3200/4000/5000/6400/8000/10000/12800 (rozšiřující se na ISO64/80), multi-frame NR: Auto (ISO100-12800), 100/200/400/ 800/1600/3200/6400/12800/25600 ISO Sensitivity (Movie) Auto: (ISO100level-ISO12800level, volitelný s horním/dolním limitem), 100/125/160/200/250/320/400/500/640/800 /1000/1250/1600/2000/2500/3200/4000/5000/6400/8000/10000/12800 Minimální osvětlení (film) Auto: 2.4lux (rychlost závěrky 1/30 „) režimy vyvážení bílé automatické auto; denní světlo; stín; zataženo; žárovky;.: Teplá bílá; fluor.: Chladná bílá; fluor.: Den bílý; fluor.: Denní světlo; flash; c.Temp./Filtr; vlastní mikro nastavení WB Ano G7 až M7,57-krok A7 až B7,29-krok rychlosti závěrky Iauto (4 „-1/2000) /Program Auto (30“.1/2000) /Manuální expozice (žárovka, (žárovka, 30 „-1/2000)/Priorita clony (30“.1/2000)/priorita závěrky (30 „-1/2000); při hodnotě clony F8 nebo větší. Nejrychlejší limit na F2.4 je 1/1000. 1 Elektronická závěrka iauto (4 „-1/32000)/programové auto (30“.1/32000.) / Manuální expozice (30 „-1/32000.) / Priorita clony (30 „-1/32000) / priorita závěrky (30“.1/32000) clona iauto (F2.4 / F11) / Program Auto (F2.4 / F16) / Manuál (F2.4 / F16) / Priorita závěrky (F2.4 / F11) / Priorita clony (F2.4/F16)

Kontrast ovládání obrazu; nasycení; ostrost; kreativní styl; barevný prostor (SRGB / Adobe RGB); kvalita (Raw / Rawjpeg / Extra Fine / Fine / Standard) Redukce hluku Dlouhá expozice NR: ON / OFF, k dispozici rychlosti závěrky delší než 1 /3 s.; High ISO NR: Normal/Low/OFF; vícerámový NR: Auto, ISO100-25600 dynamický rozsah funguje vypnuto, optimalizátor dynamického rozsahu (Auto/Level 1-5), automatický dynamický rozsah (difesion automatické expozice, úroveň expozice (úroveň expozice (úroveň expozice (úroveň expozice (úroveň expozice (úroveň expozice (úroveň expozice (úroveň expozice (úroveň expozice (úroveň expozice (úroveň expozice (expozice 1.0-6.0ev, 1.0ev krok)) Střelný režim Auto (Inteligentní auto / Superior Auto); programové auto; Prioritu clony; priorita rychlosti závěrky; manuální expozice; MR (vzpomínka na paměť) [Body 3 sady / paměťová karta 4 sady]; režim filmu (program Auto, auto, auto, Priorita clony, priorita rychlosti závěrky, manuální expozice); režim HFR (program automobilů, priorita clony, priorita rychlosti závěrky, manuální expozice); panorama; výběr výběru scény; ; Noční portrét; Anti Motion Blur Continuous Shooting Rychle (maximum) (s MAX. nahrávání pixelů) nepřetržité střelby Ahoj: cca. 24 FPS, nepřetržitá střelba Mid: cca. 10 fps, kontinuální střelba nízká: cca. 3.5 FPS 2 3 Self-Timer 10sec. / 5sec. / 2Sec. / 3 nebo 5 po sobě jdoucích výstřelů s 10 s. 5sec. nebo 2Sec. Zpoždění volitelných / závorkových snímků s 10 s. 5sec. nebo 2Sec. Zpoždění volitelných režimů pohonu Single; nepřetržité střelby (hi/mid/lo); samoobslužný;.); Pokr.-Bracketing 4; s jedním držákem 4; Bracketing Balance Balance 4; Dro Bracketing 4 Panorama (Shooting) Sweep Panorama Effect Effect Still OBRAZ: Hračková kamera; Popová barva; retro fotografie; měkká vysoká klíče; částečná barva; vysoký kontrast mono mono.; Měkké zaostření; malba HDR; Richtone Monochrome; miniaturní; vodovor; ilustrace; film: hračková kamera; popová barva; posteterizací; retro fotografie; měkká vysoká klíč; částečná barva; vysoký kontrast mono. Standard kreativního stylu, živý, neutrální, čistý, hluboký, lehký, portrét, krajina, západ slunce, noční scéna, podzimní listy, černá bílá, sépie, styl krabicového profilu/pp1-pp9 (černá úroveň, gama (film, stále, Cine1-2, ITU709, ITU709 [800%], S-LOG2, S-LOG3), Černá gama, kolena, barevný režim, nasycení, barevná fáze, hloubka barev, detail, kopírování, resetování) zaostření rychlý hybridní AF (fáze (fáze (fáze.Detekce AF / Detekce kontrastu AF) Počet rozpoznaných scén stále obrázek: Superior Auto: 44 / iauto: 33; 44

Blikat

Vestavěný režim Flash, manuální vyskakovací typ Flash Auto / Flash on / Slow Synchro / Zadní synchronizace. / Flash off /; Wireless (s volitelným kompatibilním flash)

Bracketing Ano Externí režim Flash Flash System Flash kompatibilní s botou více rozhraní, připojte volitelný adaptér boty pro blesk kompatibilní s automobilovým příslušenstvím Shoe Flash Range ISO Auto: cca.1.0m až 10.8m (3.28 ft. na 35.43 ft.) (W) / cca. 1.0m až 6.5 m (3.28 ft. do 21.33 ft.) (T), ISO12800: Až přibližně. 20.8m (68.24 ft.) (W) / cca. 12.8m (41.99 ft.) (T)

Záznam

Kompatibilní nahrávací záznam Media Memory Stick Duo 5; Memory Stick Pro Duo 5; Memory Stick Pro Duo (vysoká rychlost) 5; paměťová hůlka Prohg Duo 5; Memory Stick Micro 6 5; Memory Stick Micro (Mark2) 6 5; SD paměťová karta 5; SDHC paměťová karta (UHS-I) 5; SDXC paměťová karta (UHS-I) 5; MicroSD paměťová karta 6 5; microsdhc paměťová karta 6 5; microsdxc paměťová karta 6 5 nahrávací formát statický obrázek: JPEG (DCF Ver.2.0, EXIF ​​Ver.2.31, kompatibilní se základní linií MPF), Raw (Sony ARW 2.3 formát); XAVC S; Formát AVCHD Ver.2.0 Formát kompatibilního nahrávání (filmový zvuk) XAVC S: LPCM 2CH; AVCHD: Dolby Digital (AC-3) 2CH (Dolby Digital Stereo Creator) Barevný prostor (stále) SRGB, Adobe RGB DCF/DPOF DCF/DPOF/EXIF/EXIF/MPF/MPF/MPF/MPF/MPF

Počet obrázků zaznamenaných pixelů (velikost obrázku) Statický obrázek: 3: 2Mode: 20m (5 472 × 3 648) / 10 m (3 888 × 2 592) / 5m (2 736 × 1 824), 4: 3mode: 18 m (4 864 × 3,648) / 10 m (3 648 × 2 736) / 5m (2 592 × 1 944) / VGA, 16: 9Mode: 17m (5 472 × 3 080) / 7) / 7) / 7) / 7) / 7.5 m (3 648 × 2 056) / 4.2M (2 720 × 1 528), 1: 1mode: 13m (3 648 × 3 648) / 6.5 m (2 544 × 2 544) / 3.7m (1 920 × 1; 16: 9Mode: 17m (5 472 × 3 080) / 7.5 m (3 648 × 2 056) / 4.2M (2 720 × 1 528) HFR nahrávání NTSC/PAL Volektor: [PAL] režim XAVC S HD: 50p 50m (1 920×1 080/250FPS), 50p 50m (1 920×1 080/500 pps), 50p 50m (1,920×1,00 /1000FPS)/25p 50m (1 920×1 080/250fps), 25p 50 m (1 920×1 080/500 snímků), 25p 50m (1 920×1 080/1000FPS), NTSC/PAL SETONLER: [NTSC] XAVC S HD: 60p 50 m (1 920 x1 080/240fps), 60p 50 m (1 920 x 1 080/480 spls), 60p 50 m (1 920 x 1 080/960fps)/30p 50m (1 920 x 24000000000/240Fps), 30p 50 m (1,920×1, 1,920×1) 080/480fps), 30p 50 m (1 920 x1 080/960fps)/24p 50m (1 920 x1 080/240fps), 24p 50m (1 920×1 080/480FPS), 24p 50m (1 920×1 080/960FPS) Počet efektivních priority kvality pixelů: 240fps/250fps (1 824×1 026), 480fps/500fps (1 824×616), 960fps/1000fps (1,244×420)/Shoot Priority: 240Fps/250fps (1,824×616), 480fps (1,80fps (1,80fps (1,244×420): 480Fps (1,244×420)/50fps (1,824xpps (1,244X420)/50fps (1,244×420): x436), 960fps / 1000fps (912×308) Počet obrázků zaznamenaných pixelů (velikost obrázku) během filmu 16: 9Mode: 17 m (5 472 × 3 080) / 7.5 m (3 648 × 2 056) / 4.2M (2 720 × 1 528) proxy nahrávání ano

Rozhraní

Vstupní a výstupní terminály Multi/micro USB terminál 7. Hi-rychlost USB (USB2.0), mikro HDMI, mikrofon (3.5 mm Stereo Minijack), boty s více rozhraními, sluchátka NFC NFC Fórum typu 3 kompatibilní, jednodotykové odlehlé, jednodotykové sdílení Wi-Fi Ano (IEEE802.11b/g/n (2.4GHz Band))

Napájení

Zdroj energie DC7.2V (dodáno bitelně) / DC5.0V (dodaný AC adoptor ACICORTOR) Baterie dobíjecí baterie NP-FW50 Spotřeba energie (kamera). 2.2W s LCD monitorem a cca. 2.4W s nabíjením USB nabíjení/napájecího zdroje USB ANO (střelba, přehrávání)

Životnost baterie (stále obrázky) Monitor: cca. 400 / cca. 200 minut., Hledáček: cca. 370 / cca. 185 min. 8 životnost baterie (filmy skutečné střelby) Monitor: cca. 75 minut., Hledáček: cca. 75 minut. 9 10 životnost baterie (filmy nepřetržité střelby) Monitor: cca. 135min., Hledáček: cca. 135min. 11 9

Ostatní

Aplikace PlayMemories Camera. Funkce střelby oko af; detekce obličeje; registrace obličeje; statický nahrávání obrázků (během nahrávání filmu); Smile Shutter; Grid Line; rychlý Navi; digitální úroveň měřidla (rozteč a role); držák WB; Dro Bracketting; MF Assist; vrchol; Zebra; ; Zobrazení značky; zobrazení na úrovni zvuku; načasování zvuku; krok zoom/rychlý zoom; TC/UB; jméno fotografa;. Asist; [Mov] AF Citlivost na trať; [MOV] Rychlost pohonu AF; Nastavit název souboru; Focus Range Limiter 12 Funkce přehrávání Bravia Sync (Control for HDMI); 9/25-s-snímkovým indexovým zobrazením; automatická orientace; Slide Show; Forward/Forward/ Rewind (film); Odstranit; Protect; Motion Shot Video; snímání fotografií; automatická rotace obrazu; pokrýt seskupení natočení

Triluminos Barva Ano 13 4K OBRÁZEK ​​OUTHE ANO OPERATIVNÍ TEMPRÁTO. / 32 stupňů f 104 stupňů f.

Velikost hmotnosti

Rozměry (w x h x d) 132.5 x 94.0 x 127.4 mm (před čočkou pro monitorování); 5 1/4 x 3 3/4 x 5 1/8 in. (od přední části čočky k monitoru)

Hmotnost (kompatibilní s CIPA) cca. 1095G (2lb 6.7oz.) (Karta baterie a SDXC jsou zahrnuty) / cca. 1050g (2lb 5.1oz.) (Pouze tělo)

Zprávy

Společnost Sony dnes oznámila nový vlajkový model ve své sérii Cyber-Shot RX10, RX10 IV s nejrychlejším časem akvizice zaostření na světě. Představujeme doba akvizice na světě 0.03 sekund a až 24 fps nepřetržité střelby s plným sledováním AF/AE, 315 fázové detekce AF body a všestranný 24-600 mm F2.4-F4 Zeiss Vario-Sonnar T objektiv; Fotoaparát Sony RX10 IV je vybaven nejnovějším typu 1 „.1-megapixel exmor RS CMOS naskládaný snímač obrazu. Navíc poprvé v počítači s kybernetickým výstřelem využívá model RX10 IV technologii AF sledování AF, která byla dříve k dispozici pouze ve vybraných několika liniích a výměnných čoček Sony. Mezi další vylepšení AF v nové kameře RX10 IV patří vylepšená verze oka výrobce AF, Touch Focus and Focus Range Limiter. Je také přiřaditelné nastavení AF-ON, stejně jako více režimů AF včetně AF-S, AF-C a AF-A, které lze snadno upravit na základě uživatelských preferencí a střeleckých situací. Kromě toho nový RX10 IV obsahuje nejnovější 3 Sony 3.0-typ 1.44m Dot Tiltable LCD obrazovka s dotykovým zaostřením a funkcí dotykové podložky-další první pro sérii Cyber-Shot RX-pro rychlé a hladké zaostřovací operace; a přibližně 2.35 m tečka s vysokým kontrastem XGA OLED Tru-Finder. SONY RX10 IV, která je také schopna natáčet 4K video, je také odolný proti prachu a vlhkosti a kompatibilní s Wi-Fi, NFC a Bluetooth. Fotoaparát bude odeslán v říjnu za přibližně 1 800 GBP/2000 EUR.

Nový RX10 IV společnosti Sony kombinuje blesk AF a 24 FPS nepřetržité střelby s všestranným 24-600 mm F2.Čočka zoomu 4-F4

 • Nejrychlejší [1] rychlost na světě 0.03 sekund [2], 24 fps [3] nepřetržité střelby s plnou sledováním AF/AE
 • 315 Fázové detekce ohniskové roviny AF body pokrývající cca. 65% rámu
 • Zeiss Vario-Sonnar T 24-600 mm [4] F2.Velký clona 4-F4, objektiv zoomu s vysokým zvětšením
 • 4K [5] nahrávání filmu s plným odečtem pixelů bez pixelů binning

Společnost Sony dnes oznámila nový vlajkový model ve své uznávané sérii Cyber-Shot RX10, RX10 IV (model DSC-RX10M4).

Představujeme doba akvizice na světě 0.03 sekund [2] a až 24 fps nepřetržité střelby [3] s úplným sledováním AF/AE, 315 fázové detekce AF body, které soupeří ty nejrychlejší profesionální výměnné čočky a výjimečně všestranné 24-600 mmIV F2.Nový model RX10 IV objektivu 4-F4 Zeiss Vario-Sonnar T.

Působivá kamera RX10 IV je vybavena nejnovějším 1.0-typ 20.1 MP [6] EXMOR RS CMOS STACKED Image Sensor s DRAM CHIP spolu s výkonným procesorem obrazu Bionz X a front-endem LSI. Všechny tyto klíčové komponenty spolupracují na maximalizaci celkové rychlosti provozu a výkonu, což nakonec zajišťuje nejvyšší možnou kvalitu obrazu a videa v celé řadě objektivu 24-600 mmIV.

Rychlé zaostření, rychlé střelby

Nový model RX10 IV, jako je první pro sérii kamer RX10 pro společnost Sony RX10, má rychlý hybridní AF systém, který kombinuje příslušné výhody 315 fázových detekce AF bodů pokrývajících přibližně 65% senzoru a detekce kontrastu AF, aby nakonec umožnil fotoaparátu tak Zamkněte zaostření pouhých 0.03 sekund [2]. Toto vysokorychlostní zaostření doplňuje rozsáhlou řadu objektivu 24-600 mmIV, což zajišťuje, že všechny subjekty mohou být zachyceny s přesným detailem a jasností.

sony, cyber-shot, rx10, recenze

Navíc poprvé v počítačové kameře používá model RX10 IV technologii s vysokou hustotou sledování AF. Tato pokročilá technologie, která byla dříve k dispozici pouze ve vybraných několika vyhlášených liniích a výměnných čoček Sony, soustředí AF body kolem subjektu, aby se zlepšila přesnost sledování a zaostření, což umožňuje i ty nepředvídatelné předměty, včetně rychle se pohybujících atletů a ptáků při letu, který má být zachycen s lehkostí.

Mezi další vylepšení AF v nové kameře RX10 IV patří vylepšená verze populárního oka AF, Touch Focus a Focus Range Limiter [7]. Je také přiřaditelné nastavení AF-ON, stejně jako více režimů AF včetně AF-S, AF-C a AF-A, které lze snadno upravit na základě uživatelských preferencí a střeleckých situací.

Ideální doplněk k systému AF nabízí RX10 IV nepřetržité vysokorychlostní střelby až do 24 FPS [3] s plným sledováním AF/AE s působivým limitem vyrovnávací paměti až 249 obrázků [8]. S výrazným zlepšením výkonu zpracování pro novou kameru bylo EVF displeje během nepřetržitého střelby podstatně sníženo, což umožnilo střelcům zachytit rozhodující okamžik s konečnou důvěrou. Také pro pohodlí během přehrávání obrazu lze ve skupinách namísto jednotlivých výstřelů zobrazovat obrázky nepřetržitě natočené.

RX10 IV má také vysokorychlostní shtaci proti nim (maximální rychlost závěrky až 1/32000 sekundy), která snižuje efekt „válcování závěrky“, který se běžně vyskytuje u rychle se pohybujících subjektů, a může úplně střílet ve všech režimech, včetně nepřetržitého Vysokorychlostní střelba, když je zapojena elektronická závěrka. K dispozici je také mechanický režim závěrky, pokud to vyžaduje uživatel.

Zeiss Vario-Sonnar t 24-600 mm f2.Čočka 4-F4

Objektiv 24-600MMIV Zeiss Vario-Sonnar T na fotoaparátu Cyber-Shot RX10 IV má velkou maximální clonu F2.4-F4.0, pomáhá mu dosáhnout vynikající kvality obrazu v celé řadě Zoom, až na Ultra-Telephoto. Zahrnuje skleněný prvek super ed (extra low dispersion) a asférické čočky ED pro minimalizaci chromatické aberace a nátěr zeiss t, aby se minimalizoval světlice a duchov.

Objektiv má také vestavěnou optickou stabilizaci obrázku. Když je funkce aktivována, je ekvivalentní přibližnému 4.5 kroků Zlepšení rychlosti závěrky.

Navíc s minimální zaostřovací vzdáleností 72 cm (2.36 ft) a 0.49x maximální zvětšení při plně rozšířeném 600 mm je čočka schopna produkovat úžasně podrobné obrazy Tele-Macro.

Profesionální zachycení videa

Nový RX10 IV se stává nejnovější kamerou Cyber-Shot RX, která nabízí výhody filmu 4K (QFHD 3840 x 2160), přičemž jeho rychlý hybridní AF systém si uvědomuje přibližně 2x rychlejší zaostřovací rychlost ve srovnání s RX10 III.

V režimu 4K nový RX10 IV využívá plné čtení pixelů bez pixelů a zachycuje přibližně 1.7x více informací, než je vyžadováno pro 4K filmový výstup, aby se zajistilo, že všechny nejlepší podrobnosti jsou přesně zachyceny. Fotoaparát využívá kodek XAVC S [9] a zaznamenává video s vysokou rychlostí dat až 100 Mbps v závislosti na režimu střelby. Uživatelé mají možnost střílet na 24p nebo 30p v 4K režimu (100 Mbps) nebo v snímcích až 120p v režimu plného HD.

Nový fotoaparát má také řadu dalších funkcí videa profesionálního kalibru včetně obrázkového profilu, S-Log3 / S-Gamut3, asistence na displeje gama, záznamy proxy, časový kód / bit a bit a další, stejně jako vstup pro externí mikrofon a výstup pro Monitorování sluchátek.

K dispozici je také nahrávání videa Super Slow Motion [10], s prodlouženou dobou trvání asi 4 sekundy (v režimu priority kvality) a 7 sekund (v čase natáčení). Tato jedinečná funkce poskytuje uživatelům možnost vybrat si mezi 1 000 FPS, 500fps a 250fps rámcových frekvencí a mezi 50p, 25p a 24p formáty přehrávání [11].

Upgradovaný provoz a přizpůsobení

Nový RX10 IV obsahuje nejnovější 3 Sony.0-typ 1.Screen LCD Screen 44m DOT s funkcí Touch Focus and Touch Pad-další první pro sérii Cyber-Shot RX-pro rychlé a hladké zaostřovací provoz a Whitemagic Technology, což zajišťuje, že LCD sledování je jasné a jasné za nejdrsnějších podmínek venkovního osvětlení. Navíc je vybaven cca. 2.35m DOT HIGH-CONTRAST XGA OLED TRU-Finder zajišťující skutečnou funkci obrazu a přehrávání. K dispozici jsou také trojitá objektiv pro clonu, zoom a zaostření, s zcela tichou, hladkou možností pro clonu, která je ideální pro videozáznamy.

Pro zvýšení přizpůsobení bylo přidáno funkčnost „Moje nabídka“, což umožnilo, aby bylo možné zaznamenat až 30 často používaných položek nabídky. Nabídky jsou barevně kódovány pro snazší rozpoznávání a navigaci a byla představena nová nabídka filmů, která zlepšila celkový zážitek z fotografování videa.

RX10 IV je také odolný proti prachu a vlhkosti [12] a kompatibilní s Wi-Fi NFC a Bluetooth.

Nová kamera Sony Cyber-Shot RX10 IV bude odeslána v říjnu za přibližně 2000 EUR. Zde lze přistupovat k úplným podrobnostem o produktu.

[1] Mezi digitálními kamerami s pevným čočkou s 1.Senzor 0 typu. Od září 2017 tisková zpráva, založená na Sony Research.

[2] Standard CIPA, vnitřní měření, F = 8.8 mm (širokoúhlý), EV6.8, Program Auto, Focus Mode: AF-A, AF Area: Střed

[3] S „Režim kontinuálního střelby: Ahoj“.

[6] Přibližné efektivní MP

[7] Pouze tehdy, když je ohnisková vzdálenost ekvivalentní 35 mm v rozmezí 150-600 mm

[8] S „Režim kontinuálního střelby: Ahoj“ a „Kvalita obrazu: Fine

[9] K nahrávání filmů ve formátu XAVC je vyžadována paměťová karta třídy 10 nebo vyšší. UHS-I (U3) SDHC/SDXC je vyžadována pro 100Mbps.

[10] Zvuk nelze zaznamenat. Vyžaduje se paměťová karta třídy 10 nebo vyšší SDHC/SDXC.

[11] V režimu PAL. Přepněte mezi NTSC a PAL pomocí nabídky.

[12] Není zaručeno, že bude 100% důkaz prachu a vlhkosti.

Galerie Obrázků

Kliknutím na miniaturu zobrazíte plnou verzi.

Obrázky náhledu

Před naší úplnou recenzí je zde několik ukázkových obrázků pořízených s Cyber-Shot DSC-RX10 IV Superzoom Bridge Camera.

Galerie ukázkových obrázků pořízených s Cyber-Shot DSC-RX10 IV Superzoom Bridge Camera.

Sony Cyber-Shot RX10 IV Recenze: Nejlepší all-in-one si můžete koupit

Společnost Sony Cyber-Shot RX10 IV je prémiová kamera All-In-One s 20megapixelovým 1-palcovým senzorem a ekvivalentem zoomu s dlouhým doletem 24-600 mm. Stylizované jako malý DSLR, stojí to 1799 GBP.

RX10 IV Sony je mostní kamera All-in-One stylizovaná jako malá SLR

V minulosti poskytly můstkové kamery all-in-one prostředky k získání dlouhého rozsahu zoomu v relativně kompaktním a cenově dostupném balíčku. Ale většina z nich použila malé obrazové senzory, což znamená, že i když mohly být navrženy tak, aby vypadaly jako malé DSLR, jejich kvalita obrazu klesla dlouhou cestu.

To vše se změnilo se spuštěním Sony původního RX10 v roce 2013. Kombinací mnohem většího 1-palcového typu 20-megapixelu s ekvivalentem 24-200 mm f/2.8 Objektiv zoomu, nabídl výrazně zlepšenou kvalitu obrazu ve srovnání s předchozími mostními modely-a ne tak daleko za APS-C DSLRS.

Loňský rok RX10 III udělal další velký skok přidáním ekvivalentu 24-600 mm f/2.4-4 čočka. To nabídlo obrovský rozsah zoomu vhodný pro natáčení téměř jakéhokoli předmětu, od velké krajiny po vzdálenou divokou zvěř.

Objektiv RX10 IV se výrazně rozprostírá, když je nastavena na 600 mm ekvivalent

Nyní, s RX10 IV, Sony zcela revidovala interní a přidala senzor naskládaného CMOS a procesor Bionz X, který byl dříve vidět ve své kameře RX100 V.

Výsledkem je, že RX10 IV získává ohromující rychlost se schopností střílet na 24 snímků za sekundu s nepřetržitým automatickém počítači. Pokud jde o čísla, žádný DSLR se blíží, zatímco nejbližší přímý soupeř RX10 IV-Panasonic Lumix DMC-FZ2000-maximalizuje polovinu rychlosti. Dokonce i nejrychlejší model bez zrcadla, Sony’s vlastní Alpha 9, spravuje pouze 20 snímků za sekundu s automatickým ostřením.

Za tuto technologii přirozeně platíte a cena RX10 IV 1799 je pro tento typ fotoaparátu bezprecedentní. Je to také robustní zvíře podle standardů kamery Bridge, s tělem 133 x 94 x 127 mm a hmotností 1095 g větší než u některých vstupních úrovně DSLR. Nejbližší alternativou založenou na SLR za podobnou cenu by však pravděpodobně byl Nikon D7500 se zoomem Tamron 18-400 mm-a to je o něco větší větší.

S velkou přilnavostí se RX10 IV cítí pohodlně v ruce

Získání všech těchto schopností ve fotoaparátu all-in-one zní příliš dobře na to, aby to byla pravda, ale Sony nedávno odvedla pozoruhodnou práci při zvyšování tyče toho, co je technicky možné. Stejně tak RX10 IV skutečně dodává a jaké jsou kompromisy ve srovnání s používáním fotoaparátu DSLR nebo zrcadla bez zrcadla?

Sony Cyber-Shot RX10 IV-funkce

20 RX10 IV.Senzor 1-megapixelu EXMOR RS používá naskládanou architekturu s pamětí na čipu a zpracování obrazu, což umožňuje zvláště vysoké rychlosti odečet. To umožňuje tichou vysokorychlostní elektronickou závěrku, která prakticky eliminuje zkreslení subjektu z válcovacích artefaktů, přičemž nabízí rychlosti až 1/32 000 sekundy-výrazně rychlejší než nejvyšší rychlost 1/2000sec konvenční mechanické závěrky.

Na zádech fotoaparátu jsou dva ovládací číselníky a řada knoflíků

Je důležité, že senzor získá detekci fáze čipu pro automatické zaostření s 315 body zaostření, které pokrývají 65% oblasti obrazu. Technologie sledování AF Sony s vysokou hustotou AF umožňuje kameře shlukovat skupiny malých zaostřovacích bodů kolem subjektu, který detekuje, aby se pohyboval pro maximální přesnost.

Můžete dovolit fotoaparátu, aby si vybrala oblast zaostření na vlastní pěst, nebo přepnout na flexibilní bodový režim, který vám umožní určit AF Point sami. K dispozici je také detekce obličeje, se schopností zaměřit se konkrétně na oči vašeho předmětu. Společnost Sony tvrdí, že rychlost zaostření je nejrychlejší v historii kamery, jen na 0.03 sekund.

Nejnovější procesor společnosti Sony Bionz X poskytuje koňskou sílu pro režim střelby v titulku 24fps s velkolepým vyrovnávací pamětí 110 surových souborů nebo 249 JPEGS. Pokud taková rychlost nemáte. a přiznejme si to, většinu času, kdy nebudete. kamera může být nastavena tak, aby střílela na 10 snímků za sekundu nebo 3.5fps. Rozsah citlivosti běží od ISO 100-12,800, s rozšířenými ISO 64 a 80 možnostmi k dispozici.

AM SLR podobný horní desce LCD na první pohled odhaluje nastavení klíčů

Ekvivalent 24-600 mm Zeiss Vario-Sonnar T má maximální clonu f/2.4-4, ale pokles řady zoomu je docela náhlý. Zasáhne f/2.8 při ekvivalentu 28 mm, f/3.2 při 35 mm, f/3.5 při 60 mm a pak drží f/4 od 100 mm do 600 mm konce.

Clona může být zastavena na f/16 v 1/3 krocích, i když v některých režimech to nepřekročí f/11. Na 1palcovém senzoru nebudete chtít projít kolem f/8, ze strachu z nadměrného rozostření difrakce.

Není divu, že čočka je složitá s jeho 18-prvky, 13 skupinových konstrukcí, včetně osmi extra nízkých disperzí (ED) skleněných prvků a jednoho super-ed prvku pro minimalizaci chromatických aberací. Používá se šest asférických prvků, z nichž dva jsou vyrobeny z ED skla. Sony říká, že její vestavěná optická stabilizace umožňuje držení rukou při rychlosti závěrky až 4 zastavení pomale.

V krabici je dodávána kapota pro čočky v bajonetu, kapota čočky s okvětním lístkem

Schopnost detailu je slušná. Objektiv může zaostřit jen 3 cm od předního prvku v širokém úhlu a klesnout na 72 cm na telecím konci; V tomto okamžiku nabízí přibližně 2: 1 ekvivalentní zvětšení. Nepříjemně je však minimální rozsah poměrně delší uprostřed rozsahu zoomu a dosahuje 140 cm v poloze 250 mm.

Objektiv také postrádá vestavěný ND filtr. To bude pravděpodobně znepokojivé pro videografy, kteří chtějí udržet rychlosti závěrky nízké pro hladké pohyb v jasném světle. Mohlo by jim lépe sloužit Panasonic FZ2000. Filtry šroubování však mohou být namontovány pomocí standardního 72mm vlákna a je dodávána kapota bajonetu.

Společnost Sony zahrnovala slušnou řadu fotografických funkcí, včetně jeho režimu automatického šití zametacího zametání spolu s redukcí hluku s více výstřely a režimem s vysokým dynamickým rozsahem. Pro začátečníky existuje malý, ale rozumný výběr režimů scény specifických pro daný předmět, spolu s konvenčním plnohodnotným režimem Auto.

Tlačítko závěrky je závitové pro uvolnění kabelu

Chybí však několik běžných funkcí. Patří mezi ně surová konverze ve fotoaparátu, intervalometr, tvorba filmů s časosběrem nebo dokonce více poměrů stran pro střelbu na stonky-stačí získat na výběr z 3: 2 nebo 16: 9. Na kameře je to ambiciózní, jedná se o docela do očí bijící opomenutí. Na rozdíl od některých jiných modelů není RX10 IV kompatibilní s doplňkovými aplikacemi společnosti Sony, takže nemůžete nainstalovat ani další funkce.

Wi-Fi je zabudováno, což umožňuje dálkové ovládání kamery z smartphonu nebo tabletu pomocí bezplatné mobilní aplikace PlayMemories společnosti Sony. To nabízí slušnou úroveň manuálního ovládání. ale podivně vám neumožňuje měnit clonu na dálku. Místo toho ctí polohu kruhu clony, což by mělo větší smysl, kdyby to nebylo pro to, že můžete potlačit nastavení kompenzace expozice.

Mobilní aplikace Sony PlayMemories umožňuje dálkové ovládání RX10 IV z vašeho smartphonu

Pozitivnější je, že je velmi snadné poslat své oblíbené obrázky do telefonu pro sdílení, jednoduše stisknutím tlačítka FN během přehrávání. Při fotografování je také možné geogovat své obrázky pomocí GPS vašeho telefonu, přes nově přidanou Bluetooth LE RX10 IV. Je to jen škoda, že toto spojení nelze použít pro jiné funkce, jako je dálkové ovládání, jak to může na kamer Canon.

sony, cyber-shot, rx10, recenze

Pokud jde o video, společnost Sony poskytla obvykle komplexní sadu možností. RX10 IV může zaznamenat v rozlišení 4K (3840 x 2160px) při 25 snímku a při bitů 100 Mb / s nebo 50 Mb / s, zatímco plné HD záběry lze zachytit v širokém rozsahu nastavení až 100 sfps a 100 Mbps. Displeje vzorů vrcholu a zebry jsou k dispozici, které pomáhají zaostřit a vystavit úsudek a profily Sony jsou na palubě. To zahrnuje S-Log gama pro snadnější třídění barev.

Zahrnuty jsou zásuvky pro sluchátka a mikrofon spolu s USB a HDMI

Mikrofon i sluchátka jsou zabudovány pro záznam zvuku a záběry mohou být výstanou do externího rekordéru přes HDMI. Fotoaparát může dokonce současně vydat záběry proxy s nízkým rozlišením, což umožňuje snadnější úpravy na poli pomocí relativně s nízkým výkonem, jako jsou chytré telefony. Je také možné extrahovat 8megapixelové fotografie ze 4K záběrů.

Společnost Sony také zahrnovala vyhrazený video režim s pomalým pohybem, označený HFR (pro vysokou snímkovou frekvenci) na vytáčení režimu. To vám umožní nahrávat při 250, 500 nebo 1000 snímků za sekundu, což dává 5x, 10x nebo 20x zpomalený pohyb, ale s postupně klesajícím rozměry pixelů.

Jeho rozhraní je zřetelně neintuitivní, Focus je stanoveno na začátku záznamu a kamery se na chvíli zamknou, protože zaznamenává záběry na kartu. Přesto je to docela návyková funkce, která má na palubě pro natáčení předmětů, jako jsou divoká zvěř.

Sony Cyber-Shot RX10 IV-Stavba a manipulace

Díky své velikosti a designu ve stylu SLR se RX10 IV obecně zpracovává velmi dobře. Jeho držadla je velká a pohodlná, zatímco velká hlaveň čočky se v levé ruce těsnině hnízdí.

Neobvykle, se třemi ovládacími prsteny na čočce pro ovládání zoomu clony a manuálním zaostřením se provoz výstřelu rovnoměrně rozprostírá mezi rukama. Videografy s potěšením zjistí, že kroužek clony může být nastaven tak, aby byl provoz bez kliknutí pomocí přepínače pod hlaveň. Je také možné vybrat, jakým způsobem jsou přiřazeny zvětšení a zaostření kolem dvou prstenů čoček, spolu s směrem, kterým provozují.

Cítí kolem čočky přirozeně padají po levé ruce

Vylitění kompenzace expozice perfektně padá pod pravým palcem, zatímco zapuštěný ciferník na zadní straně nastavuje rychlost závěrky. Na přední straně najdete vytáčení režimu zaostření pro přepínání mezi jednorázovým nebo nepřetržitým automatickým ostřením, spolu s režimem A, který přepíná mezi nimi, pokud detekuje pohyb subjektu. Zde můžete také přistupovat k ručnímu zaostření a režimu přímého manuálního zaostření společnosti Sony, který umožňuje ruční přepsání AF na plný úvazek.

Tlačítko závěrky přirozeně padá pod ukazováček a má konvenční dvoustupňovou akci s polovičním stiskem pro aktivaci automatického zaostření. Za ním je umístěn spínač napájení, s pákou zoomu vpředu. Může se zdát zvláštní, že kamera má dva ovladače zoomu, ale má smysl, když zjistíte, že pracují při různých rychlostech.

Spousta ovládacích prvků je snadno přístupná na vaší pravé ruce

Páka kolem tlačítka závěrky je ideální pro rychlé nastavení pravé ohniskové vzdálenosti, zatímco prsten kolem čočky vám umožňuje přesně kompozici jemné. Další užitečnou funkcí je asistence zoomu: To dočasně přiblíží objektiv, což vám umožní rychle znovuzřenit subjekt, pokud jej ztratíte během posouvání. Nastavil jsem to tak, aby bylo ovládáno tlačítkem na boku objektivu, která je ve výchozím nastavení nastavena na AF Stop.

Společnost Sony zakrývala zbytek těla knoflíky a číselníky, z nichž mnohé lze přizpůsobit tak, aby vyhovovalo uživateli. Nechal jsem tlačítko C2 na jeho výchozí režim pohonu, ale spíše než používám bolestně umístěné tlačítko C1 ke změně ISO, nastavil jsem svislý zadní číselník, abych tak učinil přímo.

Také jsem nakonfiguroval tlačítko ve svém středu, abych aktivoval výběr oblasti Focus Area. Nastavte se tímto způsobem. as možností použít dotykovou obrazovku k přesunu oblasti AF. zjistil jsem, že RX10 IV je opravdu použitelný velmi použitelný.

Samotná dotyková obrazovka se však cítí velmi nedostatečně využívaná. Nelze jej použít k přístupu k nabídce nebo změně jakéhokoli nastavení a při přehrávání je omezeno na dvojité klepnutí, aby se přiblížilo do obrázku, pak se posouvalo kolem.

Dotykový displej lze použít pro nastavení zaostřovacího bodu, ale ne nic jiného

Fotoaparát zdědí nejnovější revidované rozvržení nabídky společnosti Sony, které byly dříve vidět na podobných jako Alpha 9. Ve srovnání s RX10 III to znamená, že se některé možnosti přesunuly a přeskupily a různé karty nabídky nejvyšší úrovně byly zataženy. Ale je to všechno stále docela chaotické a přetížené a dokonce i s rozsáhlými nedávnými zkušenostmi natáčením fotoaparátů Sony jsem často snažil rychle najít položky. Díky tomu je nově přidaná moje nabídka neocenitelná, protože vám umožňuje vytvořit vlastní nabídku plnou všech nastavení, které často potřebujete změnit.

Sony Cyber-Shot RX10 IV-hledáček a obrazovka

RX10 IV se svým designem podobným SLR nabízí výběr metod sledování-buď elektronický hledáček na úrovni očí, nebo nakloní zadní obrazovku. 2.36-MDOT Elektronický hledáček poskytuje pohled tak velký jako většina Full-Frame DSLR, s 0.7x ekvivalentní zvětšení. Je to jasné a jasné, s přesným vykreslením barev a minimálním zpožděním. Přesně se podívá na expozici i hloubku ostrosti, což nesmírně pomáhá úpravy nastavení střelby.

Upřednostňoval jsem natáčení RX10 IV pomocí elektronického hledáčku

Jako obvykle můžete překrývat obrovské množství informací o střelbě. ale nepříjemně nemůžete ukázat živý histogram i elektronickou úroveň současně. Celý design fotoaparátu je dobře nastaven pro střelbu s EVF a já jsem ho ocitl téměř po celou dobu, zejména při používání dlouhého konce zoomu.

Alternativně můžete použít 1.44-MDOT 3in Screen, která používá konstrukci s dvojitou hůlkou na 109 stupňů naklonění pro střelbu na úrovni pasu, nebo 41 stupňů dolů pro výstřely s vysokým úhlem. To je užitečné pro natáčení v lichých úhlech, ale pouze ve formátu krajiny. Otočte kameru na orientaci portrétu a stává se zbytečnou; Hodně preferuji plně kloubový typ používaný na Panasonic FZ2000.

Obrazovka se odtáhne od těla a nakloní se nahoru nebo dolů

Oční senzor umožňuje automatickému přepínání fotoaparátu mezi EVF a LCD a je ochotně deaktivován, když je obrazovka odtažena z těla kamery. Zřídka jsem použil obrazovku pro natáčení, ale zjistil jsem, že odvedl skvělou práci pro kontrolu obrázků při přehrávání a poskytl přesné znázornění pořízených fotografií.

Sony Cyber-Shot RX10 IV-Autofocus

Společnost Sony učinila obrovské pokroky ve své nejnovější generaci kamer, včetně Alpha 6500 APS-C a Alpha 9 Full-Frame Mirrorless Models a RX100 V Compact. Ale má to úspěšně převést na svou kameru s dlouhým Zoom Bridge?

Tady jsem použil jemný bod zaostření, abych prořízl kolem listí a zaměřil se na Heronovo oko. 485 mm ekviiv, 1/2000 s na f/4, ISO 3200

Když čelí statickým subjektům, autofokusy RX10 IV okamžitě, tiše a přesně. Dělá to bez ohledu na polohu zoomu nebo na místo, kde umístíte zaostřovací bod-pokud to není směrem k okrajům rámu, za oblastí fázové detekce. Nadále také pracuje v pozoruhodně nízkém světle; jen to trochu zpomalí.

Ale svým způsobem to opravdu není to, o co se bojíme. Místo toho je velká otázka, zda kontinuální AF funguje dostatečně dobře, aby ospravedlnil prémii 400 GBP nad RX10 III. Odpověď na to je ano, ale s některými námitky.

Autofokus RX10 IV je dostatečně rychlý, aby držel krok s létajícími ptáky. Toto je rám 118 ze 146-shot 20fps prasknutí. Ekvivalent 600 mm, 1/1000 s na f/5.6, ISO 250

Testoval jsem systém AF-C natáčením vlaků a volně žijících živočichů, abych viděl, jak dobře to funguje s předvídatelným i nevyzpytatelným pohybem. Stejně jako u Alpha 9 jsem zjistil, že to fungovalo nejlépe nastavením kamery do režimu AF široké oblasti, což ji umožnilo nejprve identifikovat pohybující se subjekt a poté ho sledovat.

S velkým a snadno identifikovatelným subjektem to dělá s lehkostí a udržuje téměř dokonalé zaostření během prodloužených výbuchů. Je mesmerické vidět, jak pevně seskupený zelený af čtverce tančí kolem hledáčku, aby sledoval pohybující se předmět přes rám.

Rychlá čočka AF a Long Zoom usnadňuje zachycení místní divoké zvěře. Ekvivalent 424 mm, 1/2000S na f/4, ISO 6400

sony, cyber-shot, rx10, recenze

I při nepravidelně pohybujícím se divočině fotoaparát dělá pozoruhodně dobrou práci. Jeho hit-sazba není tak vysoká, pokud jde o získání výstřelů na pixely. Místo toho se zdá, že často ztrácí stopu mírně pro tři nebo čtyři snímky, a poté se vraťte zpět do dokonalého zaměření pro sekvenci podobné délky. Dokonce i tehdy by tyto lehce mimo zaměření byly použitelné pro malé výtisky nebo sociální média.

Ve srovnání s DSLR nebo špičkovými CSC je hlavní nevýhodou RX10 IV, že se zdá, že přestane fungovat dříve, když úrovně světla nepadnou, nepodaří se vyzvednout pohyblivé předměty-zejména na složité pozadí. Není to tedy překvapivé, že to nenahradí špičkovou soupravu DSLR s 600mm primárním, když bude opravdu tvrdý, ale pokud střílíte v relativně slušném světle, bude to obdivuhodně fungovat. Toto je pozoruhodný výkon pro mostní kameru.

Sony Cyber-Shot RX10 IV-výkon

V téměř každém jiném respektu, RX10 IV funguje také velmi dobře. Spuštění a prodloužení čočky po blikání napájecího přepínače na polohu, ale poté téměř okamžitě reaguje na jakýkoli kontrolní vstup téměř okamžitě reaguje na jakýkoli kontrolní vstup téměř okamžitě. Obrovská vyrovnávací paměť znamená, že budete muset fotoaparát velmi tvrdě pracovat. Opravdu jsem zjistil, že mě jen udržoval čekání při psaní záběrů na kartu ve videozáznamu HFR.

V podmínkách sluncem přináší RX10 IV atraktivní a pravdivé barvy života. Ekvivalent 52 mm, 1/640sec na f/5.6, ISO100

Ztrácení barev společnosti Sony je jako obvykle naprosto příjemné. pokud trochu na neinspirující straně. S přirozeně barevnými předměty za jasný den jsou jpegs kamery opravdu atraktivní. Ale to, co to nemůže udělat, je přidat nějaké teplo a úder do vašich záběrů za méně inspirujících osvětlovacích podmínek. Místo toho nabízí mírně ploché výsledky podporované a navinuté systémem automatické bílé vyvážení, který se otáčí směrem k chladné straně.

Ve většině případů je malé vylepšení souborů v následném zpracování může výrazně zvednout a jako obvykle získáte nejlepší výsledky, pokud jste připraveni střílet a postproces RAW. Pokud především chcete ty nejkrásnější mimo kamerové JPEGS, pak Canon PowerShot G3 X dělá lépe-ale je to tak kompromitované operativně, že je pro mě těžké doporučit.

Při středním nastavení ISO je stále zaznamenána spousta detailů. Ekvivalent 135 mm, 1/250sec na f/4, ISO 800

Měření je obecně docela přesné a po většinu času jsem používal režim více vzoru. Elektronické prohlížení na plný úvazek dává přesný dojem, jak se váš obraz pravděpodobně ukáže, takže je snadné posoudit jakoukoli kompenzaci expozice, která je potřebná k tomu, aby vaše obrázky vypadaly, jak chcete.

Zvláštní zmínku musí být zmíněna čočkou RX10 IV, což je mnohem, mnohem lepší, než má jakékoli právo být pro tak obrovskou řadu Zoom. V širokém úhlu dává slušně ostré výsledky z rohu k rohu, přičemž optimální clona je kolem f/4. Uprostřed rozsahu je stále hodně ostrý, kolem 150 mm ekvivalent, kde je plně schopen vyřešit jemné detaily a texturu.

Teleobjektivy je také skvělá pro architektonické abstrakty. 164mm ekvivalent, 1/4000 s na f/5, ISO 500

Přiblížit dále a jeho schopnost popisovat super jemné detaily klesá. Ale i tak dává mnohem lepší výsledky na 600 mm ekvivalentní, než jsem očekával. Jen mějte na paměti, že difrakční změkčení se stává významným na f/8; Doporučil bych nastavit cokoli menšího.

Sony Cyber-Shot RX10 IV-Video

Na papíře je Rx10 IV extrémně schopná videokamera se seznamem funkcí, pokud je vaše paže. Získáte plnou manuální kontrolu nad expozicí a při nahrávání můžete přiblížit nebo znovu zaostřit. Trvá také vynikající záběry, které jsou plné detailů kvůli odečtení celoobrany společnosti Sony, které přestaví každý snímky.

Tento 8MP stále z videa 4K ukazuje, jak podrobně jsou záběry RX10 IV.

Hlavní podráždění, ironicky, pochází z nedostatku kontroly, kterou společnost Sony poskytuje autofokus. Pokud není přepínač zaostření zaostření nastaven na manuální, fotoaparát vždy používá nepřetržitý af a zaostřuje zaostření, jakmile to považuje za vhodné.

Dotykový displej můžete použít k nasměrování jeho pozornosti na nový předmět, ale máte malou kontrolu nad tím, jak rychle upravuje zaostření. V zásadě existuje položka nabídky rychlosti pohonu s výběrem tří nastavení. rychlé, standardní a pomalé. ale v jakémkoli daném případě se rychlost readingu velmi liší. Někdy je to pomalé a zvažováno; Jindy je to velmi rychlé.

Bylo by hezké mít v tomto ohledu trochu předvídatelnosti. Samozřejmě, že nejzávažnější videografy budou pravděpodobně stejně používat manuální zaostření.

Sony Cyber-Shot RX10 IV-kvalita obrazu

Společnost Sony vybavila RX10 IV stejným 20megapixelovým 1-palcovým senzorem, který používal v RX100 V, a je velmi podobný senzoru v RX10 III-nemluvě o řadě jiných kompaktních kamer z různých značek z různých značek z různých značek. Nyní je to do značné míry známé množství a vystupuje stejně jako na těch jiných kamerách.

Při nízkém nastavení ISO a širších objektivů je detail vynikající. Ekvivalent 24 mm, 1/500 s na f/5.6, ISO 100

Bez optického filtru s nízkým průchodem může senzor zaznamenat opravdu jemný detail při nízkých ISO a stále přináší slušné výsledky na ISO 1600 nebo více. Je však důležité, že ten obrovský dlouhý objektiv 24-600 mm udržuje krok, pokud se příliš nezastavíte-dostanete zjevné difrakční rozmazání ve f/8 a dále.

Sony RX10 IV. Rozlišení

Při nízkém ISO zaznamenává snímač 20megapixelu spoustu detailů a dosáhne 3400 l/pH na ISO 64. Ale šum má stále rostoucí dopad, když se zvyšuje citlivost, přičemž rozlišení klesá na přibližně 3100 l/pH při ISO 400 a možná 2900 l/pH při ISO 3200.

Na vrcholu ISO 12 800 Nastavení fotoaparátu spravuje kolem 2700 l/pH. Jako vždy na fotoaparátu s pevným čočkou záleží také ohnisková vzdálenost a nastavení clony-na těchto testech použily ekvivalentní nastavení 50 mm a f/4. Dokonce se zastavit na f/5.6 vyústilo v zjemňování viditelné difrakce.

Sony Cyber-Shot RX10 IV: Rozlišení na ISO 64

Sony Cyber-Shot RX10 IV: Rozlišení na ISO 400

Sony Cyber-Shot RX10 IV: Rozlišení na ISO 3200

Sony Cyber-Shot RX10 IV: Rozlišení při ISO 12 800

Sony RX10 IV. ISO a hluk

Detaily na úrovni pixelů jsou vynikající na nízkých isos, ale jak je obvyklé ze senzoru 1 palce, nemusíte mít citlivost příliš pro redukci hluku a hluku, abyste měli dopad. To znamená, že získáte slušnou úroveň jemných detailů až do ISO 800, což je obzvláště důležité při používání dlouhého konce zoomu, kde musíte udržet vysokou rychlostí závěrky pro boj s chvěním kamery a pohybu předmětu.

Jakmile překročíte ISO 1600, budete muset přestat myslet, pokud jde o detaily na úrovni pixelů a zvážit obrázek jako celek, a za těchto podmínek bych byl docela šťastný na střelbu na ISO 6400 pro použití sociálních médií nebo menší výtisky asi 9 x 6in. Ale ISO 12 800 je krok příliš daleko, pokud neexistuje jiná volba.

Sony Cyber-Shot RX10 IV ISO64, RAW

Sony Cyber-Shot RX10 IV ISO100, RAW

Sony Cyber-Shot RX10 IV ISO200, RAW

Sony Cyber-Shot RX10 IV ISO400, RAW

Sony Cyber-Shot RX10 IV ISO800, RAW

Sony Cyber-Shot RX10 IV ISO1600, RAW

Sony Cyber-Shot RX10 IV ISO3200, RAW

Sony Cyber-Shot RX10 IV ISO6400, RAW

Sony Cyber-Shot RX10 IV ISO12800, RAW

Proč koupit Sony Cyber-Shot RX10 IV?

Pokud se vám vždy líbila myšlenka kamery All-in-One, která vám umožní střílet prakticky jakýkoli předmět dobře, pak musíte opravdu začít ukládat haléře, protože RX10 IV je zatím nejlepší z tohoto typu.

Jeho obrovská řada zoomu pokryje téměř jakýkoli předmět, od zametací krajiny po sport a divokou zvěř, zatímco jeho pozoruhodné automatické zaostřování a nepřetržité střelecké schopnosti z něj činí mnohem lepší volbu pro fotografování pohyblivých předmětů než jakákoli předchozí mostní kamera. Je to další nesmírně působivý technický úspěch od Sony.

Díky svému designu a provozu podobným SLR se RX10 IV velmi dobře zpracovává

Otázka 1800 GBP je samozřejmě, zda má smysl utrácet tolik peněz za kameru all-in-one. Koneckonců, RX10 IV stojí stejně jako špičkové tělo kamery APS-C a výrazně více než vynikající 100-400 mm nebo 150-600 mm zoom od Sigma a Tamron. Klíčovým bodem o IV RX10 je to, že je mnohem menší, což znamená, že je mnohem pravděpodobnější, že ho s sebou nesete.

Naklápěcí obrazovka je skvělá pro stropní výstřely. 36mm ekvivalent, 1/40sec na f/5.6, ISO 2500

Navzdory své naprosté úrovni úspěchu mám několik výhrad ohledně RX10 IV. Pokud dáváte přednost střílení pomocí LCD, pak je plně kloubový dotykový displej Panasonic FZ2000 mnohem užitečnější než jednotka pouze pro naklonění Sony, zejména s ohledem.

Kromě toho by nedostatek vestavěného ND filtru mohl být pro videografy nepříjemný. Také si myslím, že design těla by mohl značně těžit z aktualizace v příští generaci. V tomto cenovém bodě by bylo hezké vidět joystick a tlačítko AF-ONE, a to, pokud by to posílilo jeho přihlašovací údaje jako vážnou kameru pro akční fotografii.

Andy Westlake

Andy je od roku 2014 technickým editorem amatérského fotografa, odpovědný za kontrolu všeho od kamer a čoček po příslušenství a software. Předtím byl technickým editorem Dpreview a v roce 2008 představil recenze čoček na tento web. Po cestě je rozsáhle zastřelen fotoaparáty a čočkami téměř každého představitelného typu, značky a formátu.

Recenze Samsung Galaxy S23

Z 5 je Samsung S23 levnější a menší než vlajková loď S23 Ultra. Je to tedy lepší volba pro fotografy? Amy Davies zjistí. Amy Davies

LEICA Q3 Hloubková recenze

z 5 nejlepší kompaktní kamera na světě se zlepšila. mnohem lepší. Andy Westlake testuje Leica Q3 se svým senzorem 60MP, aktualizovaným automaticky a naklápěcím obrazovkou od Andy Westlake

Fujifilm X-S20 Review-Vlogging MasterMind

Z 5 Joshua Waller testuje zbrusu nový Fujifilm X-S20, nejnovější 26 Fujifilm.1MP APS-C Zrcadlová kamera, se zvýšenou výdrží baterie, vylepšené videozáznam, včetně nového režimu vlogování. Jak to funguje? Joshua Waller

Sony RX10 IV

Sony RX10 IV je digitální fotoaparát společnosti Sony Sensor Superzoom původně spuštěn v září 2017. Fotoaparát obsahuje 20MP, BSI-CMOS 1 „senzor a má plné rozlišení 5472 x 3648.

Sony vynesla tento model, aby nahradila předchozí Sony RX10 III (přečtěte si plné srovnání)

Rx10 IV přichází na #3 z 9 ve velkých kamerách Superzoom Sensor a přehnaný #229 z 1459 pro digitální kamery v našem seznamu. Zkontrolujte prosím naše vyhledávání fotoaparátu a získejte výsledky fotoaparátu na základě vašich vlastních kritérií.

Zde je graf různých faktorů používaných v systému hodnocení.

Historie Sony RX10 IV

Sony RX10 IV je součástí rodiny digitálních kamer. Pod ním si můžete přečíst podrobný rozsah.

Sony RX10 IV 24-600mmf2.4-4.0 20MP 1 „2017

Sony RX10 III RX10 IV VS RX10 III 24-600MMF2.4-4.0 20MP 1 „2016

Sony RX10 II RX10 IV VS RX10 II 24-200MMF2.8 20MP 1 „2015

Sony RX10 RX10 IV vs RX10 24-200MMF2.8 20MP 1 „2014

Galerie Sony RX10 IV

Zde si můžete prohlédnout RX10 IV z různých úhlů.

SONY RX10 IV výhody a nevýhody

Níže je uveden kontrolní seznam dobrých a špatných bodů Sony RX10 IV na základě věcí, které jsou obecně považovány za nezbytné v digitálním fotoaparátu.

Informace o senzoru Sony RX10 IV

Sony RX10 IV má čip procesoru Bionz X. Dimenze senzoru v Sony Rx10 IV je 13.2 mm x 8.8 mm (1 „). Senzor 116 mm² může zachytit 5472 x 3648 pixelů a poměrů stran 1: 1, 4: 3, 3: 2 a 16: 9. Fotoaparát se může pochlubit stabilizací obrazu (optický). Při stabilizaci těla je lepší než digitální stabilizace, protože posledně uvedená může snadno způsobit oříznutí.

Senzor BSI-CMOS se může pochlubit 20 megapixelů a má standardní rozsah ISO 125. 12800. Toto ISO lze také elektronicky rozšířit na 64. 25600. Uložený formát RAW je, proto uživatel má širší rozpětí pro chybu.

Obrázek pod ním ilustruje rozměry senzoru RX10 IV ve srovnání s jinými populárními velikostmi. Senzor Rx10 IV je dodáván s faktorem plodiny 2.7 a je prezentován zeleně.

Fotograf pokutoval pokutu „200 000“ za nedodání fotografií

Chcete.li získat pochopení různých poměrů stran, měli byste se odkazovat na níže uvedenou grafiku.

Rozměry Sony RX10 IV

Sony RX10 IV váží 2.41 lb (1 095 g nebo 38.63 uncí) a funkce mimo rozměry 133 mm x 94 mm x 145 mm (5.2 „x 3.7 „x 5.7 „). Hmotnost průměrného fotoaparátu velkého senzoru superzoomu je 874 g, takže Sony RX10 IV je ve srovnání s ostatními soupeři těžší.

Zde je obrázek Sony RX10 IV vedle nealkoholického nápoje, který vám pomůže mít pocit jeho měřítka.

Horní pohled těsně pod ní ilustruje návrh tlačítka na RX10 IV.

Informace o objektivu Sony RX10 IV

Rx10 IV má vestavěnou čočku a má ohnisko 24-600 mm, což mu dává 25.0 x Zoom, který je vynikající a usnadňuje přiblížení až dovnitř.

Při nejširších 24 mm bude mít čočka clonu F2.4 A to je poněkud pomalé a ne dobré v událostech se slabým světlem a možná je pro vás obtížné zachytit mělkou hloubku pole. Také byste museli posílit ISO vedoucí k hlučným záběrům. Na konci je 600 mm skvělý zoom a přichází na F4.0, což je docela slušné a pomůže vám udržet vysoké rychlosti závěrky.

Spojení Sony RX10 IV

RX10 IV má následující připojení:

Digitální fotoaparáty, které mají podporu NFC nebo Bluetooth, lze bezdrátově ovládat chytrými telefony. Můžete přenášet obrázky a občas měnit nastavení bez připojení přímo k fotoaparátu.

Některé aplikace dokonce streamují liveview a uvolňují závěrku, kdykoli nejste poblíž kamery. Pokud kamera obsahuje HDMI ven, lze ji snadno připojit k externí obrazovce. Většina kamer vám umožňuje dobití baterii pomocí portu USB.

Informace o videu Sony RX10 IV

Nejvyšší možná kvalita videa v Sony RX10 IV je 3840 x 2160 a může střílet ve formátu souboru MPEG-4, AVCHD a XAVC S. 2160p vám poskytne vynikající kvalitu pro nahrávání videa. Můžete snadno oříznout na 1080p, abyste dosáhli vylepšených výsledků. Dávejte pozor na značné velikosti souborů a zajistěte, abyste dostali dobré SD karty, které mají rychlé zápis. Tělo má jak sluchátka, tak mikrofonu, což je velmi cenné při zachycení zvuku.

Sony RX10 IV těsnění počasí

Sony RX10 IV přichází s ověřením povětrnostního povětrnostního povětrnostní. To je zvláště užitečné v případě, že si nejste jisti podmínkami, kterým byste mohli čelit během venkovní fotografie.

RX10 IV | Poderoso y veloz enfoque con zoom de gran alcance | Sony | Cyber-Shot

Obrazovka a hledáček Sony RX10 IV

Sony RX10 IV zahrnuje 3 „naklápěcí obrazovku podporující rozlišení 1 440 tisíc teček.

Navíc je obrazovka přátelská k dotyku, což znamená, že pomocí prstu můžete snadno přepnout zaostřovací body a nastavení změn. RX10 IV má také vestavěnou horní LCD obrazovku, takže můžete okamžitě prohlédnout své nastavení.

Zvládněte tyto 8k červené soubory jako šéf

Specifikace hledání týkající se Sony RX10 IV jsou níže:

 • Elektronický hledáček
 • Rozlišení hledáčku 2 359 tisků
 • Pokrytí hledáčku 100 procent
 • Zvětšení hledání 0.7x

V těch slunečných venkovních podmínkách, které způsobují, že se kamera vyplavená a náročné na prohlížení, mohou být viewfindery spíše užitečné.

Informace o závěrce Sony RX10 IV

Sony RX10 IV může střílet nepřetržitě ve 24.0 snímků/s. Maximální rychlost závěrky je 1/90s. Fotoaparát má také tichou elektronickou závěrku 1/32000s. Dejte si pozor, že elektronická závěrka může v určitých situacích vést k „válcovací závěrce“.

Sony Rx10 IV Flash a Hot Shoe Info

Sony RX10 IV se může pochlubit jak integrovaným bleskem, tak i externí podporou blesku. Nejvyšší synchronizace flash je 1/2000s.

Informace o autofokusu Sony RX10 IV

Sony RX10 IV se může pochlubit oběma fázovým autofokusem spolu s autofokusem pro detekci kontrastu. Zaměření na detekci fáze je ve srovnání s detekcí kontrastu mnohem rychlejší a přesné. Fotoaparát obsahuje detekci obličeje, která je užitečná pro portréty.

Zahrnuje 315 zaostřovacích bodů. Sony RX10 IV se má zaostřit. Můžete použít prsty, abyste změnili zaostření. Je také vybaven sledováním automatického zaostření pro pohyb. Sony RX10 IV podporuje manuální zaostření v případě, že je potřeba za podmínek nízkého světla, nebo potřebujete přesnější kontrolu při zaostření.

Na životnost baterie Sony RX10 IV

Životnost baterie (NP-FW50) v Sony RX10 IV je vydržena tak, aby vydržela 400 fotografií podle standardů CIPA, které jsou na stejné úrovni. Průměrná výdrž baterie s velkým senzorem superzoom je 373. Sony RX10 III nabízí nejlepší (420) výdrž baterie v této kategorii kamer.

Pod ní je seznam velkých senzorových superzoomových kamer, které mají nejlepší výdrž baterie:

Sony RX10 III RX10 IV VS RX10 III 420 Ano Ne Ano Ne

Sony RX10 RX10 IV vs RX10 420 Ano Ne Ano Ne

Sony RX10 IV 400 Ano Ano Ano

Sony RX10 II RX10 IV vs RX10 II 400 Ano Ne

Panasonic FZ1000 RX10 IV vs FZ1000 360 Ano Ne Ano Ne

Sony RX10 IV pro různé typy fotografií

Následující sloupcový graf uvádí shrnutí Sony RX10 IV pro různé typy fotografií. Chcete.li se podívat na více, podívejte se na konkrétní sekci pod.

Sony RX10 IV jako fotografování portrétu

Sony RX10 IV obdrží body 72, což je velmi dobré, a znamená, že kamera je velmi slušný výběr pro portréty. Fotografování portrétů výrazně upřednostňuje rozlišení senzoru, surovou podporu kromě schopnosti používat blesk mimo kameru.

Sony RX10 IV jako fotoaparát na pouliční fotografii

Přichází na velmi dobré body s 64. Sony RX10 IV je velmi slušná volba pro pouliční fotografii. Velmi dobrá fotoaparát pouliční fotografie má jemný rovnováha kvality obrazu plus přenositelnost.

Sony RX10 IV Informace o sportovní fotografii

Vynikající hodnocení sportovní fotografie 77 naznačuje, že Sony RX10 IV je obrovskou možností pro fotografování sportu. Fotoaparát potřebuje vynikající automatické zaostření a rychlosti závěrky pro sportovní fotografii.

Funkce Sony RX10 IV cestovní fotografie

Velikost je velmi kritická při získávání cestovního fotoaparátu. Celkově má ​​Sony RX10 IV rozumné 57 jako cestovní kameru, která je poněkud dostatečná k nákupu pro vaše cesty.

Sony RX10 IV jako fotografování krajiny

Pro každého, kdo chce koupit kameru pro fotografie krajiny, bude nejvýznamnějším aspektem kvalita obrazu. Sony RX10 IV a je to nadprůměrné hodnocení 63 pro krajinnou kameru je na současném trhu skvělou volbou.

Vlogging s Sony RX10 IV

Fotoaparát pro vlogging by měl vlastnit pohyblivou obrazovku, vstup mikrofonu a nejlépe IBIS. S ohledem na všechny podrobnosti není Sony RX10 IV opravdu vhodná pro vlogging, protože přináší hrozné hodnocení 29.

Alternativy Sony RX10 IV

Pokud máte zájem o alternativy k RX10 IV, níže je sbírka nejlepších skórovaných kamer, které spadají do rodiny velkých senzorů Superzoom.

Panasonic FZ1000 II 65 Porovnejte

Leica V-Lux 5 65 Porovnejte

Panasonic FZ2500 64 Porovnejte

Panasonic FZ1000 63 Porovnejte

Níže uvedený linka ukazuje shrnutí RX10 IV versus jeho nejvyšší hodnocené soupeře výše uvedené.

Následuje několik kamer, které byste mohli považovat za alternativní možnosti. Chcete.li si přečíst komplexní srovnání, jednoduše klikněte na odkaz „Porovnejte“.

Nikon P530 43 Porovnejte

Sony HX350 48 Porovnejte

Nikon P90 35 Porovnejte

Kodak Z5120 40 Porovnejte

Fujifilm HS10 40 Porovnejte

Fujifilm SL1000 45 Porovnejte

Panasonic FZ150 44 Porovnejte

Samsung WB1100F 37 Porovnejte

SONY RX100 VII VS SONY RX10 IV srovnání

Zde porovnáváme dvě kamery Sony Cameras s různými typy těla: Sony RX100 VII, která byla představena v červenci 2019, je kompaktní kamera s velkým senzorem s 20.0MP 1 ″ senzor, zatímco Sony RX10 IV, který byl představen v září 2017, je velký senzor superzoom kamera s 20.0MP 1 ″ senzor. Mezi RX100 VII a RX10 IV existuje 22 měsíců, takže neočekáváme, že mezi těmito dvěma kamerami uvidíme obrovský technologický rozdíl, ale stále by to poskytovalo výhodu mladšímu RX100 VII, zejména v Sensor Tech.

Naštěstí se nemůžete pokazit s žádnou z těchto kamer, když je řadíme mezi 10 nejlepších kamer v jejich třídách. Sony RX100 VII je hodnocena na #66 z 66 velkých kompaktních kamer s celkovým skóre 70, zatímco Sony Rx10 IV je hodnocena #2 z 10 velkých kamer Sensor Superzoom s celkovým skóre 72.

Zde je krátký pohled na hlavní rysy Sony RX100 VII a Sony RX10 IV, než se dostanete do našeho podrobnějšího srovnání.

Klíčové specifikace Sony RX100 VII

 • Datum oznámení: 2019-07-25
 • 20MP. 1 ″ naskládaný senzor BSI-CMOS
 • ISO 125. 12800 (rozšiřuje se na 64)
 • 24-200 mm F2.8-4.5 objektivu zoomu
 • Optická stabilizace obrazu
 • 3.00 „naklápěcí obrazovka
 • 2360K DOT Elektronický hledáček
 • 20.0fps nepřetržité střelby
 • 4K (UHD). Rozlišení videa 3840 x 2160
 • 960fps vysokorychlostní video
 • Vestavěné bezdrátové připojení
 • 302G. 102 x 58 x 43 mm
 • Nahrazeno Sony Cyber-Shot DSC-RX100 VI Porovnání

Klíčové specifikace Sony RX10 IV

 • Datum oznámení: 2017-09-12
 • 20MP. 1 ″ naskládaný senzor BSI-CMOS
 • ISO 125. 12800 (rozšiřuje se na 64. 25600)
 • 24-600 mm F2.4-4.0 objektivu zoomu
 • Optická stabilizace obrazu
 • 3.00 „naklápěcí obrazovka
 • 2359K DOT Elektronický hledáček
 • 24.0fps nepřetržité střelby
 • 4K (UHD). Rozlišení videa 3840 x 2160
 • 960fps vysokorychlostní video
 • Vestavěné bezdrátové připojení
 • 1095G. 133 x 94 x 145 mm
 • Tělo utajení počasí
 • Nahrazeno Sony Cyber-Shot DSC-RX10 III Porovnání

Přečtěme si dále v následujících částech, abychom podrobně porozuměli tomu, jak se porovnávají Sony RX100 VII a Sony RX10 IV a doufejme, že skončí s dostatečnými argumenty, aby rozhodl, který z nich je pro vás lepší.

Související příspěvky na blogu

Tento příspěvek obsahuje přidružené odkazy a já budu kompenzován, pokud provedete nákup po kliknutí na mé odkazy. Jako spolupracovník Amazonu vydělávám z kvalifikačních nákupů.

Recenze Sony RX10 IV: Konečná cestovní kamera

Nejsem normálně napsat článek s přezkoumáním kamery. Abych byl upřímný, jsem docela dobrý fotograf, ale nejsem odborník na kameru. To znamená, že Sony RX10 IV je pro mě měnič her.

Chvíli jsem se díval na výměnu mostní kamery (kánon SX40HS). Měl jsem to od roku 2011 a přestože je to dobrý fotoaparát, nevytváří to ostrost, kterou na svých obrázcích opravdu chci.

Podél přichází série Sony RX10. Tyto kamery zabalí hodně kamery do malého balíčku a produkují jednu z nejlepších cestovních a turistických kamer tam. Upřímně řečeno, můj DSLR, Canon EOS 7d MKII, strávil většinu tohoto léta v tašce na kameru, zatímco můj RX10 byl se mnou všude, kam jsem šel.

(Zřeknutí se odpovědnosti: Když odkazujeme na místa, můžete si koupit naše věci nebo místa, která jsme zůstali, používáme speciální kódy, které americké provize vydělávají na prodeji bez dodatečných nákladů. Další informace naleznete v našich zásadách kontroly.)

Proč Sony RX10 pro cestování a turistiku?

Sony RX10 IV je čtvrtou iterací tohoto fotoaparátu a zabalí vážný úder do malého balíčku. Spočívá působivý objektiv zeomu Zeiss s obrovským rozsahem (25x nebo 24-600 mm) na tlustém senzoru a váží méně než 2.5 liber!

Zatímco nabídka je komplikovaná a není uživatelsky přívětivá, jakmile strávíte nějaký čas nastavením všeho a přizpůsobeným, ovládací prvky jsou snadno použitelné a dobře umístěné. Obzvláště se mi líbí být schopen rychle nastavit věci, jako je expozice a clona pomocí manuálních ovládacích prstenů a číselníků, na rozdíl od procházení nabídkou. Opravdu si také vážím toho, že jsem mohl používat ruční prsten pro přiblížení a ven. Umožňuje mnohem jemnější kontrolu nad objektivem než přepínač zoomu.

Když cestujete, počítá se každá unce, zejména pokud nosíte všechno na zádech. Upřímně řečeno, abyste získali něco lepšího, pokud jde o obrázky, budete muset nést mnohem více vybavení, aby se to stalo. S RX10 je to jedna kamera v malé tašce na kameru.

Pro pěší turistiku, velikost a hmotnost jsou ještě důležitější, ale musí být také odolné a utěsněné proti prachu a vlhkosti. Tím, že má fotoaparát pouze jednu připojenou čočku, eliminuje hlavní oblast, kde se prach dostane do kamery na stopě: změna čoček.

Fotoaparát je skvělá jako krajinářská kamera, což je to, co většinu času potřebujete na stezce.

Velikost a hmotnost RX10

Dva z nejdůležitějších prvků cestovní kamery jsou velikost a hmotnost. Ti dělají obrovský rozdíl, pokud jde o to, co můžete zabalit, jak snadné je, aby se kamera potýkala, když cestujete, a kolik únavy získáte z jeho přenášení kolem.

RX 10 je o 10 mm širší než můj SX40, ale 16 mm užší než můj 7d. Je téměř o 20 mm kratší než můj 7d a jen o 19 mm silnější než můj SX40. Stručně řečeno, je to přímo uprostřed tří kamer.

Pokud jde o váhu, fotoaparát padá mezi ostatními i mezi ostatními dvěma. SX40 váží 1.32 liber, RX10 váží 2.41 liber a 7D (s objektivem 24-105L) váží 3.28 liber. Ale upřímně, nejedná se o srovnání jablek pro jablka. Chcete-li se dostat do přibližně stejného rozsahu zoomu dalších dvou kamer, musíte také nést čočku EF 100-400L, která váží další 3.62 liber!

Jak vidíte, RX10 je přímo mezi SX40 a 7D, pokud jde o velikost a hmotnost. To znamená, že pokud jde o kameru.

Porovnání schopností objektivu a senzoru RX10

Zatímco 7D je znatelně těžší kamera a čočky přidávají na velkou váhu, získáte mnohem větší senzor než RX10 a SX40. To dává jasnější a podrobnější obrázky. Získáte také schopnost přepnout pro různé čočky, pokud je potřebujete. Kompromis je samozřejmě velikost a hmotnost.

Velikost obchodního senzoru RX10 a SX40 (a aktualizovanější SX70) pro kompaktnější a snadno přenášenou kameru. Navíc používají jediný objektiv, který má mnohem větší rozsah zoomu, než je praktický pro DSLR.

SX40 má 35xový objektiv optického zoomu, což je ekvivalent objektivu 24-840 mm! To je úžasný výkon inženýrství! Novější SX70 jde ještě dále s ohromujícím 65xovým objektivem optického zoomu (21-1365 mm)! Ale jeho senzor je mnohem menší než RX10, mnohem méně 7D.

I když se mi líbí delší rozsah zoomu, musím říci, že ruka drží SX40, když je plně zvětšena, je obtížné získat stabilní výstřel. Pokud používáte monopod, sníží se to mnohem snazší střílet. Stále bych doporučil SX70 lidem, kteří hledají levnější kameru nebo lidi, kteří jsou v birdingu a opravdu potřebují tento extra zoom.

Pomocí úžasného zoomu RX10

Na druhé straně RX10 má 25x zoom (24-600 mm). Objektiv Zeiss je však mnohem spíše jako profesionální čočka a kamera má větší senzor. Zjistil jsem, že fotoaparát je mnohem snazší zvládnout plně oddálení a vytváří pro některé úžasně jasné obrázky.

Konečný výsledek? RX10 se nedokáže dostat až k SX40 a mnohem méně než SX70. Obrázky, které RX10 získává, však mají více podrobností a jsou jasnější. Ale jak daleko může RX10 střílet? Na tomto prvním obrázku střílím kameru tak široký, jak by to bylo. Dívám se na duny ve velkém národním parku Sand Dunes asi kilometr od základny dun.

Na dalším obrázku jsem přiblížil celou cestu ze stejného místa. Zaměřil jsem se na lidi, kteří chodí mezi parkoviště a duny. Tito lidé jsou asi 3/4 míle od místa, kde stojím!

Jak vidíte, RX10 je v oddělení čoček poměrně flexibilní. To z něj dělá perfektního společníka na stezce. Většinu času, když jsme chodili, provádíme výstřely krajiny. Ale jednou za čas najdeme na stezce vážnou divokou zvěř.

Čočka na RX10 má navíc nižší clonu než SX40. V zásadě čočka umožňuje více světla, což umožňuje větší rozmanitost hloubky pole a flexibility v nízkých světelných situacích.

V minulosti, když jsem použil SX40, jsem dostal několik opravdu pěkných obrázků. To znamená, že musím filtrovat mnoho z nich, abych získal něco hodného zpracování. S RX10 jsem neustále dostával opravdu pěkné obrázky, a to i v náročných podmínkách.

Nevýhody RX10

Jediným největším konftorem proti RX10 je cena. Fotoaparát jde asi 1 700 ve srovnání s přibližně 500 pro SX70. To je obrovský cenový rozdíl! To je určitě pro někoho, kdo to myslí vážně na získání dobrých obrázků, ale nechce nést velkou váhu nebo velkou kameru.

Dalším hlavním kontem tohoto fotoaparátu je systém nabídky. Je to komplikované a ne uživatelsky přívětivé. Upřímně řečeno, velmi doporučuji sledovat mnoho návrhů Ken Rockwell v této uživatelské příručce k RX10.

A konečně, nepřichází s nabíječkou baterie. Místo toho se kamera účtuje kabelem USB. Vřele doporučuji zakoupit další nabíječku baterií a nabíječky baterie s fotoaparátem. I když dokážu to zvládnout jen nabíjení USB, mít vyhrazenou nabíječku baterií je mnohem užitečnější. Vždy nosím druhou baterii, takže mi to umožňuje nabíjet oba současně.

Bavlněný nosič Slingbelt

Protože RX10 je o něco těžší než můj SX40, rozhodl jsem se hledat alternativu k popruhu, který jsem s touto kamerou používal roky. Našel jsem to v bavlněném nosiči Slingbelt.

Slingbelt je kombinace polstrovaného pásového pásu, který má zabudován držák fotoaparátu a ramenní popruh. To, co dělá to úžasné pro turistu nebo cestovního fotografa je to, že dostane kameru z krku/ramene, když chodíte kolem nebo na turistiku na dlouhé vzdálenosti a zajišťuje ho k boku.

Systém vačky v podstatě zamkne fotoaparát do držáku, dokud otočíte kameru o 90 stupňů a nevytáhnete ji. Zatímco to trochu zvyklo, zjistil jsem, že to je ideální nastavení pro dlouhé túry. Mohu snadno vyrazit na 10 mil s kamerou připoutanou k mému kyčli a necítím, že je tam.

Vačka je však největším kontem tohoto systému. Připevňuje se ke spodní části fotoaparátu ke stativu pomocí šroubu, který vyžaduje dodaný šestihský klíč. To je trochu obtížné rychle namontovat stativ nebo monopod.

Ramenní popruh je v pořádku, když je použit sám. Upřímně řečeno, musí být upraveno, pokud se používá samostatně, oproti použití ve spojení s pásem, aby bylo pohodlné. Jen to visí příliš nízko, když je nastaveno pro použití s ​​pásem.

Přichází také s vodotěsným krytem fotoaparátu, když prší.

Vřele doporučuji tento systém. Pokud se rozhodnete vyzvednout si jednu, nezapomeňte použít kód putující, abyste získali 10% slevu.

Závěrečné myšlenky na RX10

RX10 je kompromisní kamera, ale i jeho kompromisy jsou odborně provedeny. I když je to drahé a má několik problémů s uživatelským rozhraním, kamera je tak dobrá jako cestovní kamera, ani jsem si ani nebral svůj 7d na svém posledním výletu, i když jsem měl místnost. Věděl jsem, že všechny věci jsou stejné, jen bych chytil RX10.

I když miluji střílení s Canon 7D MKII a je to skvělý fotoaparát, pokud jde o cestování, je to prostě příliš objemné a těžké.

Kdybych měl mít jen jednu kameru, RX10 IV by to bylo.

Cestovní zdroje

Používáme Skyscanner k nalezení obchodů na letech. Skyscanner má skvělé rozhraní a porovnává spoustu leteckých společností pro nejlepší ceny a směrování. To znamená, že ne vždy má každou leteckou společnost a některé letecké společnosti budou mít na svých webových stránkách lepší nabídky. Přesto je Skyscanner skvělým místem pro začátek. Kliknutím sem vyhledejte let.

Obvykle zůstáváme v Hilton Properties, takže používáme web Hilton. Najdete dobré slevy Hilton Honors nebo AAA slevy pro hotel. Skvělé využíváme naše bezplatné noční certifikáty z našich Hilton Honors American Express.Kliknutím sem zarezervujte nemovitost Hilton.

Pokud nejsou k dispozici žádné vlastnosti Hilton, použijeme TripAdvisor ke čtení recenzí a rezervaci hotelu. Zjistili jsme, že tímto způsobem můžeme získat nejlepší cenu. Kliknutím sem vyhledejte hotel.

Nedávno jsme spolupracovali s Stay22, abychom do každého z našich cílových příspěvků přidali interaktivní mapy. To vám umožní vidět celou řadu hotelů a pronájmu prázdnin vše v jedné responzivní mapě oblasti.

Používáme VRBO pro časy, kdy jsme si pronajali kabinu na víkendový útěk, jako je tato kabina v Townsend, TN, nebo jsme potřebovali pronajmout dům na velkou rodinnou dovolenou. Měli jsme s nimi velkou zkušenost, pokud jde o vrácení vkladů, když Covid zasáhne a budeme je i nadále používat.Kliknutím sem vyhledejte dovolenou.

Obecně se zarezervujeme s Hertzem na pronájem auta. Neměli jsme s nimi nic jiného než dobré zkušenosti. Navíc se nám opravdu líbí neomezený počet najetých kilometrů a nebojí se o křížení státních linek. Dokonce jsme si pronajali z Hertzu v zámoří ve Slovinsku i Chorvatsku.Kliknutím sem zarezervujte půjčovnu automobilu.

Našli jsme úžasnou rezervaci plavby přes Cruise Direct. Ušetřili jsme spoustu peněz na našich plavbách ve srovnání s tím, co jsme našli jinde, takže na poslední chvíli plavbu na poslední chvíli je levnější. Kliknutím sem zarezervujte plavbu.

Důrazně doporučujeme venku pro RV pronájem. Pronajali jsme si karavanu na týden, abychom navštívili národní park Rocky Mountain pro Elk Rut a Custer State Park pro Buffalo Round-Up a měli jsme výbuch. Program byl snadno použitelný a opravdu jsme si užili svobodu mít karavanu pro tuto cestu. Kliknutím sem si půjčíte RV.

Často si nerezervujeme prohlídky. Obvykle rádi děláme věci na vlastní pěst. To znamená, že existují některé zkušenosti, které prostě nemůžete mít jinak. Když si tedy chceme rezervovat turné, vždy zkontrolujeme Viatour nejprve. Kliknutím sem zarezervujte prohlídku.

Na silnici rozsáhle využíváme Good Sam i AAA. Good Sam je obvykle považován za slevovou kartu pro RVERS v kempech a kempovacím světě, ale kdokoli může použít 5 centů z galonu u čerpadla u pilota i létajícího J. Kliknutím sem získáte dobré členství SAM.

Měli jsme AAA, pokud jsme byli manželé, a to se více než zaplatilo za slevy v hotelech, kromě klidu mysli, že bude mít silniční pomoc. Přidejte papírové mapy a schopnost získat mezinárodní řidičský průkaz a to stojí více než pro to pro každého cestovatele venku.Kliknutím sem získáte členství v AAA.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS