Televizor Samsung nenalezl bezdrátovou síť

Televizor Samsung nemůže najít bezdrátovou síť

Platforma Smart TV se stala velmi populární díky nastavení internetového připojení. Uživatelé většinou kupují zařízení s touto funkcí. Co však dělat, když se televizor Samsung nepřipojí k síti Wi-Fi?? Proč se tento problém objevuje a jak jej lze vyřešit??

Existuje několik typů problémů. Například televizor nevidí směrovač nebo je požadovaná síť detekována, ale televizní zařízení se k ní nemůže připojit. Nyní analyzujme chyby bezdrátového připojení k internetu.

Velmi často jsou problémy s připojením způsobeny uživatelem. Ne každý ví, jak připojit televizor k domácí síti.

Přehrávání filmů z počítače na televizoru přes Wi-Fi (DLNA)

Tento nejběžnější způsob bezdrátového připojení televizoru vyžaduje kromě modulu Wi-Fi také připojení samotného televizoru ke stejnému směrovači (tj.Е. Do stejné sítě) jako počítač nebo notebook, na kterém máte uložena videa a další obsah (u televizorů s funkcí Wi-Fi Direct se můžete obejít bez routeru, stačí se připojit k síti vytvořené televizorem). Doufejme, že tomu tak již je, a není třeba žádných samostatných pokynů. připojení se provádí z příslušné nabídky televizoru stejným způsobem jako připojení k Wi-Fi na jakémkoli jiném zařízení. Viz. Samostatný průvodce: Jak nastavit DLNA ve Windows 10.

Dalším krokem je nastavení serveru DLNA v počítači, přesněji řečeno sdílení složek v počítači. Obvykle stačí, když je v aktuálním nastavení sítě nastavena možnost „Home“ (Private). Ve výchozím nastavení jsou sdíleny složky „Videa“, „Hudba“, „Obrázky“ a „Dokumenty“ (složku můžete sdílet kliknutím pravým tlačítkem myši na ni, výběrem možnosti „Vlastnosti“ a karty „Přístup“).

Jedním z nejrychlejších způsobů, jak povolit sdílení, je otevřít Průzkumníka Windows, vybrat „Síť“ a pokud se zobrazí zpráva „Zjišťování sítě a sdílení souborů zakázáno“, klikněte na ni a postupujte podle pokynů.

Pokud se tato zpráva nezobrazí, ale místo toho se zobrazí počítače a mediální servery připojené k síti, je pravděpodobné, že již máte vše nastaveno (je to velmi pravděpodobné). Pokud to nefunguje, zde najdete podrobné pokyny k nastavení serveru DLNA v systému Windows 7 a 8.

Jakmile je DLNA povolena, otevřete položku nabídky televizoru a zobrazte obsah připojených zařízení. U Sony Bravia můžete přejít na tlačítko Domů a poté vybrat sekci. Filmy, Hudba nebo Obrázky a sledovat příslušný obsah z počítače (Sony má také program s názvem Homestream, který zjednodušuje vše, co jsem napsal). V položce LG TV. SmartShare byste měli vidět obsah sdílených složek, i když nemáte v počítači nainstalovanou funkci SmartShare. U ostatních značek televizorů jsou vyžadovány víceméně stejné úkony (a také jejich vlastní programy).

Když je připojení DLNA aktivní, můžete navíc kliknutím pravým tlačítkem myši na video soubor v Průzkumníku (to se provádí v počítači) vybrat v nabídce možnost „Přehrát na TV_název“. Po výběru této položky se spustí bezdrátové streamování videa z počítače do televizoru.

Poznámka: přestože televizor podporuje filmy MKV, ve Windows 7 a 8 není pro tyto soubory k dispozici položka „Přehrát do“ a nezobrazují se v nabídce televizoru. Řešením, které ve většině případů funguje, je jednoduše přejmenovat tyto soubory na AVI v počítači.

Možné problémy a jejich řešení

Proč se televizor nemůže připojit k domácí síti?? Existuje mnoho příčin. Někdy má i profesionální technik potíže s určením příčiny. Podívejte se na hlavní příčiny problémů s internetem:

 • Síťové zařízení nebylo správně nastaveno;
 • Nastavení Smart TV je nesprávně nastaveno;
 • Porucha operačního systému televizoru;
 • Problém s poskytovatelem internetových služeb;
 • Slabý signál.

Chcete-li rychle pochopit, proč internet nefunguje, podívejte se na tuto tabulku, která shrnuje hlavní příčiny problémů s připojením a jejich řešení.

Vypnutí a opětovné zapnutí směrovače a televizoru; obnovení nastavení sítě; instalace aktualizací operačního systému.

Uživatel se nepřipojuje ke své síti Wi-Fi

Přejděte zpět na Nastavení sítě a vyberte název domácí sítě

Znovu zadejte bezpečnostní kód do příslušného pole

Dynamická konfigurace uzlů sítě nefunguje správně

Konfigurace automatického přiřazování hodnot DNS a nastavení IP adres. Přejděte na kartu „Síť“ a poté na kartu „Stav sítě“. Vyberte možnost „Configure IP“ a nastavte možnost „Obtain automatically“. Problém přetrvává? Zadejte nastavení ručně: IP, maska, brána, DNS. tyto informace poskytuje poskytovatel.

Poruchy softwaru a systémové chyby v televizoru

Problém vyřešen aktualizací firmwaru

Chcete-li zajistit, aby váš router vysílal plynulý a bezchybný signál, umístěte jej co nejdále od zdrojů, které vyzařují elektromagnetické vlny: bezdrátových telefonů, mikrovlnných trub a dalších zařízení.

Připojení televizoru Samsung k internetu přes Wi-Fi se příliš neliší od připojení zařízení jiných populárních výrobců. Jediným rozdílem jsou odlišné názvy podnabídek v hlavní nabídce.

Televizor Samsung přišel o Wi-Fi

Blog o modemech, směrovačích a terminálech gpon ont.

V posledních dnech mi na blog a sociální sítě napsaly desítky lidí, kteří si stěžovali na nedostatečný přístup k internetu přes Wi-Fi na televizorech Samsung Smart TV. Analýza situace ukázala, že potíže s přístupem jsou pozorovány především u společnosti Samsung. A to nejen v Rusku, ale po celém světě. Objevily se zprávy od majitelů zařízení Sony Bravia. Ale LG a Phillips fungují dobře. Horký vlasec pro Samsung trimmer tichý jako partyzáni. Při kontaktu prostřednictvím sociálních médií. zatím byl problém popřen. Příznaky této poruchy jsou následující. televizor se bez problémů připojí k domácí síti Wi-Fi routeru, ale všechny aplikace ukazují, že nevidí internet. Samozřejmě nefungují ani všechny související služby. widgety a digitální IPTV. V některých případech byl přístup do obchodu s aplikacemi a některé byly dokonce nainstalovány.

Problém je pravděpodobně na serverech Smart Hub. Pokud tyto servery nejsou k dispozici nebo je s nimi problém, služby Smart TV nebudou fungovat.

V některých případech uživatelé uvádějí, že jim ruční nastavení serverů DNS pomohlo. Pro tento účel je nejlepší zaregistrovat veřejné servery Google. 8.8.8.8 и 8.8.4.4, nebo podobný od Yandexu. 77.88.8.8

K dispozici je také informace, že internet přes Wi-Fi není k dispozici na televizorech Samsung Smart TV řady „D“ a „E“, ale řady „H“ a „F“ fungují dobře.

V každém případě budou muset uživatelé trpělivě čekat na řešení od společnosti Samsung, které, jak předpokládám, nebude trvat dlouho. Problém je obrovský. Informace budu přidávat, jakmile budou k dispozici.

Aktualizace 1. Technická podpora problém uznala a poskytla tuto odpověď:

Server, ke kterému se televizor připojuje pro přístup k internetu, bohužel není v současné době k dispozici. práce na něm probíhají. Doporučujeme počkat na řešení.

Chlapci, poraďte, jak tento problém vyřešit. TV. Samsung ue55h6400 nastavit Wi-Fi, signál dva pruhy. Je obtížné pracovat v prohlížeči, protože připojení se neustále ztrácí, říká, že připojení je přerušeno, zkontrolujte nastavení sítě, totéž je při pokusu o instalaci nových aplikací, s jakýmikoli jinými zařízeními (telefon, PC, dva tablety) žádné takové problémy. DSL 2600u addl router (s nejnovějším firmwarem), rychlost stahování až 20MB

Servisní středisko bude poslední možností (televizor je po záruce, dostali jsme ho jako dárek z velké dálky)

UP můžete mi poradit jiný software pro sledování připojení k internetu. Používám prohlížeč na PC a někdy přejde do režimu offline a pak se zase zapne. Možná je to problém se směrovačem. Vygoogloval jsem takové programy, ale všechny jsou jako sítě. pro sledování rychlosti a provozu.

UP2 jsem dal router na své místo (v jiné místnosti), zkontrolovat internet na TV. vše funguje, měřím rychlost přes speedtest v prohlížeči TV. 70 pingů, rychlost stahování 4 metry. Půl hodiny jsem prováděl dalších pět měření a hodnoty jsou stejné. Směrovač nemůže pracovat jednou za čas. pak stabilní, pak ne. Měřil jsem rychlost na PC (místní internet). 16 metrů zátěže.

Zkontroluji tuto možnost: Najděte software pro Android, který skenuje sítě Wi-Fi ve vašem okolí, možná se sousedé shromažďují na stejné frekvenci přestože máme heslo a nedávno jsme ho změnili.

televizor, samsung, bezdrátovou

Rychlá elektronizace a rozvoj digitálních technologií téměř vytlačily analogovou televizi ze života lidí. Výrobci televizních zařízení se však dokázali přizpůsobit novým podmínkám, což vedlo ke vzniku Smart TV. Zařízení s touto funkcí mají více funkcí než běžné LCD televizory.

Jsou totiž vybaveny počítačovým procesorem, který umožňuje přímé připojení k internetu. S novou technologií se bohužel objevují nové problémy pro uživatele. Velmi často se majitelé setkávají s tím, že zařízení ztratí síť Wi-Fi.

Smart TV a vestavěná Wi-Fi

Analogovou i digitální televizi lze sledovat a připojit se k internetu prostřednictvím tohoto zařízení pouze v případě, že má Smart TV a vestavěnou Wi-Fi. Připojuje se přes vlastní webový prohlížeč a po zapnutí stačí zadat heslo, abyste jej mohli začít používat. K ovládání takového zařízení lze použít dálkové ovládání, speciální odnímatelnou klávesnici nebo počítačovou myš.

Pokud majitel při koupi tuto funkci neuvedl, můžete se o její přítomnosti či nepřítomnosti informovat z přiloženého návodu k obsluze. Měla by vám ukázat, jak se krok za krokem připojit k internetu a jak jej nastavit. Kromě toho si majitelé mohou prostřednictvím internetu zkontrolovat název a model zařízení a zjistit všechny jeho funkce a možnosti.

Televizor nevidí Wi-Fi

Televizor LG nevidí Wi-Fi v pouzdře, pokud má tuto funkci. Ale to není jediný důvod. S tímto problémem je spojeno mnoho nuancí. Televizor nemusí vidět síť, pokud je mimo dosah Wi-Fi.

Pokud se určitá síť v seznamu neobjeví, je třeba nejprve zkontrolovat, zda směrovač vysílá signál a zda je síť dostupná na jiných zařízeních.

Pokud je síť dostupná na jiných zařízeních, může být problém v poruše směrovače, zkuste restartovat směrovač. Problém lze řešit také změnou nastavení kanálu směrovače a jeho šířky.

Na frekvenci 5 GHz

Pokud televizor LG nevidí 5GHz síť, může být problém v tom, že toto pásmo nepodporuje. Pokud se tento problém vyskytne, musíte nejprve zkontrolovat, zda je zařízení kompatibilní se standardem 802 802.11as. S těmito informacemi je možné se seznámit v charakteristikách nebo na adrese pro konzultaci na LG Support.

Pokud se ukáže, že model standard podporuje, ale problém přetrvává, je třeba zkontrolovat v nastavení routeru v části nastavení Wi-Fi, zda jsou kanály pro rozsah nastaveny správně. Odpovídají mu kanály 36, 40, 44 nebo 48. Pokud ne, musíte nastavení změnit ručně, pak nezapomeňte nastavení uložit a restartovat směrovač. Tento problém můžete vyřešit změnou oblasti v nabídce služeb.

Použití jiného způsobu připojení k síti Wi-Fi

Pokud jste navázali připojení ručním zadáním hesla bezdrátové sítě, zkuste se připojit pomocí WPS. Technologie Wi-Fi Protected Setup umožňuje v nastavení televizoru aktivovat režim rychlého připojení. Poté aktivujte stejný režim na směrovači. To se provádí prostřednictvím ovládacího panelu nebo speciálního tlačítka na zadní straně skříně.

Chcete-li získat přístup k webovému rozhraní směrovače, otočte zařízení vzhůru nohama a vyhledejte nálepku s přihlašovacími údaji. Obvykle se nachází v dolní části a uvádí standardní IP adresu, uživatelské jméno a heslo. Zadejte IP adresu do libovolného prohlížeče a zadejte informace o účtu, které jsou k dispozici na nálepce. Pak přejděte na „WPS“ a aktivujte funkci. Rychlé připojení bude k dispozici za 1-2 minuty.

V případě, že bylo původně použito WPS, ale připojení nelze v danou chvíli navázat, zadejte informace v manuálním režimu. Při připojování ke skryté síti je třeba zadat nejen přístupový klíč, ale také název Wi-Fi (SSID). Televizory s dřívějšími verzemi firmwaru ne vždy podporují skryté vyhledávání v síti. Proto se doporučuje před aktualizací softwaru odstranit skrývání názvu sítě v nastavení směrovače.

Televizor Samsung Smart TV nemůže najít síť Wi-Fi

V tomto případě mohou existovat dvě možnosti: televizor nevidí pouze naši síť Wi-Fi (zatímco ostatní ano), nebo nemůže najít bezdrátovou síť. Mezitím ostatní zařízení ve stejné lokalitě vyhledávají domácí a sousední sítě Wi-Fi.

Nejčastěji se samozřejmě stává, že seznam dostupných sítí na televizoru Samsung neobsahuje naši bezdrátovou síť, ke které jsou připojena jiná zařízení a která funguje bez problémů. Pokud televizor nemůže najít sítě (ale v jiných zařízeních se zobrazují), jde pravděpodobně o hardwarový problém televizoru nebo televizor vůbec nemá bezdrátový modul. Vraťme se k problému, kdy není uvedena žádná požadovaná síť.

Můžete kliknout na tlačítko „Obnovit“. Pokud v seznamu není, nejprve se ujistěte, že váš směrovač distribuuje Wi-Fi (ostatní zařízení mohou síť vidět). Možná je televizor nainstalován daleko od směrovače a nemůže se připojit k naší bezdrátové síti v okolí. Nebo je signál velmi slabý. Pokud je to možné, umístěte televizor blíže ke směrovači. Restartování směrovače.

Pokud to nepomůže, změňte kanál Wi-Fi v nastavení routeru. Postup jsem popsal v článku o tom, jak najít volný kanál Wi-Fi a změnit kanál na routeru. Jednoduše přejděte do nastavení směrovače a nastavte kanál na statický. Např. 6. Můžete také experimentovat s nastavením šířky kanálu a režimu. Buď „smíšené“, nebo „pouze n“. Ne „pouze g“, „b/g“.

Po změně nastavení uložte změny a restartujte směrovač.

Televizor Samsung nevidí sítě Wi-Fi v pásmu 5 GHz

Nové televizory Samsung mohou mít vestavěné bezdrátové moduly podporující nový standard 802 Wi-Fi.11ac. Tyto televizory lze připojit k bezdrátové síti v pásmu 5 GHz. Rychlost na této frekvenci je vyšší a pro sledování online videa v dobré kvalitě je důležité, aby. Jsou zde dvě jemnosti:

 • Televizor musí podporovat bezdrátový standard 802.11ac. Můžete zkontrolovat specifikace nebo zjistit model, zavolat na podporu společnosti Samsung a zeptat se.
 • Měli byste mít dvoupásmový směrovač, který by měl distribuovat síť na frekvenci 5 GHz.

Pokud byly oba tyto kroky provedeny a televizor nemůže najít síť pracující na frekvenci 5 GHz, problém je pravděpodobně v kanálu, na kterém síť v tomto pásmu pracuje. V nastavení směrovače nastavte pásmo 5 GHz na jeden ze čtyř kanálů: 36, 40, 44 nebo 48.

Další informace naleznete na adrese. V tomto článku Proč Smart TV nevidí Wi-Fi v pásmu 5GHz.

Pokud vše ostatní selže, zkuste resetovat síť nebo úplně restartovat televizor (pokyny na konci tohoto článku).

Univerzální řešení

Každý model přijímače má svůj vlastní seznam problémů, které lze řešit podle doporučení v příručce. Existuje však velký seznam univerzálních řešení, která umožňují najít a odstranit příčinu selhání připojení nebo během provozu.

Obnovení sítě v nastavení Smart TV

Funkce není dostupná u všech modelů přijímačů tohoto výrobce. Nachází se v moderních verzích televizorů, postup ladění se řídí standardním algoritmem:

 • Chcete-li obnovit nastavení systému, přejděte do nabídky a přejděte na blok „síť“.
 • V seznamu je příkaz „reset“, po jehož aktivaci se zařízení vrátí do původního, továrního nastavení.
 • Dokončí postup kontrolou dostupnosti vysílání.

Důležité! Po dokončení resetu systém automaticky vypne přijímač. Pokud proces neproběhl automaticky, můžete přijímač vypnout ručně.

Po dokončení opravy je nutné nechat televizor 10 minut v klidu. Teprve po krátkém „odpočinku“ se přístupový test opakuje.

Proces resetování

Úplné resetování nebo resetování inteligentního rozbočovače

Přístroj je postupně obnovován do původního nastavení:

 • Uživatel vstoupí do podsekce podpory a je přesměrován do nabídky autodiagnostiky zařízení.
 • Tam se přihlásí do systému resetování a zadá heslo pro postup. Pokud předtím nebyly provedeny žádné změny, bude standardní šifrou sada čtyř nul.

Druhou možností ladění jsou změny provedené prostřednictvím autodiagnostické jednotky Smart Hub. Nejnovější modely fungují pouze s uvedenými funkcemi.

Důležité! Hlavními problémy při resetování hardwaru jsou zvláštnosti ladění některých modifikací televizního přijímače Samsung. Více informací naleznete v návodu k použití dodaném se zařízením nebo se obraťte na náš tým technické podpory.

Resetování inteligentního rozbočovače Smart Hub

Změna oblasti Wi-Fi prostřednictvím nabídky služeb televizoru Samsung

Uživatelé tvrdí, že změna nastavení funkce Wi-Fi Region se změnou písmen může odstranit vznikající problémy s provozem internetu. Informace jsou nové a nebyly plně potvrzeny nebo vyvráceny odborníky. Při pokusu o použití tohoto řešení musí mít majitel na paměti možné důsledky.

Provádění ladění vyžaduje vstup do servisního menu zařízení. U televizorů s funkcí Smart TV je algoritmus jednoduchý. Po zapnutí hardwaru je třeba použít jednu z kombinací, které pomohou aktivovat funkci. Proces probíhá v určité sekvenci, klávesy se mačkají bez přestávek:

Jakmile se na displeji objeví okno, přejděte do části „Control“, vyhledejte blok „Wi-Fi Region“ a zadejte písmeno „A“.

Důležité! Neexistuje žádná záruka, že závada bude odstraněna; změna nápisu nemusí vždy vést k očekávanému výsledku. Někteří uživatelé hlásí, že tato metoda u jejich zařízení funguje. Odborníci upozorňují, že je zakázáno vstupovat do tohoto menu, pokud se nejedná o závažný problém.

Nabídka služeb

Aktualizace softwaru

Výměna zastaralého softwaru za nový se používá, pokud zařízení nedokáže detekovat šířku vysílacího pásma, špatný signál. Aktualizace firmwaru se provádí podle standardního postupu:

 • Po vstupu do nabídky hardwaru je třeba přejít do bloku „aktualizace systému“.
 • Po aktivaci funkce vyčkejte na dokončení postupu.
 • Zapněte televizor 15 minut po jeho automatickém vypnutí.
 • Provedení zkoušky provozuschopnosti zařízení.

Tato funkce není na některých zařízeních dostupná. V tomto případě se proces provádí prostřednictvím oficiálních webových stránek výrobce hardwaru. Zadejte název modelu přijímače do vyhledávacího pole a zdroj zobrazí všechny dostupné aktualizace. Soubor je třeba stáhnout na paměťovou kartu a ladit jej pomocí ní podle pokynů systému.

Aktualizace softwaru

Porucha adaptéru Wi-Fi

Televizory s funkcí Smart TV mají vestavěnou funkci, která někdy nefunguje správně. Test se provádí v servisním středisku. doma je téměř nemožné jej provést. V extrémním případě můžete provést změny pomocí externího zařízení (Samsung, Rostelecom nebo MTS), použijte jej ke kontrole interního.

Spotřebič je připojen k portu USB. Pokud během provozu není zjištěna žádná závada, je problém ve vestavěném modulu. Stav zařízení lze zkontrolovat dvěma způsoby:

 • Připojení k vysílání pomocí nezávislého zařízení. tabletu, notebooku, mobilního telefonu. Pokud se zařízení snadno připojí k pásmu streamování, je třeba diagnostikovat stav modulu. Operace se provádí kontaktováním technické podpory.
 • Uživatel musí vyhledat blok nabídky podpory v zařízení a přejít do podsekce „kontaktovat společnost Samsung“. Základní znaky jsou napsány v adresním řádku. Pokud jsou místo toho vepsány nuly nebo pomlčky, jedná se o vadu hardwaru.

Důležité! V obtížných případech, kdy zařízení stále ztrácí spojení, je snazší kontaktovat servisní pracovníky. Technik na zavolání domů problém rychle vyřeší a sdělí, proč nelze vysílání připojit nebo proč může dojít ke ztrátě signálu. Samostatné seřizování bez potřebných znalostí se často stává důvodem k dlouhodobé opravě přijímače a někdy končí nákupem nového zařízení.

Problémy s televizory různých výrobců

Televizor LG se nepřipojuje k síti Wi-Fi

Pokud se televizor LG nepřipojí k síti Wi-Fi, je třeba provést následující kroky: přejděte do hlavní nabídky, v ní přejděte do sekce nastavení.

Poté přejděte na kartu podpory produktu a vyhledejte potřebné informace o produktu. Zde je třeba zkontrolovat, zda se informace o MAC adrese Smart TV zobrazují správně. To je častý důvod, proč se televizor LG nepřipojí k internetu nebo směrovači.

Televizor LG se nemůže připojit k síti Wi-Fi. oprava televizoru LG Smart TV, který nevidí síť:

Dexp TV nevidí bezdrátovou síť

Pokud se Dexp TV nemůže připojit k Wi-Fi, ale stav kabelů a směrovače je v pořádku, je třeba v hlavní nabídce Smart TV provést následující kroky

 • Výběr bezdrátové sítě.
 • Do zobrazeného pole zadejte heslo (ověřte ho a zapamatujte si ho v zařízení).
 • Přejděte do nastavení (nabídka Smart TV).
 • Klepněte na možnost Síť nebo Internet a Wi-Fi.
 • Zapnutí Wi-Fi (pokud je již aktivní, vypněte ji a znovu zapněte).
 • Přejděte do podnabídky „Přidat síť“.
 • Vyčkejte na aktivní sítě (seznam dostupných možností se zobrazí automaticky).

Poté musíte ze seznamu vybrat název bezdrátové sítě. Heslo pak musíte zadat standardním způsobem a zapamatovat si ho. Před potvrzením se ujistěte, že nedošlo k žádným chybám, protože při příštím připojení se bude zařízení řídit předloženými a v nabídce uloženými informacemi.

Vezměte prosím na vědomí, že televizor může být daleko od směrovače. Z tohoto důvodu mohou také vzniknout problémy s připojením. Časté odpojování je často způsobeno tím, že zdroj bezdrátového připojení se nachází například ve vedlejší místnosti.

Uživatel Smart TV se tak může setkat se zamrzáním obrazu.

Při instalaci televizoru se doporučuje zohlednit parametry, jako je vzdálenost od směrovače a tloušťka stěn v místnosti.

Televizor BBK se nepřipojí k síti Wi-Fi

Pokud se BBK TV nepřipojí k síti Wi-Fi, můžete vyzkoušet metodu WPS.

Je vhodné, pokud má uživatel na směrovači přihlašovací jméno a heslo (ne všechny modely tuto technologii podporují). Poté je třeba provést několik akcí: stisknout a podržet (až 10 sekund) tlačítko WPS. V důsledku toho by se měla rozsvítit příslušná kontrolka LED.

Poté můžete technologii aktivovat přímo v televizoru. Budete muset počkat, než se zařízení synchronizují. Někdy je navíc vyžadován kód WPS-PIN. Lze ji zobrazit v rozhraní používaného směrovače.

Televizor Sony nevidí bezdrátové připojení

V případě, že se televizor Sony nepřipojuje k síti Wi-Fi, je třeba zkontrolovat aktuálnost nastavení času a data. Pak (pokud je vše v pořádku) se doporučuje vypnout automatickou aktualizaci. Poté se vraťte do hlavní nabídky a odpojte televizor pomocí dálkového ovladače. Poté po 2-3 minutách znovu zapněte.

Televizor Samsung se nepřipojuje k síti Wi-Fi

Pokud se televizor Samsung Smart TV nemůže připojit k bezdrátové síti, je třeba přejít do části Podpora v hlavní nabídce.

Zde je třeba vybrat položku „Samsung Appeal“, stisknout šipku dolů a „Wireless MAC“. Pak zadejte údaje, zkontrolujte je a uložte.

Xiaomi TV nevidí síť

Pokud se Xiaomi TV nepřipojí k síti Wi-Fi nebo dochází k častému přerušování připojení, doporučujeme zařízení na 3-4 minuty zcela odpojit. Poté zařízení znovu zapněte, přejděte do sekce hlavní nabídky Wi-Fi a zkontrolujte, zda jsou zadané heslo a přihlašovací údaje aktuální.

V případě, že připojení není k dispozici, je třeba se podívat na nastavení používaného směrovače a věnovat zvláštní pozornost položce týkající se zákazu adresy síťové karty televizoru.

Pokud je zákaz nastaven, je třeba přidat adresu na „bílou listinu“. Za tímto účelem vstupte v závislosti na modelu do nabídky „Řízení přístupu“ nebo „Filtrování MAC“ v nastavení směrovače pomocí jeho IP adresy.

Někdy tyto metody nefungují a televizor se nemůže připojit k bezdrátové síti. V tomto případě se doporučuje použít metodu nahrazení adresy serveru DNS.

Za tímto účelem musí uživatel přejít do nabídky „Nastavení“ a poté do části „Nastavení sítě“. Zde je třeba vybrat možnost „Nastavení Wi-Fi“, vybrat aktuální nabízený bod připojení. Přejděte na „Nastavení DNS“ (obvykle v dolní části této sekce). Do řádku „Adresa DNS“ pak musíte zadat číslo 8.8.8.8 nebo 8.8.4.4 a 208.67.222.222 nebo 208.67.220.220. Stiskněte tlačítko „Uložit“ pro dokončení.

Smart TV se nemůže připojit k internetu přes Wi-Fi. proč televizor nevidí síť a jak problém vyřešit:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS