Telefon si myslí, že sluchátka jsou připojena. Proč telefon nevidí kabelová sluchátka

Co dělat, pokud ikona sluchátek vypálí na telefonu, ale nejsou připojeny

Důvody, proč je ikona sluchátka na telefonu, ale nejsou připojeny, mohou být jiné, ale mohou být rozděleny do dvou kategorií: mechanické poškození a selhání systému. Na začátku materiálu se podíváme na to, jak opravit situaci, pokud se ikona objevila po nárazu, kontaminaci nebo smáčení zařízení, a pak pokračujte do softwarových řešení problému.

Pokud telefon spadl do vody, mokrý pod deštěm nebo sněhem, nebo byl podroben jinému vystavení vlhkosti, je nutné jej co nejdříve vysušit. Fluidní hity pro techniku: Pokud průmyslové zařízení není zaplaceno, možná budete muset rozhodnout nejen problém, jak zakázat ikonu sluchátek, ale také jak znovu oživit zařízení selhalo.

První věc, kterou by měl být mokrý smartphone vypnut, poté protřepejte veškerou vlhkost z konektoru, pokud je to pouzdro povoleno, získejte baterii. Dále vložte gadget na suchém teplém místě (ale nejen na baterii a ne pod přímým slunečním paprskem).

Způsob, jak se zařízení vyschnout do vody. prostě to v rýži.

Sweep konektor může být fén, pouze při nízké výkonu a při nízkých teplotách. Velmi horký vzduch může poškodit mobilní zařízení.

Expert na nastavení. Studuji moderní elektronická zařízení. Snažím se být vědom všech nových produktů.

Časté a ostré teplotní rozdíly, jakož i použití telefonu v chladném (nebo v teplé místnosti bezprostředně po studené ulici) mohou vyvolat tvorbu kondenzátu uvnitř zařízení. Tato vlhkost, která je uvnitř případu, je také schopna vést k zkratu nebo oxidaci kontaktů.

Jak odstranit ikonu sluchátek na telefonu

Vzhledem k mnoha důvodům, které vedou k vzniku problému, není možné činit s jedním způsobem odstranění problémů. Musíte zvážit řadu metod, které mohou chybu opravit.

Restart zařízení

Drtivá většina problémů spojených s provozem zařízení je řešena restartováním smartphonu. Pokud se chybné rozpoznání headsetu stalo jediným selháním, po vypnutí a znovu povolení gadgetu, ikona v systémovém panelu zmizí.

I když problém zmizel po restartování smartphonu, může být chyba pociťována v budoucnu. V tomto případě se doporučuje zvážit několik dalších možností.

Vyčistěte a osušte konektor

Při zvažování možných příčin tohoto problému není náhodné o možném ucpání konektoru. Nečistoty nemusí být ani viditelné ze strany, ale prach může být nahromaděno uvnitř pólu několik měsíců používání smartphonu.

Pro čištění konektoru použijte párátko nebo jiné tenké předměty. Nedoporučuje se používat kovové jehly a jiné prostředky schopné kontaktovat spojky.

Používá se malá jiná instrukce, pokud se problémy objevily po kontaktování smartphonu s kapalinou. Gadget by měl být umístěn na suché podšívky ve formě froté ručníku. Zařízení musí být vypnuto a počkejte několik hodin, zatímco jeho tělo není suché. Během procesu sušení byste neměli potřást gadgetem nebo použít fén. To vše může nepříznivě ovlivnit další provozovatelnost telefonu.

Proces čištění konektoru je zobrazen na videu. Využijte je, pokud pochybujete, jak správně odstranit zbytky nečistot a prachu z uzavřeného přístavu.

Vyčistěte speciální nástroj

Někdy jsou akumulované zbytky prachu tak husté, že nepracuje samostatně sám. V takové situaci byste měli kontaktovat pomocí speciálních fondů. Kromě toho dispergovaná kapalina nejen poškodí husté nečistoty, ale také odstraní let z kontaktů konektoru.

Můžete si koupit prostředky pro čištění konektoru v obchodě Electronics. Dále potřebujete nalít kapalinu do injekční stříkačky a nalít ji do ucpané port přes jehlu. Pak zůstane opět pro čištění konektoru se párátou nebo bavlněnou tyčinky.

Resetová data aplikace

Chyba dochází nejen z důvodu mechanického poškození a zablokování, ale také v důsledku selhání softwaru. Nejčastější je nesprávný provoz aplikace „rádio“. Někdy rozpozná sluchátka, i když headset není připojen k telefonu. Chcete-li problém vyřešit, musíte obnovit data programu:

Všimněte si, že po resetování dat se odstraní uložené rozhlasové stanice.

Kromě vyplacení údajů stojí za to pečovat o odstranění mezipaměti. Operace provádí také nástroje pro nastavení telefonu. Poté, že ikona headsetu jednou a navždy zmizí z obrazovky zařízení. Při příštím se zobrazí pouze tehdy, když se uživatel rozhodne připojit sluchátka.

Kombinace klíčů

Lidé, kteří používají kabelovou náhlavku, často naznačují, že ikona sluchátek zmizí po stisknutí tlačítka napájení příslušenství. Problém je vyřešen následovně:

Dále si všimnete, jak otravný ikona zmizely ze systémového panelu. Jestliže pokračuje, aby se cítil. zkuste před vyjmutím příslušenství snížit úroveň hlasitosti na minimální hodnotu.

Čištění smartphonu z virů

Důvod většiny problémů spojených s prací telefonu jsou viry. Škodlivý software interferuje do provozu zařízení, porušování standardních procesů. Smartphone začíná mylně definovat sluchátka, když jsou zakázány.

Eliminovat poruchy v tomto případě spravuje antivirus. Může to být software od každého developera, který je známý, včetně Kaspersky, Dr. Web nebo avast. Stáhněte svůj oblíbený nástroj přes úložiště aplikací a spusťte kontrolu. Během testu systému, Antivirus ukáže, které škůdci byly nalezeny a nabízeny odstranit problémové soubory.

Také pro eliminaci virů, je naprosto volitelně stahování další aplikace. Funkce je často implementována vestavěnými nástroji zařízení. Zejména na mnoha modelech je program „Bezpečnost“ předinstalován. Je to přesná kopie antivirů třetích stran a velmi dobře se zabývá jeho úkolem.

Připojení jiné headsetu

Někdy odstraňování problémů se vyskytuje v případě použití nejjednodušších metod. Zkušení uživatelé říkají, že obsedantní ikona zmizí ihned po připojení jiných sluchátek. Majitelem Smartphone se s tímto problémem srazil, musíte vložit další sluchátko do hnízda, po kterém ji odstraní.

Často musí operace několikrát opakovat. Ale nakonec se problém otáčí, který má být vyřešen a ikona se již neobjeví. Pokud nemůžete opravit chybu, podívejte se na konečnou metodu.

Resetovat

V případě, že jste 100% jisti, že problém nesouvisí s mechanickým poškozením, stojí za to se uchylit k radikálním metodám, které eliminují selhání systému. Lepší než jakýkoli antivirový program pomáhá úplnému resetování nastavení smartphonu.

Co dělat, pokud nic nepomohlo

Ve většině případů se uživatelé podaří vyloučit problém s jedním ze způsobů, jak jsme předložili. Ale není možné vyloučit, že ve vzácných případech dokonce čištění konektoru se speciálními prostředky a resetovat smartphone na tovární nastavení nepomůže. Jak odstranit ikonu sluchátek?

Expert v oblasti digitálních technologií a mobilních operátorů. Neustálé sledování změn v průmyslu v Rusku i v zahraničí.

Osvětluje konektor svítilny, aby pochopil, zda není stopa deformace. Pokud se doporučuje poškození kontaktovat servisní středisko.

To je obvykle kvůli skutečnosti, že konektor sluchátek nebyl zcela vymazán. Doporučujeme vám operaci opakovat pomocí speciální tekutiny.

Hlavní požadavek. pravidelná údržba smartphonu. Nejméně jednou za měsíc vyčistěte všechny konektory, včetně zvukových konektorů. Také se snažte naklonit prsty do přístavu pro sluchátka.

Příčiny ikony visí

Ikona sluchátek na Xiaomi nezmizí z určitých důvodů. Nejčastěji je to buď mechanické poškození nebo selhání softwaru. Zvažte každý problém v pořádku.

Poznámka! Tento problém je relevantní na jiných značkách. Tato instrukce proto pomůže řešit problémy a další modely.

Mechanický problém

Pokud máte pod deštěm a po odpojení headsetu stále vidíte znuděný ikonu. je to vlhkost, která se ukázala v konektoru. Kapky mohou skóre hluboko do telefonu, což způsobuje docela vážné selhání. Proto během sprchy vždy vložte smartphone do upevňovací kapsy.

Druhým společným případem je prach nebo cizí drobné předměty. Bukean drobky, živočišná vlna, nečistota, písek. to vše padne do konektoru, někdy se zcela překrývají kontakt drátu.

Vykopal telefon na pevném povrchu? Důsledky nejsou vždy uzavřeny na rozbité obrazovce. Vnitřní zařízení jsou snadno poškozená a konektory mohou jednoduše přestat reagovat na připojené.

Chyba softwaru

Telefon Xiaomi nemusí opustit režim sluchátek také kvůli softwaru. Nejvíce banální problém, který je snadno vyřešen. osvícení smartphonu (dlouhodobá závada).

Nikdo nevylučuje problémy v samotném firmwaru, havaruje s rádiovým a hudebním hráčem. Rozšířené Odstraňování problémů lze nalézt níže.

Režim sluchátek v iPhone není vypnut v důsledku vlhkosti od vstupu do telefonu

Často se to stane tak, aby vlhkost spadá do iPhone, dokonce i malé množství je dostačující mít problém s telefonem. Například máš pod deštěm a musíte vidět trasu, plán dopravního provozu nebo telefonovat hovor. Zdálo by se, že jste po pár minut pořídili telefon z kapsy nebo tašek, rychle dělal naše záležitosti a odstranil ho zpět, ale jedna kapka vody se podařilo dostat se do zvuku. To stačí, aby bylo zajištěno, že problémy se sluchátkovým režimem v iPhone začaly v určité shodě.

Takže máte podezření, že režim sluchátek začal stoupat kvůli vlhkosti v samotném iPhone nebo v audio části. Existuje několik způsobů, jak tento problém vyřešit:

 • Především musí být telefon sušen. Máte-li příležitost používat vysavač nebo fén. to je nejlepší řešení. Takže odstraňte trysku z vysavače nebo vysoušeče vlasů, abyste měli nahou trubku. Zapněte vysavač a přiveďte audio část iPhone do trubky, zatlačte telefon pár minut tak, aby tok vzduchu mohla vypařovat vodu uvnitř zvuku. Poté zkuste připojit a zakázat sluchátka. Pokud byl důvod ve vodě, pak by tato metoda měla pomoci. Pokud máte fén, musíte udělat totéž, ale s malým rozdílem. Nainstalujte fén do studeného vzduchu, nemusíte telefon zahřát s proudem horkého vzduchu. Nezapínejte fén na maximální výkon, nepomůže. Zapněte fén do režimu studeného vzduchu na minimální napájení a začněte v průběhu jedné minuty foukání do zvuku, po které zkuste vložit a dostat sluchátka.
 • Pokud není přístup k domácích spotřebičům, je možné použít suchou rýži. Nakreslete telefon s hadříkem suchým, otevřete balíček suché rýže a vložte do něj telefon několik hodin. Rýže musí absorbovat vlhkost, která je v telefonu. To není velmi efektivní způsob, jak z několika důvodů: Nejprve budete muset čekat dlouho, a za druhé, rýže příliš účinně absorbuje vlhkost a používá ji pouze tehdy, pokud neexistuje jiná možnost. Poté, co telefon položil několik hodin v suché rýži, získejte jej a pokuste se připojit a zakázat sluchátka, režim sluchátek v iPhone by se měl vypnout.

Pokud máte kuchařovou sůl a papírový ubrousek, je lepší zabalit telefon do ubrousku a dát ho do soli. Nezapomeňte, že při použití soli musí být telefon chráněn před přímým kontaktem s solí pomocí gázy, ubrousků nebo jiného materiálu, který přeskočí vlhkost, ale neumožňuje přímý kontakt iPhone s solí.

Proč sluchátka nefungují na telefonu. bezdrátové modely

Nyní rostoucí počet uživatelů přejde do bezdrátových sluchátek, protože jsou docela vhodné pro kabelové sluchátka. Bezdrátové miniaplikace jsou však obtížnější opravit, protože nalezení příčiny zlomení v nich občas obtížnější.

Nevhodný by

Nejčastěji se bezdrátová sluchátka mohou odmítnout, pokud je použita nevhodná verze firmwaru na mobilním zařízení. Koneckonců, nyní mnoho vývojářů vytváří sluchátkové modely, které mohou být připojeny pouze k moderním miniaplikacím.

Uživatel, který získal nová moderní sluchátka, se může pokusit připojit je k jejich starému smartphonu. Nicméně, v důsledku toho nic nebude uvolněno kvůli nekompatibilním verzím operačních systémů.

Důležité! Telefon nebude moci najít sluchátka, která to nevyhovuje podle softwarové verze. Problém je v tomto případě vyřešen pouze jedním způsobem. akvizice nového smartphonu nebo sluchátek. V tomto ohledu, před nákupem headsetu se doporučuje věnovat pozornost kompatibilitě zařízení.

Fyzické poruchy

Všechny druhy fyzických závad může také zasahovat do úspěšného připojení zařízení. Tyto zahrnují:

 • Vybitá baterie;
 • Oxidované kontakty sluchátek po vstupu do vlhkého prostředí;
 • Selhání při připojování kontaktů sluchátek, které by se mohly objevit po různých kapkách. Tento problém je nejčastější, protože sluchátka Bluetooth mají malé bydlení;
 • Dynamika sluchátek jsou ucpané uchem šedou;
 • Napájení nesprávně umístěný ve sluchátkách.

Můžete snadno zjistit důvod kontrolou nabití baterie zařízení. Mělo by být alespoň 20% poplatku na sluchátka, a pokud je menší, vložte headset pro dobíjení. Stojí také za zmínku, že v nastavení bezdrátových sluchátek je často vestavěný režim úspory energie, který může být zahrnut bezprostředně poté, co zařízení zůstane menší než 20% poplatku. Pokud se sluchátka přestanou pracovat, protože se doporučuje změnit nastavení a dát zařízení pro nabíjení.

Oxalizované kontakty Můžete také rozhodnout sami a kontaktovat specialistu, který má zkušenosti s podobným typem rozbití. Nicméně, stojí za zmínku, že pokud nechápete princip práce a zařízení sluchátek, je lepší požádat o pomoc profesionálovi.

Nejzávažnější příčinou poruch je klesá, protože mnoho částí gadgetu může ztratit svůj výkon z pevnosti povrchu. Aby se tomu zabránilo v budoucnu, doporučuje se pečlivě použít headset a neumožnit jeho pádu. Můžete také přiřazení padlého headsetu k masteru, abyste zjistili příčinu odstraňování problémů.

Podle níže uvedeného odkazu můžete vidět video, ve kterém vypráví, jak opravit bezdrátové sluchátka:

Ušní síra je skutečný nepřítel pro mnoho sluchátek. V tomto ohledu se doporučuje pravidelně čistit sluchátka ze síry nejen pro pozorování hygieny, ale také zajistit, aby zařízení zůstalo v pracovním stavu.

Jak připojit bezdrátová sluchátka

Bezdrátová sluchátka jsou připojena k mobilnímu zařízení následujícím způsobem:

 • Zapněte telefon a otevřete nabídku Nastavení;
 • Pak přejděte do sekce s názvem „Bluetooth“ a aktivujte ji;
 • Nyní musíte zahrnout samotný bezdrátový sluchátka. To lze provést buď kliknutím na speciální tlačítko na tělese headsetu, nebo automaticky vytáhnout sluchátka z pouzdra;
 • Najít v části „Bluetooth“ svého bezdrátového headsetu a klikněte na něj. Po zkontrolování zdraví sluchátek se otočíte svou oblíbenou skladbu.

Proč sluchátka nefungují na telefonu. bezdrátové modely

Většina uživatelů stále více přechází do Bluetooth systémů, které pracují v síti a připojte se k telefonu připojením k němu. Samozřejmě, že taková sluchátka jsou mnohem pohodlnější než kabelová, ale také mají své nevýhody a výhody.

telefon, myslí, sluchátka, jsou, připojena, proč

Bezdrátové modely jsou složitějším typem sluchátek, které mohou také odmítnout pracovat, nepřipojujte se k telefonu a jednoduše se nezobrazí na připojovacím panelu. Bezdrátová zařízení jsou mnohem obtížnější opravit, spíše než kabelová, protože je obtížnější najít příčinu zlomení. Důvodem je skutečnost, že bezdrátová sluchátka nemají kabel, nemusí být připojeny ke konektoru. Jediná věc, která může zlomit, je jedním ze sluchátek nebo celého systému. Jak zjistit příčinu poruchy a jak ji opravit?

Nevhodný by

Jedním z častých důvodů pro připojení je nevhodná verze telefonu. Mnoho vývojářů vytváří sluchátka, která jsou připojena pouze k moderním zařízením nejnovějších modelů. Osoba, která získává sluchátka na jeho starém telefonu, se snaží ji připojit v naději, a na konci nic nevyjde. Všechno je vysvětleno tím, že smartphone má nevhodné firmware a starou verzi.

Smartphone nevidí zařízení, které mu nebude vyhovovat. Tento problém můžete vyřešit pouze pro nákup nového zařízení: telefon nebo sluchátka. Je nepravděpodobné, že by aktualizoval sluchátka telefonního systému připojení. S největší pravděpodobností kupující nevěnoval pozornost kompatibilitě zařízení a zakoupené sluchátka.

Před nákupem je třeba pečlivě sledovat všechny vlastnosti zařízení. Pozornost vám pomůže, abyste se nepíšli a nehodili peníze na nákup nového headsetu.

Fyzické poruchy

Hlavní roli mohou hrát různé fyzikální vady sluchátek. Tyto rušení zahrnují:

 • Vybití dobíjecí baterie;
 • Oxidace kontaktů headsetu, které by se mohly dostat do mokré atmosféry;
 • Porucha kontaktů headsetu, který by mohl vydržet různé kapky. Bluetooth headset sám o sobě je malý, tak klesne. častá příležitost;
 • Reproduktor sluchátka Bluetooth je ucpaný u ucha šedá;
 • Neplatný, umístění napájení na sluchátek.

První důvod se snadno rozhodnete, zda zkontrolujete nabití baterie. Musí to být nejméně 20%. Pokud je nabíjení nižší, pak byste se měli pokusit nabíjení zařízení pro kvalitní práci. V nastavení Bluetooth je náhlavní souprava často zjištěna tak, že jde do úsporného režimu bezprostředně poté, co zůstane menší než 20%. Pokud to vedlo k jeho selhání, měl by být náhlavní souprava účtována nebo změnit nastavení.

Oxidace kontaktů lze vyřešit buď nezávislými opravami nebo odvoláním na specialistu, který se zabýval takovým typem činnosti. Pokud uživatel nerozumí kontaktům a nezná přibližné schéma jednoho sluchátek, je nejlepší se obrátit na profesionál.

Falls jsou nejzávažnější případ. Mnoho prvků headsetu pod vlivem dopadu by mohlo ztratit svůj výkon. Tak, že to není v budoucnu, musíte pečlivě udělat za headsetem a zabránit pádům. Můžete také atributovat sluchátka k masteru a můžete je rozebrat sami a vidět důvod.

Ucho Suír. Nepřítel mnoha sluchátek. Je nutné jej vyčistit, a to nejen držet hygieny, ale také pracovní sluchátka. Vyčistěte reproduktor pomocí běžné bavlněné hůlky.

Stojí také za kontrolu polarity baterií. Baterie je umístěna zvláštním způsobem. Jeho nesprávné umístění může mít za následek nefungující stav. Chcete-li ji opravit, musíte baterii dávat v závislosti na tom, jak je uvedeno v pokynech.

Jak připojit bezdrátová sluchátka

Aby neměli problémy s připojením bezdrátových sluchátek správně, musíte si pamatovat algoritmus:

 • Zapněte telefon a přejděte na nastavení. Ikona nastavení zpravidla vypadá jako převodovka, která je nejčastěji umístěna na hlavní obrazovce ihned po odemknutí zařízení;
 • Po přepnutí na nastavení najdeme sekci „Bluetooth“, klikněte na něj; Na různých zařízeních se Bluetooth nazývá jinak. Nejčastěji je to „připojená zařízení“ nebo anglická verze jména.
 • Najít v tlačítku Bluetooth a klikněte na něj. Pokud se Bluetooth zapnulo, pak se ve státním závěsu objeví písmeno „B“;
 • Po zapnutí sluchátek sami. To se provádí buď pomocí speciálního tlačítka na nich, nebo automaticky s odstraněním ochranného pouzdra;
 • Najít v sekci Bluetooth v zařízení Jméno sluchátek, klikněte na něj a zkontrolujte výkon, včetně nějakého druhu hudby.

Co dělat, pokud iPhone vidí sluchátka a nejsou?

Nejčastější příčiny. vlhkost, oxidy a ucpání prachu. Jednoduchý příklad. Noste telefon ve své kapse. Dust skóroval. iPhone si myslí, že nečistoty je a existují sluchátka.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS