Sony Xperia z Ultra Review. Sony Xperia z Ultra

Sony Xperia z Ultra Review

„Xperia Z ultra společnosti Sony má výkonný procesor a čelist 6.4palcová obrazovka, ale její kamera, výdrž baterie, jeden reproduktor, kamera a čirá velikost je příliš velká a boxy na pohodlí.“

 • Obrovské 6.4palcová obrazovka skvělá pro hry a filmy
 • Prvotřídní specifikace vytvářejí úhledný výkon
 • Dotyková obrazovka pracuje se standardní tužkou
 • Prémiový vzhled a pocit
 • Působivě tenký
 • Zklamáním fotoaparátu bez blesku
 • Sklo přes obrazovku je reflexní
 • Špatně umístěný reproduktor není dostatečně hlasitý
 • Trapné držení kvůli velikosti, kluzkým a čtvercovým okrajům

Vítejte ve světě smartphonů na velké obrazovce, častěji označované jako phablety. Galaxy note 3 má 5 má 5 má 5.7palcová obrazovka vede kategorii, která zahrnuje zařízení jako HTC One Max, Nokia Lumia 1520 a Samsung Galaxy Mega.

Tento telefon se do vašeho nebude zapadat, pokud nemáte velmi velké s.

Společnost Sony’s Xperia Z Ultra Nadměrná nadměrně tyto další modely s nádhernými 6.4palcová, 1080p obrazovka, která ve většině prostředí vypadá vynikající. Vystupuje také jako šampion, díky svému procesoru Snapdragon 800, který také pohání G2 LG’s G2.

Z Ultra je určitě elegantní, úhledná (a.Feeling) zařízení, s některými jedinečnými funkcemi, díky nimž vyniká z balíčku smartphonů na velké obrazovce. Má však také některé nedostatky, které vás mohou přimět zvažovat alternativní zařízení. zejména proto, že americký nosič nezvedl Z Ultra. Model HSPA (3G), který jsme testovali, prodává za 650, zatímco verze 4G LTE je cena 680.

Známá Xperia

Pokud jste obeznámeni s dalšími nedávnými přenosnými produkty Sony, jako je smartphone Xperia Z nebo Xperia Tablet Z, pak exteriér Z Ultra bude vypadat spoustu dobře známých. Jeho tvar vypadá boxilnější než většina ostatních chytrých telefonů, díky okrajům, které nejsou tak zaoblené jako nabídky Samsung nebo Apple.

Je to obrovské: Z Ultra je překvapivě tenký, v 0.26 palců. Ale je to také 3.62 palců široký a 7.04 palců vysoký. To znamená, že tento telefon se do vašeho nebude zapadat, pokud nemáte velmi velké s. Také, i když nám nevadí obdélníkový tvar linky Xperia na menších telefonech nebo tabletu, který bude obecně držen dvěma rukama, zde rohy činí telefon nepříjemnější a nepříjemnější, než by to bylo možné zvládnout, než by to bylo možné.

OS se liší od skladu Android, ačkoli kůže Sony není příliš těžká ruka. Existuje však hrstka předem naložených aplikací Sony, z nichž některé soutěží s Google Play, což může věci matoucí. K dispozici je video neomezené pro pronájem a nákup filmů, Sony vybírá pro získání aplikací, stejně jako aplikace PlayStation, aplikace Walkman pro přehrávání hudby, rádio FM (které používá kabel sluchátka jako anténu) a několik dalších většinou zapomenutelných aplikací.

Udělali jsme, i když stejně jako přizpůsobitelná klávesnice a její proces nastavení, který vás prochází pomocí praktických možností, jako je přidání řady čísel nebo tlačítka psaní hlasu Google (z nichž oba, pokud jde o nás, by tam mělo být ve výchozím nastavení). Zde můžete také změnit vzhled klávesnice.

Můžete použít tužku jako stylus, pokud najdete tužku

Jednou z nejunikátnějších funkcí Z Ultra je to, že můžete použít tužku. ano, jakákoli stará tužka. jako stylus. A funguje to, pro navigaci kolem zařízení, pro psaní (je také zahrnuto rozpoznávání rukopisu) a pro kreslení pomocí jednoduché, ale funkční sdružené aplikace Sketch.

Ale je tu několik problémů. Za prvé, pro většinu z nás tužky prostě nejsou tak všudypřítomné, jak bývaly v tomto digitálním věku. A vyzkoušeli jsme pero s míčem, které vůbec nefungovalo. Samozřejmě si můžete koupit levný balíček tužek a tento problém vyřešit docela snadno.

Společnost Sony si vypůjčila živou triluminózní technologii obrazovky ze svých uznávaných HDTV.

Totéž nelze říci o dalším problému zde: Zdá se, že telefon postrádá jakýkoli druh odmítnutí dlaní, což je velký problém, pokud se snažíte napsat na obrazovku tak velký. Vaše ruka opravdu chce odpočívat proti obrazovce a když to dělá, když kresbujete nebo píšete, obrazovka často reaguje nakreslením přímky mezi špičkou tužky a kde se vaše dlaň dotkla obrazovky. To jsme se stali, i když jsme se pokusili položit naši dlaň proti okraji telefonu a ne na obrazovce.

Samsung’s Galaxy Note 3 Určitě dělá celý rukopis na smartphone, díky svému stylusu pero citlivého na tlak a dobrému odmítnutí palmy. Ale ani s poznámkou 3 jsme nenašli rukopis vše, co je přesvědčivé. Většina z nich pravděpodobně najde schopnosti Z Ultra Pencil Stylus více úhledných triků než nutností.

Neuspokojivá kamera

Zadní kamera Z Ultra je jednou z dalších hlavních nedostatků telefonu. Je to 8megapixelový střelec, což je krok dolů, specificky ve srovnání s 13megapixelovou nabídkou v Xperia Z. Ale na megapixelech nezáleží.

Zde je však počet pixelů nízký, stejně jako kvalita obrazu-zejména pro moderní špičkový smartphone. A neexistuje žádný blesk, což je trochu směšné, vzhledem k tomu, jak velký a drahý je tento telefon.

Pokud slunce svítí nahoře nebo jste pod jasným světelným osvětlením, může kamera Z Ultra přinést slušné, ne.li skvělé, záběry. Ale opět, protože obrazovka je reflexní a vyplavena na slunci, může být obtížné pořídit tyto obrázky. Poté, co jsme se po vypálení některých zkušebních záběrů vrátili dovnitř, jsme zjistili, že několik obrázků bylo ve skutečnosti velmi krátké videa. Náhodně jsme stiskli tlačítko záznamu, což je jen zlomek palce pod tlačítkem závěrky na obrazovce. S tolika nemovitostmi na obrazovce, se kterou lze pracovat, měla by Sony vážně zvážit přesunutí tlačítek dále od sebe v aktualizaci softwaru.

Ve většině vnitřních podmínek, dokonce i při stékání slunečního světla do místnosti, naše zkušební výstřely přicházely v různých odstínech zrnitých a/nebo fuzzy. Opět, pokud jsou podmínky opravdu jasné, záběry jsou lepší. Ale Z Ultra se snažil dodat slušné střely za slunečného odpoledne, takže můžete zapomenout na to, že jej použijete v baru nebo restauraci. Flash by mohl pomoci, alespoň pro blízké záběry, ale opět tu není jeden.

Výkon komponent

Z Ultra má 2 GB RAM a čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon na 2.2GHz, který v našem neoficiálním testování, od základní navigace, po procházení webu, po hraní, po hraní, po hraní, po hraní, po hraní, po hraní, po hraní, až po hraní. Pro ty, kteří vložili zásoby do benchmarkových čísel (což byste pravděpodobně neměli) Z Ultra vydal skóre 20 702 v měřítku kvadrantu, nebo jen o něco lepší než 20,190 skóre, které jsme viděli při testování Galaxy Note 3, což také má Snapdragon 800 čip.

Životnost baterie může být lepší

Jak jsme si mysleli, vzhledem k velikosti obrazovky U Ultra a jak tenké je zařízení, výdrž baterie není skvělá. Pokud nejste těžký hráč, měli byste být schopni projít den používání. Ale i když nejste, neplánujte si zůstat venku bez poledne.

Po dni mírného až těžkého používání, stahování a instalace aplikací přes Wi-Fi, kontrola a zveřejňování příspěvků. Odesílání textů, provedení několika krátkých telefonních hovorů, pořizování několika fotografií a utrácení asi 45 minut her, baterie Z Ultra zasáhla 10 procent po 13 hodinách a 30 minutách. To je výrazně horší než dlouhověkost, kterou jsme dostali od Galaxy Note 3, která má podobné interní, ale menší obrazovka.

Závěr

Sony Xperia z Ultra nás nechává smíšené pocity. Jeho komponenty a výkon jsou v souladu s nejlepšími telefony, které jsme dosud testovali; Jeho obrazovka je nádherná a obrovská, což dělá skvělé herní a sledování filmů; Určitě to vypadá a cítí část špičkového smartphonu nebo tabletu; A poskytuje jedinečné funkce, jako je nepromokavá skořápka a schopnost používat tužku jako stylus.

Na druhou stranu je obrazovka v podstatě nepoužitelná na přímém slunečním světle a může být obtížné vidět i uvnitř, pokud máte velká okna nebo drsná režijní světla. Jeden reproduktor není dostatečně hlasitý, aby spolehlivě doručil tichý filmový dialog a jeho umístění na spodním okraji znamená, že ho váš prst často pokrývá během hraní, otřesně ztuhne zvuk. A pak je tu fotoaparát, který, i kdyby měl záblesk, by byl docela hrozný pro špičkový smartphone.

Tyto problémy neznamená, že Xperia Z v žádném případě. Ale jak velké telefony jdou, Galaxy Note 3 má podobné specifikace, lepší výdrž baterie, obrazovku, která je stále velká, tlak citlivý na S-Pen a podobnou smlouvu na cenu. Nebo můžete chytit poznámku 3 dotovanou za mnohem méně, pokud jste ochotni se zaregistrovat na novou dvouletou dohodu-něco, co v USA nemůžete udělat s U Ultra.

A pokud počet specifikací a pixelů pro vás není tak důležitý, Galaxy Mega má obrazovku, která je téměř stejně velká jako Z Ultra’s, zatímco stojí o pár set menší kontrakt. Galaxie Mega je také pohodlnější (díky zakřiveným rohů) a obecně se cítí menší. Je o něco užší a půl palce kratší. To nemusí znít jako velký rozdíl, ale zatímco Galaxy Mega se cítil velký, když jsme ji používali, necítil se příliš velký. To samé nemůžeme říci pro Z Ultra.

Pokud společnost Sony může zlepšit výdrž baterie, vyřešit problém s lesklou obrazovkou a hodit do dobrého fotoaparátu a zároveň udržet specifikace proudu, může to mít zásah do rukou s dalším smartphonem na velké obrazovce. Jen doufáme, že se obrazovka nezvětší. Stejně jako se nám líbí Nexus 7, nechtěli bychom jej používat jako smartphone.

Maxima

 • Obrovské 6.4palcová obrazovka skvělá pro hry a filmy
 • Prvotřídní specifikace vytvářejí úhledný výkon
 • Dotyková obrazovka pracuje se standardní tužkou
 • Prémiový vzhled a pocit
 • Působivě tenký

Minima

 • Zklamáním fotoaparátu bez blesku
 • Sklo přes obrazovku je reflexní
 • Špatně umístěný reproduktor není dostatečně hlasitý
 • Trapné držení kvůli velikosti, kluzkým a čtvercovým okrajům

Je to tablet? Je to telefon? Opravdu. zajímáš se?

Nevýhody

Proč můžete věřit Techradar

Trávíme hodiny testováním každého produktu nebo služby, které kontrolujeme, takže si můžete být jisti, že kupujete to nejlepší. Zjistěte více o tom, jak testujeme.

 • Přehled, návrh a pocit
 • Rozhraní
 • Kontakty a volání
 • Zprávy
 • Internet
 • Fotoaparát
 • Média
 • Životnost baterie a benchmarky
 • Připojení
 • Aplikace
 • Oficiální fotografie
 • Výrok

Sony Xperia Z Ultra je telefon, který bere to nejlepší z internetu a nechává to všechno létat přes neuvěřitelně velkou obrazovku. S nejlepší z technologie Sony uvnitř, dělá 6.4palcová obrazovka ji vyřadila z dosahu pro většinu lidí?

Namalujme vám obrázek: muž vstoupí do baru. Vytáhne svůj telefon. Má pětpalcovou obrazovku. Jukebox se rozdrtí na zastavení, brýle klesá, rozbije se na podlahu a dav se v hrůze vzpamatuje.

Kdybyste viděli, že se to děje před dvěma nebo třemi lety, dokážete si představit scénu, pokud jste na veřejnosti bili ještě větší Xperia Z Ultra Out? Bylo by tam krveprolití. Jak to je, určitě zvednete více než několik obočí.

Společnost Sony pokračuje v útoku na trh přenositelnosti. skutečně pokračuje i na jeho útoku na naše smysly. Xperia z Ultra je masivní telefon. Nebo malý tablet. Phablet, i když se přihlásíte k odběru této myšlenky.

Protože to přiznejme. tyto věci již nejsou obscénní. Stejně jako oni nebo nenávidět, zdá se, že zde jsou velké telefony a malé kombinace tabletů, aby zůstaly. A Sony jasně chce pěkný masitý plátek koláče.

Během posledního roku došlo k některým skutečným inovacím. s hladinami megapixelů tlačené až 20 MP a telefony a tablety, které jsou vodotěsné. Nikdy jsme unavili, že budeme schopni spustit tablet pod sprchou jen pro peklo. Můžete to udělat s ultra Xperia Z. Ale stále se necítí dobře.

A kde se Samsung nyní ponořil před dvěma lety s notou Galaxy, sekce phablet, kterou si mnozí (včetně tohoto recenzent) mysleli, že by nikdy nerostl, stoupala.

Zdá se, že s nimi každý chodí (nebo si je možná jen všimneme, protože jsou tak odlišní, takže se zdá, že je má každý.

A toto je první pokus Sony na střední zemi.

sony, xperia, ultra, review

Pokud jde o soutěž, je Xperia Z Ultra pevně postaven proti jednomu zařízení: právě vydala Samsung Galaxy Note 3. Je to větší. ve skutečnosti je to podobná velikost jako Galaxy Mega, vlastní obrovská nabídka Samsung. ale specifikace moudré, je to blíž k rozsahu noty.

Na těchto zařízeních-S-Pen-se schopností rozpoznávání tužky-dokonce kývne hlavou směrem k velkému prodejnímu bodu společnosti Samsung. To prozkoumáme později v recenzi.

Řekněme to prozatím. pokud si myslíte, že víte, co můžete očekávat, když chytíte Xperia z Ultra, pravděpodobně se mýlíte. Věděli jsme, že to bude velké. Ale chlapče, je to obrovské.

Pak je opět Big krásná a Xperia Z Ultra se cítí jako skutečně drahý, elegantní kus soupravy. Pokud jste v každém okamžiku zalíbili telefon Xperia z, budete vědět, o čem zde mluvíme.

Všechno černé sklo, vysoký lesk, přední a záda s velmi malým narušením, kromě loga Sony na přední straně a loga Xperia na zadní straně. Ve skutečnosti, pokud jste cítili nový model Nexus 7 2013, budete se cítit jako doma.

Když se na to podíváme, můžeme si myslet, jak moc to vypadá, že by to mohlo být malý bratr zařízení. A to rozhodně není špatný plášť.

Když je obrazovka vypnutá, roztaví se a celá přední část vypadá jako jeden krásný černý panel. Pokud vypadáte tvrdě, spatříte přední kameru na vrchol, ale ne oznámení, které tam také sedí před pohledem.

Levá strana má nabíjení nabíjení. dva kontaktní body pro doku a skutečný slot pro USB micro, který je stejně jako mnoho jiných zařízení skrytý za gumovým přístavem. To udržuje to navždy vodotěsné, takže můžete skutečně funkčně používat Xperia Z Ultra ve vaně beze strachu.

Zdá se, že Sony poslouchala zabručení a usnadnila se otevírat a zavřít se, aniž by se klapka dostala do cesty.

Kolem druhé strany uvidíte oblasti pro rozšiřující slot microSD a vložení karty SIM (opět skryté gumovými zátkami), svazek kolébky a tlačítko pohotovostní režim.

Normálně bychom zde sténali o umístění tlačítka pohotovostního režimu, ale faktem je, že to není tolik problému na sluchátku této velikosti. Každý bude držet své jinak, ale všechno vypadalo dobře umístěné.

V horní části této strany je také konektor pro sluchátka. Skvělé je, že pro zásuvku sluchátka není krytí. a přesto je to také vodotěsné.

Dobro ví, co se zde Sony podařilo udělat, ale to způsobilo, že to funguje a to znamená, že existuje jedna menší nepříjemnost, když chcete poslouchat nějakou hudbu nebo jen zvuk obecně. Velké palce tady.

A to nás přivádí slonu v místnosti. A „slon“ to myslíme, protože velikost je všechno tady. Ultra Sony Xperia Z je obrovská.

Mluvíme o rozměrech 179 x 92 x 6.5 mm. To znamená, že je vysoký, je široký. Ale je to také vlastně poněkud tenké a to se nám líbí. Hmotnost je velmi rovnoměrně distribuována. Nejhorší věc, kterou by mohla udělat Sony, je dát nám něco, co bylo nejvyšší nebo spodní a velmi obtížné zvládnout. To pro nás funguje perfektně.

Je to, když stisknete ten tlačítko pohotovostního režimu na straně, kde vidíte, kde kouzlo opravdu leží. Xperia z Ultra má nejkrásnější displej. 6.Velikost 4 palce s rozlišením 1920 x 1080.

To funguje jako PPI 344, což je více než dost pro i ty nejlepší optiky. Na této obrazovce neuvidíte žádné pixely. Některé recenze naplánovaly barvu pro vymytí.

Určitě jsme tam neměli žádné stížnosti. Zatímco telefon Xperia Z začátkem tohoto roku měl nejhorší problém s sledováním úhlů, zdá se, že Sony to s tímto modelem poslouchal a opravil.

Ve skutečnosti byla naše jediná stížnost s nedostatkem živosti. Používali jsme náš revizní model vedle Samsung Galaxy S4, který samozřejmě používá jiný typ panelu.

Mnozí si stěžují, že Samsung je příliš jasný, příliš barevný a ne dostatečně realistický. Jsou to koně pro kurzy a někteří budou upřednostňovat paletu Truer-to-Life Xperia Z Ultra. Ať tak či onak, vyzýváme kohokoli, aby zvedl toto zařízení a na obrazovku nebyl ohromen.

Mohou být nezaměněni schopností vyměnit baterii. Ano, stále více a více výrobců utěsňuje své napájecí balíčky, ale s takovým zařízením, které křičí jako filmový přehrávač pro dojíždějící hodiny a PDA po zbytek dne, to použije nějakou šťávu.

Není vždy praktické nést nabíječku a my bychom raději trochu kompromis v designu, abychom umožnili možnost náhradní baterie.

To je ještě více, takže zvažování ceny. Jak byste očekávali, ultra Xperia z není podle žádných standardů levný. SIM-free, budete se snažit vyzvednout jeden za mnohem méně než 675, ačkoli některé obchody se zabývají smartwatch s phablet.

Ať tak či onak, neočekávejte, že toto zařízení získá zdarma na kontakt, pokud se nechcete rozdělit s přibližně 25% více za měsíc ve srovnání s Sony Xperia Z1 každý měsíc po dobu dvou let. Zní to hodně na tváři. ale pokud to použijete jako telefon a tablet, může to představovat úsporu. Pravděpodobně budete pravděpodobně zlomeni. ale trochu šťastnější.

Sony Xperia z Ultra

Sony Xperia Z Ultra má váhu 212 g (7.48 oz) a je to 6.5 mm (0.26 in) tlustý.

Obsahuje obrazovku 6.4 palce s rozlišením 1 080 x 1 920 pixelů a hustotou pixelů 344 pixelů na palec. Má zadní kameru (8 MP) a přední kameru (2 MP).

Čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 800 MSM8974-AA s maximální frekvencí 2.20 GHz, který je kombinován s až 2 GB paměti a 16 GB úložiště.

Kapacita baterie je 3 050 mAh. Má připojení NFC.

Telefony se stejným čipem

Qualcomm Snapdragon 800 MSM8974-AA

Níže jsou mobilní telefony se stejným čipem jako Sony Xperia Z Ultra. Očekává se, že celkový výkon bude mezi nimi velmi podobný. Kliknutím na kteroukoli z nich můžete zobrazit podrobné srovnání.

Sony Xperia z1 5.0 „(441 PPI), 170 g, jediná kamera

Podobné telefony od Sony

Sony Xperia z

Níže jsou další mobilní telefony ze stejné série jako Sony Xperia z Ultra. Přestože se prodávají pod podobným názvem a mohou mít podobný vzhled a pocit, mohou existovat rozdíly v obrazovce, kamerách a výkonu. Někdy by rozdíly mohly být velmi významné, zatímco v jiných případech by mohly existovat jen drobné rozdíly v množství paměti nebo úložiště. Kliknutím na kteroukoli z nich můžete zobrazit podrobné srovnání.

Sony Xperia Z5 Premium 5.5 „(806 PPI), 180 g, jediná kamera

Sony Xperia z5 5.2 „(428 PPI), 154 g, jediná kamera

Sony Xperia Z5 Compact 4.6 „(323 PPI), 138 g, jediná kamera

Sony Xperia z3 5.2 „(424 PPI), 152 g, jediná kamera

Sony Xperia Z2 5.2 „(424 ppi), 163 g, jediná kamera

Sony Xperia z1 5.0 „(441 PPI), 170 g, jediná kamera

Sony Xperia z Ultra

Specifikace
Rozměry
Obrazovka
Kamery
Úložný prostor
Procesor
baterie
Připojení

Srovnání velikosti

Vážíme si vašeho soukromí

sony, xperia, ultra, review

Používáme soubory cookie k posílení vašich zkušeností, pro analýzu a ukážeme vám nabídky přizpůsobené vašemu zájmu na našich stránkách a na stránkách třetích stran. Shromážděné informace můžeme sdílet s našimi partnery. Zjistěte více o cookies čtením naší politiky souborů cookie.

Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním našich cookies a podobných technologií.

Sony Xperia z Ultra Review

Techspot slaví své 25. výročí. Techspot znamená technickou analýzu a rady, kterým můžete věřit. Když si koupíte naše odkazy, můžeme si vydělat provizi. Další informace.

Обзор Sony Xperia Z Ultra от Quke.ru

Index článku

S nejméně 30 zařízeními v řadě smartphonů Xperia se Sony rozhodně nevyhýbá uvolnění zástupů zařízení pro Android. Letošní vlajková loď Xperia Z konkuruje dobře proti těžkým váhám od Samsung, HTC a Nokia, zatímco jiné telefony, jako jsou Xperia SP a Xperia E, dávají spotřebitelům možnosti v dolním dosahu trhu. A nezapomeňme na tablety, jako je tablet Xperia z, mnoho z nich pochváleno za jeho úhledný design a odolnost proti vodě.

Sony Xperia z Ultra. 679 (odemčené)

 • 6.4-palcový, 1920×1080 LCD displej (344 PPI)
 • Čipová sada Qualcomm Snapdragon 800
 • 2.2 GHz čtyřjádrový procesor, Adreno 330 GPU, 2 GB RAM
 • 16 GB interní úložiště, slot microSD
 • 8 MP kamera, senzor exmor RS, f/2.4 objektiv, 1080p video
 • IP55/58 odolný vůči vodě
 • 3 050 mAh, 11.6 wh baterie
 • LTE, Wi-Fi AC/A/B/G/N, Bluetooth 4.0, NFC
 • Android 4.2 ‚želé fazole‘
 • 212 gramů, 6.5 mm tlustý

Nic však Sony dosud nevydalo.

Japonská společnost poprvé vydala phablet, který skutečně překročí hranici mezi špičkovými chytrými telefony a malými tablety. Gargantuan 6.4-palcový displej a výkonný procesor Snapdragon 800 Účetní linie Seznam špičkových specifikací, v těle, které je snadno největší, ale také nejtenčí, jaké jsem kdy viděl.

Telefon však není na trhu s velkým displejem sám, stoupá proti zkušenému konkurentovi v Galaxy Note, s novou verzí spuštěnou za pár týdnů.

Je z Ultra Ultra hodný uchazeč? Nebo je toto zařízení prostě příliš nepraktické pro každodenní použití?

Ultra jednotka Sony Xperia Z použitá v tomto přehledu byla laskavě poskytnuta mobicitem. Podívejte se na ně nejnovější smartphony odemčené a mimo smlouvu.

Design

Kdybych musel popsat Xperia z Ultra dvěma slovy, bylo by to „nádherně masivní“. Na jedné straně si Sony vytvořila ohromně krásný smartphone a kombinovala tenký design s prémiovými materiály. Na druhé straně je zařízení směšně velké, posouvá hranice toho, co lze považovat za telefon, a je poněkud obtížné použít.

Ale začnu s tím, co se mi na Ultra líbí. Celá sestava telefonu je minimalistická, štíhlá a přitažlivá, což z něj dělá možná nejlepší design Sony.

Zleva doprava: Samsung Galaxy S4, HTC One, Sony Xperia Z Ultra, Nexus 7 (2013)

Sony Xperia Z Ultra Review

V pouhých 6.5 mm tlustý, telefon se cítí opravdu pěkně v ruce, a přestože je to jen pár milimetrů štíhlejší než telefon jako Galaxy S4, zdá se, že existuje obrovský rozdíl. Společnost Sony použila sklo pro přední i zadní část telefonu, což zlepšuje celkovou kvalitu sestavení, ale může z něj učinit také značný magnet otisků prstů.

Model, který jsem obdržel pro kontrolu, byl hluboký černoch a díky úsilí společnosti Sony v úkrytu, jako jsou senzory a reproduktory, vypadá čistý design nepopiratelně elegantní a prémiový. Přední reproduktor a mikrofon jsou udržovány na malých liniích nahoře a dole, zatímco hlavní reproduktor je jen další linie na spodním okraji. Branding je také udržován na minimu, s několika logami Sony, logem NFC a logem Xperia rozptýleno kolem jinak holého designu.

Kolem okrajů má levá strana skrytý port micro-USB nahoře a konektor doku kolem poloviny dolů. Zatímco konektor je magnetický, je divné, že se s okrajem propláchl; Místo toho dostanete malý hřeben, který může být nepříjemný, zatímco držíte telefon normálně. Také se to nehodí s designem: Po prvním vyřazení zařízení z krabice jsem si myslel.

Pravá strana má zbývající tlačítka a porty, včetně exponovaných 3.5 mm konektor pro sluchátka, kryté microSD a micro-SIM sloty, malé tlačítko napájení a kolébka hlasitosti. Přestože je tlačítko napájení přiměřeně malé, je to na perfektním místě, protože obvykle padá přesně tam, kde vaše prsty skončí a drží zařízení.

Navzdory přitažlivosti spojené s štíhlým, břidlicovým designem se trochu obávám jeho síly. Společnost Sony tvrdí, že telefon je „velmi tvrdý“, ale stále vykazuje malé množství flexů, podélně i diagonálně, což napíná velké skleněné panely na obou stranách. Na rozdíl od skály-pevné Xperia z nebo HTC One, existuje možnost, že Z Ultra by se mohl za špatného okolností prasknout nebo prasknout, jako kdybyste na něm náhodou seděli nebo se ohýbali ve svých s. To znamená, že volba společnosti Sony vyhnout se značnému posílení udržovala zařízení přiměřeně světlo pro jeho velikost, což zlepšuje jeho přenositelnost.

Zatímco síla telefonu je poněkud sporná, nemotorní lidé rádi vědí, že telefon je odolný vůči vodě až do 1.5 metrů po dobu 30 minut a chráněno před nízkým proudem vody. Společnost Sony potahovala a zapečetila Xperia Z Ultra k dosažení hodnocení IP55 a IP58, což je součástí důvodu, proč má zařízení klapky na pokrytí všech portů kromě 3.5mm konektor pro sluchátka. Ačkoli telefon není chráněn proti slané vodě, teoreticky toto hodnocení IP znamená, že byste ho mohli šťastně použít v bazénu, pokud si to přejete.

Bohužel však není možné ovládat kapacitní dotykový displej, zatímco telefon je ponořen nebo dokonce částečně ponořen ve vodě. To omezuje užitečnost odolnosti vůči vodě, protože na to nemůžete používat kameru pod vodou nebo jakoukoli funkci v telefonu. Jedinou skutečnou výhodou hodnocení IP55/58 je ochrana před náhodným únikem vody nebo například z pádu telefonu do vany, například. Díky tomu je funkce více malou výhodou než klíčovým prodejním bodem.

Největší obtěžováním tohoto telefonu je nepochybně jeho velikost: je to nepraktické, zbytečné a někdy naprosto frustrující použít. Ultra je většinu času omezen na obouruční použití, protože hodně štěstí spravování masivní klávesnice nebo podokno oznámení jednou rukou. Telefon je často nepříjemný držet a spravovat kvůli své velké šířce a 5mm rámeček na obou stranách mamutího displeje nijak nepomáhá. Správa telefonu na jedné ruce vyžaduje praxi, aniž by ho zamáhala, a to není dobrá věc.

Ještě více týkající se je vertikální výška telefonu 180 mm, s 17 mm rámečku nad a pod displejem. Zbytečně velký vertikální rámeček představuje spoustu problémů, když je zařízení ve vašich kalhotách, a poprvé kdykoli přezkoumal smartphone, při každodenních činnostech jsem byl fyzicky omezen, když jsem na mě nesel Z Ultra. Dokonce i nosit džíny se s dostatečně hluboko, aby se vešly celé zařízení, bylo mi bráněno nasazení bot, omezené při lezení po schodech a nepříjemné při posezení. Zhoršuje se, pokud nemáte kalhoty, které mohou pojmout celé zařízení. situace, která je přiměřeně pravděpodobná. Protože to vyčnívá a způsobí nejrůznější nepříjemnosti.

Takže jsem uvízl v neobvyklé situaci s ultra Xperia Z. Miluji štíhlý, minimalistický design a prémiovou konstrukci, ale také nenávidím, jak nepraktické to může být za mnoho okolností. Kdyby jen Sony udržovala displeje na 6 palců nebo nižší, protože pokud ano, mohli bychom mít na ruce skutečného vítěze.

Displej: Plný 6.4 palce

Největším prodejním bodem Xperia Z Ultra je jeho masivní, 6.4palcový displej 1080p, který je ideální pro spotřebu obsahu. Společnost Sony přesně neuvedla, jakou technologii se používá na tomto displeji, ale můj instinkt mi říká, že je to větší verze jejich e-ips TFT LCD panelu použitého na Xperia Z. E-IPS je v podstatě nákladnou verzí plného IPS panelů, se sníženými úhly sledování. Při 1920 x 1080 přichází tento displej s hustotou pixelů 344 pixelů na palce (PPI).

Společnost Sony ráda hází spoustu marketingových termínů, jako je „Triluminous Display s rentgenovou realitou“, „panel Opticontrast“ a „Mobile Bravia Engine 2“. Ve skutečnosti se jedná pouze o řadu základních funkcí displeje a pravdivě Sony nemusí používat žargon, jako je tento, protože displej je velmi dobrý.

Přestože získáváte plné 113 cm² nemovitosti na obrazovce (ve srovnání s 69 cm² s 5palcovým displejem Galaxy S4), vysoký rozlišení stále činí panel velmi ostrým. Může to být jen 334 PPI, což je nízké ve srovnání s 450, které vidíme na nejnovějších špičkových zařízeních. Obrázky také vypadají fantasticky, opět díky kombinaci vysokého rozlišení a velikosti gargantuanů.

Prvky uživatelského rozhraní, které jsou vykresleny, často nedělají spravedlnost displeje, protože jsem zjistil, že řada aplikací. Dokonce i ti poskytované na telefonu. Nedovolte aktiva 1080p. Je to nešťastná situace, kdy máte tak krásně velký displej, a je to opravdu poprvé, kdy jsem si všiml nedostatku 1080p prvků, ale je to něco, co se snad v průběhu času vyřeší.

Nejlepšího využití displeje Xperia Z Ultra je zdaleka pro filmy, obrázky a hry. Jednoduše neexistuje žádné jiné zařízení, které by mohlo poskytnout vysoce kvalitní video zážitek, zatímco stále (téměř) se hodí do kalhot s. Dokonce mě to překvapilo, jak dobře funguje Bravia Engine 2 (optimalizátor softwaru pro obrázky a videa), takže barvy jsou pop jen o něco trochu víc než obvykle. A nezapomeňme na hraní, což není nic úžasného na tomto velkém panelu s vysokou hustotou.

Reprodukce barev z E-IPS není tak dobrá jako to, co jsem viděl na Super Amoled Galaxy S4, a zejména fenomenální HTC One Super LCD 3, ale stále je to velmi slušné. Kontrast je velmi dobrý, stejně jako hladiny bílé, i když stejně jako Xperia z, chybí pozorovací úhly. Budete si chtít tento telefon přímo dívat přímo čelece, jinak byste mohli zažít trochu mírného mytí na šedou, ale naštěstí to není obrovský problém.

Byl jsem ohromen jasem a venkovní čitelností z ultra displeje, což je bezpochyby vylepšeno panelem „Opticontrast“ Sony, který v podstatě odstraňuje mezery mezi sklem a displejem. Maximální jas je dostatečný pro prohlížení displeje na plném slunečním světle a já jsem zjistil, že automatická jasný. Přirozeně je nejlepší udržet úroveň jasu na minimu, protože vysoký výkon podsvícení může díky tomuto obrovskému displeji výrazně vypustit baterii; Něco prozkoumám více v části výdrže baterie této recenze.

Kromě samotného displeje přichází Xperia Z Ultra se zajímavou funkcí dotykové obrazovky, která vám umožní používat displej telefonu s v podstatě jakýmkoli vodivým materiálem, včetně tužek. Ačkoli telefon nepřichází s stylusem nebo stylusovým slotem v těle (který někteří mohou třídit jako nevýhodu), tužka ve skutečnosti dělá opravdu dobrou náhradu a poskytuje překvapivě rychlý a přesný vstup. Také jsem zjistil, že digitizér funguje dobře se stylusy třetích stran (s výjimkou plastových určených pro odporové dotykové obrazovky) a v podstatě cokoli kovového.

Pokud se obáváte škrábání displeje pomocí náhražky nebo tužky kovového stylusu, nebuďte, protože Gorilla Glass 3 je extrémně tvrdý a odolný vůči označení. Při používání tužky na U Ultra Z ultra se na sklením uloží nějaký grafit a poté si otřete obrazovku jako vy, když vyčistíte otisky prstů, odstraní všechny stopy kontaktu s tužkou. Totéž platí pro inkoust pera, pokud se vám podaří najít pero, které dobře funguje s dotykovou obrazovkou.

Schopnost používat v podstatě jakýkoli stylus nebo tužku s ultra Xperia z Ultra je skvělá, protože můžete přinést to, co vám přináší nejpohodlnější v každodenním použití. Porovnání tohoto řešení však přímo s Samsung Galaxy Note II odhaluje některé nevýhody. Zatímco tužka je obecně pohodlnější než malý stylus Galaxy Note, postrádá další tlačítko, které se může hodit pro určité úkoly (jako je zachycení oříznuté obrazovky). Neexistuje také žádný režim vznášení s U Ultra, který vám dává průvodce po poloze stylusu nad displejem, což je užitečné při skicování diagramů.

Celkově jsem byl ohromen displejem Xperia Z Ultra, který nabízí významné nemovitosti na obrazovce díky panelu, který je přiměřeně vysokou kvalitou. Překvapilo mě hladkost používání tužky na obrazovce pro psaní poznámek a navigace a automatické jasnosti je standout v práci opravdu dobře pro správu úrovní jasu. Je to jen trochu nešťastné, že velikost obrazovky je v některých situacích tak překážka, když je to tak dobré pro věci, jako je sledování filmu a mobilní hry.

 • Zkušenosti s technologií bez reklam při podpoře naší práce
 • Náš slib: Všechny příspěvky čtenářů půjdou na financování více obsahu
 • To znamená: Techní vlastnosti, více měřítka a analýzy
| Denial of responsibility | Contacts |RSS