TV nevidí pevný disk, co dělat. Pokud pevný disk přestal číst

TV formátovaný (inicializovaný) pevný disk (USB flash disk) a počítač ji nedefinuje. Co dělat?

Moderní televizory mimo jejich hlavní účel mají velký počet dalších funkcí. Takže téměř každý televizní přijímač má alespoň jeden USB konektor pro připojení flash disk a externí pevný disk. Díky této funkci si uživatel může stáhnout filmy z Internetu, televizních pořadů a dalšího videa k počítači, zkopírujte je do jednotky a sledujte na velké obrazovce.

Čas od času existují selhání v interakci zařízení, a pak dotazy vznikají. proč externí pevný disk nevidí televizor a co dělat v takové situaci. Podrobnosti o příčinách a způsobech jejich odstranění. v materiálu dále.

TV přestal vidět externí pevný disk

Moderní televizory mimo jejich hlavní účel mají velký počet dalších funkcí. Takže téměř každý televizní přijímač má alespoň jeden USB konektor pro připojení flash disk a externí pevný disk. Díky této funkci si uživatel může stáhnout filmy z Internetu, televizních pořadů a dalšího videa k počítači, zkopírujte je do jednotky a sledujte na velké obrazovce.

Čas od času existují selhání v interakci zařízení, a pak dotazy vznikají. proč externí pevný disk nevidí televizor a co dělat v takové situaci. Podrobnosti o příčinách a způsobech jejich odstranění. v materiálu dále.

Konfliktní písmena disky

Předpokládáme, že disk podal známky života, a teď má smysl jít dál

Každý dopravce informací: pevný disk, optický disk, disketa a t.D Při připojení k počítači je písmeno automaticky přiřazeno (C: \, D:, E: a t.D.). Stává se, že systém Windows v důsledku jakéhokoli selhání nebo konfliktu přiřadí dopis nesprávný (nebo neudělá to!). V důsledku toho se nosič nezobrazí. Kromě toho se to nestane tak zřídka.

Doporučuji začít zkusit změnit písmeno disku. Chcete-li to provést, musíte otevřít servisní program v systému Windows. Správa disků.

Jak otevřít disky (Windows 7/8/10):

diskmgmt.MSc. Spustit ovládání pohonu

V seznamu disků vyberte externí pevný disk (pokud ne. Přejděte na další položku: k problému s ovladači). Klikněte na tento řádek pravým tlačítkem myši a v místní nabídce v místní nabídce vyberte „Změnit písmeno disku nebo cestu k disku. „(Stejně jako na snímcích obrazovkách níže).

Poté vyberte libovolné další písmeno a klepněte na tlačítko Upravit (viz. Screenshot níže).

Pomoci!

V mém počítači nejsou zobrazeny žádné externí disky a flash disky, t.na. Systém Windows nepřijímá písmena připojených disků.

Drive přestal číst

Stává se, že nyní televizor již není čtení pevného disku, ačkoli před tím, než žádný problém s tím nevznikne.

Několik důvodů pro náhlé členění komunikace mezi dvěma zařízeními lze rozlišit:

    Poškození kabelu. Je možné, že televizor stejné značky Samsung neočekávaně přestal číst dříve připojený pevný disk z důvodu kabelu. Chcete-li tento kabel diagnostikovat, zkuste se připojit k počítači. Pokud všechno funguje, důvod není v kabelce. Pokud odmítnete pracovat a pomocí PC stojí za to nahradit kabel.

Nepříjemný překvapení. Ve většině případů však zjistěte příčinu a eliminují to sami.

Flash Drive není viditelný kvůli velkému množství paměti

Ve firmwaru televizoru položil maximální množství paměti médií, s jakou je možné pracovat. Old TV často nemusí vidět vnější flash disk více než 8 nebo 16 GB. Moderní modely televizních přijímačů jsou určeny pro pohony s 32 a dokonce 64 GB paměti.

Výstup může být televizor bliká. Udělejte to jen specialista. Ano, a obtěžujte se tak až pouze pro připojení flash paměti. Proto je lepší přenášet soubor (video, film, hudbu) na menší flash disk.

Pokud není menší než hromadný flash disk, můžete vytvořit sekci s optimální velikostí paměti na aktuální jednotce. Akce jsou prováděny na počítači prostřednictvím příkazového řádku. Proces je podrobně popsán ve videu.

Omezení paměti můžete zjistit pro připojená externí zařízení z dokumentace pro televizor. Pokud neexistují žádné informace v charakteristikách, kontaktujte podporu na oficiálních stránkách výrobce. Populární značky poskytují podporu v ruštině.

Drive se zastavil

V tomto případě hovoříme o situaci, kdy televizor odmítne vidět pohon, který se k němu připojil bez problémů. Pro takovou situaci mohou existovat tři důvody:

Rozpad vnějšího pevného disku může být způsobeno spotřebou pohonu, jeho poklesu nebo nesprávné operace. Chcete-li zkontrolovat, zda je problém na výstupu HDD, měli byste jej připojit k počítači nebo zkuste použít jiný disk. Stojí také za kontrolu zásuvky televizoru s jednotkou flash nebo smartphone. Navíc zkontrolujte kabel, pomocí kterého je zařízení připojeno. Může být poškozen v procesu použití zevnitř, takže je nemožné odstranit přestávku jednoho z elektroinstalace ochranným pouzdrem.

Co když televizor nevidí flash disk / disk

Flashhar Diagnostika na PC / notebook

První věc, která by doporučila zahájit pochopení problému. připojit „neviditelný“ jednotka flash (nebo disk) namísto televizoru k počítači. Ať už ji vidí? Je možné otevřít tyto soubory, které jsou napsány na něm? Není to šifrované?

Existuje mnoho otázek, ale stojí za to. Mimochodem mám blog, mít pár poznámek o podobných tématech (odkazy níže).

Pokud počítač nevidí tento flash disk. náklady na diagnostikovat a hledat důvody pro výměnu jednotky pro vynikající.

Kontrola souboru systému jednotky

Pokud je tedy funkce Flash Drive (externí disk) a z počítače nahrána (číst) soubory (přečíst). pak zkontrolujte jeho souborový systém Další krok.

Faktem je, že televizor „viz“ Ne všechny systémy souborů. Například, NTFS je nejoblíbenější a udržován většinou značek televizorů (a řekněme, EXFAT. nějaký televizor čtení nemohou (co je divné)).

Chcete-li zjistit aktuální systém souborů: otevřete „Můj počítač“, klepněte pravým tlačítkem myši na požadovaný disk a zobrazte jeho vlastnosti.

Pokud souborový systém není NTFS. Pro účely diagnostiky doporučuji jednotku formátovat a znovu zapisovat potřebné video.

Drive je příliš velký

Některé televize (většinou starší modely) nepodporují pohony více než určité množství. Například na webových stránkách LG byly indikovány informace o limitním objemu externího disku ve 2 TB (a 128 GB pro klasické bleskové jednotky).

V každém případě nové módní flash disky, jehož objem je 128 GB a více (s několika porty, prodlužovací centra a další další. Funkce pro použití jako univerzální nestojí za to). Nějaká televize „vidět je“, jiní. Ne.

Nedostatek potravin (odkazuje na externí pevné disky)

Pokud se vypořádáte s externími pevnými disky. pak ne všechna zařízení (notebooky, televize, tablety) dostatečně napájení z portu USB k běhu (t.E. Pokud disk neposkytuje další. Adaptér není skutečnost, že na vás začne v televizi).

Často se v tomto případě doporučuje použít tzv. Y-LACE, která umožňuje připojení disku okamžitě připojit na 2 USB porty (opět není na každém televizoru) je 2 USB).

Lace ve tvaru písmene Y pro připojení externího HDD

Prodlužovací šňůry USB, rozbočovače atd.

A ještě jedna věc, kterou mnozí nebere v úvahu: poměrně pár televizorů jen „Nevím“ Jak pracovat s různými prodlužovacími šňůrami, rozbočovači a t.D. Pokud připojení takových zařízení nezpůsobí potíže v počítači, televizor jednoduše „nevidí„.

Připojení Flash Drive / Disk by proto měl být přísně k portu USB samotného televizoru, bez dalších. „Zprostředkovatelé“.

nevidí, pevný, disk, dělat

USB port v televizoru Blokováno

Stává se, že odnímatelný blesk funguje, aby byl jistě, ale televizor to tak nevidí. Problém může být hardware, například vadný konektor, selhání USB, mechanických vad a desek elektronických obvodů KZ.

Ne všechny porty USB umístěné na zadním panelu jsou schopny aplikovat pro připojení vlastních externích zdrojů informací. Použijte jednotku flash s „Servisní pouze“ / „Dálkový ovladač“ port není možné, protože mají zcela jiný účel.

Používají se při provádění opravárenství zařízení nebo blikání Smart-TV. Ačkoli řemeslníci se již naučili odemknout podobné přístavy. K tomuto problému je hmotnost manuálů s označením programovacích modifikací.

V případě, že po dokončení schválení každého z výše uvedených položek, externí dopravce stále není určen, a zároveň je v každém jiném zařízení dobře zjištěno, problém je v televizoru sám. Pokud USB port jednoduše nefunguje v něm, musíte se pokusit o opravu televizoru, nebo použít jiné zařízení jako nosič. Moderní televizní modely navíc mají možnost zobrazit filmy přímo z vlastního přenosného počítače, připojit jej k inteligentní televizi.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS