Sony Xperia XZ2 Compact Review: Dobrý telefon, špatný obchod. Sony Xperia XZ2

Sony Xperia xz2 recenze

Sony Xperia XZ2 označuje posun s čerstvým novým zakřiveným designem od Sony. Tento telefon je spuštěn v Barceloně během MWC 2018, nyní je k dispozici v U.S, a má několik triků do rukávů. Má silné možnosti nahrávání videa, včetně pomalého pohybu 960 fps v 1080p a je to první telefon na světě, který nahrává ve 4K HDR. Přední reproduktory byly zahrnuty, aby poskytly silný zvuk během multimediálních aktivit a nový dynamický vibrační systém by měl zážitek poskytnout zvláštní rozměr.

Sony xperia xz2 rychlé specifikace

 • 5.7 ”IPS LCD displej (2160 × 1080)
 • 19 fotoaparát, f/2 clona
 • Platforma Qualcomm Snapdragon 845 4 RAM, 64 GB úložného microSD (400 GB max)
 • 3180 kapacita baterie mAh
 • Android 8.0

Pozice na trhu

Sony Xperia XZ2 byla propuštěna dne 2018-02-01 a původně byla zaměřena na špičkový trh. V době publikování byla Xperia XZ2 cena za 710 USD. I když byl tento produkt vytvořen pro řešení špičkového trhu, mějte na paměti, že mnoho produktů změní umístění, jak se jejich cena v průběhu času vyvíjí.

S náklady jako primární kritéria jsme našli výběr vhodných konkurentů, které použijeme k posouzení toho, jak se Sony Xperia XZ2 hodí do své bezprostřední krajiny smartphonu: Samsung Galaxy S9 (nejčastěji citovaný konkurent vyhlídkovými kupujícími ~ 715 USD), LG) G7 Thinq (~ 750 USD), Huawei P20 Pro (~ 840 USD), Google Pixel 2 XL (~ 820 USD)

Průmyslový design

Nová část průmyslového designu společnosti Sony s předchozím designem Boxy (viz Xperia XZ Premium) pro měkký, zakřivený zpět. Předchozí design se mi moc líbil. Vypadalo to čistě a dalo Sony telefony velmi výrazný styl, který byl vysoce rozpoznatelný. Možná to mohla být i hit bez rámečku. Nový design je objektivně mnohem rigidnější a zdá se robustnější.

Ale je možné, že Sony provedla tržní studie a uvědomila si, že lidé dávají přednost křivým telefonům. Víme, že telefony s dvojím sklem (přední/zadní) mají tendenci být úspěšnější. Jako taková je Sony Xperia XZ2 sendvič mezi dvěma vrstvami gorilského skla, což je vysoce poškrábaná (škrábance) temperované sklo.

Všechna tlačítka jsou na pravé straně, s tlačítkem navíc: Xperia telefony jsou často zařízení orientovaná na kameru. Vzadu, u.Verze S konečně získá senzor otisku prstu (z právních důvodů nemohla společnost Sony tuto techniku ​​v Americe použít).

Čtečka otisků prstů je umístěna blíže ke středu těla telefonu, což by mohlo být pro některé uživatele dezorientující. Zjistil jsem však, že není tak těžké se přizpůsobit, protože víte, kam se zaměřit: mrtvý ve středu. V každém případě je to stále lepší než zvláštní umístění senzoru otisků prstů Galaxy S8.

„Nový design je objektivně mnohem rigidnější a zdá se robustnější“

Tento smartphone se cítí velmi pohodlně v ruce, protože má šířku 72 mm pro tloušťku přibližně 0.44 palců. Pro informaci je to založeno na ruce střední velikosti (US M rukavice). Na základě toho můžete zkusit extrapolaci. Hmotnost 198 gramů (6.98 oz) z něj dělá docela těžký smartphone, který je o 9% až 18% těžší než výše uvedené konkurenti.

Hmotnost pochází z odolného designu telefonu. Je to zdaleka největší a nejtěžší telefon naší řady. Je o 29% těžší než Galaxy S9 a 21% těžší než pixel 2 xl, což není samotný malý telefon.

Navzdory své velikosti neexistují žádné 3.5mm zvukový konektor. kontroverzní tah. Je to proto, že Sony se domnívá, že jeho nedostatek je nedílnou součástí jazyka designu pro letošní Xperia XZ2.

Sony také cituje trend ukazující, že bezdrátová sluchátka jsou budoucnost, potenciálně hi-res zvuková sluchátka. Necháme vás, abyste se rozhodli, zda je to problém pro váš konkrétní případ použití, ale alespoň existuje USB-C až 3.5 mm adaptér v krabici.

Sklo je hladší a lesklejší materiál, který rozdává „prémiovou auru“, kterou kovové telefony někdy nemají. To platí jak pro vizuální i hmatovou stanovisko. Kromě peněz je cena za takový design rizikem poškození, ke kterému může dojít, pokud je zařízení upuštěno na tvrdém povrchu. Bez ohledu na to, lidé stále dávají přednost těmto materiálům, protože jsou tak krásné. Sluchátka lze chránit pouze případem.

Tento design sluchátka obsahuje vynikající výkon ve vztahu k jeho velikosti. Z jiného hlediska je množství kapacity baterie, kterou uživatel má k dispozici. Poměr obrazovky k tělu 76.1% je také celkově docela dobré, ale ostatní mají poměr, který je téměř v polovině 80%.

Trvanlivost

Analýza, jak byl smartphone postaven, odhadujeme, že riziko rozbití během kapky na tvrdém povrchu je pravděpodobné. Můžete se obrátit na náš podrobný článek o tom, jak by mohly být telefony konstruovány, abyste se vyhnuli rozbití na kapkách :: Jak byl LG V20 navržen tak, aby přežil kapky. Mimochodem, křivá povaha telefonu a jeho extrémně hladký povrch způsobuje, že je náchylný pomalu, pokud je nejmenší svah. Buďte opatrní, pokud jej položíte na okraj konferenčního stolku.

Tento nový telefon Xperia se zdá být znatelně rigidnější než poslední generace, která má dobře pro svou obecnou trvanlivost a odolnost. Smartphone Xperia XZ2 má IP hodnocení IP, což znamená, že je do určité míry chráněn před prachem a/nebo vodou. Zde je to, co znamená hodnocení IP68:

 • Prach pevný, žádný prach nemůže proniknout.
 • Až 3 metrů ponoření vodoofing.
 • V některých případech hydroizolace znamená, že „nějaká“ voda může proniknout, ale bez poškození zařízení

Xperia xz2 neobdržela u.S Certifikace vojenského MIL-STD 810G. Odkaz můžete zkontrolovat vlevo a zobrazit všechny podrobnosti, ale MIL-STD 810G je řada testu používaných ke kontrole, že zařízení mohou přežít některé šoky a vibrace.

Duální přední reproduktor

Xperia XZ2 má vpředu výkonný systém se dvěma reproduktory, který je dostatečně výkonný, aby nahradil základní malý externí reproduktor BT, a je skvělý pro konferenční hovory nebo jen sledování filmu na stole. Silné, to je, ale máme ještě silnější telefony, které jsou v tom znatelně lepší: LG G7 Thinq, S9 a HTC U12.

Kvalita displeje xperia xz2

Nastavení displeje a barev Xperia XZ2 jsou vynikající. Z krabice jsme jej nastavili na jas ~ 500 nits a porovnali ji s nejlepším: Displej Galaxy S9. Vyvážení barev a hladiny bílé byly velmi příjemné.

Sony používá pro patentovanou technologii k vyladění barev a ukazuje se. Obrázek se zdá být na Sony jasnější a to vyvolává dojem zvýšené ostrosti. To nemluví se skutečným výkonem obrazovky, ale je to spíše umělecký dotek, který přidává hodnotu.

LCD obrazovka Xperia XZ2 je o něco lepší než HTC12 za vlasy, ale oba jsou vynikající v jejich LCD kategorii. Pro černé úrovně, OLED obrazovka S9 snadno vyhrává, stejně tak by většina OLED displeje.

Zobrazit technickou analýzu

Displej Xperia XZ2 používá LCD panel IPS. Technologie IPS/PLS LCD vyrobená LCD displeje dosáhnou další úrovně, nejprve na mobilu, pak všude jinde. IPS/PLS může vykreslit více barev než normální LCD, s vyšší nasycením barev a širšími úhly pohledu.

Jas displeje IS 719 nits je působivý. Obecně platí, že vyšší jas je užitečný pro sledování obsahu obrazovky za slunečný den (nebo jasné prostředí). Vyšší jas je zodpovědný za lepší kvalitu obrazu ve velmi běžných situacích.

Usnesení z roku 1920 × 1080 by bylo považováno za absolutně vysoké, ale ve srovnání s konkurencí by to bylo pod průměrem. V tomto cenovém rozpětí OEM obecně jde o vyšší rozlišení a vyšší hustotu pixelů (424 ppi zde, oproti 563 PPI pro LG G7 Thinq). Xperia XZ2 přešla z 16: 9 na širší poměr stran 18: 9, aby sledovala obecný trend, ale konkurenti jsou stále o něco dopředu s menšími rámečky a dokonce i duálními předními reproduktory někdy někdy.

Společnost Sony nekomunikuje o tom, jak je jeho panel přesný, ale víme, že byl pro HDR hodnocen díky své 10bitové na pixelové panel a BT.Doporučení 2020. Je kompatibilní s standardem HDR HDR SONY ANY HDRY, který jsme v Japonsku pokryli v minulosti. Nemusí mít obrazovku jasu nebo nejtemnější černochy, ale Sony Xperia XZ2 přináší velmi dobrou reprodukci barev a může využít nedávného obsahu HDR.

V rámci rozsahu displejů IPS LCD stále existují určité rozdíly, ale obecně jsou IPS/PLS mnohem lepší než základní LCD displeje. LCD a IPS/PLS LCD však nejsou tak technologicky nervózní jako OLED panely, které mají ještě lepší kontrastní poměr a nasycení barev.

I když je možné vytvářet vynikající LCD displeje, které fungují na téměř rovnoměrné úrovni k některým OLED, tyto LCD obrazovky by měly být považovány za výjimky a nemusí mít žádné z běžných výhod spojených s LCD (vs. OLED). Můžete si přečíst náš kompletní LCD vs. OLED článek se dozvědět více. Ve skutečném světě je nejviditelnějším rozdílem s OLED úroveň černé, což je o tom, jak hluboká černá barva může být. OLED je perfektní černou, LCD ne.

Xperia xz2 fotoaparát

Sony doposud odolávala skákání do nastavení multi kamery vzadu. Není to hrozná věc, zvláště pokud vás příliš přitahují účinky, jako jsou schopnosti bokeh nebo přiblížení. Pokud ano, oh dobře, mnoho dalších telefonů má bokeh možnosti. Pro pravidelnou fotografii, která je ohromující

Většina výstřelů, většina lidí to nebude moci říct. To však vytáhne sluchátko Sony zpět z přední hrany telefonu.

Kvalita a zkušenost s fotografiemi

Celkově jsme zjistili, že fotoaparát Sony Xperia XZ2 je opravdu dobrý v manipulaci a vykreslování barev, ať už je to v jasném světle, nízkém světle, fotografii nebo videu. Barvy vycházejí na rozmotatelné a pozoruhodně živé (ale ne příliš mnoho) a obecná kvalita barev Toto je opravdu výrazná funkce společnosti Sony, pravděpodobně díky jeho proprietárnímu softwaru.

Pro venkovní test jsme vzali několik telefonů, včetně Galaxy S9, Huawei P20 Pro, OnePlus 6 a několik dalších, ale pokud existují zvláštní podrobnosti, většinou používáme S9 jako odkaz, protože mnoho lidí se může vztahovat, protože mnoho lidí se může vztahovat, protože mnoho lidí se může vztahovat, protože mnoho lidí se může vztahovat, protože mnoho lidí se může vztahovat, protože mnoho lidí se může vztahovat, protože mnoho lidí se může vztahovat, protože se s nimi může vztahovat to. Při normálním použití je Xperia XZ2 vynikajícím vyzývačem Galaxy S9, protože obě kamery mohou přinést podobné výsledky fotografií, ale v recenzi budeme tlačit věci, abychom zdůraznili rozdíly.

Xperia XZ2 je vynikajícím vyzývatelem Galaxy S9″

Obrázky denního světla jsou obecně vynikající a obecná rovnováha a kvalita Xperia XZ2 jsou téměř totožné s Galaxy S9. Všimněte si, že většina špičkových telefonů má tendenci se opravdu dobře hodit, protože se jedná o nejmírnější testovací podmínky, kde očekáváte, že věci půjdou dobře.

sony, xperia, compact, review, dobrý

Musíte se blíže podívat na obrázek a začít vidět malé rozdíly: fotoaparát Sony má trochu více podrobností, díky vyššímu počtu megapixelů, který se může ukázat v jasných scénách. S9 však má lepší/silnější snížení hluku a má to, co si někteří lidé mohou myslet, že je čistší obraz.

Z nějakého důvodu má S9 také ostřejší detaily mimo bod zaostření (obecně se zaměřuji na střed obrázku). Nejsem si jistý, jak to je, ale můžete vidět, jestli to hledáte.

Nahoře: Sonyho přirozený styl fotografií vedle Samsung silnější zpracování obrazu

V dalším výstřelu můžeme najít podobnosti. Oba obrázky jsou opět velmi podobné (mínus mírné nastavení expozice ve prospěch Sony), ale při bližším inspekci je fotka Sony o něco hlučnější než snímek Samsung. Na této fotografii vám mohu přesně ukázat, jak Samsung zvyšuje ostrost kolem elektrických vodičů, protože filtr vytváří „halo“ světle modré, které neexistuje jinak (podívejte se na modré halo kolem kabelů).

Ve výstřelu 2x zoomu má Galaxy S9 viditelnou výhodu, protože je vyhrazena teleobjektivem. Není toho moc, co by mohla Sony udělat, i když senzor 19 megapixelů pomáhá s detailem za denního světla. Pokud jde o zoom, optický zoom vždy vyhraje.

Nad fotkou Sony Xperia XZ2, 2x Zoom

V situaci s vysokým kontrastem, která vyžaduje HDR, jsou oba telefony blízké, s mírnou výhodou pro Galaxy S9 pro expozici (garážová dveře a zelené) a detaily v listech stromu. Shot Sony je čistší kolem horní levé roh, kde se zdá, že kamera S9 trochu srozumite.

Výkon s nízkým osvětlením

V náročném prostředí s nízkým osvětlením funguje Xperia XZ2 velmi dobře, s vynikajícími barvami na par nebo o něco živější než Galaxy S9. To znamená, že S9 vyjde ostřejší a méně hlučný, pokud se trochu přiblížíte. Při pohledu na nastavení fotoaparátu pro tento výstřel má úplný smysl. Technicky měl XZ2 všechny důvody být mírně rozmazanější (rozšířenější expozice) a více hluku (vyšší ISO)

 • S9: f/1.5, 1/10 SEC Expozice a ISO-800
 • Xz2: f/2.0, 1/08 SEC doba expozice a ISO-1600

V rámci městského panoráma, jednoho z nejtěžších pro jakoukoli kameru, najdeme spoustu stejných věcí, kromě toho, že vytvoření společnosti Sony o barvě města je mnohem živější a přijatelnější. Zatímco S9 získává lepší detaily a složení HDR v popředí (viz strom vlevo), celková fotografie je lepší na Xperia xz2, která získává lepší ostrost, kontrast a barvy na samotné městské linii, což je hlavní předmět.

Všimněte si, že s přísnou plodinou 500 px se plodina Xperia XZ2 bude zdát více „zvětšení“, protože má vyšší rozlišení. Efektivně získáte trochu více podrobností.

Kvalita videa: Výborný nahrávání 4K HDR

V 1080p/60 je video výkon společnosti Sony Xperia XZ2 vynikající, protože se zdá, že kromě řazení 2D obrazu používá rotační stabilizaci. K nahrávání videa jsme použili soupravu duálního telefonu na Xperia XZ2 a S9. V našich zkušebních klipech jsme upřednostňovali způsob, jakým stabilizace XZ2 vypadala, když jsme chodili. Překvapilo mě, když jsem si všiml, že video S9 1080P60 vypadalo rozumně ostřejší a nejsem si jistý, proč to bude. Může to být filtr, ale věci se nezdály nepřirozené.

Xperia xz2 by zářilo ve 4k HDR. Při náhodném nahrávání není rozdíl okamžitě patrný, dokud se nedostanete do nějaké extrémní kontrastní situace, jako je například slunce (nebo nějaký opravdu jasný zdroj světla) svítící směrem k fotoaparátu. Video non-HDR přinese extrémní černé oblasti, protože se kamera přizpůsobí intenzitě oslepujícího slunce.

Ale ve videu HDR může kamera zvládnout náhlý jas a stále si uchovávat nějaké detaily. To se cítí a vypadá mnohem přirozeněji. Tentokrát jsem šel pod stromem a vzhlédl ke slunci, ale situace, jako jsou západy slunce, nebo s lehkým zářením vozidel, mohou být scény, kde HDR svítí.

Všimněte si, že XZ2 vždy zaznamenává 4k v režimu HDR, což jej omezuje na 30 snímků za sekundu kvůli intenzivním výpočtům. Jiné telefony mohou dosáhnout 4 k 60 fps, protože v HDR nezaznamenávají.

Hardwarová analýza kamery

V Xperia XZ2, otvor zadní kamery f/2.0 je „v pořádku“, ale velikost senzoru 32.8 mm2 by bylo považováno za extrémně velké (pro smartphone). Člověk může kompenzovat druhého, ale nakonec by bylo skvělé, kdyby oba byli vynikající.

Počet megapixelů 19 megapixelů by neměl být vždy používán jako výchozí indikátor kvality fotografií. Za slunečného dne nebo ve velmi jasných světelných situacích může být megapixel užitečnou metrikou pro fotografický detail a ostrost. Například za slunečného dne může krajina s vyšším počtem megapixelů zobrazit jemnější detaily. Mezi 12 MP, 16 MP a 21 MP Rozdíly v malých detailech mohou být docela patrné, pokud jsou vytištěny nebo prohlíženy na velkém a/nebo vysokém displeji.

V temných scénách však počet vysokých megapixelů neovlivňuje výsledek. Mějte na paměti, že je důležitá fyzická velikost každého pixelu senzoru. S vyšším počtem megapixelů může být nutné snížit pixely (sensely). Každý získává méně informací o světle a v tmavých scénách je někdy lepší pro celkovou kvalitu obrazu cítit více světla s méně (ale většími) smysly než opak. Je to rovnováha, kterou je třeba najít.

Fotoaparát Xperia XZ2 nemá na modulu primárního fotoaparátu optickou stabilizaci obrazu (OIS). Nedostatek podpory OIS sníží šance na vymyslení skvělých fotografií, zejména v matných situacích, které OIS pomáhá zlepšit čistotu obrazu a vyšší výkon s nízkým osvětlením kompenzací minutového pohybu rukou rukou. OIS je praktické nechat závěrku otevřenou déle, aby shromáždila více světla (dlouhodobější expozice). Optická a digitální stabilizace jsou naprosto odlišná, přičemž digitální stabilizace je vhodná pro zlepšení hladkosti nahrávání videa.

Sony má však pro účely nahrávání videa slušnou elektronickou stabilizaci obrazu (EIS). To sníží trhané pohyby, když chodíte a natáčíte zároveň. To znamená, že Sony poukazuje na to, že jeho stabilizace obrazu 5 osy je podporována pouze na rozlišení Full HD 30 FPS (1920 × 1080/30p). Společnost Sony nazývá svůj EIS uailshot s inteligentním aktivním režimem (stabilizace 5-osy)

„Sony vynalezla Mobile 960 FPS Super Slow Mo a zůstane před námi“

sony, xperia, compact, review, dobrý

Snad nejpůsobivější technický výkon Sony Xperia XZ2 je jeho 960fps super pomalý, zachycený v plném rozsahu 1080p. Sony vynalezla mobilní 960 fps super pomalé mo a zůstává před námi. Dalším hlavním telefonem je to Samsung Galaxy S9, ale dělá to tak na „Only“ 720p. To znamená, že si stále myslím, že vizuální mechanismus S9 založený na pohybu předmětu je lepší a doufám, že Sony v určitém okamžiku přidá něco takového. Sony má veškerou potřebnou technologii.

Automatické zaostření kamery Xperia XZ2 je založeno na technologii detekce fáze duálních pixelů. Snížení duálního pixelu AF (DPAF) je úžasný typ hardwaru detekce fáze. Má všechny výhody fázového detekujícího se z hlediska výkonu a účinnosti, ale má lepší pokrytí automatického zaostřování pixelů.

DPAF je umožněn rozdělením pixelů (sensely) na dva malé dílčí pixely. Porovnáním toho, co „vidí“ z poněkud odlišného hlediska, je možné vědět, zda je obrázek na tomto pixelu zaměřen (ve fázi) nebo ne (mimo fázi). Pokud se chcete dozvědět více. Dual-Pixel AF je v současné době nejlepším a nejrychlejším způsobem, jak provádět automatické zaostření na mobilu. Původně byl integrován na konkrétních špičkových kamerech DSLR.

Selfie kamera

Fotoaparát Sony Xperia XZ2 funguje docela dobře za denního světla, ale může se rychle dostat pod tlak v nízkém světle, protože jeho optika a senzor nejsou tak silné. V noci se tato přední kamera pokusí zvýšit ISO, aby kompenzovala malé množství přicházejícího světla, ale to zase vytvoří více hluku.

Podle našeho názoru je vrcholem fotoaparátu selfie jeho software pro stabilizaci videa EIS, díky kterému jsou videa potenciálně plynulejší než konkurenti, kteří tuto možnost nemají. Hlavní rozdíl s Galaxy S9 spočívá v tom, že kamera Sony používá celou scénu pro měření, zatímco Galaxy S9 má tendenci upřednostňovat střed obrazovky (vaše tvář). Sonyho volba může být lepší, pokud chcete ukázat okolí za vámi. Metoda S9 může být lepší, pokud je tvář hlavním předmětem.

Měli byste také vědět o možnosti chladné 3D obličeje společnosti Sony na Xperia XZ2. Během několika minut můžete zachytit velmi realistickou 3D verzi hlavy a sdílet ji online. Výsledek je docela ohromující a pravděpodobně to nejlepší, co jsme dosud viděli na telefonu. Ve skutečnosti to vypadá ještě lépe než podobný, který jsem udělal před lety na kolosálním zachycovacím soupravě ve 2K hrách.

Hardwarová analýza kamery

5 megapixelový selfie kamera je vybavena malým ~ 6.Senzor 5 sqmm. Přidejte k tomu clonu f/2.2 a není divu, že se dostane do potíží, protože se podmínky osvětlení zhoršují. Pro fotografie denního světla je to určitě dost dobré, ale mohlo by být napadeno podobně cenově dostupnými telefony s vyššími moduly fotoaparátu megapixelu (a velikosti senzoru) selfie.

Baterie Xperia XZ2

Kapacita baterie Xperia XZ2 je 3180 mAh, což je obecně velmi dobré, a to i v kategorii špičkových telefonů.

Životnost baterie je jednou z nejdůležitějších funkcí smartphonu. Klíčovým faktorem je samozřejmě kapacita baterie. zejména ve stejném ekosystému (Android, iOS nebo jiné). Životnost baterie může být ovlivněna spoustou faktorů, ale hlavními jsou centrální procesor aka SOC, displeje a bezdrátové rádia (širokopásmové připojení LTE, Wi-Fi, umístění buněčných věží a další). Je nemožné přesně odhadnout syntetickými testy, kolik vypouštění energie váš jedinečný životní styl vytvoří. Dvě věci jsou však bezpochyby vždy dobré:

Obecně není možné předpovídat realistickou výdrž baterie spuštěním syntetických benchmarků. Věci, jako je jas, jako je jas, (LTE/Wi-Fi) a vzdálenost pro přístupové body se příliš liší. Také kolik nainstalovaných aplikací a jejich aktivita je nepředvídatelná. Kapacita baterie je nejlepším indikátorem života baterie pro vaše použití.

Tento produkt nemá odnímatelnou baterii, která je dnes typická pro chytré telefony. Uzavřené baterie nelze vyjmout nebo snadno vyměnit, ale umožňují menší vzory a mírně větší velikost baterie v rámci stejného designu produktu. Sony Xperia XZ2 má integrovanou schopnost bezdrátového nabíjení.

Toto sluchátko má relativně standardní rozlišení obrazovky. Ačkoli to může být nevýhoda z perspektivy kvality displeje, mít méně pixelů pro výpočet je dobrá věc pro výdrž baterie.

S nabíječkou součástí krabice se telefon účtuje rychlostí 29 mAh/MN, což je znatelně pomalejší než typické 50 mAh/MN (85%) pro jiné telefony ve stejné kategorii. Je to proto, že se zdá, že výchozí nabíječka není schopna využít nejrychlejší režimy nabíjení. Se samostatným nabíječkou rychlého náboje by mohla rychlost zvýšit na ~ 45 mAh/MN, jako ostatní telefony ve stejném cenovém rozsahu.

Aby se zlepšila cyklus životnosti baterie (kolik let předtím, než již nebude mít dostatek nabití), Sony používá technologii Qnovo na tomto sluchátku. Neustálým sledováním chemického stavu baterie se říká, že tato technologie je schopna ji nabíjet. bez zdůraznění baterie stejně jako klasické metody. Tato technologie může také pracovat v ruce s technikami rychlého nabití.

Xperia xz2 rychlost

Tento hlavní procesor je Qualcomm Snapdragon 845 (8 jádra, 2.7 GHz), který má přístup k 4 GB paměti (RAM). Toto je nejvýkonnější procesor, který je k dispozici pro telefony Android, a můžete sledovat odkaz a přečíst si všechny podrobnosti o něm.

Množství RAM je důležité pro více úkolů nebo pro mnoho aplikací/služeb v telefonu. Když je paměť těsná, může se telefon stát pomalým, pokud má operační systém místo toho číst/psát z pomalejšího úložiště Flash. To byl jeden z významných rozdílů mezi nízkými a vysokými úrovněmi telefonů, ale tato linie je nyní rozmazaná.

Než se zaměříte na grafy, je důležité si uvědomit, že většina testů jsou pouze volné ukazatele, obvykle pro výkon systému nebo grafiky. Je možné vidět ostré mezery v oblasti výkonu mezi různými třídami sluchání (vstupní úroveň, střední třída vs. high-end), ale je mnohem obtížnější tak učinit v rámci mužů stejné třídy. Samotné měřítka by neměla vést k rozhodnutí o nákupu chytrých telefonů. Chcete.li se dozvědět více, přečtěte si naše benchmarky důležité? článek.

Čísla herních výkonů (GFXBench) se vztahují hlavně na těžké aplikace pomocí 3D grafiky. Příležitostné aplikace, jako jsou hádanky a 2D hry, nevyžadují tento druh síly a mohou běžet téměř na jakémkoli moderním sluchátku.

Jak vidíte, Sony Xperia XZ2 funguje přesně tak, jak by se dalo očekávat od smartphonu Snapdragon 845. Občas svítí s extrémně vysokou šířkou pásma nebo mírně pokročilejším výkonem syntetického procesoru. Více systémových benchmarků však ukazuje, že je na srovnatelné úrovni s jinými telefony běžícími na stejném systému.

Bezdrátový širokopásmový výkon

Výkon bezdrátových sítí (3G/4G) se často považuje za rychlosti stahování/uploadu na vrcholu, ale je to průměrná rychlost, která se počítá. V těchto dnech je 4G/LTE primární síť zájmu, ale 5G se blíží. Čím vyšší je teoretický výkon LTE a tím lepší je průměrný skutečný zážitek. Bezdrátové nosiče mají také lepší a efektivnější bezdrátové sítě pro optimalizaci svých vlastních nákladů.

Xperia XZ2 má modem CAT18. Tato úroveň výkonu je na špičce toho, co dnes může komunikace LTE dělat. Všimněte si, že ne všechny sluchátka Snapdragon 845 implementují nejvyšší kategorii LTE, takže by to mohla být výhoda, protože novější standardy LTE mají tendenci lépe se v oblastech, kde jsou sítě špinavé.

Úložný prostor

64 GB interního úložiště stačí pro většinu uživatelů. Pokud potřebujete více paměti, můžete přidat microSD kartu (400 GB Max. dnes) ukládat fotografie a filmy. Pokud plánujete nahrávat filmy, nezapomeňte získat nejrychlejší možný typ microSD.

Sony je také jedním z vzácných OEM pro připojení svého telefonu přes USB 3.1 Gen1 (5 Gbps), což je mnohem rychlejší než USB 2.0 nebo dokonce 3.0 používané mnoha dalšími telefony. To je zvláště užitečné, pokud zkopírujete velké soubory do az počítače, jako jsou… 4K HDR filmy.

Závěr

Sony Xperia XZ2 je dobře vypadající telefon, který je dobře postaven. Ve skutečnosti Sony vyšla ze své zóny pohodlí, aby v posledních letech vytvořila nejlepší telefon (existuje také masivnější prémie XZ2). Xperia XZ2 zachycuje sérii Spirit XZ, protože se jedná o multimediální powerhouse, která posouvá určité hranice dále než kterékoli jiné telefony.

Je to první telefon, který umožňuje nahrávání 4K HDR zachytit skvělé video v extrémním kontrastním situacích a nabízí také velmi dobrý zážitek z obrazu a zvuku. Rovněž umožňuje zachytit v extrémních 1080p 960fps zpomalení. Fotoaparát Sony používá méně následného zpracování a nabízí fotografování „přirozenější“ vzhled než mnoho jiných špičkových telefonů.

Konkurenční krajina není snadné navigovat pro Xperia XZ2. Je pravda, že existují i ​​jiné telefony, které jsou stejně rychlé, ale menší nebo s pokročilejším procesem průmyslového designu. Možná mají ostatní více kapacity baterie nebo displeje s vyšším rozlišením. XZ2 nemusí být „bez přezdívky“, ale je těžké najít špičkový telefon, který je dnes takový věc. Alespoň má několik jasných diferenciace, která může být jen to, co hledáte.

Většina potenciálních nevýhod Xperia XZ2 souvisí s osobními preferencemi (velikost, hmotnost, design), takže to necháme zvážit tento aspekt. Technologicky je telefon velmi silný.

Sony Xperia XZ2 Compact Review: Dobrý telefon, špatný obchod

Compact Sony Xperia XZ2 vezme pravidelné Xperia XZ2 a zmenšuje jej na menší tvarový faktor s několika kompromisy. Toto je kompaktní recenze Sony Xperia XZ2.

Sony XZ2 Compact

Hlavní přitažlivost kompaktních série smartphonů společnosti Sony byla vždy vlajkovým specifikací v malém tvarovém faktoru, ale nepřichází bez ceny. Na 599.99 Kompakt Xperia XZ2 je drahý a pokud si velmi ceníte její kompaktní povahy, nestojí to za nákup.

Co se nám líbí

Podpora snímače otisků prstů v U.S.

Sony XZ2 Compact

Hlavní přitažlivost kompaktních série smartphonů společnosti Sony byla vždy vlajkovým specifikací v malém tvarovém faktoru, ale nepřichází bez ceny. Na 599.99 Kompakt Xperia XZ2 je drahý a pokud si velmi ceníte její kompaktní povahy, nestojí to za nákup.

Kompaktní série společnosti Sony Xperia se vždy zaměřila na přinášení vlajkových lodí v menších, snadnějších formách. Bere to hlavní vlajkovou loď Sony a zmenšuje ji bez mnoha kompromisů. Kompakt Xperia XZ2 je nejnovější nabídkou linky. Co Sony udržuje neporušené od standardního Xperia xz2? Co se liší? Pojďme to zjistit v této kompaktní recenzi Sony Xperia XZ2.

Design

Plastová záda se necítí tak elegantní jako sklo zadní části standardního Xperia XZ2.

Snad největším a nejviditelnějším rozdílem od standardního Sony Xperia XZ2 k kompaktnímu kompaktu Sony Xperia XZ2 je výběr materiálů sestavení. Kompakt XZ2 si zachovává stejný zakřivený obdélníkový tvar a kovový rám XZ2, ale místo skla používá plastový záda namísto skla. Necítí se tak elegantní jako sklo zadní části standardního Sony Xperia XZ2, ale to neznamená, že kvalita budování kompaktu byla ohrožena. Je to velmi robustní a mám rád záda matný vzhled. je to atraktivní a brání otiskům prstů. To je něco, co nemůžete říct o sklenici zadní části xz2.

V éře tenkých a lehkých smartphonů se XZ2 kompaktní vyčnívá jako bolavý palec, ale extra tloušťka a škrt se cítí výraznější.

Jak se očekávalo, kompaktní společnost Sony Xperia XZ2 je díky své malé velikosti snadno použitelná v jedné ruce. Zaoblené rohy a zakřivené zpět je pohodlné, ale není to nejtenčí nebo nejlehčí smartphone na trhu. Ve 12.1 mm tlustý, je to docela robustní a telefon má významnou váhu navzdory jeho velikosti. V éře tenkých a lehkých smartphonů se XZ2 kompaktní vyčnívá jako bolavý palec, i když extra tloušťka a heft způsobí, že se telefon cítí podstatnější.

Zobrazit

Historicky jsou kompaktní linky vždy nižší rozlišení než jejich větší sourozenci. Toto je první rok, kdy tomu tak není. Jediným rozdílem je nyní velikost obrazovky, která dává smysl vzhledem k menší povaze telefonu. Compact Sony Xperia XZ2 používá stejné rozlišení IPS LCD a 1080p jako běžný xz2, ale měří velikost pět palců. Rozlišení 1080p poskytuje dostatek ostrosti, protože text a grafika jsou svěží a pohodlné číst. Nejedná se o nejpůsobivější displej, ale barvy jsou příjemné, sledování úhlů jsou vynikající a je dostatečně jasné, aby se pohodlně použilo v přímém slunečním světle. Pro účely spotřeby médií je to více než adekvátní a dokonce podporuje HDR. Ve srovnání s větším a vyšším rozlišením to nebude tak příjemné.

Výkon

Sony neudělala žádné oběti se specifikacemi telefonu. Compact Sony Xperia XZ2 má stejný procesor Snapdragon 845 a 4 GB RAM jako XZ2 pro rychlý a citlivý výkon. Kompakt XZ2 se rychle spustí aplikace, multitask a hraje graficky náročné hry s hladkou snímkovou frekvencí. Zvládne to vše, co na to hodíte, aniž byste přeskočili rytmus.

Baterie 2 870 mAh je menší než mnoho jiných konkurenčních smartphonů, ale XZ2 Compact se ukázal jako celodenní válečník.

Životnost baterie je také docela vynikající, kterou jsem nečekal, vzhledem k její kapacitě. Baterie 2 870 mAh je menší než mnoho jiných konkurenčních chytrých telefonů, ale kompaktní XZ2 se ukáže jako celodenní válečník. Neustále dostávám pět hodin času na obrazovce a kompaktní XZ2 by mě pohodlně dostal do pozdních hodin dne s přibližně 15 až 20 procenty zbývajících. Byl jsem velmi ohromen, že jsem nikdy nemusel dobít telefon uprostřed cesty přes den, navzdory tomu, kolik hodin jsem strávil sledováním YouTube nebo hraním her.

Hardware

Většina funkcí hardwaru z Xperia XZ2 se vydává na kompaktní. To zahrnuje certifikaci IP68 proti vodě a prachu, rozšíření karty microSD, duální reproduktory čelí a senzor otisků prstů na zadní straně. Bohužel, XZ2 Compact také odstraňuje konektor pro sluchátka jako XZ2.

Nejlepší zpráva o zařízeních Sony v tomto roce je, že senzor otisků prstů ve skutečnosti funguje v U.S., což nebylo případ předchozích modelů. Senzor otisku prstu kompaktu XZ2 je rychlý a přesný k odemknutí, ale umístění by mohlo použít určité zlepšení. Líbí se mi, že je to dost daleko od kamery, aby se zabránilo jakémukoli zmatku, ale sedí to příliš daleko. Musím ohýbat svůj ukazováček, abych ho správně dosáhl a necítí se pohodlně.

Přední reproduktory obklopují ostrý a jasný zvuk a je mnohem hlasitější než předchozí iterace, i když zejména chybí dynamický vibrační motor ze standardu XZ2. Tato funkce měla vytvořit pohlcující zvukový zážitek s vibracemi, které by mohly být pociťovány během filmu, hudby nebo při hraní her. Byl to úhledný nápad, ale poněkud neobvyklý. Pochybuji, že mnozí uvidí jeho nepřítomnost jako jistič dohody.

Fotoaparát

Compact Sony Xperia XZ2 také zabalí stejné kamery jako standardní Xperia XZ2. Fotoaparát čelního přední části přichází při 5 megapixelech na f/2.2, zatímco zadní kamera je 19 megapixelového pohybového oční kamery s f/2.0 clony a EIS. Sony zatím na vlak s dvojím kamerou neskočí, ale pokud je Pixel 2 Google nějakým náznakem, nepotřebujete duální kamery, abyste měli skvělý zážitek z fotoaparátu. Kamera XZ2 Compact není tak dobrá jako pixel 2, ale není to ani špatné.

Fotografie jsou plné spousty detailů a ostrosti a reprodukce barev je příjemná, ale není přesycená. Dynamický rozsah je nadprůměrný, udržuje spoustu detailů ve stínu a ve většině situací dobře vystavuje hlavní body. Za to, že fotoaparát neměl optickou stabilizaci obrazu. Hluk je udržován na minimu a obrázky jsou stále plné detailů a barev. Je to jen v nejhorších situacích se slabým světlem, jako je tlumeně osvětlená restaurace, fotky se začínají rozpadat. Ve většině situací slabého světla jsem byl s výsledky hodně spokojený.

Sony by však mohla skutečně zlepšit svou aplikaci kamery. Je to dost snadné použít, ale je to stejné, které Sony používá pro posledních několik generací. Aplikace se cítí zastaralá a je to zvláštní, že Sony neprovedla automatický režim HDR. Místo toho je režim HDR pohřben v nastavení ručního režimu.

Na straně videa je kamera plná funkcí. Video zpomaleného pohybu na 960 snímků za sestup je stále k dispozici, ale nyní bylo upgradováno na rozlišení 1080p a kamera nativně podporuje nahrávání videa HDR pro bohatší barvy a další podrobnosti. Aplikace 3D tvůrce Sony implementovaná v loňském roce pro vytvoření 3D modelu skenování byla také vylepšena, aby podporovala kameru směřující přední část. Díky tomu je mnohem snazší vytvářet 3D skenování vaší vlastní tváře bez pomoci někoho.

Sony Xperia XZ2 je rychlá čelist, ale trpí vadným designem

„Sony zabalí spoustu působivé techniky do Xperia XZ2, díky které je slibným konkurentem Galaxy S9.“

 • Skvělý výkon
 • Dobrá výdrž baterie
 • Schopná kamera
 • Ostrý, živý displej
 • Voděodolný
 • Aplikace někdy nutí blízko
 • Aplikace fotoaparátu může být pomalá, buggy
 • Funkce nevyčnívají
 • Design je chybný

Po půl desetiletí stejné filozofie designu pro své chytré telefony Xperia, Sony konečně mění věci. Začíná to smetanou plodiny, Sony Xperia XZ2, který obsahuje motiv designu, který společnost nazývá „okolním tokem.„Má to zdůraznit křivky a ergonomii. ostrý kontrast z úhlových návrhů předchozích telefonů Sony.

Xperia xz2 kontroluje mnoho krabic. Má fantastický výkon, dobrou životnost baterie a její kamera je více než schopná. Ale je to zadrženo několika softwarovými chybami a jeho nový designový jazyk se musí vrátit na rýsovací prkno pro trochu více upřesnění.

Robustní, ale ergonomický design

Trend bez rámečku-kde jsou okraje obklopující obrazovku smartphonu minimalizovány-odstartoval před více než rokem, ale Sony si zjevně právě všimla. Nakonec tyto hrany na Xperia XZ2 ořízl, ale stále nejsou tak štíhlé jako většina konkurence. Dokonce i OnePlus 6, který je o 270 levnější, má tenčí rámy než xz2. Přední část telefonu je výrazným zlepšením oproti předchozích zařízeních společnosti Sony, ale stále se mu podaří vypadat o trochu datované mezi zbytkem trhu smartphonů.

Naštěstí Sony jde proti obilí s dvojitými stereofonními reproduktory orientovanými na přední stranu, neobvyklý pohled mezi vlajkovými telefony. Sluchátko se zdvojnásobí jako reproduktor nahoře a druhý reproduktor je stěží patrný, sedí na samém spodním okraji pod logem Sony. Jsou dostatečně hlasité, aby slyšeli v rušné venku, ale kvalita zvuku je průměrná. Nic se objeví a basa prakticky neexistuje. Slyšeli jsme lépe od likes LG G7 Thinq a HTC U12 Plus.

Doporučujeme zamířit do obchodu a zkontrolovat, jak se Xperia XZ2 cítí ve vaší ruce, protože je to takový subjektivní zážitek. Možná se vám bude líbit umístění tlačítek lépe než my.

Na pozitivnější poznámku milujeme možnost Ash Pink Color of XZ2 a můžete si také vybrat z tmavě zelené, tekuté černé a tekuté stříbra. XZ2 vypadá dobře, máme problémy s pozicí některých tlačítek a senzoru otisků prstů a telefon je pro náš vkus příliš robustní.

Fantastický výkon, buggy software

Použili jsme několik telefonů s Snapdragon 845. nejnovější čipovou sadou od Qualcomm. a přestože Xperia XZ2 používá stejný procesor se 4 GB RAM, nějak to reaguje mnohem rychleji. Aplikace se otevírají téměř okamžitě, rolování je tekuté a hry jako Battlegrounds PlayerUnknown’s Battlegrounds: Mobile and Transformers: Forged to Fight Run bez jakýchkoli problémů.

Zde je několik výsledků benchmarků:

Sony Xperia XZ2 | XZ2 Compact – Купить или забыть?

 • Antutu 3dbench: 232 414
 • Geekbench 4 CPU: 2 355 jednojádrových; 8 409 vícejádrových
 • 3dmark Sling Shot Extreme: 3 194 (Vulkan)

Skóre Antutu je o něco nižší než telefony, které provozují stejný procesor, jako je Galaxy S9, který skóroval 261 876, a HTC U12 Plus, který skóroval 250 938. Skóre benchmarků však neodráží výkon v reálném světě a zjistili jsme, že Xperia je o něco rychlejší než jeho vrstevníci. Ať tak či onak, nebudete mít na tomto telefonu žádné potíže s běžením nejrůznějších úkolů.

Zjistili jsme, že Xperia je o něco rychlejší než její vrstevníci.

I když výkon může být hvězdná, uživatelská zkušenost není. Xperia XZ2 provozuje Android 8.0 Oreo, ale Sony má své vlastní téma vrstvené nahoře. Některé části uživatelského rozhraní vypadají opravdu datované, ale byli jsme více naštvaní na množství havárií aplikace, se kterými jsme se setkali. V každodenním používání by několik aplikací jen zhroutí a zmizelo z nabídky ú:. Dostali jsme dvě aktualizace softwaru (zeptali jsme se Sony, pro co jsou a nedostali jsme žádnou odpověď), což se zdálo, že pomáhá, protože jsme neviděli tolik nehod jako dříve. Stále se ten občasný vyskočí, což je znepokojivé.

Na fotografiích v polovině až nízkého světla začne detail zasáhnout, ale výsledky jsou stále slušné. Zrno se vplíží, ale není to tak patrné jako u některých jiných telefonů. Můžete zde skončit s několika rozmazanými a fuzzy fotografiemi, což znamená.

Fotografie, které zadní fotoaparát pořizuje, jsou daleko od toho nejlepšího, co jsme viděli, ale také není nejhorší dlouhá míle. Je to průměr, ale nikdy jsme se necítili, jako by nás zážitek z kamery povzbudil, abychom pořizovali více fotografií, na rozdíl od Huawei P20 Pro nebo Google Pixel 2. To, co to zhoršuje, je aplikace fotoaparátu trochu pomalá. Shutter fotoaparátu reaguje rychle, ale fotografie trvá nějaký čas zpracování a objevení a spuštění kamery není tak rychlé, jak bychom chtěli. Dokonce i přiblížení na fotografie můžete vidět podrobnosti, které se stále načítají.

Nezapomeňte také, když jsme řekli, že senzor otisků prstů byl umístěn příliš nízko? Stejně tak kamera. Máme spoustu fotografií s prstem nebo dvěma ve výstřelu. zvláště když použijeme pouze jednu ruku. Sony by měla opravdu všechno přesunout o něco výše.

V aplikaci fotoaparátu není příliš mnoho. Existuje režim bokeh, i když je to samostatná aplikace, do které musíte v aplikaci kamery skočit. Není to moc dobré. Fotografie vypadají podrobně, ano, ale rozmazání je chaotický a skvrnitý a doporučujeme tuto funkci přeskočit.

sony, xperia, compact, review, dobrý

K dispozici je video super zpomaleně, což znamená, že můžete natočit na 960 snímků za sekundu v Full HD. krok nad Galaxy S9. Je to zábava a zpomalený pohyb vypadá skvěle, ale je obtížné zachytit přesný okamžik, protože to není nepřetržitý zpomalený pohyb; Může to zachytit jen několik sekund, takže načasování je zásadní. Přejeme si, aby došlo k režimu zpomaleného pohybu automobilů, jako je na Galaxy S9.

Fotoaparát může také střílet ve 4K HDR, a zatímco videa vypadají dobře, aplikace fotoaparátu v tomto režimu často zhroutí. Dokonce jsme viděli nepřetržitá vyskakovací okna „chyb“, která zakáže fotoaparát, vyžadující restart telefonu. Prohlížení videa 4K HDR na telefonu je trochu trhané, ale je to velkolepé podrobné a můžete přiblížit. Tato funkce nemusí být užitečná nejen proto, že je nespolehlivá, ale protože neuvidíte mnoho rozdílů, pokud nemáte obrazovku nebo notebook pro zobrazení videí 4K HDR.

5-megapixelový fotoaparát směřující na přední stranu bere dostatečně dobře selfies a pro zadní kameru existuje režim Pro pro případ, že chcete doladit některá nastavení.

baterie

Xperia XZ2 může mít baterii 3 180 mAh, ale může vám to trvat celý den.

Xperia XZ2 může mít baterii 3 180 mAh, ale může vám to trvat celý den, a to i při těžkém použití. Se spoustou streamování videa, přehráváním hudebního přehrávání, spoustou pořizování obrázků, her a prohlížení webu jsme skončili jeden pracovní den s 25 procenty o 7 p.m.

Ale v průměru, když jsme se nesnažili vidět, kolik by baterie mohla trvat, skončili jsme s přibližně 40 procenty. někdy i více.

Telefon podporuje Qualcomm Quick Charge 3.0 pro rychlé nabíjení a na palubě je také pohodlí bezdrátového nabíjení.

Cena, dostupnost, informace o záruce

Xperia XZ2 stojí 800 a je k dispozici od Best Buy, Focus, Amazon a BuyDig. Nefunguje to na sítích CDMA, což znamená, že jej nebudete moci používat na Verizon a Sprint, ale funguje to na T-Mobile a ATT.

Společnost Sony nabízí omezenou jednoroční záruku od data nákupu a zahrnuje pouze výrobní vady.

Náš pohled

Sony Xperia XZ2 dělá hodně dobře, ale nedělá nic lepšího než jiné telefony na trhu.

Existuje lepší alternativa?

Ano. Pokud se díváte na Xperia XZ2, myslíme si, že se vám bude mít rád Galaxy S9 trochu víc. Je to o něco levnější, fotoaparát je lepší, existuje více funkcí a lepší displeje, podobný výdrž a výkon baterie a vypadá to lépe. Google Pixel 2 nebo 2 XL jsou také dobré možnosti, s brilantními kamerami, nepřetržitými aktualizacemi softwaru a skvělým výkonem. Podívejte se na náš průvodce nejlepšími chytrými telefony pro další.

Jak dlouho to vydrží?

Sony Xperia XZ2 bude trvat déle než dva roky. Sony je relativně dobrá ohledně aktualizací softwaru a XZ2 může spustit Android P beta právě teď, takže očekáváme, že tento telefon rychle získá Android P, když se rozprostírá koncem tohoto roku. Telefon se cítí jako cihla, takže by mohl být schopen zvládnout několik kapek, ale stále za to budete chtít chytit pouzdro. Je to IP68 odolný vůči vodě, takže dokáže zpracovat nějakou vodu.

Měli byste si to koupit?

Ano. Ale pouze pokud absolutně nenávidíte Galaxy S9 nebo Google Pixel 2. Xperia XZ2 je dobrý telefon, ale máme problémy s částmi jeho designu. I když jsou jeho rysy reflektoru jedinečné, nejsou to věci, které byste neustále používali, a pro každodenní použití nepřispívají příliš užitečný.

Doporučení editorů

Julian je editor mobilních a nositelných v digitálních trendech, pokrývá chytré telefony, fitness sledovače, chytré hodinky a další…

První skutečná vlajková loď společnosti RealMe, Realme GT 2 Pro, byl vyhlášen na akci v Číně, kde bylo také potvrzeno, že telefon bude v blízké budoucnosti vydán v Evropě v Evropě. Telefon byl již několikrát škádlen a mnoho specifikací uniklo, ale toto je poprvé, co nám Realme poskytl všechny podrobnosti a je jich několik překvapení.

150 stupňová, 50-megapixelová širokoúhlý fotoaparát je první na telefonu a nemůžeme se dočkat, až si to vyzkoušíme. Zorné pole je mnohem širší než většina širokoúhlých kamer připevněných k telefonům a Realme říká, že vytvoří obrázky ukazující: „Extrémní panoramas.„Připojila se k jídlu mikrofark. Už jsme něco takového viděli na Oppo Find X3 Pro a bavili jsme se s neobvyklou funkcí, a zatímco Realme úzce souvisí s Oppo, je překvapením vidět to zde.

První skutečné vlajkové lodi společnosti Smartphone Company Realme, Realme GT 2 Pro, přijde s skutečně širokoúhlým fotoaparátem. Jak široký? Bude fotografovat s masivním zorným polem 150 stupňů, mnohem širší než většina konkurenčních telefonů, takže můžete zachytit více scény před vámi.

Pokud nejste obeznámeni s zornou oblastí, které nabízí nejširší kamera na smartphonech, pro srovnání širokoúhlý fotoaparát Google Pixel 6 Pro má zorné pole 114 stupňů, kamera iPhone 13 zachycuje 120 stupňů Což je stejné jako ultra Galaxy S21, zatímco starší kamera Galaxy S20 mohla pořizovat širokoúhlé fotografie s zorným polem 123 stupňů.

RealMe letos spustila několik telefonů, včetně některých modelů v řadě smartphonů GT. Mají také plány na svůj první skládací telefon. S posledním prázdninovým obdobím roku se objevila za rohem, Realme si vybrala oportunistický čas na zahájení své nejnovější série chytrých telefonů.- A první, kdo získal nový čip Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1. Společnost potvrdila, že 20. prosince se bude konat startovací událost, která odhalí sérii chytrých telefonů Realme GT 2.

Podle pověstí bude na této akci vyhlášeno více smartphonů, včetně dvou variant GT 2 Pro, které byly ohlašovány jako smartphone „nejvíce prémiové vlajkové lodi“ společnosti. Podle uniklých specifikací bude telefon mít 6.7palcová obrazovka AMOLED s rozlišením QHD s obnovovací frekvencí 120 Hz.

Upgradujte svůj životní stylledigital trendy pomáhá čtenářům udržovat si karty v rychle se rozvíjejícím světě techniky se všemi nejnovějšími zprávami, zábavnými recenzemi produktů, bystrým úvodníkům a jedinečným plíživým výplachem.

Sony Xperia XZ2, XZ2 Compact XZ2 Premium Reviews

Ahoj všichni! Dnes jsme opravdu nadšeni, že si můžeme prohlédnout nejnovější společnost Sony, pokud jde o smartphony: The Sony Xperia XZ2, Sony Xperia XZ2 Compact a Sony Xperia XZ2 Premium. Na rozdíl od bitvy mezi Apple vs Samsung se společnost Sony rozhodla posunout svůj přístup na trh smartphonů a nabídla jedno z nejspolehlivějších zařízení založených na Androidu dostupných na trhu. Pojďme prozkoumat, co dělá tyto chytré telefony zářit!

Celkové specifikace

Nejviditelnější funkcí, kterou má tento smartphone, je schopnost zaznamenávat videa 4K HDR, která se stane prvním smartphonem na světě, aby tak mohl udělat. I když si můžeme tyto neuvěřitelné záběry užít buď v monitorech/televizích s rozlišením 4K HDR nebo samotným telefonem, obecně to pro uživatele na sociálních médiích nezmění, protože neexistují jiné smartphony schopné streamovat obsah na jeho Zatím plná kvalita.

V tomto modelu je také zaveden systém dynamických vibrací (DVS), což uživatelům připomíná řadiče Dualshock z PlayStation 4. Toto je funkce, za které je většina hráčů vděčný, ale za ostatní aplikace se to prostě cítí liché. Při sledování videí DVS vytváří vibrace pouze pro zvukové efekty mimo obrazovku namísto situací, které by to vyžadovaly jako kolize nebo bitvy, a pro přehrávání hudby začne telefon vibrovat podle rytmu.

I když tyto úrovně vibrací můžete ovládat pomocí „mírných“, „normálních“ a „výkonných“ nastavení, obecně to nezaplatí odtok baterie, kterou je jednotky-alespoň to nebude dlouhodobě z dlouhodobého hlediska dlouhodobě.

Jak již bylo řečeno, je to bezpochyby zajímavá vlastnost pro ty, kteří jsou nadšeni pro hraní s jejich chytrými telefony, protože zkušenost se nepochybně přesnější vůči tomu, co můžete cítit při hraní her na konzoli.

Dalším aspektem, ve kterém tento smartphone svítí, je jejich nahrávání videa s Full HD s pomalým pohybem s snímkovou frekvencí 960fps, což je i když byl poprvé představen v roce 2017, Samsung se rozhodl hrát v této soutěži s jejich 720p super-Slow Motion v jejich Samsung Galaxy S9 a S9 Plus. Společnost Sony vede trh jménem pro absolutně ohromující videa s velmi pomalým pohybem a kvalita jeho kamery funguje nejlépe pro přirozené nastavení denního světla.

Обзор Sony Xperia XZ2 Compact

Design

Ve srovnání s jeho předchůdcem, Sony Xperia XZ1, má XZ2 významný upgrade jak ve velikosti, tak celkovém vzhledu. S zakřivenějšími zadními a zakřivenými hranami je smartphone přirozeněji v naší dlani, zatímco kamera, blesk a senzory byly přesunuty do vertikálního sloupce na zadní straně. podle trendu, že značky jako Sony a LG byly přesunuty.

Zadní část je vyrobena z vysoce kvalitního skla, takže vypadá naprosto ohromující, ale má dvě hlavní nevýhody: stát se magnetem otisku prstu a jak se očekávalo, je křehký, pokud jde o nehody. Nyní nemůžeme očekávat, že v těchto dnech skončí další materiály s humbukem technologie NFC a bezdrátového nabíjení a Samsung i Apple zacílili na své vlajkové sluchátka, aby splnily tento standard, ale obecně pro uživatele to vyžaduje spárovat ochranný případ, aby se zabránilo dopady z nehod, ztráta prémiového pocitu kvalitního pocitu kovového rámu běžícího kolem zařízení. A mějte na paměti, že to může být poněkud kluzké, pokud nebude spárováno s ochranným pouzdrem.

Rámy byly také redukovány před tímto zařízením, nyní sportovní čistší vzhled smartphonu špičkového. Z hlediska velikosti s jeho 153x72x11.1mm Xperia XZ2 stále přichází stejně větší než Samsung Galaxy S9 a iPhone X pro představení 5.7palcový displej, zatímco tyto další dva telefony se usadily pro 5.8-palcový. Je také těžší než výše uvedené soupeři, vážící 198G. SONY Xperia XZ2 můžete získat v následujících barvách: tekutá černá, tekutá stříbro, tmavě zelená a popel růžová.

Skener otisků prstů, i když je umístěn správně po svislé čáře nastavené kamerou a blesk pro tuto jednotku, se stále cítí poněkud nízko na jeho umístění. Doufali bychom, že bude blíže k fotoaparátu, protože to vede k přirozenějšímu pohybu při jeho použití. Zavedení biometrie pro tento skener je však požehnáním, něco, co bylo pro japonskou obří značku dlouhé úkoly. Možná by to pro uživatele pomohlo, aby bylo patrnější, že by si ho za fotoaparát nemýlil. a vyhýbejte se tomu, že se otisky prstů rozmazává u většiny producentů, aby znatelný rozdíl mezi oběma rysy na zádech.

A osobně miluji celý tento námořní vzhled takový stylový smartphone!

Jako obvykle je klíč napájení/zámku umístěn na pravé straně tohoto zařízení, s ovládacími prvky hlasitosti a vyhrazený klíč kamery níže. ideální pro americké fotografy. Zásobník SIM karty najdete na vrcholu této jednotky a s odstraněním konektoru pro sluchátka jsme vítáni port USB-C na dně.

Ano, Sony se připojí k trendu příkopu konektoru pro sluchátka, aby upřednostňoval digitální zvuk, ale mají na paměti své uživatele milovníků hudby se staršími generačními náhlavními soupravami, které zahrnují USB-C-T-3.5 mm adaptér v krabici.

Naštěstí toto prémiové zařízení přichází s hodnocením IP65/68, což zajišťuje schopnosti odolné proti prachu i odolných vůči vodě, což znamená, že můžete zajistit bezpečnost vašeho zařízení za deště nebo nehody, ale není vodotěsná, nebude to držet Expozice mořské vody nebo chlorovaná voda (bazény), ani únik tekutin jako nápojů sody. Pokud chcete vzít tento skvělý telefon pro nějaký podvodní zážitek, je vodotěsný případ povinný.

Zobrazit

Pro smartphone, který má uživateli co nabídnout, může být displej poněkud zklamáním. Držet se 5.7palcový displej FullHD LCD, Sony nemá dostatek energie, aby dohnal konkurenty, kteří se mohou pochlubit QHD displeji s technologií AMOLED. Jak již bylo řečeno, přijetí 18: 9 je více než vítáno, což poskytuje příjemný zážitek při používání telefonu v orientaci na krajinu pro streamování videa a více vertikální oblasti pro umístění aplikací. Barevné čerpadlo dané obrazovkou schopné HDR by bylo neuvěřitelné, kdyby bylo spárováno s OLED QHD obrazovkou!

HDR schopná obrazovka odemkne obsah u poskytovatelů služeb jako Amazon Prime Video, YouTube, Netflix atd. Hodně k použití telefonu jako jeden streamer médií pro vaše služby předplatného videa. Ve skutečnosti však, kde svítí, je pro hraní her a nahrávání fotografií/videa.

Jeho nejvyšší rozlišení je 2160 × 1080, schopné přinést ostré obrázky na 424ppi. Můžeme také říci, že je to velmi jasné zařízení s hodnotou jasu 535cd/m2.

Autonomie

Sony Xperia XZ2 zahrnuje baterii 3180 mAh, naprosto skvělou, která může celý den zaručit celý den s jediným nábojem. V tomto ohledu se společnost Sony postaví mnohem lépe než Samsung (s 3000 mAh pro svou vlajkovou loď Samsung Galaxy S9) a Apple (s 2716 mAh pro svou vlajkovou loď iPhone X) a 100% stojí za zmínku, jak rychle se baterie opotřebovávají Out Goen Heavy využití s ​​aplikacemi a nahráváním videa.

Jak již bylo řečeno, baterie je schopna udržovat relace streamování videa s lehkostí, Služby Spotify streamování, aplikace sociálních médií, e.maily a používání fotoaparátu bez problémů. Aplikace, jako je Waze, jsme podrobně netestovali, abychom vám dali úplnou zprávu o tomto jménu, ale naše odhady jsou, že tento smartphone je vhodný pro uživatele napájení v pohybu.

Pokud však máte v úmyslu používat váš telefon hlavně jako zařízení pro záznam videa, doporučujeme vám sbalit energetickou banku s vámi nebo náhradní nabíječku; Video nahrávání videa 4K HDR nebo přehrávání filmu HDR je horší odtoky baterie pro tuto jednotku.

Tento smartphone také podporuje bezdrátové nabíjení prostřednictvím nabíjecí podložky, která se prodává samostatně. Pro zájemce o tento gadget je nabíjecí oblast umístěna malý tad pod středem na zadní straně smartphonu, takže jej musíte umístit trochu mimo cenné pro bezdrátovou nabíjecí podložku k rozpoznání zařízení.

Režimy úspory energie jsou také zaváděny do sluchátka, aby vydržela déle. Standardem je režim výdrže, automaticky spuštěný, když baterie zasáhne pod 15%. můžete jej nastavit ručně, pokud dáváte přednost. To, co tento režim dělá, je snížení aktivity aplikace na pozadí, snižuje jas obrazovky a omezuje bezdrátové připojení k zachování zbývající výdrže baterie. Druhý režim pro úsporu energie je označen jako režim Ultra Stamina, který činí jednotku k používání pouze základních funkcí: volání, zasílání zpráv, prohlížení webu a poznámky; barevné schéma se zobrazuje v černé a bílé, takže využití baterie je silně sníženo. Uživatelé mohou najít tento režim ideální, když baterie klesne pod 10% a vy jste stále na cestě domů.

Fotoaparát

Zde je největší vrchol této jednotky. Sony Xperia XZ2 je spárována s novou fotoaparátem Motion Eye 19MP, udělená pro nejvyšší kvalitní fotografie a 4K nahrávání videa. Tento nový fotoaparát se může pochlubit čočkami Sony G, senzorem EXMOR RS (jeho mobilní verze) a obvyklým procesorem obrázků Bionz, který Sony Cameras spárují, ale také v mobilní verzi. Toto kombo bylo překvapením jako, i když milník pro vedení trhu v tom, co respektuje fotografování smartphonu, je opravdu vysoký útes, Sony se rozhodla vzít sázku vyšší a přinést svou odbornost v divizi své profesionální fotografie do tohoto smartphonu.

V této jednotce jsou k dispozici také prediktivní zachycení a prasknutí autofokusu, dědictví od Xperia XZ1, což zlepšuje podmínky střelby s nízkým osvětlením a pomáhá s cíli v pohybu-ideální jak pro upřímné fotografie, tak pro akční fotografii.

Jak jsme již zmínili, video 4K HDR a Full HD Super Slow-Motion (960fps) patří mezi největší profesionály tohoto smartphonu. Rozhraní pro nastavení kvality záznamu videa se výrazně zlepšilo z předchozích zařízení, nyní s posuvníkem ve video režimu, aby nastavil rozlišení (ve výchozím nastavení je urovnáno pro Full HD). Super pomalý pohyb nepodporuje kontinuální nahrávání 120p a 240p.

Jedna věc, která stojí za zmínku, je varování, které tato jednotka zobrazí při přístupu k 4K video režimu poprvé, kterou zkopírujeme níže:

Pokud teplota zařízení stoupá, aplikace se může během používání uzavřít. Váš záznam bude uložen automaticky “

Zatímco je dobré počítat s takovým varováním, které předcházelo předzvěstům po zvláštním chování, obecně jsme během našich záznamů v Dánsku nezažili žádnou z těchto nevýhod během našich záznamů. Ano, může to být problém pro teplejší místo a důvodem je to, že společnost Sony představovala bezpečnostní opatření, aby se zabránilo přehřátí procesoru, takže bychom očekávali, že budoucí aktualizace mohou pro takový kvalitní telefon snížit problémy s přehřátím. V případě, že vás zajímá, co se může stát, když se zařízení začne při nahrávání přehřát, můžete vyskytnout problémy s udržováním stejného snímku nebo nepožadovaného zpoždění v ovládacích prvcích zobrazených na displeji. Ještě jednou se to nestalo.

Displej bohužel není schopen ukázat skutečnou krásu těchto videí zaznamenaných při přehrávání. Důvod zjevně spočívá v nedostatku 4K displeje pro tento telefon, ale s obrazovkou schopné HDR vypadá skvěle pro streamování sluchátka.

STILL kamera

Po přechodu na samotnou fotografii, ve výchozím nastavení pracujeme s inteligentním režimem automobilu, něco zděděného z řady kompaktních fotoaparátů, které budou amatéři milovat.

Zadní kamera je opravdu úžasná. S ostrou čočkou (objektiv širokého G (25 mm.0) a 1/2.3 ”EXMOR RS Mobile Sensor Je schopen vykreslit vysokou úroveň detailů a barvy za denního světla a umělých světelných podmínek, ale nenechte se zmást, protože jeho výkon je nepochybně jasný a méně hlučný, než je dříve vidět na telefonech Sony.

Mezi střelbou a uložením obrázku je malé zpoždění. asi půl sekundy. to může být trochu frustrující, dokud si na něj zvyknete. Může to být něco zděděného z kompaktních kamer? Nevíme jistě.

Mějte na paměti, že tento smartphone pracuje s jediným objektivem, což je něco překvapivého vzhledem k trendu nastavení duální kamery, aby se rychle přepnul z širokého do režimu teleobjektivu. Ano, je to obrovská nevýhoda, pokud jste již s tímto jedinečným nastavením kamery testovali telefony; Pokud ne, pak nenajdete tento fotoaparát tento omezení. Společnost Sony však tento problém vyřešila s vydáním Xperia XZ2 Premium, o kterém budeme v tomto článku diskutovat později.

Poměr nativních stran pro aplikaci fotoaparátu je 16: 9, což v důsledku toho vykresluje obrázek 17MP. To lze změnit tak, aby uvolnil plné výkon fotoaparátu na 19MP fotografií s poměrem stran 4: 3.

Jsme opravdu ohromeni jeho digitálním zoomem X8, který přináší podrobnosti, aniž bychom zase přidali hluk (něco docela častého ve fotografii smartphonu, protože čočky nefungují s optickým zoomem). Přirozeně vypadající barvy jsou také zaručeny tímto fotoaparátem, a to buď v normálním režimu, nebo přiblížení.

Přední kamera je však zklamáním. 5MP selfies nestačí na trend, který přišel zůstat s námi. Očekávali bychom alespoň 8MP kameru pro tuto jednotku, spárovanou s dalšími funkcemi jako exkluzivní režimy portrétu nebo zlepšení na čočce přední kamery, které dokáže zvládnout rozdíl mezi popředí a pozadí s velkou odborností.

Práce v podmínkách nízkých osvětlení

Snížení hluku je zpracováno opatrně, něco, co nám říká, že zážitek má, pokud jde o fotografii, a přestože můžeme ocenit hluk při vysokých hodnotách ISOS, dochází k obrovskému zlepšení od jednotkové jednotky XZ1. Hlavní clona f/2 pro tento fotoaparát nebude fungovat tak přesně pro podmínky slabého světla jako f/1.5 čoček používaných v chytrých telefonech, jako je Samsung Galaxy S9, proto to vezměte při plánování vašich venkovních fotografických sezení jako detaily přírody, protože vegetace nebude vypadat ostře jako table.

Jedním ze způsobů, jak čelit tomu, je pracovat s stativem. Manuální ovládací prvky fotoaparátu umožňují uživateli pracovat s hodnotami rychlosti závěrky od 1 sekundy do 1/4000s, což může dělat zázraky ke zlepšení kvality pořízených snímků. Pro velmi šílené nastavení nebudete mít hodně štěstí, než se spoléhat na použití blesku, protože nejpomalejší rychlost závěrky je omezena na 1 sekundu.

Expozice a měření

Zkušenosti společnosti Sony ve fotografii jsou opět patrné, pokud jde o získání přesných hodnot pro expozici a vyvážení bílé při práci v automatickém režimu. Zatímco ruční režim vám poskytuje plnou kontrolu nad ISO, rychlostí závěrky a vyvážení bílé. žádná ovládání clony, protože se jedná o pevný objektiv. vynikající automatické režim přichází jako požehnání pro nováčky ve fotografii.

Při použití vynikajícího režimu automobilu provádí komplexní výpočetní algoritmus výpočty potřebné k úpravě nastavení kamery pro nejlepší výsledek. To může přinést menší zpoždění, ale vynikající automatické režim je schopen identifikovat různé roviny pro ostré detaily a správné výpočty DOF v portrétu i makro fotografii, rámování pohybu pro fotografie pro domácí mazlíčky nebo akční záběry a přinést každý detail v režimu krajiny pro oba pro oba venku a architektonické scény.

Fotografie dynamického rozsahu a fotografií HDR

Důvodem tohoto humbuku pro technologii HDR v chytrých telefonech není jiná než omezení poskytovaná malým 1/2.3 ”senzory používané v kamerách chytrých telefonů. Omezený dynamický rozsah musí být nějak kompenzován, ačkoli HDR byl odpovědí kombinováním více expozic, aby se přineslo dostatek vrcholů a stínů pro ostré podrobnosti.

Pro Sony Xperia XZ2 není přidání 4K HDR kamery žádný jiný, ale o krok napřed v tomto směru. Výsledky nevypadají přesycené, protože obraz začátečníků by vypadal pod stylem HDR, přesně naopak. Barvy zůstávají přirozené, ale zvyšují životnost pro oku ocenění. Nejdůležitější body se neklísejí pro extrémní podmínky osvětlení, které děkujeme, a kvalita podrobností je také zachována při přiblížení.

Při práci v režimu vynikajícího automobilu kamera automaticky určí, zda scéna vyžaduje využití HDR nebo ne. Využití ručního režimu vyžaduje, aby operátor aktivoval jej ručně, protože ve výchozím nastavení je nastavení pro HDR vypnuto.

Automatické zaostření, prediktivní zachycení a automatické zaostření

Autofocus byl velmi spravován Sony Xperia xz2. I když nemůžeme očekávat stejné výsledky jako u většího senzorového fotoaparátu vzhledem k pevným čočkám, tento smartphone se může pochlubit algoritmy rozpoznávání obličeje, aby zajistila, že kamera sleduje subjekty a uvádí je do režimu priority, zatímco pozadí je tiše rozmazané. Pokud jde o běžné fotografie, určitě si všimnete rozdílu ve zvýraznění objektů v popředí. Pozadí zůstává v dobré kvalitě, ale osvětlení je poněkud sníženo, aby pomohlo efektu hloubky obrazu, který se společnost Sony rozhodla použít.

Prediktivní zachycení funguje v podobném režimu jako režim burst iPhone: zachycuje posloupnost obrázků a ukládá je do interní paměti jako dočasný soubor, pak uživatel musí vybrat jeden obrázek z této sekvence. což zase odstraní ostatní. nebo zachovat celou sekvenci zachycení.

Na druhé straně autofokus roztrhne sekvence fotografií pohyblivého objektu. V plném rozlišení můžete získat až 100 obrázků, takže je ideální pro akční fotografii. Vše, co vyžaduje, po aktivaci režimu automatického zaostřování je přidržet tlačítko vyhrazeno kamerou pro zachycení akce a zároveň sledování subjektu ručně sledování subjektu.

Funkce aplikace kamery

Stejně jako jakákoli jiná aplikace pro kameru pro Android je rozvržení opravdu kompaktní, s tunami možností, které uživatelé dostupné pro vylepšení, ale ne dostatečně děsivé, aby se začátečníci nečekaně pokazili nastavením.

Řádky mřížky jsou ve výchozím nastavení deaktivovány a zvuk pro závěrku. který doporučujeme vypnout, abychom mohli zachytit obrázky, kde se nám líbí, aniž by se obtěžovali, aby se lidé obrátili, aby se na nás podívali.

Při přechodu do ručního režimu jsou v liště níže uvedeny možnosti automatického zaostření, rychlosti závěrky, ISO, EV a bílé vyvážení, které můžeme rychle naladit s poskytnutým posuvníkem.

Speciální režimy střelby jako Bokeh a Panorama jsou přístupné pouze prostřednictvím aplikací ke stažení s názvem AR funkce. Je to omezující a něco, co jsme neocenili, protože to vyžaduje další krok, nemluvě o ztrátě času na změnu mezi efekty, a také nám připomíná neúspěšný pokus aplikací PlayMemories z alfa-sérií zrcadlových kamer. Místo toho mohl být režim Panorama přidán jako další možnost ve posuvníku fotoaparátu. stejně jako telefony iPhone. zatímco Bokeh mohl být implementován jako makro režim nebo další funkce v potenciálním režimu portrétu. znovu zde odkaz na iPhone zde iPhone Reference. Horší součástí těchto aplikací je to, že výsledky Bokeh nejsou přesné kvůli telefonnímu objektivu telefonicky, ale také fotografie zažívají zmenšení na 8MP-skutečně vrah pro úžasnou kvalitu, kterou tento telefon může vyvolat.

Doporučujeme uživatelům, aby obrázky ponechali v interním úložišti (64 GB), nebo aby získali prvotřídní kartu MicroSDXC, aby se zabránilo zamrznutí aplikace nebo zaostávání při ukládání souborů.

Nevýhody

Jsou pro tuto kameru zklamáním? Bohužel ano. Jak jsme viděli tuto recenzi, problém zmrazení kamery je patrný při práci za určitých podmínek. Můžeme zabránit opatřením, abychom tomu zabránili, ale celkově je to něco, co by mělo být opraveno nadcházejícími aktualizacemi softwaru.

Syrové střelby nejsou pro toto zařízení také podporovány, pro nás nesmírně zklamáním. S nadcházejícím vydáním předvoleb Lightroom pro mobilní aplikaci Lightroom by se očekávalo. Na oplátku dostaneme výstup obrazu JPEG se spravedlivou mírou komprese.

Super pomalý pohyb pro tento sluchátko je zcela manuální a budete vyžadovat nějaký čas, abyste si na postupu zvykli. Po denním světle venku jsou výsledky naprosto dechberoucí, když je postup zvládnut, ale záběry z pomalého pohybu se budou snažit splnit detaily jasnosti z nich, protože kamera nemůže upravit svou expozici, aby udržovala stejný kvalitní výstup. A jak jsme již zmínili, 120fps a 240fps nepřetržité režimy pro nahrávání s pomalým pohybem nejsou podporovány, dokonce ani v kvalitě záznamu 720p.

Aplikace AR by měly být odstraněny, tím dříve, tím lépe, opětovné opětovné převzetí aplikace kamery tak, aby zahrnovala jak panorama, tak makro fotografické režimy. Neočekávejte kvalitní bokeh efekty z tohoto fotoaparátu vzhledem k nastavení jedné kamery.

Výkon a zkušenosti s uživatelským rozhraním

Tento smartphone hovoří o tom, co se týká jeho moci. Plná čipové sady Qualcomm Snapdragon 845 a 4 GB RAM, která je více než dost pro spuštění jakékoli aplikace, kterou můžete zvážit.

Systémy pro tento sluchátko poskytují průměrné skóre 8420 pro CPU Multicore Geekbench Test, které jej umístí mezi střední bod vlajkových produktů s Samsung Galaxy S9 (QHD verze) jako nejlepší volbu na 8923 a Google Pixel 2 XL na dně při skóre 6291.

Spuštění operačního operačního systému Android 8 Oreo, tovární vyladění Sony není tak těžké jako předchozí verze OS, což znamená, že získáte více „Android Feeling“ plus lepší správu zahrnutých zdrojů. Některé z předinstalovaných aplikací nejsou skutečně nutné, protože hudba, video a e-mailové aplikace-protože většina uživatelů má tendenci používat aplikaci Gmail v těchto dnech pro e-mail a YouTube Spotify pro zábavu, nemluvě o tom, že aplikace Amazon jako Kindle a Prime Video mohou Nebudete být vhodný pro každý trh. I když je nemůžete odinstalovat, můžete je nechat zakázat a skryté před pohledem, ale celkově bychom si vážili další úložné prostory, které pořizují nepotřebné aplikace.

Vnitřní úložiště je opravdu dobré, splňuje standard 64 GB a umožňuje uživatelům rozšířit jej na 256 GB pomocí slotu pro microSD. Ideální zařízení pro nováčky i uživatele energie.

Sony Xperia XZ2 Compact: Power ve velikosti

Rodina Sony Xperia XZ2 nabízí tři telefony: standardní XZ2, kompaktní XZ2 a nově vydaná prémie XZ2. Kompaktní společnost Sony Xperia XZ2 je telefon, který udržuje velikost ve velké úctě, zaměřený na ty uživatele, kteří nemají rádi ty objemné 5palcové obrazovky, nebo pro ty s menšími rukama, kteří se necítí dobře provozovat takový velký telefon. Navzdory zachování síly, že jeho velký bratr XZ2 dělá design, nepotěší uživateli. Vypadá to příliš mastně-snad tak, že je potřeba zabalit všechny specifikace Xperia XZ2 v velmi snížené velikosti-pocit levněji, než ve skutečnosti je pro smartphone s velkým potenciálem.

Rámy jsou patrnější než u Xperia XZ2, něco, co nepomáhá pocitu jasné obrazovky. Tento telefon nemůžete považovat za druhou míru, protože iPhone SE měl být, i když je to hlavní konkurent této jednotky jak ve velikosti, tak v cenovém rozsahu. Kompakt Xperia XZ2 je zamýšlen jako velikost Xperia XZ2 pro ty, kteří stále nejsou připraveni přepnout na nový standard pro 5-6-palcovou obrazovku.

S čipovou sadou Qualcomm Snapdragon 845, stejným 4 GB RAM a stejnou kamerou jako Xperia XZ2, je tento špičkový telefon také schopen přehrávat video HDR, i když kvalita obrazovky nepomůže uživatelům všimnout si své nejvyšší kvality záznamu-IT zdědí stejný displej 18: 9 Full HD HDR LCD, pouze v 5.0 ”formát.

Schéma fotoaparátu byla změněna, nyní s kamerou, bleskem a senzory umístěnými na přímce na horní části jednotky a čtečkou otisků prstů dolů pod umístění fotoaparátu. Pro tento telefon je rozhodně propuštěn čistý skleněný materiál a drží se plastového zadním krytu, díky kterému vypadá levně, ale obecně pomáhá udržet odpor pro tento telefon v tom, na co se nehody vztahují. Barevné možnosti pro tuto jednotku jsou černé, bílé stříbrné, mechové zelené a korálové růžové.

Baterie použitá pro tuto jednotku je 2870 mAh, o něco větší než 2700 mAh používaný jeho předchůdcem XZ1 Compact. Zdá se velké pro telefon této velikosti. vzhledem k tomu, že iPhone X používá baterii s téměř stejnou kapacitou, ale ve skutečnosti má na svém displeji obrovský odtok. S tímto telefonem můžete projít den ve více než průměrném využití, ale nezohledňujte, že vzhledem k jeho malé velikosti to vydrží déle než jeden den; Budete to muset účtovat přes noc. Tento telefon také nepodporuje bezdrátové nabíjení. Pro rychlou nabíječku existuje možnost, ale musí být zakoupena jako doplňky navíc.

Stejně jako to, co se stane s Xperia XZ2, je jack pro sluchátka odstraněn, což upřednostňuje port USB-C pro digitální zvuk, i když získáte 3.5 mm adaptér na vstup USB-C.

Sony Xperia XZ2 Premium: Velmi očekávaná aktualizace

Zhruba tři měsíce po vydání Sony Xperia XZ2 jeho upgrade je na trhu vyhlášena Sony Xperia XZ2 Premium. Ano, 30. července 2018 je oznámeným datem pro vydání tohoto nového sluchátka na americký trh a přichází na opravu všeho, co jsme nenašli podle svého vkusu s jeho malým bratrem.

Nejprve je obrazovka revidována. Nyní přijme 5.8palcový LTPS IPS LCD displej s kvalitou 4K HDR, Xperia XZ2 Premium má obrovský skok v kvalitě. Hustota pixelů se pohybuje až na 780ppi proti 423ppi, které měl standardní Xperia XZ2, takže upgrade není žádný jiný, ale znatelný a také pomáhá uživatelům plně uznat potenciál kamery, který mají v ruce.

Prémie Xperia XZ2 je o 38 g těžší než jeho malý bratr, a vzhledem k tomu, že se může pochlubit displejem 16: 9, jsou rámy výraznější, zejména na vrchol. Spáruje stejný čistý sklo ve dvou barvách: Chrome Black and Chrome Silver.

Nejviditelnější změnou je začlenění duální kamery na zádech. Hlavní má upgradovaný f/1.8 čoček ve srovnání s xz2 f/1.2, pomáhat telefonu v podmínkách nízkých osvětlení. Nová druhá zadní kamera je 12MP spárovaná s f/1.6 čoček. ISO je posíleno na ISO 51200 pro statické obrázky a ISO 12800 pro video z předchozího ISO 12800 pro fotografii a ISO 4000 pro video. Zdá se, že zaměření je zaměřeno na stanovení výkonu Xperia XZ2, ale musíme ještě zkontrolovat, jaký je skutečný výkon v efektů a kvalitě Bokeh pro toto nové schéma s duální kamerou.

Další zajímavou aktualizací je s přední kamerou, která nahradí nevyhovující kameru 5MP pro 13MP f/2.0 fotoaparát. Opět se snažíme zkontrolovat jeho výkon v režimu selfie nebo pokud je plánováno přispět v novém přihlašovacím rozhraní po příkladu iPhone s technologií FaceId.

Pokud jde o hardware, prémiová Xperia XZ2 se drží procesoru Qualcomm Snapdragon 845, ale nyní získává podporu RAM na 6 GB na 6 GB. Díky tomu musela být baterie upgradována, takže pro toto zařízení uvidíme baterii 3540 mAh, i když vzhledem k nové technologii zobrazení pouze čas ukáže, zda dojde ke skutečnému nárůstu autonomie pro toto zařízení ve srovnání s Xperia XZ2.

Rodinná sestava Sony Xperia XZ2: který z nich si vybere?

Poté, co jsem viděl možnosti, které rodina Sony Xperia XZ2 může nabídnout, přichází velká otázka: Který z nich bych si měl vybrat jako potenciálního zákazníka? No, naštěstí existuje několik odpovědí na tuto otázku.

 • Pokud uvažujete o možnostech rozpočtu: přejděte na kompaktní XZ2. Nabídne přesně stejné jako XZ2, ale v levnějším povrchu sestavení a bez funkce bezdrátového nabíjení. Také spáruje menší obrazovku, která může být pro některé atraktivní.
 • Pokud uvažujete o síle: Premium XZ2, protože má upgradovanou RAM, který udělí více výkonu, zejména pro nahrávání videa.
 • Pokud uvažujete o dobrém fotoaparátu, ale nestaráte se o špičkové specifikace: jděte na standard XZ2. Fotoaparát nebude tak skvělá jako prémie XZ2, ale také ušetříte dobré množství peněz pro ty, které nejsou tak technické specifikace. Průměrný uživatel nebude cítit tolik rozdílu, který bude používat 4K displej na rozdíl od plného HD, protože rozdíly jsou patrné při stanovení zařízení k testování profesionální práce. jako fotografie. Také, pokud se nepočítáte s monitorem 4K HDR nebo 4K HDR televizí, nemá smysl na další investici právě teď.
 • Pokud jste milovníkem techniky, který chce „konečný“ fotografický zážitek: Vydržte, dokud se prémie XZ2 nedostane na trh. Nastavení duální kamery je božské a přináší pro milovníky fotografií mnohem čistší zážitek, protože zmenšujete mezeru skutečnými kamerami DSLR. Očekává se také, že prémie XZ2 může pracovat s formátem RAW. Pro toto zařízení je také významně vylepšen výkon a duální kamera vám umožňuje přirozené efekty bokeh. Pokud vše, co nestačí, je přední kamera na kvalitní selfies, něco, co standard XZ2 fungoval velmi špatně.

Doufáme, že tento článek vám může poskytnout dobrý přehled o tom, co tyto nové telefony Sony nabízejí pro americké milovníky fotografií. Zůstaňte naladěni na nadcházející recenze zařízení a příště se uvidíme!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS