Sony Xperia pro-i dokazuje, proč by Sony měla přestat vyrábět telefony. Sony Xperia Pro

Telefon zaměřený na zobrazení společnosti Sony upustí míč na jiných místech

Tom’s Guide Verdict

Xperia pro-i Sony’s Xperia pro-i-in na pro-level Imaging, ale nedokáže odpovídat levnějším telefonním telefonům, jako je iPhone 13 Pro Max nebo Pixel 6 Pro. A trpí nevýraznou výdrží baterie, tlumeným displejem a neintuitivním uživatelským zážitkem pro aplikaci pro aplikaci.

Nevýhody

  • – Směšně drahé
  • – Neinintuitivní zkušenost uživatele pro aplikace Pro App
  • – Žádné mmwave 5g nebo bezdrátové nabíjení
  • – Životnost baterie pododstavce v režimu 120 Hz
  • – Kamery nejsou lepší než levnější telefony

Proč můžete věřit Tomovu průvodci?

Naši spisovatelé a editoři tráví hodiny analýzou a kontrolou produktů, služeb a aplikací, aby pomohli najít to, co je pro vás nejlepší. Zjistěte více o tom, jak testujeme, analyzujeme a hodnotíme.

Cena: 1 799 Verze Android: Android 11 Displej: 6.5palcový OLED (3840 x 1644) Obnovová frekvence: 120 Hz CPU: Snapdragon 888 RAM: 12 GB Storage / Expandable: 512GB / Ano Zadní kamery: 12MP (f / 2 (f / 2.0-4.0) hlavní, 12MP (f/2.2) Ultrawide, 12MP (f/2.4) 50 mm/2.1x teleobjevuje přední kamera: 8MP (f/2.0) Video: Až 4K 120 FPS HDR Baterie: 4 500 MAH Nabíjení: 30 W BEZPEČNOST (HRS: MINS): 7:05 (120 Hz), 9:08 (60 Hz) Velikost: 6.54 x 2.83 x 0.Hmotnost 35 palců: 7.4 unce

Sony nikdy neměla to, co byste nazvali racionální představou o tom, co by měl stát chytrý telefon. Jeho řada sluchátek Xperia dosáhla stavu meme pro to, jak drahé byly některé z jeho modelů. Dokonce i nyní, když technologie smartphonu postupuje k další velké věci, si společnost Sony ráda myslí, že její mobilní značka Xperia může ovládat statnou cenu a nová Xperia Pro-I se neliší.

Sony se zaměřuje na profesionální fotografy a videografy s Xperia Pro-I. Na palubě je nějaký vážný hardware kamery, včetně 50 mm (2.1x optický zoom) teleobjektivy a volba mezi f/2.0 a f/4.0 clony na hlavní kameře.

Ale na čelisti 1 799 je pro-i v některých oblastech smíchem špatný. Telefon, který stojí stejně jako Samsung Galaxy Z Fold 3 ale nemá mmwave 5g, bezdrátové nabíjení nebo displej, který přesahuje 400 nits jasu? Jsem podlaha tím, jak šíleně Sony špatně posoudila hodnotu, kterou poskytuje Xperia Pro-i.

I když toto zařízení není pro typického kupujícího smartphonu, naše recenze Sony Xperia pro-I najde telefon, který nedokáže splnit očekávání svého specializovaného publika.

Recenze Sony Xperia Pro-I: Cena a dostupnost

Xperia Pro-I přichází v jedné konfiguraci s 512 GB úložného prostoru a 12 GB RAM. To je poměrně špičkové v Android Land, ale budete muset klesnout 1 799, abyste získali toto privilegium. Pro informaci je to, co náklady základny 256 GB Galaxy Z Fold 3. Alespoň to je zcela nový formový faktor se skládací obrazovkou.

Pokud si to přejete, můžete si koupit pro-i od Sony přímo nebo prostřednictvím různých maloobchodníků, jako je Amazon.

Recenze Sony Xperia Pro-I: Kamery

Xperia pro-i sportuje nastavení trojitého 12MP senzoru, včetně 50mm teleobjektivy. To vychází na 2.1x Zoom, založený na aplikaci kamery. A kolem přední části, Xperia Pro-I má 8MP selfie fotoaparát.

Pro srovnání jsem vynesl iPhone 13 Pro Max, který v současné době vrcholí naše tipy pro nejlepší telefony fotoaparátu. Pro první výstřel jsem vzal oba telefony do nástěnné malby v mém sousedství, která má různé bílé a šedé, plus některé červené. Xperia pro-i udržovala barvy ztlumené, téměř tlumené. IPhone trochu zvýšil červené a blues, aby byl obraz vizuálně přitažlivější. K společnému oku by byl pravděpodobně výhodný výstřel iPhone, ale společnost Sony by mohla být vylepšena při úpravách. Pak byste znovu mohli říci totéž pro iPhone.

V tomto druhém venkovním výstřelu při pohledu dolů po mostě vypadají obě fotografie na první pohled poněkud podobně. Ale podívejte se hlouběji a uvidíte, že Xperia Pro-I vytvořil teplejší obraz s méně žlutým než iPhone. Myslím, že iPhone 13 Pro Max byl nadměrně kompenzován pro přímé sluneční světlo v polovině odpoledne, takže Xperia v této situaci ponechává Victor. Telefon Sony také produkoval přirozenější barvy.

Uvnitř okamžitě vyskočí rozdíly mezi dvěma obrázky. Xperia Pro-I vytvořila nevýrazný a matný obraz ve srovnání s iPhone, který rozzářil scénu s ohledem na slabé světlo na temné straně domu. Zaměření Xperia se také zdá být příliš měkké, což můžete vidět s některými tituly knih. Je to zajímavé srovnání, ale iPhone 13 Pro Max v této situaci jasně vyhraje.

Pro další vnitřní výstřel jsem pověřil oba telefony k fotografování těchto výrobních porostů. S denním světlem na druhé straně a drsným zářivkovým osvětlením výše se výzva ukázala nad rámec schopností obou telefonů. Jeden z obrázku vypadá docela špinavě s nevýraznými barvami a špatnou expozicí. To je strmá výzva pro jakoukoli kameru, ale žádný telefon nevyšel dopředu.

Tech teleobjevuje porovnával 2 Xperia pro-i.1x Optical Zoom na 3x max. IPhone 13 Pro Max. Xperia pro-i produkovala měkčí barvy než iPhone, a zároveň nedokázala dát stejný smysl pro detail. Obrázek iPhone, bez ohledu na vzdálenost, má v cihelech lepší barvy a bohatší detaily a způsob, jakým světlo zasáhne barvu. I kdyby měla Xperia stejný 3x optický zoom jako iPhone, myslím, že ten druhý v tomto testu stále vyhrál s výchozím nastavením.

Abych vyzkoušel ultrawide objektiv na každém telefonu, popadl jsem tento výstřel přední části obchodu s potravinami. Xperia se zde vedla velmi dobře, správně kompenzovala sluneční světlo a přitom produkovala jasné barvy ve fialové značce a modré obloze. Výstřel iPhone není špatný, ale myslím, že Sony vyhrála toto ultrawide srovnání.

Test portrétu se ukázal jako zajímavý, protože iPhone 13 Pro Max bojoval s expozicí a tónem. Xperia pro-I oddálo o něco více na obrázku, ale vytvořila něco, co bylo teplejší a celkově osvětleno. Je těžké rozeznat mé jemnější detaily na obou obrázcích kvůli náročným podmínkám osvětlení, ale Xperia má lepší fotografii.

Porovnání nočního režimu není vůbec ani jeden. Xperia pro-i se choval, jako by nepoznal nízké světlo s tak tmavým obrazem, můžete sotva vidět kuřáka na mém dvorku. IPhone vytvořil jasnější obrázek, který, i když fuzzy, ukazuje mnohem více podrobností, než spravoval Xperia.

Nakonec se zdálo, že pro test Selfie se zdálo, že Xperia Pro-I bojovala s nadměrnou expozicí vzhledem k přímému slunečnímu světlu. Moje vousy jsou určitě červenější a moje vlasy na vlasy než selfie iPhone, ale pozadí je naopak trochu více foukané. IPhone 13 Pro Max upravil obrázek docela dobře vzhledem k drsnému světlu a je to selfie, který bych raději zveřejnil, kdybych si musel vybrat.

Sony pravděpodobně neočekává, že půjdete s fotografiemi Xperia Pro-I procesy na zařízení, ani nepředpokládá, že budete spokojeni s nastavením automatického nastavení. Manuální ovládací prvky jsou dostatečně snadné pracovat, určitě snazší než některá z aplikací pro video.

Místo toho se pravděpodobně zamíříte do aplikace, jako je Lightroom, aby se věci upravily podle vašich představ o následném zpracování, ale pro fotografie využívající výchozí nastavení bez editace vyhraje ve většině scénářů iPhone ve většině scénářů. To je trochu těžké polykat vzhledem k tomu, že telefon zaměřený na kameru Sony stojí o 700 více než iPhone 13 Pro Max, zatímco postrádá lak zařízení Apple v jiných oblastech (jak brzy uvidíme).

Recenze Sony Xperia Pro-I: Displej

Jednou z definujících charakteristik telefonu Xperia je neobvykle vysoký displej.

Společnost Sony už dlouho prošla touto cestou, ale ve srovnání s tradičním designem chytrých telefonů to nevypadá méně zvláštní. Pro-I má 6.5palcová obrazovka OLED 120 Hz s působivým rozlišením 3840 x 1644. To je hodně pixelů zabalených do tohoto displeje.

SRGB (%)DCI-P3 (%)Delta-eJas (NIT)
138 104 109
98 74 77
0.25 0.3 0.21
342 842 1 038

Obrazovka Pro-I je dostatečně pěkná uvnitř, ale v našem testování dosáhl pouze maxima 342 nits jasu. To je neuvěřitelně slabé pro telefon, který tolik stojí. IPhone 13 Pro Max získá více než 1 000 nits a nové Galaxy S22 Ultra V našem testování zasáhněte 1 359 nits (s jmenovitým maximálním 1 750 nits). Oba displeje těchto telefonů můžete vidět jasně na jasném slunečním světle; Pro-i nemůže učinit stejný nárok.

Co umí nový telefon XPERIA PRO-I? w/ Jan Kasl

A to je zklamáním, protože jinak je displej Pro-I dobrý. Jeho skóre přesnosti barvy Delta-E je pěkné 0.25 (0 je perfektní) a pro-i může reprodukovat 98% náročného barevného gamutu DCI-P3. Všechno, co se rovná realističtějším barvám pro prohlížení a úpravu vašich fotografií, něco, o čem si myslím, že funguje ve prospěch Pro-I.

Ve srovnání s jinými telefony, které stojí o stovky dolarů méně, je obrazovka Xperia Pro-I na stejné úrovni, zejména její jas, zejména pro jeho přesnost a reprodukci barvy. Myslím, že je to víc než průchodné pro prohlížení fotografií, což je důležitý kus. pokud jste uvnitř nebo ve stínu.

Recenze Sony Xperia Pro-I: Software, výdrž baterie a další funkce

Software: The Xperia Pro-I obsahuje verzi Android 11-Android 12 právě začal v průběhu psaní této recenze zavádět-to je docela blízko k zásobě na povrchu, ale s mnoha předinstalovanými odpadky jako. LinkedIn a přílivový pokus. Softwarová podpora společnosti Sony může být někdy trochu podezřelá, ale alespoň Android 12 je na cestě. Jinak je systém docela nenápadný. Ale aplikace pro Sony jsou dalším příběhem.

Budu první, kdo připustí, že nejsem profesionální fotograf nebo filmař, ale zjistil jsem, že aplikace pro kino a video pro prote. Dokonce i aplikace pro Photo Pro si zvykli. Je pravda, že tento telefon není určen pro laika, ale to neomlouvá špatný design, jako jsou nastavení pohřbené ve spletitých oblastech. Chápu, že společnost Sony chtěla poskytnout „autentický“ zážitek, se kterým by se profesionálové mohli cítit více doma, ale myslím si, že většina lidí si zvykli na to, jak jsou dnes rozloženy aplikace smartphonu/video.

Myslím, že společnost Sony mohla s těmito aplikacemi udělat mnohem lepší práci, možná lepší nastavení hnízda a vylepšením lépe. Některé možnosti, jako jsou manuální ovládací prvky, se cítí jako bolest, k nimž se dostanete, a já jsem jen trochu upravil některé věci, jako je rovnováha ISO a White.

Životnost baterie: Jedním z míst, které Xperia pro-i opravdu bojuje, je výdrž baterie. V testu výdrže baterie Toma-měřítko, kde jsme nastavili displej telefonu na 150 nits jasu a poté za úkol zařízení nekonečně znovu načíst webové stránky, dokud nezemře-Xperia Pro-I sotva překročil 7 hodin (7:04) v Jeho režim 120 Hz. Při 60 Hz se telefon vydržel o něco déle po 9 hodinách a 8 minutách, i když je to stále téměř hodinu za průměrným telefonem.

Jediným dalším moderním telefonem Android, který tento špatně provádí, je Pixel 6 Pro po 7 hodinách a 49 minut v režimu 120 Hz. Současný král telefonních telefonů Android také bojuje, ale jde o 45 minut déle než Xperia pro-I.

A pak je tu iPhone 13 Pro Max na neuvěřitelných 12 hodin a 16 minut. Vzhledem k tomu, že to je náš výběr pro nejlepší telefon s fotoaparátem, je divu, proč byste se rozhodli pro Xperia pro-i, měli byste chtít telefon s kamerou, který vydrží několik hodin fotografie.

Speciální funkce: Xperia Pro-I obsahuje dvě další tlačítka vedle tlačítka napájení a kolísání hlasitosti. Jedním z nich je klíč zkratky, který můžete mapovat na jakoukoli aplikaci. Ve výchozím nastavení spustí aplikaci Video Pro, ale můžete ji nastavit na aplikaci kamery nebo na cokoli, co jste nainstalovali. Vedle toho je tlačítko závěrky, které je velmi užitečné, když fotografujete nebo videa.

Další oblast, myslím, že Xperia pro-i svítí je kvalita reproduktoru. To jsou velmi pěkné telefonní reproduktory, určitě na stejné úrovni na trhu. Poslech mé oblíbené hudby na pro-i bylo stejně dobré jako můj iPhone 13 Pro Max. V některých ohledech jsou reproduktory Xperia Pro-I bohatší a plnější, s silnějšími a teplejšími basy než Apple. Můžete nastavit Dolby Atmos a 360 Spatial Audio a existuje dokonce podpora pro AI DSEE Ultimate Upscaler pro komprimovanou hudbu.

Recenze Sony Xperia Pro-I: Verdikt

Xperia Pro-I je zajímavý telefon, který je třeba zkontrolovat, protože to ve skutečnosti není určeno pro většinu lidí-jeho cenovka to zajišťuje. Ale jeho vysoké náklady vytvářejí očekávání, která se telefon nemůže shodovat. Displej, i když má skvělou přesnost barev, je tak matný, že vaše fotografie jen stěží můžete vidět venku. Životnost baterie je prostě špatná, prakticky neomluvitelná pro telefon 1 799.

Xperia pro-i může natočit několik pěkných obrázků, ale ve srovnání s iPhone 13 Pro Max to není o tolik lepší. Ve skutečnosti iPhone porazil Xperia v několika srovnáních, zejména v testu nočního režimu. Představuji si, že Pixel 6 Pro. náš oblíbený telefon Android pro fotografování. by také držel vlastní.

Nemyslím si, že by si někdo měl koupit Xperia pro-i. Pokud jste profesionální fotograf nebo videograf, pravděpodobně máte své vlastní vyhrazené vybavení, které dokáže udělat mnohem víc, než by tento telefon mohl snít. A pokud jste fandista, existují lepší telefony (jako iPhone 13 Pro Max nebo Pixel 6 Pro), které mohou dosáhnout mnoha stejných výkonů, zatímco stojí mnohem méně.

Recenze Sony Xperia Pro-I: Krásná, ale rozhodně ne pro každého

Sony je na podivném místě, druh krabice do rohu, kde někteří možná ani nevědí, že společnost stále chrlí telefony. Pokud se rozhlédnete, Sony má ruce v mnoha různých konvicích, s některými z nejlepších televizorů, sluchátka a samozřejmě PS5.

Ale telefony Sony pro mě byly vždy zajímavé, protože společnost neustále zkouší nové a různé věci. To nás přivádí k pro-i a jeho přehnané ceně 1800 nálepky. Jo, Sony vydala telefon, který stojí stejně jako Galaxy Z Fold 3, ale ne se neloví. Jak název může naznačovat, je to proto, že Sony má své památky na jiný typ trhu.

Místo přitažlivosti pro ty, kteří chtějí žít na krvácení mobilní techniky, pro-i přináší do stolu něco jiného. Ve světě, kde jsou výsledky kamery smartphonu nekonečně a neúnavně pitvané a vybírány, se Sony rozhodla pokusit se vyniknout z balení a přitahovat jiný dav.

Na rozdíl od mého protějšku zde v Phandroidu, Nicku, nejsem příliš posedlý zákoutí a lebky hardwaru kamery. Většina fotografií, které vidíte z mých recenzí, buď pochází z mého Canon 70D nebo iPhone 13 Pro Max, upraveno v Lightroom, aniž by se hodně vyladilo ke skutečnému nastavení, než je chytit fotografie v Raw. Nepokládám tolik pozornosti různým nastavením dostupným na kamerách a samozřejmě nevím (mimo horní část mé hlavy), co většina z nich dokonce dělá.

Takže pro-i je pro mě zajímavý telefon na jiné úrovni než někdo, jako je Nick nebo ti, kteří pravidelně zaznamenávají videa nebo fotografování pomocí režimů Pro režimy.

Místo toho, abych tu seděl a odhodil všechny specifikace. Pouhé používání telefonu jako mého každodenního řidiče, abych viděl, jak dobře to fungovalo, a zároveň jsem se nutil vyzkoušet různé funkce, které společnost Sony implementovala do telefonu.

Hardware a design

Jo, záhlaví je stejná, co uvidíte na mých dalších recenzích, ale je to proto, že je důležité zdůraznit. S Pro-I se nebudete setkat s rámcem, který je absolutním magnetem otisků prstů, ale místo toho najdete hřebeny, které obcházejí celý okraj telefonu. Také si všimnete, že společnost Sony položila všechna hardwarová tlačítka na stejnou stranu, něco, co si velmi přeji, aby ostatní výrobci chytrých telefonů udělali.

Ještě působivější je, že Pro-I sportovní dvě další hardwarová tlačítka směrem k dolní části telefonu. Prvním z nich je jen kulatý tlačítko, které aktivovalo režim Videography pro Videography Sony. Druhé tlačítko je o něco prodlouženější a nabízí jinou texturu než zbytek rámu. Stisknutím tlačítka přibližně sekundu aktivuje aplikaci Pro-I’s Photo Pro, což vám poskytne rychlý a snadný způsob, jak pořídit fotografii.

Mít všechna tlačítka na stejné straně telefonu, držet telefon a pomocí tlačítka replikuje pocit použití „tradiční“ kamery. Protažené tlačítko pro aplikaci Photo Pro se zdvojnásobí jako závěrku, kompletní s polovičním lisem pro aktivaci automatického zaostření, stejně jako byste našli při používání DSLR.

To mě přivádí k další důležité poznámce o používání Pro-I a to je celkový design. Když přejdete z držení telefonu, jako je Galaxy S22 Ultra po Pro-I, je to jako noc a den. Telefon Sony je elegantní a štíhlý a neváží vás, když vložíte telefon do rámu, je určitě vyšší, ale to je pro přizpůsobení 6.5palcový displej s poměrem stran 21: 9.

Recenze Sony Xperia Pro-I: Displej

Diskutoval jsem o tom, zda bych měl na displeji zmínit, protože zpočátku jsem předpokládal. Ale pak jsem se začal pohrávat s různými nabídkami v aplikaci Nastavení a našel jsem něco docela elegantního.

Ve výchozím nastavení je osvěžující frekvence 120 Hz vypnuto, což je trochu otřesné a vůbec se nevyhovuje displeji telefonu. Barvy byly živé a punchy, ale cítily se trochu příliš nasycené, jako jsem se díval na starý telefon Samsung Galaxy. Ale pod nastavením kvality obrázku jsem našel to, co jsem hledal. režim tvůrce.

Přepínání na toto nastavení displeje odemklo plnou sílu toho, co se zaměřuje na Sony Pro-i, protože barvy vypadají realističtější, alespoň pro mé oči. Byl to pro mě jen příjemnější zážitek, dokonce více než iPhone 13 Pro Max nebo Galaxy S22 Ultra (ale ještě jsem s tím nestrávil mnoho času.) Každý dotek a přejetí na displeji je tekutý a sledování obsahu HDR na pro-I, navzdory jeho nepříjemnému poměru stran, bylo prostě pohodlné.

Recenze Sony Xperia Pro-I: Baterie a výkon

Toto je jedna oblast, kde jsem se rozhodně setkal s trochou zklamání, ale není to kvůli výkonu. Životnost baterie prostě nebyla tak působivá, jak jsem doufal, že to bude. Pravidelně bych se dostal do postele s asi 10% zbývajícími, ne.li méně, ale obvykle ho potřeboval doplnit, kdybych věděl, že den bude delší, než se očekávalo.

Abych byl spravedlivý, bylo to trochu očekávané poté, co jsem povolil refresh a tvůrčí režim 120 Hz, ale stále to bylo zklamáním. Na druhé straně Sony zahrnuje 30 W rychlé nabíjení, takže dostanete spoustu šťávy, aniž byste čekali kolem.

Pokud jde o představení, není tu moc psaní domů. Snapdragon 888 a 12 GB RAM zpracovává vše, co potřebujete, a Pro-I se shoduje s některými z nejlepších vlajkových telefonů Android v tomto oddělení. Jen se ujistěte, že alespoň povolíte 120 Hz, protože posouvání prostě není tak hladké jinak.

Recenze Sony Xperia Pro-I: Kamery

V průběhu let došlo k společné stížnosti, pokud jde o telefony Sony. Zatímco společnost poskytuje senzory fotoaparátu nalezených v mnoha vašich oblíbených telefonech, telefony Sony se prostě nemohou shodovat, pokud jde o zpracování obrazu. Z nějakého důvodu s tím Sony bojovala, ale zdá se, že se příliv začal s pro-I posouvat jako obrázky, které jsem pravidelně pořídil s tím, jak jsem je vylíčil skrze hledáček.

Další oblast, kde se Sony opravdu snaží vyniknout z davu, je v příslušenství, které je k dispozici s pro-I, a to vše pramení z použití masivního senzoru 1 palce. Pokud plánujete používat Pro-I pro pravidelné nahrávání videí, konkrétně vlogů, existuje volitelná přilnavost střelby Bluetooth (která zdvojnásobuje jako stativ), spolu s vlogním monitorem, který se magneticky připojuje k zadní části telefonu. Budete muset připojit přiložený kabel USB-C k telefonu a monitoru a můžete vstoupit v žádném okamžiku. Na střelecké přilnavosti najdete různé ovládací prvky pro fotografování fotografií, spuštění a zastavení videa a schopnost provádět úpravy za běhu, aniž byste museli používat telefon sám.

All-in-All, odešel jsem ohromen schopnostmi kamery Xperia Pro-I, ale měl jsem jednu mírnou zároveň. I když je neuvěřitelné nabízet masivní 1palcový senzor v designu, který je stejně štíhlý jako je tento, přeji si, aby teleobjektiv nabídl o něco více řady. Ve výchozím nastavení si můžete užít 2x Zoom (nebo asi 50 mm), ale výsledky prostě nebyly tak působivé pro mé oko. Možná mě zkazily Galaxy S22 Ultra a iPhone 13 Pro Max, ale tohle je jedna oblast, kde pro-i pro mě trochu krátce.

Sony Xperia Pro-I Recenze: Závěr

Po pravdě řečeno, jsem nesmírně konfliktní, pokud jde o pro-I. Na jedné straně je to nejlepší telefon Sony, jaký jsem kdy použil, i když z rovnice vezmete cenovou značku a jedinečné funkce fotoaparátu. Samotný telefon je z hlediska výkonu pevný, a zároveň nabízí design, který je pohodlně držen a neznamená, že se cítím, jako bych po celý den nosil širokou cihlu. Navíc, zahrnutí vyhrazených tlačítek kamery a videa na boku mi usnadňuje vyřazení telefonu, vymyslet fotografii a pokračovat v tom, co dělám.

Na druhou stranu je velmi zřejmé, že to není navrženo pro „každodenní“ osobu, která jen občas fotografuje a opravdu se nestará o velikost obrazového senzoru. Jak je to zřejmé? Cenovka pro-I je prostě příliš vysoká na to, aby to byla možnost, kterou byste měli dokonce zvážit. Pokud nejste videograf nebo profesionální fotograf a nechcete něco jiného než Galaxy S22 Ultra nebo iPhone 13 Pro Max pro mobilní fotografii, tento telefon není pro vás. A je to škoda, protože je to opravdu dobrý telefon.

Hodnocení Sony Xperia Pro-I: Star_fullStar_fullStar_fullStar_fullStar_empty (4/5)

Dobrý

  • Elegantní a štíhlý design
  • Vyhrazená hardwarová tlačítka fotoaparátu jsou neuvěřitelně užitečná
  • Výkon je stejně dobrý, jak byste doufali
  • Foto a kvalita videa soupeř Nejlepší telefony

Sečteno a podtrženo

Sony Xperia Pro-I je v mnoha různých ohledech neuvěřitelný telefon. Od nabídky vlajkových lodí až po ještě úžasnější kamerový systém není mnoho oblastí, kde tento telefon zklamá. Bohužel je zřejmé, že tento telefon byl vytvořen pro skupinu specializovaných a pravděpodobně nejste součástí této výklenku.

Podmínky služby Zásady ochrany osobních údajů | Android je ochranná známka společnosti Google Inc. | © Phandroid.com, 2007-2023

Recenze Sony Xperia Pro-I: Top Main Camera, vysoká cena

Smartphony společnosti Sony se již zaměřují na fotografy: Stačí se podívat na hardware fotoaparátu na Xperia 1 III a Xperia 5 III. Ale mobily firmy pro-třídy jdou ještě dále. A zatímco první splátka v sérii Pro byla tak výklenek, že to opravdu přitahovalo videografy, dobře specifikované sledování dává mnohem větší smysl.

Xperia Pro-I má v podstatě prémiový kompaktní kompaktní. Srovnané s ručními fotografiemi a ovládacími prvky videa telefonu, je to standout mix hardwaru a softwaru pro nadšence.

Za 1599 GBP je to dražší než téměř jakýkoli smartphone na scéně, takže určitě platíte za privilegium uvedení zobrazovacího dědictví, hardwaru a softwaru společnosti Sony ve vašem Ale Apple, Google a Samsung, kteří dělají takové působivé věci s výpočetní fotografií. s výpočetní fotografií. A Oppo a Xiaomi nasazují na paty. může se Sony opravdu dostat pryč s požadavkem takový kus vašeho platu pro fotoaparát telefon?

Sony Xperia Pro-I Design: Groovy, zlato

Sony chápe dobrý design. Za posledních několik let byly telefony Sony vysoké, s úzkými rámy a obrazovkami poměru stran 21: 9. A to je přesně to, jaký vzorec nový Xperia pro-i slouží.

Telefon kombinuje kovový rám s gorilským sklem na obou stranách. K dispozici je také stupňová rána fotoaparátu, zatímco strany jsou drážkovány pro další přilnavost. Oba prvky přidávají vzkvétání do docela tradičního designu sendviče s plochým a předním sklem/kovem.

Na tomto telefonu je spousta tlačítek, z nichž všechny jsou na pravé straně. Od shora dolů je kolébka hlasitosti, tlačítko napájení/skener otisků prstů, tlačítko zkratky a klíč kamery, což je velká, houbová věc.

Klíč kamery je jedním z hlavních způsobů, jak telefony Sony ve srovnání s konkurencí. Na Xperia pro-i je to výraznější než kdy jindy. To znamená, že skutečnost, že vás kamera nutí používat ji ve všech jiných režimech než základní (bez možnosti na obrazovce pro uvolnění závěrky) se na jinak elegantním smartphonu cítí trochu nepřirozená na jinak elegantním smartphonu.

Why did Sony make this? �� Xperia Pro

Také je třeba poznamenat, že Xperia Pro-I je jedna z jediných vlajkových lodí s konektorem pro sluchátka, doplněná zvukovým podporou Hi-Res. To vše nastavuje tento telefon Sony jako Tour de Force of Old Lódní hodnoty, vytvořené s ohledem na puristy.

Možná co je nejdůležitější, je to skvělé v ruce. Rám se snáze uchopí než kluzké alternativy, černý styl ochranné známky společnosti Sony vypadá bohatý a i když je vysoký, je stále dostatečně úzký na to, aby se doleva a pravé palce roztažily.

Obrazovka Sony Xperia Pro-I: ostrá, vysoká punchy

Sony přinesla zpět obrazovku Xperia 1 III pro Xperia pro-i-a to není špatná věc. Opravdu se nemůžete hádat se specifikacemi: 6.5in, 21: 9 Panel poměru stran v neuvěřitelném rozlišení 3840 × 1644. to je více než 6.3 miliony pixelů v docela skromné ​​displeji. Sharp je podhodnocení.

S Bt.Barevný prostor 2020, podpora přehrávání HDR a bez zářezového nebo otvoru selfie fotoaparátu zakrývající váš pohled, na tuto věc se toho hodně dostane. Specifikace také brilantně překládají při natáčení obsahu 21: 9 na vyhrazených aplikacích pro nahrávání videa, také.

Pokud vidíte, jak sledujete hodně YouTube, Disney nebo Netflix, musíte být v pořádku se skutečností, že Full HD a všech 16: 9 videa budou ohraničena docela podstatnými černými bary. Skutečné rozlišení 4K se vrací pouze při přehrávání obsahu UHD; V opačném případě se obrazovka ve výchozím nastavení na převýšení HD ve jménu úspory baterie.

OLED Tech znamená, že kontrast je fantastický a 10bitový tvůrčí režim telefonu zajišťuje, že barvy jsou také přesné. Jas není tak standout jako na telefonech, jako je Galaxy S21 Ultra nebo iPhone 13 Pro Max, ale pro mírné britské podnebí by to mělo být indoor a venkovní prohlížení problémem.

Sony Xperia Pro-I Camera: jedna hvězda, dvě zálohy

Když je Xperia Pro-I postavena proti vlajkové lodi společnosti Sony Xperia 1 III, měla by jeho kamera odůvodnit cenový rozdíl asi 400 GBP. Naštěstí hlavní kamera. hvězda show. ano.

S velkou velikostí senzoru a velkých pixelů je primární snapper Pro-I výrazně lepší než vlajková loď. To znamená, že jeho rozsah zoomu je ve skutečnosti horší než Xperia 1 III a ultraletní není o nic lepší. To také znamená, že další telefony, jako je Oppo Find X3 Pro a Xiaomi Mi 11 Ultra, mají z brány lepší sekundární kamery. Pokud tedy hodnotíte rozsah, pro-i je na skalnatém startu.

Pak je tu otázka stylu zpracování fotografií Sony. Apple iPhone 13 Pro Max, Google Pixel 6 Pro a Samsung Galaxy S21 Ultra učinily velké pokroky v oddělení výpočetní fotografie, takže pro-i opravdu musí udeřit domácí běh.

Jak Sony nastaví svůj nejnovější telefon pro vítězné směny? Počínaje hardwarem je velká zpráva o kameře Xperia Pro-I, že senzor sdílí stejnou technologii jako senzor typu 1 RX-100 typu 1. To neznamená, že Pro-I má jednopalcový senzor, ale to znamená. To by se mělo překládat do lepšího výkonu nízkého osvětlení než kterýkoli z ostatních telefonů společnosti Sony.

Hlavní kamera také přináší zpět funkci Samsung: Variabilní clona. Takže můžete přepínat mezi f/2 a f/4 v rámci UI. užitečné pro experimentování s hloubkou pole v různých podmínkách.

Pokud jde o fotografie, Sony Xperia pro-i je zachycuje spíše jako tradiční kamera než smartphone. Jeho výsledky jsou ostré a přesně odrážejí scénu. To znamená, že společnost Sony aplikuje méně softwarového podvodu, aby rozjasnil stíny a přinesl podrobnosti než jiné vlajkové lodě. To by mělo potěšit puristy, ale ne bezduché příjemce fotografií, kteří se prostě nechtějí potýkat s podsvícenou siluetou.

Dobrou zprávou pro stejné snappery je, že Sony dává nadšencům nejméně tři zobrazovací aplikace: Photo Pro for Photos and Basic Video Pro pro nadšené zachycení videa a Cinema Pro pro Advanced, Filmmaker Control. Takže Xperia Pro-I je skvělý způsob, jak ohýbat své odborné znalosti a nabídnout kontrolu nad všemi od poměru stran a rychlosti závěrky, po vyvážení bílé, zaostření a mnohem více.

Stejně jako jsme milovali náš čas zkoumat různé režimy střelby, pro drtivou většinu uživatelů smartphonů bude Xperia Pro-I přehnaný jako telefon s kamerou. Komplikuje střelbu a vytváří obrázek, který potřebuje trochu TLC v editační sadě dříve, než jsou připraveni na Instagram. Na druhou stranu, každý, kdo hledá konečnou pokročilou kontrolu nad fotografiemi a videi ve vašem. Společnost Sony doručila zboží-pokud se můžete dostat přes průměrné ultralehké kamery, teleobjektiv a selfie.

Výkon Sony Xperia Pro-I: Skladování, rychlost a polévku Android

Vzhledem k tomu, že Xperia 1 III zasáhla scénu se svým Qualcomm Snapdragon 888, pouze dvě čipové sady narazily na sílu 888 ve světě Android. Snapdragon 888 (jak se nachází na telefonu ROG 5s) a Snapdragon 8 Gen 1 1. Vzhledem k tomu, že 888 je zaměřeno na hráče a 8 Gen 1 má stále narazit na trh, je to malé divy, že Sony uvízl s Vanilla 888, když si vybral křemík pro-I.

Vlajková loď Qualcomm Octa-Core Chip z roku 2021 zvládne jakoukoli aplikaci, kterou na ni může obchod Google Play hodit. Spárová s působivým 12 GB RAM, může se také vyrovnat s některým velkým multitaskingem. V žádném okamžiku jsme nemohli zjistit žádné známky zpomalení, s super hedvábnými animacemi na domovské obrazovce a rychlými dobami načítání.

Vlastní verze Androidu společnosti Sony je poměrně skladem. Přejeďte přejetím pro aplikace, dolů pro zásobník oznámení a napříč pro zdroj Google. Volitelný plovoucí zkratkovou lištu se vrací, což může být užitečné pro každého, kdo najde poměr stran 21: 9 a dotek příliš vysoký.

3D hry, jako je Genshin Impact, hrají dobře v jejich maximálním nastavení, i když to, co se telefon zahřeje, je těžké 4G a 5G použití. při tetheringu, například při tetheringu.

S 512 GB palubního úložiště a podporou karty microSD budete moci oříznout mnoho nahrávaných herních bodů-nebo natočit spoustu záběrů 4K-předtím, než vám dojde místnost.

Telefon také hraje pěkně s dálkovou hrou PlayStation 4 a PS5, s podporou Wi-Fi 6 a také s rychlostí 5G NIPPY. V Ealingu v Londýně jsme byli schopni zasáhnout rychlosti stahování 5G 320 Mb / s na EE, což odpovídalo rychlosti iPhone 13 Pro Max. Na 4G O2 SIM jsme zasáhli rychlosti blíže 60MPB ve stejné oblasti-oba dostatečně pro streamování videa, i když 5G by se doporučovalo při hraní her mimo Wi-Fi.

Společnost Sony Xperia pro-I baterie: Proč bez bezdrátového připojení?

Xperia pro-i, stejně jako Xperia 1 III, zabalí baterii kapacity 4500 mAh. To je dost snadno na to, aby se vás dostalo do dne s nějakým střelbou, nahráváním, tetheringem a textovou zprávou. I když hodíte trochu her, pro-i by neměl bojovat s trvalým od rána do večera-pokud sledujete jas.

Telefon také sportuje 30W kabelové nabíjení za 50% poplatek za 30 minut. zařazení na jako Apple i Samsung, které už nedostávají do krabice.

Frustrovaně, Xperia Pro-I chybí na bezdrátovém nabíjení Xperia 1 III-které se nachází na celé své konkurenci 1000 GBP. Jedná se o skutečný škrábanec hlavy, vzhledem k tomu, jak velká úžasnost Sony ho hodila na pro-I v jiných odděleních. Pokud hodně používáte bezdrátové nabíjení, bude to vypadat jako pozoruhodný kompromis.

Sony Xperia pro-i verdikt

Xperia Pro-I je skvělý telefon s kamerou-a obecně skvělý telefon. Ale jeho cena znamená, že musí být víc než jen skvělá. Bohužel existují aspekty, kde to není: stačí se podívat na specifikační list, abyste viděli, že chybí bezdrátové nabíjení a že specifikace kamery nejsou super-impresivní napříč jeho ultralehkovým a zoomem řadou.

To znamená, že Sony přibíjí design telefonu, jeho obrazovka je slavná a uživatelské rozhraní je hladké a čisté. A co víc, primární kamera je skutečná léčba k použití. Je to pravděpodobně nejlepší telefon s fotoaparátem pro fotografické a video puristy a nadšenci, kteří si užívají plnou kontrolu nad svými záběry a fotografiemi. Takže i když to nebude pro příležitostné fotoakře, Xperia pro-i bude mít pravděpodobně fanbase.

Tech specifikace

Zobrazit 6.5in 3840 × 1644 OLED s obnovovací frekvencí 120 Hz, poměr stran 21: 9
Kamery 12MP, proměnná f/2 nebo f/4 24 mm (OIS) 12MP, f/2.4 50 mm teleobjektiv (OIS) 12MP, f/2.2, 16 mm. 8MP, f/2.0 24 mm přední
Procesor Qualcomm Snapdragon 888 Octa-Core
Paměť 12 GB RAM
Úložný prostor 512 GB na palubě, expanze microSD
baterie 4500 mAh nevyjádřitelný, 30w rychlý nabitý
OS Android 11
Připojení USB-C, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2, 5G
Rozměry 166x72x8.9 mm, 211G

Věci říká.

Skvělý telefon s fotoaparátem, který je výklenkem za svou vysokou cenu

Působivá primární kamera

Sony Xperia pro-i recenze

Sony Xperia Pro-I je nejdražší a nejvíce fotografů přátelský smartphone, který Sony kdy vyrobil. Nachází se nad Xperia 1 III jako vlajkové lodi společnosti pro 2021.

„I“ v Pro-I znamená „Imaging“ a z pohledu na hlavní specifikace je zřejmé.

Sony Pro-I má nastavení objektivu Triple kamery, které poskytuje ohniskové délky 16 mm, 24 mm a 50 mm, z nichž jedna (24 mm) používá stejný 1 palcový typ exmor RS BSI CMOS senzor nalezený v DSC-RX100 VII Compact.

To je mnohem větší než senzory, které se obvykle vyskytují v chytrých telefonech, přičemž pro-1 se připojuje k velmi krátkému seznamu smartphonů, které se odvážily používat 1palcový senzor, včetně ostrého Aquos R6 (k dispozici pouze v Japonsku) a způsob- Vpřed předtím Panasonic Lumix DMC-CM1, který byl propuštěn v roce 2014.

Spojení senzoru 1 palce je řada klíčových technologií zděděných z rozsahu Alpha Mirrorless Sony, včetně Eye AF v reálném čase pro lidi a zvířata a sledování v reálném čase.

Mezi další klíčové specifikace fotoaparátu patří roztržení 20 snímků za sekundu s nepřetržitým automatickém zaostření a automatické expozice, stabilizace optického obrazu, 12bitové syrové soubory, až 4K HDR 120fps nahrávání videa, vydané tlačítka pro záznamy a odolnost vůči vodě a prachu a odolnost vůči vody a prachu.

Pro-I nabízí tři různé vestavěné fotografie a video aplikace. Foto Pro poskytuje plnou manuální kontrolu nad nastavením, jako je expozice, zaostření a režim pohonu, s novým základním režimem založeným do něj a navíc existují vyhrazené aplikace pro video a kinematografické aplikace.

Na straně telefonu je Pro-I velmi podobný Xperia 1 III, pokud jde o své základní specifikace, přičemž sdílejí stejný Android 11 OS, Qualcomm Snapdragon 888 procesor, 12 GB RAM, 5G a Wi-Fi 6 Connectivity Baterie 4 500 mAh a 6.5palcový 4K HDR OLED displej s rychlým obnovovací frekvencí 120 Hz a bez zářezů.

Sony Xperia Pro-I je nyní k dispozici pouze ve Frosted Black, cena za 1 599 GBP / 1 799 ve Velké Británii a USA. Je vyroben v Japonsku.

Na papíře, pro tvůrce stativních i pohyblivých obrázků je v Xperia pro-i, takže si přečtěte, abyste zjistili, jak jsme se s ním používali.

Snadnost použití

Než se dostaneme do drsného štěrku kamery a aplikací, podívejme se kolem elegantního a štíhlého Xperia pro-i.

Má stejné ultralehké 6.5 „, 21: 9 poměr stran 4K HDR OLED (3840×1644 pixel) jako Xperia 1 III. S kontrastním poměrem 1 000 000: 1 a 10bitovým ekvivalentním displejem jsou barvy vykresleny krásně.

S ohledem na to, že je perfektním formátem pro sledování filmů a her, existuje několik dalších výhod pro ultra široké obrazovky.

S maximalizovanou velikostí displeje, funkce „více okna“, která vám umožní zobrazit a provozovat dvě aplikace současně dostatek prostoru pro dýchání. Je to opravdová možnost.

Ultra široký poměr stran 21: 9 na obrazovce také poskytuje čistší displej pro výrobu obrázků, který je dokonale vhodný k videu, ale v tomto případě také pro fotografii. Je to proto, že v aplikaci Pro Photo se funkce a nabídky fotoaparátu zobrazují v prázdném prostoru na stranu nejlepší kvality poměru stran 4: 3 Live View.

Celkově je obrazovka skvělá, i když jsme to občas považovali.

Samotný telefon je užší než ostatní 6.5palcové telefony, a proto je snadnější držet. Je však dlouhý formát pro použití v jedné ruce nepravidelný a pro použití kamery obvykle budete chtít obě ruce zdarma.

Design-moudrý, Corning Gorilla Glass Victus na obou stranách dělá Xperia pro-i tvrdý telefon. Stále však budete chtít koupit ochranný případ, v neposlední řadě, protože hladký povrch je kluzký.

Nabízí také odolnost proti vodě na hodnocení IPX5/IPX8 a odolnost proti prachu vůči hodnocení IP6X.

Baterie má kapacitu 4 500 mAh a může být účtována na 50% za přibližně 30 minut s dodávanou nabíječkou 30 W. Snadno získáte celodenní použití na jediný náboj. představení, které odpovídá konkurenci. Existuje také kompatibilita s bezdrátovou nabíječkou, ačkoli tato jednotka není dodána s telefonem.

Další rozhlédnutí po telefonu odhaluje jediný sdílený slot pro SIM/Micro-SDXC, přepínač kolébky hlasitosti a tlačítko ON/OFF.

Zcela nový v Xperia Pro-I je tlačítko, které lze použít ke skoku přímo do aplikace Video Pro, spolu s nově přepracovaným tlačítkem uvolňování závěrky. Jeden stisknutí tohoto okamžitě otevře aplikaci Photo Pro. Uvěřitelně rychlé a snadné přeskočit přímo do hlavních režimů Still a Video.

Hle, aj, je tu také 3.Také konektor pro sluchátka, zatímco poněkud zbytečné tlačítko Google Assistant z Xperia 1 III naštěstí zmizelo.

Pro rychlejší a snadnější přístup k telefonním aplikacím bychom chtěli vidět skener otisků prstů na obrazovce namísto skeneru napájení/vypnuto.

Interní paměť je standardně velkorysá 256 GB a karta Micro SDXC je nainstalována s podporou karet až do 1TB.

Na zadní straně je kamera s trojitým objektivem, blesk a senzor 3D ITOF používaný pro automatické zaostření a hloubku. Naštěstí jsou čočky umístěny ve středu, když držíte kameru ve formátu krajiny pro fotografování, což znamená, že vaše prsty jsou mnohem méně pravděpodobné, že se dostanou do cesty.

Primární zadní čočka má 24 mm ohniskovou vzdálenost s 82 ° polem a maximální clonou f/2. Poté máte 50mm kameru s zorným polem 48 ° a f/2.4 Maximální clona plus 16 mm ultralegaletá čočka s 124 ° zorným polem a f/2.2 Maximální clona. Je také možné digitálně přiblížit některým z těchto čoček, až do maximálně 150 mm pomocí objektivu 50 mm.

K dispozici je jediná kamera směřující přední strana s rozlišením 8MP, zorný pole 78 ° a f/2.0 Maximální clona.

Zatímco jsme venku, opravdu jsme ocenili, co každý z čoček 16 mm, 24 mm a 50 mm přináší. Pro scénáře krajiny je tato ultra široká čočka obzvláště užitečná. Digitální zoom jsme z velké části ignorovali kvůli nepříznivému dopadu na kvalitu obrazu.

Každá ze tří čoček nabízí maximální velikost obrazu 12 MP při poměru stran 4: 3, ale na rozdíl od Xperia I III všechny využívají různé size-senzory

Hvězdou show je modul 24 mm, který je spárován se stejným 1.Senzor RS 0 palců, který se nachází v Cybershot RX-Series kompaktních kamer Rx.

Sony říká, že Xperia Pro-I je „založeno na senzoru RX100 VII, ale vyvinula se a vyladěna výhradně pro Xperia Pro-I“. Jak RX100 VII výstupy 20.1 megapixely a pro-i produkují pouze 12 megapixelových obrázků, je jasné, že zatímco ten druhý používá stejný senzor jako první, ve skutečnosti pouze používá jeho střed. Petapixel odhaduje, že efektivní velikost senzoru je ve skutečnosti pouze kolem 1/1.3 palce.

Přesto umožňuje Sony nabídnout vedení třídy 2.Rozteč 4 μm pixelů pro 12 megapixelů, které jsou k dispozici, což je téměř dvojnásobné u většiny konkurenčních zařízení, včetně Xperia 1 III. V reálném světě se to promítá do mnohem lepších detailů v situacích s nízkým osvětlením a méně hluku při fotografování při vyšších hodnotách ISO, jak můžete vidět v naší sekci kvality obrazu.

Mezitím 16mm modul používá menší 1/2.5 „IMX363 EXMOR RS pro mobilní senzor a 50mm modul používá 1/2.9 „IMX486 EXMOR RS pro mobilní senzor.

Další výhodou, kterou nabízí pouze 24mm čočka, je schopnost ručně vybrat mezi variabilními dvojitými otvory f/2 s dvoustrannými variabilními otvory f/2.0 a f/4.0, otevření možnosti rozhodnout se o rozostření pozadí nebo zastavení pro větší detaily dopředu. Toto je užitečná funkce, kterou nabízí jen velmi málo chytrých telefonů.

Zdá se divné považovat 12MP za nízké rozlišení pro smartphone, ale tento étos sloužil kvalitě fotografií v telefonech Apple iPhone a Google Pixel velmi dobře.

Pro fotografii a video existují čtyři hlavní způsoby, jak ovládat kameru, prostřednictvím vyhrazeného video pro, Cinema Pro a Photo Pro nebo prostřednictvím nového základního režimu, který je nyní začleněn do aplikace Photo Pro App.

Všimněte si, že základní režim je jediný, který vám umožní používat tlačítko Shutter na obrazovce. Pokročilejší režimy střelby vyžadují, abyste místo toho použili tlačítko fyzické závěrky na straně zařízení.

V základním režimu můžete přepínat mezi třemi ohniskovými délkami, upravit jas pomocí posuvníku a ručně přidat efekt bokeh pouze s objektivy 24 mm a 50 mm (Bokeh je slovo používané k popisu estetické kvality mimo zaměření oblasti).

Můžete také vybrat režim pohonu, režim flash a poměr stran a přepnout na přední fotoaparát pro převzetí selfies. U videí můžete upravit jas, zapnout/vypnout HDR, zapnout/vypnout/Oko a zapnout/vypnout pochodeň.

V nabídce je několik dalších fotografických režimů; Panorama (které funguje opravdu dobře), zpomalený pohyb (pro videa s Full HD 120fps), portrétní selfie a kreativní efekt (pro aplikaci různých filtrů včetně starého filmu, Mirror a Harris Shutter).

Chcete-li přepnout na pokročilejší režimy střelby, vyberete Basic v pravém horním rohu, což odhaluje horizontální nabídku s pěti dalšími možnostmi. Auto, P, S, M a MR.

Využití tohoto ultralehkého displeje je rozvržení v aplikacích Pro Brilantní. Uživatelé Sony Alpha budou obeznámeni s rozložením nabídky, s režimy expozice automobilů a PSM, kompenzací EV, tlačítky AF-ON a AEL, režimem pohonu, režimem AF, oblast zaostření, ISO, měření, blesk, vyvážení bílé/ očí detekce obličeje/ očí, detekce obličeje/ očí AF, formát souboru, poměr stran a dynamický rozsah Optimiser/HDR.

K dispozici je dokonce i posuvník zámku, aby se zabránilo tomu, aby se nastavení fotoaparátu neúmyslně změnilo. V reálném čase lze také zobrazit histogram, linie mřížky a úrovně.

Naše jediná kritika UI Photo Pro UI je, že rozložení nabídky se při použití fotoaparátu v režimu portrétu stále automaticky netočí, což ztěžuje používání různých ikon na obrazovce mnohem obtížnější než v režimu krajiny. Kupodivu orientace portrétu funguje v novém základním režimu, ale ne v žádném z dalších pokročilejších režimů.

V kombinaci s pozicí tlačítek na uvolňování závěrky a uvolňování videa, která jsou pro pravicové lidi v pravém dolním dostupném zařízení, je to opravdu velmi trapné v režimu portrétu velmi trapné.

Fotografie se pořizují v aplikaci Photo Pro pomocí tlačítka závěrky na straně telefonu. Na rozdíl od standardní aplikace kamery neexistuje žádná možnost tlačítka na obrazovce.

Zjistili jsme, že nově přepracované boční tlačítko závěrky je mnohem lepší než na Xperia 1 III. S ohledem na stejný modul přepínače série jako řada Sony RX100 je mnohem hmatatelnější a má výraznější krok na půli cesty pro získání zaměření před plněním stisknutím a plně stisknutím, aby zastřelil výstřel.

Dále zdůrazňující jeho fotografické přihlašovací údaje, Xperia Pro-I má velmi výrazný rám vln, který zvyšuje vaši přilnavost na fotoaparátu, což lze dále vylepšit montáží zápěstí nebo krku do vestavěné otvory popruhu.

Nakonec si ti, kteří vědí něco o fotografii, budou opravdu užívat aplikaci Photo Pro. A stejně jako v nejnovějších kamerách Sony Alpha, nepřetržitý AF v Xperia Pro-I je vynikající v široké škále scénářů. Nabízí 315 (21×15) fázové detekce AF body pokrývající 90% rámu (oproti 70% na Xperia 1 III), přičemž všechny 3 čočky podporují fázovou detekci AF AF.

Pomáhá tomu nový přidání sledování v reálném čase přímo z řady alfa bez zrcadlových kamer. Tato funkce může přesně detekovat a soustředit se na téma a poté ji pokračovat v sledování, i když se dočasně přesune z dohledu.

Společnost Sonyho vedoucí průmysl v reálném čase a detekce očí je k dispozici zde pro lidi i zvířata a má neomylnou přesnost a spolehlivost.

Existuje ujištění, že nepřetržitá AF je na penězích prostřednictvím těch podpisových zelených čtverců, které se zobrazují nad vaším sledovaným předmětem. ať už je to detekce tváře nebo očí.

Pak existují režimy pohonu podporované rychlým souvislým AF. Při fotografování JPEGS s nepřetržitým AF a AE a shtací proti nim, která umožňuje ostřejší zachycení rychle se pohybujících objektů, přitáhne.

Tento titulek-potahování kontinuálního režimu s vysokým pohonem je bohužel k dispozici pouze při používání objektivu 24 mm, zatímco ostatní čočky jsou podporovány stále velmi rychlým 10fps kontinuálního nízkého pohonu.

V nízko kontrastním světle je AF také vynikající. Ať už je scénář jakýkoli, Xperia Pro-I je rychlý blesk pro zaostření a zachycení. Skoro se zdá být absurdní (dobrým způsobem) mít takové rysy přátelské k akcím a fotografii na „pouhém“ telefonu.

Musíme také komentovat aplikace pro video pro video pro video. Video Pro je nová aplikace, která se připojuje k existující aplikaci Cinema Pro z Xperia 1 III.

Je trochu matoucí, že nemáte jednu, ale dvě vyhrazené aplikace pro video, ale v podstatě aplikace video Pro je lehčí verzí Cinema Pro, která poskytuje přístup k většině stejných videí, ale nezahrnuje věci, jako jsou LUTS, které jsou nalezeny pouze v LUT. Cinema Pro.

Získáte 4K (3840×1644) nebo 2K (2520×1080) zachycení až do 60 snímků za sekundu a nový 120fps pomalý pohyb a osm předvoleb barevných stupňů kromě standardního vzhledu. Uzávěrka je automaticky upravena podle vašich FPS, ať už je to 24, 25, 30 nebo 60 snímků. To je opravdu užitečné.

Všechny tři ohniskové délky jsou k dispozici pro režim video, i když ne všechny možnosti FPS jsou. S pevným otvorem f/2 až f/2.4 V závislosti na používané čočce je přímé sluneční světlo příliš jasné i při použití základního nastavení ISO 100 a určitě při fotografování na 24 snímků za sekundu. Nemohli jsme najít možnost efektu filtru, jak snížit přenos světla. Pokud tedy chcete natočit video na slunci, je vaše jediná skutečná možnost 60 snímků.

Video AF je dobré, i když s trochou „škubnutí“, protože tyto mikro úpravy provádí, zatímco ruční zaostření je ovládáno výběrem vzdálenosti na posuvníku.

Existuje opravdu elegantní funkce pro výběr dvou předvoleb manuálního zaostření („A“ a ‚B‘) na posuvníku, aby se okamžitý přepnutí mezi těmito dvěma vzdálenostmi provedl. Pro tuto funkci můžeme vidět hodně využití a stále se sevřou, že je to na telefonu! Přechody manuálního zaostření jsou opravdu hladké.

Obecné kyselé pozorování o Xperia Pro-I je, že ne všechny funkce jsou k dispozici ve všech režimech nebo pro všechny tři ohniskové délky a bude trvat trochu času, než se vyhledá, co je skutečně možné.

Celkově vzato, nový Sony Pro-I je ještě schopnější smartphone pro nahrávání fotografií a videa než Xperia I III, žádný průměrný výkon, protože to již bylo vedeno, pokud jde o jeho funkce a rozhraní.

Kvalita obrazu

Všechny ukázkové obrázky v tomto přehledu byly pořízeny pomocí 12 megapixelového nastavení JPEG, které produkuje průměrnou velikost obrazu kolem 5 MB.

Hluk

V režimu Photo Pro je možné řízení manuální expozice (clona může být nastavena na f/2 nebo f/4 pouze při použití objektivu 24 mm), s rozsahem ISO 100-12800 plus automatické ISO. Nastavení ISO lze posunout do 1/3ev kroků a my jsme zahrnuli identické výstřely pořízené na základně ISO a poté každou plnou zastávku ISO mezi ISO 100 a 12800.

S maximálním otvorem mezi f/2 a f/2.4 V závislosti na používané čočce plus 5-osy stabilizace obrazu je pravděpodobné, že Xperia pro-i bude nastavena na ISO 100 nebo ISO 100 prostřednictvím automatického ISO většinu času.

Určitě budete chtít udělat maximum pro použití ISO 100, protože nepříznivé účinky šumu jsou progresivní s každým zvýšením nastavení ISO. Zobrazení obrázků na 100% velikosti na obrazovce zůstává detail ostře na ISO 1600, poté Mushier z ISO 3200 a vyšší, s nejrychlejším nastavením ISO 12800 se nejlépe vyhýbal úplně.

Ve světle s nízkým kontrastem, jako jsou stíny, budou detail JPEG méně dobře definován než v jasnějších oblastech, ať už je nastavení ISO bez ohledu na to. Hluk je také hodně ovlivněn používaným čočkou. Získáte možné obrázky z nejlepší kvality pomocí primárního objektivu 24 mm, protože je to jediný, který je spárován se senzorem 1 palce, zatímco čočky 16 mm a 50 mm používají mnohem menší 1/2.5 „a 1/2.9 „senzory.

Všechno, co bylo řečeno, pokud si prohlížíte obrázky JPEG na smartphonu nebo tabletu, vypadají velmi ostré až do ISO 1600.

Odpovídající prvotřídní obrázky DNG jsou znatelně hlučnější a ne tak ostré jako jejich ekvivalenty JPEG, s více barevnými artefakty při rychlejších rychlostech ISO, ale čistí mnohem lépe než JPEG při postprosor.

ISO 100 (100% plodina)

ISO 100 (100% plodina)

ISO 200 (100% plodina)

ISO 200 (100% plodina)

ISO 400 (100% plodina)

ISO 400 (100% plodina)

ISO 800 (100% plodina)

ISO 800 (100% plodina)

ISO 1600 (100% plodina)

ISO 1600 (100% plodina)

ISO 3200 (100% plodina)

ISO 3200 (100% plodina)

ISO 6400 (100% plodina)

ISO 6400 (100% plodina)

ISO 12800 (100% plodina)

ISO 12800 (100% plodina)

Ohniskový rozsah

Tři přední čočky poskytují ekvivalentní ohniskové vzdálenosti 16 mm, 24 mm a 50 mm, přičemž primární čočka je 24 mm. Každá čočka se může digitálně přiblížit pomocí tlačítek objemu, s maximálním dosahem 150 mm při použití objektivu 50 mm.

Makro

Stejně jako u jakéhokoli malého smartphonu s malým senzorem má Xperia 1 II slušné dostatečně makro schopnosti. Je to minimální zaostřovací vzdálenost je přibližně 10 cm. Všimněte si, že při automatickém zaostření s objektivem 50 mm fotoaparát vždy říká, že subjekt je zaostřen, i když to zjevně není.

Zkreslení

Zkreslení barelu je dobře kontrolováno i při použití čočky 16 mm ultra široké úhle.

Blikat

Na fotografii Pro, tak na standardních aplikacích fotoaparátu jsou možnosti Flash; Auto, výplňová flash, redukce červených očí, vypnuto a pochodeň. V závislosti na výběru objektivu, výběru aplikace a nastavení fotoaparátu jsou k dispozici všechny možnosti blesku a mezi aplikacemi jsou nesrovnalosti.

Portrét selfie

K dispozici je také speciální režim portrétu selfie, který je k dispozici z nabídky v režimu základního střelby, který poskytuje různé možnosti pro „zlepšení“ portrétu, včetně Bokeh, měkké kůže, jasu kůže, zvětšení očí a štíhlé tváře.

Noc

Rychlost závěrky a ISO jsou automatické ve standardní aplikaci fotoaparátu, ale v aplikaci Photo Pro lze tato nastavení upravit ručně. Maximální nastavení fotoaparátu pro noční fotografii je rychlost závěrky 30 sekund a ISO 12800.

Kreativní efekty

Existuje celá řada různých kreativních efektů, které jsou k dispozici z nabídky v základním režimu střelby. Celkem existuje 19 efektů.

Panoráma

Xperia Pro-1 poskytuje 360 ​​stupňový panoramatický režim, který je k dispozici z nabídky v základním režimu střelby.

Ukázkové obrázky

Toto je výběr vzorkovacích obrázků z kamery Sony Xperia Pro-I, které byly všechny pořízeny pomocí 12 megapixelového nastavení JPEG. Níže uvedené miniatury odkazují na verze plné velikosti, které se nijak nezměnily.

Ukázka surových obrázků

Sony Xperia Pro-I umožňuje uživatelům zachytit soubory formátu RAW a JPEG. Poskytli jsme několik vzorků Sony Raw (DNG), které si můžete stáhnout (níže uvedené obrázky miniatury nejsou 100% reprezentativní).

Ukázkové filmy video

Jedná se o ukázkový 4K filmový výstřel pomocí 24mm objektivu v nastavení kvality 3840×2160 pixelů při 30 snímcích za sekundu. Vezměte prosím na vědomí, že tento 16 sekundový film má velikost 107 MB.

Jedná se o ukázkový 4K filmový výstřel pomocí čočky 16 mm v nastavení kvality 3840×2160 pixelů při 30 snímcích za sekundu. Vezměte prosím na vědomí, že tento 15 sekundový film je 105.Velikost 5 MB.

Jedná se o ukázkový 4K filmový výstřel pomocí 24mm objektivu v nastavení kvality 3840×2160 pixelů při 30 snímcích za sekundu. Vezměte prosím na vědomí, že tento 15 sekundový film je 105.Velikost 5 MB.

Toto je ukázka 1080p filmového výstřelu pomocí objektivu 24 mm při nastavení kvality 1920×1080 pixelů při 60 snímcích za sekundu. Vezměte prosím na vědomí, že tento 15 sekund film má velikost 58 MB.

Toto je ukázka 1080p filmového výstřelu pomocí 24mm objektivu při nastavení kvality 1920×1080 pixelů při 30 snímcích za sekundu. Vezměte prosím na vědomí, že tento 15 sekund film je 33.Velikost 9 MB.

Jedná se o ukázkový film s pomalým pohybem pomocí objektivu 24 mm při nastavení kvality 1280×720 pixelů při 120 snímcích za sekundu. Vezměte prosím na vědomí, že tento 59 sekund film má velikost 94 MB.

Závěr

Sony Xperia Pro-I je nejschopnější smartphone pro fotografii, kterou jsme kdy testovali, ale je to také zdaleka nejdražší. Pouze vy se můžete rozhodnout, zda se hodí do vašeho vlastního osobního pracovního postupu.

Zatímco pro-i může mít uvnitř 1 palcového senzoru, skutečnost, že používá pouze zhruba 60% oblasti tohoto senzoru.

To, co získáte ze senzoru 1 palce, je mnohem větší velikost pixelů než běžné chytré telefony, což zase vede k mnohem lepšímu výkonu se slabým osvětlením. Například ve srovnání s vlastním Xperia 1 III společnosti Sony, která začne ztrácet detaily na ISO 400, bychom rádi použili Pro-i až na ISO 1600, zejména při natáčení RAW souborů.

Další důležitou věcí, kterou je třeba poznamenat při hodnocení Xperia Pro-1, je to, že téměř všechny jeho nejvíce funkcí. Střelba 20 snímků za sekunda, ovládání duálního clony, Eye AF v reálném čase, shatter proti nim, 12bitové surové soubory, 4K HDR 120fps video a další. jsou podporovány pouze 24mm standardní čočkou a jeho 1 palcový senzor.

V důsledku toho je mnohem lepší nápad vidět pro-i jako smartphone s nesmírně schopným hlavním objektivem 24 mm, který také má méně dobře vybavený, ale stále užitečný 16 mm a 50mm čočky také na palubě. Jen neočekávejte, že získáte stejný výkon a podporu funkcí od všech tří.

Milovali jsme manipulaci s Xperia 1 III a nový pro-i bere věci ještě dále s přidáním tlačítka pro videozáznam a mnohem lepším tlačítkem uvolňování závěrky. Skutečnost, že můžete dlouhým stisknutím okamžitě skočit do aplikací Video Pro a Photo Pro, i když je zařízení vypnuto, je opravdu přitažlivá.

Skutečností stále zůstává, že ať už jste uživatelem fotoaparátu Sony Alpha nebo jednoduše nadšencem fotografií, rozvržení a manipulace se třemi různými aplikacemi Pro je pravděpodobně nejlepší v každém smartphonu, jasně určeném pro ty, kteří touží po mnohem kreativní kontrole.

Pokud jste někdy byli frustrovaní nebo omezeni aplikací fotoaparátu vašeho telefonu, nezapomeňte vyzkoušet rozhraní Xperia, abyste zjistili, jaké by to mělo být skutečně. Přejeme si pouze, aby všechny režimy střelby podporovaly orientaci portrétu, a ne poněkud nevysvětlitelně základní režim.

Na druhou stranu to rozhodně není smartphone pro více příležitostných uživatelů. Zatímco základní režim dělá co nejlépe pro snížení složitosti na jednoduché bodové a střelby, skutečnost, že neexistují žádné vyhrazené algoritmy pro věci, které většina ostatních vlajkových telefonů nabízí, například „noční režim“, nakonec pro mnoho lidí prokáže jen zmatená.

Což nás pěkně vede na cenu. Ve Velké Británii a USA za 1 599 GBP / 1,799 je Xperia Pro-I zdaleka nejdražší smartphone, jaký jsme kdy testovali.

V kombinaci se zaměřením na bez držení na zkušené fotografy a videografy to také dělá nejvíce specializovaným smartphonem, jaký jsme kdy testovali. Dokonce i mnoho z těchto cílových uživatelů bude odloženo požadovanou cenou, což je nakonec dost na nákup slušné zrcadlové kamery s objektivem.

Ale pokud se hodíte do profilu uživatele a máte dostatečně hluboko S, Sony Xperia Pro-I je konečný smartphone pro fotografy i videografy. Na trhu prostě není nic jiného jako.

Hodnocení (z 5)

Hlavní soupeři

Níže jsou uvedeny některé z soupeřů Sony Xperia Pro-I.

Apple iPhone 13

Apple iPhone 13 je jedním ze čtyř nových iPhonů vydaných pro rok 2021, vydané ve stejnou dobu jako modely Mini, Pro a Pro Max. S počínaje kolem 779 GBP je to vhodný pro horlivé fotografy? Přečtěte si naši hloubkovou recenzi iPhone 13, doplněnou o ukázkové fotografie a videa v plné velikosti.

OnePlus 9 Pro

OnePlus 9 Pro je nejnovější vlajkový smartphone pro 2021 od OnePlus. Zjistěte, zda je to nejlepší smartphone pro fotografy a videografy čtením naší hloubkové recenze OnePlus 9 Pro, doplněné o ukázkové fotografie a videa v plné velikosti.

Samsung Galaxy S21 Ultra

Ultra Galaxy S21 je nový vlajkový smartphone Samsung pro 2021. Představujeme nastavení čtyřkolky s 108 megapixely a 10x optickým zoomem, 8k nahráváním videa, baterie 5000 mAh a připojení 5G, je to konečný smartphone pro horlivé fotografy? Zjistěte to nyní čtením našeho odborníka Samsung Galaxy S21 Ultra Review, doplněné o ukázkové fotografie a videa v plné velikosti.

Sony Cyber-Shot RX100 VII

Série Compact Compact Camera společnosti Sony Ctihodná série RX100 nyní dosáhla své sedmé iterace se spuštěním RX100 VII. Co by mohla Sony přidat, aby byla tento již vynikající fotoaparát ještě lepší? Zjistěte nyní nyní čtením naší hloubkové recenze Sony RX100 VII, doplněnou obrovskou galerií vzorových obrázků a videí v plné velikosti.

Sony Xperia 1 III

Sony Xperia 1 III je nový vlajkový smartphone pro rok 2021, který má hodně co nabídnout horlivé fotografy a videografy. To zahrnuje střílení 20 snímků za sekundu, sledování AF v reálném čase a oje v reálném čase pro lidi a zvířata, 16 mm, 24 mm, 70 mm a 105 mm ohniskové délky a pokročilé fotografie pro a cinema pro aplikace. Přečtěte si naši hloubkovou recenzi Sony Xperia 1 III, doplněnou o ukázkové fotografie a videa v plné velikosti, a zjistěte, zda tento nový smartphone dokáže ospravedlnit své cenové značky GBP / 1299.

Zkontrolujte ROUNDUP

Recenze Sony Xperia pro-i z celého webu.

Petapixel.com »

Určené „i“ v názvu říká vše. Znamená to zobrazování, což objasňuje, co Sony upřednostňovala, když vyvinula Xperia Pro-I. Je to spíše jako point-and-shoot alfa kamera první a smartphone, ale sestavení těchto dvou vede k vlastním výhodám oproti konkurentům. Přečtěte si úplnou recenzi »

Gsmarena.com »

Co když Sony Xperia 1 III chodila do školy a získala titul ve filmu? Není třeba se divit. Stalo by se to zobrazovací profesionál. Stalo by se to Xperia pro-i. Přečtěte si úplnou recenzi »

| Denial of responsibility | Contacts |RSS