Základy BIOS: Jak nakonfigurovat firmware vašeho počítače pro první použití. UEFI BIOS Utility asus

Jak přistupovat k bootovací nabídce Asus a vytvořit Boot Asus z USB?

Co je klíč nabídky Asus Boot? Jak přistupovat k nabídce Boot Asus? Co byste měli dělat, pokud USB není uvedeno v BIOS jako možnost zavádění? Jak provést boot Asus z USB Drive? V tomto příspěvku vám průvodce Minitool oddíl vám dá odpovědi na tyto otázky.

základy, bios, nakonfigurovat, firmware, vašeho, počítače

Jak přistupovat k nabídce Boot Asus

Co je nabídka boot

Bootová nabídka souvisí s procesem spouštěcího počítače. Mnoho lidí si může myslet, že bootovací nabídka je stejná jako pořadí/sekvence zavádění. Tyto dvě položky jsou podobné, ale mají také rozdíly. Co je pořadí/sekvence boot? Chcete.li vysvětlit tuto položku, měli byste vědět, jaký je proces zavádění.

Tradiční spouštěcí proces je následující:

 • Jakmile je počítač zapnut, spusťte postup (napájení na auto testu).
 • BIOS inicializuje potřebný systémový hardware pro spuštění (disk, ovladače klávesnice atd.).
 • Podle pořadí spouštění BIOS kontroluje zařízení (pevné disky, odnímatelná zařízení, CD-ROM atd.) jeden po druhém, dokud nenajde zaváděcí jednotku.
 • Jakmile najde zaváděcí zařízení, pokusí se načíst bootloader a poté bootloader načte systém z oddílu, aby jej spustil.

Poté, jaký je rozdíl mezi nabídkou spouště? Rozdíl je v tom, že pořadí spouštění je trvalé, zatímco bootovací nabídka je dočasná. Jakmile je pořadí spouštění opraveno, váš počítač vždy zkontroluje jednotky v tomto pořadí, a proto vždy boty ze stejné jednotky.

Pokud se chcete zavést z jiné jednotky, měli byste změnit pořadí spouště. Ale někdy může být změna zaváděcího pořadí nepohodlná, protože byste ji měli znovu změnit, pokud se chcete vrátit k předchozí objednávce spouštění.

Na rozdíl od pořadí spouštění, pokud si vyberete jednotku v nabídce Boot, pak počítač spustí z této jednotky jen jednou prozatím. Při zapnutí počítače a poté jej znovu zapněte, počítač zavede v předchozí pořadí spouštění jako obvykle.

Počítač HP/Lenovo/Dell říká, že „zaváděcí zařízení není nalezeno“ nebo „žádné zaváděcí zařízení“ v systému Windows 10/8/7? Jsou zavedeny top 4 opravy pro tento problém.

Klávesy menu Asus Boot a Klávesy bios

Pokud váš počítač používá základní desku Asus, můžete zadat jeho nabídku s bootem rychle stisknutím klávesy při zapnutí počítače. Tento klíč se nazývá klíč nabídky Asus Boot a liší se v závislosti na počítačových modelech. Následující graf ukazuje klíče Asus BIOS a klávesy s bootováním odpovídajícím různým počítačovým modelům:

Klávesa nabídky Boot

Vivobook F200CA, F202E, Q200E, S200E, S400CA, S500CA, U38N, V500CA, V550CA, V551, X200CA, X202E, X550CA, Z202E

N550JV, N750JV, N550LF, ROG G750JH, ROG G750JW, ROG G750JX Zen BOOK INFINITY UX301, INFINITY UX301LA, PRIME UX31A, PRIME UX32VD, R509C, TAICHI 21, TOTOM U500VZ TX300

ESC (Zakázat „Fast Boot“ a „Secure Control Boot“)

K25F, K35E, K34U, K35U, K43U, K46CB, K52F, K53E, K55A, K60IJ, K70AB, K72F, K73E, K73S, K84L, K93SM, K93SV, K95VB, K901, R501, R501, X32A, X32A, X32A, X32A, X32A, X32A, X32A, X32A, X32A, X32A, X32A, X52A, X32A, X32A, X32A, X32A, X52A, X52A, X52A, X52A, X52A, X52A, X52A, X52A, X52A, X52A, X52A, X52A, X52A, X52A, X52A x61g, X64C, X64V, X75A, X83V, X83VB, X90, X93SV, X95GL, X101CH, X102BA, X200CA, X202E, X301A, X401A, X401U, X501A, X502C, X750JA

Výše uvedený graf také uvádí klíče Asus BIOS odpovídající různým počítačovým modelům. Pokud klíč nabídky Asus Boot nefunguje, můžete použít klíč ASUS BIOS k zadání BIOS a poté otevřít nabídku spouštění.

Možná budete chtít vědět, jak zkontrolovat model počítače, najdete v následujících krocích:

 • Boot do počítače.
 • Ve vyhledávacím poli se systémem Windows zadejte „dxdiag“ a otevřete diagnostický nástroj DirectX.
 • V tomto okně zkontrolujte systémový model

Tento příspěvek ukazuje, jak zkontrolovat model notebooku a specifikace. Tímto způsobem můžete vědět, jaký druh notebooku máte.

Co dělat, pokud nemůžete získat přístup k nabídce ASUS Boot

Pokud nemůžete přistupovat k nabídce Boot Boot Asus, měli byste vyzkoušet klíč ASUS BIOS, abyste zjistili, zda můžete zadat bios. Pokud klíč ASUS BIOS také nefunguje, můžete vyzkoušet následující způsoby, jak problém vyřešit.

Způsob 1: Vypněte rychlý startup.

Pokud můžete zavést do Windows, můžete tuto metodu použít. Viz následující kroky:

 • Spusťte do Windows a poté otevřete ovládací panel.
 • Přejděte na možnosti systému a zabezpečení.
 • Klikněte na nastavení změny, která jsou aktuálně nedostupná, zrušte zaškrtnutí rychlého startupoption a stiskněte změny uložit.

Možná jste obeznámeni s rychlým startem Windows 10, ale znáte jeho výhody a nevýhody? Tento příspěvek vám ukáže výhody a nevýhody rychlého startu se systémem Windows 10.

Way 2: Enter Winre.

Pokud váš počítač nemůže spustit do Windows, můžete tuto metodu použít. Viz následující kroky:

 • Zapněte i mimo něj počítač nepřetržitě třikrát pro vstup do prostředí obnovy systému Windows.
 • Přejděte na řešení problémů Pokročilé možnosti Nastavení firmwaru UEFI.
 • Kliknutím na restart zadejte BIOS a změňte nastavení UEFI.

Způsob 3: Použijte klávesnici PS/2.

Někteří uživatelé uvedli, že tento problém vyřešili přepnutím na klávesnici PS/2. Klávesnice USB nemusí být počítačem rozpoznána, dokud se OS nezačne načíst. Pokud výše uvedené metody selže a máte klávesnici PS/2, můžete tuto metodu vyzkoušet.

Tento příspěvek vám řekne rozdíl mezi tukem a FAT32 a ukazuje vám, jak převést tuk na FAT32 bez ztráty dat.

Jak vytvořit boot Asus z USB

Pokud jste do počítače nainstalovali více systémů, můžete pomocí bootovací nabídky Asus notebook vybrat, jaký systém chcete zavést. Ale většina lidí může do počítače nainstalovat pouze jeden systém. V tomto případě je nejpravděpodobnějším důvodem, proč používají bootovací nabídku ASUS.

V této části vám ukážu, jak vytvořit bootovatelný disk USB a vytvořit boot Asus z USB Drive.

Boot Asus z instalační média USB

Pokud chcete nainstalovat systém v počítači, můžete se na tuto příručku odkazovat. Postupujte podle níže uvedených kroků (příklad Windows 10):

Krok 1: Připojte jednotku USB k normálnímu spuštěnému počítači a poté si stáhněte nástroj pro tvorbu médií Windows 10 z oficiálních webových stránek společnosti Microsoft.

Krok 2: Dvojitá kliknutím na tento nástroj jej spustíte. Chcete.li spustit tento nástroj, musíte být správcem. Poté přijměte příslušné oznámení a licenční podmínky.

Krok 3: Na stránce, na co chcete dělat, zkontrolujte druhou možnost Vytvořit instalační média (USB Flash Drive, DVD nebo soubor ISO) pro další počítač a klikněte na Next.

Krok 4: Jste požádáni o výběr jazyka, Windows Edition a Architecture. V tomto kroku můžete přijmout doporučené možnosti nebo si vybrat. Poté klikněte na tlačítko Next.

Krok 5: Jako média vyberte Flash disk USB, a poté klikněte na tlačítko Next. Na další stránce, pod odnímatelnými jednotkami, zvýrazněte hnací písmeno USB Flash Drive. Poté znovu klikněte na tlačítko Next.

základy, bios, nakonfigurovat, firmware, vašeho, počítače

Krok 6: Počkejte, až bude instalační média USB dokončena. Poté připojte jednotku USB k počítači ASUS a napájení na počítači. Poté stiskněte klávesu nabídky ASUS Boot a otevřete nabídku boote asus notebooku. Z nabídky vyberte jednotku USB a stiskněte klávesu Enter. Poté může váš počítač spustit z USB.

Krok 7: Můžete začít instalovat systém. Pokud se chcete dozvědět podrobnější kroky, naleznete v tomto příspěvku: Jak nainstalovat Windows 10 na nový pevný disk (s obrázky).

Boot Asus z bootovacích médií Minitool

Průvodce Minitool oddíl je nástroj zběhlý v řízení disku a oddílů. S bootovacím médiem Minitool můžete opravit chyby systému, když je počítač nevázatelný, obnovit data, když počítač havaruje, a spravovat oddíl systému.

Zde je tutoriál o tom, jak používat USB jednotku k vytvoření bootovacího média Minitool:

Krok 1: Připojte jednotku USB k normálnímu běhu počítače. Poté kliknutím na výše uvedené tlačítko zakupte průvodce Minitool oddíl.

Krok 2: Spusťte tento software a přejděte na jeho hlavní rozhraní. Poté klikněte na bootovací média v pravém horním rohu.

Krok 2: Klikněte na média založená na WinPE s Minitool Plug-in. Poté klikněte na USB Flash Drive a vytvořte bootovací média Minitool. Vezměte prosím na vědomí, že údaje na jednotce USB budou zničeny.

Krok 3: Po dokončení bootovacího média připojte média k počítači Asus a spusťte Asus z USB. Poté můžete použít průvodce Minitool oddíl k opravě systému nebo obnovení dat.

Jednotka USB se nezobrazuje/detekována v bootovací nabídce/bios

Někteří lidé uvádějí, že nemohou najít jednotku USB v nabídce Boot. Jednotka USB není uvedena v BIOS jako možnost spuštění. V tomto případě uživatelé nemohou vytvořit boot Asus z USB. K vyřešení tohoto problému stačí zakázat rychlé spuštění a zabezpečit boot. Viz následující kroky:

Krok 1: Boot do BIOS. Poté klikněte na Advanced Mode.

Krok 2: Přeskočte na spuštění karty a deaktivujte rychlé spuštění a zabezpečení. Poté povolte podporu CSM. Vezměte prosím na vědomí, že v některých režimech BIOS je zabezpečený boot pod jinou kartou s názvem Security.

 • Fast Boot: Tato funkce umožňuje počítačům přímo číst systémová data bez opakovaného detekce počítačových dat během postupování. Tímto způsobem může urychlit rychlost spouštění počítače.
 • Secure Boot: Tato funkce byla původně navržena tak, aby zabránila počítačovým virům infikovat MBR, BIOS a Bootloader. Ale později měl tento nástroj postupně zabránit uživatelům ve změně na linuxové systémy. Někteří lidé navíc uvedli, že tento nástroj může způsobit, že BIOS není detekován jednotkou USB.
 • Podpora CSM: modul podpory kompatibility umožňuje počítači spustit jak v režimech UEFI, tak tradice bios. Když je deaktivován, počítač pouze boty v režimu UEFI.

Krok 3: Otevřete nabídku spuštění znovu a uvidíte jednotku USB v seznamu bootovatelných. Vyberte jednotku USB pro spuštění počítače.

Sečteno a podtrženo

Vyřešil tento příspěvek váš problém? Máte nějaké další představy o nabídce boot asus? Níže prosím zanechejte komentář ke sdílení. Kromě toho, pokud narazíte na problémy při zavádění počítače z bootovacích médií Minitool nebo správa disku a oddílů s průvodcem Minitool oddíl, kontaktujte nás pomocí podpory@Minitool.com. Co nejdříve se vám vrátíme.

FAQ nabídky Asus Boot

Klíč nabídky boote asus notebooku se liší v závislosti na počítačových modelech. Celkově však je klíč Asus Boot Menu buď ESC nebo F8. Pokud si nejste jisti, jaký model je váš počítač, můžete vyzkoušet dva klíče jeden po druhém.

Chcete.li se dostat do ASUS BIOS, můžete při zavádění počítače stisknout klávesu F2, Smazat nebo F9. Pokud tato metoda nefunguje, můžete průběžně zapnout a mimo něj třikrát zapnout a mimo něj, abyste zadali prostředí pro obnovení systému Windows a poté přejděte do nastavení firmwaru UEFI. Tímto způsobem můžete také zavést do bios.

O autorovi

Autor Linda pracuje jako editor v Minitoolu po dobu 1 roku. Jako čerstvý muž v poli je zvědavá na počítačové znalosti a dozví se to šíleně. Možná z tohoto bodu jsou její články jednoduché a snadno pochopitelné. Dokonce i lidé, kteří nerozumí počítači, mohou něco získat.

Mimochodem, její zvláštní zaměření jsou obnovení dat, správa oddílů, klon disku a migrace OS.

Copyright © 2023 Minitool Software Limited, všechna práva vyhrazena.

Základy BIOS: Jak nakonfigurovat firmware vašeho počítače pro první použití

Právě vytvořil nový stolní počítač nebo upgradoval některé klíčové komponenty? Seznámení se s těmito čtyřmi klíčovými funkcemi UEFI BIOS vám pomůže zajistit, aby se vše rozběhlo na šňupání.

Před lety, když malý web volal pro editory revize produktů. Skočil jsem při příležitosti: Právě jsem zabalil čtyřletý stin jako dodavatel systémů. Tato zkušenost poskytla pověření, které bych potřeboval pro přechod z dodavatele průmyslu na průmyslový pozorovatel. Pro jednu věc jsem byl prvním zdrojem expozice na kondenzátoru Plague („Got Juice“) v Edn.

Pokud jste si koupili předem vytvořený stolní počítač, je to bezpečná sázka, že výrobce optimalizoval nastavení základního vstupního/výstupního systému (BIOS) pro hardware v krabici-i když to nikdy neublíží, aby je zkontroloval a „důvěřujte, ale ověřte ověření.“Ale pokud jste si vytvořili vlastní stolní počítač (ať už je to váš první nebo nejnovější ve vašem životě), nebo upgradovali klíčovou komponentu, budete chtít alespoň trochu dolů a špinavé s biosem. Opravdu nemusíte mít na výběr.

Možná zkratka „BIOS“ je pro vás nová, nebo víte, co je bios, ale mnoho nabídek typického zastrašuje vás. Nebojte se. v bios je jen několik míst, která většina uživatelů PC někdy musí šlapat. Chip Bios je kus křemíku na základní desce vašeho počítače, který ukládá nastavení nízké úrovně pro spuštění a provozování hardwaru připojeného k počítači, kód běžně označovaný jako „firmware.„Nové verze firmwaru lze přepsat na čip a obsah BIOS je zachován, když je počítač vypnut nebo odpojen pomocí baterie mincí na základní desce. Firmware pracuje mimo operační systém; Na nejjednodušší úrovni to říká vašemu počítači, protože boty, kde hledat jednotku s operačním systémem, přesně jak rychle spustíte RAM a CPU, a mnoho dalšího.

Měli bychom začít trochu více o termínu „BIOS.„V dnešní době moderní desky skutečně provozují vývoj toho, co si mnoho uživatelů myslí o klasickém firmwaru BIOS, nazvané Unified Extensible Firmware Interface (UEFI). UEFI je aktualizace posledních let, která odstraní některá omezení klasických bioses, jako je schopnost spuštění z více terabajtových jednotek, a umožňuje grafické nabídky, které lze kliknout. Zde použijeme pojmy „bios“ a „uefi“. Ale vězte, že váš systém, pokud je to v posledních několika letech, pravděpodobně provozuje formu UEFI. Někteří výrobci základních desek ve skutečnosti stále nazývají svůj firmware založený na UEFI BIOS, jako je MSI se svým cyklem BIOS nebo ASUS s jeho UEFI BIOS Utility.

BIOS může obsahovat desítky subsatetingů, často v nabídce „Advanced Mode“, s nabídkou „EZ Mode“ ukazující shrnutí základních systémových informací a umožňující vám přístup k nejběžnějším pracím BIOS. Přetaktovače a vylepšení systémů jsou lidé, kteří se budou kopat do esoterického bios podnabídky, a dokonce i pak mají tendenci pohrávat si jen s lžičkou smorgasbordů možností.

Pokud jste právě vytvořili svůj vlastní počítač nebo upgradovali klíčovou část, jako je CPU nebo paměť, vyplatí se znovu přepracovat vaše bios a zkontrolovat několik klíčových nastavení, i když jste lhostejní k mačkání každé poslední iota výkonu z vašeho PC. Ve skutečnosti možná budete muset jít na potápění BIOS jednoduše, aby váš počítač rozpoznal vaše instalace Windows Instalace Flash USB nebo Disc pro nainstalování operačního systému.

Připraven získat základní bios důvtipný? Pojďme projít čtyřmi klíčovými položkami, které byste měli vědět, jak zvládnout v bios vašeho počítače, a jak se mohou lišit mezi dodavateli desky. Je nemožné zohlednit každou variantu BIOS od desky na desku a výrobce k výrobci. Ale náš průvodce vás připraví na rozpoznání klíčových věcí na jakémkoli desce bios.

Jak se podívat a změnit pořadí spouštění ve vašem bios/UEFI

Řekněme, že máte novou sestavení PC, plné nové, čisté m.2 nebo 2.5palcový SSD nebo pevný disk. A řekněme, že máte pro operační systém prázdnou jednotku a bootovatelné instalační média (řekněme jednotku Windows 11 palce). V tomto scénáři by moderní firmware základní desky měl automaticky detekovat, že je váš disk prázdný a pokusit se zavést z instalačního média. Ale z různých důvodů se některé z těchto věcí nemusí vztahovat na vaši sestavu a možná to budete muset udělat manuálním způsobem.

Základní desky jsou naštěstí naprogramovány tak, aby používaly funkční klíče k vstupu do nabídky pro výběr spouštěcí jednotky: Na moderních deskách Asus používá F8, Asrock a MSI F11 a Gigabajte F12, z nichž který může být aktivován včasným klepnutím Na obrazovce Splash Firmware (BIOS), která se objeví při spuštění systému, než můžete skutečně načíst nástroj BIOS. Samozřejmě možná budete chtít označit svůj výběr spouštěcí jednotky na „Stick“, a proto budete chtít místo toho použít klíč smazání klávesnice k zadání samotného BIOS a jeho grafického uživatelského rozhraní (GUI).

Nejprve si na prvním místě poznámka o vstupu do bios vašeho počítače. Může to trvat trochu praxe, v závislosti na desce. Krátce po zapnutí a stejně jako se objeví první obrazovka loga nebo odpočítávání RAM-Odpočtů, budete chtít klepnout na smazání v naměřených intervalech a spustit se do systému BIOS System. (Některé desky, zejména starší, mohou použít jiné klíče ke spuštění do bios, jako je F8. Počáteční obrazovka pro stříkání systému vám může sdělit, které klíče nebo klíče k rozbití „zadat nastavení.“To je to, co chcete.“.)

Vybrali jsme tři základní desky, abychom reprezentovali šíři toho, co většina uživatelů zažije v moderním bios. Dva podporované procesory AMD a jeden podporuje Intel.

Naše první dva screenshoty níže ukazují, že ve výchozím rozhraní bios režimu EZ, pro změnu pořadí spouštění, mají Asus a Asrock jednoduchá uspořádání kliknutí a tažení na pravé straně nabídky. Snadné peasy.

Mezitím se objeví nad hlavní sekcí nabídky Ez jako malé ikony MSI, a zobrazuje se na menu MSI kliknutím a drag a zobrazuje se dvě detekované jednotky (zvýrazněné růžovou) spolu s několika nezjištěnými zařízeními. Strategie MSI je jak výhledová, tak tradiční, což uživatelům umožňuje spustit z přenosné jednotky, pokud je připojena později, nebo nainstalovanou jednotku, když není připojen přenosný disk.

Mnoho dalších výrobců vyloučilo nedetené jednotky z nabídky pro výběr BIOS, aby se usnadnilo navigaci. Poukazujeme na to, že na ilustraci, že bioses různých výrobců desek přistupují k různým přístupům k úhlu nezjištěných disků.

Jak již bylo uvedeno dříve, většina výrobců také nabízí GUI pokročilého režimu s dalšími funkcemi, kromě GUI EZ nebo EZ Mode GUI. Mezi těmito dvěma rozhraními styly přepíná klávesnice klávesnice, přičemž ASUS a MSI obvykle používají funkční klíč F7 a Asrock the F6. Pokročilé nabídky GUI ASRECK ASROCK se nacházejí na kartě Boot a znovu jsou zjednodušeny tak, aby zobrazovaly pouze detekovaná zařízení.

Mezitím uživatelské rozhraní MSI pro pokročilé styly vyžaduje, aby uživatel prošel výběrem nastavení, aby spustil (středová položka nabídky Nastavení), a vyvoláte seznam, který lze přeuspořádat pomocí klávesnice Plus a mínus klíče. Tuto sekvenci můžete vidět v řadě níže uvedených obrazovek.

Rozhraní firmwaru většiny ostatních základních desek nyní sledují formát podobný formátu jako u Asus nebo Asrock. Stručně řečeno, pokud jste ve fázi sestavení počítače, můžete použít tyto nabídky k nalezení spouštěcího zařízení (v těchto dnech, často flash disk s Windows 10/11 nebo jiným operačním systémem, na něm instalační program) a nechte BIOS detekovat, že nejprve zahájí proces instalace systému Windows. Nebo, pokud jste po tomto bodě v sestavení nebo upgradu počítače, můžete nainstalovat klíč a použít tuto nabídku k tomu, abyste ukazovali na zamýšlenou konečnou spouštěcí jednotku, pokud jej systém z jakéhokoli důvodu automaticky detekuje.

Как обновить/прошить БИОС на ноутбуке ASUS?

Jakmile si vyberete, která řídí BIOS by se mělo hledat jako první pro vaše bootovací prostředí, ujistěte se, že „uložíte a ukončíte“, aby se výběr zamkl. V mnoha biosech je tato funkce dosažena klíčem zkratky F10.

Jak vylepšit režimy přenosu disků ve vašem bios/UEFI

Výchozí hodnoty BIOS většiny základních desek jsou optimalizovány tak, aby automaticky detekovaly operační systém nejnovějších disků, i když se jedná o klasické sériové jednotky ATA (SATA). Ale starší operační systémy používaly starší režimy přenosu, jako je IDE (pamatujte IDE?) a někteří uživatelé budou chtít využít vestavěnou schopnost RAID svých desek. Musí tedy vědět, kde pro přístup k režimům přenosu disků v bios.

I když se zde nebudeme ponořit do složitosti vytváření pole nájezdu, pokyny pro zadávání a používání konfigurační nabídky RAID jsou poskytovány s uživatelskými příručkami základních desek. Ale pokud máte starší systém, který vyžaduje vylepšení režimu přenosu disku v průběhu sestavení, nebo když jste nainstalovali jiný druh jednotky, budete chtít vědět, kde změnit režimy.

Získání nastavení rozhraní pohonu obvykle vyžaduje pokročilé rozhraní firmwaru, a to lze nalézt v podnabídce SATA Advanced Tab (pro ASUS), podnabídky pro konfiguraci úložiště Advanced Tab (pro ASROCK) a Nastavení integrované podnabídky periferií (pro MSI (pro MSI (pro MSI (pro MSI (pro MSI (pro MSI (pro MSI (pro MSI (pro MSI (pro MSI (pro MSI (pro MSI (pro MSI (pro MSI (pro MSI podnabídka základní desky). Tyto příklady můžete vidět v níže uvedené řadě obrazovky.

V rámci těchto výběrů „režimu SATA“ mohou režimy zahrnovat AHCI, aby umožnily moderní funkce SATA, IDE pro podporu režimů dědictví bez AHCI a nájezdu a nájezdu.

Správný režim pro většinu pohonů SATA je AHCI, zejména pokud pořádají moderní operační systém. Pokud provozujete starodávnou vnitřní optickou jednotku, byl Atapi standardem IDE pro optické jednotky.

Jak aktualizovat firmware BIOS/UEFI

Zatímco některé špičkové základní desky zahrnují integrovaný obvod specifický pro aplikaci (ASIC), který umožňuje aktualizace BIOS bez instalace kompatibilního hardwaru, většina vyžaduje, aby byl systém zakončen před přeprogramováním jeho firmwarových ROM (S). Při dokončení tohoto úkolu dříve vyžadovali umístění nového firmwaru na bootovací média, všichni hlavní výrobci nyní zahrnují integrovaný nástroj pro blikání firmwaru, který je volitelný z bootovacího počítače.

Proč byste chtěli aktualizovat firmware na funkčním počítači? Důvody zahrnují (ale nejsou omezeny na) rozšiřování podpory pro vysoce výkonnou paměť, která snad nebyla dosud k dispozici, když byla základní deska vyrobena. Možná také budete muset aktualizovat firmware před upgradem CPU, pokud existující verze firmwaru předchází nový čip, který chcete nainstalovat.

Spíše než použití klíče Delete k zadání vašeho BIOS mohou uživatelé ASROCK klepnutím na funkci F6, aby zadali své okamžité rozhraní Flash, a uživatelé MSI se mohou pokusit dosáhnout kombo klíče Ctrl-F5 ve vhodném okamžiku. Obě tyto zkratky, které byste se zapojili během startupu systému, když byste se obvykle pokusili dostat do bios.

Můžete samozřejmě také provést upgrade BIOS z mnoha bioses. Asrock a MSI také poskytují okamžité tlačítka Flash a M-Flash v uživatelském rozhraní EZ jejich firmwaru, jak je vidět na snímcích obrazovky naší sekce Order Order v horní části tohoto článku. Pro ty, kteří jsou poháněni dostatečně, aby používali pokročilý režim, umístí Asus a Asrock tuto funkci do svých „nástrojových“ nabídek a MSI poskytuje klíč M-Flash přímo na jeho levých bočních tlačítek. Příklady všech tří si můžete prohlédnout zde.

Firmware ASROCK automaticky skenuje připojené jednotky a najde nový firmware ROM, aniž by vyžadoval další nabídku. Asus a MSI mezitím ukončete GUI firmwaru a vezměte vás do vlastního GUI, které se vyskytují na bios, které vyžaduje, abyste se zadali pro výběr jednotky, a přehnaně se vyberte konkrétní soubor aktualizace bios, který jste stáhli. V těchto nástrojích uvidíte nabídky, jako jsou ty níže pro přechod do souboru aktualizace, který jste stáhli.

Povolte nebo deaktivujte zabezpečenou spoustu pomocí nástroje ASUS UEFI BIOS

Ve výchozím nastavení je zabezpečená spuštění povolena na základních deskách ASUS pomocí bios UEFI. Pokud však chcete nainstalovat duální boot, budete muset zakázat zabezpečenou spoustu.

Ve výchozím nastavení je zabezpečená spuštění povolena na základních deskách ASUS pomocí bios UEFI. Pokud však chcete nainstalovat duální boot, budete muset zakázat zabezpečenou spoustu. V následujícím článku vás správce sítě provede kroky k deaktivaci zabezpečeného bootu na bios UEFI na základní desce Asus X99-Deluxe.

Kromě toho mohou čtenáři odkazovat na kroky k deaktivaci zabezpečeného spuštění na bios. Nebo pokud chcete mít v počítači povoleno zabezpečenou kontrolu boot, můžete si přečíst zde?

Předpoklady pro režim Windows UEFI Režim: oddíl GPT

Instalace Windows na UEFI. Systémová platforma vyžaduje typ oddílu pevného disku pro podporu režimu UEFI nebo alespoň staršího režimu Bios. Kompatibilní režim.

A pokud se na obrazovce zobrazí následující chybová zpráva, znamená to, že váš počítač je spuštěn v režimu UEFI, ale pevný disk nepodporuje režim UEFI:

‚Windows không thể ược cài ặt ể ĩa này. Máy ảnh đã chọn không phải là kiểu kiểu gpt

Oddíly GPT na pevných discích jsou vyžadovány pro režim UEFI. Výhodou oddílu GPT je také to, že uživatelé mohou nastavit jednotky větší než 4 GB a mít více oddílů.

Nejjednodušší způsob, jak aplikovat oddíly GPT na pevný disk, je příkazový řád pomocí instalační jednotky nebo nástroje na vdovách.

Použijte příkazový řád k převodu pevného disku na oddíl GPT

Vyberte disk

Převést GPT

Použijte nástroj pro správce oddílů Windows k přeměně pevného disku na oddíl GPT

Můžete také převést na GPT, aniž byste museli používat příkazový řádek pomocí nástroje pro správce oddílů Windows z EaseUS.

Easeus Distintition Master vám může pomoci převést pevný disk na GPT. Také můžete vytvářet, sloučit, odstranit oddíl nebo vymazat parci. Navíc vám tento nástroj také pomáhá při získávání dat pro případ, že jsou data smazána nebo ztratí oddíl.

Obnovte klíč a aktivujte zabezpečenou spoustu

Viz některé z následujících článků:

 • Jak zkontrolovat zabezpečenou spuštění bylo povoleno na vašem počítači nebo ne?
základy, bios, nakonfigurovat, firmware, vašeho, počítače
 • Jak vypnout režim zabezpečeného zabezpečení a Otevřete se režim zaváděcího stanice
 • Jak opravit chybu obrazovky Windows 7/8 / 8.1/10 je černá

Jak povolit zabezpečenou spoustu v nastavení BIOS

Když se pokusíme nainstalovat Windows 11 nebo spustit kontrolu Microsoft PC Health, nebo jiné nástroje třetích stran, abychom zkontrolovali, zda aktuální počítač může spustit Windows 11, můžeme takový výsledek získat: „Tento počítač nemůže spustit Windows 11. PC musí podporovat zabezpečenou spuštění.„Co je bezpečná boot? Jak mohu vyřešit problém „PC musí podporovat zabezpečenou spuštění“?

O zabezpečené botě?

UEFI má proces ověřování firmwaru (nazývaný „Secure Boot“), který je definován v kapitole 27 Specifikace UEFI verze 2.3.1 errata c. Secure Boot definuje, jak firmware platformy řídí bezpečnostní certifikáty, jak provádět ověření firmwaru a definuje rozhraní (protokol) mezi firmwarem a operačním systémem. Jasně to znamená ověřit hardware přes palubní čip TPM a poté začít.

Mám povolit nebo deaktivovat zabezpečenou spoustu?

Pokud chcete nově nainstalovat operační systém Windows 11 (ne upgradovat z Windows 10 prostřednictvím programu zasvěcených osob), pak je třeba zapnout zabezpečenou boot, jinak se objeví výzva „Tento počítač musí podporovat zabezpečenou spuštění“.

Pokud je váš počítač spuštěn Windows 7, měl by být bezpečný boot deaktivován.

Jak povolit zabezpečenou spoustu?

Můžeme povolit zabezpečenou botu v nastavení bios základní desky. Pro různé značky základních desek a počítačů je způsob, jak aktivovat zabezpečenou botu, mírně odlišný. Ukážeme, jak zapnout zabezpečenou botu základních desek MSI, Asus a notebooků Lenovo, Dell a HP. Pokud je vaše základní deska nebo počítač jiných značek, naleznete v příručce základní desky nebo kontaktujte výrobce základní desky nebo prohledejte Google nebo Bing.

Jak povolit zabezpečenou spoustu na základní desce MSI?

Stisknutím tlačítka napájení zapnete počítač a poté okamžitě stiskněte tlačítko Odstranit nebo F2, dokud nezadáte nastavení BIOS.

Vyberte Nastavení a poté vyberte Security

Změňte zabezpečenou spuštění tak, aby bylo možné povolit

Stisknutím tlačítka F10 uložíte nastavení a poté restartujte systém.

U dřívějších modelů bude umístění zabezpečené boty mírně odlišné, může to být v pokročilém. Konfigurace systému Windows OS. Zabezpečená bota. Zabezpečená bota. Umožnit.

Jak povolit zabezpečenou spoustu na základní desce ASUS?

Před zapnutím notebooku stiskněte a podržte tlačítko F2 a poté klikněte na tlačítko napájení. (Nedopusťte tlačítko F2, dokud se zobrazí obrazovka BIOS.)

Přejděte do pokročilého režimu pomocí horkého klíče F7

Bios ASUS UEFI. Как включить виртуализацию. Реальный пример!

Vyberte zabezpečení a poté vyberte Secure Boot

Vyberte Secure Boot a poté vyberte povoleno

Jak povolit zabezpečenou spoustu na notebookech Lenovo?

Stisknutím tlačítka napájení zapnete počítač a poté okamžitě stiskněte F2 nebo FNF2, abyste zadali BIOS.

Vyberte zabezpečení. Zabezpečit spuštění a poté vyberte povoleno

Pokud se jedná o značku Think (ThinkPad, ThinkStation, ThinkCentre), klikněte prosím na odkaz níže. https: // podpora.Lenovo.com/us/en/řešení/ht509044/

Jak povolit zabezpečenou spoustu na notebookech Dell?

Stisknutím tlačítka napájení zapnete počítač a poté okamžitě stiskněte F2 nebo F12, abyste zadali BIOS.

Vyberte spuštění. Zabezpečit spuštění a poté vyberte povoleno

Stisknutím tlačítka F10 uložíte a ukončíte

Jak povolit zabezpečenou spoustu notebooků HP?

Stisknutím tlačítka napájení zapnete počítač a poté okamžitě stiskněte klávesu ESC, dokud se nabídka spuštění neotevře.

Vyberte nastavení BIOS Option (F10)

Poté vyberte Advanced. Secure Boot Configuration

Klikněte na Konfigurace podpory Legacy a zabezpečené spuštění , poté vyberte podporu Legacy Deakible a Secure Boot Enable.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS