Sony Xperia XZ1 Recenze. Sony Xperia XZ1

Sony Xperia XZ1 Recenze

Sony Xperia XZ1 je špičkový telefon, ale ne ve stejném duchu jako iPhone X nebo Samsung Galaxy Note 8. I když má špičkové specifikace, ve skutečnosti se zdá být trochu obyčejný vedle některých z nejlepších od Samsung, LG a dokonce i cti.

S Sony Xperia XZ1 není moc špatně. Když však telefony, jako je Honor 9 a OnePlus 5, nabízejí podobnou kvalitu za 200 liber méně, je těžké se z tohoto sluchátka nadchnout. zejména když je jeho nejnovější funkcí zábava, ale do značné míry zbytečná skenování 3D obličeje.

Sony Xperia xz1. design

Sony Xperia XZ1 vypadá a cítí se docela podobně jako Xperia xz. Na délku paže by nebylo možné rozeznat rozdíl.

Toto je však vlastně telefon s vyšší end, který obsahuje prvky ještě dražšího prémie Xperia XZ. Záda a strany Xperia XZ1 jsou all-kov. Hliníkové zadní křivky kolem, aby vytvořily strany, bez švů nebo rozdělení, které je třeba vidět. I když se to nemusí zdát, že se může chlubit v telefonu 600 liber, je to krok nahoru pro sérii.

Horní a dolní koncovky sluchátka jsou plastové. Chvíli mi trvalo, než jsem zjistil, že nebyli kovový, protože materiál se necítí jako plastový plast; Zdá se, že je to spíš jako plast vyztužený ze skleněných vláken, jak je vidět na kompaktním Xperia XZ1.

sony, xperia, recenze

Zatímco XZ1 nemá zcela WOW faktor lesklé cti 9 nebo křivky Samsung Galaxy S8, je to určitě chytrý telefon. Můj problém s designem je, že, stejně jako každý jiný Xperia, se cítí poměrně velký pro svou velikost obrazovky. Jeho celkové rozměry jsou docela podobné rozměrům OnePlus 5, který má 5.5palcová obrazovka. Xperia xz1 má 5.2-palcový displej. Je tenčí než Xperia xz v 7.4mm tlustý, ale zůstává široký.

Části na oslavu zahrnují Gorilla Glass 5 na horní části obrazovky a IP58 odolnost proti vodě, což znamená, že by měl přežít náhodný namočení ve vodě. Získáte také úložiště 64 GB a možnost karty microSD-pod výsuvnou klapkou je slot na straně Xperia XZ1.

Sony Xperia xz1. obrazovka

Jak již bylo zmíněno, Sony Xperia XZ1 má 5.2-palcová obrazovka IPS 1080p IPS. Není to tak ostré jako Samsung Galaxy S8, ale jediný dohad s kvalitou obrazu, který mám, je to, že detail se zdá, že na blocích bílé viditelné „diagonální linie“ je ultra jemná „diagonální linie“. To není na nedostatek pixelů, ale další vrstva na displeji. Možná dotykový panel.

Také nedostáváte dokonalý kontrast displeje OLED. Všimnete si však pouze tehdy, pokud používáte XZ1 s jasem stoupajícím v matně osvětlené místnosti. Nejlepší LCD společnosti Sony se ve skutečnosti velmi přiblíží k vnímavým výhodám OLED.

To platí zejména pro nasycení barev. Pokud se vám líbí, je možné zajistit, aby Sony Xperia XZ1 vypadala extrémně nasyceně, s barvou turbodmychadla a zvýšeným kontrastem.

Sony Xperia XZ1 má tři režimy zobrazení: Super-VIDID je příliš bohatý na můj vkus; Ale standardní i profesionál vypadají skvěle. Profesionální je přísný režim SRGB. Bude to vypadat trochu neosatovaně pro většinu očí, ale je to nejlepší, co se používá k zajištění toho, aby fotografie vypadaly stejně jako na obrazovce jako na vašem notebooku. Také maximální jas je silný. Viditelnost venku je docela dobrá.

Režim automatického podsvícení je však nervózní. Spíše to bliká nahoru a dolů, než aby tak hladce. Při čtení článku o vlaku jsem zjistil, že je to trochu rušivé. Projděte tunelem a Xperia XZ1 vypadá, že má rozklad. Doufejme, že to Sony napraví aktualizací.

Stejně jako Premium Sony Xperia XZ, XZ1 také podporuje obsah HDR. Toto je video navržené tak, aby využívalo displeje s velmi vysokým kontrastem a širokým barevným gautem. Pomocí videa Netflix nebo Amazon Prime uvidíte ve videu HDR Puncher Color.

V podmínkách filmu „Pitch Black“ bych však stále raději sledoval OLED non-HDR než HDR LCD. Nepravděpodobnost tohoto je důvod, proč jsem do technologie, jako je například telefon HDR, jako je nejlepší důvod k nákupu.

Když sleduji video na telefonu déle než několik minut, je to vždy v prostředí komparovaném kvalitou obrazu. Uvízl ve vlaku po dobu čtyř hodin, raději bych sledoval film na dobré 6palcové obrazovce než skvělý 5.2-palcový.

Sony Xperia XZ1. Software

Sony Xperia XZ1 je jedním z prvních telefonů, které spustily s Android 8.0. Nahoře je stále vrstveno rozhraní Sony, ale existuje několik nových funkcí, které vynikají.

Nejprve existují tečky oznámení. Jedná se o malé barevné kruhy, které vyskakují ikony aplikací, když například obdržíte e-mail. Díky tomu je vaše domovská obrazovka spíše „plochou“ a poskytuje rychlý způsob, jak zjistit, co se děje bez rozbalovacího seznamu oznámení.

Bar Oznámení se zde také cítí jinak. Jakmile existuje více než několik oznámení, uvidíte na dně malé ikony, což naznačuje, že na obrazovce existují i ​​jiné, které se zcela nehodí. Tyto se vyskytují správně, když se pohybujete. Android 8.Oznámení 0 má více zábavného pocitu než dříve.

Nové funkce Android stranou, software Sony Xperia XZ1 vypadá podobně jako u jiných nedávných telefonů Xperia. Nabídka aplikací je uspořádána spíše jako horizontálně rolovací stránky než ve svislém krmivu a aplikace Sony sedí vedle Suite Google. Existují aplikace pro hudbu, sledování videa a propojení s PlayStation Network. Společnost Sony také předinstalovala obchod s ebook kobo a skener AVG Virus. Nemůžete je smazat, ale můžete je „zakázat“.

Sony Xperia XZ1 má také sekci „doporučení“, která je přístupná přejetím zleva zprava z nabídky aplikací. Toto je opravdu jen seznam odkazů na aplikace na Google Play. Pokud nejste zbrusu nový uživatel telefonu, je nepravděpodobné, že by to bylo užitečné.

Tuto část však lze vypnout.

Jak testujeme telefony

Testujeme každý mobilní telefon, který kontrolujeme důkladně. Pro správné porovnání funkcí používáme průmyslové standardní testy a telefon používáme jako naše hlavní zařízení v průběhu kontrolního období. Vždy vám řekneme, co najdeme, a nikdy, nikdy nepřijímáme peníze na kontrolu produktu.

Recenze Sony Xperia XZ1 Smartphone

Rodinné záležitosti. XZ1 je nástupcem společnosti Sony XZ, počáteční špičkové smartphone Sony. Zdá se, že zdědilo jeho předpojatost pro začlenění některých nedostatků. XZ1 je však skutečně členem špičkového týmu.

Inge Schwabe. Daniel Schmidt. ✓ Felicitas Krohn (přeloženo Martinem Jungowskim), zveřejněno 12/02/2017

For the original German article, see here.

Během obchodní přehlídky IFA 2016 Sony nejen představila prémii Xperia Z5, ale také špičkový špičkový smartphone Xperia XZ. Naše recenzní jednotka je nástupce tohoto konkrétního telefonu, Xperia XZ1. Na první pohled jsme si všimli, že rozlišení kamery kleslo z 23 na 19 MP, ale na oplátku Ram obdržel ránu od 3 GB na 4 GB a úložný prostor se dokonce zdvojnásobil. Poměrně málo upgradů. Kromě toho, stejně jako Xperia XZ Premium, je XZ1 vybaven SCAPDRAGON 835 (8998) SOC, a přestože jsme měli pouze jediný model SIM v recenzi, je k dispozici také duální SIM verze je k dispozici také. Mezi konkurenty patří další telefony řady XZ a další high-end smartphony mimo XZ, jako například OnePlus 5.

Qualcomm Snapdragon 835 (8998) Qualcomm Adreno 540

Práce pro notebookcheck jste techie, který ví, jak psát? Poté se připojte k našemu týmu! Chtěla:. Specializovaný novinový spisovatel. Spisovatel časopisu. Detaily překladatele (de)

Проверка герметичности телефона Sony XZ1 Compact (Телефон прошёл тест)

5.20 palců 16: 9, 1920 x 1080 pixel 424 ppi, kapacitní 10-bodový multitouchový displej, IPS, HDR, Corning Gorilla Glass 5, lesklý: Ano

1 USB 3.0/3.1 gen1, zvukové připojení: 3.5 mm konektor pro sluchátka, čtečka karet: microSD až do 256 GB, 1 čtečka otisků prstů, NFC, senzor jasu, senzory: čtečka otisků prstů (na straně), akcelerometr, gyroskop, senzor blízkost, barometr, kompas, barevný spektrum, barevný spektrum, barevný spektrum, barevný spektrum

802.11 A/B/G/N/AC (A/B/G/N = Wi-Fi 4/AC = Wi-Fi 5/), Bluetooth 5.0, GSM (850, 900, 1800, 1900), HSPA (800, 850, 900, 1 700, 1 900, 2 100), LTE (700, 800, 850, 900, 1 500, 1 700, 1 800, 1 900, 2,300, 2,300, 2,300, 2,300, 2,300, 2,300, 2,300, 2,300, 2,300, 2,300, 2,300, 2,300, 2,300, 2,300, 2,300, 2 500, 2 600) Cat16, LTE, GPS

Primární kamera: 19 MPIX 1/2.3 „Sensor, EIS (Gyro), LED, [chráněno e.mailem], [chráněno e.mailem]/60fps, [chráněna e.mailem] Sekundární kamera: 13 MPIX F/2.0, 22 mm, 1/3 „senzor, 1080p

Reproduktory: Stereo reproduktory směřující přední část, klávesnice: Virtuální, UI Sony Xperia, 24 měsíců záruka, prach a voda (IP65/68), USB 3.1, typ-C 1.0, OTG, Miracast, DLNA, Wi-Fi Direct, SAR: 0.8 w/kg, bez ventilátoru

Poznámka: Výrobce může používat komponenty od různých dodavatelů, včetně zobrazovacích panelů, disků nebo paměťových tyčinek s podobnými specifikacemi.

Průzkum se připojte k našemu průzkumu spokojenosti podpory 2023: Chceme slyšet o vašich zkušenostech! Zúčastněte se zde

Pouzdro

Bez ohledu na skutečnost, že od smartphonů Xperia Z1 od Xperia Z1 se v průběhu let pomalu, ale jistě přeměnily z moderního na nudné. Celý případ kromě horních a spodních panelů je vyroben z hliníku. Dvě výjimky jsou vyrobeny z odpovídajícího plastu a my jsme nemohli vyprávět plastové části kromě hliníkových částí díky velmi elegantnímu a hladkému přechodu. Naše recenzní jednotka byla oblečena stříbrem, ale XZ1 je také k dispozici v černé barvě, poměrně měkké růžové a stejně bledě modré. Pryč je kruhový tlačítko napájení, charakteristický symbol Xperia po mnoho let, a místo toho najdeme běžnější protáhlé tlačítko napájení s integrovaným čtečkou otisků prstů zabudovaným do hliníkového pouzdra.

Na rozdíl od vyčnívajícího svazku kolébky je tlačítko napájení mírně zapuštěno do pouzdra, a proto je velmi snadné odlišit od prvního. V pravém dolním rohu (vytvořte to nahoře vpravo v režimu krajiny) najdeme vyhrazené tlačítko fotoaparátu, které otevírá aplikaci kamery a po spuštění aplikace funguje jako tlačítko vydávání závěrky.

Ačkoli jsou všechny ovládací prvky umístěny po stranách, rámečky pod a nad displejem jsou stále poměrně široké: 16 mm (~ 0.63 in) každý. Stereo reproduktory umístěné v těchto rámecích jsou jen chromý alibi.

Zajištění odolnosti vůči vody a prachu je dlouhodobá tradice Sony, pokud jde o chytré telefony, a IP65/68 Certified XZ1 se neliší. To znamená, že nabízí nejvyšší možnou odolnost vůči prachovým částic a vodě, a proto může být umýt pod tekoucí vodou za předpokladu, že všechny přístavy a kryty jsou pevně uzavřeny.

Všechny věci zvažovány jsou dobře vyrobené a promyšlené. Pouze široké rámy nad a pod displejem způsobují, že se zdá být druh datované a kuriózní.

Srovnání velikosti

Apple iPhone 8 Plus Sony Xperia XZ Premium OnePlus 5 Samsung Galaxy S8 LG G6 Sony Xperia XZ1 Honor 9 Sony Xperia Xz Huawei P10 Sony Xperia xz1 Compact Din A6 ❌

Připojení

Jsou také zahrnuty NFC a LED oznámení. Změna SIM karty vyžaduje restart telefonu. Telefon je však vybaven samostatnými zásobníky pro kartu SIM a microSD skrytou za stejným obálkem, aby se zabránilo restartu telefonu pokaždé, když změní microSD kartu. Ve výchozím nastavení se vysune pouze zásobník microSD, zásobník SIM karty vyžaduje samostatný nástroj SIM nebo dlouhé prsty nehty. Určitě namáhavý, ale ne velký problém vzhledem k tomu, že SIM karty jsou zřídka vždy vyměněny. 51 GB 64 GB interního úložiště je k dispozici mimo krabici, a to je nejméně s výjimkou špičkového smartphonu 599 vybaveného Qualcomm Snapdragon 835 Soc (až 2 až 2.45 GHz).

Octa-Core Processor, poprvé představený v březnu 2017, je charakterizován mimo jiné svými funkcemi konektivity jako Bluetooth 5 a LTE Cat. 16 (stahování s až 1 GB/s). USB 3peria XZ1.1 port typu C podporuje USB-OTG a alespoň teoreticky, schopnosti HDMI. XZ1 však tuto konkrétní funkci nevyužívá. Po připojení telefonu k počítači a instalaci dat Xperia Companion Software Suite mezi telefonem a počítačem lze vyměnit přímo prostřednictvím přenosu kabelu místo Bluetooth nebo Cloud Storage.

Kromě toho XZ1 také podporuje zrcadlení obrazovky přes Miracast. funkce, že téměř všechny chytré telefony Android jsou v těchto dnech schopny. Stejně jako výměna mediálních souborů s mediálními servery a přijímači schopnými DLNA.

Software

Telefon je dodáván s Androidem 8.0 Oreo předinstalováno a uživatelské rozhraní Xperia se liší pouze mírně od výchozího uživatelského rozhraní Google, s výjimkou vlastních ikon. Možné přizpůsobení zahrnují speciální návrhy Xperia a také tři různé vzory mřížky pro organizaci ikony na domovské obrazovce (3×4, 4×4, 5×5).

Software předinstalovaného telefonu je smíšený taška. Na jedné straně aplikace jako vlastní kalkulačka, zpravodajská sada nebo software se zvláštním zájmem, jako je aplikace PlayStation. Na druhé straně aplikace pro video Sony vyžaduje stažení aplikace „Video TV SideView“ při prvním spuštění. aplikace, jejíž sada funkcí byla v průběhu času drasticky snížena. A i když by to mohlo být pro některé uživatele stále užitečné, například pro detekci a připojení k mediálním serverům a přijímačům, je pro nás zvláštní, že se jedná o povinné stahování, i když člověk chce jednoduše sledovat video uložené na interním úložišti smartphonu na Interní obrazovka smartphonu. Naštěstí výchozí aplikace Google pro fotografie, videa a hudbu najdete v samostatné složce Google v zásuvce aplikace.

Zahrnutý správce souborů podporuje integraci Google Disk a OneDrive v případě, že jsou nainstalovány odpovídající aplikace, ale postrádá podporu pro Box a Dropbox. Nezkoušeli jsme žádné jiné cloudové služby.

Následující snímky obrazovky ukazují úplný výběr aplikací dostupných na xz1 mimo krabici.

Komunikace a GPS

Evropský model přezkoumávaný USA (G8341) podporuje všechny frekvence používané zejména mobilními operátory v Evropě a Německu. Navíc je podporováno také až 22 dalších pásů LTE. Telefon je tedy ideálně vhodný pro všechny ty, kteří často cestují do zahraničí. Zdá se, že severoamerická varianta má velmi podobnou sadu podporovaných frekvencí. Telefon se připojuje k obou Wi-Fi Spectra, 2.4 a 5 GHz a také podporuje standard rychlého střídavého proudu. Připojeno ke směrovači FritzBox 7490, telefon stále sestává i na dálku, kde většina chytrých telefonů střední třídy ztratila signál.

Rychlosti přenosu zaznamenané proti našemu referenčnímu routeru Linksys EA8500 byly přibližně 500 mbit/s odesílání i přijímání. A zatímco všechny tři smartphony Xperia vynikají v těchto testech a nechávají většinu svých konkurentů končící daleko za sebou, nemohou držet krok s novými telefony iPhone a jejich potenciálně zaznamenávají lámání Wi-Fi schopností.

Venkovní zámek umístění se získá s přesností 3 m (10 ft). Byli jsme však ohromeni překvapivě nízkým počtem satelitů, s nimiž se telefon připojil. V interiéru GPS modul ztratil trať poměrně rychle a podařilo se mu obdržet čtyři poměrně slabé samostatné signály při testování v jednopatrové budově.

Na naší prohlídce na kole spolu s Garmin Edge 500, kde zaznamenáváme a porovnáváme skladbu na obou zařízeních, se XZ1 celkově docela dobře podařilo. Smartphony mají tendenci v tomto testu inklinovat poměrně pravidelně a tvrdí, že se pohybovaly diagonálně přes budovy a zdi a XZ1 se nelišil. V první části testu se rozřezala ohyby vlásenky a lokalizovala nás vedle skutečné silnice v pozdějším segmentu. Všechny věci, které byly považovány za nesrovnalosti, byly poměrně nízké a rozdíl v zaznamenané délce stopy mezi XZ1 a okrajem 500 byl pouze 70 m (230 ft).

Telefonie a kvalita volání

Sony se uchýlí k výchozímu rozhraní Google pro telefonní hovory. Oba konverzační partneři neměli potíže s porozuměním navzájem pomocí samotného sluchátka, zatímco na reproduktorovém telefonu byly obě strany mírně zkreslené a už nebyly tak jasné. Zahrnutá náhlavní souprava je v nejlepším případě průměrná, pokud jde o kvalitu volání, díky své velmi efektivnímu pasivnímu zrušení hluku v okolí: Buds do ucha blokují oba ušní kanály velmi efektivně. Křížová kontrola s aktivními sluchátky pro hluk Huawei selhala kvůli nedostatku podpory XZ1 pro jinak bezproblémovou náhlavní soupravu ANC.

Kamery

Ve srovnání s předchůdcem se rozlišení hlavní kamery XZ1 snížilo z 23 MP na 19 MP. Na druhé straně se clona zvýšila z f/2.3 až f/2.0, což je stále docela špatné pro špičkové kamery smartphonu. Ve špatných osvětlovacích podmínkách vykazovaly fotografie pořízené s XZ1 mnohem vyšší množství šumu ve srovnání s OnePlus 5 nebo Galaxy Note 8. V žádném z našich testů fotoaparátu nebyl XZ1 schopen držet krok s těmito dvěma. Jeho hloubka polního efektu byla ve srovnání s OnePlus 5 mnohem horší, ale na oplátku nabídla vyšší úroveň detailů. Senzor zahrnuje vyhrazenou paměť vyrovnávací paměti, která se mimo jiné používá pro působivou funkci zpomalení 960 FPS nebo 3D skenování.

Použití fotoaparátu je velmi jednoduché. Za prvé, Xperia XZ1 má vyhrazené tlačítko fotoaparátu, které lze použít pro spuštění aplikace kamery a fotografování. Přepínání mezi hlavní a přední kamerou v aplikaci lze dosáhnout gestami přejetím přejetím. Totéž platí pro aktivaci tzv. „Inteligentního automatického režimu“ nebo ručního režimu v nastavení. Pomocí manuálního zaostření lze dosáhnout menšího bokeh efektu i bez druhého čočky, jak je vidět na fotografii vlevo nejdulevanější.

Široký úhel směnné 22 mm je clonu f/2.0 a poměrně vysoké rozlišení 13 MP a stejně jako hlavní kamera má několik triků ve svých rukávech. Za prvé, je schopen manuálního jasu a úprav vyvážení barev ještě před fotografováním, jak je vidět na dalších třech fotografiích níže. Pouze ten uprostřed byl odebrán v režimu plného automobilu bez manuálních úprav. Ve špatných osvětlovacích podmínkách se obrazovka rozsvítí a působí jako záblesk směřující přední.

Sony Xperia XZ1 — обзор смартфона

Do softwaru společnosti Sony jsou zahrnuty i další softwarové filtry, které by některé mohly najít zábavné, například filtr, který zdobuje selfies s nálepkami, vylepšuje fotografie zvukovými nahrávkami nebo 3D skenování, které lze nahrát přímo z uvnitř aplikace různým poskytovatelům služeb.

Vyberte scénu a navigujte na prvním obrázku. Jedno kliknutí Změní polohu na dotykové obrazovce. Jeden kliknutím na zvětšený obrázek Otevře originál v novém okně. První obrázek ukazuje škálovanou fotografii testovacího zařízení.

Přesnost barev je stanovena v kontrolovaném prostředí za normalizovaných podmínek. Zkušební graf napravo ukazuje referenční barvu v dolní polovině každého čtverce a my vidíme, že žluté jsou docela přesné, zatímco blues, greeny a červené jsou přesyceny. To také ovlivňuje bílé, které se místo toho ukázaly poněkud šedé.

Alespoň fotografie jsou velmi ostré a detaily jsou nejen zcela rozlišitelné uprostřed, ale také podél okrajů fotografie. Obvykle to je místo, kde se fotografie naklánějí k rozmazané straně.

Příslušenství a záruka

Zařízení prodávaná a zakoupená ve Spojených státech přicházejí s omezenou jednoroční zárukou. Viz naše záruky, záruky zásad vrácení FAQ FAQ pro informace specifické pro danou zemi.

sony, xperia, recenze

Zahrnutá nabíječka je specifikována na 5 V 1.5 A a navíc k nabíječce obsahuje také 3.5 mm náhlavní souprava s zaměnitelnými uzávěry v různých velikostech. Náhlavní souprava není o čem psát domů a samotná zástrčka vyčnívá z konektoru pro sluchátka, když je plně vložena.

Dokumentace zahrnuje povinné papírování a také průvodce rychlým startem.

Mezi volitelné příslušenství patří krycí stojany v odpovídajících barvách pro přibližně 40.

Vstupní zařízení a manipulace

Navzdory relativně velkým 16 mm (~ 0.63 in) rámeček na dně, v této oblasti nejsou umístěny žádné kontroly. To znamená, že obvyklá tlačítka Android jsou na obrazovce na samém dně, a proto mají tendenci se zakrývat aplikace v režimu na celé obrazovce.

Místo výchozí klávesnice Google Google je XZ1 přichází s předinstalovaným SwiftKey. Nabízí různé přizpůsobení, jako je výška, v závislosti na tom, zda jeden preferuje větší klíče nebo více použitelného prostoru nad klávesnicí nebo řadou čísel nad alfanumerickými klíči. Klávesnice může být také přesunuta do pravého dolního nebo dolního levého rohu pro snadnější provoz jednoruční a může být rozdělena na polovinu v režimu krajiny, aby bylo použitelnější při použití palců k psaní. Je také podporováno umístění volného plovoucího.

Ve výchozím nastavení jsou klíče označeny jejich příslušnými více přiřazeními, ale speciální znaky lze odstranit výběrem jiného rozložení klávesnice. Gesta přejetí fungovala spolehlivě a dobře na hladkém povrchu displeje.

Čtečka otisků prstů je integrována do tlačítka napájení na straně, která má určité výhody. Za prvé, pokud vezmete telefon do rukou, bude palec ve většině případů odpočívat na vrcholu tlačítka napájení. Na rozdíl od čtenářů otisků prstů směřujících dozadu je tento také vždy přístupný i s telefonem umístěným lícem nahoru na stůl. Stisknutím tlačítka napájení spustí čtečku otisků prstů a v našich testech to fungovalo velmi dobře a rychle.

Zobrazit

Rozlišení displeje v letech 1920×1080 je přiměřené pro 5.2-palcový displej a výsledná hustota pixelů je 424 PPI.

Jas displeje vypadal na první pohled velmi vysoký a my jsme byli schopni určit přijatelný rozsah mezi 586 a 620 nits v závislosti na bodě měření. Výsledný průměr 610 NIT je výrazně vyšší než XZ a také převyšuje kompaktní a dokonce i prémiový vlajkový telefon Xperia XZ. Bohužel, černá úroveň XZ1 je poměrně vysoká a poměr kontrastu 785: 1 relativně nízký.

Senzor okolního světla zodpovědný za automatické nastavení jasu nelze deaktivovat z rychlého nastavení v oblasti oznámení. Místo toho se musí navigovat až k nastavení zobrazení.

Regulace jasu je implementována prostřednictvím PWM při 2358 Hz, a tedy na frekvenci dostatečně vysoká pro většinu uživatelů. Pouze ten nejcitlivější by mohl trpět oční napětí.

Maximum: 633 CD/m² (NIT) Průměr: 610.4 CD/m² Minimum: 7.05 Distribuce CD/m²brightness: 93 % Centrum na baterii: 620 CD/m² Kontrast: 785: 1 (Černá: 0.79 CD/m²) ΔE Barva 4.2 | 0.55-29.43 Ø5.2 AE GREYSCALE 3.9 | 0.57-98 Ø5.4gamma: 2.02

Blikání obrazovky / PWM (modulace šířky pulzů)

Aby se snížilo obrazovku, některé notebooky jednoduše najeznou podsvícení a vypínání v rychlém sledu. Metoda zvaná modulace šířky pulsu (PWM). Tato cyklistická frekvence by měla být v ideálním případě nezjistitelná pro lidské oko. Pokud je uvedená frekvence příliš nízká, mohou uživatelé s citlivými očima zažít napětí nebo bolesti hlavy nebo si dokonce všimnout blikání úplně.

Displej podsvícení bliká při 2358 Hz (pravděpodobně s využitím PWM) blikání detekovaného při jasu o 24 % a níže. Nad tímto nastavením jasu by nemělo být žádné blikání ani PWM.

Frekvence 2358 Hz je poměrně vysoká, takže většina uživatelů citlivá na PWM by si neměla všimnout žádného blikání.

Ve srovnání: 53 % všech testovaných zařízení nepoužívá PWM k šíření displeje. Pokud byl detekován PWM, v průměru 18889 (minimálně: 5. Maximum: 3846000) Hz bylo měřeno.

Subjektivně řečeno, displej XZ1 je svěží a živý a ve výchozím nastavení je zaměřen na interní barevný prostor Triluminos, který je větší než výchozí barevný prostor SRGB.

Sony nabízí dvě předvolby pro obrazovku, super živý a profesionální režim. V super živém režimu pokrývají barvy téměř celý barevný prostor DCI-P3. Jsou však viditelně přesycené, zvláště patrné při pohledu na azurom a purpuru. Pro profesionální režim společnost Sony slibuje autentickou reprezentaci barev založené na barevném prostoru SRGB. Náš spektrofotometr a Calman Software to potvrdily z velké části, ale také detekovaly viditelné odchylky pro všechny barvy s velkým množstvím prokliku.

Doby odezvy zobrazení

Doby odezvy zobrazení ukazují, jak rychle se obrazovka může změnit z jedné barvy na druhou. Doba pomalého odezvy může vést k postupování a může způsobit, že se pohybující se objekty budou objevovat rozmazané (duchové). Hráči rychlých 3D titulů by měli věnovat zvláštní pozornost době rychlé odezvy.

Displej je na slunci vysoce reflexní, zůstává však použitelný díky svému jasu displeje s vysokým 610 nits. Bez přímého slunečního světla je displej snadno čitelný venku, jak je vidět na třetí fotografii.

Barvy se při pohledu v úhlu nezkreslují. Místo toho se horní část displeje při pohledu pod úhlem znatelně tmavla bez ohledu na orientaci. Tato oblast je prostě tmavší než zbytek obrazovky.

Výkon

Společnost Qualcomm Snapdragon 835 je určitě jedním z nejvýkonnějších procesorů smartphonů, které jsou v současné době k dispozici, a mnoho špičkových telefonů je založeno na tomto SOC (Xperia XZ Premium, XZ1 Compact, HTC U11, LG V30, Pixel 2, Pixel 2 XL.). Všechny tyto telefony jsou vybaveny 4 GB RAM, a zatímco celkový výkon je mezi nimi velmi podobný, přičemž telefony Sony se jen zřídka ubírají vedení, Xiaomi Mi 6 a OnePlus 5 jsou rychlejší, zejména v grafických benchmarcích díky více Ram (6 GB). Samsung Galaxy S8 založený na osmijádrech Exynos 8895 byl také rychlejší, i když byl vybaven pouze 4 GB RAM také. To znamená, že Apple A11 Bionic IPhone 8 a iPhone X jsou z ligy Snapdragon 835, přestože mají přístup pouze k 2 GB a 3 GB RAM, respektive. Apple těží z plné kontroly nad celým hardwarem.

XZ1 vypadá poměrně pomalu ve srovnání s jinými podobně vybavenými špičkovými chytrými telefony, ale v situacích v reálném životě byly tyto rozdíly zanedbatelné. Webové stránky načtené velmi rychle a přepínání mezi kartami bylo okamžité.

51 GB interní paměti 64 GB UFS, se kterou je XZ1 vybaven, je k dispozici mimo krabici a celkový výkon úložiště byl přiměřený. Externí úložný přístup médií porovnávaný s naším 64 GB Toshiba Exceria Pro Sdxc UHS-II Card byl středně rychlejší než XZ Premium, ale stále relativně pomalý. Podle společnosti Sony je maximální podporovaná kapacita microSD 256 GB.

Hraní

Jasné zobrazení, živé barvy a přesná detekce pohybu při hraní. Co jiného člověk potřebuje? Adreno 540 GPU, který přichází s Snapdragon 835, zvládl všechny hry, které jsme na to snadno hodili, a “Dead Trigger 2„Běžel velmi hladce při 60 fps.

“Asphalt 8” was a lot of fun on this miniature gaming console. When playing games in landscape mode the otherwise disadvantageous bezels turn into a big plus all of a sudden, and improve leeway for both thumbs enormously.

The Xperia XZ1 connects to Playstation 4 DualShock controllers via Bluetooth, which can then be used for gaming. Manual acceleration in “Asphalt 8” worked much better with the controller connected to the phone and the thumb on the trigger than having the thumb go back and forth between the various gestures.

Emissions

Temperature

Finally! Sony has managed to get the temperature issues that plagued previous Xperia smartphones to the point where they were rendered unusable under control. The XZ1 stayed below 40 °C (~104 °F) at all times while the XZ Premium crossed that threshold around the earphone. Sony has finally addressed the issue, resulting in a mostly Blue-colored temperature map even under load.

Using GFXBench’s battery test we determine processor performance under load, and we are pleased to report that the XZ1 did not throttle.

(±) The average temperature for the upper side under maximal load is 34.6 °C / 94 F, compared to the average of 32.6 °C / 91 F for the devices in the class Smartphone. The maximum temperature on the upper side is 38.3 °C / 101 F, compared to the average of 34.9 °C / 95 F, ranging from 21.9 to 52.9 °C for the class Smartphone. The bottom heats up to a maximum of 32.1 °C / 90 F, compared to the average of 33.7 °C / 93 F In idle usage, the average temperature for the upper side is 27.5 °C / 82 F, compared to the device average of 32.6 °C / 91 F.

Speakers

Two speakers are still a rarity in smartphones these days. While streaming video we were satisfied with the overall stereo effects in terms of soundscape and noise. However, when listening to music. which one tends to enjoy at increased volume more often than not. the XZ1 quickly ran out of oomph. It lacked volume and fullness, which Apple’s Plus models tend to excel at.

The included headset is decent and sufficient, but it is nothing to brag about. The included caps cancel out ambient noise sufficiently, assuming that one of the sizes provided fits.

Sony Xperia XZ1 audio analysis

(±) | speaker loudness is average but good (80.9 dB)Bass 100. 315 Hz (-) | nearly no bass. on average 31.2% lower than median (±) | linearity of bass is average (11.6% delta to prev. frequency)Mids 400. 2000 Hz | balanced mids. only 4.4% away from median | mids are linear (6.8% delta to prev. frequency)Highs 2. 16 kHz | balanced highs. only 2.8% away from median | highs are linear (4.4% delta to prev. frequency)Overall 100. 16.000 Hz (±) | linearity of overall sound is average (23.1% difference to median)Compared to same class» 51% of all tested devices in this class were better, 12% similar, 36% worse» The best had a delta of 11%, average was 23%, worst was 65%Compared to all devices tested» 71% of all tested devices were better, 7% similar, 22% worse» The best had a delta of 3%, average was 20%, worst was 65%

Samsung Galaxy S8 audio analysis

| speakers can play relatively loud (82.4 dB)Bass 100. 315 Hz (-) | nearly no bass. on average 22.1% lower than median (±) | linearity of bass is average (11.7% delta to prev. frequency)Mids 400. 2000 Hz (±) | higher mids. on average 5% higher than median | mids are linear (4.3% delta to prev. frequency)Highs 2. 16 kHz | balanced highs. only 3.7% away from median | highs are linear (6.7% delta to prev. frequency)Overall 100. 16.000 Hz (±) | linearity of overall sound is average (21.3% difference to median)Compared to same class» 36% of all tested devices in this class were better, 11% similar, 52% worse» The best had a delta of 11%, average was 23%, worst was 65%Compared to all devices tested» 60% of all tested devices were better, 8% similar, 32% worse» The best had a delta of 3%, average was 20%, worst was 65%

LG G6 audio analysis

(±) | speaker loudness is average but good (80.3 dB)Bass 100. 315 Hz (-) | nearly no bass. on average 17.1% lower than median (±) | linearity of bass is average (14.7% delta to prev. frequency)Mids 400. 2000 Hz | balanced mids. only 4.8% away from median | mids are linear (4% delta to prev. frequency)Highs 2. 16 kHz (±) | higher highs. on average 6.6% higher than median | highs are linear (5.9% delta to prev. frequency)Overall 100. 16.000 Hz (±) | linearity of overall sound is average (21.8% difference to median)Compared to same class» 41% of all tested devices in this class were better, 10% similar, 49% worse» The best had a delta of 11%, average was 23%, worst was 65%Compared to all devices tested» 64% of all tested devices were better, 7% similar, 29% worse» The best had a delta of 3%, average was 20%, worst was 65%

Frequency diagram (checkboxes selectable/deselectable!)

Životnost baterie

Spotřeba energie

XZ1 rozhodně není nejúčinnější telefon. Kromě nízké spotřeby energie v pohotovostním režimu (který označuje pouze nejvyšší pozitivní odchylku) telefon spotřeboval více energie než každý z jejích konkurentů, zejména pod zatížením.

Nabíjení z téměř prázdného do 100% trvá přibližně 2.5 hodin a baterie čte 36% po 30 minutách nabíjení.

Klíč: Min:. MED:. MAX: Metrahit Energyscurly používáme Metrahit Energy, profesionální jednofázovou kvalitu energie a měření energie pro naše měření, pro naše měření. Zjistěte se o tom více zde. Všechny naše testovací metody najdete zde.

Životnost baterie

Vzhledem k vysoké spotřebě energie telefonu nepřekvapilo to, že je výdrž baterie, řekněme, ne nejlepší, a poměrně nízká kapacita baterie nejvýše 2700 mAh udělala jen velmi málo k vyřešení problému. Konstantní zatížení při vysokém jasu displeje má potenciál úplně vypustit baterii za méně než tři hodiny. nepřijatelné pro špičkový smartphone. Stejně jako většina výrobců společnost Sony implementovala funkci spořiče baterie, která buď deaktivuje nebo výrazně snižuje činnosti na pozadí. Může být povoleno buď ručně v daném okamžiku, nebo automaticky, jakmile úroveň náboje klesne na 15%.

Výrok

Smartphony Xperia jsou stále snadno rozlišitelné svým jedinečným designem a XZ1 se hodí přímo do. Bohužel, široké rámy pod a nad displejem jsou druhem sestupného a měly být už minulostí. Na druhou stranu je výběr kvality materiálu a výroby tak vysoký, jak by se od Sony očekávalo, a vysoká úroveň odolnosti proti prachu a vodě XZ1 není v moderních chytrých telefonech tak běžná, jak bychom doufali. Z technického hlediska je tu a tam stále několik závad, jako je špatná dostupnost GPS v interiéru nebo poněkud trapná výdrž pod zátěží. V souladu s tím nemůžeme toto zařízení doporučit každému, kdo používá svůj telefon hodně. Vypadá však jako perfektní telefon pro časté cestovatele v zahraničí kvůli široké škále podporovaných pásů 3G und 4G/LTE. To znamená, že model Dual SIM byl nyní zpřístupněn společností Sony a měl by odpovídat účtu.

Modern on the inside more so than on the outside. On the plus side, the Xperia XZ1 comes with an up-to-date operating system, a fast processor, stereo speakers, and a good camera. The case is dust and water resistant but its old-fashioned bezels above and below the display make it seem outdated and everything but trendy.

Funkce, jako je čtečka otisků prstů. Stereo reproduktory byly vždy vzácné v chytrých telefonech a podpora DLNA se stala stále více vzácnější a může být velkým plusem pro ty, kteří mají doma odpovídající mediální servery a přijímače, zejména pro kina mezi našimi čtenáři. Škoda, že reproduktory nejsou nijak zvlášť dobré.

Fotoaparát je sofistikovaný a slušný a poměrně všestranná aplikace kamery nezklame jeho uživatele. Pokud je však kamera jedním nebo dokonce nejdůležitějším faktorem ve smartphonu, doporučujeme se blíže podívat na alternativy Apple, Samsung, Huawei a OnePlus.

To, co tuto věc nakonec otočilo, je jasný a živý displej XZ1 a jeho vysoký výkon, které jsou pro hráče hlavními úvahami pro hráče. Unikátní kompatibilita ovladače PlayStation 4 stojí za zmínku opět v tomto bodě. Nemusí to být nový nebo nejdůležitější prodejní bod, protože téměř každý smartphone může být použit v kombinaci s řadičem třetích stran, ale je to určitě výhoda, pokud již náhodou vlastníte řadič PlayStation 4.

Sony Xperia XZ1. 2017-11-28 11/28/2017 V6 (Old) Inge Schwabe

Sony Xperia XZ2 vs Sony Xperia XZ1: Jaký je rozdíl?

Společnost Sony Mobile oznámila dvě nová zařízení na mobilním světovém kongresu v Barceloně ve formě Xperia XZ2 a Xperia XZ2 Compact.

Obě zařízení pokračují v linii Xperia XZ, která začala s Xperia XZ v září 2016, následovala prémie Xperia XZ v únoru 2017 a novější Xperia XZ1 a XZ1 Compact v září 2017.

Mezi nimi je necelých šest měsíců, ale Xperia XZ2 a Xperia XZ1 jsou výrazně odlišná zařízení, přičemž Sony Mobile konečně mění věci z hlediska designu. Zde je to, jak se obě vlajkové lodě porovnávají.

Sony Xperia XZ2 vs Sony Xperia XZ1: Design

 • Xperia xz2 nová zakřivená zadní
 • Xperia xz2 větší a těžší
 • Obě zařízení IP65/68 Voda a prach odolné
 • Žádný konektor pro sluchátka pro Xperia xz2

Sony Xperia XZ2 může vzít jméno XZ, ale na jeho předchůdci přijímá úplně jiný vzhled. XZ2 se pohybuje od plochého omnibalance designu Xperia fanoušci Xperia očekávali a přepnuli do zakřivené zadní části jako HTC U11, a zároveň snižovat rámu obklopující displej na přední straně.

Měření 153 x 72 x 11.1 mm a vážení 198G, je to větší, silnější a těžší než Xperia XZ1, který měří 148 x 73 x 7.4 mm a váží 156 g, ale Xperia XZ2 přebírá displej poměru stran 18: 9, což znamená, že v nové vlajkové lodi získáte dalších 13 procent obrazovky.

Oba mají hliníkové jádro sendviče mezi skleněné panely, i když Sony řekl, že Xperia XZ2 je nejsilnějším zařízením, které vytvořil. Společnost Sony také přemístila snímač otisků prstů z polohy podpisu dozadu dozadu v novém zařízení a zároveň centralizovala objektiv fotoaparátu a modul Flash na zadní straně.

Oba Xperia XZ1 a XZ2 jsou IP65 a IP68 odolné vůči vodě a prachu a oba mají nabíjení USB typu-C. Xperia XZ2 příkopná konektoru pro sluchátka ve svém novém a vylepšeném designu však.

Sony Xperia XZ2 vs Sony Xperia XZ1: displej

 • Xperia XZ2 má větší displej
 • Xperia XZ2 má poměr stran 18: 9
 • Xperia XZ2 má schopnost HDR-UPSCALING

Sony Xperia xz2 má 5.7palcový displej, který obsahuje rozlišení plného HD při 2160 x 1080 pixelů pro hustotu pixelů 424ppi. Jak jsme již zmínili dříve, má poměr stran 18: 9, po stanovení trendu v loňském roce jako Samsung, LG a Apple.

Stejně jako Xperia XZ1 má XZ2 LCD displej, ale nepodporuje pouze obsah HDR, ale také upscale obsah pro kvalitu HDR pomocí technologie rentgenové reality. Xperia XZ1 nabízí pouze podporu pro obsah HDR, ale nemá funkci upscaling.

Xperia xz1 má také menší 5.2-palcový displej s rozlišením plného HD, který má za následek stejnou hustotu pixelů jako Xperia XZ2. Nabízí poměr stran 16: 9 oproti poměru stran 18: 9, což však znamená, že nové zařízení nabídne více obrazovky ve stopě podobné velikosti ve srovnání s loňským zařízením.

Sony Xperia XZ2 vs Sony Xperia XZ1: Hardware

 • Xperia XZ2 má SD845, 4 GB RAM, 64 GB úložiště
 • Xperia XZ1 má SD835, 4GB RAM, 64 GB úložiště
 • Větší kapacita baterie v Xperia xz2
 • 20 % hlasitější zvuk na Xperia xz2

Sony Xperia XZ2 má nejnovější platformu Qualcomm Snapdragon 845 pod kapotou, spojenou s 4 GB RAM a 64 GB interního úložiště. Zde stojí za zmínku, že Sony vyvinula a procesor obrazových signálů s Qualcomm, který je také na palubě XZ2, navržený speciálně pro kameru.

K dispozici je slot microSD pro rozšíření úložiště a nová vlajková loď běží s kapacitou baterie 3120 mAh, která je nabitá pomocí portů USB typu-C nebo kompatibilní bezdrátová nabíječka QI.

Mezitím Xperia XZ1 má mírně starší, ale stále vynikající platformu Qualcomm Snapdragon 835, podporovanou stejnou 4 GB RAM a 64 GB úložného prostoru. MicroSD je opět na palubě, ale kapacita baterie je o něco menší než nové zařízení na 2700 mAh.

Pokud jde o zvuk, Sony tvrdí, že XZ2 nabízí 20 % hlasitější reproduktory ve srovnání s XZ1, stejně jako jasnější a také zavedla něco, co se nazývá dynamický vibrační systém. Tento systém je schopen přidat vibrace ke všemu, co sledujete nebo hrajete, což je navrženo tak, aby se cítil více zapojený, takže teoreticky by měl být XZ2 lepší pro zábavu.

Xperia XZ1 obsahuje spoustu energie a nejnovější verzi Androidu, ale objemný design tohoto telefonu, malá baterie a nedostatek snímače otisků prstů způsobuje, že se rozhodně cítí datovaně.

Tom’s Guide Verdict

Xperia XZ1 obsahuje spoustu energie a nejnovější verzi Androidu, ale objemný design tohoto telefonu, malá baterie a nedostatek snímače otisků prstů způsobuje, že se rozhodně cítí datovaně.

Klady

 • Výkonný procesor
 • Sluchátkový jack
 • Již nabízí Android 8.0 Oreo
 • 3D Stvořitel je zábava

Nevýhody

 • – Žádný senzor otisku prstu v u.S. Modelka
 • – Datovaný design
 • – Uprostřed výdrže baterie ve srovnání s předními vlajkovými loděmi

Proč můžete věřit Tomovu průvodci?

Naši spisovatelé a editoři tráví hodiny analýzou a kontrolou produktů, služeb a aplikací, aby pomohli najít to, co je pro vás nejlepší. Zjistěte více o tom, jak testujeme, analyzujeme a hodnotíme.

Poznámka editorů: Tuto recenzi jsme aktualizovali na listopad. 20 Poznamenat, že Sony od té doby vyšla s telefony Xperia XZ2 a XZ3. Pokud hledáte kompaktnější telefon s obrazovkou přibližně ve stejné velikosti jako 5 Xperia XZ1.2-palcový displej, podívejte se na náš průvodce nejlepšími malými malými telefony, které jsou v současné době k dispozici.

V dnešní době často slyšíte sentiment, že většina chytrých telefonů vypadá příliš podobně. Ale nikdy byste si nemysleli nejnovější sortiment sérií Xperia XZ1 pro cokoli jiného na trhu. Společnost Sony se zvedla tam, kde to skončilo s rodinou Xperia XZ v roce 2016, vyhýbala se moderním designovým trendům a prvkům pro neaplikovaně ostrou, plochou desku vlajkové lodi, která udržuje zvony a píšťalky na minimum.

Cena XZ1 klesla od doby, kdy jsme původně zveřejnili tuto recenzi na začátku tohoto roku, protože Sony vyšla s novějšími vlajkovými loděmi, včetně jednoho-kompaktního-Xperia XZ2-že ve skutečnosti dáváme přednost XZ1, díky jeho modernějšímu designu a nadprůměrnému průměru životnost baterie.

Návrh: Je čas jej zapnout

Zatímco mnoho nových smartphonů se rozhodlo pro širší a téměř bez rámečku, Xperia XZ1 společnosti Sony se tento posun vzdoruje své výrazné obdélníkové formě a velkorysé rámy nad a pod displejem. Výsledkem je sluchátko, které se podobá zmenšené verzi starého tabletu Xperia Z4 z cesty v roce 2015, stejně jako generace minulých vlajkových lodí Sony.

The Venus Pink Xperia xz1 Testovali jsme opatření 5.8 x 2.9 x 0.3 palce, obsahuje odolný exteriér vyrobený z eloxovaného hliníku a je hodnocen odolný vůči vodě IP68. List Gorilla Glass 5 chrání obrazovku, ale mírně spadne na obvod, aby se zakřivil se zakřivenými stranami zařízení. Podél pravé strany telefonu najdete tlačítko zapuštěné napájení. charakteristický znak vlajkových lodí Sony. a také svazek, který je prostě příliš krátký a malý, aby vám pomohl rozeznat se od dolů. Alespoň horní okraj telefonu nese konektor pro sluchátka, něco zmizí z vlajkových lodí v těchto dnech.

Jedna ne tak malá věc na tomto tlačítku napájení: Na trzích mimo Spojené státy se tento klíč zdvojnásobí jako senzor otisku prstu. Sony opět deaktivovala tuto vrstvu zabezpečení pro.S. zákazníci. Ať už je důvod jakýkoli, bylo to neomluvitelné opomenutí v loňské řadě Xperia XZ, které se bohužel nezměnilo.

Xperia xz1 je také k dispozici v měsíční modré, teplé stříbrné a černé barvě. Zajímavé je, že Sony zbarvila sklo tak, aby odpovídalo odstínu hliníku na všech třech neblack modelech. Přáli bychom si, abychom to viděli častěji od společností jako Apple a Google, protože dává přední části zařízení nějakou přidanou osobnost.

XZ1 je širší než Galaxy S8 (5.9 x 2.7 x 0.3 palce) o 0.2 palce, takže pohodlné držení je obtížné, pokud máte malé ruce. S8 má větší obrazovku než XZ1, ale jiný poměr stran, takže se vyvíjí užší než Sonyho telefon.

Pokud se vám podaří namontovat XZ1 do kalhot. Můžete cítit úder z jednoho z ostrých okrajů telefonu, ale to nakonec záleží na tom, jak těsné jsou vaše kalhoty. (Žádný úsudek!) Volnější je na svetrech nebo bundách, že se v tomto impozantním sluchátku naprosto v pořádku.

Překvapivě je dlouhý rám Xperia poměrně lehký a přichází pouze v 5.4 unce. To je 1.O 4 unce lehčí než prémie Xperia XZ Sony (6.8 uncí) a vlasy lehčí než Galaxy S8 (5.5 uncí).

Displej: Hezký a docela datovaný

5.2palcový, 1080p LCD displej uvnitř Xperia XZ1 může znít nezanedbatelně na papíře, ale je to dost pěkný panel pro high-end sluchátko. Jen neočekávejte, že vás to odfoukne, jako by OLED obrazovky byly uvedeny na některých jeho konkurech.

Je pro Sony trochu divné, aby zůstala odhodlána k LCD displeji v chytrých telefonech, protože to dalo světu první televizi OLED přesně před deseti lety a pokračuje v jejich produkci dnes. Obrazovka HDR s podporou HDR XZ1 je barevná a svěží a stejně jako u jejích předchůdců můžete přizpůsobit režim zobrazení tohoto telefonu tak, aby získali více nebo méně nasycené odstíny. Ale XZ1 nemůže dodat široký poměr kontrastu a perfektní černochy, které oslňují uživatele Galaxy Note 8 nebo jsou tak jasné jako iPhone X.

XZ1 předvedl vrchol na celé obrazovce 477 nits, ve srovnání s 574 nits pro iPhone X. Telefon Sony pokrýval 158 procent barevného prostoru SRGB ve svém režimu zobrazení skladem a zaregistroval hodnocení barevného přesnosti Delta-E 0.36 (kde čísla blíže k 0 jsou lepší). Jedná se o naprosto uspokojivá čísla, ale s vířením zvěsti, že se Sony konečně připojí k řadám Apple, Samsung, LG a Google a hodí se na OLED displej na svých vlajkových lodích v roce 2018, obrazovka XZ1 se stále cítí jako nejlepší ze staré technologie, spíše než Kam vede průmysl.

Kamera: solidní, ale ne ohromující

Zatímco jiní výrobci telefonů přijali dávat svým zařízením dvě čočky, Sony zasekla jedinou kamerou na zadní straně Xperia XZ1. Je to senzor 19-megapixelu s f/2.0 pouze stabilizace clony a elektronického obrazu. Žádné optické zde. Pro selfies má k dispozici střelce orientovaná na 13 mp.

sony, xperia, recenze

Aplikace kamery Xperia XZ1 není nabitá s oboustrannou střelbou a speciálními funkcemi, což je ve skutečnosti úlevou poté, co zažila příliš přeplněná rozhraní konkurenčních vlajkových lodí. Oceňujeme také, že Sony nadále zahrnuje vyhrazený hardwarový klíč pro závěrku, pro ty, kteří dávají přednost přesnosti a hmatové zpětné vazbě fyzického tlačítka. Někteří uživatelé však mohou bědovat nad nedostatkem portrétního režimu, jak se nachází na mnoha nejnovějších telefonech prémiových.

Vezmeme naši jednotku venku spolu s 12-MP Galaxy S8 pro některé srovnávací výstřely, viděli jsme, že oba telefony vynikaly v různých ohledech. V tomto prvním výstřelu, uvnitř okna osvětlené kavárny na svižném, ale slunečném odpoledne, měl XZ1 těžký reining v intenzivním světle padající z průčelí. Telefon však zpracoval zbytek rámu lépe než zařízení Samsung, s jeho dim expozicí a zrnitými, fuzzy detaily. Vyvážení bílé bílé Xperia se také zdála neutrálnější.

Otočením na detailní položku na některé položky na prodej jsem zjistil, že XZ1 si vyžádal stmívač, hlučnější výstřel a nedokázal kompenzovat špatně osvětlené podmínky. Galaxy S8 nesl mírně teplejší barvy a lépe odhalila celou scénu. A jeho užší pohled z pohledu na zkreslení okrajů rámu úplně významně.

Vstoupil jsem mimo kavárnu, setkal jsem se s touto pozdně odpolední scénou, která byla náročná pro oba telefony, hlavně kvůli tomu, že se sluneční světlo zlomilo zpoza domu vlevo. XZ1 si udržoval svůj chladnější odstín a ty extra megapixely rozhodně pomohly telefonu vytáhnout více detailů dolů směrem k obzoru. Ale velký pohled také zakazoval většinu konečného výsledku. Mezitím se výstřel Galaxy S8 ukázal jako celkově trochu tmavší, zejména ve stínu, jak je vidět na verandě modrého domu a květináče na rohu ulice.

Konečně, širokoúhlý selfie Cam Xperia, vydal jasný portrét, který jemně namaloval modrý gradient oblohy způsobem 8-megapixelového střelce Galaxy S8, i když fotka Sony mohla být jasnější.

Videografy mohou ocenit funkci, kterou Sony přinesla z prémie Xperia XZ. Stejně jako tento telefon může XZ1 natočit video s motivem super-motion při 960 snímcích za sekundu a rozlišení 720p, mnohem plynulejší než režim 240-fps v iPhone 8 a x.

Zachycení videa při této rychlosti je bez námahy: jednoduše klepněte na tlačítko při nahrávání videa, abyste se zdokonalili v konkrétním okamžiku. Jen se ujistěte, že střílíte venku nebo v dobře osvětleném prostředí, protože tento režim skutečně odmítá jas z krmiva kamery. Je to prospěšná funkce, ale užitečná pouze ve scénách s velkým pohybem.

Představení: Jeden z nejrychlejších Androidu

Xperia XZ1 obsahuje vysoce výkonný procesor Snapdragon 835 Qualcomm, aby soutěžil s dalšími aktuálními vlajkovými loděmi Android. XZ1 nevykazoval žádné náznaky zpoždění, když vložíme tento mocný čip, abychom používali procházení webu, streamování videa a přehrávání našich oblíbených her.

V testu GeekBench 4 pro celkový výkon systému XZ1 skóroval neuvěřitelných 6 506, čímž překonal Galaxy S8 (6 295), Google Pixel 2 (6 282) a Xperia XZ Premium (6,206). OnePlus 5T získala mírně vyšší známku 6 674, i když naše jednotka OnePlus Review se v tomto skóre vytáhla 8 GB RAM. Je docela působivé, že XZ1 byl schopen zařadit na druhé místo s polovinou paměti.

Výkon pro prohlížení webového prohlížeče Xperia není nejrychlejší a zaznamenává 65.70 v našem Jetstream 1.1 test JavaScript. Oba Galaxy S8 (70.26) a XZ Premium (70.04) Získal rychlejší skóre, i když XZ1 fungoval o něco lépe než OnePlus 5T (62.08).

Přesto v našem testu na editaci videa dominoval nejnovější telefon společnosti Sony a převedl 2minutový 4K videoklip na 1080p pomocí aplikace Adobe Premiere Clip App App. XZ1 zpracoval soubor za 2 minuty a 55 sekund, který je ve skutečnosti mrtvý i s Pixel 2.

Pokud jde o grafiku, XZ1 skóroval 38 730 v 3Dmark Ice Storm Unlimited Test, což dokázal, že tento telefon dokáže zvládnout jednodušší hry, jako je epizoda a Futurama: Worlds of Tomorrow a více náročnější tituly, jako je moderní Combat 5.

Baterie: Podívejte se jinde pro dlouhověkost

Xperia XZ1 sportovní baterie 2 700 mah, která podporuje Qualcomm’s Quick Charge 3.0, dobré pro uživatele, kteří nechtějí dlouho čekat, až se svůj telefon znovu oblíbí. Baterie Xperia je také vybavena technologií Adaptivní nabíjení Qnovo pro prodloužení životnosti zařízení (na rozdíl od iPhone Apple) a inteligentní výdrž, která deaktivuje neesenciální aplikace, když baterie snižuje na 15 procent nebo nižší.

Navzdory tomuto všem telefon trval 9 hodin a 45 minut v testu Tom’s Guide Battery, který se skládá z nepřetržitého surfování na webu přes síť LTE T-Mobile. I když toto představení je v souladu s průměrným výsledkem chytrých telefonů, nesrovnává se s časy z jiných vlajkových telefonů Android, jako je Galaxy S8 (10:39), Google Pixel 2 (11:07) a OnePlus 5T (11 (11 (11 (11 (11 : 22), všechny nese větší baterie. Přesto se čas XZ1 zlepšil o době svého dražšího staršího sourozence, Xperia XZ Premium, o 23 minut (9:22).

Software: Oreo, s několika vylepšeními

Může se zdát jako stolní sázky spustit telefon s nejnovější verzí Androidu na palubě, ale stává se to méně často, než byste doufali. Z tohoto důvodu to musíme předat Sony pro uvolnění Xperia XZ1 s Androidem 8.0 Oreo, spíše než slibovat aktualizaci k neurčenému budoucnosti, jak to udělala ohromující většina výrobců telefonů.

Nezapomeňte, že to není úplně oreo ve své skladové podobě. Společnost Sony zahrnula svůj vlastní spouštěč, který vám umožňuje rozšířit mřížku aplikací na domovské obrazovce, změnit animace přechodu, které se objevují mezi stránkami a dokonce upravit velikost ikony. XZ1 také zahrnuje skladové aplikace Sony, jako je album, hudba, video, skica a Xperia Lounge, z nichž druhá funguje jako kolekce her, médií, témat atd. Dokonce i nabídka nastavení je prostě jemně odlišná.

Rozhodně to není tolik odchodu z OS Google, jak najdete v silně přizpůsobených rozhraních LG nebo Huawei. Ale stále to vypadá jako změna kvůli změně, nemluvě o tom, že rozhraní vypadá také docela datované. Stejně jako jeho vnější estetika, uživatelské rozhraní Xperia zůstalo za poslední tři roky téměř stejné.

Jedna speciální funkce, kterou nikde jinde nenajdete, je 3D tvůrce společnosti Sony.

Tato aplikace používá zadní kameru XZ1 ke skenování ploch, potravin a předmětů, které pak lze umístit na fotografie a videa jako AR modely nebo dokonce 3D vytištěné, pokud máte vhodný hardware nebo přístup k 3D tiskové službě.

V praxi je 3D tvůrce zasažen nebo slečno. Pomalu posouvání kamery kolem stacionárního objektu pro model je mnohem, mnohem těžší, než to zní, zejména když je dotyčný objekt extrémně velký nebo malý a prostor je těsný. Ale když to funguje, účinek je veselý a téměř magický. Aplikace vás nasměruje, abyste nejprve prohledali hlavu osoby, kterou jsem rychle zjistil, že je nejjednodušší skenovat; Vycpaná zvířata a modelová auta se ukázala jako podstatně obtížnější. Rychle vám dojdou věci, které máte co do činění s texturovanou polygonální poprsí svého nejlepšího přítele, ale poprvé to bude výbuch.

Sečteno a podtrženo

Neexistuje žádná vlajková loď Android jako nejnovější Sony, ale v tomto případě to není zvlášť dobrá věc. Musíte potvrdit podporu zpracování a podpory Oreo Xperia, ale kromě toho konkurence jednoduše nabízí více.

Samsung Galaxy S8 spravuje větší obrazovku OLED a formulář, který se jednou rukou snáze používá. Google Pixel 2 XL je každý kousek stejně rychle jako XZ1, ale sportovní výdrž baterie a pravděpodobně nejlepší kamera v jakémkoli smartphonu dnes (alespoň jakýkoli telefon, který nepochází z Cupertina). OnePlus 5T slibuje více RAM, druhou čočku a další pozoruhodné výhody za stovky dolarů. A samozřejmě všechny tři z těchto telefonů mají senzory otisků prstů.

Over, kroky, které Sony vytvořila, nejsou pro průměrného uživatele relevantní. Pomalující video nahrávání a 3D tvůrce jsou zábavné a technologicky vzrušující, ale jsou to v srdci novinky. Kde se to počítá, Xperia XZ1 je jednoduše překonána.

Kredit: Shaun Lucas/Tom’s Guide

| Denial of responsibility | Contacts |RSS