TouchPad nefunguje na Asus. Zkontrolujte nastavení systému BIOS

Co dělat, pokud touchpad nefunguje na notebooku

Jistě jste se již pokusili restartovat notebook, aby vyřešil problém, ale pokud ještě ne. ujistěte se. Vzhledem k tomu, že TouchPad nefunguje, budete muset použít myš nebo stiskněte tlačítko napájení a vyberte „Reload“ k klávesnici v klávesnici.

Často se touchpad automaticky vypne, když je připojena kabelová nebo bezdrátová myš. Proto jsou falešné odpovědi vyloučeny, když skryjete panel s palmami při psaní. Pokuste se vypnout externí zařízení a možná bude panel vydělat.

TouchPad nefunguje na notebooku ASUS

Klikněte na toto tlačítko a ujistěte se, že vše funguje jako dříve.

V nepřítomnosti hardwarového klíče může být notebook vybaven dotykovým tlačítkem. Ve většině případů je umístěn v jednom z horních rohů touchpadu a označte malý bod kontrastní barvy. Své schopnosti můžete použít dvojitým kliknutím (jako při otevírání složky).

Byla použita kombinace klíčů

Pokud první volba nepřišla, může být použita speciální kombinace klávesnice pro zapnutí dotykové panelu. Je třeba poznamenat, že různé modely přenosných laptopů jsou jiné.

Konkrétně se používá následující kombinace pro produkty ASUS: FN F9 (nebo F7).

Vypnutí nástroje TouchPad Použité panelu nástrojů

Povolit / Disable Funkce lze nastavit také pomocí panelu nástrojů. Chcete-li to provést přes ovládací panel, musíte se dostat do sekce „Zařízení a zvuk. myš“. Uvidíte okno, ve kterém budou zobrazeny všechny vlastnosti myši.

Budete potřebovat kartu Parametry zařízení (nebo „ELAN“), je tlačítko „Enable“. Pak musíte potvrdit výběr klepnutím na tlačítko „OK“, okno se automaticky zavřete a dotykový panel bude k dispozici pro použití.

Dalším možným důvodem pro nefungující stav prvku může mořit v nastavení systému BIOS. Chcete-li zkontrolovat tuto verzi, musíte se přihlásit k systému BIOS a zjistit stav funkce „vnitřní polohovací zařízení“, která reguluje funkci dotykového panelu a umístěno na záložce Upřesnit.

Neexistují žádné nezbytné ovladače

Většinou pro správnou a nepřerušovanou operaci touchpadu nepotřebujete ovladač. Ale není možné předvídat vše a v nejvzdálenějším případě se můžete pokusit stáhnout a nainstalovat všechny potřebné programy (můžete je najít na oficiálních stránkách výrobce notebooků).

Problém může být vyřešen jednoduše přeložením zařízení. Bez ohledu na to, který systém je nainstalován, existuje riziko jednorázové chyby, ale po restartování notebooku zmizí.

TouchPad nefunguje? Vyřešíme problém v systému BIOS.

Děláme to: Jděte do systému BIOS, na tomto notebooku lze provést stisknutím klávesy F2 ihned po spuštění notebooku. Máte-li další notebook, pak tam mohou být další klíče nebo kombinace, to znamená, že čteme tento článek, všechno je napsáno.

Pak přejděte na kartu „Advanced“ a na šipek nahoru / dolů, abyste kurzor na parametr „vnitřní polohovací zařízení“. Zpočátku byl tento parametr nastaven na „zakázán“ a vlastně tedy touchpad a nefungoval. Změňte hodnotu parametru „Interní polohovací zařízení“ na „Enabled“ (jako v mém screenshotu). Stačí kliknout na enter a vyberte možnost „Enabled“.

Poté změny uložte stisknutím klávesy F10. Potvrďte zachování a publikovat z BIOS stisknutím „ESC“.

Po restartu získaného touchpadu a myslel jsem si, že chybějící věc. Pouze jeden nemůže pochopit, proč ASUS uvolní notebooky s takovým nesprávným nastavením systému BIOS? To je velmi hrubá chyba, i když jsem se poprvé setkal, ale stále si pamatuji a nějaký špatný sediment zůstal.

TouchPad nefunguje? Vyřešit problém

Nejprve se podívejme na funkční klávesy, které umožňují a zakázat dotykový panel, který jsem napsal výše. Různé výrobci notebooků jsou jejich vlastní, a možná modely. Například na laptopu Toshiba Satellite L300-11G. Toto je klíče FNF9. Klíč FN v této kombinaci se vždy používá, plus klíč s ikonou TouchPad.

Svorky těchto tlačítek jednou, touchpad se zapne, se opět svorká. vypne se nebo naopak. Tato metoda stojí za to pokusit se od samého počátku.

Druhou možností je, zda je touchpad zapnutý v systému BIOS. Měl jsem případ, kdy dotykový panel nefungoval ani během instalace oken. Ukazuje se, že je to jen třeba zahrnout do systému BIOS. O tomto případě a jak je to všechno provedeno, napsal jsem v článku nepracuje touchpad (touchpad) na notebooku ASUS při instalaci systému Windows.

Pokud jsou napsány dvěma způsoby výše, nepomohlo, stojí za to, zda jsou ovladače nainstalovány na dotykovém panelu. Nesplnil jsem pravdu takového problému, ale říkají, co by mohlo být. Můžete zjistit, zda je v Správci zařízení. To je obvykle zobrazeno takhle:

Pokud to nevidíte. Řidič nemusí být pro něj nainstalován. Ale řidič touchpadu by měl být na disku, který je dodáván s notebookem nebo na webových stránkách výrobce. A pokud se tam zobrazí, pak se podívejte na své vlastnosti, možná je zde zakázáno.

No, a čtvrtý způsob, který má právo na život, je jednoduchým rozbitím touchpadu. Toto zařízení, jako ostatní komponenty, a to může jen zlomit.

Zdá se, že napíše všechno, co jsem chtěl. Tyto způsoby, můžete zapnout touchpad (pokud to nefunguje), takže vypněte, pokud jej nepotřebujete. Hodně štěstí přátelé a bezproblémové dotykové panely :)!

P.S. Informace, které jsou uloženy na našich počítačích, nebo spíše na pevných discích, které si myslím, že pro každého je velmi drahý, a ztrácí to velký problém. Ale pokud se to stalo, máte problém s pevným disku, pak by mělo obnovení HDD. Přečtěte si informace o tom, jak obnovit RAID 0 Array a Objednat zotavení informací z vašeho dopravce.

Problémy s notebooky s touchpadem a dotykovým displejem

Konflikty mohou nastat na hybridních zařízeních při vstupních i výstupních zařízeních, která podporuje senzor (myš / obrazovka) jsou zabudovány do počítače.

První metoda

 • Klikněte na kombinaci WinR v okně „Spustit“ Zadejte příkaz služby.MSc a Enter Click;
 • Najděte vstupní službu Tablet Tablet PC v seznamu služeb, klikněte pravým tlačítkem myši a zakažte vstupní službu.

Druhá metoda

 • Klikněte na Vyhrať r, zadejte MSCONFIG;
 • Přejděte na kartu Služby a odeberte zaškrtnutí naproti stejné položce, abyste vypnuli stejnou funkci, která zabraňuje druhému.

Všimněte si, že displej dotykové obrazovky přestane fungovat a promění se na běžný monitor. Možnosti tabletu, gesty, Sroll upínáním, podporující stylus a t.D. Na druhé straně je aktivován požadovaný panel snímače. Pokud potřebujete oba hybridní vlastnosti, doporučujeme provést aktualizaci nebo vrácení řidiče, co bylo zmíněno ve třetím pododstavci našeho článku. Zakázání touchpadu. poslední krok.

Povolit a vypnout tlačítko

Pokud touchpad nefunguje na vašem notebooku, pak první věc, kterou potřebujete ke kontrole, není zakázána. Vypněte touchpad několika způsoby. Nejjednodušší způsob, jak vypnout TouchPad, je vypnutí pomocí tlačítka. Zpravidla existuje speciální hardwarové tlačítko vedle touchpadu pro zapnutí / vypnutí. Klepněte na toto tlačítko a zkontrolujte výkon touchpadu.

touchpad, nefunguje, asus, zkontrolujte

Pokud neexistuje žádná tlačítka hardwaru, možná může být váš touchpad zobrazen pomocí tlačítka Dotyk. Typicky je takové dotykové tlačítko umístěno na samotném touchpadu a je označen bodem. Pro zapnutí touchpadu pomocí takového tlačítka na něj musíte dvakrát stisknout (zobrazit dvojité kliknutí).

Standardní aktivační metody TouchPad na notebooku s Windows 10

Typicky je touchpad vypnutý a zapnutý dvěma standardními metodami: Použití kombinace určitých klíčů a přes ovládací panel. Existují také samostatné nástroje ze samotných výrobců notebooků, se kterým můžete povolit, zakázat a nakonfigurovat dotykový panel.

Pomocí klávesnice

Aktivujte stisknutou klávesnici, pokud se náhle vypne a nefunguje, můžete použít speciální klávesovou zkratku, která bohužel závisí na výrobci notebooku. Jednotná kombinace neexistuje.

Tato kombinace nutně zadá tlačítko FN. Obvykle je vlevo od tlačítka Windows, která spustí systémový menu „Start“. Druhý klíč je jedním z funkčních tlačítek: Od F1 až F12. Tlačítko můžete určit s ikonou na něm v podobě panelu, který může být překročen. Například pro Sony zařízení provedla kombinaci FN F1.

Tlačítko pro zapnutí a vypnutí touchpadu je obvykle nakreslena ikona ve tvaru drceného dotykového panelu

Představte si několik dalších shodě výrobců a kombinací:

 • Pro ASUS existují dvě možnosti: FNF9 nebo FNF7.
 • Pro Lenovo. FNF8 nebo FNF5.
 • Pro Acer. FNF7.
 • Pro společnost Dell použijte FNF5.
 • V toshiba. fnf5.
 • Samsung také používá kombinaci FNF5.

Na přenosných počítačích z HP v levém rohu dotykovém panelu je obvykle tlačítko, které obsahuje a odpojí touchpad. Pro aktivaci je nutné provést dvojitý kohoutek.

Pomocí „Ovládací panel“

Váš dotykový panel lze odpojit, pokud je zařízení pro odebrání myši připojeno k počítači s odpovídajícím aktivovaným parametrem v systémových nastaveních. Jak deaktivovat tento parametr a zapnout touchpad?

 • Pomocí nabídky Start System spustíme ovládací panel na obrazovce. Otevřete „Ovládací panel“ pomocí nabídky Start
 • V seznamu základních bloků kliknutím na „Zařízení a zvuk“. Spustit jeden z hlavních sekcí zvaných „Zařízení a zvuk“
 • Věnujeme pozornost přímo na odkazy v první části „Přístroje a tiskárny“. Potřebujeme „myš“. Po levém tlačítku klikněte na něj. Klikněte na sekci „Zařízení a tiskárny“
 • Nyní přepněte okamžitě na kartu CLICPAD nebo ELAN, v závislosti na modelu notebooku. Dalším možným názvem sekce. nastavení zařízení „. Klikněte na tlačítko „Aktivovat zařízení“
 • Na kartě Click „Aktivujte zařízení“. Od bodu „odpojení při vstupu do externí USB myši“ odstraňujeme značku.

Ve standardním programu výrobce

Výrobci laptopů, jako je Dell a Asus, často produkují svůj software, pomocí kterého můžete zapnout a konfigurovat touchpad. Pro ASUS se tento nástroj nazývá inteligentní gesto. Obvykle je již přednastaveno. Musí být jednoduše spuštěn, a v něm již zakáže funkce deaktivace touchpadu pomocí připojení myši.

 • Použití „Windows Search“, najít program Smart Gesto, pokud máte notebook od ASUS. Nástroj lze také spouštět prostřednictvím „Průzkumník Windows“. Otevřete složku Systémové diskové a programové soubory. Musí to být sekce ASUS. Vložte v něm soubor s aplikací Utility a otevřete jej. Otevřete ASUS SMART gesto v složce Program Files na systémovém disku
 • V okně standardního nástroje od společnosti přejděte na kartu „Detekce myši“. Vyjměte značku z „Odpojit dotykový panel při připojování myši“ a klikněte na „Použít“
 • Odstraňujeme značku z „Odpojení dotykového panelu při připojování myši“.
 • Chcete-li změnit nastavení uvedené v platnost, klepněte na tlačítko „Apply“, umístěné v pravém dolním rohu okna.

Třetí. Zkontrolujte nastavení systému BIOS.

Pokud po instalaci ovladače, touchPad nefunguje stejně, pak byste měli zkontrolovat nastavení systému BIOS. Není vyloučeno, že touchpad je jednoduše zakázán.

Po zadání nastavení systému BIOS přejděte na kartu „Upřesnit“ a zkontrolujte „Vnitřní polohovací zařízení“ Možnosti „Enabled“ nebo „Auto“.

Vnitřní polohovací zařízení Co je to?

Tato volba je v nastavení AMI BIOS, která je zodpovědná za operaci notebooku TouchPad (vestavěná myš). Povoleno. TouchPad povoleno, zakázáno. zakázáno.

Tak, pomocí vnitřního polohovacího zařízení v nastavení systému BIOS, můžete povolit a odpojit touchpad.

Vnitřní polohovací zařízení. nastavení, které odpovídá za práci ASUS TouchPad v systému BIOS

Pokud se po všech akcích popsaných výše, touchpad vašeho notebooku ASUS nezískal, pak s největší pravděpodobností problém spočívá v jeho oblaku, konektoru nebo desce touchpadu.

V tomto případě bude montáž přenosného počítače. Doporučuje se kontaktovat servisní středisko.

touchpad, nefunguje, asus, zkontrolujte
| Denial of responsibility | Contacts |RSS