Společnost Meta narušila čínskou propagandistickou operaci napříč Facebookem a Instagramem před americkými volbami v polovině volebního období

Meta také zachytila operaci založenou v Rusku, která zahrnovala více než 60 webových stránek vydávajících se za zpravodajské firmy, 4 000 účtů na sociálních sítích a petice na stránkách.

Meta také uvedla, že zachytila největší a nejsložitější operaci založenou na ruském původu

  • Síť udržovala falešné účty
  • Tento objev byl významný, protože naznačoval posun
  • věděla o informacích ve zprávě společnosti Meta
společnost, meta, narušila, čínskou

Společnost Meta Platforms v úterý uvedla, že narušila první známou vlivovou operaci v Číně zaměřenou na cílení politického obsahu na uživatele ve Spojených státech před listopadovými volbami v polovině volebního období.

Síť udržovala falešné účty napříč platformami sociálních médií Meta a Instagram, stejně jako konkurenční služba. ale byla malá a nepřitahovala příliš mnoho příznivců, uvedla Meta ve zprávě shrnující její zjištění.

Zpráva přesto konstatuje, že toto zjištění je významné, protože naznačuje posun k přímějšímu zasahování do domácí politiky USA ve srovnání s předchozími známými čínskými propagandistickými snahami.

„Čínské operace, které jsme předtím zachytili, hovořily především o Americe ve světě, především v jižní Asii, nikoliv o Američanech samotných,“ řekl na tiskovém brífinku vedoucí zpravodajské služby Meta pro globální hrozby Ben Nimmo.

„V podstatě šlo o poselství ‚Amerika špatná, Čína dobrá‘,“ řekl o těchto operacích, zatímco nová operace prosazovala zprávy zaměřené na Američany na obou stranách rozdělujících otázek, jako jsou potraty a práva na zbraně.

Další člen vedení společnosti Meta na brífinku uvedl, že společnost nemá dostatek důkazů, aby mohla říci, kdo v Číně za touto aktivitou stojí.

Na tiskovou konferenci, na níž byl dotázán na zjištění společnosti Meta, generální prokurátor USA Merrick Garland uvedl, že jeho úřad je „velmi znepokojen“ zprávami zpravodajských služeb o zasahování do voleb ze strany zahraničních vlád, „které začaly již před nějakou dobou a pokračují až do současnosti“.“

společnost, meta, narušila, čínskou

Mluvčí uvedl, že společnost si byla vědoma informací ve zprávě společnosti Meta a také zrušila účty.

Podle zprávy společnosti Meta se čínské falešné účty vydávaly za liberální a konzervativní Američany v různých státech. Od listopadu 2021 zveřejňovali politické memy a číhali v Комментарии и мнения владельцев příspěvků veřejných osobností.

Ukázkový snímek obrazovky ukazoval jeden účet, který komentoval příspěvek republikánského senátora Marca Rubia, žádal ho, aby zastavil násilí páchané střelnými zbraněmi, a používal hashtag #RubioChildrenKiller (RubioVrah dětí).

Stejná síť také založila falešné účty, které se vydávaly za lidi v České republice a kritizovaly českou vládu kvůli jejímu přístupu k Číně, uvádí zpráva.

Společnost Meta rovněž uvedla, že zachytila největší a nejkomplexnější operaci založenou na ruské straně od začátku války na Ukrajině, a popsala ji jako rozsáhlou síť více než 60 webových stránek, které se vydávaly za legitimní zpravodajské organizace, spolu s přibližně 4 000 účty na sociálních sítích a peticemi na stránkách, jako je americká kampaňová skupina Avaaz.

Tato operace se zaměřila především na uživatele v Německu, ale také ve Francii, Itálii, na Ukrajině a ve Spojeném království, a utratila více než 100 000 (zhruba 1,5 milionu rupií) za. 81.8 lakh) na inzeráty propagující proruská poselství.

V několika případech ruská velvyslanectví v Evropě a Asii posílila obsah.

Ruské velvyslanectví ve Washingtonu uvedlo, že krok Mety se řídí „pokyny amerických úřadů“ a je porušením svobody slova.

„To naznačuje, že američtí technologičtí giganti, kteří vlastní nejpopulárnější internetové zdroje, se stali služebníky politiky americké administrativy potlačující disent,“ uvedlo velvyslanectví na svém kanálu Telegramu.

© Thomson Reuters 2022

Dokážou nové prémiové telefony Moto porazit iPhone, OnePlus a Samsung?? Diskutujeme o tom v Orbitalu, podcastu Gadgets 360. Orbital je k dispozici na Spotify, Gaana, JioSaavn, Google Podcasts, Apple Podcasts, Amazon Music a všude tam, kde získáváte podcasty.

Nejnovější technologické novinky a recenze sledujte na webu Gadgets 360 a Google News. Chcete-li získat nejnovější videa o gadgets a tech, přihlaste se k odběru našeho kanálu YouTube.

SOURCE

Image:gadgets360.com

| Denial of responsibility | Contacts |RSS