Co mám dělat, když televizor nefunguje s dálkovým ovladačem??
Existuje několik možných příčin, proč televizor nereaguje na dálkové ovládání. Při hledání příčiny postupujte podle následujících kroků.
Problém nastane, když je televizor zapnutý.
- Při zapnutí televizoru pomocí vypínače nebo při probuzení televizoru nesvítí po dobu 10-15 sekund světlo na předním panelu a nezobrazuje se žádný obraz. Na krátkou dobu se zobrazí pouze logo Philips. Tato doba je potřebná k tomu, aby televizor načetl požadovaný software.
- Během této doby nebude televizor reagovat na dálkové ovládání ani na tlačítka na bočním panelu.
- Funkce klíče se plně obnoví až po zobrazení televizní obrazovky.
Dálkové ovládání přestane fungovat.
Pokud na televizoru po stisknutí tlačítek dálkového ovládání nebliká senzor dálkového ovládání (indikátor LED), postupujte podle následujících kroků.
Ujistěte se, že se v okolí nenachází žádný zdroj rušení.
- Vypněte všechny zdroje jasného světla, jako jsou zářivky, stropní světla nebo lampy, které by mohly rušit signál dálkového ovládání.
- Některá elektronická zařízení způsobují rušení, proto je vhodné vypnout všechna zařízení pracující v blízkosti televizoru.
Pokud televizor stále nereaguje na dálkový ovladač, můžete zkontrolovat, zda dálkový ovladač funguje správně, a to podle následujících kroků.
- Selektivní kontrola některých funkcí dálkového ovládání. Pokud televizor stále nereaguje, může být baterie dálkového ovládání vybitá, vyměňte ji.
- Ujistěte se, že je baterie vložena se správnou polaritou (viz „Vložení baterie do dálkového ovladače“ na straně 31). Označení v prostoru pro baterie).
- Po výměně baterie zkontrolujte některé funkce dálkového ovládání náhodným výběrem.
Pokud televizor stále nereaguje, zkontrolujte pomocí mobilního telefonu s fotoaparátem nebo digitálního fotoaparátu, zda dálkové ovládání funguje.
- Podívejte se na vysílač pomocí digitálního fotoaparátu (nebo fotoaparátu v mobilním telefonu).
- Stiskněte libovolné tlačítko na dálkovém ovladači.
- Pokud bliká červená kontrolka, je dálkový ovladač v pořádku. Váš televizor může být vadný.
- Pokud televizor funguje normálně, může být problém v dálkovém ovládání.
Pro technickou podporu nebo další informace o problému se obraťte na oddělení péče o spotřebitele společnosti Philips. Kontaktní údaje najdete na stránce podpory.
Při kontaktu se zákaznickým servisním střediskem buďte připraveni uvést číslo modelu a číslo položky. Číslo modelu a číslo výrobku najdete na nálepce na boku/zadní straně televizoru.

Co dělat
Nyní je třeba hledat další závady a problém vyřešit sami.
Uzamčená obrazovka
Nejprve je třeba zkontrolovat, zda televizor Philips nereaguje na tlačítka na dálkovém ovladači nebo na skříňce, protože je obrazovka uzamčena. K tomu může dojít v důsledku aktivace režimu spánku, úspory energie, dětského zámku atd.
Existují dva způsoby, jak se jich zbavit:
- Vypnutí režimu. Deaktivujte ji a pak vstupte do uživatelského nastavení a zakažte ji, aby příště nefungovala.
- Obnovení. Nastavení do továrního nastavení, velmi užitečné pro ty, kteří se neorientují v nabídce televizoru a „bojí se“ zvolit špatné nastavení.
Po deaktivaci režimů proveďte reset sítě televizního přijímače Philips a poté zkontrolujte, zda reaguje na dálkové ovládání.
Aktualizace softwaru
Pokud hardware stále nereaguje na příkazy nebo tlačítka.
-
Software je zastaralý. Není podporován vývojářem a funguje „křivě“. Je třeba provést aktualizaci na nejnovější verzi firmwaru.
Jak flashnout televizor Philips. video návod:
- Pokud je na přední straně několik „světel“, jedno z nich je přijímač.
- U modelů s jednou lampou funguje lampa jako ukazatel proudu i jako přijímač signálu.
Jakmile se dostanete k desce, je třeba ji zkontrolovat, zda neobsahuje řadu závad:
- Uvolněný kabel. Častý problém při neopatrné přepravě televizoru, který vede k tomu, že neteče proud. Problém lze vyřešit jednoduchým připájením kontaktů k deskám.
- Poškozené kontakty (vodiče) na desce, které přivádějí proud do přijímací čočky. Zde stačí použít pájení a „vyplnit“ poškozené místo materiálem.
- Poškozená čočka. Vzhledem k nepravidelné geometrii je vyzařování do desky velmi slabé a rozptýlené. Televizor Philips proto reaguje na dálkový ovladač pouze tehdy, když je k němu přiblížen. Řešením je výměna objektivu.
Deska přijímací čočky neobsahuje žádné tranzistory ani kondenzátory, takže se na jednotlivé součástky nedívejte.
Jediné, co stojí za zmínku, je to, že karta mohla vyhořet v důsledku zkratu. V takovém případě jsou však obvykle všechny hlavní součásti „hardwaru“ hardwaru mimo provoz.

Pokud v důsledku zkratu kontaktů shořela pouze deska s čočkami a zbytek přežil, je to spíše výjimka a šance, že se to stane, se blíží nule.
Pokud se uživatel setká s takovým problémem, jednoduše desku vymění. Dárcovský televizor pro něj bude vhodný.
Pokud se porucha týká pouze dálkového ovládání, můžete si zakoupit univerzální analogový ovladač nebo nakonfigurovat dálkové ovládání z mobilního zařízení. Další informace o tomto tématu naleznete v části „Řádek 17 v tabulce“.
Jak nastavit univerzální dálkový ovladač se dozvíte z instruktážního videa.
Vadné dálkové ovládání
Možným důvodem, proč dálkový ovladač nereaguje na televizor, může být více než jen opotřebení baterií. Existují i další závady, které se mohou projevit i u výrobků značek jako Samsung nebo Philips. Obecně je podle odborníků ve většině případů viníkem této závady dálkové ovládání. Její technický stav si můžete zkontrolovat sami, aniž byste potřebovali speciální vybavení:
- Na televizoru je umístěna kontrolka LED, která začne blikat po stisknutí tlačítek na dálkovém ovladači;
- Pokud ne, není signál žádný;
- Zvedněte smartphone a zapněte fotoaparát;
- Přisuňte dálkový ovladač co nejblíže ke klávesnici;
- Stiskněte libovolné tlačítko, a pokud bliká, je dálkový ovladač v pořádku.
Pokud kontrolní světlo nesvítí, je to ještě horší. V tomto případě budete potřebovat pomoc odborníků, ale ani ti nejsou vždy schopni zařízení opravit. Vše závisí na rozsahu poškození a jeho příčině.
Oprava zařízení svépomocí
Zkušení uživatelé mohou lokalizovat závadu modulu dálkového ovládání a v případě, že se jedná o menší problém, provést opravu. Vybaven tenkou lancetou, otevřete celý obvod krytu. Horní část s klávesnicí se snadno oddělí, pod ní bude deska s tlačítky. Klíče jsou vyrobeny z plastu a z vnitřní strany jsou pokryty tenkým kovovým povrchem.
Sada kontaktů je pečlivě oddělena od desky plošných spojů. Provozní stav tlačítek se kontroluje pomocí testeru. Při použití dvou stykačů je třeba stisknout požadované tlačítko současně. Pokud dojde ke zkratu, tester zapípá, ale absence zkratu znamená, že tlačítka jsou vadná.
Problém opotřebovaných kovových krytů je možné odstranit svépomocí. Pro opravu se doporučuje použít speciální vodivé lepidlo na bázi stříbra. Na špičku párátka nalepte malé množství lepicí pásky a natřete vnitřní stranu klíčů. Po zaschnutí lepidla by měl tester poskytovat uspokojivé výsledky. Poté se kontakty znovu smontují a zarovnají na své místo s deskou a kryt se zacvakne po celém obvodu. Pracovní stav modulu dálkového ovládání lze zkontrolovat pomocí kamery v telefonu.
Ovládání televizního přijímače pomocí smartphonu
Pokud se vám nepodaří dálkový ovladač opravit nebo zařízení ztratíte, můžete si zakoupit univerzální dálkový ovladač Philips. Pokyny k jeho nastavení vám poradí, jak správně spárovat zařízení s televizorem.
Uživatelé, kteří si zakoupili nové zařízení Philips, budou muset také projít postupem párování. Spárování je podmínkou pro fungování dálkového ovládání s televizorem. Propojení je automatické při první instalaci televizního přijímače. Uživatel musí akci pouze potvrdit stisknutím tlačítka „OK“. Párování se uloží i po odpojení od televizoru a přístroj může ukládat údaje o vazbě na 5 modulů do své paměti.
Pokud jste již spárovali dálkový ovladač s jiným zařízením, doporučujeme umístit zařízení do vzdálenosti 10-15 cm od přijímače a stisknout současně červené a modré tlačítko. Na obrazovce by se měla objevit zpráva, že párování bylo úspěšně dokončeno.
Dalším univerzálním řešením, pokud je dálkový ovladač vadný, je instalace speciální aplikace pro Android. Aplikace Android TV Remote je k dispozici na online trhu Google Play. Můžete si ji zdarma stáhnout do telefonu a po stažení a instalaci ji nakonfigurovat a připojit k televiznímu přijímači. V seznamu zařízení je třeba najít model televizoru a do příslušného řádku vložit požadovaný kód. Přijímač lze nyní ovládat prostřednictvím aplikace v chytrém zařízení.
Pokud žádný z výše uvedených tipů nezabral, je vhodné kontaktovat výrobce. Musíte si najít adresu nejbližší pobočky společnosti Philips a připravit si potřebné dokumenty. K tomu patří záruční list a kupní certifikát, na kterém je uvedeno datum nákupu, typ modelu a sériové číslo.
Několik tipů
Při práci s dálkovým ovladačem se někdy mohou vyskytnout nestandardní situace, o kterých by měl uživatel vědět. Zde je několik nejčastějších případů:
- Televizory Philips mohou být vybaveny funkcí automatické obnovy nastavení signálu. K tomu stačí stisknout současně dvě tlačítka „program“ a „volume“.
- Existují modely dálkových ovladačů, které lze použít k ovládání různých zařízení. K tomuto účelu jsou vybaveny přepínači. Pokud se televizor nezapne, musíte zkontrolovat, v jakém režimu se nachází. V případě potřeby jej stačí přepnout podle potřeby.
- Některé modely dálkového ovládání mají možnost přizpůsobení pomocí mobilní aplikace. Pokud v tomto případě zařízení nefunguje, můžete jednoduše zkontrolovat nastavení a obnovit je.
Někdy se stává, že některá tlačítka fungují a jiná ne. Často je příčinou této situace neopatrné zacházení. Může to být například čaj rozlitý na dálkovém ovladači. V takové situaci je třeba učinit následující kroky:
- Vyšroubujte šrouby upevňující vysílač a demontujte jej.
- Vyčistěte desku plošných spojů, pryžové těsnění a kryty. Nepoužívejte zubní kartáček nebo podobný nástroj. Důvodem je, že vodivá vrstva mohla být setřena.
Někdy je příčinou problémů s klíčem zablokování dálkového ovládání. Deaktivuje se stisknutím kombinace kláves. V návodu k obsluze je zpravidla uvedeno. Pokud jej nelze přečíst, lze potřebné informace získat na webových stránkách výrobce.
Závěrečná akce
Nainstalujte si do smartphonu nebo tabletu aplikaci dálkového ovladače Android TV a ovládejte televizor
Chcete-li televizor ovládat, když je dálkový ovladač vadný, postupujte takto
Nainstalujte si do chytrého zařízení aplikaci Android TV Remote:
Otevřete tento odkaz na svém chytrém zařízení a stáhněte si aplikaci PlayStore [zařízení se systémem Android]

Otevřete tento odkaz na svém chytrém zařízení a stáhněte si aplikaci AppStore [zařízení iOS]
Připojte aplikaci k televizoru kliknutím na název modelu televizoru. Vložte kód zobrazený na televizoru do aplikace v telefonu/tabletu.
Nyní můžete televizor ovládat pomocí aplikace v zařízení Smart.
Co dělat, když televizor nereaguje na dálkové ovládání??
Existuje několik možných příčin, proč televizor nereaguje na dálkové ovládání. Chcete-li zjistit příčinu, postupujte podle následujících kroků.
Problém nastává, když je televizor zapnutý.
- Po zapnutí televizoru pomocí vypínače nebo zapojením napájecího kabelu do zásuvky nebo po ukončení pohotovostního režimu se na přibližně 20-25 sekund rozsvítí kontrolka LED. To je doba, kterou televizor potřebuje ke stažení softwaru.
- Během zobrazení spořiče obrazovky (modrá obrazovka s logem Philips) televizor nereaguje na dálkové ovládání ani na tlačítka na ovládacím panelu.
- Pokud se obraz na obrazovce zobrazí během následujících 10-15 sekund, televizor reaguje pouze na 6 funkčních tlačítek dálkového ovladače (tlačítka hlasitosti /-„, tlačítka pro výběr kanálů /-, tlačítko ztlumení a tlačítko napájení).
- Než televizor začne reagovat na všechna tlačítka, musíte počkat, dokud kontrolka LED nepřestane blikat.
Dálkové ovládání přestalo fungovat.
Pokud při stisknutí tlačítek dálkového ovládání na televizoru nebliká senzor dálkového ovládání (LED), postupujte takto.
Ujistěte se, že v okolí nejsou žádné zdroje rušení.
- Vypněte všechny zdroje jasného světla, jako jsou zářivky, stropní světla nebo svítidla, které by mohly rušit signál dálkového ovládání.
- Některá elektronická zařízení způsobují rušení, proto je vhodné vypnout všechna zařízení pracující v blízkosti televizoru.
Pokud televizor stále nereaguje na dálkové ovládání, zkontrolujte podle následujících kroků, zda dálkové ovládání funguje správně.
- Náhodná kontrola některých funkcí dálkového ovládání. Pokud televizor stále nereaguje, může být baterie dálkového ovládání vybitá, vyměňte ji.
- Zkontrolujte, zda je baterie vložena se správnou polaritou (viz „Výměna baterie“). (viz označení na přihrádce na baterie).
- Po výměně baterie můžete provést namátkovou kontrolu jednotlivých funkcí dálkového ovládání.
Pokud televizor stále nereaguje, zkontrolujte pomocí mobilního telefonu s fotoaparátem nebo digitálního fotoaparátu, zda dálkové ovládání funguje správně.
- Podívejte se na vysílač přes digitální fotoaparát (nebo přes fotoaparát v mobilním telefonu).
- Stiskněte libovolné tlačítko na dálkovém ovladači.
- Pokud bliká červená kontrolka, znamená to, že dálkové ovládání funguje. Televizor může být vadný.
- Pokud televizor funguje správně, může být problém v dálkovém ovládání.
Pro technickou podporu nebo další informace kontaktujte společnost Philips Consumer Care. Kontaktní údaje najdete na stránce podpory.
Při kontaktování zákaznického servisu buďte připraveni uvést číslo modelu a číslo položky. Podívejte se na číslo modelu a číslo položky na nálepce na boku/zadní straně jednotky.
Informace na této stránce se týkají modelů: 40PFL8664H/12. 47PFL8404H/12. 32PFL7674H/12. 42PFL8684H/12. 32PFL7404H/12. 42PFL8404H/12. 42PFL7404H/12. 32PFL8404H/12. 37PFL8404H/12. Klikněte zde pro zobrazení dalších čísel produktů Klikněte zde pro zobrazení méně čísel produktů