TV nezobrazuje žádný signál

žádný, signál

Žádný digitální televizní signál nebo slabý televizní signál: všechna řešení

Televize je médium pro zpravodajství, zábavu a vzdělávací obsah. Pokud se po zapnutí televizoru zobrazí hlášení: „Žádný signál„, musí se jednat o problém s nastavením nebo o poškození zařízení. V tomto článku se podíváme na možné příčiny a poradíme vám, co můžete udělat.

Pokud využíváte televizní služby poskytované vaším poskytovatelem a set-top box hlásí, že není signál, poskytovatel může provádět údržbu nebo opravu.

Po zapnutí digitálního set-top boxu nemusí být video signál dostupný kvůli běžnému technologickému problému. Restartujte televizní set-top box a zkontrolujte jeho provoz. Pokud to nepomůže, obraťte se na podporu s podrobnostmi o opravě. Další kanály alarmu lze zobrazit:

Televizor hlásí „Žádný signál„. Vnější příčiny

Pokud se na obrazovce televizoru zobrazí zpráva „No Signal“, může se jednat o hardwarovou nebo softwarovou závadu. Nedostatek signálu může být způsoben i vnějšími příčinami, např:

 • S poškozením připojovacího kabelu, jako jsou zalomení, ohyby a jiné mechanické závady;
 • Anténa vysílající signál je poškozená;
 • Je problém s přijímačem.

Poškození připojovacího kabelu

Nedostatek signálu je často způsoben mechanickými závadami na kabelu. Poškození lze snadno zjistit: vyjměte kabel, zkontrolujte, zda není přeložený nebo ohnutý. Mimochodem, kvalita signálu, který je přenášen na televizní obrazovku, také do značné míry závisí na propojovacím kabelu, takže byste na tomto prvku neměli šetřit. Je nutné zakoupit spolehlivé a odolné šňůry, které mohou fungovat dlouhou dobu bez poruchy.

Zlomení antény

Je také častou příčinou selhání signálu. Může být poškozená anténa nebo satelitní anténa. Pokud je televizor připojen k satelitní anténě, zkontrolujte, zda je připojení určitě přítomno a zda je zařízení nasměrováno požadovaným směrem. Vaše nádobí by mělo být zkontrolováno, zda se na něm nehromadí prach a nečistoty. Síla signálu se výrazně sníží znečištěním. V zimě může být na kovové anténě vrstva ledu, která také snižuje kvalitu signálu.

Také vaše mísa nebo nádobí se může rozbít. K tomu často dochází v chladných ročních obdobích v důsledku deště, větru, hustého sněžení. Vyměnit zdroje signálu za nové. Jiný způsob řešení problému neexistuje. Další důvody, proč není signál, najdete níže

Chcete-li zjistit, co přesně je příčinou problému, musíte zavolat technika. Servisní technik provede diagnostiku a odstraní problém u vás doma nebo v servisu. Po diagnostice obdržíte odhad celkových nákladů na práci. Pokud zákazník souhlasí s opravou, může být zařízení zkontrolováno zdarma.

Odborník nejen opraví televizor, ale také poskytne doporučení pro provoz televizního přijímače. Po dokončení prací získá zákazník dvouletou záruku.

Hlášení „Žádný signál“ na televizní obrazovce není důvodem ke zklamání. Zavolejte do našeho servisního střediska a oni přijedou opravit váš televizor ještě týž den. Technik přijede do hodiny po zadání požadavku a problém okamžitě odstraní. Ve většině případů je nedostatek signálu způsoben poškozeným TV tunerem, základní deskou nebo anténním vstupem. Vyřešení problému netrvá déle než 60 minut. Naši řemeslníci mají více než 9 let zkušeností, takže si snadno poradí s jakýmkoli problémem.

Opravujeme více než 68 značek televizorů. Pokud není žádný signál, můžeme snadno vyměnit všechny díly. Vždy máme skladem originální certifikované náhradní díly pro televizory všech předních výrobců. Nemusíte tedy objednávat a čekat na potřebné díly. Technik přijede k vám domů s potřebným dílem v co nejkratším čase a rychle ho nainstaluje. Náhradní díly nakupujeme od spolehlivých dodavatelů za přijatelné ceny, takže naši zákazníci nepřeplatí.

Po odstranění problému s nedostatečným signálem vystaví náš specialista záruční list na provedené opravy a vložené díly. Záruční doba může být až 2 roky. Záleží na ceně náhradních dílů a složitosti opravných opatření. Během této doby máte nárok na všechny výhody záruky. Pokud je problém podobný, přijede technik a opraví ho během chvilky na náklady servisního střediska. Záruka se vztahuje i na díly. V případě potřeby vám vadnou součást zdarma vyměníme.

Nedostatek signálu je obvykle způsoben selháním různých komponent a modulů. Proto je důležité, aby technik zjistil příčinu poruchy. Zkontroluje tuner, základní desku a další komponenty, aby posoudil jejich technický stav. Po zjištění problému náš technik navrhne řešení a vypočítá přesné náklady na opravu. Pokud je zákazník spokojen, technik přistoupí k odstranění problému. Diagnostika je zdarma. naši zákazníci platí pouze za opravu.

Televizor je rozbitý? Potřebujete konzultaci nebo si chcete objednat opravu? Zavolejte nám na číslo 7 (812) 425-18-53 nebo se přihlaste na adrese.

Opravy v prostorách provozovatele

To je větší problém, pokud jste předplatitelem satelitní nebo kabelové televize. Komu zavolat, abyste zjistili, proč dnes není v televizoru signál?? Samozřejmě byste se měli obrátit na svého poskytovatele služeb, ale nejprve se ujistěte, že se. Práce způsobily nedostatek signálu.

Kdy a na jak dlouho jsou naplánovány údržbové práce, se dozvíte na oficiálních stránkách poskytovatele. Jedná se rovněž o dočasný problém, který byl identifikován takto

 • Vezměte si dálkové ovládání přijímače.
 • Otevřete nabídku nastavení.
 • Zkontrolujte, zda je v nabídce dekodéru výstraha bez signálu.

Pokud se kanály nezapnou a v systémové nabídce přijímače se objeví upozornění na chybějící signál. Důvodem, proč váš televizor nefunguje, je tedy preventivní údržba prováděná vaším poskytovatelem.

Jste-li předplatitelem kabelové televize, mohou být problémy s kvalitou signálu způsobeny tím, že je zavěšen samotný set-top box. Restartování přijímače. Odpojte zařízení od sítě asi na půl minuty a pak jej znovu zapojte. Závada mohla zmizet.

Chcete-li zcela vyloučit preventivní údržbu prováděnou provozovatelem televizoru, zavolejte na horkou linku pro střihače. Váš manažer vám vysvětlí, zda jste závadu diagnostikovali správně.

Vnější příčiny

Část této problematiky již byla zmíněna dříve. Co dělat, když se vyskytnou problémy s videosignálem po silném větru, dešti nebo sněžení?? Nejprve je třeba nastavit původní směr paraboly nebo satelitní antény. Nelze vyloučit, že špatný obraz je způsoben překážkami: budovami, větvemi, stromy. Pokud je to možné, odstraňte problém, například odřízněte větev stromu, která blokuje signál.

Co dělat v situacích, kdy na televizoru není signál, protože se objevila překážka, kterou nemůžete odstranit?? Např. Sousedé postavili novou budovu nebo rozšířili dům. Nejjednodušším způsobem řešení problému je změna polohy antény nebo satelitní antény.

Pokud byla parabola/anténa od začátku nainstalována správně, ale po větru se směr paraboly změnil, může to být také důvodem, proč se při zapnutí televizoru zobrazí zpráva „No Signal“.

Nejprve je třeba nastavit úhel natočení antény nebo paraboly. Věnujte pozornost směru antén svých sousedů a postupujte stejně jako oni. Pro nejlepší možné doladění použijte kalkulačku úhlů. Najdete ji na oficiálních stránkách poskytovatele. Nejprve zadejte údaje o poloze. Chcete-li získat co nejpřesnější informace, použijte informace ze systému GPS ve svém chytrém telefonu. Software automaticky vypočítá, kterým směrem je třeba anténu nasměrovat, aby se zvýšila kvalita příjmu signálu.

Někdy může být kvalita obrazu výrazně zhoršena během silného deště nebo větru. Jedná se o zcela přirozený jev. Špatné počasí ovlivňuje kvalitu signálu. Ideální kvality obrazu bohužel pravděpodobně nedosáhnete. Můžete se pokusit přemístit anténu nebo parabolu na bezpečnější místo, pokud odpovídá hodnotám získaným pomocí úhlové kalkulačky.

Aktualizace softwaru

Některé televizory, například Philips nebo Sony, běží na platformě Android. Ostatní, například Samsung a LG, používají vlastní operační systém. Samotný princip aktualizace však zůstává stejný. Zkontrolujte, zda je televizor připojen k síti.

Podívejme se na aktualizaci firmwaru na příkladu zařízení LG:

 • Otevřete hlavní nabídku Smart TV pomocí tlačítka Nastavení na PU.
 • Klikněte na „Settings“ a otevřete „Support“.
 • V části „Aktualizace softwaru“ stiskněte tlačítko „Zkontrolovat aktualizace“.
 • Poté se zobrazí aktuální verze firmwaru.
 • Klikněte na „Aktualizovat“.

Pokud se po kontrole nové verze firmwaru nic nestane, znamená to, že aktuální verze firmwaru je aktuální a není třeba provádět žádné akce. Může se také zobrazit okno „Nejnovější verze nainstalovaného softwaru“.

Proč nefunguje satelitní TV

Příčin této poruchy může být několik. Patří mezi ně především:

Problémy se zařízením

Nejčastějšími důvody, proč váš televizor nemá stabilní satelitní signál, jsou:

Problém s připojovacím kabelem může být zcela zřejmou odpovědí na otázku, proč v televizoru není žádný signál. Pokud má parabola nebo satelitní anténa špatné spojení s jednotkou kvůli poškozenému kabelu, je tato situace oprávněná. Zkontrolujte závady na svíčkách a samotném vodiči. Mimochodem, kvalita samotného vedení také ovlivňuje přenášený signál, takže je dobré vědět, jak vybrat správný kabel.

Pokud k příjmu televize používáte satelitní anténu, musíte se ujistit, že je ve správné poloze (zde je několik rad, jak na to).Pokud je satelitní přijímač pokrytý vrstvou prachu, ledu nebo nečistot, není divu, že nefunguje. V takovém případě pečlivě očistěte povrch.

Poměrně častou příčinou absence satelitního signálu v televizoru je vadný satelitní konvertor. Převodník má funkci regulátoru, který snižuje frekvenci signálu ze satelitu, aby se snížily ztráty signálu. Pro vyřešení problému vyměňte vadný měnič za nový.

Důležité: Pokud si nejste jisti, zda víte, jak takovou manipulaci se satelitní anténou provést, svěřte tento úkol zkušenému technikovi. V opačném případě hrozí, že satelitní anténu nenávratně poškodíte.

Preventivní údržba

Pokud televizor hlásí „No Signal“ jen výjimečně, může se jednat o údržbářské práce, jejichž cílem je odstranit zpoždění nebo jiné problémy s televizním signálem. Jediným východiskem z této situace je vyčkat na ukončení údržbových prací. Je poměrně snadné odlišit jednu příčinu selhání signálu od druhé:

žádný, signál

Pokud zařízení začne v systémové nabídce psát o nedostatku signálu, znamená to, že problém spočívá v satelitu vašeho operátora. V některých případech může set-top box zamrznout (u předplatitelů kabelové televize). Zkuste zařízení resetovat: odpojte jej ze zásuvky a po 30 sekundách jej znovu zapojte. Problém by mohl zmizet. Stejné kroky lze provést také v případě, že není signál na Tricolor-TV.

V každém případě se vyplatí kontaktovat poskytovatele služeb a zjistit, co v této situaci dělat.

Vnější faktory

Co dělat, když kvůli vnějším faktorům nemůžete na televizoru přijímat signál?? Překážky v podobě větví stromů a jiných cizích předmětů mohou bránit televiznímu signálu. Pokud se vám podaří problém vyřešit, máte štěstí. Pokud ne, jediným řešením může být přeinstalování satelitní antény na jiné místo. Informace o tom, jak znovu nainstalovat satelitní anténu, najdete v tomto článku o instalaci satelitní televize.

Jak si sami nastavit satelitní anténu

Chcete-li satelitní anténu naladit vlastníma rukama, musíte:

 • Přejděte na webové stránky provozovatele a najděte kalkulačku úhlu;
 • Zadejte satelitní souřadnice a zjistěte svou polohu;
 • Podle dříve získaných údajů nasměrujte anténu na satelit.

Určení aktuální polohy pomocí běžného chytrého telefonu. Ty jsou obvykle dostatečně přesné pro výběr nejlepší orientace misky.

Pokud máte často problémy s nedostatečným signálem, bude užitečné vědět, jak zlepšit televizní signál. Může být nutné zvolit novou anténu. V každém případě je to problém, který lze vyřešit, a to jak u starších televizorů, tak u nových.

žádný, signál

Zařízení je rozbité

Nejčastějším důvodem, proč v televizi není signál, je porucha zařízení (nemluvíme o televizním přístroji).

Lze rozlišit několik hlavních skupin:

 • Mechanické poškození kabelu (televizor nemusí vidět kabel HDMI nebo jiný typ používaný v domácnosti).
 • Porucha paraboly nebo antény.
 • Problémy s přijímačem nebo konvertorem.

Každou závadu je třeba řešit zvlášť, abyste věděli, jak problém odstranit. Doporučujeme začít s kontrolou kabelu, protože z řady zřejmých důvodů selhává častěji než ostatní výše popsaná zařízení:

 • Drát se může zachytit pod nohama, pokud leží na podlaze;
 • Na kabel by mohl být náhodně položen nábytek (židle, skříň apod.);
 • Dráty jsou často rozkousané domácími zvířaty.

Pokud se na monitoru zobrazí hlášení „ztráta signálu“, je ve většině případů chyba v kabelu. Nejprve byste měli zkontrolovat všechny stávající zástrčky a celou délku vodiče, zda nejsou přerušené a jinak mechanicky poškozené.

Signál je přímo závislý na celistvosti vodiče. Pokud je poškození rozsáhlé, doporučuje se jednoduše zakoupit nový vodič v železářství, než se pokoušet opravit spojení jeho zkroucením a omotáním elektrickou páskou.

Další častou příčinou je porucha antény nebo satelitní antény (v závislosti na způsobu instalace v daném domě). S těmito poruchami se zpravidla setkávají pouze lidé žijící v soukromých domácnostech nebo na chatách. Pokud je v domě nainstalována anténa, ujistěte se, že je natočena správným směrem k televizní věži.

K problémům dochází také v případě, že se na anténě nahromadí velká vrstva nečistot nebo prachu, která brání správnému příjmu signálu. Také v zimě může být mísa pokryta ledem. V takovém případě stačí povrch vyčistit a zkontrolovat, zda došlo ke zlepšení. Vaše anténa může být také poškozená, zejména pokud v poslední době hodně foukalo. Musíte zkontrolovat, zda není některý z prvků návrhu poškozen. Pokud je poškození vážné, budete si muset pořídit nové vybavení.

Pokud je přijímač poškozený, může na televizoru zmizet signál. Pokud nemáte zkušenosti s opravami čipů a elektrických desek, nemá smysl opravovat problém sami, takže je vhodné jednoduše koupit nový přijímač.

Nelze vyloučit ani samotný televizor. I když je nový, může drobná závada vést ke ztrátě signálu. Pokud jsou například kontakty zoxidované, obraz jednoduše zmizí. Oprava problému je poměrně jednoduchá. poškozená místa stačí vyčistit a znovu připájet.

Problémy s hardwarem

Kabelové vysílání je také digitální. Ale příjem signálu „DVB-C“ je zajištěn kabelovým vedením od poskytovatele. Pro diagnostiku a odstranění problému jsou důležité všechny výše uvedené body s výjimkou těch, které popisují práci s anténou.

Kromě toho se může stát, že přístup ke kanálům je zablokován, i když nedošlo k žádnému prodlení s platbou. Pro vyřešení problému byste měli využít podporu poskytovatele internetových služeb. Zavolejte na horkou linku poskytovatele služeb a popište problém.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS