Tamron 28 75 Sony. Tamron 28 75 Sony

Tamron 28 75 Sony

S aktivovanou automatickou korekce obrazu se nemusíte starat o zkreslení obrazu. Jsou téměř nulo, jak můžete vidět níže.

Při pohledu na syrovou charakteristiku je situace o něco horší, ale stále velmi přijatelná pro standardní objektiv zoomu. Objektiv ukazuje mírné zkreslení hlavně při 28 mm a středně pinkushion zkreslení při 75 mm. Mezi zkresleními jsou zanedbatelné.

Vignetting

Ve standardním režimu střelby. tak s aktivovanou automatickou korekce obrazu. Viněty je docela dobře kontrolováno maximálně asi 1.2ev (F-Stops) na extrémních koncích rozsahu zoomu. To může být v některých scénách mírně viditelné, ale v případě potřeby se jen trochu zastavte. Ve středním rozsahu je poměrně nízký.

Při pohledu na surový obraz je nativní viněty mnohem jasnější s velmi těžkým lehkým spadnutím na extrémních koncích. Ukazuje, že poměrně malý průměr prvků čočky si vybírá svou daň. Musíte se zastavit až do alespoň f/5.6 Dokud nebude problém přiměřeně vyřešen na 28/75 mm. Střední rozsah je tím opět tak ovlivněn.

MTF (rozlišení při 42 megapixelu)

Zatímco čočky standardních zoomu jsou určitě nejoblíbenější kategorií čoček, které jsou také nejobtížnější navrhnout. zvláště pokud jde o velké varianty clony. Nezáleží na tom, zda jde o drahou původní objektiv výrobce nebo o nabídku třetí strany. Všichni mají své nedostatky. Není tedy divu, že se to s Tamron 28-75 mm f/2 neliší.8 DI III RXD. Začněme s nejpozitivnějším aspektem. širší výkon centra. Tamron se zde podařilo poskytnout vynikající kvalitu, která překračuje většinu ostatních čoček, které jsme doposud testovali na e-montáži Sony. To je bez ohledu na nastavení zoomu. Sláva však končí při pohledu na hranice/rohy obrázků. Při 28 mm jsou docela měkké na f/2.8 Ale při zastavení se zotaví. Kvalita hranic je slušná od f/5.6 Zatímco se raději zastavíte na f/8-11 pro dobrou kvalitu rohu. Při 35 mm se kvalita hranic zlepšuje, zatímco rohy zůstávají Soso na široko otevřeném otvoru. Nastavení 50 mm je sladké místo s docela homogenním výkonem pro objektiv zoomu alespoň. Kvalita vnější oblasti opět klesne na 75 mm s poměrně slabými výsledky na f/2.8 a poměrně dobré z f/5.6 dále.

Zakřivení pole je minimální. Kvalita soustředění testovaného vzorku byla dobrá.

Vezměte prosím na vědomí, že výsledky MTF nejsou přímo srovnatelné napříč různými systémy!

Níže je zjednodušené shrnutí formálních zjištění. Graf ukazuje šířky linky na výšku obrázku (LW/pH), které lze považovat za opatření pro ostrost. Pokud se chcete dozvědět více o číslech MTF50, můžete si prohlédnout odpovídající iMest vysvětlení

Chromatické aberace (CAS)

Ještě jednou. Na fotoaparátech Sony se nemusíte starat o chromatické aberace kvůli automatické korekce obrazu. I když to však dáváte přednost deaktivaci z jakéhokoli důvodu, CAS jsou velmi nízké přibližně 0.6px na průměr na hranicích obrázků.

Bokeh

Při investování do rychlé objektivu to obvykle uděláte pro mělkou hloubku pole. Takže nad primární vlastnosti je tedy hlavní faktor Bokeh (ztvárnění rozostření mimo zaostření). Být upřímný. Standardní čočky zoomu mají tendenci bojovat kvůli velkorysému použití asférických prvků v designu. a Tamron 28-75 mm f/2.8 DI III RXD není výjimkou z pravidla.

Rozostření na pozadí (zobrazeno vlevo dole) je asi průměr pro objektiv v této třídě. Přechody s vysokým kontrastem mohou být trochu drsné (e.G. koruna). Rozostření v popředí je poměrně hladké.

Nejdůležitější, no, nejsou dobré na f/2.8. To je, pokud se vám nelíbí bubliny (tam byly kampaně Kickstarter, kde se to vlastně zmínilo. ). Pokud však jen trochu zastavíte, bubliny jsou ve skutečnosti pryč. Vnitřní zóna hlavních disků není úplně čistá, ale ne příliš špatná.

Nejdůležitější body se nikdy nezlepší na hranicích obrazu a kombinované s bublinami na f/2.8, může to trochu bolet. Ještě jednou. Stačí zastavit 2/3 F/zastávky a věci jsou zde také mnohem lepší.

Tvar vnějších „disků“ se při zastavení mění. Níže je vizualizace tohoto přechodu. Vezměte prosím na vědomí, že je to do určité míry zcela normální. „Oči kočičí oči“ jsou efekt viněty kvůli omezenému průměru barelu čočky.

Bokeh Fringing / Loca

Bokeh Fringing popisuje chromatickou aberaci na ose Z s nazelenalým Halosem za to, že je to zaostřovací bod a fialový halos vpředu. Obvykle je tento druh třásně viditelný na velmi rychlých čočkách asi do f/2.8. Níže můžete v tomto nastavení také spatřit třecí stopy, ale většinou jsou pryč z f/4 (zobrazeno na 75 mm).

Tamron 28-75 mm f/2.8 di iii rxd čočky pro Sony

Zoom A036 přináší oslnivou rovnováhu jasného, ​​ale měkkého vykreslování, ohromujícího Bokeha a výjimečného řešení pro oblasti zaostření. Rovněž zachycuje jemnější detaily v celé rovině zaostření s výkonem, který podporuje nejnovější kamery s vysokým rozlišením-to vše při vyjadřování charakteristické hladkosti rychlé čočky clony.Ohromující Bokeh se jemně šíří z roviny zaostření, aby zdůraznil váš předmět. Zastavením clony můžete změnit, jak jsou vykresleny obrázky. Objektiv také zahrnuje devět čepelný otvor, který produkuje krásně kulaté rozostřené světelné body. A Tamronovy charakteristické obrazové charakteristiky, které produkují více než jen odlišný stupeň rozostření se změnami F-Stop, přidávají ještě větší dopad.

Zoom A036 je navržen tak, aby maximalizoval potenciál kamer bez plného rámu zrcadlení. Protože je navržen tak, aby byl váš nejčastěji používaný vysokorychlostní zoom, udělali jsme to kompaktní. Nyní si můžete užít pokročilý optický výkon v kompaktní velikosti s lehkým pohodlím. Vážení pouhých 550 g (19.4 oz) s délkou 117.8 mm (4.6 in), A036 vám umožní využít mobilitu nabízenou zrcadlovými kamerami pro všechno od každodenních snímků a pamětních fotografií po specializovanou fotografii.

Model A036 porušuje všechna pravidla týkající se MOD. Již nesmí být mod objektivu zoomu opraveno v ohniskovém rozsahu. A036 dosáhne modu 0.19 m (7.5 in) na 28 mm širokoúhlý konec dosažení maximálního poměru zvětšení 1: 2.9. Pracovní vzdálenost pouhých 5.7 cm (2.24 in) Z předního prvku vám umožní střílet zblízka s pocitem perspektivy jedinečný pro široké úhly. Na 75 mm teleobjektiv, 0.39 m (15.3 in) Mod poskytuje zvětšení obrazu 1: 4, což umožňuje detailní střelbu s příjemně rozmazaným pozadím podobným makro objektivu.

Pohon AF na A036 zahrnuje motorovou jednotku RXD (Rapid Extra-Silent odrazová jednotka), která vám pomůže soustředit se na akci. RXD používá ovladač k přesnému ovládání rotačního úhlu motoru, což mu umožňuje přímo řídit zaostřovací čočku bez procházení redukčním zařízením. Senzor, který přesně detekuje polohu čočky, umožňuje vysokorychlostní a přesné AF, což je ideální při střílení neustále se pohybujících předmětů nebo videa. S zaostřovacím systémem, který je hladký a tichý, vám A036 umožňuje natáčet video bez obav z vyzvednutí zvuků okolního pohonu.

Nový zoom Tamrona 28-75 mm je kompatibilní s mnoha pokročilými funkcemi, které jsou specifické pro zrcadlové kamery. To zahrnuje:- Rychlé hybridní af- eye af- Direct Manual Focus (DMF)- korekce čočky ve fotoaparátu (stínování, chromatická aberace, zkreslení)- aktualizace firmwaru firmwaru založené na kameře se liší podle kamery. Podrobnosti najdete v příručce k pokynu fotoaparátu.Od března 2018

Další funkce

Zoom A036 obsahuje náš nový design „Human Touch“, směs formy a funkce ztělesněné značkovým prstenem „Světelného zlata“ nad montáží objektivu. Říká vám, že při vytváření designu a pocitu, s nímž se snadno pracuje, nebyl přehlížen žádný detail. vše, co hledáte ve fotografickém partnerovi. A všechno, co od Tamronu očekáváte.

Technické informace

Specifikace

Modelka

Ohnisková vzdálenost

Max. Clona

Úhel pohledu (diagonální)

Optická konstrukce

Minimální vzdálenost objektu

Maximum. Poměr zvětšení

Velikost filtru

Maximální průměr

Délka

Hmotnost

Číslo čepele bránice

Minimální clona

Standardní příslušenství

Kompatibilní úchyty

A036
28-75 mm
F/2.8
75 ° 23′-32 ° 11 ‚(pro formát celého rámu) 52 ° 58′-21 ° 05‘ (pro formát APS-C)
15 prvků ve 12 skupinách
0.19 m (7.5 in) (široký) /0.39 m (15.3 in) (Tele)
1: 2.9 (široký) / 1: 4 (Tele)
Φ67mm
Φ73mm
117.8 mm (4.6 in)
550G (19.4 unce)
9 (kruhová membrána)
F/2.8-22
Hodnota čoček, čočky
Sony E-Mount

Délka je vzdálenost od přední špičky objektivu k objasně. Kruhová membrána zůstává téměř dokonale kruhová až do dvou zastávek z maximálního otvoru.

Specifikace, vzhled, funkčnost atd. se mohou změnit bez předchozího upozornění.

Tento produkt se vyvíjí, vyrábí a prodává na základě specifikací E-Mount, které společnost Sony Corporation zveřejnila na základě licenční smlouvy s společností Sony Corporation.

Datum vydání 24. května 2018

Živé fotografie [s daty EXIF] Kliknutím na fotografii zobrazíte původní obrázek

Tamron 28-75 mm f/2.8 DI III VXD G2 (model A063)

Tamron byl v poslední době v ohni s velkými čočkami zoomu. Minulý měsíc jsme zkontrolovali působivý Tamron 11-20 mm F2.8 Di III-A RXD čočky pro kamery APS-C-SONY. Právě jsem dokončil recenzi vynikajícího Tamron 35-150mm F2-2.8 DI III VXD čočka a nyní je čas na další nový objektiv zoomu Tamron pro fotoaparáty E-Mount Full-Frame Sony, 28-75 mm F2.8 DI III VXD G2.

Tamron 28-75mm F2.8 DI III VXD G2 je nová a vylepšená verze původního 28-75 mm F2.8 DI III RXD. S lepší ergonomií, novým optickým designem a novým systémem autofokusů, verze G2 slibuje zlepšený výkon a použitelnost napříč deskou. Splňuje čočka své sliby?

Sony A7r IV s Tamron 28-75mm F2.8 Di III VXD čočka při 40 mm, F8, 25S, ISO 100.Tento obrázek byl přeměněn a zpracován podle chuti v Adobe Camera Raw. Klikněte pro obrázek v plné velikosti. Klikněte sem pro soubor RAW.

Tamron 28-75 mm F2.8 DI III VXD G2 Klíčové funkce a specifikace

 • Kompaktní standardní objektiv zoomu pro fotoaparáty E-Mount Full-Frame Sony
 • Konstanta F2.8 Clona
 • Rafinovaný optický design
 • Nový systém autofokusu VXD
 • 17 prvků v 15 skupinách
 • Zahrnuje 2 lisované skleněné asférické prvky a 2 ld čočky
 • Minimální zaostřovací vzdálenost 18 cm (7.1 „)
 • Maximální poměry reprodukce 1: 2.7 (široký) a 1: 4.1 (Tele)
 • L X D: 116.8 mm (4.6 „) x 75.8 mm (3 „)
 • Váží 539 gramů (19 oz)
 • Velikost filtru 67 mm
 • Pracuje s nástroji Tamron Lens
 • 899

Design a manipulace s objektivy: dobře navržený, stylový a lehký objektiv zoomu

Tamron 28-75mm F2.8 DI III VXD G2 LENS má aktualizovaný design a dokončit. Je to stylový a překvapivě kompaktní čočka. Váží 539 gramů (19 oz) a je pouze 116.8 mm (4.6 „) na délku v jeho nejkompaktně. Objektivy velmi pěkně na kamerech Sony A7R IV a Sony A7 IV, které jsem použil.

tamron, sony
S jeho pololeskem černou povrchovou úpravou a elegantním designem, Tamron 28-75mm F2.8 G2 je stylový objektiv, který pěkně páruje s kamerami Sony Alpha.

Široký prsten zoomu má zdlouhavý povrch, který se snadno uchopí, i když používáte rukavice, a přiblížení od 28 mm do 75 mm vyžaduje přibližně 90 stupňů rotace. Hlaveň čočky má značky ohniskové délky při 28 mm, 35 mm, 50 mm a 75 mm. Prsten zoomu má velké množství odporu, což umožňuje snadné, ale ne příliš snadné, změny v ohniskové délce. Pokud jde o zaostřovací prsten, je poněkud úzký a může být zasažen náhodou dlaní. Jinak zaostřovací prsten funguje dobře.

Celkově se objektiv cítí dobře v rukou, je dobře postaven a zahrnuje design odolný vůči počasí. Dále je kompaktní a lehký vzhledem k jeho ohniskové vzdálenosti a maximálnímu otvoru. Jak je to kompaktní? Zvažte Sony Fe 24-70 mm f2.8 GM čočky. Je o něco širší a přiblíží se o něco méně, ale je 2 000 a váží 886 g (1.95 lb). To je velký cenový rozdíl a významný rozdíl ve váze. Sony 24-70 mm f2.Objektiv 8 GM je také dlouhý 136 mm na svém minimu a má 82mm filtr vlákno, spíše než 67mm filtr vlákno Tamron 28-75mm F2.8 G2.

Jak uvidíme v další sekci, netočíte kvalitu obrazu tím, že se rozhodnete pro dostupnější, lehčí a menší čočku Tamron, buď. Podle mého názoru Sony Fe 24-70 mm F2.8 GM má o něco lepší „cítit“ a stavět kvalitu, ale Tamron se stále cítí dobře a je dobře navržen.

Kvalita obrazu: Dobrý až vynikající výkon napříč deskou

Tamron 28-75mm F2.8 G2 má nový optický design. Stará verze představovala 15 prvků ve 12 skupinách a zahrnovala jediný prvek XLD a jeden prvek LD. Naproti tomu nová čočka má 17 prvků v 15 skupinách, včetně dvou lisovaných skleněných asférických prvků a dvou prvků LD čočky.

Sony A7r IV s Tamron 28-75mm F2.8 DI III VXD čočka při 75 mm, F2.8, 1/250S, ISO 100.Klikněte pro obrázek v plné velikosti. Klikněte sem pro soubor RAW.

Všechny níže uvedené plodiny jsou 100 procent plodin ze surových obrazových souborů převedených v Adobe Camera RAW pomocí výchozího nastavení a vestavěných korekčních profilů čoček zakázáno. Profily korekce objektivu jsou dobré pro zkreslení manipulace, ale při jednání s Vignette v nastavení výchozího nastavení jsou těžkopádné. Vybral jsem specifické obrázky, abych se ukázal, ale můžete si stáhnout surové soubory v plné velikosti pro každou kombinaci ohniskové délky/clony, kterou jsem testoval v galerii. Dále omluvte prachové skvrny na obrazovém senzoru, které jsou zvláště viditelné na menších otvorech. Navzdory mému nejlepšímu úsilí a pravidelnému čištění se zdá, že Sony A7R IV přitahuje prach.

Vezměte prosím na vědomí, že dva z testovacích výstřelů, které běžně zahrnuji. Obrázek F11 natočil 28 mm. Bylo to rozmazané kvůli incidentu otřesu kamery, které jsem v poli nepoznal. Dále, 50mm F8 obrázek chybí kvůli chybě zaostření. V obou případech jsem si neuvědomil svou chybu, dokud nebyl objektiv odeslán zpět do Tamronu. Pokud byste chtěli vidět výstřel při 28 mm a F11, najdete v obrázku Y-JG-A7-IV-TAMRON-28-75-0362. Pro obrázek při 50 mm a f8 není dokonalý výstřel na. Y-JG-A7-IV-TAMRON-28-75-0176 je však zastřelen na 48 mm a F8, takže je to téměř dokonalá náhrada. Děkuji za pochopení.

28 mm

Sony A7r IV s Tamron 28-75mm F2.8 DI III VXD čočky při 28 mm, F2.8, 1/1250, ISO 100.Zkušební výstřel ostrosti. 28 mm. Klikněte pro obrázek v plné velikosti. Klikněte sem pro soubor RAW.

Při 28 mm se Tamron 28-75 mm G2 dobře vyskytuje na maximálním otvoru F2.8. Ostrost středu je dobrá. Ostrost zůstává dobrá, když se vzdálíte od středu rámu, dokud nedosáhnete extrémních rohů. To je místo, kde ostrost klesá. Myslím, že je to patrné bez pixelů, ale je to omezeno na samotné rohy. Existuje také nějaká viněta.

Sony A7r IV s Tamron 28-75mm F2.8 DI III VXD čočky při 28 mm, F2.8, 1/1250, ISO 100.100% středová plodina. Zkušební výstřel ostrosti. 28 mm. Klikněte pro obrázek v plné velikosti. Klikněte sem pro soubor RAW.
Sony A7r IV s Tamron 28-75mm F2.8 DI III VXD čočky při 28 mm, F2.8, 1/1250, ISO 100.100% plodina pravého dolního rohu. Zkušební výstřel ostrosti. 28 mm. Klikněte pro obrázek v plné velikosti. Klikněte sem pro soubor RAW.

Když se zastavíte na F4, ostrost středu se mírně zlepšuje, i když je to zřejmé, když se velmi podíváme na obrázek. Výkon rohu se také zlepšuje, pokud jde o ostrost a konzistenci expozice. Pokud chcete nejlepší rovnováhu s maximální ostrostí a výkonem rohu, zdá se, že F8 je přímo kolem sladkého místa.

Sony A7r IV s Tamron 28-75mm F2.8 DI III VXD čočky při 28 mm, F8, 1/125S, ISO 100.100% středová plodina. Zkušební výstřel ostrosti. 28 mm. Klikněte pro obrázek v plné velikosti. Klikněte sem pro soubor RAW.
Sony A7r IV s Tamron 28-75mm F2.8 DI III VXD čočky při 28 mm, F8, 1/125S, ISO 100.100% plodina pravého dolního rohu. Zkušební výstřel ostrosti. 28 mm. Klikněte pro obrázek v plné velikosti. Klikněte sem pro soubor RAW.

Tamron 28-75mm F2.8 Di III RXD Sony E. Объектив, от которого подгорает у фанатов 24-70 G Master.

Není jasné, zda jsou poněkud měkké rohy při 28 mm způsobeny tím, že čočka je jednoduše méně ostrá v nejširší ohniskové vzdálenosti, což je typické pro objektivy zoomu, nebo zda je problém s zakřivením pole v terénu. V každém případě je výkon při 28 mm stále dobrý a objektiv je vhodný pro střelbu na nejširší ohniskovou vzdálenost.

50 mm

Sony A7r IV s Tamron 28-75mm F2.8 DI III VXD čočky při 50 mm, F2.8, 1/800, ISO 100.Zkušební výstřel ostrosti. 50 mm. Klikněte pro obrázek v plné velikosti. Klikněte sem pro soubor RAW.

Při 50 mm je výkon lepší než při 28 mm. To není tak snadné, aby se bar vyčistil, protože výkon při 28 mm je stále dobrý. Ostrost středu při 50 mm f2.8 je vynikající a rohy jsou podrobnější při 50 mm než při 28 mm, vše ostatní rovné. Existuje také znatelně méně viněta, ne že viněta je závažná při 28 mm.

Sony A7r IV s Tamron 28-75mm F2.8 DI III VXD čočky při 50 mm, F2.8, 1/800, ISO 100.100% středová plodina. Zkušební výstřel ostrosti. 50 mm. Klikněte pro obrázek v plné velikosti. Klikněte sem pro soubor RAW.
Sony A7r IV s Tamron 28-75mm F2.8 DI III VXD čočky při 50 mm, F2.8, 1/800, ISO 100.100% plodina pravého dolního rohu. Zkušební výstřel ostrosti. 50 mm. Klikněte pro obrázek v plné velikosti. Klikněte sem pro soubor RAW.

Jak zastavíte, na F5.6, například výkon se trochu zlepšuje. Na obrázku je jen trochu více úder, s o něco lepší jemný detail a kontrast. Rohový výkon se také zlepšuje a vytváří vynikající výkon rohu při 50 mm.

Sony A7r IV s Tamron 28-75mm F2.8 Di III VXD čočka při 50 mm, F5.6, 1/200s, ISO 100.100% středová plodina. Zkušební výstřel ostrosti. 50 mm. Klikněte pro obrázek v plné velikosti. Klikněte sem pro soubor RAW.
Sony A7r IV s Tamron 28-75mm F2.8 Di III VXD čočka při 50 mm, F5.6, 1/200s, ISO 100.100% plodina pravého dolního rohu. Zkušební výstřel ostrosti. 50 mm. Klikněte pro obrázek v plné velikosti. Klikněte sem pro soubor RAW.

75 mm

Sony A7r IV s Tamron 28-75mm F2.8 DI III VXD čočka při 75 mm, F2.8, 1/800, ISO 100.Zkušební výstřel ostrosti. 75 mm. Klikněte pro obrázek v plné velikosti. Klikněte sem pro soubor RAW.

Na maximální ohniskové vzdálenosti čočky 75 mm je výkon velmi dobrý. Ostrost na F2.8 je vynikající od středu rámu do rohů. Rohový výkon je o něco měkčí než centrum, ale je to stále dobré a vy byste se museli přiblížit, abyste viděli jakýkoli výkon. Viněta je také dobře kontrolovaná.

Sony A7r IV s Tamron 28-75mm F2.8 DI III VXD čočka při 75 mm, F2.8, 1/800, ISO 100.100% středová plodina. Zkušební výstřel ostrosti. 75 mm. Klikněte pro obrázek v plné velikosti. Klikněte sem pro soubor RAW.
Sony A7r IV s Tamron 28-75mm F2.8 DI III VXD čočka při 75 mm, F2.8, 1/800, ISO 100.100% plodina pravého dolního rohu. Zkušební výstřel ostrosti. 75 mm. Klikněte pro obrázek v plné velikosti. Klikněte sem pro soubor RAW.

Na F4 se výkon mírně zlepšuje ve středu rámu a o něco znatelněji v rohu.

Sony A7r IV s Tamron 28-75mm F2.8 DI III VXD čočky při 75 mm, F4, 1/400S, ISO 100.100% středová plodina. Zkušební výstřel ostrosti. 75 mm. Klikněte pro obrázek v plné velikosti. Klikněte sem pro soubor RAW.
Sony A7r IV s Tamron 28-75mm F2.8 DI III VXD čočky při 75 mm, F4, 1/400S, ISO 100.100% plodina pravého dolního rohu. Zkušební výstřel ostrosti. 75 mm. Klikněte pro obrázek v plné velikosti. Klikněte sem pro soubor RAW.

Shrnutí ostrosti

Objektiv Tamron 28-75mm DI III VXD G2 funguje velmi dobře v průběhu jeho ohniskové vzdálenosti, i když střílí na maximální clonu F2.8. Pokud má čočka slabost týkající se ostrosti, je to, že čočka je jen o něco méně působivá v nejširší ohniskové vzdálenosti 28 mm. To však mluví relativně se zbytkem rozsahu ohniskové vzdálenosti více, než je ve srovnání s jinými čočkami podobně ceny. Je to silný umělec. Pokud potřebujete ostrost k okraji a 28 mm, zastavte se na F8 nebo tak. Přiblížení jen lehce funguje dobře, pokud nepotřebujete široké zorné pole.

Sony A7 IV s Tamron 28-75mm F2.8 DI III VXD čočky při 31 mm, F11, 1.5s, ISO 100.Tento obrázek byl přeměněn a zpracován podle chuti v Adobe Camera Raw. Klikněte pro obrázek v plné velikosti. Klikněte sem pro soubor RAW.

Poté, co se pozorně podíval na obrázky nařízené s původním Tamronem 28-75mm F2.8 objektivu, je jasné, že rohový výkon, zejména při 28 mm, je oproti starší verzi výrazně vylepšen. Přál bych si, aby tam bylo jen o něco více podrobností při 28 mm f2.8 V rozích? Jistě, ale je to mnohem lepší než starší čočka a, jak již bylo zmíněno, celkově dobré.

Aberace

Existuje mírná podélná chromatická aberace (LOCA) s Tamron 28-75mm F2.8 G2. Při střelbě obzvláště otevřené jsou někdy nějaké purpurové okraje kolem prvků mimo zaostření v popředí a zelené okraje kolem prvků mimo zaostření v pozadí. Je však minimální a stěží znatelné. Pokud se tomu chcete vyhnout a nevyžadujte rychlý otvor, zastavení pomůže. Nepovažoval jsem to však za problematické.

Sony A7 IV s Tamron 28-75mm F2.8 DI III VXD čočka při 75 mm, F2.8, 1/800, ISO 3200.Klikněte pro obrázek v plné velikosti. Klikněte sem pro soubor RAW.

Objektiv také ukazuje minimální fialové tření, s výjimkou extrémně náročných situací. To je mnohem snazší řešit na příspěvku než loca a prostě není problém. Ve skutečnosti „není moc problém“ v zásadě shrnuje aberace s Tamron 28-75mm F2.8 G2. Objektiv je dobře zpracovává.

Zkreslení

Zkreslení je o něco častější s 28-75mm F2.8 G2. Je tu trochu zkreslení knírů při 28 mm, kde přímky zakřivené trochu ve středu rámu a trochu se blíže k okrajům. Není to špatné, ale může to být patrné v určitých situacích, například při fotografování budov jako na fotografii níže.

Sony A7 IV s Tamron 28-75mm F2.8 Di III VXD čočka při 28 mm, F7.1, 20s, ISO 80.Tento obrázek byl přeměněn a zpracován podle chuti v Adobe Camera Raw. Klikněte pro obrázek v plné velikosti. Klikněte sem pro soubor RAW.

Když se přiblížíte, tento problém se vyřeší, i když místo toho existuje trochu zkreslení Pincushion. Považuji to za mnohem méně znatelné. Dostupné profily korekce objektivu pomáhají snížit zkreslení čočky.

Souhrn kvality obrázku

Tamron 28-75mm F2.8 DI III VXD G2 čočky vytváří působivou kvalitu obrazu v celém rozsahu ohniskové vzdálenosti. Ostrost je velmi dobrá a vylepšená ve srovnání s předchozí iterací. Dále, objektiv dělá dobrou práci s aberacemi, i když na širokých otvorech je nějaké drobné lokality. Objektiv také vykazuje určité zkreslení, ale obecně se s nimi dobře zachází s profily objektivy a není problematické ve všech nejnáročnějších scénách plné přímky. Celkově? Vynikající představení nové objektivy Tamron Zoom.

Sony A7 IV s Tamron 28-75mm F2.8 DI III VXD čočky při 75 mm, F8, 0.8s, ISO 100.Tento obrázek byl přeměněn a zpracován podle chuti v Adobe Camera Raw. Klikněte pro obrázek v plné velikosti. Klikněte sem pro soubor RAW.

Autofokus

Výkon automatického zaostření je dobrý s Tamron 28-75mm F2.8 G2. Objektiv se zaostřuje rychle, tiše a přesně. Systém autofokusu s hlasovou koilkou extrémní torque (VXD) je ve srovnání s předchozím modelem nový, který místo toho používal rychlý extra-silent-ti-ti-ti-silentární systém (RXD) (RXD).

Sony A7r IV s Tamron 28-75mm F2.8 DI III VXD čočka při 75 mm, F2.8, 1/320, ISO 100.Klikněte pro obrázek v plné velikosti. Klikněte sem pro soubor RAW.

Pokud jde o výkonnost zaostření, má nová čočka působivá minimální zaostřovací vzdálenost 18 cm (7.1 „), což má za následek maximální poměr reprodukce 1: 2.7. Je to zhruba stejné jako předchozí čočka. I když to není úplně na makro území, 28-75 mm F2.8 G2 se může pro mnoho předmětů dostatečně těsně zaostřit a je docela univerzální.

Tamron 28-75 mm F2.8 DI III VXD G2 Hands-On Review shrnutí

Velmi dobrý, cenově dostupný a kompaktní standardní objektiv zoomu pro e-maturu Sony

Co se mi nejvíce líbí:

 • Překvapivě kompaktní
 • Lehká váha
 • Dobrá kvalita sestavení
 • Velká ostrost
 • Docela dobrá kontrola nad aberacemi
 • Dobré automatické zaostření
 • Působivá vzdálenost zaostření
Sony A7 IV s Tamron 28-75mm F2.8 DI III VXD čočky při 28 mm, F11, 3.2S, ISO 100.Tento obrázek byl přeměněn a zpracován podle chuti v Adobe Camera Raw. Klikněte pro obrázek v plné velikosti. Klikněte sem pro soubor RAW.

Co se mi nelíbí:

 • Bohužel je od nynějška k dispozici pouze pro E-Mount
 • Nějaké zkreslení, zejména na širokém konci
 • Drobná měkkost v extrémních rozích při 28 mm

Tamron 28-75mm F2.8 Di III VXD G2 Lens není jen zlepšením oproti originálu, ale je to také celkově velký objektiv zoomu. Zatímco optický výkon při 28 mm není dokonalý, objektiv celkově přináší velkou ostrost a vykazuje silnou kontrolu nad aberacemi. V celém rozsahu zoomu dochází k určitému zkreslení, ale profily čoček se s tím zabývají dobrou prací.

Tyto drobné stížnosti stranou, je tu hodně líbit Tamron 28-75mm F2.8 Di III VXD čočka, v neposlední řadě je to jeho chutná cena 899. To je fantastická hodnota. Objektiv je také přiměřeně kompaktní a lehký. V žádném případě to není malá čočka, ale pěkně vyvažuje na tělech kamery řady A7.

Sony A7 IV s Tamron 28-75mm F2.8 DI III VXD čočky při 75 mm, F11, 1/125S, ISO 100.Tento obrázek byl přeměněn a zpracován podle chuti v Adobe Camera Raw. Klikněte pro obrázek v plné velikosti. Klikněte sem pro soubor RAW.

Tamron odvedl vynikající práci s 28-75 mm F2.8 Di III VXD G2 čočka. Je to vynikající objektiv zoomu schopný zachytit ostré, podrobné obrázky v celé jeho ohniskové vzdálenosti. Pokud chcete rychlý objektiv zoomu pro fotoaparát E-Mount Full-Frame, ale nechcete utratit téměř 2 000 za 24-70 mm F2.8 Gm, Tamron 28-75mm F2.8 di iii vxd čočka je skvělá alternativa.

Další fotografie z pole

Sony A7r IV s Tamron 28-75mm F2.8 DI III VXD čočky při 46 mm, F11, 2.5s, ISO 100.Tento obrázek byl přeměněn a zpracován podle chuti v Adobe Camera Raw. Klikněte pro obrázek v plné velikosti. Klikněte sem pro soubor RAW.
Sony A7r IV s Tamron 28-75mm F2.8 DI III VXD čočky při 40 mm, F11, 0.5s, ISO 100.Tento obrázek byl přeměněn a zpracován podle chuti v Adobe Camera Raw. Klikněte pro obrázek v plné velikosti. Klikněte sem pro soubor RAW.
Sony A7r IV s Tamron 28-75mm F2.8 DI III VXD čočky při 71 mm, F8, 1/25s, ISO 100.Tento obrázek byl přeměněn a zpracován podle chuti v Adobe Camera Raw. Klikněte pro obrázek v plné velikosti. Klikněte sem pro soubor RAW.
Sony A7r IV s Tamron 28-75mm F2.8 DI III VXD čočky při 28 mm, F8, 0.6S, ISO 100.Tento obrázek byl přeměněn a zpracován podle chuti v Adobe Camera Raw. Klikněte pro obrázek v plné velikosti. Klikněte sem pro soubor RAW.
Sony A7 IV s Tamron 28-75mm F2.8 DI III VXD čočky při 75 mm, F8, 2S, ISO 100.Klikněte pro obrázek v plné velikosti. Klikněte sem pro soubor RAW.

Přehled produktu

(From Tamron lens literature) Tamron USA, Inc. announces the launch date of the previously announced 28-75mm F/2.8 Di III VXD G2 (Model A063), a fast-aperture standard zoom lens for Sony E-mount full-frame mirrorless cameras. The new lens will be on sale October 28, 2021, at 899 USD. Due to the current global health crisis, the release date or product supply schedule could change.

tamron, sony

The 28-75mm F/2.8 Di III VXD G2 (Model A063) is the successor of the 28-75mm F/2.8 Di III RXD (Model A036), a popular zoom lens that has earned high evaluation worldwide. It reflects the fruits of continuous evolution and customer-focused refinement. Retaining the well-received compact size of its predecessor, the new 28-75mm F2.8 G2 incorporates a new optical construction based on a design that has been revamped to enhance imaging performance and its features are compatible with the latest model digital cameras that offer increased resolution. The AF drive, TAMRON’s VXD (Voice-coil eXtreme-torque Drive) linear motor FOCUS mechanism, is adopted to deliver higher autofocus speed with greater precision. With the MOD (Minimum Object Distance) of 7.1” at the wide end and a maximum magnification ratio of 1:2.7, the lens boasts advanced close-up shooting performance. Additionally, it features a new design in the pursuit of enhanced operability and ergonomic texture.

TAMRON pioneered the category of compact fast-aperture standard zoom lenses for mirrorless cameras and the new 28-75mm F2.8 G2 truly is a next-generation lens for everyday use.

Proprietary software tool TAMRON Lens Utility for lens function customization This lens is compatible with the new TAMRON Lens Utility software originally and uniquely developed by TAMRON. TAMRON Lens Utility can be operated using computer by connecting the lens from its Connector Port via the optional TAMRON Connection Cable. Users can customize the functions and update the firmware through the lens. The personal customization gives flexible shooting options to match the shooting situation such as still photography or videography.

 • Focus Set Button settings
 • A-B Focus: Set 2 FOCUS positions (A and B) and make the FOCUS shift between A and B
 • Focus Preset: Set your desired FOCUS position and move the FOCUS to the recorded point by a single button press
 • Select AF/MF: Select AF and MF function using the Focus Set Button
 • Switch Focus Ring Function (Focus/Aperture): Switch Focus Ring Function from FOCUS adjustment to aperture adjustment
 • Assign function from the camera: Assign custom functions from the camera body to the Focus Set Button

The function of Focus Set Button can be cleared

tamron, sony
 • Focus Ring settings
 • MF Ring Rotation: Change the rotation direction of the FOCUS ring
 • MF Method: Choose the method of FOCUS operation when using the FOCUS ring
 • Firmware update
tamron, sony

Best image quality in standard zoom lens class

The optics have been revamped from the ground up, employing the latest design expertise to develop an optical construction with 17 elements in 15 groups. With two optimally arranged LD (Low Dispersion) and GM (Glass Molded Aspherical) lens elements, optical aberrations are controlled to the maximum degree possible. Image quality at wide-open aperture has been significantly improved over the predecessor Model A036, offering extremely high resolution throughout the entire zoom range and from edge-to-edge of the frame. The lens also delivers the soft and beautiful bokeh effects distinctive to fast-aperture lenses. The new 28-75mm F2.8 G2 achieves extremely high performance when paired with high-grade, ultra-high resolution digital cameras and is the same compact size as its predecessor Model A036.

Fast, quiet VXD linear motor for high-speed and high-precision autofocus

The AF drive system employs TAMRON’s VXD linear motor FOCUS mechanism. The high-speed, high-precision AF is exceedingly responsive to the actions of the photographer, providing a dependable and steady focusing experience from the MOD to infinity, despite the fast F2.8 aperture. Focusing speed has been improved approximately twice as fast as its predecessor. The lens offers excellent FOCUS tracking of moving objects, so you are ready for those important moments. Additionally, the FOCUS motor is quiet, so it is ideal for shooting both still images and video in situations that demand low noise.

MOD of 7.1” at 28mm and maximum magnification ratio of 1:2.7 for creative close-ups

The Model A063 features an MOD of 7.1” at the wide end, an improvement over the 7.5” limit of the Model A036. The working distance shrinks to around 1.7” when operating at the MOD. With a maximum magnification ratio of 1:2.7, you can get close to your subject for wide macro photography, enabling powerful visual impact with the subject large while keeping a wide view of the background in frame.

New design provides enhanced texture and greater user-friendliness

The all-new 28-75mm F2.8 G2 incorporates a new design that becomes the hallmark of TAMRON lenses introduced in the future. Changes to the texture of the zoom ring surface and FOCUS ring surface improve the grip and enhance ease of operation. The surface of the lens exterior is shiny black, much glossier than previous models. Improved abrasion resistance makes the lens harder to scratch and resists fingerprints. In addition, certain internal parts have been enhanced. These advancements result in smoother overall operability. TAMRON has also adjusted the resistance and torque of the zoom ring to facilitate smoother and more precise operation.

Compatible with many camera-specific features and functions, including Fast Hybrid AF and Eye AF

Compared to RXD (Rapid eXtra-silent stepping Drive) used in Model A036

TAMRON Connection Cable (USB Type-A to Type-C) sold separately.

Name

Image Circle

Standard ZoomFocal Length

42. 112.5mmMax Aperture

f/22Diaphragm Blades

17 elements in 15 groups, including 2 LD (Low Dispersion) element and 2 GM (Glass Molded Aspherical) elements; BBAR (Broad-Band Anti-Reflection) Coating; Fluorine CoatingDiagonal Angle of View(Based on image circle)

Internal AF with VXD (Voice-coil eXtreme-torque Drive) linear motor FOCUS mechanism; DMF (Direct Manual Focus); Fast Hybrid AF and Eye AF compatibleFront Element Rotation

RotaryClosest Focus

1:2.7 (28mm); 1:4.1 (75mm)Filter Size

116.8mm x 75.8mm / 4.6 in. x 2.98 in.Weight

For Sony Full-frame E-mount; Dust and moisture resistant.Typical Online Price

Tamron 28-75mm F/2.8 Di III VXD G2 (Model A063)
35mm
28. 75mm
f/2.8
9 (Circular)
75.4 to 32.2 degrees
No
18cm / 7.1 in. (28mm); 0.38m / 15.3 (75mm)
67mm
538.6g / 19 oz
US900 (Avail. Oct. 28, 2021)
Sony A7R IV Gallery
Y-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7902-SHARP-75MM-F22.JPGY-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7902-SHARP-75MM-F22.ARW 37,519,360 bytes 9504×6336 1/15 sec f22.0 1.0 EV 75.0 mm focal length ISO 100 Y-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7283.JPGY-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7283.ARW 42,871,037 bytes 6336×9504 1/250 sec f5.6.0.3 EV 73.0 mm focal length ISO 100 Y-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7284.JPGY-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7284.ARW 45,171,228 bytes 6336×9504 1/1000 sec f2.8.0.3 EV 73.0 mm focal length ISO 100
Y-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7287.JPGY-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7287.ARW 25,493,504 bytes 9504×6336 1/320 sec f2.8 0.3 EV 75.0 mm focal length ISO 100 Y-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7291.JPGY-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7291.ARW 24,838,144 bytes 9504×6336 1/320 sec f2.8 0.3 EV 75.0 mm focal length ISO 100 Y-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7296.JPGY-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7296.ARW 32,931,840 bytes 9504×6336 1/125 sec f2.8 0.3 EV 75.0 mm focal length ISO 100
Y-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7302.JPGY-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7302.ARW 25,362,432 bytes 9504×6336 1/320 sec f2.8 0.3 EV 75.0 mm focal length ISO 100 Y-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7306-MOD.JPG 11,682,533 bytes 9504×6336 1/4 sec f22.0 0.3 EV 75.0 mm focal length ISO 50 Y-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7306.JPGY-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7306.ARW 45,907,968 bytes 9504×6336 1/4 sec f22.0 0.3 EV 75.0 mm focal length ISO 50
Y-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7310.JPGY-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7310.ARW 32,833,536 bytes 9504×6336 1/500 sec f2.8 0.3 EV 75.0 mm focal length ISO 100 Y-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7312.JPGY-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7312.ARW 30,048,256 bytes 9504×6336 1/250 sec f2.8 0.3 EV 75.0 mm focal length ISO 100 Y-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7369-MOD.JPG 10,387,403 bytes 7920×6336 0.6 sec f8.0.0.3 EV 28.0 mm focal length ISO 100
Y-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7369.JPGY-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7369.ARW 39,649,280 bytes 9504×6336 0.6 sec f8.0.0.3 EV 28.0 mm focal length ISO 100 Y-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7384-MOD.JPG 11,141,335 bytes 9236×6158 1/20 sec f5.6 0.7 EV 31.0 mm focal length ISO 100 Y-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7384.JPGY-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7384.ARW 28,311,552 bytes 9504×6336 1/20 sec f5.6 0.7 EV 31.0 mm focal length ISO 100
Y-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7387-MOD.JPG 7,315,452 bytes 7920×6336 1/30 sec f5.6 1.0 EV 75.0 mm focal length ISO 100 Y-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7387.JPGY-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7387.ARW 24,117,248 bytes 9504×6336 1/30 sec f5.6 1.0 EV 75.0 mm focal length ISO 100 Y-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7410-MOD.JPG 11,723,668 bytes 9504×6336 0.4 sec f8.0 1.0 EV 35.0 mm focal length ISO 100
Y-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7410.JPGY-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7410.ARW 34,996,224 bytes 9504×6336 0.4 sec f8.0 1.0 EV 35.0 mm focal length ISO 100 Y-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7466-MOD.JPG 25,582,509 bytes 9504×6336 1/25 sec f8.0 1.0 EV 71.0 mm focal length ISO 100 Y-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7466.JPGY-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7466.ARW 47,579,136 bytes 9504×6336 1/25 sec f8.0 1.0 EV 71.0 mm focal length ISO 100
Y-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7477-MOD.JPG 11,474,778 bytes 9504×6336 0.5 sec f11.0 1.0 EV 40.0 mm focal length ISO 100 Y-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7477.JPGY-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7477.ARW 35,094,528 bytes 9504×6336 0.5 sec f11.0 1.0 EV 40.0 mm focal length ISO 100 Y-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7478-MOD.JPG 17,069,740 bytes 9504×6336 0.6 sec f11.0 1.0 EV 75.0 mm focal length ISO 100
Y-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7478.JPGY-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7478.ARW 42,631,168 bytes 9504×6336 0.6 sec f11.0 1.0 EV 75.0 mm focal length ISO 100 Y-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7527-MOD.JPG 9,408,823 bytes 8638×4319 1/25 sec f8.0 0.0 EV 75.0 mm focal length ISO 50 Y-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7596-MOD.JPG 15,316,571 bytes 6336×6336 2.5 sec f11.0 0.0 EV 46.0 mm focal length ISO 100
Y-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7602-MOD.JPG 12,883,061 bytes 8448×6336 13 sec f8.0 0.7 EV 34.0 mm focal length ISO 100 Y-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7604-MOD.JPG 15,251,821 bytes 8448×6336 25 sec f8.0 0.7 EV 40.0 mm focal length ISO 100 Y-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7610.JPGY-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7610.ARW 30,310,400 bytes 9504×6336 1/80 sec f2.8 0.3 EV 75.0 mm focal length ISO 800
Y-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7616.JPGY-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7616.ARW 18,677,760 bytes 9504×6336 1/100 sec f2.8 0.7 EV 75.0 mm focal length ISO 100 Y-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7624.JPGY-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7624.ARW 23,003,136 bytes 9504×6336 1/80 sec f2.8 0.7 EV 75.0 mm focal length ISO 200 Y-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7628.JPGY-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7628.ARW 21,135,360 bytes 9504×6336 1/80 sec f2.8 1.0 EV 75.0 mm focal length ISO 320
Y-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7636.JPGY-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7636.ARW 26,902,528 bytes 9504×6336 1/800 sec f2.8 1.3 EV 75.0 mm focal length ISO 3200 Y-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7708-MOD.JPG 12,342,187 bytes 7780×6224 2.5 sec f8.0 0.3 EV 28.0 mm focal length ISO 100 Y-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7708.JPGY-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7708.ARW 44,204,032 bytes 9504×6336 2.5 sec f8.0 0.3 EV 28.0 mm focal length ISO 100
Y-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7882-SHARP-28MM-F2-8.JPGY-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7882-SHARP-28MM-F2-8.ARW 36,962,304 bytes 9504×6336 1/1250 sec f2.8 1.0 EV 28.0 mm focal length ISO 100 Y-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7883-SHARP-28MM-F4.JPGY-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7883-SHARP-28MM-F4.ARW 38,371,328 bytes 9504×6336 1/640 sec f4.0 1.0 EV 28.0 mm focal length ISO 100 Y-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7884-SHARP-28MM-F5-6.JPGY-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7884-SHARP-28MM-F5-6.ARW 38,207,488 bytes 9504×6336 1/320 sec f5.6 1.0 EV 28.0 mm focal length ISO 100
Y-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7885-SHARP-28MM-F8.JPGY-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7885-SHARP-28MM-F8.ARW 39,124,992 bytes 9504×6336 1/125 sec f8.0 1.0 EV 28.0 mm focal length ISO 100 Y-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7887-SHARP-28MM-F16.JPGY-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7887-SHARP-28MM-F16.ARW 38,633,472 bytes 9504×6336 1/40 sec f16.0 1.0 EV 28.0 mm focal length ISO 100 Y-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7888-SHARP-28MM-F22.JPGY-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7888-SHARP-28MM-F22.ARW 35,356,672 bytes 9504×6336 1/20 sec f22.0 1.0 EV 28.0 mm focal length ISO 100
Y-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7889-SHARP-50MM-F2-8.JPGY-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7889-SHARP-50MM-F2-8.ARW 42,041,344 bytes 9504×6336 1/800 sec f2.8 1.0 EV 50.0 mm focal length ISO 100 Y-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7890-SHARP-50MM-F4.JPGY-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7890-SHARP-50MM-F4.ARW 42,827,776 bytes 9504×6336 1/400 sec f4.0 1.0 EV 50.0 mm focal length ISO 100 Y-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7891-SHARP-50MM-F5-6.JPGY-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7891-SHARP-50MM-F5-6.ARW 43,450,368 bytes 9504×6336 1/200 sec f5.6 1.0 EV 50.0 mm focal length ISO 100
Y-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7893-SHARP-50MM-F11.JPGY-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7893-SHARP-50MM-F11.ARW 41,910,272 bytes 9504×6336 1/50 sec f11.0 1.0 EV 50.0 mm focal length ISO 100 Y-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7894-SHARP-50MM-F16.JPGY-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7894-SHARP-50MM-F16.ARW 42,237,952 bytes 9504×6336 1/30 sec f16.0 1.0 EV 50.0 mm focal length ISO 100 Y-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7895-SHARP-50MM-F22.JPGY-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7895-SHARP-50MM-F22.ARW 38,371,328 bytes 9504×6336 1/15 sec f22.0 1.0 EV 50.0 mm focal length ISO 100
Y-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7896-SHARP-75MM-F2-8.JPGY-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7896-SHARP-75MM-F2-8.ARW 41,254,912 bytes 9504×6336 1/800 sec f2.8 1.0 EV 75.0 mm focal length ISO 100 Y-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7897-SHARP-75MM-F4.JPGY-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7897-SHARP-75MM-F4.ARW 41,025,536 bytes 9504×6336 1/400 sec f4.0 1.0 EV 75.0 mm focal length ISO 100 Y-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7898-SHARP-75MM-F5-6.JPGY-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7898-SHARP-75MM-F5-6.ARW 41,418,752 bytes 9504×6336 1/200 sec f5.6 1.0 EV 75.0 mm focal length ISO 100
Y-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7899-SHARP-75MM-F8.JPGY-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7899-SHARP-75MM-F8.ARW 40,960,000 bytes 9504×6336 1/100 sec f8.0 1.0 EV 75.0 mm focal length ISO 100 Y-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7900-SHARP-75MM-F11.JPGY-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7900-SHARP-75MM-F11.ARW 40,861,696 bytes 9504×6336 1/50 sec f11.0 1.0 EV 75.0 mm focal length ISO 100 Y-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7901-SHARP-75MM-F16.JPGY-JG-A7R-IV-TAMRON-28-75-7901-SHARP-75MM-F16.ARW 41,517,056 bytes 9504×6336 1/25 sec f16.0 1.0 EV 75.0 mm focal length ISO 100
Sony A7 IV Gallery
Y-JG-A7-IV-TAMRON-28-75-0162-MOD.JPG 7,187,341 bytes 7008×3504 20 sec f7.1 0.7 EV 28.0 mm focal length ISO 80 Y-JG-A7-IV-TAMRON-28-75-0162.JPGY-JG-A7-IV-TAMRON-28-75-0162.ARW 25,503,124 bytes 7008×4672 20 sec f7.1 0.7 EV 28.0 mm focal length ISO 80 Y-JG-A7-IV-TAMRON-28-75-0164-MOD.JPG 4,660,182 bytes 6920×3460 20 sec f7.1 0.7 EV 75.0 mm focal length ISO 80
Y-JG-A7-IV-TAMRON-28-75-0164.JPGY-JG-A7-IV-TAMRON-28-75-0164.ARW 22,715,933 bytes 7008×4672 20 sec f7.1 0.7 EV 75.0 mm focal length ISO 80 Y-JG-A7-IV-TAMRON-28-75-0166-MOD.JPG 6,993,412 bytes 7008×4672 13 sec f7.1 0.7 EV 75.0 mm focal length ISO 80 Y-JG-A7-IV-TAMRON-28-75-0166.JPGY-JG-A7-IV-TAMRON-28-75-0166.ARW 24,051,216 bytes 7008×4672 13 sec f7.1 0.7 EV 75.0 mm focal length ISO 80
Y-JG-A7-IV-TAMRON-28-75-0176-MOD.JPG 8,599,039 bytes 7008×4672 1.6 sec f8.0 0.3 EV 48.0 mm focal length ISO 100 Y-JG-A7-IV-TAMRON-28-75-0176.JPGY-JG-A7-IV-TAMRON-28-75-0176.ARW 25,361,840 bytes 7008×4672 1.6 sec f8.0 0.3 EV 48.0 mm focal length ISO 100 Y-JG-A7-IV-TAMRON-28-75-0177.JPGY-JG-A7-IV-TAMRON-28-75-0177.ARW 22,580,536 bytes 7008×4672 2 sec f8.0 0.3 EV 75.0 mm focal length ISO 100
Y-JG-A7-IV-TAMRON-28-75-0179-MOD.JPG 6,631,183 bytes 5840×4672 1 sec f8.0 0.3 EV 40.0 mm focal length ISO 100 Y-JG-A7-IV-TAMRON-28-75-0179.JPGY-JG-A7-IV-TAMRON-28-75-0179.ARW 24,832,600 bytes 7008×4672 1 sec f8.0 0.3 EV 40.0 mm focal length ISO 100 Y-JG-A7-IV-TAMRON-28-75-0182-MOD.JPG 5,423,136 bytes 7008×3504 0.8 sec f8.0 0.7 EV 75.0 mm focal length ISO 100
Y-JG-A7-IV-TAMRON-28-75-0182.JPGY-JG-A7-IV-TAMRON-28-75-0182.ARW 22,397,094 bytes 7008×4672 0.8 sec f8.0 0.7 EV 75.0 mm focal length ISO 100 Y-JG-A7-IV-TAMRON-28-75-0191-MOD.JPG 6,827,507 bytes 5840×4672 0.3 sec f7.1 0.7 EV 37.0 mm focal length ISO 100 Y-JG-A7-IV-TAMRON-28-75-0191.JPGY-JG-A7-IV-TAMRON-28-75-0191.ARW 25,769,774 bytes 7008×4672 0.3 sec f7.1 0.7 EV 37.0 mm focal length ISO 100
Y-JG-A7-IV-TAMRON-28-75-0362-MOD.JPG 6,601,647 bytes 6870×4580 3.2 sec f11.0 1.3 EV 28.0 mm focal length ISO 100 Y-JG-A7-IV-TAMRON-28-75-0362.JPGY-JG-A7-IV-TAMRON-28-75-0362.ARW 19,635,612 bytes 7008×4672 3.2 sec f11.0 1.3 EV 28.0 mm focal length ISO 100 Y-JG-A7-IV-TAMRON-28-75-0365-MOD.JPG 2,646,794 bytes 5840×4672 0.8 sec f16.0 1.3 EV 75.0 mm focal length ISO 50
Y-JG-A7-IV-TAMRON-28-75-0365.JPGY-JG-A7-IV-TAMRON-28-75-0365.ARW 15,741,708 bytes 7008×4672 0.8 sec f16.0 1.3 EV 75.0 mm focal length ISO 50 Y-JG-A7-IV-TAMRON-28-75-1548-MOD.JPG 4,329,875 bytes 7008×4672 1/80 sec f11.0 1.3 EV 75.0 mm focal length ISO 100 Y-JG-A7-IV-TAMRON-28-75-1548.JPGY-JG-A7-IV-TAMRON-28-75-1548.ARW 16,892,228 bytes 7008×4672 1/80 sec f11.0 1.3 EV 75.0 mm focal length ISO 100
Y-JG-A7-IV-TAMRON-28-75-1561.JPGY-JG-A7-IV-TAMRON-28-75-1561.ARW 20,243,932 bytes 7008×4672 1/250 sec f11.0 0.3 EV 45.0 mm focal length ISO 100 Y-JG-A7-IV-TAMRON-28-75-1565-MOD.JPG 4,689,300 bytes 5840×4672 1/125 sec f11.0 0.3 EV 75.0 mm focal length ISO 100 Y-JG-A7-IV-TAMRON-28-75-1565.JPGY-JG-A7-IV-TAMRON-28-75-1565.ARW 19,866,712 bytes 7008×4672 1/125 sec f11.0 0.3 EV 75.0 mm focal length ISO 100
Y-JG-A7-IV-TAMRON-28-75-1570-MOD.JPG 4,838,171 bytes 5745×4596 1/125 sec f11.0.0.7 EV 53.0 mm focal length ISO 100 Y-JG-A7-IV-TAMRON-28-75-1570.JPGY-JG-A7-IV-TAMRON-28-75-1570.ARW 18,803,490 bytes 7008×4672 1/125 sec f11.0.0.7 EV 53.0 mm focal length ISO 100 Y-JG-A7-IV-TAMRON-28-75-1576-MOD.JPG 3,782,316 bytes 7008×3504 1/60 sec f11.0 0.0 EV 42.0 mm focal length ISO 100
Y-JG-A7-IV-TAMRON-28-75-1576.JPGY-JG-A7-IV-TAMRON-28-75-1576.ARW 18,732,171 bytes 7008×4672 1/60 sec f11.0 0.0 EV 42.0 mm focal length ISO 100 Y-JG-A7-IV-TAMRON-28-75-1579-MOD.JPG 5,883,456 bytes 5840×4672 1/5 sec f11.0 0.3 EV 31.0 mm focal length ISO 100 Y-JG-A7-IV-TAMRON-28-75-1579.JPGY-JG-A7-IV-TAMRON-28-75-1579.ARW 21,958,043 bytes 7008×4672 1/5 sec f11.0 0.3 EV 31.0 mm focal length ISO 100

All images copyright © 2022 by The Imaging Resource. All rights reserved.

Tamron 28-75mm f/2.8 Review (For Canon Sony)

Find out whether the Tamron 28-75mm f/2.8 is a good fit for your Sony mirrorless camera in this in-depth review by an amateur travel photographer.

Andy Day said it really well at the beginning of his Tamron 17-28mm Review, “For those of us who want premium image quality without spending a premium amount of money, a compromise usually has to be made somewhere. In the past, this has meant buying, say, an f/4 lens instead of that f/2.8 lens that you dreamed of.” This statement was exactly the position I found myself in when I decided to purchase the Tamron 28-75mm f/2.8 for Sony.

Tamron 28-75mm f/2.8

I was wanting to double my lens collection from a ‘wild 1’ all the way up to a ‘crazy 2’ lenses, but I wasn’t ready to drop the huge sum of cash that Sony were asking for with their 24-70mm f/2.8. So next in line was another Sony lens, the 24-70mm f/4 which was sitting right on my happy price spot, but then I noticed the Tamron 28-75mm f/2.8 (Sony E-Mount). I don’t make money from photography, so it can be rather difficult to justify running out and spending a mint on a brand new lens… but this is why I tend to think a lot about my purchases and will always strive to get the best balance between quality and price! After reading a lot of reviews and chowing down on many YouTube comparisons of the two, out came my wallet and this wonderful light weight tube of plastic, rubber and glass arrived at my door.

Tamron 28-75mm f/2.8 Specs

Designed in Japan and built specifically for the Sony FE Mount (Sony Full Frame E-Mount), the Tamron 28-75mm f/2.8 is equipped with the “RXD” (Rapid eXtra-silent stepping Drive) stepping motor which provides fast and quiet AF performance and also allows you to use Sony’s Direct Manual Focus.

It is a moisture and dust resistant lens that also features a flourine coating on the glass to help prevent fingerprints and smudges.

Build Ergonomics

Attached to the Sony A7 iii the Tamron 28-75mm f/2.8 feels nicely balanced

The Tamron 28-75mm f/2.8 has been constructed from a combination of cheap and light materials, but it is certainly not lacking in build quality.

Much like the Tamron 28-200mm (review), the lens itself feels solid and tight and both of the rings run smoothly in both directions without sticking.

The zoom ring moves in the opposite direction to my old Canon 24-70mm f/2.8, so that took some getting used to.

The FOCUS ring moves light and smooth enough for easy adjusting using Sony’s Direct Manual Focus mode, but is sensitive to accidental taps if you’re not careful.

A common issue when combining larger lenses with a smaller mirrorless body is ending up with a front-heavy system.

The Tamron 28-75mm f/2.8 weighs in at an easy 550g (1.2lbs) which is a similar weight to the Sony A7 iii (650g / 1.4lbs). This creates an ideal balance point between the two, providing you with the convenience of a zoom lens without being stuck with a front heavy set up.

When comparing the Tamron 28-75mm f/2.8 to the Sony 24-70mm f/2.8 there is a rather noticeable size and weight difference. We are talking 10cm in diameter, 20cm in length and a whopping 330g in weight between the two.

Tamron 28-75mm F2.8 G2 | Выводы после теста в боевых условиях

However, on the flip side, the Tamron 28-75mm f/2.8 is slightly longer and heavier than the comparably priced Sony 24-70mm f/4.

Sony A7 iii Tamron 28-75mm f/2.8 @ 28mm | 1/160 | f/2.8 | ISO 2000

Personally this weight difference is a huge contributing factor as to why I really favour this lens.

After traveling for a number of years with an extra large and cumbersome DSLR equipped with a 24-70mm f/2.8 combination, opting for a smaller mirrorless camera with a lighter lens is certainly an ideal change.

I find myself much happier carrying around this setup during my normal daily commute and certainly keen to take it on any kind of adventure.

It joins the adventure out in the open and in my hands instead of being left packed up in my bag until a moment arrives.

Just like many other third-party lenses available for the Sony Alpha range, you won’t find an AF/MF switch or any other buttons built on to this lens. This is controlled within the menu system on the camera itself, so if that is a feature you often require be sure to consider this.

Focus Performance

The Tamron 28-75mm f/2.8 rarely gives me any grief in regards to focusing on an intended subject – most of the issues that I find can probably be brought down to tough situations in which most camera and lens combinations would have trouble.

Setting your FOCUS point in the right area greatly helps as you would imagine, but leaving it up to a camera’s software to try and gauge exactly what it is you’re trying to capture will always leave you with a potential margin of error.

Sony A7 iii Tamron 28-75mm f/2.8 :: 28mm | 1/160 | f/2.8 | ISO 2000

The RXD Auto-Focus motor in the Tamron 28-75mm f/2.8 is incredibly quiet, quick, and very accurate.

The only times where I feel the lens has hunted for FOCUS or lagged in performance would be in low light or low contrast situations where conditions confuse the camera in to not knowing what it is you’re trying to capture.

This lens has put up with a decent amount of mixed usage over the last 4 months, and it has certainly lived up to the standards I expect from pretty much any lens.

I’m not one to shy away from chances or putting myself and my gear in to precarious situations to get a shot, so it’s definitely been put through its paces with plenty of opportunities to fail miserably.

This photo was harder than it may seem, as a dromedary isn’t the most comfortable nor stable ride | Sony A7 iii Tamron 28-75mm f/2.8 @ 35mm | 1/400 | f/5 | ISO 100

My trusty Tamron 28-75mm f/2.8 has endured rushing on foot through busy cobblestone streets, being knocked about while climbing mountains, held arms length out the Windows of moving cars, and even endured a bumpy ride on the back of a camel in the desert (it’s harder than you’d expect).

The stunning milky way on a cold crispy Australian night | Sony A7 iii Tamron 28-75mm f/2.8 :: 28mm | 10sec | f/2.8 | ISO 12800

It was splashed with mud while off-roading, covered in dog slobber, sand blasted across the dunes of Morocco, splashed with beer at a bar, and quietly endured the crisp Australian nights under the stars.

In basically every situation it managed to FOCUS on what it was I was aiming for, and any other time I would chalk it down to software deciding that it was something else I wanted.

Image Quality

100% crop toward the centre of the image shows that it captures nice sharp detail | Sony A7 iii Tamron 28-75mm f/2.8 @ 34mm | 1/640 | f/6.3 | ISO 100

The Tamron 28-75mm f/2.8 is an absolutely great performer in so many different ways which allows me to forgive it for it’s little quirks.

It has sharp image quality around the centre of the frame through the entire aperture and zoom range, only encountering a bit of subtle softness on the far corners at it’s widest and brightest (f/2.8 at 28mm).

Personally I find that the Tamron 28-75mm f/2.8 has an optimum level of sharpness between f/4 and f/5.6, but I still tend to use it mostly at f/2.8-f/3.5 for some reason that I cannot explain.

Barrel distortion can be noticed at 28mm on images with straight subjects such as buildings or horizons, but it will become relatively unnoticeable between 35mm to 50mm.

From 50-75mm you’ll start to notice some pin cushioning going on, but I never found it too prevalent or a problem on any of my photos.

I find they can more often be rectified in a couple of easy clicks without an issue through post in Lightroom or Luminar.

If you find that Lightroom adds too much vignette after applying the lens profile, I’ve found that adjusting the vignette setting in the Lens Profile Correction panel will rectify that (not the one in the Effects panel).

The lens flare that you will experience with the Tamron 28-75mm f/2.8 will range from a rather soft smooth glow to an intense blast of light across the lens.

This is to be expected in my opinion being a zoom lens, and a rather subjective matter as to whether this is a good or bad feature of the lens.

Personally I am a sucker for lens flare and I’ve been pretty happy with the results I’ve been getting with this little bad boy strapped to my Sony A7 iii.

I am also only going to briefly touch on the bokeh of this lens as it is another thing that is quite subjective between different photographers.

I do quite like the bokeh that the Tamron 28-75mm f/2.8 produces when I aim to get it in my photos, as it tends to be smooth and creamy and not too overly bubbly.

Depending on conditions you’ll get lots of spots and circles happening but they don’t tend to be perfectly uniform either.

Tamron 28-75mm f/2.8 Sample Images

Check out these sample images taken with the Tamron 28-75mm f/2.8.

Value for Money

The Tamron 28-75mm f/2.8 packs up nice and tight in to any camera bag.

If you’re out and about shopping and you decide to compare a cheaper third-party product to a professional high end native variation, you’d probably expect it to be a chalk and cheese type of comparison.

In most cases I can admit that I think in that exact way, but I have to say that based on my experiences with the Tamron 28-75mm f/2.8, I feel as though it’s not that way at all.

Unless you’re pixel peeping, analysing, and comparing images shot from both at 100% directly side-by-side, you would still probably struggle to tell where they differ.

The Tamron 28-75mm f/2.8 current sits at less than half the price of the Sony 24-70mm f/2.8, and is similarly priced to the Sony 24-70mm f/4, at around 900. However, in my opinion the quality that it produces is certainly comparable to either one of them.

I will admit that the Sony may out perform it in different ways but I cannot imagine it to be “twice the price” worth of difference.

For a great travel companion and daily lens that can also hold it’s own through many different situations, you’re definitely getting yourself a fantastic package for the money.

Tamron 28-75mm f/2.8 Review | Conclusion

The Tamron 28-75mm f/2.8 Sony A7 iii is a wonderful combination.

Tamron have been around for quite some time developing lenses for all of the big camera brands. I’ve had experience with their lenses on previous camera set ups of mine and have heard so many great things about their latest iterations.

I have really enjoyed using the 28-75mm f/2.8 for the last 6 months and will continue to enjoy using it for a very long time.

The balance of quality, weight, performance, and value really come together to create a great experience. It will always travel with me and my camera and I’m ready for pretty much any photographic situation presented to me.

Next up I might search for a longer range zoom lens, and based on my great experiences with the Tamron 28-75mm f/2.8, I will definitely be having a good look at Tamron’s range of zooms.

Tamron 28-75mm f/2.8

| Denial of responsibility | Contacts |RSS