Sony vaio jak povolit Wi-Fi

Jak připojit Wi-Fi v notebooku Sony VAIO?

V levém podokně obrazovky vyberte možnost Změnit nastavení adaptéru, klikněte pravým tlačítkem myši na možnost Wi-Fi a vyberte možnost Povolit.

V počítači vyberte v nabídce Start položku Ovládací panely. Vyberte možnost Připojit k síti. Vyberte DIRECT-xx-Bravia nebo SSID zobrazené na televizoru. Zobrazí se informace o připojení (SSID a klíč WPA).

sony, vaio, povolit, wi-fi

Zapnutí Wi-Fi v síti VAIO Smart Network

Po zapnutí Wi-Fi pomocí přepínače bezdrátové sítě LAN je nutné zapnout Wi-Fi pomocí proprietárního softwaru „VAIO Smart Network“.

Chcete-li se k tomuto programu dostat, klikněte na tlačítko Start na hlavním panelu počítače a vyberte možnost Všechny programy.

Poté klikněte na ikonu „VAIO Smart Network“ a spusťte software. Jedná se o ikonu ve tvaru zeleného tlačítka se dvěma bílými šipkami.

Jakmile se dostanete do aplikace, přepněte přepínač „Wi-Fi“ do polohy „ON“.

Sony vaio jak povolit Wi-Fi

Někdo, kdo si přečte tento příspěvek, pravděpodobně řekne. To je ono, Decker se na svém blogu snížil k takovým trivialitám. Nyní vám poradí, jak číst příručky pro hospodyňky k notebookům, jak zapínat vypínače atd.П. A mezitím by bylo dobré si občas přečíst návod k obsluze, a to i u tak zdánlivě jednoduchých a intuitivních věcí. Proč? Dovolte mi, abych vám to vysvětlil. Právě jsem pozoroval situaci, notebook Sony Vaio. Nálepka říká, že na modelu SVE151C11V (níže vysvětlím, proč jsem se zaměřil na model). Člověk dává OS od nuly, ovladače z driverpacku (Driverpack Solution), nakonec je vše v pořádku. Ale Wi-Fi nefunguje. Ovladače pro bezdrátový síťový adaptér jsou samozřejmě nainstalovány.

Začne hledat hardwarový přepínač na šasi. Fyzicky tam není. Žádné tlačítko Wi-Fi na klávesnici, aby mohl stisknout Fn Wi-Fi. Také tam není. Kontrolka bezdrátového připojení na mém notebooku svítí a v Centru síťových připojení a sdílení je v možnostech zařízení uvedena bezdrátová síťová karta. Ale nevidí síť. Možná se ptáte, o co jde? A háček je v tom, že u některých modelů Sony Vaio není k dispozici „hardwarové tlačítko“ pro zapnutí Wi-Fi. K dispozici je však nástroj VAIO Smart Network, což je pouze softwarový přepínač pro bezdrátovou síť LAN, Bluetooth a Wi-Fi Direct. Přejděte na oficiální stránky výrobce, zadejte tam model do vyhledávání pro podporu. A nic nenajdete. Proč? Protože to, co je na nálepce uvedeno jako Model. Vůbec není model. Vyhledávání podle názvu produktu:

Т.Е. V tomto případě. Je to SVE1511T1RW. Ale to není všechno, poslední písmeno zřejmě nebudete potřebovat, W. Toto je barva zařízení, v tomto případě bílá. Bílý notebook. Takže musíme hledat podle názvu produktu SVE1511T1R. Přejděte na stránku Podpora Sony, zadejte název našeho produktu a najdete naši sekci. SVE1511T1R. Kde získat VAIO Smart Network (v sekci software). Mimochodem, pokud vám chybí některé ovladače nebo software a nechcete se v tom vyznat, můžete si odtud stáhnout aplikaci VAIO Care a všechny chybějící ovladače nebo software z ní nainstalovat. Takto vypadá síť Vaio Smart Network:

sony, vaio, povolit, wi-fi

Mimochodem s tímto zázračným nástrojem je možné 1 další závada. Se všemi nainstalovanými ovladači a dokonce i se zařízením Sony Firmware Extension Parser atd.П., v inteligentní síti někdy nemusí být vůbec žádné přepínače ))) Tuto „závadu“ se nám nepodařilo reprodukovat, ale osobně jsem se o ní přesvědčil na vlastní oči. Problémem může být.NET Framework, který nebyl původně nainstalován, ale pak byl nainstalován, případně něco jiného. Skutečnost je však taková. Mně to připadá jako notebook se softwarovým přepínačem Wi-Fi. Není dobrý.

Jak zapnout Wi-Fi na notebooku Sony VAIO: skvělý způsob

Vlastností notebooků Sony Vaio, které umožňují připojení Wi-Fi, je absence hardwarového tlačítka (u některých modelů) pro aktivaci bezdrátového modulu. Uživatelé začnou hledat tuto klávesu, stisknou všechny funkční klávesy v kombinaci s F2, ale vše marně. A v uživatelské příručce k notebooku je uvedeno toto.

Jak povolit Wi-Fi v notebooku Sony VAIO? K tomu slouží proprietární nástroj Smart Network Utility společnosti VAIO, který lze stáhnout z oficiální stránky podpory pro tuto produktovou řadu. Odkaz na webové stránky společnosti Sony.Ru. Ačkoli je na stránkách uvedeno, že je software určen pro Windows 7, funguje bez problémů ve Windows 8 a 10 všech edicí.

V případech, kdy software odmítá běžet na nových verzích operačního systému, je k dispozici režim kompatibility. Otevřete Vlastnosti spustitelného souboru, přejděte na kartu Kompatibilita, aktivujte možnost spustit program v tomto režimu a vyberte Windows 7.

Aplikace vyvinutá a určená pro následující počítače Sony: VGX, VGC, PCV, VGN, VPC, PCG. Výrobce nedoporučuje instalaci do jiných zařízení.

Při instalaci byste měli mít práva správce nebo spustit distribuci jménem správce (přes kontextovou nabídku souboru). Předtím je také nutné aktualizovat všechny ovladače zařízení stažením jejich nejnovějších verzí ze stránky podpory vašeho modelu notebooku. Je uveden na nálepce na zadní straně pouzdra.

Síť VAIO Smart Network musí být nainstalována s připojenou dokovací stanicí Power Media Dock, jinak proces skončí systémovou chybou. Pro VAIO VPCZ23 bez dokovací stanice si pořiďte nejnovější 64bitovou verzi grafického ovladače Intel Mobile HD, jinak některé klávesy, zejména F2, nemusí fungovat nebo nebudou fungovat správně.

Chcete-li na Sony VAIO povolit Wi-Fi, spusťte nainstalovaný nástroj, rozbalte jeho okno v liště, přesuňte nejprve přepínač „Wireless LAN“ do polohy „On“. povoleno, poté přepínač „Wireless LAN“ do stejné polohy (aktivní tlačítko je označeno zelenou barvou).

Chcete-li se připojit k přístupovému bodu, použijte funkce samotného operačního systému kliknutím na ikonu „Síť“ v oznamovací oblasti a výběrem požadované sítě v okně, které se zobrazí. Nepotřebné přístupové body můžete také připojit a odstranit prostřednictvím „Centra sítí a sdílení“ na panelu nástrojů.

 • Zda jsou nainstalovány ovladače pro bezdrátový modul;
 • Zda je síťová karta aktivní ve Správci zařízení, případně zda je vypnutá
 • Zda je vypnuta funkce „V režimu letadlo“.

Modul Wi-Fi se u mnoha modelů řady Sony VAIO aktivuje pomocí nástroje VAIO Smart Network, protože k jeho aktivaci není k dispozici žádné hardwarové tlačítko.

Následující video popisuje jiný způsob povolení Wi-Fi. To by vám mohlo vyhovovat:

To je vlastnost notebooků této řady. Pokud něco nefunguje, dejte nám vědět a my to opravíme!

Notebook nevidí síť Wi-Fi

Jak nainstalovat a aktualizovat ovladač adaptéru Wi-Fi v systému Windows 10

sony, vaio, povolit, wi-fi

Notebook „Sony Vaio“ obvykle nevidí Wi-Fi, pokud je signál příliš slabý. To však může být někdy problém kvůli nastavení výkonu. Při odpojení počítače od elektrické sítě řeší systém „Windows“ problém s úsporou energie. Z tohoto důvodu se bezdrátový adaptér stává méně citlivým v důsledku provedených nastavení a notebook „Sony“ se nepřipojí ke každé síti Wi-Fi. Chcete-li situaci napravit, musíte nastavit maximální účinnost adaptéru. Další možnou příčinou je, že Vaio Smart Network neumožňuje připojení Wi-Fi.

Jak zapnout Wi-Fi na noteboocích Sony Vaio

Softwarová tlačítka se v počítačích tohoto výrobce nepoužívají pro přístup k síti Wi-Fi. Je zde speciální přepínač s názvem „Wireless“. Může být v poloze „Zapnuto“ nebo „Vypnuto“. Výběrem první z nich ji povolíte. Kontrolka vedle spínače by se měla rozsvítit.

Poté je třeba připojit bezdrátové připojení v operačním systému.

Virtuální tlačítko

 • Otevřete virtuální panel zázraků.
 • Vyberte možnost „Nastavení“.
 • V otevřeném okně přejděte do části týkající se změny nastavení počítače.
 • V levé části obrazovky vyberte řádek týkající se bezdrátové komunikace.
 • Musíte mít vypnutý režim Letadlo.
 • Nastavení wi-fi by se mělo zapnout.
 • Po výběru nastavení se zobrazí seznam dostupných připojení Wi-Fi.
 • Na požadovaném z nich vyberte možnost „Připojit“. Možná bude nutné zadat bezpečnostní klíč.

Vezměte na vědomí! Lze použít i virtuální tlačítko Wi-Fi Sony sve1512h1rb.

Ovládací panely systému Windows

Zde je další způsob, jak zapnout Wi-Fi na notebooku Sony Vaio. Před zapnutím wifi byste se měli ujistit, že je k dispozici funkční bezdrátový přístupový bod.

sony, vaio, povolit, wi-fi

Chcete-li se dostat do ovládacího panelu, je třeba stisknout tlačítko „Start“ a v otevřené nabídce vybrat požadovaný řádek.

 • V otevřeném okně přejděte do části „Síť a Internet“ a klikněte na možnost. Poté přejděte do části „Síťová připojení“.
 • V nabídce vyberte možnost „Změnit nastavení adaptéru“.
 • Klikněte pravým tlačítkem myši na požadované připojení a vyberte možnost „Připojit“.

Jak povolit Wi-Fi v noteboocích Sony VAIO

Existuje několik běžných způsobů, z nichž každý vyžaduje podrobné studium, abyste plně porozuměli danému tématu. Následují nejjednodušší a nejefektivnější metody spuštění bezdrátového internetu na uvažovaném modelu notebooku.

Povolení přepínače Wi-Fi

Sony Vaio má vestavěnou virtuální klávesnici. Zde může uživatel aktivovat jednu nebo druhou funkci počítače. Bezdrátové sítě nejsou výjimkou. Chcete-li tímto způsobem aktivovat Wi-Fi, postupujte podle následujícího algoritmu

 • Přejděte na virtuální klávesnici. Stačí stisknout jednu ze speciálních kláves na klávesnici. Umístění klíče závisí na konkrétním notebooku.
 • V otevřeném okně klikněte levým tlačítkem myši na položku „Parametry“.
 • Pak klikněte na řádek „Změnit nastavení počítače“.
 • Ve skupině nástrojů na levé straně nabídky klikněte na položku „Bezdrátová síť“.
 • Vypněte režim „Flyby Mode“ a ověřte výsledek přepnutím posuvníku do neaktivní polohy.

Po provedení výše uvedených kroků by se mělo spustit připojení Wi-Fi.

Věnujte pozornost! Jakmile je Wi-Fi povolena, musí se uživatel pro přístup k internetu připojit k určitému přístupovému bodu a zadat heslo.

Zapnutí Wi-Fi v síti VAIO Smart Network

Jedná se o speciální nástroj předinstalovaný v noteboocích Vayo, ve kterém můžete aktivovat a deaktivovat bezdrátové režimy, např. Bluetooth nebo Wi-Fi. Chcete-li využívat funkce softwaru, musíte:

 • Spuštění softwaru. Zástupce Smart Network se obvykle nachází na ploše počítače.
 • V horní části okna vyberte položku „Bezdrátová síť LAN“. Je třeba přepnout zkratku „Chytrá síť“ z polohy „Vypnuto“ na „Zapnuto“.
 • Stejný postup proveďte pro nastavení „Bezdrátová síť LAN“.
 • Zavřete nástroj a zkontrolujte výsledek.

Spuštění bezdrátového internetu prostřednictvím Ovládacích panelů systému Windows

Tento postup se mírně liší v závislosti na konkrétní verzi operačního systému nainstalovaného v počítači. Níže jsou uvedeny algoritmy, které umožňují použití technologie pro sedmičku a desítku. Nezapomeňte, že přístupový bod by měl být spuštěn a distribuovat Wi-Fi.

Windows 7

Jedná se o starší, ale stále aktuální verzi operačního systému. Chcete-li na něm povolit Wi-Fi prostřednictvím ovládacího panelu, musíte provést následující kroky:

 • Přejděte do nabídky Start a do vyhledávacího pole zadejte výraz „Ovládací panely“.
 • Klikněte na název zobrazené klasické aplikace s LKM.
 • Najděte položku „Síť a Internet“ a klikněte na ni levým tlačítkem myši.
 • Klikněte na položku „Síťová připojení“ v levé části nabídky, která se otevře.
 • Klikněte na položku „Změnit parametry adaptéru“.
 • Klikněte na název adaptéru Wi-Fi a v kontextové nabídce vyberte možnost „Povolit„.
 • Zkontrolujte výsledek.

Důležité! Pro připojení k síti Wi-Fi je třeba vymyslet silné heslo o nejméně osmi znacích, abyste zabránili neoprávněnému přístupu. V zařízení Sony VAIO nelze na klávesnici povolit připojení Wi-Fi.

Windows 10

V případě desítky budou kroky pro spuštění Wi-Fi prostřednictvím ovládacího panelu následující:

 • Podobně přistupte k ovládacímu panelu operačního systému.
 • Přejděte na „Centrum sítí a sdílení.
 • Klikněte také levým tlačítkem myši na „Změnit nastavení adaptéru“.
 • Klikněte na ikonu Bezdrátové připojení a v kontextové nabídce klikněte na sovu „Povolit“.
 • Zkontrolujte výsledky. Vedle názvu sítě by se měly rozsvítit zelené sloupce.

Možné poruchy a jejich řešení

Po aktivaci Wi-Fi na noteboocích Sony VAIO se mohou vyskytnout problémy, které způsobí, že technologie nebude fungovat. Zde jsou uvedeny způsoby řešení nejčastějších problémů s bezdrátovým internetem na noteboocích Sony Vaio.

Centrum síťových připojení a sdílení v systému Windows 10

Co dělat, když v zařízení Sony VAIO nefunguje Wi-Fi?

Zkušení odborníci zjistili následující důvody, proč bezdrátová technologie u těchto modelů notebooků nemusí fungovat:

 • Přístupový bod, se kterým se uživatel snaží synchronizovat, nefunguje. V této situaci se připojte k jiné síti Wi-Fi ze seznamu dostupných sítí nebo vyřešte problém s první sítí.
 • Závada modulu Wi-Fi. Problém lze vyřešit výměnou adaptéru v notebooku. Musíte si koupit nové zařízení a nainstalovat ho do počítače.
 • Žádný internet v počítači. Například nemáte router Wi-Fi, ze kterého by váš notebook přijímal signál. Chcete-li to opravit, musíte si koupit a nakonfigurovat směrovač.
 • Wi-Fi je na notebooku vypnutá. Zjistěte, jak povolit Wi-Fi v zařízení Sony VAIO výše.
 • Zastaralý nebo nefunkční ovladač síťového adaptéru. Problém lze co nejdříve vyřešit aktualizací, přeinstalací ovladače a jeho použitím.

Další informace! Wi-Fi na přenosném počítači nemusí fungovat kvůli chvilkovému selhání systému, které lze vyřešit restartováním operačního systému.

Notebook nevidí síť Wi-Fi

Běžný problém mnoha notebooků. Porucha může být způsobena následujícími příčinami:

 • Slabý signál Wi-Fi. Čím dále je notebook od směrovače, tím slabší je síťový signál. Zmenšení vzdálenosti mezi zařízeními pro odstranění problému.
 • Nesprávné nastavení výkonu. Když notebook není online, výkon Wi-Fi se snižuje kvůli nedostatku energie.
 • Přítomnost virů nebo aplikací, které brání fungování internetu. Problematický software lze odinstalovat a viry vyčistit pomocí komplexního antiviru nebo speciálních nástrojů.

Konfigurace Wi-Fi v notebooku

Proces nastavení se může u jednotlivých verzí systému Windows lišit, ale v zásadě je stejný.

 • 1. Otevřete „Ovládací panely“ v části „Síťová připojení“ a vyhledejte bezdrátové připojení.
 • 2. Klikněte na něj pravým tlačítkem myši a otevřete Vlastnosti.
 • 3. Na kartě „Obecné“ vyberte v poli „Komponenty“ položku „Protokol TCP/IPv4“ a klikněte na tlačítko „Vlastnosti“.
 • 4. Nastavení automatického získávání adres IP a DNS nebo zadání konkrétních hodnot (závisí na nastavení směrovače).
 • 5. Zavřete vlastnosti protokolu a přejděte na kartu „Bezdrátové sítě“
 • 6. V poli „Dostupné sítě“ klikněte na možnost „Bezdrátové sítě“.
 • 7. Klikněte na „Aktualizovat seznam“ v nabídce vlevo.
 • 8. Vyberte síť, ke které se chcete připojit, a klikněte na „Připojit“.

Pokud je bezdrátové připojení opatřeno heslem, je třeba zadat bezpečnostní klíč a připojení bude navázáno.

Pokud se však něco pokazí nebo pokud prostě nemáte čas se zařízením zabývat, můžete si vždy objednat nastavení Wi-Fi. Náš technik bude u vás doma do hodiny a vyřeší jakýkoli problém do 30 minut.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS