Stáhněte si DirectX všechny verze (9, 10, 11, 12). DirectX 9 Windows 10

stáhněte, directx, všechny, verze, windows

Stáhněte si DirectX všechny verze (9, 10, 11, 12)

Mít problémy s nastavením DirectX? Poskytujeme instalaci Offline DirectX Offline pro reinstalaci.

DirectX je kolekce rozhraní aplikačních programování (API) pro posílení multimédií. Na začátku bylo několik multimediálních API vydaných společností Microsoft ve jménu Direct, včetně Direct 2D, Direct 3D, DirectSound, DirectWrite, DXGI, DirecInput, DirecTplay, DirectMusic atd. Později společnost Microsoft vydala všechny tyto sbírky API v jednom balíčku s názvem DirectX.

Je zajímavé, že název Xbox také pochází z DirectX, protože Xbox používá technologie zavedené v DirectX. DirectX je však nainstalován a zahrnut do všech verzí Windows, včetně Windows XP, Vista, 7, 8 a 10. Výchozí verze DirectX se liší v každé verzi Windows.

DirectX verze a operační systémy

Zde je verze Windows a její výchozí verze DirectX nainstalovaná:

DirectX 2.0a (ver. 4.03). Windows 95 a Windows NT 4.0

DirectX 5.2 (ver. 4.05). Windows 98, Windows CE

DirectX 6.1a (ver. 4.06.03). exkluzivní Windows 98

DirectX 7 (Ver. 4.07.00). Windows 2000

Direct 7.1 (ver. 4.07.01). Windows Me

DirectX 8.1 (ver. 4.08). Windows XP a Windows Server 2003

stáhněte, directx, všechny, verze, windows

DirectX 9.0C (ver. 4.09). Windows XP SP2 a SP3, Windows Server 2003 SP1, Windows Server 2003 R2

DirectX 10.1 (ver. 6.00). Windows Vista, Windows Server 2008

DirectX 11. Windows 7 SP1, Windows Server 2008 R2

DirectX 11.1. Windows 8, Windows RT, Windows Server 2012

DirectX 11.2. Windows 8.1, Windows RT, Windows Server 2012 R2

DirectX 11.3 a DirectX 12. Windows 10

Toto jsou pouze hlavní aktualizace, které jsem uvedl. Bylo několik dalších aktualizací a verzí, které byly buď specifické pro menší nebo operační systém. Pokud se chcete dozvědět více o všech verzích DirectX, můžete navštívit tuto stránku Wikipedia.

Pokud jste hardcore hráč nebo multimediální nadšenec, budete milovat každý kousek nových verzí DirectXx. Pokud stále používáte Windows XP, stačí aktualizovat svůj DirectX na nejnovější verzi a podívejte se na rozdíl. Totéž platí pro Windows Vista, Windows 7 a Windows 8.

Jakou verzi DirectX mám na svém systému?

Pokud chcete znát verzi DirectX nainstalované v počítači, postupujte podle kroků níže:

 • Jděte na běh. dxdiag
 • Nové okno vám ukáže podrobnosti o nainstalovaných komponentách DirectX ve vašem počítači. Výše uvedený snímek ukazuje, že DirectX 11 je nainstalován na Windows 8.1 systém.

Jak povolit funkce DirectX?

Zatímco DirectX se stará o displej i zvuk, existují tři hlavní rysy DirectX, které můžete podle svého požadavku povolit nebo deaktivovat.

Pro optimální výkon by měly být povoleny všechny tři tyto funkce. Chcete.li tyto funkce povolit nebo deaktivovat, postupujte podle níže uvedených kroků:

 • Jděte na běh. dxdiag
 • Vyberte kartu Display
 • V rámci funkcí DirectX bude existovat možnost povolit nebo deaktivovat každou z výše uvedených funkcí.

Vezměte prosím na vědomí, že pokud máte v počítači nainstalované více grafických karet, bude pro každou grafickou kartu více karet zobrazení. Pro každou grafickou kartu můžete povolit nebo deaktivovat funkce DirectX pro každou grafickou kartu.

Stáhněte si DirectX

Od Windows 8 dále společnost Microsoft distribuuje DirectX samostatně. Pokud chcete aktualizovat DirectX, budete muset povolit aktualizace systému Windows.

Pro Windows 10 (DirectX 12)

DirectX 12 nemá manuální samostatné nastavení, které lze stáhnout samostatně. Pochází přímo z aktualizace Microsoft. Pokud chcete udržovat aktualizaci vaší verze DirectX, měli byste povolit automatické aktualizace Windows, pokud jsou deaktivovány dříve. Tím se zajistí, že váš přímýx 12 na Windows 10 je aktuální. Tip: Aktualizaci systému Windows můžete povolit nebo zakázat pomocí příkazového řádku.

Stejný postup platí pro Windows 8 (DirectX 11.1) a Windows 8.1 (DirectX 11.2)

Pro Windows 7 (DirectX 11)

Pokud používáte Windows 7, můžete si odtud stáhnout aktualizaci DirectX 11 pro Windows 7:

Pro Windows Vista (DirectX 10)

Nebyl jsem schopen najít přímý odkaz ke stažení pro DirectX 10, ale jsou k dispozici vidličky DirectX 10 ke stažení. Můžete si je stáhnout a upgradovat svůj Windows XP na DirectX 10, ale ty se nedoporučují. Proto uvádím pouze jejich jména a ne odkazy na stahování. Můžete hledat Google pro skutečné soubory ke stažení:

Pro Windows XP (DirectX 9)

Pokud používáte dřívější verze Windows, jako jsou Windows Vista a Windows XP, můžete si stáhnout některé verze DirectX uvedené níže (offline instalátory):

Webový instalátor si automaticky stáhne správné a nejnovější verzi DirectX pro váš počítač Windows. Může to být také užitečné v případě, že máte problémy s instalací DirectX, jako je chybějící DLL atd. Stačí si pouze stáhnout a nainstalovat nastavení na horní část stávající instalace a vše bude v pořádku.

Jak stáhnout a nainstalovat DirectX do svého počítače?

Při hraní her nebo používání grafických programů čelíte některým problémům DirectX? Efektivní metodou pro vyřešení problému je aktualizace nebo přeinstalování DirectXx. V tomto příspěvku Minitool vám ukážeme průvodce, jak stáhnout a nainstalovat DirectX do počítače se systémem Windows 10.

Ve výchozím nastavení je DirectX obvykle na počítači Windows předinstalován. Nemusíte jej ručně nainstalovat. Společnost Microsoft však vydala nové verze DirectX a raději byste měli nainstalovat nejnovější aktualizace, abyste vyřešili problémy DirectX, kterým čelíte nebo zažijete aktualizovaný výkon při hraní her a používání grafických programů.

V následujícím obsahu vám ukážeme, jak provést stahování a instalaci DirectX, stejně jako některé související informace. Pokud chcete vědět, jak aktualizovat DirectX, můžete také sledovat tuto příručku.

Pokud chcete vědět, kde je vaše stahování na Windows, Mac, Android, iPhone nebo iPad, můžete si přečíst tento příspěvek a získat odpověď.

Jak stáhnout a nainstalovat DirectX do svého počítače?

Kliknutím na tlačítko Stáhnout stáhněte soubor nastavení do počítače.

Klikněte na stažené dxwebSetUp.EXE soubor a sledujte průvodce a dokončete proces instalace. Během procesu instalace DirectX můžete být požádáni o instalaci některých dalších programů, jako je Bing Bar. Můžete zrušit zaškrtnutí všeho, co nechcete nainstalovat do svého počítače.

Restartujte počítač. Doporučujeme to udělat ani vy nejste rychlé to udělat.

Tento příspěvek vám ukáže, jak otevírám své stahování na Windows pomocí různých metod. Můžete také najít přístupy ke změně složky stahování.

Po těchto krocích můžete zkontrolovat, zda jsou problémy DirectX, se kterými se setkáte.

DirectX verze na Windows

Ve skutečnosti ne všechny verze Windows musí aktualizovat na nejnovější verze DirectX, protože některé verze DirectX jsou pouze pro speciální verze Windows. Podle vaší skutečné situace musíte potvrdit.

Abychom vám pomohli rozhodnout se, zda aktualizovat DirectX, ukážeme vám odpovídající verze DirectX pro různé operační systémy Windows.

DirectX 12

DirectX 12 je součástí systému Windows 10 a je podporován pouze ve Windows 10. Prostřednictvím aktualizace Windows 10 můžete získat pouze aktualizační soubory související s přímým. Není k dispozici žádná samostatná verze DirectX 12.

DirectX 11.4 11.3

Oba DirectX 11.4 a DirectX 11.3 jsou pouze pro Windows 10. Stejně jako DirectX 12, můžete získat pouze DirectX 11.4 11.3 Aktualizace z aktualizace Windows 10.

DirectX 11.2

DirectX 11.2 je pouze pro Windows 10, Windows 8 a Windows 8.1. Podobně související DirectX 11.2 Aktualizační soubory jsou k dispozici pouze v těchto aktualizacích Windows. Není k dispozici samostatný DirectX 11.2 Zdroj ke stažení.

DirectX 11.1

DirectX 11.1 je k dispozici pro Windows 10 a Windows 8. Kromě toho, pokud byla aktualizace platformy nainstalována na Windows 7, DirectX 11.1 může být také k dispozici.

DirectX 11.0

DirectX 11.0 je pro Windows 10, Windows 8 a Windows 7. Pokud však byla nainstalována aktualizace platformy na Windows Vista, DirectX 11.0 může být také k dispozici.

DirectX 10

DirectX 10 je k dispozici v systému Windows 10, Windows 8, Windows 7 a Windows Vista.

DirectX 9

DirectX 9 je k dispozici v systému Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista a Windows XP.

Pokud potřebujete nainstalovat DirectX 9 na Windows 10 nebo Windows 8, můžete postupovat podle výše uvedeného průvodce a provést práci. Tento proces nebude snížit DirectX 10/11/12, který je nainstalován v počítači. Je to verze posledních přímýchxů, která je kompatibilní s Windows XP.

V tomto příspěvku vám ukážeme, jak připojit AirPods s vaším notebookem bez ohledu na to, zda provozujete operační systém Windows nebo MacOS.

Jak zkontrolovat aktuální číslo verze DirectX

Tato část vám ukáže, jak zkontrolovat aktuální číslo verze DirectX prostřednictvím diagnostického nástroje DirectX.

 • Stisknutím tlačítka Winr Otevřete.
 • Zadejte dxdiag a stiskněte klávesu Enter.
 • Kliknutím na ano v okně vyskakujte a potvrďte operaci.
 • Zobrazí se diagnostický nástroj DirectX a verzi DirectX najdete v části Informace o systému.

V tomto příspěvku představíme informace o systému Windows 11 22H2, včetně data vydání Windows 11 22H2, nových funkcí v něm atd.

Sečteno a podtrženo

Nyní víte, kdy a jak stáhnout a nainstalovat DirectX do svého počítače. Doufáme, že vám to pomůže vyřešit problémy DirectX, se kterými se setkáte. Pokud máte nějaké související otázky, můžete nám v komentáři informovat.

O autorovi

Stella pracuje v Minitool Software jako editor angličtiny více než 7 let. Její články pokrývají hlavně pole obnovy dat, včetně obnovy dat úložiště a obnovení dat telefonů, stahování videí na YouTube, správa oddílů a konverzí videa.

Copyright © 2023 Minitool Software Limited, všechna práva vyhrazena.

Jak nainstalovat DirectX 9 na Windows 10?

Pokud chcete nainstalovat DirectX pro svůj počítač, postupujte podle níže uvedených kroků. Nejprve se ujistěte, že jste nenainstalovali žádné aktualizace, které způsobily problémy s touto součástí Windows. To je obzvláště důležité, pokud máte problémy s otevřením aplikace Nastavení. Pokud si všimnete, že problém přetrvává, zkuste se vrátit k dřívější verzi DirectX pomocí systému Recore nebo DirectX Diagnostic Tool.

Pokud používáte PC s podporou DirectX, měli byste být schopni nainstalovat nejnovější verzi softwaru. Tato verze softwaru podporuje Windows 10, stejně jako Windows 8, Windows 7 a dokonce i Windows Vista a XP. Proces instalace je přímý. Jakmile si stáhnete soubory, extrahujte je a nainstalujte software. To poté povolí DirectX 9.

Dalším běžným problémem s DirectX je chybová zpráva „Nastavení DirectX nemohlo soubor stáhnout.„K této zprávě může dojít v mnoha verzích Windows, včetně Windows 10. K této chybě dochází, když je síťové připojení nestabilní, požadovaná oprávnění nejsou splněna nebo došlo k chybě interního systému. Kromě toho mohou být pro některé aplikace vyžadovány starší verze DirectX. Nejprve je musíte ručně nainstalovat. Měli byste se také ujistit, že provozujete stejný operační systém jako váš počítač.

Související otázky / obsah

Mohu nainstalovat DirectX 10 na Windows 10?

Pokud chcete použít nejnovější verzi DirectX, můžete ji nainstalovat automaticky prostřednictvím funkce Windows Update Funkce. Můžete jej však ručně nainstalovat pomocí příkazového řádku. Poté sledujte kroky v diagnostickém nástroji DirectX a zkontrolujte kompatibilitu počítače. Pokud narazíte na chybovou zprávu, můžete se pokusit převrátit zpět do předchozí verze Windows a poté nainstalovat novou verzi.

Chcete-li nainstalovat nejnovější aktualizaci DirectX, musíte nejprve odinstalovat jakýkoli software třetích stran, který může narušit tento proces. To by mohl být problém s některými z vašich řidičů. Pokud k tomu dojde, můžete přeinstalovat ovladače grafických karet. Alternativně můžete nainstalovat software třetích stran, který automaticky aktualizuje vaše ovladače a provede vyhledávání ovladačů. Jedinou nevýhodou používání této metody je, že to může nějakou dobu trvat.

Po stažení souboru instalačního programu DirectX jej musíte spustit v nouzovém režimu. Pokud si vyberete druhou možnost, musíte dodržovat pokyny v programu. DirectX je důležitým faktorem pro hry a videa. Měli byste také aktualizovat ovladače grafických karet, které jsou zodpovědné za odesílání zpráv a předávání příkazů do vašeho hardwaru. Aktualizací ovladačů zajišťujete správnou komunikaci mezi komponenty vašeho počítače.

stáhněte, directx, všechny, verze, windows

Jak mohu změnit DirectX 10 až 9?

Pokud při hraní her máte problémy a musíte vyřešit problém DirectX, tento článek vás naučí, jak změnit DirectX 10 až 9 na Windows 10. Možná jste se setkali s chybovou zprávou „Nastavení DirectX nemohlo soubor stáhnout.„Tento problém může nastat ve všech verzích Windows. Některé aplikace vyžadují starší verze DirectX a musíte je nainstalovat ručně. Po postupujte podle těchto kroků budete moci nainstalovat nejnovější verzi DirectX na počítač.

Chcete.li zkontrolovat, zda váš počítač podporuje DirectX, můžete přejít na stránku Nastavení systému. Podívejte se na kartu Systém a přejděte dolů a najděte verzi DirectX. Měl by to být poslední v seznamu. Nová verze DirectX je k dispozici v aktualizaci Windows. Chcete.li stáhnout nejnovější verzi DirectX, použijte funkci Windows Update. Pokud si nejste jisti, zda váš systém podporuje nejnovější verzi DirectX, můžete si stáhnout bezplatnou zkušební verzi a podívat se na to, než si zakoupíte novou verzi.

Je DirectX 9 nainstalován v mém počítači?

Pokud chcete hrát hry na počítači, musíte vědět, zda je na vašem počítači nainstalován DirectX. Mnoho starších počítačů nemá novější DirectX, a proto se jim nepodaří nainstalovat. Existuje však několik způsobů, jak tento problém vyřešit. Restartujte počítač a nezapomeňte povolit spuštění aplikací. V případě potřeby čistě přeinstalujte své hry a software. Pokud nic z těchto nefunguje, možná budete muset přeinstalovat DirectX.

Chcete.li najít číslo verze, přejděte do nastavení systému Windows a klikněte na systém. Klikněte na „Systém“ a přejděte na dno. Klikněte na „Vlastnosti“. Na kartě systému klikněte na „Systémové informace.“Potom vyberte„ Hardware.„Poté, co jste našli správnou verzi, vyberte„ Zkontrolujte aktualizace “a kliknutím na„ Ano “nainstalujte aktualizaci. Případně můžete kliknout na kartu DirectX v nabídce Start a přejděte na „Správa hardwaru.“

Jak nainstaluji DirectX 9?

Chcete.li opravit chybu „Nelze nainstalovat zařízení DirectX 9“ na Windows 10, musíte nejprve povolit spouštěcí aplikace. Pokud to nefunguje, můžete zkusit přeinstalovat ovladače grafických karet. Můžete také použít aktualizaci ovladače třetí strany k provádění vyhledávání ovladačů a aktualizaci automaticky. Vždy je však lepší získat nejnovější ovladače pro váš systém jejich stažením z oficiálních webových stránek výrobců grafických karet.

Pokud se výše uvedené kroky nepodařilo opravit chybu, musíte si stáhnout chybějící.Soubor DLL z oficiálního webu. Chybějící soubor DLL můžete také zkopírovat z jiného systému. Ujistěte se, že tento jiný systém má stejný operační systém jako váš aktuální. Tento krok napraví chybu „DirectX 9“ na Windows 10.

Chcete.li stáhnout nejnovější verzi DirectX pro váš počítač, otevřete ovládací panel. Přejděte na kartu „Systém“. Přejděte dolů, dokud neuvidíte řádek „verze DirectX“. To zobrazí číslo verze každého souboru DirectX. Kliknutím na tlačítko „Aktualizovat“ nainstalujte nejnovější verzi DirectX. Váš počítač by měl být nyní kompatibilní s nejnovějším přímým. Pokud tomu tak není, zkontrolujte sekci kompatibility.

Jak mohu změnit DirectX 12 na DirectX 9?

Pokud byste se chtěli změnit z DirectX 12 na DirectX 9 nebo naopak, musíte nejprve nainstalovat nejnovější verzi ovladače. Naštěstí softwarový balíček Windows 10 obsahuje diagnostický nástroj DirectX. Chcete-li spustit program, klikněte na logo Windows v pravém horním rohu obrazovky a do pole vyhledávání zadejte „dxdiag“. Diagnostický nástroj DirectX se otevře a uvidíte informace o vašem systému, včetně verze DirectX, kterou používáte.

Jakmile spustíte aktualizaci, budete muset také změnit ovladače GPU. Pokud je váš GPU starší než Windows 7, možná nebudete potřebovat novější verzi. Pokud ano, můžete se vrátit zpět do předchozí verze pomocí funkce systému Windows System Restore a stahováním a instalací nejnovější opravy DirectX. Pokud to stále problém nevyřeší, můžete také zkontrolovat, zda je starší verze kompatibilní s vaším GPU spuštěním diagnostického nástroje DirectX.

Jak mohu vynutit DirectX 9?

Často nestačí stáhnout nejnovější verzi ovladačů DirectX, aby vyřešili problémy s vaší grafickou kartou. Dříve nainstalované aktualizace často způsobují problémy s DirectX. Naštěstí existuje několik snadných způsobů, jak tyto problémy vyřešit. Jednou z možností je ručně stáhnout soubory ovladače a poté je přesunout do složek Windowssystem32 nebo WindowsSysWow64. Další metoda zahrnuje stahování a obnovení souborů DLL pomocí specializovaného programu. Tyto programy mají spoustu výhod, včetně obnovení poškozených nebo chybějících systémových souborů. Mají také další výhodu pro skenování a provádění pravidelných kontrol k detekci jakýchkoli škodlivých programů a malwaru na vašem počítači.

Budete chtít stáhnout DirectX 9.0C, které lze bezpečně nainstalovat a bude koexistovat s existujícími verzemi DirectX. Jakmile si stáhnete soubory, extrahujte je a nainstalujte je. Poté můžete hrát hry pomocí DirectX 9. Jen se ujistěte, že máte jednotku USB, která podporuje řidiče a USB jednotku. Pokud si nejste jisti, můžete vždy použít diagnostický nástroj DirectX ke kontrole, kterou verzi DirectX máte.

Jak se mohu vrátit k DirectX 9?

Pokud jste nedávno upgradovali počítač na Windows 10, můžete se divit, jak jej obnovit na předchozí verzi DirectX 9. Je to snadné, pokud máte starší verzi operačního systému. Pokud váš počítač běží pomaleji než obvykle, nebo pokud máte problémy se hrou, můžete se vrátit k používání DirectX 9.

Pokud jste si všimli, že DirectX je pomalejší nebo hra již nefunguje, můžete se vrátit do DirectX 9 spuštěním diagnostického nástroje DirectX. Tento nástroj vám pomůže zjistit, zda má váš počítač starší verzi technologie. V některých případech je DirectX povinnou součástí oken. Některé starší hry však bez nich nesmí běžet správně, nebo pokud běží pomalu, můžete se vrátit do dřívější verze, pokud s tím máte problémy.

DirectX 9 byl představen za účelem zlepšení výkonu hry, ale novější verze DirectX 12 plně nepodporuje jeho předchůdce. Chcete.li se vrátit do DirectX 9 v systému Windows 10, stáhnout spravováno DirectX a nainstalovat jej. Je zdarma ke stažení a najdete jej online. Posledním krokem je nainstalovat spravovanou knihovnu DirectX. Nainstaluje knihovny DirectX a umožní vám hrát hry.

Ověřte úroveň DirectX ručně

Sekce stránek

Pozor: DirectX 9.0C již není vyžadováno jako předběžnou verzi pro nejnovější verzi/vydání kteréhokoli z našich produktů. Tyto informace jsou poskytovány pouze uživatelům starších verzí.

Nejjednodušší způsob, jak zkontrolovat DirectX 9.0C

Snadný způsob, jak ověřit úrovně přímých, je stáhnout a spustit náš testovací nástroj DirectX. Je to malé stahování (~ 70 kB) a je to spustitelný soubor (exe, není nutná instalace). Pokud však dáváte přednost, můžete provést některé kontroly ručně. Naše výrobky používají komponenty DirectSound (dSound.DLL a Microsoft.DirectX.DirectSound.dll) DirectX 9.0C.

Zkontrolujte registr pro DirectX 9.0C (Windows 10/8/7/Vista/XP)

Najděte tento klíč registru Windows HKEY Local Machine \ Software \ Microsoft \ DirectX, verze = 4.09.00.0904. Pokud je nalezena a hodnota verze přesně odpovídá, pak DirectX 9.0C je nainstalován.

 • Spusťte editor registru od začátku.- Všechny programy.- Příslušenství.- Spusťte a zadejte „regedit“. Přejděte na hkey_local_machine \ software \ Microsoft \ DirectX. Hodnota „verze“ by měla číst 4.09.0000.0904 Pokud máte 9.Nainstalováno 0c. Pokud chybí klíč „DirectX“, 9.0C není nainstalováno. Dejte si pozor, neměňte hodnotu ručně!! To nebude fungovat a může způsobit vážné problémy při zavádění oken. Úpravy registru je pouze pro pokročilé uživatele.

Ошибка DirectX 9.0 при запуске игры. 100% решение

Ověřte datum DirectSound (Windows XP)

Postupujte podle těchto pokynů a zkontrolujte úroveň přímého.

How to check DirectX Version Windows

 • Chcete.li zkontrolovat DirectX 9.0C, jděte začít.- Běh. Zadejte „dxdiag“ a klikněte na OK. Tím se objeví diagnostický nástroj DirectX (obrázek 1.).
 • Na diagnostickém nástroji DirectX.- Karta systému (obrázek 1.), hledejte DirectX verze 9.0C. Pokud se zobrazí dřívější verze, budete muset upgradovat.
 • Na diagnostickém nástroji DirectX.- Karta souborů DirectX (obrázek 2.), hledejte dSound.dll. Mělo by být datováno březen 2008 nebo později. Nebo zkontrolujte datum na dSound.Soubor DLL ve složce C: \ Windows \ System32 \ (nebo kdekoli máte nainstalovanou Windows). Také hledejte Microsoft.DirectX.DirectSound.dll. Měl by být datován únor 2007 nebo později.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS