Tiskárna HP LaserJet netiskne, co má dělat. Problémy s ovladači

Proč tiskárnu netiskne z počítače, pokud je připojen a je zde barva?

Všechny moderní tiskárny jsou připojeny k počítači pomocí kabelu USB. Pokud jste tiskárnu připojili k portu na předním panelu systémové jednotky, zkuste jej připojit k konektoru zadního panelu. Zpravidla jsou okamžitě pájeny do základní desky, které eliminuje možnost chyby smyčky, která se používá pro připojení portů USB na přední panel. Situace se může stát také, když byl přerušen hlavní kabel, se kterým je tiskárna připojena. V tomto případě systém jej nevidí vůbec, nebo při pohybu kabelu najde a ztratíte zařízení. V tomto případě musíte nahradit kabel USB.

Tento problém se nejčastěji vyskytuje v případech, kdy je v systému přítomno několik tiskáren. (Připojeno jak přímo, tak přes síť).

Jako pravidlo, který se používá pro tisk používá tiskárnu označenou ve výchozím systému. Můžete udělat dvěma způsoby:

 • Před odesláním do tisku vyberte potřebné zařízení.
 • Nainstalujte požadovanou tiskárnu do výchozího systému. Přejděte na Ovládací panely, sekce „Zařízení a zvuk“, pododdíly „a tiskárny“ nebo v hledání nabídky „Start“ zadejte název požadované podsekce. Díváme se, na které tiskárnu je aktuálně nainstalována a připojena, klikněte na něj pravým tlačítkem myši a v nabídce položte značku na výchozí položku. Stojí za zmínku, že si vyberete tiskárnu, ve kterém nejsou žádná písmena XPS. V opačném případě budou dokumenty uloženy do Project Pre-Press na pevném disku.
tiskárna, laserjet, netiskne, dělat

Pokud nevidíte požadovanou tiskárnu v seznamu zařízení, přejděte na další položku.

Plnicí kazety kazetové kazety, kancelářské potřeby, tonery, počítačová služba, tisk.

Proč neinformovat tiskárnu HP LaserJet 1018/1020/1022.

V různých operačních systémech pracujících s touto tiskárnou, důvody pro nesprávný provoz tiskáren HP LaserJet 1018, HP LaserJet 1020, HP LaserJet 1022, může být podobný, řešení je poněkud odlišný.

Takže jste odeslali dokument nebo obrázek pro tisk, a tiskárna se netiskne. Co dělat v takové situaci?

Za prvé, ujistěte se, že tiskárna nemá hardware:

 • Indikátory světla na předním panelu tiskárny bliká;
 • Chybová zpráva na obrazovce počítače;
 • Hlučná práce tiskárny;
 • Nestabilní práce tiskárny.

Pokud neexistují žádné problémy s hardwarem, vyberte operační systém, se kterým počítač pracuje a potom krok za krokem zkontrolujte všechny řešení problému:

Windows XP (Windows Vista, Windows 7, Windows 8. podobně).

 • Nejjednodušší volba. Použijte software HP Print a Scan Doctor vytvořený společností HP na podporu uživatelů zařízení HP pro tisk a skenování připojených k počítačům s instalovaným operačním systémem Windows.
 • Restartovat váš počítač. Pokud nechcete instalovat další software nebo počítač nevyhovuje požadavkům programu HP, zkuste restartovat počítač: Start. Dokončení práce. Reboot. Dále Zkontrolujte tisk textu: Start. Kontrolní panel. Tiskárny a faxy.Tiskárna (HP LJ 1018/1020/1022).Pokud v okně tiskárny neexistuje žádný problém, problém je eliminován. Pokud jsou úkoly ve frontě, zkuste je odstranit: tiskárna. Vymazat tisková fronta. Pokud se nepodařilo odstranit, přejděte na další možnost vyřešit problém. Pokud byly úkoly vymazány, restartujte počítač a pokuste se něco vytisknout.
 • Zkontrolujte připojení tiskárny k počítači. Odpojte kabel USB z tiskárny a počítače, počkejte 5-6 sekund a znovu připojte. Zkuste tisknout. Pokud to nevyfungovalo, zkuste připojit USB kabel do jiné zásuvky USB v počítači, restartujte počítač a zkuste to znovu tisknout. Častá příčina tiskových problémů je porucha porty USB na počítači sám.
 • Poškození kabelu USB. Další možnou příčinou poruchy. Poškození kabelu USB. Zkuste nahradit kabel, který používáte k jinému. Náhrada kabelů může také přinést výsledek, pokud používáte USB kabel Generation. Vyměňte tenký kabel k klasickému tlustému. Také mějte na paměti, že výrobce tiskáren doporučuje použití kabelů USB delší než 3 metry.
 • Zakázat další zařízení připojená k portu USB počítače (kromě myši a klávesnice). Ve vašem počítači lze instalovat slabý zdroj napájení, což nestačí k udržení napětí na všech portech USB. Pokud je problém vyřešen, doporučujeme instalovat Splitter USB (USB HUB) s napájením pro připojení a správně detekci všech zařízení přes USB port.
 • Zkontrolujte konfiguraci ovladače tiskárny. Pokud existuje několik tiskáren v počítači (například si můžete vychutnat doma i v kanceláři; tiskárny jsou pravděpodobně tam a existují jiné). Je možné, že ve výchozím nastavení máte nesprávnou tiskárnu, na které se pokoušíte tisknout v tuto chvíli. Zkuste kontrolu konfigurace výstupu tisku: Start. Kontrolní panel. Tiskárny a faxy. V otevřené složce zkontrolujte, zda je výchozí ikona tiskárny (černý kruh s bílým DAW uvnitř) je vedle ikony tiskárny HP LaserJet 1018. Pokud je ikona naproti jiné tiskárně, klepněte na ikonu HP LJ 1018 pravým tlačítkem myši a vyberte možnost „Výchozí“.
 • Zkontrolujte port tiskárny. Chcete-li to udělat, Jděte: Start. Kontrolní panel. Tiskárny a faxy. V okně, které se otevře, klepněte na ikonu tiskárny HP LaserJet 1018/1020/1022 pomocí pravého tlačítka myši a vyberte možnost „Vlastnosti“. Klikněte na kartu „porty“ („porty“). Poté v levém sloupci „port“ („port“) zkontrolujte daw (t.N. zaškrtávací políčko) stál vedle řetězce USB00X (kde x. číslo portu; Například, USB001) nebo před řetězcem Dot4 (například Dot4_001). Zařízení zadané naproti nádrži v sloupci tiskárny (tiskárna „) musí odpovídat vaší tiskárně. Pokud nastavení není správná, musíte přeinstalovat ovladač tiskárny, restartujte počítač a zkuste něco vytisknout.
 • Čekající na tisk. Zkontrolujte, zda není tisk na tiskárně pozastaven: Start. Kontrolní panel. Tiskárny a faxy. Na ikonu tiskárny HP LaserJet 1018/1020/10/2022 klepněte pravým tlačítkem myši a přejděte na položku: Otevřít. Tiskárna. Zkontrolujte, zda před položkou „Suspend Print“ (další názvy: „Zpožděný tisk“, „pauza pauza“) nezastavila (kontrola). Pokud má značka stojí za to, odstraňte ji.
 • Správce Queue Sedat. Zkuste restartovat správce fronty těsnění: start. Kontrolní panel. Správa. Služby. Správce Queue Sedat. Stop. Start. Restartovat váš počítač.
 • Zkontrolujte správnost programu, Z kterého chcete dokument vytisknout. Zavřete tento program, otevřete: Start. Všechny programy. Standard. Notebook. Vytočte libovolný text. Další: Soubor. Těsnění. Pokud těsnění úspěšně projde, pak je problém v aplikaci, kterou používáte.
 • Není dost virtuální paměti. Pro zpracování tiskové úlohy tiskárny HP LJ 1018/1020/1022 používá virtuální paměť počítače (oblast na pevném disku počítače, dočasně používaná pro zpracování tiskových úloh). Obvykle je vyžadován asi 200 MB pevného disku pouze pro tisk, nepočítá další programy. S nedostatkem virtuální paměti může tiskárna vydat bílé listy při tisku. Pro zvýšení objemu virtuální paměti v systému Windows XP: Start. Můj počítač (pravé tlačítko myši). dodatečně. Rychlost. Možnosti. Virtuální paměť. Změna. Výběrem systému. V jiných oknech se jména položek se mohou lišit.

Problémy s kazetami

Dalším společným problémem: žádný inkoust v přístroji. Zaplavení kazety musí být prováděna pravidelně. V některých případech může být dokonce nutné nahradit kazety s barvou, například pokud stroj vytiskne špinavé, duplikuje obrazy a text na listu, opustí skvrny.

Proveďte tankování, pokud nechápete taková zařízení, není lepší není nutné, protože je možné vážně poškodit zařízení: rozebrat a dostat se do kazety s inkoustem je poměrně obtížná. V každém případě bude užitečné vědět, že pro rodinu HP „Laserd“ může být zaměnitelné kazety z modelů 1018, 1020, 1022, stejně jako jiné části zařízení. To vše by mělo být vyjasněno průvodcem, který učiní tankování nebo nahrazení kazet.

Příčina: Není tiskárna pro výběru tisku

Obvykle existuje několik tiskáren v systému Windows, například Microsoft Print na PDF, fax a PR. Nic společného s reálnou tiskárnou, kterou nemají. Nyní si představte skutečné tiskárny do těchto tiskáren. a uživatel v důsledku toho často odešle dokument do tisku na zařízení!

Poznámka! Kromě toho, často při nastavení tiskárny, průvodci si vyberou jeden z nich jako hlavní věc, kterou těsnění na něm šlo. Někdy je však toto nastavení zaklepáno, nebo nějaký program (ve kterém chcete vytisknout) vybere jinou tiskárnu.

Nejprve otevřete ovládací panel systému Windows: Ovládací panely zařízení a zvukové zařízení a tiskárny

Dále vyberte požadovanou tiskárnu, vždy přivedete první při tisku dokumentů, klepněte pravým tlačítkem myši a vyberte nabídku „Použít výchozí“.

Mimochodem, poznamenejte si, že zelený kruh se zaškrtnutím se zapálí na něj (Scong níže).

Přeinstalujte ovladač zařízení

Nemohu si všimnout, že velmi závisí na řidiči (a jeho správnosti). Často při instalaci nevhodného ovladače verze. Tiskárna buď nikoliv psaní vůbec nebo zamrzne (jako v našem případě).

Mimochodem, může se vyskytnout například a po aktualizaci systému Windows (například když mnoho aktualizovaných Windows 7 v systému Windows 10. Ukázalo se, že některá zařízení pracují s novým operačním operačním systémem a pro ně jednoduše nemají ovladače schválené výrobcem).

Ať už to bylo, doporučuji znovu nainstalovat ovladač. Jak to mohu udělat?

Použijte speciální nástroje pro automatické aktualizace ovladačů. Oni sami definují model zařízení (tiskárny), verze systému Windows najde ovladač a nainstalovat jej. Řekl jsem o nejlepších takových nástrojích v jednom z mých předchozích článků (níže uvedený odkaz).

Mimochodem, je vhodné otevřít správce zařízení (jak to udělat) a odstranit tiskárnu v sekci „Print Queues“.

Správce zařízení. Smazat zařízení

1) Nejprve definujte model tiskárny (obvykle existuje nálepka na samotném zařízení), pak si stáhněte ovladač z oficiálních webových stránek výrobce.

2) Po zastavení správce tisku (o tom, jak to udělat. Ochutnaný v tomto článku výše).

3) Otevřete složku Windows System32 Spool Tiskárny a odstraňte všechny soubory z něj (obsahuje dočasné soubory odeslané do tisku).

4) Restartujte počítač a spusťte instalaci ovladače (zpravidla prochází v režimu AUTO, pokud jste řidič stáhli s úředníkem. místo).

5) Přijďte v „Službách“ a zahrnují „Print Manager“. Takže to není dobrý způsob, jak „oživit“ tiskárnu i v, to by se zdálo beznadějné případy.

Příčiny selhání tiskárny

Pokud zjistíte, že neinformujete tiskárnu HP DeskJet 2130, cíle vašich počátečních akcí zjistit důvody vyvolávající takový technický problém. Může být spojen jak s akvizicí spotřebního materiálu s nízkou kvalitou a s nesprávnými nastaveními, stejně jako skutečnost, že řidič byl poškozen, což se často děje, když virový invident.

Často je zjištěno, že tiskárna HP Deskjet 2130 se netiskne, když byly zakoupeny nekompatibilní kazety nebo jiné spotřební materiály. Výrobce má spotřebitelům, aby bylo důležité vyloučit všechny nekompatibilní náhrady. Je velmi důležité vybavit technický nástroj v případě poruchy pouze s originálními komponenty, které lze objednat bez problémů na oficiálních stránkách výrobce.

RADA. Samozřejmě si můžete zakoupit originální kazetu i ve specializovaném obchodě, který spolupracuje s HP, která má produkty této značky.

Tiskárna HP Deskjet 2130 v některých případech je připravena splnit vaše požadavky, ale výsledek je nepravděpodobné, že bude potěšen, protože bude doprovázet nadměrně nízkou kvalitou. V tomto případě nebrání pozornosti úrovni inkoustu vůbec. Pokud je kazeta v polovičním prázdném stavu, tiskárna je také často „protestující“ a zcela odmítá reagovat na požadavky.

Z tohoto důvodu mnoho uživatelů důrazně doporučuje kontrolovat úroveň inkoustu.

Pokud se skutečně ukazuje, že nejsou jasně nestačí, je nutné okamžitě provést náplň kazety, pouze poté, co zkontrolovat, zda tiskárna HP Deskjet 2130 tiskárny tiskne.

Bohužel není vždy možné obnovit výkon tiskárny, plně s odkazem na kazetu. Stává se, že to vyjde tisková hlava, v tomto případě bude třeba koupit novou kazetu. Pokud je vaše tiskárna HP DeskJet 2130 stále na záruční době. Pak tento problém nebude vaše bolesti hlavy, bude to přeorientováno do servisních center, které budou potřebné k provedení bezplatné záruky opravy nebo dát nové spotřební materiál od oficiálního výrobce HP.

Pokud je termín záruky vypršen, budete muset zaplatit částku spočívající v hodnotě nových spotřebních materiálů a služeb odborníků.

Často kladené otázky pro tiskárnu

Pokud jste nenalezli odpověď na problém související s tiskárnou, jsme na toto téma vybrali nejoblíbenější otázky.

Co dělat, pokud tiskárna vytiskne prázdné listy

Ne všechny tiskárny umožňují opakované použití papíru, kde je tištěný fragment. Předávání tisku v tiskárně bez jakýchkoliv symbolů na výstupu je způsobeno nejen nesprávným nastavením tisku, ale také tiskové hlavy. Za prvé, musíte opravit všechna nastavení v aplikaci do tiskárny, restartujte operační systém a vychutnejte si efektivitu zařízení. Překrytí jednoho textu do druhého v procesu tisku silně znečišťuje tiskovou hlavu

Je-li důvod v tiskové hlavě, musíte jej vyčistit. V každé ze zařízení se toto provádí individuálně. Chcete-li provést manipulaci s přístrojem EPSON, musíte jít na interní nastavení aplikace pro práci s tiskárnou, vyhledejte kartu „Servis“ a zde vyberte operaci „Praxe Clean Head“. Po dokončení procedury klepněte na tlačítko OK. Po 40 kopiích vyrobených, je nutné vyčistit tiskovou hlavu v tiskárně All-in-One.

Co dělat, pokud tiskárna nezachytí papír

S takovým problémem čelí doslova každého. Důvod pro každého má své vlastní, ale často se problém objeví kvůli následujícím faktorům:

 • Zahraniční objekt v zásobníku papíru. Můžete ji získat pomocí pinzetu, a pokud nefunguje, odpojte zařízení od vodičů a mírně;
 • Použití papíru s nízkou kvalitou nebo nedostatečným papírem. Před nákupem listů se ujistěte, že jejich kompatibilita s modelem tiskárny. Pokud zařízení nezachytí fotografický papír, zkontrolujte jej s tloušťkou a dostupností příslušné volby;
 • Selhání v softwaru nebo nedostatku stresu může způsobit špatný papír. Zkontrolujte napájení tiskárny a restartujte zařízení.

Pokud jste dříve vznikli problémy se zachycením, nebo papír odhalil při tisku, mohou být její kousky. Časem, bobtnou a zasahují do normálního průchodu listů. Zde již musíte rozebrat PU a eliminovat rušení. Vážení čtenáři, doufáme, že se vám podařilo vyřešit problém nedostatku tisku. Pokud ne. nezapomeňte klást otázky v komentářích, rádi zodpovíme.

Problém s kazetou

Příčiny selhání v práci tiskového zařízení jsou často výzvami s kazetou. Toner pro tiskárnu končí v nevhodném okamžiku a přístroj odmítne zobrazit tiskový dokument nebo produkuje bílé listy.

To se provádí z řízení tiskových zařízení v vlastnostech zařízení.

Stojí za to vědět. Pro určení informací o úrovni toneru nebo inkoustu OS používá indikátory tiskárny. Mohou se lišit s reálným, zejména při použití doplňovaných nebo regenerovaných kazet.

tiskárna, laserjet, netiskne, dělat

Existuje další situace, kdy je tiskárna špatně psaní, i když je barva. Pokud se použije penite, je nutné vyčistit tiskovou hlavu, aby se odstranil sušený inkoust.

Rada. V laseru na konci toneru, bílé pruhy začínají vydat na výtisku. Stručně prodloužte životnost kazety, můžete ji dostat z tiskárny a pečlivě zápasit pro jednotnou distribuci toneru.

Tonery a inkousty používané pro tankování by měly být věnovány oddělit pozornost. Spotřební materiál s nízkou kvalitou vedou k problémům s výtiskem a dokonce i rozpadem zařízení. Aby nebyl divit, proč tiskárna po tankování netiskne dobře získávat spotřební materiál pouze známé firmy z osvědčených prodejců, protože trh je naplněn padělky.

Ale neměli byste všechno vyhodit vše na spotřební materiál. Je možné fyzické poškození tiskových zařízení. Pokud tiskárna vytiskne černé listy, stojí za to přemýšlet o kontaktování servisního střediska. Jen porucha uvnitř zařízení a eliminovat ji sám bude obtížný.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS