Telefon nevidí síť Wi-Fi, co s tím?? [Relevantní pro Android]
Dobrý čas všem!
V mnoha případech je mnohem pohodlnější připojit smartphone k síti Wi-Fi (než používat internet 3G/4G). Zaprvé je často neomezená a zadruhé je rychlost a stabilita mnohem vyšší.
Ale. V některých případech telefon tvrdošíjně nevidí síť Wi-Fi, což způsobuje nepohodlí (a v některých případech, například na cestách, na letišti, na dovolené a dokonce i nemožnost přístupu k internetu).
V tomto článku jsem chtěl uvést nejčastější důvody, proč smartphone (Android) nemůže najít síť Wi-Fi. Myslím, že příspěvek bude užitečný pro mnoho uživatelů.
Poznámka: Zdůrazňuji, že tento článek se zabývá problematikou „neviditelnosti“ Wi-Fi. Pokud jste připojeni k Wi-Fi, ale nemáte internet. to je trochu jiný problém (použijte tento příspěvek k jeho řešení).
Příčiny selhání, jak je opravit
Když váš smartphone nemá pokrytí sítě, může být obtížné najít příčinu. Podívejme se blíže na to, proč může mít váš smartphone takový problém. Tyto typy problémů se vyskytují v telefonu:
- Chybná aktualizace. Společnost vydává aktualizace mobilních telefonů, které opravují dříve nahlášené chyby. V nových verzích softwaru však chyby nejsou vyloučeny. Pokud připojení nefunguje ani po instalaci nového firmwaru, je problém v tom.
- Karta SIM je zastaralá. Pokud je karta SIM používána delší dobu, může se stát nepoužitelnou z důvodu poškození čipu. Karta může být na začátku také vadná. Pokud si majitel koupí novou SIM kartu a ta nemá signál, měl by navštívit pobočku operátora a vyměnit ji.
- Kolísání teploty. Pokud majitel používá starší model chytrého telefonu, může se stát, že nebude mít pokrytí sítě, když venku mrzne. Také starší modely se v chladných podmínkách často vypínají.
- Čas není nastaven správně. Pokud uživatel nastaví nesprávný čas a datum, může dojít k selhání síťového vyhledávání.
- Smartphone byl hacknut. Síť nebude fungovat, pokud narušitelé získali přístup k zařízení uživatele.
- Poškození mobilního telefonu. Smartphone se může rozbít i při menším pádu. Vnitřní součásti telefonu mohou být poškozeny. To způsobí problémy s voláním a surfováním na internetu.
Toto jsou jen některé zjevné příčiny selhání. Zjistěte, proč iPhone nevidí síť, a co s tím.
Komunikační problémy
Existují situace, kdy problém nastane, protože došlo k poruše na lince operátora. V tomto případě je třeba počkat na dokončení technických prací. Zákazník by měl zkontrolovat nastavení svého operátora. Pokud nejsou správně nainstalovány, měli byste je opravit. Postup je následující:
- Uživatel nyní musí na obrazovce vyhledat část nastavení;
- Po zadání této podsekce vyberte možnost „Operátor“;
- Na nové stránce vyhledejte dílčí bod „Automaticky“;
- Je vedle něj posuvník a je přesunut do polohy „Vypnuto“;
- Nastavení mobilních dat jsou nyní zkontrolována;
- V části nastavení přejděte na „Mobilní komunikace“;
- Pak je v seznamu vybrána možnost „Mobilní datová síť“;
- Blok s názvem „Mobilní data“ musí obsahovat uživatelské jméno, APN a heslo.
- Upozornění
- Pokud jsou údaje nesprávné, měl by zákazník zadat požadovaná nastavení odpovídající iPhonu. Po změně nastavení je majitel uloží a restartuje telefonní systém.
K poruše došlo v důsledku nízké teploty
Pokud iPhone nepřijímá síť, může být problém způsoben nízkou teplotou vzduchu. Hardware Apple se v chladném počasí často vypíná nebo zamrzá. Majitel může také zaznamenat ztrátu komunikace. Uživatel by měl vědět, co v takové situaci dělat. Nejprve je třeba najít GPS a 3G, doporučujeme tyto možnosti vypnout, aby se snížilo zatížení smartphonu.
Mohou také zkontrolovat „režim letadlo“, který by měl být vypnutý, jinak nebudou moci volat ani posílat SMS. Kromě toho by měl majitel miniaplikace zkontrolovat nastavení sítě. Pokud je hledání problému neúspěšné, měli byste navštívit servisní středisko společnosti.
Aktualizace iPhonu
Pro plnou funkčnost miniaplikace je třeba včas nainstalovat aktualizace. Obvykle není třeba hledat sekci nového firmwaru. Při vydání nového softwaru se na displeji telefonu zobrazí zpráva o této skutečnosti. Majitel musí pouze stisknout tlačítko „Instalovat“. Pokud se oznámení nezobrazí, měli byste provést následující kroky
- Doporučujeme začít připojením mobilního telefonu k nabíječce;
- Dále se smartphone připojí k internetu prostřednictvím Wi-Fi;
- Nyní vyberte sekci Nastavení;
- V seznamu byste měli najít položku „Basic“;
- Po dokončení přepnutí vyberte v podsekci „Aktualizace softwaru“;
- Jakmile se zákazník dostane na stránku, zobrazí se mu dostupné verze firmwaru;
- Musíte stisknout tlačítko „Stáhnout a nainstalovat“.
- Vezměte prosím na vědomí
- Během instalace firmwaru se může na obrazovce objevit zpráva, že je třeba odinstalovat některé aplikace. Vlastník zvolí tlačítko „Pokračovat“. Po dokončení stahování a instalace smartphone nainstaluje software zpět.
Problém při připojení ke 3G
Pokud iPhone uživatele nenajde síť, je třeba zkontrolovat mobilní internetové připojení 3G a LTE. Tyto funkce mohou zabránit připojení k síti operátora, v takovém případě má smartphone špatný příjem signálu. Nejprve je třeba přejít do nastavení a zkontrolovat nastavení. Pokud údaje nejsou správné, je nutné je opravit provedením úplného resetu. Tato metoda může problém na chvíli vyřešit. Pokud nejste schopni závadu odstranit sami, doporučujeme, abyste svůj iPhone předali technickému oddělení firmy. Tam vám pomohou přeflashovat mobilní telefon.
- Vezměte prosím na vědomí
- Neměli byste se pokoušet o přeflashování smartphonu sami. Pokud dojde k chybě, zákazník již nebude moci telefon používat.
Žádná podpora mobilních operátorů
Existují případy, kdy je iPhone uzamčen pouze jedním síťovým operátorem. Pokud je v tomto případě vložena karta SIM jiné mobilní společnosti, nelze s telefonem volat. Problém můžete vyřešit kontaktováním servisního oddělení společnosti. Pomohou vám odemknout váš gadget.
Volající je mimo dosah sítě
Nemusíte cestovat daleko za město, aby váš chytrý telefon zcela přestal vidět síť. Ve velkém městě stačí zajít do sklepa s tlustými zdmi, sejít do sklepa nebo použít výtah. Fyzické rušení a velký počet jiných telefonů mohou bránit rozpoznání mobilní sítě. To lze napravit pouze změnou umístění.
Vniknutí vody
Nezřídka může být příčinou nedostatečné komunikace voda na desce plošných spojů. I když telefon důkladně vysušíte, pod mikročipy může být stále voda. Kontakty podléhají oxidaci a hnilobě. Někdy stačí jediný zoxidovaný kondenzátor SMD před anténou, aby telefon přestal přijímat signál poskytovatele služeb.
Například v nových iPhonech jsou modem a komunikační čipy umístěny přímo pod zdířkou pro SIM kartu.
U starších iPhonů jsou hned vedle sebe, ale přesto je riziko vniknutí vlhkosti do mikroobvodů přes konektor poměrně vysoké. Bez pájení a čištění čipů speciálními kapalinami není možné obnovit spojení pomocí softwarových metod.
Telefon po přeflashování nevidí síť
S tímto problémem se potýkají uživatelé, kteří si sami přeflashují svůj smartphone se systémem Android. Pokud se v takové situaci ocitnete, postupujte následovně:
Přejít na Podrobnosti o telefonu.
Poté zařízení aktivujte a restartujte. Pokud to nepomohlo a telefon stále nevidí síť, budete se muset obrátit na servisní středisko, aby výsledek vašeho nesprávného postupu napravilo.
Telefon se nedostane do žádné sítě. co dělat
O příčinách výpadku sítě můžete spekulovat, jak chcete, ale pokud narazíte na problém, musíte se rovnou pustit do jeho řešení. Ať už je katalyzátor jakýkoli, postupujte podle dlouhodobě osvědčeného algoritmu. Podívejte se na našeho průvodce řešením potíží.
Zkontrolujte nebo vyměňte kartu SIM
Nejčastější příčinou problému je vadná karta SIM. Již jsme zmínili, že tento čip má velmi malé rozměry, takže se snadno deformuje. Pokud je kontaktní část karty SIM poškrábaná nebo má vadu, můžete na volání z telefonu zapomenout.
Nejprve doporučujeme podívat se na hlavní obrazovku smartphonu. V horní části jsou nejen „tyčinky“ ukazující kvalitu sítě, ale také název operátora. Pokud se nezobrazuje nápis Beeline, MegaFon nebo MTS, je pravděpodobně SIM karta vadná. Některé modely však takovou možnost (zobrazení názvu operátora na domovské obrazovce) neposkytují, takže je třeba zkontrolovat funkčnost zařízení prostřednictvím nastavení smartphonu.
Poté vyjměte kartu SIM pomocí dodané svorky. Vyjměte ji a kartu SIM a podívejte se na plastový čip. Pokud nevykazuje žádné viditelné známky poškození, je pravděpodobné, že se karta SIM pouze mírně posunula. Telefon ji již nedokáže přečíst.
Před vyjmutím karty SIM telefon vždy vypněte. V opačném případě může dojít k poruchám.
Abyste však neztráceli čas, doporučujeme nepokoušet se smartphone restartovat, ale otestovat SIM kartu na jiném mobilním zařízení. Pokud má telefon vašeho přítele funkční čip, ale váš telefon stále neukazuje žádnou síť. něco se pokazilo v softwaru nebo hardwaru.
Pokud je karta SIM viditelně deformovaná, neprodleně kontaktujte servisní středisko mobilního operátora. Včasná výměna čipu nejen minimalizuje riziko poruchy, ale také vám umožní přístup k pokročilé komunikační technologii, která se neustále mění.
Zkontrolujte komunikační modul
Komunikační modul je zabudován v každém smartphonu. V kombinaci s kartou SIM umožňuje uživateli přístup k mobilní síti. Bohužel je téměř nemožné vyzkoušet komunikační modul doma. Musíte být velmi zkušený uživatel, abyste mohli rozebrat svůj smartphone a sami zjistit poruchu důležitého prvku.
Přesto jsou některé problémy patrné navenek. Například poškození plastových anténních vložek. Nedostupnost komunikace může být způsobena také poruchou čtečky smartphonu, které se dotýká karta SIM. Posviťte do štěrbiny hořákem, abyste zjistili, zda nedošlo k oxidaci cizí kapalinou nebo k viditelnému poškození.
Informace o přerušeních získáte u svého operátora
Pečlivý majitel smartphonu, který včas vymění SIM kartu i samotné mobilní zařízení, se s nedostatkem signálu setká pouze v jednom případě. Při provádění technických prací na lince provozovatele.
S rozvojem technologií se preventivní postupy staly poměrně vzácnými, ale obsluha musí stále pravidelně provádět servis střihacího vedení, aby se zlepšila kvalita signálu. V tomto případě jsou možná krátká přerušení sítě.
Nestabilní signál může být navíc způsoben poruchou zařízení. V každém případě byste měli zavolat na horkou linku svého operátora a zjistit možné příčiny problému:
Chcete-li zjistit číslo zákaznického servisu jiného operátora, navštivte oficiální webové stránky společnosti. Poté přejděte do sekce Nápověda nebo Kontakt, kde najdete všechny potřebné informace.
Volání na horkou linku operátora není zpoplatněno. Někdy však musíte čekat několik minut, než pracovník call centra odpoví.
Přesun do oblasti s dobrým signálem
Kvalitu signálu ovlivňuje nejen údržba, vadný smartphone nebo SIM karta, ale také pokrytí linky. V odlehlých oblastech nebo mimo město je pokrytí sítě opravdu slabé. Tak je tomu rok co rok a jediným způsobem, jak využít kvalitního signálu, je přestěhovat se do oblasti s dobrým pokrytím.
Pokud jste v soukromém domě, zkuste vyjít ven nebo k oknu. Silné stěny nebo jiné překážky mohou rušit příjem signálu.
Zkontrolujte nastavení telefonu
Někdy jsou uživatelé zmateni nastavením svého mobilního zařízení. To vede k tomu, že zařízení nepřijímá signál od mobilního operátora. Chcete-li chybu odstranit, musíte:
- Otevřete webovou stránku svého operátora a přejděte na stránku, kde najdete informace o nastavení přístupového bodu.
- Spuštění nastavení telefonu.
- Přejděte do sekce „Mobilní komunikace.
- Porovnejte vyplněná pole s údaji na oficiálních internetových stránkách provozovatele.

Pokud se údaje ve smartphonu liší od údajů na webových stránkách společnosti, měli byste je nahradit doporučenými údaji. Například v systému Beeline jsou nastaveny následující hodnoty:
- Název profilu. Beeline Internet.
- Adresa domovské stránky je http://www.Beeline.Ru.
- Datový kanál. GPRS.
- Proxy. vypnuto.
- Přístupový bod (APN). internet.Beeline.Přejít na.
- Uživatelské jméno a heslo. beeline.
Po změně nastavení restartujte zařízení a znovu zkontrolujte kvalitu připojení.
Řešení problémů s roamingem
Pokud cestujete do zahraničí, může dojít k přerušení sítě vašeho mobilního operátora. Také v roamingu některé společnosti neposkytují své služby. Je to proto, že mobilní operátoři v zahraničí používají zařízení jiných firem. Pokud nemáte signál, je možné, že vaše společnost nemá v dané zemi pronajatou mobilní síť. Zkuste se obrátit na zákaznickou podporu s místní kartou SIM a problém objasnit.
Řešení
Níže popisujeme nejčastější příčiny a jejich řešení.
Směrovač se zavěsí
Pokud dlouho nebyly žádné problémy s detekcí signálu, ale najednou se síť ztratila, může být příčinou porucha směrovače. Žádný odborník vám přesně neřekne, proč se váš směrovač zasekává. Jen čas od času se takový problém náhle vyskytne.
Chcete-li problém vyřešit, musíte resetovat směrovač. Stiskněte tlačítko napájení, počkejte 30 sekund a poté zařízení zapněte. Můžete jej také jednoduše na stejnou dobu odpojit a poté opět zapojit.
Modul Wi-Fi telefonu
Pokud je síť zapnutá, ale není detekována. Tato situace je způsobena poruchou vnitřního modulu miniaplikace. Obvykle se to stává s vlastním firmwarem, který nemá nastavení sítě. Problém můžete odstranit následujícím způsobem
- Resetujte telefon;
- Obnovení továrního nastavení, pokud se problém objeví po přeflashování zařízení.
Pokud to nepomůže, musíte zavolat servisní středisko.
Nesprávné nastavení směrovače
Pokud váš telefon nevidí Wi-Fi jen doma, můžete směle začít podezřívat váš router. Problémy s přístupem k internetu v telefonu jsou nejčastěji způsobeny nesprávným nastavením zařízení.
Na obrázku je zobrazeno správné nastavení směrovače:
Chcete-li závadu odstranit, proveďte následující operace:
- Zkontrolujte, zda je aktivní možnost sdílení sítě. Za tímto účelem přejděte do části „Nastavení bezdrátové sítě“. Poté zaškrtněte políčka „Enable wireless router broadcasting“ a „Enable Broadcasting“.
- Změna provozního režimu. Některé modely telefonů se starým firmwarem nevidí síť s novými parametry. Z tohoto důvodu se doporučuje vrátit se ke starým normám.
- Změna šířky kanálu nebo samotného kanálu a také vysílací oblasti. Tyto akce se provedou v případě, že předchozí manipulace nepřinesou požadovaný výsledek.
- Změna frekvence signálu. Aby zařízení zachytilo signál Wi-Fi, musí být přijímač a miniaplikace nastaveny na stejnou frekvenci.
Frekvenční rozsah
Mnoho modelů telefonů je vybaveno dvoufrekvenčním modulem Wi-Fi. Původně nastaveno na automatický režim pro příjem signálu. To znamená, že zařízení může přijímat signály sítě 2,4 GHz i 5 GHz. Pokud není nastaven automatický režim, ale je nastavena jedna frekvence, signál z druhého pásma nebude přijímán.
Pro vyřešení problému proveďte následující manipulace

- Přepněte na nastavení telefonu;
- Vyberte kartu „Wi-Fi“;
- Vyberte „Advanced settings“ a „Frequency range“;
- Vyberte režim „auto“.
Rušení a slabý signál
Špatný signál je indikován jednou nebo dvěma čárkami na zařízení. K této situaci obvykle dochází, pokud je výkon směrovače nastaven na nízkou hodnotu.
Následující kroky mohou pomoci problém vyřešit:
- Přepněte na nastavení vysílače;
- Přejděte na „Rozšířená nastavení bezdrátové sítě“;
- „Výkon vysílače“ je nastaven na „High“;
- Uložit změny.
Signál se zapíná a vypíná také v případě, že se v blízkosti směrovače nacházejí domácí spotřebiče. mikrovlnné trouby a další zařízení. Tento problém lze snadno vyřešit přesunutím přijímače na jiné místo.

Připojení mobilní sítě k Wi-Fi může chybět, pokud je v nastavení zvolena možnost skrytí přístupových bodů k internetu se slabým signálem. Chcete-li situaci napravit, jednoduše tuto funkci vypněte. Postupujte takto
- Přihlaste se do nastavení miniaplikace;
- Přepněte na „Wi-Fi“;
- V pokročilém nastavení odstraňte ikonu „Nepoužívat slabé připojení“.
Vadný hardware
Ze všech hardwarových problémů telefonu, které způsobují, že telefon nevidí síť, je pouze jeden problém, který můžete vyřešit vlastním telefonem. Po pádu nebo po neúspěšném otevření telefonu může dojít k poškození koaxiálního kabelu, který přenáší signál z mobilní sítě. Pro vyřešení problému bude nutné jej vyměnit.
- Opatrně otevřete telefon. Podívejte se na návod na YouTube nebo na našich webových stránkách.
- Vyhledejte koaxiální kabel a zkontrolujte, zda jsou konektory pevně zasunuty.
U některých modelů telefonů je anténa GSM umístěna na zadním krytu. Signál je do antény veden přes speciální piny na základní desce.
Zkontrolujte jejich integritu. Pokud konektor nedosahuje k anténě, můžete jej opatrně ohnout, aby se lépe připojil.