Sony Xperia 1 IV: Vše, co potřebujete vědět. Sony Xperia 1.4

Sony Xperia 1 IV: Vše, co potřebujete vědět

Když jsme v roce 2021 zkontrolovali Sony Xperia 1 III, byli jsme ohromeni inovativním kamerovým systémem, výkonným výkonem a špičkovým zvukem ve třídě. Nyní je tady Sony Xperia IV, s roztříštěním vylepšení a upgradů, aby se nasycela chuť fanoušků Sony.

Existují zřejmé doplňky. jako je přesun do čipové sady Snapdragon 8 Gen 1. ale také více nuanční upgrady, jako je nová zkušenost Music Pro a nepřetržitý optický zoom z jeho jedinečné teleobjektiv. Tady je vše, co potřebujete vědět.

Kdy bude uvolněna Sony Xperia 1 IV?

Společnost Sony oznámila 11. května Xperia 1 IV (spolu s Xperia 10 IV) a slibuje, že telefon bude spuštěn „tento měsíc“, ale oficiálně se prodal ve Velké Británii 16. června 16. června.

Jedna zjevná nepřítomnost z 11. května byla jakákoli známka očekávané Xperia 5 IV, které některé nyní spekulují, byla přímo zrušena.

Kolik stojí Sony Xperia 1 IV?

I s tím, co jsou většinou skromná vylepšení hardwaru, společnost Sony považovala za vhodné zvýšit cenu Xperia 1 IV znovu, přičemž 12 GB RAM/256 GB SKU přichází k britským a Evropě, která stojí 1 299 GBP/1 399 EUR, zatímco Americký model. nastaven na odeslání s 512 GB úložiště. je cena 1 599.99.

sony, xperia, potřebujete, vědět

Zde je způsob, jak byly poslední dva modely ceny:

Sony se nevyhýbá vysokým cenám za své nejvyšší telefony, ale mimo více specializovaných telefonů, jako jsou Xperia Pro-I a skládací, jako je Samsung Galaxy Z Fold 3, 1 IV dorazí jako jeden z nejdražších telefonů na trhu.

Jaké jsou specifikace Sony Xperia 1 IV?

Sony Xperia 1 III je stále impozantní smartphone a ten, který uvedl řadu světových prvních. Jako takové není tak překvapivé, že 1 IV je možná jednou z nejuznávanějších upgradů na rodinu Xperia 1; I když to není snižovat inovační technologii, kterou jasně slouží.

Hlavní vylepšení se projevují v přesunu k nejnovějšímu čipové sadě Snapdragon 8 Gen 1 a upgrade na loňské duální ohniskové teleobjektivitě, která nyní zahrnuje nepřetržitý optický zoom mezi 85 mm a 125 mm nebo 3.5x až 5.2x zvětšení.

Mezi pozoruhodné vylepšení patří větší baterie, Selfie Snapper (konečně) se může pochlubit větším 12MP senzorem, implementace stereofonních reproduktorů „plné fáze“ byla vylepšena a standout 6 byla vylepšena.5in 120Hz 21: 9 „Cinemawide“ 4K HDR OLED displej je nyní údajně o 50% jasnější, ve srovnání s loňským MK III.

Zde je celý list specifikace, jak potvrdil Sony:

Navzdory zvyšování ceny, Mk IV ve skutečnosti přichází s méně věcmi v boxu. V rámci iniciativy „Road to Zero“ společnosti přichází tento nejnovější Xperia v obalu s all-papírem, který je o 50% menší než předchozí model, který, jak jste možná uhodli, je částečně umožněno díky rozhodnutí společnosti Sony prokopat Power adaptér.

Jako předtím, než Xperia 1 IV stále podporuje nabíjení 30W PD (ne 45W, jak bylo spekulováno), přičemž společnost Sony prodávala stejnou rychlou nabíječku XQZ-UC1, kterou prodával vedle 1 III, samostatně, samostatně.

Je zajímavé, že navzdory přesunu z 4500 mAh na větší baterii s kapacitou 5000 mAh, Sony stále cituje stejný 50% poplatek za 30 minut. Bezdrátové a reverzní bezdrátové nabíjení jsou stále součástí rovnice.

Hráči také ocení klíčové zlepšení pro Enhancer Game, který vidí integraci živého streamování nyní součástí své sady funkcí; Se zvláštní dohodou s YouTube, která umožňuje novým kanálům živý proud před dosažením jinak požadovaného minimálního prahu 1000-subscriber.

Společnost také škádlila, co se nazývá herní zařízení pro Xperia 1 IV. vyhrazený chladicí ventilátor, který lze namontovat na zadní stranu telefonu, aby pomohl udržovat výkon při rozšířených herních sezeních; Podobně jako podobné příslušenství, které je vidět na vyhrazených herních telefonech, jako je Asus ‚Rog Phone Aeroctive Cooler a The Red Magic Turbo Cooler.

Společnost Sony však uvedla, že herní zařízení je stále ve vývoji s pomocí profesionálního týmu E-Sports Scarz a nezasáhne trh „v některých regionech“ až do podzimu 2022.

�� Sony Xperia 1 IV: Revoluční foťáky?! // #SuperRecenze ��

I když existuje řada značkových aplikací „Pro“ (Photo Pro, Video Pro atd.), aby doplnil rozsáhlou funkčnost systému kamerového systému, spuštění MK IV také ohlašovalo odhalení hudby.

Spárovaní s placeným měsíčním předplatném mohou uživatelé nahrávat vokály prostřednictvím aplikace Music Pro pomocí pole mikrofonu na zařízení. Soubory jsou poté zpracovávány v cloudu, s tím, co Sony popisuje jako „ladění studia“, měly vypracovat zvuk zvuku, jako by bylo „zaznamenáno ve studiu pomocí kondenzátorového mikrofonu, se snížením hluku a odstraněno dozvuky.“

Tento článek budeme neustále aktualizovat, jak se objeví více cen a dostupnosti, takže se nezapomeňte zkontrolovat zpět pro více informací. Mezitím se podívejte na naše průvodce do nejlepších telefonů přicházejících v roce 2022 a nejlepší telefony Android a nejlepší telefony Sony, abyste viděli, proti čemu je Xperia 1 IV proti.

Sony Xperia 1 IV Recenze: lepší, rychlejší, silnější, teplejší

Sony Xperia 1 IV je dalším skvělým smartphonem pro malé publikum. nabízí iterativní aktualizace již tak solidního zážitku. Ale kompromisy, jako je tepelné škrcení a vysoká cenovka oblohy, pro některé mohou být příliš mnoho.

Klady

 • Pevná životnost baterie
 • Nádherný displej 21: 9
 • Silné kamery
 • Silný Snapdragon 8 Gen 1…

Nevýhody

 • – … Omezeno tepelným škrtíním
 • – Je velmi horký, velmi rychlý
 • – Drobná vylepšení oproti Xperia 1 III
 • – Drahé při 1 599

Proč můžete věřit laptopu Mag

Naši odborní recenzenti tráví hodiny testováním a porovnáváním produktů a služeb, abyste si mohli vybrat to nejlepší pro vás. Zjistěte více o tom, jak testujeme.

Sony Xperia 1 IV je spíše klasickou lekcí v evoluci. Na první pohled se zdá být totožný s Xperia 1 III, ale existují malé změny, které dělají velké rozdíly.

Změny jako aktualizace nejnovější čipové sady Snapdragon 8 Gen 1, větší baterie a vylepšení do kamerového systému činí z této všestrannější deska pro zaměřenou cílovou publikum tohoto telefonu: cinefilové, audiofily a kreativní profesionály. Ale některé z těchto rozdílů, jak půjdu, jsou nevítané.

Nasáhla Sony správnou rovnováhu a vytvořila jemný smartphone, nebo jsou jeho problémy prostě příliš? Pojďme to zjistit.

Sony Xperia 1 IV cena a konfigurace

Sony Xperia 1 IV je drahá zvíře za 1 299 GBP za verzi 256 GB ve Velké Británii, až 1 599 pro 512 GB model v USA.

Tato cena to dává výrazně nad svou nejbližší konkurenci jako OnePlus 10 Pro a iPhone 13 Pro Max.

Níže je několik obchodů, které vám mohou přinést slevu a některé docela úžasné zdarma zdarma.

Sony Xperia 1 IV Design

Telefony Xperia Sony mají jednu konkrétní estetiku, která se zdánlivě nikdy nezmění. To nemusí být nutně špatná věc vzhledem k použití prémiových materiálů a rafinované utilitární osobnosti v celé černé barvě.

Tento klasický skleněný a kovový sendvič je dodáván s zásobníkem s duálním sim na dně, který můžete odstranit bez špendlíku, a různá tlačítka na pravém okraji včetně vyhrazeného tlačítka pro uzavírání fotoaparátu. Pokud jde o porty, máte dva: USB-C a vřele vítáni 3.5mm konektor pro sluchátka.

S totožné se třetí generací měří Xperia 1 IV v 6.5 x 2.8 x 0.3 palce s hmotností 6.5 uncí. Rozšířená délka a tyčící se displej činí tento telefon vyšší, ale výrazně lehčí než iPhone 13 Pro Max (6.3 x 3.1 x 0.3 palce, 8.5 uncí). jako pro OnePlus 10 Pro, Rozměry jsou mnohem blíže, ale podobný příběh jako srovnání Pro Max (6.4 x 2.9 x 0.33 palců, 7.1 unce).

Ano, toto je docela dlouhá deska, což z něj neznamená, že nejjednodušší telefon se vejde do menších S, ale je pohodlné držet se díky lehké, hubené stopě. A buďme upřímní, Sony vyniká mezi mnoha generickými chytrými telefony se zařízením, které prostě vyzařuje chladné z každého úhlu.

Sony xperia 1 iv displej

Pokud se to nezlomí, neopravujte to. Sony Xperia 1 IV balí stejné 6.4-palcový, 4k (3840 x 1644-pixel) 120Hz HDR OLED panel s poměrem stran 21: 9. Výsledky jsou nádherně ostré a plné barvy díky Bravia Color Science.

Otevřete aplikaci Bravia Core a vyzvedněte si jednu z bezplatných filmových pronájmů, abyste ji co nejlépe využili jako Spider-Man: No Way Home, což je exploze barev s pohlcující hloubkou HDR. Nedělejte s tím chybu, jedná se o snový panel, a to nejen pro filmy, ale také pro obecné použití a hraní, díky této hladké snímkové frekvenci máslo.

Xperia 1 IV nabízí také několik nastavení kvality obrázků, včetně „standardního režimu“, který Sony tvrdí, že rozšiřuje původní barevný gamut pro jasnější a živější barevné efekty, spolu s „režimem tvůrce“, který nabízí 10bitovou barvu HDR Specifikace a skutečná reprodukce obrázků a videí pro 4K displej.

Toto se automaticky používá na konkrétních aplikacích, včetně aplikací Cinema Pro a Photography Pro. Ale buďme upřímní, rozlišení 4K je nadměrné. Na 6.4palcový panel, sotva řeknete rozdíl mezi tímto a QHD (2560 × 1440), což vyvolává otázku: Stojí to opravdu za to?

Ale jak to je, to je bezpochyby jeden z nejlepších smartphonů pro prohlížení obsahu, který žije až do své značky „CinemaWide“.

Sony Xperia 1 iv zvuk

Dobrý zážitek z prohlížení samozřejmě potřebuje výkonný zvuk, který tento telefon přináší šikovně díky třem klíčovým funkcím.

Velké titulky zde jsou podpora bezdrátového zvuku Hi-Res, díky na palubě kodeku LDAC a 360 stupňového prostorového zvuku. To znamená, že můžete co nejlépe využít Sony WF-1000XM4 SUAS, OR Anker’s Soundcore’s Liberty 3 Pro nebo Edifier Neobuds Pro. Pokud jste pro sebe neslyšeli rozdíl mezi standardním zvukem AAC a LDAC, je to noc a den.

Další velkou vítězství je pokračující podpora kabelových sluchátek díky 3.5mm zvukový konektor. Moje klasické plechovky Sennheiser získávají cvičení a hovoří o všestrannosti tohoto telefonu.

Bez sluchátek však duální stereofonní reproduktory s Dolby Atmos dodávají svěží soniku bez zkreslení. Jistě, jsou plísní při vysokých objemech, jak byste očekávali u jakéhokoli smartphonu, ale čtyřletý obal „hořkosladké symfony“ zněl skvěle. Jemné detaily zářily, zatímco mláticí hlasitý sbor byl držen pod kontrolou.

Sony Xperia 1 IV výkonnost

Pod kapotou najdete čipovou sadu Snapdragon 8 Gen 1 vedle 12 GB RAM a 256 GB palubního úložiště (v americkém modelu to jde až na 512 GB), což je rozšiřitelné díky slotu pro kartu microSD.

V našem vlastním testování GeekBench 5 zasáhl Xperia 1 IV vícejádrový skóre 3 182. Není překvapením, že iPhone 13 pro to bije s 4 718 vícejádrovými skóre, ale překvapivější je, jak to zaostává za OnePlus 10 Pro (3 6482 vícejádrového) navzdory identickému procesoru a podobným specifikacím.

Tento problém je také přítomen v grafickém testování, protože se telefonu podařilo zasáhnout průměrnou snímkovou frekvenci 41.2 fps v našem divokém životě neomezený test 3D značky. Opět to spadá za iPhone 13 Pro (77 FPS) a OnePlus 10 Pro (61 FPS).

Než se pokusím řešit, jaký je skutečný problém, stojí za zmínku, že při použití v reálném světě na těchto číslech opravdu nezáleží, protože získáte zkušenost s uživatelským zážitkem pro Android Android. Může řešit všechny vaše každodenní úkoly a případy použití prosumeru, jako je zaznamenávání videa 4K HDR při 120 fps. Navíc, multitasking je cinch s tou 12 GB RAM.

Ale nelze popřít, že tato čísla jsou trochu ohromující vzhledem k tomu, co zde jsou specifikace. Co to způsobuje zpomalení? Zkoumal jsem podobné problémy, kterým čelí další majitelé tohoto telefonu, a mohu to křídou jen na jednu věc: tepelný škrticí.

Jak se narážím na tuto recenzi, telefon se velmi rychle zahřívá. Nemám teplotní pistoli, abych ji vědecky zkontroloval, ale v osobním použití se za podmínek středověkého používání nepohodlně zahřeje. Jedno malé, vítané vylepšení je, že video aplikace se po několika minutách kvůli přehřátí nezastaví, takže se jedná o užitečný vlogging telefon.

Věřím, že špatná tepelná řízení vede k tomuto poklesu výkonu. Ve většině případů použití to nebude problém, ale Sony přesto musí tento problém vyřešit lepšími metodami chlazení.

Sony Xperia 1 IV životnost baterie

Sony Xperia 1 IV zabalí hovězí 5 000 mAh baterie a nabíjení 30 W a bezdrátové nabíjení. Stamina byla vždy trochu pohyblivý cíl s telefony Xperia. zejména s tímto displejem 4K a výkonnou čipovou sadou. Ale to se daří docela dobře.

Udělal jsem to ve standardním dni (několik hodin prohlížení webu, hovory, zasílání zpráv, poslech podcastů a Spotify celý den, používání sociálních médií, spousta sledováním na YouTube a zabalením se s nějakým hraním s asi 20) s asi 20 zbývající %. S zahrnutým nabíječkou jsem za pouhých 30 minut odšklebil telefon až o 50%.

Můžete zabít baterii rychle? Tak určitě. Používání aplikací pro kameru rychle nasává šťávu, ale pro každodenní použití nebudete mít problém.

Sony Xperia 1 IV kamery

Nyní je čas na další klenot v koruně Xperia 1 IV: kamerový systém. Jednoduše řečeno, pokud máte hloubkovou znalost nastavení kamery a opravdu chcete mít tuto manuální ovládání, je to jedno z nejlepších v podnikání.

Na papíře je to všechno velmi podobné třetí iteraci, protože najdete hlavní čočku 12MP 24 mm s f/1.7 clony, 12MP teleobjektivy až 125 mm s f/2.3 clona a 12MP f/2.2 Ultrawide s zorným polem 124 stupňů-to vše přichází s optikou Zeiss.

Ale existuje jedna malá, ale působivá aktualizace. Spíše než teleobjektivní střelce převrátí mezi objektivem 70 mm a 125 mm a dává vám pouze dva rozsahy zoomu, které si vyberete, Xperia 1 IV má plně optický zoom mezi 85 mm a 125 mm. Je to fantastický kousek inženýrství, který v praxi vede ke zvýšené všestrannosti ve zoometovaných výstřelech, které můžete pořizovat. to vše těží ze stejné přesné vědy a detaily jejích dalších čoček. Přesto však můžete zjistit náznak hluku kolem okrajů kvůli užšímu otvoru.

Tyto kamery se kombinují s DNA pro fotografii Sony ve formě dvou aplikací: Photography Pro a Cinema Pro. Uživatelé fotoaparátu Alpha se budou cítit jako doma, ale noobové kamery budou muset trvat trochu času, aby se naučili všechny funkce, se kterými můžete hrát za standardní automobily. Je to proto, že při ponechání všeho na telefonu produkuje slušné záběry s lichotivějším barevným profilem a silnou jasností, je třeba trochu manuálního ovládání opravdu extrahovat nejlepší možné výstřely.

Schopnosti přidělené prostřednictvím těchto nastavení, jako je změna rychlosti závěrky a vyvážení bílé bílé, znamenají, že můžete nechat svou tvůrčí mysl běžet divoce. za předpokladu, že víte, co děláte, protože tyto možnosti mohou být docela spletité.

SONY Xperia 1 IV Recenze: Je tady horké

Může špičková kamera a 4K obrazovka pomoci ospravedlnit cenu iPhone pro iPhone Xperia 1 IV?

Sony Xperia 1 IV je dobře vypadající telefon s vynikající obrazovkou. Zatímco fanoušci a nadšenci Sony budou mít zde spoustu, aby si potopili zuby, nadměrně komplikované rozhraní fotoaparátu, neúměrně vysokou cenu a semi-pravidelný přehřátí, všechny zadržují telefon zpět, aby se snadno doporučil všem všem doporučením.

 • Klasicky prémiový design
 • Nabitý funkcí
 • Skvělý systém kamery
 • Jádro Bravia je vynikající
 • Ekologické balení
 • – Je velmi horký
 • – Komplikované aplikace fotoaparátu
 • – Slabý portrétní režim v kamerách
 • – Žádná nabíječka nebo kabel v krabici
 • – Příležitostné uživatelské rozhraní Gremlins

Naši odborní recenzenti tráví hodiny testováním a porovnáváním produktů a služeb, abyste si mohli vybrat to nejlepší pro vás. Zjistěte více o tom, jak testujeme.

Všechny nejlepší funkce, zprávy, tipy a skvělé nabídky, které vám pomohou žít lepší život prostřednictvím technologie

Děkujeme vám za přihlášení do T3. Brzy obdržíte ověřovací e.mail.

Byl tam problém. Obnovte stránku a zkuste to znovu.

Odesláním svých informací souhlasíte s podmínkami a zásadami ochrany osobních údajů a jsou ve věku 16 let.

Vlajkové lodi Sony jsou již roky neúprosně působivé a nedokonalé a v této recenzi Xperia 1 IV vysvětluji, proč Sony’s 2022 Top-End Smartphone, který předvádí design Sony, obrazovky a dokonalost fotoaparátu krásně, stále nedosahuje dokonalosti.

Je dokonalost i realistický cíl. jsou dokonalé telefony? No, ne-ale Xperia 1 IV je méně dokonalá než mnoho špičkových vlajkových lodí, když se pod pásem mýlí několik základů, navzdory tolika vítězstvím pod pásem.

Začněme s vrcholy: design tohoto telefonu je nápadně klasický. Je to elegantní, odrazuje otisky prstů a cítí se bohatý na ruku. Obrazovka také nabízí nejlepší jasnost ve své třídě díky rozlišení 4K-prakticky neslýchané na chytrých telefonech. Sony dokonce naložila kameru kontinuálním zoomem v periskopu. první, jaké jsme kdy viděli.

Je jasné, že Sony má jedno oko na konkurenci. jako iPhone 13 Pro a Samsung Galaxy S22 Ultra. a Xperia 1 IV je konkurenceschopnější než v loňském roce Xperia 1 III. Japonský technologický gigant zvýšil jas maximální obrazovky, kapacitu baterie a aktualizoval fotoaparát selfie ve své nové vlajkové lodi a naskládal mnohem příznivěji proti nejlepším chytrým telefonům z roku 2022.

Sony Xperia 1 IV: Cena a dostupnost

SONY Xperia 1 IV si můžete koupit právě teď v internetovém obchodě Sony nebo od řady jiných maloobchodníků. Pokud si chcete koupit telefon mimo smlouvu, má model 256 GB vznešenou hodnotu 1 299 GBP ve Velké Británii (1 599 v USA).

Pro kontext většina telefonů Android stojí méně než telefony iPhone, ale ne Xperia 1 IV. U 256 GB iPhone 13 Pro, očekávejte, že zaplatí 1 049 GBP, a pokud chcete 13 Pro Max, bude to stát 1 149 GBP.

Sony Xperia 1 IV: Unikátní teleobjektiv v hlavní roli?

Toto je nesmírně odvážné ceny od Sony, a přestože jsem všechny za vynikající telefony Android, které stojí jejich hodnotu tváří v tvář historicky nafouknutým cenám Apple, tato cena nastavuje latku pro Xperia 1 IV velmi vysokou.

Sony Xperia 1 IV Recenze: Design

Sony při vývoji návrhu smartphonu zaujala iterativní přístup. Během posledních tří generací své vlajkové lodi Xperia 1 jsme viděli vysokou obrazovku kombinovanou s plochými stranami, plochou a plochým zády.

Ve spodní části telefonu je port USB-C a podnos SIM. Sony nevyžaduje, abyste použili špendlík k vyskočení zásobníku. Místo toho je tu drážka, kterou můžete pod nimi zasunout nehty a snadno jej vytáhnout.

Všechna tlačítka telefonu jsou na pravé straně (když směřují k obrazovce). tlačítko hlasitosti, tlačítko napájení, které se zdvojnásobí jako skener otisků prstů a tlačítko fotoaparátu. Můžete dlouho pressovat tlačítko fotoaparátu a vystřelit aplikaci Sony’s Photo Pro.

Jeden z mála vlajkových lodí, které mají konektor pro sluchátka, je na horní straně Xperia 1 IV, zatímco kolem zadní části je systém čtyřkomerů.

Letos společnost Sony přivede zpět matný povrch, takže Xperia 1 IV odpovídá linii iPhone Pro a Samsung Galaxy Flagships, pokud jde o odrazení z otisků prstů. To dobře doplňuje matný kovový rám pro soudržný pocit. Není to příliš kluzké, takže telefon sedí dobře v ruce a pohodlně se zaoblené rohy vkládají do dlaně.

Dnešní telefony Xperia jsou díky jejich obrazovkám poměru stran 21: 9 vysoké a Xperia 1 IV je nejvyšší. Při výšce 1 IV se tyčí nad iPhone 13 Pro Max. Zároveň je Xperia užší než většina telefonů, včetně iPhone, takže je v ruce zvládnutelnější, než si myslíte.

Sony je OG, pokud jde o telefony s odoláním stříkajícího a Xperia 1 IV může být ponořeno na 1.5 m po dobu až 30 minut díky svému hodnocení IP68. Kolem přední a zadní části je také Gorilla Glass Victus, i když na rozdíl od konkurence, jako je rychle nabitý Realme GT Neo 3 a Xiaomi 12 Pro, neočekávejte případ zahrnutý do krabice.

Ve skutečnosti Sony vytočila obsah krabice Xperia 1 IV hned zpět, takže se skládá pouze z telefonu a nějaké papírování. Neexistuje žádný případ, žádný kabel, žádná napájecí cihla. Z pohledu životního prostředí to dává dokonalý smysl. Se zmenšenou velikostí balení se objemy přepravy klesají, stejně jako uhlíková stopa společnosti Sony-a že Nugget Good Karma ušetří planetu na majitele Xperia. Telefonní krabice Sony jsou také bez plastu, vyrobené výhradně z papíru a lepenky.

Pokud jde o balení, již existují tři značky, které již probíhají podobné kroky. Apple, Google a Samsung. Všichni přestali přepravovat napájecí cihly se svými telefony, ale Sony je první, kdo také opustil nabíjecí kabel. Krok příliš daleko? Ne pro mě (a moje zásuvka kabelů USB-C), ale možná pro ostatní.

Sony Xperia 1 IV Recenze: Displej

S 6.5palcový displej 4K HDR OLED, obrazovky smartphonu se prostě nenechte ostřejší než u Sony Xperia 1 IV.

sony, xperia, potřebujete, vědět

Přestože byla Sony téměř totožná s obrazovkou Xperia 1 III, tentokrát tentokrát zvýšila jas, takže Xperia 1 IV stoupá až do 1000 nits, když je aktivní. To opravdu pomáhá s viditelností obrazovky venku při používání telefonu na přímém slunečním světle.

S jeho občerstvením 120 Hz se menu a krmiva hladce vznášejí, když přejedete přes displej Xperia. Můžete ručně přepínat mezi 60 Hz a 120 Hz, ale Sony nepodporuje adaptivní obnovovací frekvence. takže telefon nemůže automaticky přepínat. To je něco, co většina vlajkových lodí soutěže, včetně Oppo Find X5 Pro a Samsung Galaxy S22 Plus, a přináší s sebou potenciální výhody pro úsporu baterií, které Sony chybí zde.

S jeho rozlišením s vysokým oblohou 3840 x 1644, Xperia 1 IV stiskne 643 pixelů na každém palec obrazovky, což dává každý telefon na trhu, pokud jde o jasnost. To zahrnuje vynikající iPhone 13 Pro a Samsung Galaxy S22 Ultra.

Sony jasně umísťuje Xperia 1 IV ve tvůrcích obsahu vzhledem k jeho režimu profilu „Stvořitele“. To představuje 10bitovou barvu, zobrazuje BT.Barevný prostor 2020 a melodie video HDR tak, aby odpovídalo vašemu prostředí a zohlednilo okolní osvětlení, aby vaše filmy vždy vypadaly bohaté na dynamický rozsah.

Pokud jste fanouškem 4: 3, retro obsah, jako jsou emulátory a staré pořady, můžete vypadnout z lásky k obrazovce 21: 9 Xperia 1 IV. S velkými černými pruhy na obou stranách vašeho obrázku se při zobrazení ve skutečnosti používá jen velmi málo obrazovky. Většina pořadů je výstup na Full HD (16: 9). a to je zde silně dopisované. Na druhou stranu, 21: 9 filmů a moderní televizní pořady jako MS. Marvel on Disney plus vypadat výjimečně na filmové obrazovce Xperia 1 IV.

Sony Xperia 1 IV Recenze: Kamery

Fotoaparát Sony Xperia 1 IV je první, kdo má skutečný optický zoom na smartphonu za více než deset let, takže by to mohlo udělat s trochu více vysvětlením než většina ostatních.

„Optický zoom“ znamená uvnitř malého kamerového modulu Xperia Existují pohyblivé části, které se sklouznou mezi dvěma body, aby se změnila zvětšení. inženýrský výkon vzhledem k tomu, jak tenký a světlý je telefon.

Fotoaparát zoomu je součástí systému čtyřkamery, který se skládá ze tří 12-megapixelových kamer kolem zad a senzoru hloubky s nízkým rozlišením. Primární kamera Xperia 1 IV, která jde o trochu podrobněji, je nejlépe provedena parta s jeho širokým f/1.7 čoček a optická stabilizace (OIS) Udržujte věci stabilní. Společnost Sony se rozhodla pro ultralehkovou kameru vedle ní s zorným polem a autofokusem o rozloze 124 stupňů, takže se můžete zachytit poblíž nebo vzdáleného ultrawide obsahu.

Na hvězdu show: kamera zoomu, která vás zavede od 85-125 mm (zhruba 3.5-5.5x zoom) a s f/2.3-2.8 Clona. I když to nedosáhne, pokud jde o telefony, jako je Ultra Galaxy S22, měla by poskytovat konzistentní kvalitu na mírnějších rozsazích zoomu.

Kromě kamer při vytváření obrázků je také senzor letu (TOF), který detekuje hloubku, aby pomohl s režimy zaostření a portrétu, a na přední straně telefonu je 12MP selfie kamera.

Xperia 1 IV má také několik skutečných videozáznamů. Je to jediný smartphone, který dokáže zachytit 4K video na působivých 120fps ve všech svých zadních kamerách. S nejméně třemi aplikacemi pro fotografii a zachycení videa je jeho software také navržen pro odborníky. i když existuje také základní režim.

Smartphone Sony Xperia 1 V

Společnost Sony oznámila nový smartphone Xperia 1 V, který obsahuje nově vyvinutý obrazový senzor a technologii Alpha Series.

Podle společnosti Sony zobrazuje nově vyvinutý obrazový senzor Xperia 1 V bohaté barvy a textury lidí, krajiny a scén na i tmavých místech. Vzhledem k kombinaci výkonu s nízkým osvětlením, který je ve srovnání s předchozím modelem přibližně dvojitý a vysokorychlostní technologii pro více snímků v Xperia 1 V, je možné natočit fotografii s velmi malým hlukem obrazu a s širším dynamickým rozsahem, který se tvrdí, že je ekvivalent s fotoaparátem s plným snímkem. ​

Klíčové funkce

 • Výpočetní zpracování senzoru příštího generace pro ohromující záběry z nízkého světla
 • Vytvářejte filmový barevný výraz pomocí S-Cinetonu pro mobil
 • 4K HDR Native 120fps video nahrávání na všech zadních čočkách
 • Nejnovější AI k dosažení výjimečných výsledků fotoaparátu
 • Zachyťte krásné a přirozené tóny pokožky v různých světelných situacích.
 • Jasné 6.5 ”21: 9 4K HDR OLED 120Hz3 široký displej s vylepšenou jednotkou HDR v reálném čase.
 • Neuvěřitelný zvuk: přední stereofonní reproduktory s novým zesilovačem, Bluetooth 3.5 mm jack
 • 5G podpora sítě18; Snapdragon 8 Gen 2 Mobile s vylepšeným tepelným řízením
 • 12 GB RAM, 256 GB ROM Plus Micro-SD Media Slot, 5000mah baterie
 • IP65/68 Voda odpor4 a Corning Gorilla Glass Victus Display
 • Sestavení živého vysílání pro videografy a mobilní hráče
 • Videography Pro for Creative Control při zachycení a streamování videa
 • Zaznamenejte své vlastní skladby v hudbě pro6 a dosažení kvality podobné studiu
 • Ultimate smartphone vlogging s volitelným vlogu monitoru bluetooth

24mm čočka na zadní straně Xperia 1 V je vybavena dvouvrstvým tranzistorovým pixelem naskládaným obrazovým senzorem CMOS (Exmor T pro mobilní), což je asi 1.7krát větší než snímač obrazu Xperia 1 IV. Nový senzor má také přibližně třikrát nasycené úrovně signálu ve srovnání s konvenčním senzorem a zpracování kvality obrazu pro potlačení hluku, který má tendenci se vyskytovat v tmavých scénách. Existuje také 85-125 mm (F2.3-F2.8) Objektiv optického zoomu.

Společnost Sony v telefonu vložila upravenou verzi S-Cinetonu. Xperia 1 V má množství funkcí včetně barevných předvoleb, jako je kreativní vzhled, nalezeno také v kamerech Alpha Series a vysoce výkonný v reálném čase AF (Auto Focus). Sledování v reálném čase a sledování v reálném čase vám umožní soustředit se na oči osoby nebo zadaného předmětu. Hloubka AI analyzuje informace o vzdálenosti tak, aby i vzdálené subjekty mohly být jasně zaměřeny. Kromě toho je nově dostupné vysokorychlostní nepřetržité střelby až 30 snímků za sekundu se sledováním AF/AEV.

sony, xperia, potřebujete, vědět

Nástroje pro tvůrce obsahu

Nastavení produktu Xperia 1 V, což je populární funkce v řadě VlogCam Sony, posune zaměření na kameru na produkt, místo obličeje recenzenta, při střelbě. V blízkosti zadní kamery je umístěn nový hlasový prioritní mikrofon. Při provádění živého proudu na YouTube prostřednictvím funkce Videossing Funcsing Videography Pro, chatování od diváků lze zobrazit v sekci komentářů současně, což umožňuje okamžitou interakci s diváky v reálném čase. Uživatelské rozhraní také podporuje vertikální střelbu, takže můžete natáčet obsah v jakékoli orientaci, ať už svisle nebo vodorovně.

Zvuk zobrazení

Telefon má 6.5palcový 4K OLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz a menším rozostřením. Tvrdí se, že zesilovač reproduktorů s nízkým šumem zlepšuje šíření a hloubku zvuku a prodloužení nízkých a vysokých frekvencí. Na zadní straně má funkční taktilní design, který používá jedinečně vyvinuté sklo textury. Na boku jsou také jemné štěrbiny, které poskytují stabilní přilnavost a zabrání tomu, aby se sklouzl, když držíte smartphone během střelby nebo sledování.

Herní výkon

Funkce herní asistence „Enhancer Game Enhancer“ poskytuje vizuální a sluchovou podporu hráčům her. Kromě jednoduše hraní mohou hráči také živě živit svou hrací scénu na YouTube. Mobilní platforma Snapdragon 8 Gen2 společnosti Qualcomm a elitní Gamingx optimalizují zážitek ze střelby, sledování a hraní her.

Výkonný výkon baterie

Společnost Sony tvrdí, že můžete získat přibližně 20 hodin nepřetržitého přehrávání videa prostřednictvím baterie 5 000 mAh. Podporuje bezdrátové nabíjení a existuje 30minutový rychlý poplatek, který vám dává až 50%. Unikátní technologie optimalizace nabíjení společnosti Xperia podporuje uživatele baterií, která udržuje 80% nebo více maximální kapacity i po 3 letech.

Výkonová účinnost CPU byla vybavena mobilní platformou Snapdragon 8 Gen2, přibližně o 40% ve srovnání s předchozím modelem. Spotřeba energie během provozu kamery byla zlepšena přibližně o 20% a objem difúzního listu tepla byl zvýšen přibližně o 60% pro výkon rozptylu tepla hlavní jednotky. ​

Udržitelnost dostupnosti

S pokračujícím úsilím o poskytování větší dostupnosti obsahuje Xperia 1 V funkci ve funkci Photo Pro, která používá zvuky k informování uživatelů o horizontálním a vertikálním měření obrazovky.

Skupina Sony stanovila environmentální plán „Road to Zero“, který do roku 2050 usiluje o nulové zatížení životního prostředí. Abychom toho dosáhli, podnikáme opatření při stanovování střednědobých environmentálních cílů ve fázích. V rámci těchto střednědobých environmentálních cílů se snažíme zcela eliminovat plastové obalové materiály pro nově navržené malé výrobky do roku 2025. Balíček bez plastů Xperia 1 V se skládá z jedinečného originálního smíšeného materiálu společnosti Sony, který je vyroben z bambusu, vláken cukrové třtiny a recyklovaného papíru shromážděného z trhu. Pracujeme také na snížení množství panenského plastu použitého uvnitř hlavní jednotky. Některé prvky, vnitřní i externí, hlavní jednotky používají Sorplas, recyklovaný plast-recyklovaný plamen vyvinutý společností Sony, který používá až 99% recyklovaných materiálů.

Styl kryt s stojanem pro Xperia 1 V (XQZ-CBDQ)

Kryt Xperia 1 V má přilnavost na dně hlavní jednotky, aby se zlepšil zážitek ze střelby. Kromě konvenčního horizontálního stojanu podporuje vertikální stojan, což usnadňuje použití nejen pro sledování videí, ale také pro živé distribuce a videochat. Zadní část krytu zahrnuje texturovaný design aplikovaný na zadní stranu těla Xperia 1 V, takže původní design zařízení není ohrožen, i když je kryt připojen. K dispozici jsou dvě barvy, které odpovídají tělu (černá a khaki zelená).

Dostupnost cen

Xperia 1 V bude k dispozici pro předobjednávku 11. května 2023 za přibližně 1399.99 USD s prvními dodávkami zákazníků 28. července 2023. Bude prodáno odemknuté v černé barvě u různých autorizovaných prodejců společnosti Sony po celých Spojených státech. Khaki zelená barevná variace bude k dispozici výhradně na www.elektronika.Sony.com.

Po omezenou dobu budou zákazníci, kteří si předobjednat Xperia 1 V od 11. května 2023, oprávněni přijímat nejnovější společnosti Sonyho odkazů skutečně bezdrátových uší (WFL900/H) s nákupem (179.99 Hodnota USD).

Matthew Allard je více oceněným, ACS akreditovaným nezávislým ředitelem fotografie s více než 30 lety zkušeností s prací ve více než 50 zemích po celém světě.

Je editorem Newsshooter.com a píše na webu od roku 2010.

Matthew získal 48 cen ACS, včetně pěti prestižních zlatých stativů. V roce 2016 získal cenu za nejlepší kinematografii na 21. asijských televizních cenách.

Matthew je k dispozici na pronájem jako DP v Japonsku nebo na práci kdekoli jinde na světě.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS