Zdarma způsoby, jak rozšířit tvrdý prostor na Windows 10. Disková oddíl Windows 10

Disková oddíl Windows 10

Windows 10 může použít pouze čtyři primární oddíly v závislosti na konfiguraci vašeho počítače. pomocí schématu oddílu MBR. nebo až 128, pokud používáte novější schéma oddílu GPT. Oddíl GPT je technicky neomezený, ale Windows 10 stanoví limit 128, ale každá je primární. V rámci primárního oddílu můžete mít rozšířený primární oddíl a vytvořit další logické oddíly. Rozšířené oddíly se rozvíjejí kolem limitů MBR, ale jsou s tím spojena také omezení, protože je nelze použít k udržení bootovatelné kopie Windows. Zde přichází výhoda novějšího standardu UEFI GPT.

MBR, GPT, EFI. Jaký je rozdíl?

Tyto zkratky odkazují na schéma rozdělení a spuštění vašeho operačního systému pro zpracování disků v systému Windows. MBR. známý jako hlavní bootovací záznam, existuje již mnoho desetiletí a doprovází starší bios (základní vstupní výstupní systém) používaný k zavádění starších počítačů. Když spustí počítač, zkontroluje BIOS pro bootloader (Windows 10 známý jako Winload.exe), který načte operační systém do hlavní paměti. EFI-známý jako rozšiřitelné rozhraní firmwaru, vstoupil do hlavního proudu před více než deseti lety se systémy, jako jsou první Intel Mac a počítače předem naložené pomocí Windows Vista. UEFI nabízí pokročilejší možnosti než BIOS, podpůrné funkce, jako je grafické uživatelské rozhraní a podpora myši, což usnadňuje konfiguraci nastavení spouštění a hardwaru. GPT. tabulka oddílů GUID nebo globální jedinečný identifikátor je nástupcem MBR a je nedílnou součástí moderních systémů UEFI pro bootování Windows. Pokud používáte jednotku, která je větší než 2 lžíce, doporučuje se GPT. Podívejte se na náš průvodce a dozvíte se více o konfiguraci možností spouštění počítače.

V systému Windows 10 existuje několik způsobů, jak vytvořit oddíl. Například můžete použít nástroj pro správu disků operačních systémů, část disku z příkazového řádku nebo program třetích stran, jako je EastUS oddíl Home (zdarma). (Poznámka: Doporučujeme pozastavit šifrování Bitlocker Drive před provedením změn ve vašem oddílu.) Stiskněte klávesu Windows X a klikněte na správu disku. Dále vyberte jednotku, klepněte pravým tlačítkem myši a poté kliknutím na Shrink Volume vytvořte nový logický oddíl. Vaše schopnost zmenšit oddíl bude záviset na určitých faktorech. Podle Windows: Nemůžete zmenšit hlasitost nad rámec místa, kde jsou umístěny jakékoli nesmíchatelné soubory. Je zřejmé, že mám k dispozici více než 2 GB volného prostoru, které se mohu zmenšit, tak co to blokuje? To lze připsat mnoha faktorům. Za prvé, soubory na jednotce, jako je váš soubor hibernace, soubor stránky nebo soubory kopírování stínových kopií používaných v systému obnovení systému a předchozí verze. Ukazuje se, že nejjednodušší věcí, kterou můžete udělat, je dočasně deaktivovat všechny tři, aby se zmenšil pohon na požadovanou velikost. Chcete-li zakázat hibernaci, klikněte na Start, Zadejte: CMD, klepněte pravým tlačítkem myši na CMD a poté klikněte na spuštění jako správce. Na příkazovém řádku zadejte následující a poté stiskněte Enter, ukončete příkazový řádek a poté restartujte počítač:

Klikněte na Start, Zadejte: CMD, klepněte pravým tlačítkem myši na CMD a poté kliknutím na spuštění jako správce deaktivujte ochranu systému. Na příkazovém řádku zadejte následující a poté stiskněte Enter, ukončete příkazový řádek a poté restartujte počítač:

Disable-Computerrestore.Drive C:

Chcete-li zakázat PageFile, klikněte na Start, Zadejte: CMD, klepněte pravým tlačítkem myši na CMD a poté klikněte na spuštění jako správce. Na příkazovém řádku zadejte každý příkaz, poté stiskněte Enter, opusťte příkazový řád a poté restartujte počítač:

Jak ZJISTIT co ZABÍRÁ NEJVÍCE MÍSTA NA DISKU | Návod | Windows / Počítat


Nastavení WMIC Computersystem AutomaticManagedPageFile = False WMIC PageFileset Where Name = „C: \\ PageFile.SYS „Smazat

Otevřete správu disku znovu, klepněte pravým tlačítkem myši na oddíl a poté klikněte na Shrink. Vyberte množství prostoru, který byste chtěli přidělit na oddíl. Pro mé účely si vyberu 3000 MB (3 GBS) a kliknu na Shrink. Tím se vytvoří nový nepřidělený oddíl v rámci správy disku. V současné době to není použitelné, takže jej budete muset inicializovat. Nejprve klepněte pravým tlačítkem myši na oddíl a poté klikněte Nový jednoduchý svazek.Klikněte na Další. Pokud chcete, můžete oddíl ještě dále zmenšit a vytvořit další oddíly. Pro své účely se budu držet aktuální velikosti objemu. Klikněte na Další. Můžete přiřadit dostupný dopis s pohonem, aby byl oddíl namontován v průzkumníku souborů. Klikněte na Další. Můžete dát svazku štítek, aby bylo možné snadno rozpoznat. Máte také možnost vybrat jiný systém souborů, jako je FAT nebo FAT32. Kliknutím na další kliknutím klikněte na dokončení a použijte změny. Váš nový oddíl se zobrazí v řízení disků a průzkumníka souborů jako místní jednotka. Tam můžete ukládat soubory nebo dokonce přesměrovat své osobní složky. Pokud nechcete projít všemi potížemi, můžete si stáhnout nástroj, jako je Správce oddílů Easteus, a to se o to všechno postará. Poslední věc: Pokud je deaktivována vaše hibernace, soubor stránky nebo ochranu systému, ujistěte se, že jste je všechny znovu povolili v příkazovém řádku administrátora:

 • Povolit hibernace: PowerCfg.h dál
 • Povolit ochranu systému: Povolit-Computerrestore.Drive C:
 • Povolit PageFile: WMIC Computersystem nastavit automaticManagedPageFile = True

Jak vytvořit oddíly v MacOS

Stejně jako u většiny věcí v MacOS je to mrtvé jednoduché. Můžete to samozřejmě udělat z terminálu, ale dnes tam nejdeme. Místo toho, abychom vytvořili jednoduchý oddíl, použijeme Disk Utility, který najdete ve složce Finder Applications Utilities, nebo jen stiskněte příkazový mezerník a poté zadejte disk.

Vyberte jednotku, kterou chcete upravit na postranním panelu, a poté klikněte na tlačítko oddíl.

Vyberte posuvník na koláčovém grafu a poté jej přetáhněte, dokud není dosaženo požadované velikosti. Nakonec kliknutím na Použít potvrzení změn.

Počkejte, až budou použity změny.

Pokračujte a označte jednotku.

Jak vytvořit oddíly Linux

Uživatelé by se neměli cítit znepokojeni rozdělením v Linuxu; Je to stejně snadné jako Windows 10 a Macos. Pro tento článek budu používat Ubuntu Linux, ale stejné principy by měly fungovat pro jakékoli distro založené na gnome.

Rozdělení v Linuxu není ve skutečnosti zážitkem z boxu, jako je v systému Windows 10 nebo MacOS, ale s nástroji třetích stran to může být. Za tímto účelem doporučuji stáhnout bezplatný editor Gparted z softwarového centra Ubuntu. Je to grafický správce oddílů, který je snadno srozumitelný a navigací. Gparted samozřejmě také funguje také na Windows.

Po nastavení Gparted spusťte aplikaci a poté vyberte oddíl, který chcete upravit. Dále klepněte pravým tlačítkem myši a poté klikněte na změnu velikosti/přesunu.

Klikněte na pole, Volný prostor následování (MIB): Zadejte částku pro oddíl, který chcete vytvořit, poté klikněte Změna velikosti/přesunu.

Klepněte pravým tlačítkem myši na nedělené Oddíl a poté klikněte na nové.

Můžete provést další úpravy oddílu, jako je velikost velikosti, zvolit, zda chcete, aby byl primární nebo logický jednotku, systém souborů a označit jej. Klikněte na Přidat.

Kliknutím na zelenou zaškrtnutí použijte své změny.

Počkejte, až bude schéma oddílu upraveno.

Váš nový oddíl se nyní objeví ve společnosti Launcher a Správce souborů.

Závěr

To je pohled na disky rozdělování v populárních operačních systémech stolních počítačů. Jistě, existují i ​​jiné způsoby, jak to můžete udělat, ale myslel jsem si, že bych pokryl nejpohodlnější metody na každé platformě, ať už používáním vytvořených nástrojů nebo řešení třetích stran.

Dejte nám vědět, proč vytváříte oddíly na svém pevném disku a jak to jde tím, že nám upustíte linii v комментари и мнения владелццев.

Zdarma způsoby, jak rozšířit prostor pevného disku na Windows 10

Jak mohu rozšířit pevný disk C v systému Windows 10? Obvykle musíte prodloužit diskový oddíl, když Windows 10 říká, že oddíl dochází z místa na disku. Na PC nemá příliš velký vliv, pokud objem dat běží na místě nízkého disku, ale může zpomalit váš počítač a dokonce způsobit mnoho problémů, pokud systémový oddíl dochází na diskuzi na Windows 10.

Výhled. 4 Zdarma metody pro rozšíření oddílu disku v systému Windows 10 1. Správa disku pro rozšíření oddílu pevného disku Windows 10 (s omezeními: FAT32, žádný sousední nepřidělený prostor, logické disky, 2TB disk nebude fungovat) 2. Příkaz Diskpart pro rozšíření oddílu pevného disku v systému Windows 10 (s omezeními: FAT32, žádný sousední nepřidělený prostor, logické jednotky, 2TB disk nebude fungovat) 3. Přeinstalovat Windows 10 pro změnu velikosti pevného disku (není snadné provádět a časově náročné) 4. Software pro oddíl zdarma pro oddíl na pevný disk Windows 10 (snadný, bezplatný nástroj, žádné náklady, bez ztráty dat, bez limitů)

Správa disku pro rozšíření oddílu pevného disku Windows 10

Jednoduše řekněte, rozšiřování oddílu je proces přesunu nepřiděleného prostoru z jiného oddílu na stejném pevném disku na oddíl, který chcete prodloužit.

Zmenšující se objem v řízení disku nebude povolit rozšířený objem, protože zmenšený prostor není přilehlý k cílové jednotce.

Jak opravit smazat objem, který je na pravé straně.

Toto následující video ukazuje, jak smazat svazek a rozšířit jednotku v systému Windows 10 s řízením disku.

Pokud nechcete smazat další svazek, musíte použít rezizátor oddílu nástrojů zdarma.

Nelze prodloužit C pomocí správy disku?

Zde jsou některé příčiny, když správa disků nemůže rozšířit jednotku.

1, žádný sousední nepřidělený prostor

Pokud není přidělený prostor přilehlý k oddílu, který chcete prodloužit, můžete vytvořit nepřidělený prostor spíše smazáním oddílu než zmenšujícím se oddílem. Souvislý nepřidělený prostor můžete získat odstraněním oddílu, který se ukazuje za oddílem, který chcete prodloužit.

Pokud nechcete smazat žádný oddíl a rozšířit objem C, jednoduše použijte Freeware oddíl Resizer zdarma.

Když je pohon FAT32 místo NTFS, nemůže správa disků rozšířit pohon. Potom freewarový resizer může pomoci rozšířit FAT32 bez ztráty dat.

3, logická pohon konflikuje s primárním pohonem

Když má pohon nebo přidělený prostor různé vlastnosti, nikoli stejné logické jednotky nebo primární jednotky, nemůže správa disku prodloužit oddíl. Resizátor oddílů Freeware může pomoci vykonat práci.

Rozšiřte oddíl pevného disku s příkazem Diskpart v systému Windows 10

Diskpart je vestavěný příkazový řádek Windows, se kterým můžete rozšířit oddíl pevného disku na Windows 10. Tuto příručku můžete postupovat podle rozšiřování diskového oddílu diskpartem v systému Windows 10:

Jak zaheslovat flash disk. Jak uzamknout flašku. zaheslovaní flash disku. heslo pro flash disk

Krok 1. Spusťte příkazový řádek DisKpart kliknutím na „Start“ „Spusťte“ typ „Diskpart“ a kliknutím na „OK“

Krok 2. Zadejte typ „Seznam hlasitosti“ „Vyberte svazek x“ (X odkazuje na objem, který chcete rozšířit, například svazek 1, svazek 2…) Typ „Rozšiřte“

Nevýhody příkazu disckpart 1. Diskpart nemůže rozšířit oddíl systému, takže jej můžete použít pouze k rozšíření objemu dat. 2. Příkaz Diskpart nepodporuje systém souborů FAT32, takže jej můžete použít pouze k rozšíření oddílu NTFS. 3. Diskpart nemůže prodloužit objem, pokud není sousední nepřidělený prostor napravo od oddílu, který chcete rozšířit.

Rozšiřte systémový oddíl opětovným instalací Win10

Pokud víte, jak přeinstalovat operační systém Windows 10, můžete znovu nainstalovat OS na PC a změnit velikost pevného disku pro změnu velikosti oddílů. Obvykle můžete odstranit některé nebo dokonce všechny oddíly na stejném pevném disku v systému Windows 10 v procesu přeinstalování systému a poté pevný disk na rozdělení a vytvořit nový systémový oddíl. Touto metodou musíte před provedením přeinstalování systému často zálohovat důležitá data a musíte formátovat diskové oddíly.

Software zdarma pro oddíl pro oddíly pevného disku Windows 10

Přestože existuje mnoho řešení pro rozšiřování oddílu pevného disku Windows 10, nejjednodušší způsob, jak používat oddíl softwaru pro Windows 10. IM-magic oddíl Resizer Free je nástroj pro magie bezplatný oddíl, který vám umožňuje rozšířit oddíl systému nebo oddíl dat na Windows 10 bez přeinstalování systému nebo se dotýkat jakýchkoli dat na disku.

Toto následující video ukazuje, jak zmenšit velký objem a poté rozšířit oddíl bez ztráty dat.

Stáhněte si IM-magic oddíl Resizer Free Edition

Jak vytvořit vlastní oddíl pro instalaci Windows 10

Můžete vytvořit a nainstalovat Windows 10 na vlastní oddíl a v této příručce vám ukážeme, jak to udělat.

V systému Windows 10 můžete kdykoli změnit velikost oddílu. Pokud však plánujete vytvořit systém s duálním bootem nebo chcete udržovat soubory oddělené od instalace, můžete během procesu instalace vytvořit vlastní oddíl pro Windows 10 a aplikace.

Tato příručka vás naučí, jak vytvořit a nainstalovat čistou kopii Windows 10 na vlastní oddíl.

Vytvořte oddíl během instalace Windows 10

Chcete.li nainstalovat Windows 10 na vlastní oddíl, použijte tyto kroky:

Důležité: Chcete.li spustit zařízení pomocí bootovatelného USB Flash Drive, musíte změnit nastavení BIOS. Tento proces obvykle vyžaduje stisknutí jednoho z funkčních klíčů (F1, F2, F3, F10 nebo F12), ESC nebo klíč smazání. Přesnější pokyny naleznete na webových stránkách podpory výrobce PC. Tento proces také odstraní vše na pevném disku. V důsledku toho se doporučuje zálohovat jakékoli soubory před pokračováním.

 • Stisknutím libovolné klávesy začnete.
 • Klikněte na tlačítko Next.
 • Klikněte na tlačítko Instalovat nyní.
 • Zadejte klíč produktu nebo klikněte na tlačítko Skip, pokud přeinstalujete Windows 10.
 • Zkontrolujte možnost „Přijímat licenční podmínky“.
 • Klikněte na tlačítko Next.
 • Pokud jste přeskočili klíč produktu, vyberte vydání Windows 10 nainstalovat.
 • Klikněte na tlačítko Next.
 • Vyberte možnost „Vlastní: Instalovat pouze Windows (Advanced)“.
 • Vyberte každý oddíl na pevném disku a nainstalujte Windows 10 a klikněte na tlačítko Odstranit. (Obvykle je „Drive 0“ úložiště obsahující všechny instalační soubory.)
 • Vyberte položku „Drive 0 Nedollocated Space“.
 • Klikněte na tlačítko New.
 • Určete množství prostoru (v megabajtech) pro přidělení na Windows 10 a aplikace. (Operační systém vyžaduje nejméně 20 GB prostoru, ale aby se zabránilo problémům s budoucími aktualizacemi a docházím prostoru pro instalaci aplikací, měli byste vytvořit oddíl mezi 60 GB až 100 GB velikosti. Pokud plánujete nainstalovat velké aplikace, je dobré rezervovat ještě více místa.)
 • Klikněte na tlačítko Použít.
 • Klikněte na tlačítko OK. (Spolu s vlastním oddílem bude Windows 10 také vytvořit další oddíly, které jsou automaticky potřebné k instalaci a spuštění operačního systému.)
 • (Volitelné) Vyberte položku „Drive 0 Nedollocated Space“.
 • Kliknutím na tlačítko New vytvořte další oddíly se zbývajícím prostorem. (Po instalaci můžete vždy hrát.)
 • Ze seznamu vyberte položku „Drive 0 oddíl 4 (primární)“.
 • Klikněte na tlačítko Next.
 • Po dokončení kroků nainstalujete nastavení Windows 10 na váš vytvořený vlastní oddíl.

  Po instalaci budete muset projít zážitkem mimo krabici (OOBE), abyste vytvořili účet a dokončili konfiguraci instalace.

  Vytvořte oddíl se zbývajícím nepřiděleným prostorem

  Pokud jste během instalace nepoužili zbývající prostor, můžete tyto kroky použít k vytvoření dalšího oddílu k ukládání souborů a dalších položek:

  • Otevřený start.
  • Vyhledejte správu disku a kliknutím na nejvyšší výsledek otevřete aplikaci.
  • Klepněte pravým tlačítkem myši na nepřidělený prostor na jednotce a vyberte možnost „Nový jednoduchý svazek“.
  • Klikněte na tlačítko Next.
  • Určete množství prostoru (v megabajtech) pro oddíl v megabajtech.
  • Klikněte na tlačítko Next.
  • Použijte rozbalovací nabídku „Přiřadit následující dopis řidiče“ a vyberte dopis, aby byl disk dostupný v Průzkumníku souborů.
  • Klikněte na tlačítko Next.
  • Vyberte možnost „Formát tohoto svazku s následujícím nastavením“.
  • Použijte rozbalovací nabídku „Souborový systém“ a vyberte možnost NTFS.
  • V nastavení „velikosti alokační jednotky“ zanechte možnost výchozí.
  • V poli „OBJEDNÁVKA VZORKU“ zadejte název pro jednotku. například data.
  • Zkontrolujte možnost „Proveďte rychlý formát“.
  • Vymažte možnost „Povolit soubor a kompresi složek“.
  • Klikněte na tlačítko Next.
  • Klikněte na tlačítko Dokončit.

  Po dokončení kroků by měl oddíl formátovat se nastavením, která jste zadala, a nyní by měl být k dispozici pro použití v průzkumníkovi souborů.

  Můžeme získat provizi za nákupy pomocí našich odkazů, abychom pomohli udržovat bezplatný obsah. Informace o zásadách ochrany osobních údajů.

  Veškerý obsah na tomto webu není poskytován bez záruk, expresní nebo předpokládaných. Použijte jakékoli informace na vlastní riziko. Před provedením jakýchkoli změn vždy zálohování zařízení a souborů. Informace o zásadách ochrany osobních údajů.

  Protože jste tady.

  Mám malou laskavost se zeptat. Toto je nezávislý web a produkční obsah vyžaduje hodně tvrdé práce. Přestože více lidí čte PureInfotech, mnoho z nich používá adblocker. Příjmy z reklamy tak rychle klesají. A na rozdíl od mnoha jiných webů zde neexistují žádné čtenáře blokování Paywallu. Takže můžete vidět, proč je nutná vaše pomoc. Pokud by každý, kdo považuje tento web za užitečný a pomáhá jej podporovat, by byla budoucnost mnohem bezpečnější. Děkuji.

  75 dosud zvýšených o 6 lidí.

  Jak rozdělit pevný disk

  Existuje mnoho důvodů k rozdělení vašeho pevného disku: zabezpečení, redundance dat nebo podání. Je to snazší, než si myslíte.

  (VectorV/Shutterstock)

  Přejete si, abyste si mohli rozdělit pevný disk na dva? Možná chcete šifrovat část vaší jednotky pro citlivé soubory, nebo možná chcete duální boot Linux spolu s Windows. Je to vlastně snadné a všechny potřebné nástroje jsou zabudovány přímo do oken.

  Tento proces se nazývá rozdělení vaší jednotky a ve skutečnosti je váš pohon pravděpodobně rozdělen z krabice: Většina jednotky je obsazena oddílem C: Váš systém, pokud se něco pokazí.

  Pokud nepoužíváte veškerý prostor na vašem pohonu C:, můžete jej rozdělit na více oddílů pro jiná použití. Zde je návod, jak to všechno nastavit.

  Měli byste rozdělit?

  Rozdělení vaší jednotky se zdá být pohodlné, ale není to vždy ideální řešení vašeho problému. Pokud například chcete šifrovat soubory, může být snazší vytvořit virtuální disk s programem jako Veracrypt (otevře se v novém okně). Vytvořením oddílu však můžete použít vestavěný bitlocker Windows k šifrování celého oddílu a vyhnout se použití softwaru třetích stran.

  Podobně, rozdělení umožňuje přidělit jednu část vaší jednotky na samotnou Windows, s jinou pro veškerou hudbu, videa a další soubory, takže se při opětovném nainstalování operačního systému nevymaže, takže se nevymažou smazáni. To je pohodlné, ale může to také způsobit tolik problémů, kolik řeší. pokud vám dojde prostor na jednom oddílu a na druhém máte příliš mnoho volného prostoru.

  Pokud nemusíte rozdělit svůj pohon, před pokračováním zvažte výhody a nevýhody. Pokud jste mrtví nastaveni na rozdělení-nebo děláte něco, co vyžaduje rozdělení, jako je dvojí zakonávání počítače-pak si přečtěte dál.

  Zkontrolujte volný prostor a zálohujte počítač

  Nejprve otevřete průzkumník souborů Windows ‚a ujistěte se, že máte dostatek volného prostoru pro oddíl, který chcete vytvořit. Klikněte na tento počítač na postranním panelu a podívejte se na svůj pohon C: Pokud je téměř plný, nebudete moci vytvořit nový oddíl a buď budete muset uvolnit nějaký prostor nebo si koupit nový pevný disk.

  Pokud máte nějaký volný prostor, ujistěte se, že je to dost. nemůžeme vám říct, kolik toho potřebujete pro to, co děláte, ale ujistěte se, že máte dost, abyste vám dali nějaký dýchací prostor pro expanzi.

  Dále, před rozdělením pohonu, zálož svých dat. Pořádání s oddíly vždy nese malé riziko, že vymažete špatnou věc a ztratíte některé soubory, takže tento proces nezačněte před zálohováním jednotky. Zde je několik zálohovacích služeb, které doporučujeme.

  Shrink the C: Drive

  Klikněte na nabídku Start a zadejte „oddíly“ a vyberte oddíly vytvořit a formátovat oddíly pevného disku. Bude vám představen seznam disků a jejich oddílů s grafickým pohledem podél dna.

  Většina počítačů bude vypadat něco jako obrázek výše: oddíl obnovy na začátku, malý oddíl 100 MB, kde jsou uloženy informace o spouštění, a váš oddíl C:, který zabírá většinu jednotky (všimněte si, že tato grafická reprezentace není to měřítko).

  Abyste mohli vytvořit nový oddíl, musíte nejprve zmenšit oddíl C:. Klepněte pravým tlačítkem myši a vyberte svazek smršťování. Windows vám představí poněkud matoucí okno s dotazem, kolik místa v megabajtech chcete uvolnit (pamatujte, 100 000 MB = 100 GB).

  Ve výchozím nastavení nastaví váš disk ke zmenšení, jak to Windows umožňuje, ale můžete napsat nižší číslo, abyste uvolnili méně místa. Ujistěte se, že máte dostatek prostoru pro namontování souborů, které očekáváte na druhý oddíl, plus trochu navíc. Klikněte na tlačítko Shrink a nechte Windows, aby vykonávala svou práci.

  Formátovat nový oddíl

  Jakmile zmenšíte svůj oddíl C: Oddíl, uvidíte na konci jednotky v discích nový blok nepřiděleného prostoru. Klepněte pravým tlačítkem myši a vyberte nový jednoduchý svazek a vytvořte svůj nový oddíl. Klikněte na průvodce a přiřadíte jej dopis, štítek a formát podle vašeho výběru.

  Pokud budete používat pouze Windows, můžete jako formát vybrat NTFS. Možná si budete chtít vybrat EXFAT, pokud plánujete sdílet data mezi jinými operačními systémy. Pokud se chystáte nainstalovat na tento oddíl MacOS nebo Linux, nezáleží na tom, jak jej formátuje, protože instalační program OS jej pravděpodobně znovu vytvoří.

  Až budete hotovi, měli byste vidět, jak se nový oddíl objeví v Průzkumníku souborů a můžete s ním dělat, co chcete. Jen si pamatujte, že zatímco Windows ukazuje oddíly jako více disků, jsou stále na jednom pevném disku. takže pokud jednotka selže, všechny vaše oddíly selže. Udržujte oba oddíly pravidelně zálohované, abyste neztratili data.

  Pokud narazíte na potíže, zkuste nástroj třetí strany

  Bohužel, rozdělení jednotky ne vždy probíhá hladce. Možná jsou na konci disku nesmíchatelné soubory a nedovolí vám zmenšit existující oddíl. Nebo možná váš pohon nashromáždil spoustu oddílů pro zotavení, že správa disků Windows vám nedovolí smazat.

  Nemůžeme se zde podrobně zabývat opravami všech možných problémů, ale pokud narazíte na zeď, možná budete chtít vyzkoušet nástroj třetích stran, jako je průvodce Minitool oddíl (otevře se v novém okně). Tyto programy bývají o něco silnější než vestavěné možnosti Windows, ale některé funkce mohou stát peníze, a pokud si nejste opatrní, můžete v tomto procesu ztratit data. Jako vždy, zálohujte, než začnete s pohonem, a měli byste být v pořádku.

  Jako to, co čtete?

  Zaregistrujte se do tipů Tricks Newsletter pro odborné rady, abyste z vaší technologie vytěžili maximum.

  Tento zpravodaj může obsahovat reklamní, obchody nebo přidružené odkazy. Přihlášení k odběru zpravodaje označuje váš souhlas s našimi podmínkami používání a zásady ochrany osobních údajů. Z informačních bulletin můžete kdykoli odhlásit.

  Vaše předplatné bylo potvrzeno. Sledujte svou doručenou poštu!

  | Denial of responsibility | Contacts |RSS