Vzdálený přístup k iPadu z počítače

Jak se vzdáleně připojit k počítači z iPhonu a iPadu

Proces vzdáleného připojení k počítači není nejsložitější. Stačí si stáhnout libovolnou aplikaci, kterých je na webu celá řada. Proč ale používat nástroj třetí strany, když můžete použít standardní nástroje, které jsou již integrovány v systému Windows a které bez problémů fungují s iPhonem/iPadem.

Jak se vzdáleně připojit k iPhonu nebo iPadu z počítače nebo jiného mobilního zařízení

Stáhněte si bezplatný software TeamViewer QuickSupport (odkaz) do zařízení, ke kterému se chcete připojit.

Stáhněte si software TeamViewer (odkaz) do zařízení, ze kterého se chcete připojit.

Spuštění samotné aplikace TeamViewer QuickSupport. Zobrazí se ID pro připojení.

Zadejte ji v zařízení, ze kterého se chcete připojit. Může to být jakýkoli počítač i moderní smartphone nebo tablet se systémem Android nebo iOS.

Potvrďte připojení stisknutím tlačítka „Povolit“ ve vyskakovacím okně.

V aplikaci TeamViewer QuickSupport dvakrát klikněte na položku „Zahájit vysílání“ (viz „Stahování“). Snímek obrazovky níže).

Posuňte obrazovku s aplikací TeamViewer QuickSupport směrem nahoru (aby se sbalila) a použijte vzdálené vysílání.

V počítači přejděte na kartu Sdílení obrazovky.

Vysílání z jednoho zařízení do druhého během několika sekund. Aplikace také nabízí interní chat, sdílení fotografií a možnost pořizovat snímky obrazovky.

Navázání spojení

Stáhněte si z obchodu App Store bezplatnou aplikaci „Vzdálená plocha (Microsoft)“.

Spusťte aplikaci, stiskněte tlačítko „“ v pravém horním rohu a vyberte možnost „Desktop“.

Do stejnojmenného pole zadejte název svého počítače. Chcete-li zjistit název svého počítače, přejděte na „Ovládací panely“ → „Systém a zabezpečení“ → „Systém“. Tam můžete také změnit název počítače.

Tip! Místo zadání názvu počítače do pole „Název počítače“ můžete zadat IP adresu počítače. IP adresu svého počítače zjistíte zadáním příkazu ipconfig do příkazového řádku.

V části „Uživatelský účet“ přidejte svůj účet s uživatelským jménem a heslem.

Vraťte se do prvního okna nastavení a stiskněte tlačítko „Uložit“.

Všimněte si, že před uložením můžete zadat některé další parametry připojení:

  • Zvolte srozumitelný název připojení, abyste na domovské obrazovce snáze našli požadovanou plochu.
  • Konfigurace brány.
  • Vyberte zařízení, ze kterého se bude zvuk přehrávat (počítač nebo iPhone/iPad).
  • Změna přiřazení tlačítek myši.
  • Povolení režimu správce.

Spuštění vzdáleného připojení

Pro vzdálený přístup k počítači z iPhonu nebo iPadu stačí kliknout na ikonu, která se zobrazí v hlavním okně aplikace. V zobrazeném okně zadejte své heslo (které vám systém umožní zapamatovat si) a budete moci ovládat počítač z mobilního zařízení.

Dálkové ovládání je maximálně intuitivní a hlavně velmi rychlé. Mnohá specializovaná řešení třetích stran jsou mnohem pomalejší a rychlost je při vzdáleném připojení důležitým faktorem.

Jak dálkově ovládat iPhone nebo iPad z počítače Mac nebo Windows

Myšlenka vzdáleného ovládání zařízení z počítače PC nebo Mac sice není nová, ale tato metoda je jednoduchá, bezplatná a zvládne ji i nezkušený uživatel.

Nejprve budeme potřebovat počítač PC nebo Mac s nainstalovaným prohlížečem Google Chrome a iPhone, iPad nebo iPod Touch s jailbreakem iOS 6 nebo novějším. Všechna zařízení musí být samozřejmě připojena ke stejné síti Wi-Fi. Vzdálené ovládání miniaplikace se provádí pomocí doplňku prohlížeče s názvem VNC Viewer, jehož autorem je sám Jay Freeman, známý spíše jako Saurik. Ano, toto je Saurik, který pomohl vytvořit Cydii, jakýsi jailbreaker, fenomén známý jailbreakerům.

Chcete-li nastavit přístup k iPhonu nebo iPadu, musíte provést několik kroků:

  • Otevřete aplikaci Cydia, najděte a nainstalujte tweak nazvaný Veency.
  • Spusťte aplikaci Nastavení v zařízení se systémem iOS, přejděte do části „Wi-Fi“, najděte svou síť Wi-Fi, klepněte na ikonu „i“ vedle jejího názvu, zapamatujte si nebo ještě lépe zapište IP adresu svého zařízení;
  • Otevřete obchod s rozšířeními Google Chrome, nainstalujte a spusťte již zmíněné rozšíření VNC Viewer for Google Chrome, zadejte IP adresu, kterou jste zaznamenali v kroku 2 návodu.
  • Nakonec odsouhlaste všechny návrhy vzdáleného přístupu ve vyskakovacích oknech v zařízení iOS a v počítači.

Stojí za zmínku, že touto metodou můžete jako vzdálené monitorovací zařízení použít kameru zastaralého iPhonu nebo iPodu Touch.

Podrobnosti o procesu nastavení naleznete ve videu.

Výše popsanou metodu jistě ocení majitelé počítačů se systémem Windows, kterým chybí proprietární funkce Apple pro převod smartphonu na velkého bratra implementované v systému OS X Yosemite.

Jak nastavit dálkové ovládání

Chcete-li ovládat tablet iPad pomocí iPhonu, musíte do obou zařízení nainstalovat speciální aplikaci. Za nejlepší jsou považovány 2 možnosti:

Oba programy jsou placené a za jejich stažení musíte zaplatit. První aplikace stojí 800, ale její majitel má přístup k více funkcím. Jedná se o nejrychlejší software pro vzdálený přístup VNC.

Čím lepší je připojení k internetu a čím vyšší je jeho rychlost, tím lepší je spojení mezi oběma zařízeními. Pomocí iPhonu můžete prohlížet fotografie uložené v tabletu iPad, pracovat s textovými dokumenty, spouštět stahování videí.

Pomocí vestavěné kamery můžete sledovat, co se děje doma, a vysílat přímo do iPhonu. Druhá aplikace. Parallels Access, cena 649 na jeden rok. Umožňuje ovládat tablet pomocí iPhonu.

Všechny operace se provádějí pomocí prstů a jsou vyvinuty speciálně pro zařízení iOS. Dotykový displej má vynikající citlivost. Pomocí stejných programů bude majitel elektronického zařízení iOS již vědět, jak iPad ovládat z počítače.

Pomocí obou aplikací můžete spravovat mediální soubory uložené v tabletu a zároveň pracovat na počítači. Stejným způsobem lze vyměňovat fotografie a soubory mezi zařízeními na dálku.

Majitelé zařízení Apple mohou ovládat aplikace iPadu, i když jsou na dálku, měnit tapety na ploše, otevírat soubory a mnoho dalšího. Můžete také přistupovat k osobním informacím v zařízení iPad, jako jsou zprávy, kontakty, poznámky a uložené záložky.

To vše lze provést přímo z počítače. Majitel obou elektronických zařízení má přístup ke všem funkcím tabletu, dokonce i k zálohování všech informací z iTunes.

vzdálený, přístup, ipadu, počítače

Iteleport Remote Desktop a Parallels Access nejsou jediné aplikace svého druhu, ale jsou považovány za nejosvědčenější a nejdůvěryhodnější. Ostatní podobné programy nemají nejnovější aktualizace.

A ne každý gadget lze nainstalovat bez chyb a problémů. Nekvalitní software může zpomalit nebo dokonce znemožnit plynulý chod iPadu, po kterém bude muset majitel změnit v lepším případě aplikaci, v horším případě firmware. Při výběru aplikace pro synchronizaci více miniaplikací a ovládání jednoho zařízení druhým je důležité zvolit osvědčenou a renomovanou aplikaci.

Připojení k systému Windows prostřednictvím Vzdálené plochy (RDP) z iPadu: Je to možné??

Jak jsme již zmínili dříve, mezi vzdálenými pracovními týmy může být docela zajímavé pořídit si tablety místo běžných počítačů a v tomto odvětví vynikají iPady Apple. Poměrně hodně pro ty s nejvyššími prodeji. Jeho operační systém iPadOS není tak dokonalý, jako by mohl být Windows, ale je pravda, že v případě, že se potřebujete připojit k počítači pomocí RDP, budete tak moci učinit bez jakýchkoli překážek.

Nejprve se ujistěte, že je v počítači se systémem Windows vše správně nastaveno, jinak nebude proces logicky fungovat. Doporučujeme se nejprve pokusit připojit z jiného počítače se stejným operačním systémem, protože tak lze snadněji odhalit případné chyby, protože jsou poněkud podrobnější. Jakmile se připojíte a ověříte, že jsou údaje správné, můžete začít nastavovat iPad.

Splashtop 2 Vzdálená plocha

Velmi kvalitní nástroj za rozumnou cenu Splashtop 2 Remote Desktop pro iPhone a iPad se od předchozích aplikací liší ve správě vzdálené plochy.

Vzdálená plocha Splashtop 2 podporuje počítače se systémy Windows, Mac OS a Linux, je flexibilní, umožňuje přístup k souborům a hrám, přepínání mezi dvěma monitory, streamování videa a zvuku, výběr způsobů manipulace s kurzorem.

Repost na sociálních sítích, lajky a komentáře!

vzdálený, přístup, ipadu, počítače
| Denial of responsibility | Contacts |RSS